FAQ

FAQ Pokemon Go Polska, czyli zbiór często zadawanych pytań.

 

1. Kiedy wyjdzie Pokemon Go w Polsce? Czy znamy datę premiery?

Oficjalnej daty premiery w Europie jeszcze nie znamy.

2. Dla jakich systemów będzie dostępna aplikacja Pokemon GO?

Aplikacja Pokemon Go jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Raczej mało prawdopodobne, że gra ukaże się na telefony z systemem Windows.

3. Czy będzie możliwość wymiany z innymi trenerami?

Na pewno tak. W aktualnej wersji gry wymiana jest wyłączona. Jednak jak napisał Phar0s, jest zaimplementowana w grze. Czyli taka funkcja jest, jednak nieaktywna. Różnie mówią różne źródła – wymiana będzie możliwa w bliskiej odległości między graczami. Podobno również za pomocą Gyma z graczami tego samego teamu.

4. Czy gra jest darmowa?

Pobranie aplikacji jest darmowe, jednak są mikropłatności.

5. Jak dużo Internetu „zjada” gra?

2GB starcza na miesiąc hardcorowego grania, po 4-5 godzin dziennie.

6. Czy będzie możliwość złapania legendarnego Pokemona?

Tak, będą organizowane specjalne eventy, podczas których będziemy mogli złapać jakąś legendę.

7. Jak ewoluuje eevee?

Za pomocą cukierków, jak pozostałe Pokemony. Musisz uzbierać wymaganą liczbę cukierków a następnie kliknąć w ewolucję – która niestety jest losowa. Jednak na pewno można też spotkać dzikiego Vaporeona i pozostałe ewolucje z pierwszej serii.

8. Czy widać innych graczy na mapie?

Nie.

9. Czy jest możliwy wybór startera?

Tak. Na początku gry wybieramy jednego z trzech starterów. Oczywiście później w trakcie rozgrywki możemy spotkać je również jako dzikie Pokemony do złapania, jednak trafiają się bardzo rzadko.

10. Jak działają PokeStops?

Pigułka wiedzy na ten temat tu: [PokeStops]

11. Jak działa Poke Jajko?

Pigułka wiedzy na ten temat tu: [PokeJajka]

12. Czy Pokemony mają levele?

Nie, Pokemony nie mają czegoś takiego jak lvl. Za siłę Pokemonów odpowiada też wskaźnik CP – im silniejszy Pokemon, tym więcej CP ma na swoim koncie. A im wyższy lvl trenera, tym wyższy CP może mieć nasz Pokemon. CP możemy zwiększać dzięki cukierkom i pyłkowi.

13. Jak ewoluować Pokemona?

Do tego potrzebujemy tzw. cukierków. Np. Pidgey do ewolucji w Pidgeotto potrzebuje 12 cukierków. Każdy złapany Pidgey daje nam 3 cukierki, a każdy odesłany do profesora daje nam kolejnego cukierka. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości cukierków klikamy na Evolve i gotowe, mamy naszą ewolucję. Żeby przeprowadzić ewolucję np. Pidgeya musimy zbierać cukierki przypisane do jego rodziny, czyli od innych Pidgeyów, od Pidgeotto i Pidgeota.

14. Czy będziemy mogli kupić rower?

Oczywiście, wsiadasz na swój w realnym świecie i śmigasz 🙂

15. Ile Pokemonów można mieć przy sobie?

Wychodzi na to, że wszystkie. Ale warto odsyłać te niepotrzebne do profesora i otrzymywać za nie cukierki.

16. Czy będą walki z dzikimi Pokemonami?

Na razie takich walk nie ma, ale liczymy na to 🙂

17. Czy są walki z innymi trenerami?

Na razie nie ma takiej możliwości. Jednak oglądając trailer, można zakładać, że będą. Prawdopodobnie będą to walki 1 vs. 1 jak i grupowe.

18. Pokemon Go Plus, co to takiego?

Będziemy mogli zakupić gadżet o nazwie Pokemon Go Plus – będzie to opaska z łezką w kolorze pokeballa. Środkowy przycisk na urządzeniu ma wibrować w określonej sekwencji (nawet jeśli nasz telefon będzie schowany do kieszeni). Gracz ma za zadanie powtórzyć tą sekwencję w takiej samej kolejności. Złapiemy wtedy Pokemona, który jest w pobliżu. Następnie, na telefonie będziemy mogli sprawdzić kto wpadł do naszej kolekcji. Więcej na ten temat TUTAJ.

19. Gdzie możemy złapać Pokemony?

Pokemony są dostępne na całym świecie. Nie tylko na obszarach zamieszkałych przez większą liczbę ludności. Po prostu musimy ruszyć na wycieczkę po okolicy i na pewno jakiegoś spotkamy.

20. W jaki sposób łapać i trenować Pokemony?

jeśli ktoś grał w Pokemony na GameBoy’u to tutaj delikatnie się zdziwi. Aby złapać pokemona, wystarczy odnaleźć go na mapie, kliknąć w niego, a następnie rzucić PokeBall’em. Na początku wystarczy tylko trafić w Pokemona (zielony celownik), natomiast później trzeba zużyć kilka-kilkanaście PokeBalli i starać się by celownik był jak najmniejszy (pomarańczowy, czerwony). Nie trzeba z nimi walczyć. Expienie nie polega na chodzeniu „po trawie” i walczeniu z dzikimi pokemonami. Musimy złapać jak najwięcej tych samych pokemonów lub ewolucji. Za każdego złapanego stworka otrzymujemy cukiereczki (Candy) oraz gwiezdny pył (Stardust). Cukierki potrzebne nam są do dokonania ewolucji na kolejną formę (od 12-50 sztuk) natomiast pył (od 200 jednostek w zależności od aktualnego CP pokemona) + 1 cukiereczek do podwyższania mocy (CP). Pył jest wspólny dla wszystkich pokemonów. Idąc tym tropem, warto łapać wszystko na co natrafimy, a nadprogramowe pokemony możemy bezpowrotnie wysłać do profesorka w zamian za cukiereczka. Aby to zrobić, wybierany pokemona i na samym dole mamy opcję „TRANSFER”

21. Skąd brać Pokeballe?

Oczywiście twórcom zależy pewnie na tym, by za prawdziwą kasę kupować złoto w grze i wymieniać je na różne itemki. My jednak tego nie proponujemy. Najłatwiejszym sposobem jest odwiedzanie Pokestopów (takie błękitne punkty na mapie). Wystarczy kliknąć i zakręcić tarczą ze zdjęciem. Do 5 levelu trenera wylatują tylko PokeBalle i Jajka, jednak gdy odblokujemy dostęp do GYM’ów możemy natrafić na potionki..

22. Co możemy zrobić z jajkiem?

Możemy wyhodować sobie Pokemona. Jajka możemy rozróżnić przy pomocy dystansu jaki musimy pokonać pieszo lub rowerem (do ok. 20km/h ) by wykluł nam się Pokemon. Ważne by jajko wcześniej było włożone do inkubatora. Na starcie otrzymujemy jednej inkubator, którego możemy używać wielokrotnie. Pózniej za level up i PokeGold możliwe jest zdobycie inkubatora 3-krotnego użytku. Prowadzimy statystyki „narodzin”. Jeśli wyhodowałeś pokemona, napisz poniżej w komentarzu jaki dystans, jaki pokemon oraz jakie CP, a najlepiej dodaj screena do odpowiedniego albumu ze zdjęciami. Taką informację dodajemy tylko raz, by nie dublować danych (wrzuciłeś infow komentarzu lub dodałeś screena do albumu, to nie rób już tego na forum i odwrotnie).

23. Po co są Gymy?

Sale ćwiczeń są po to by w nich walczyć. Podczas zajęcia pierwszego gyma wybierasz, do jakiej frakcji chcesz należeć (Żółci, Niebiescy lub Czerwoni). Gdy natrafisz na białego GYM’a możesz go zająć bez problemu (o ile masz min 5level). Gdy Gym będzie koloru Twojej frakcji, możesz dodać tam swojego pokemona by razem z innymi bronił sali i honoru. Gdy GYM jest koloru frakcji przeciwnej, oceń swoje siły, zwołaj znajomych i do walki. Jest o co walczyć. Co 21 godzin za każdego gyma w którym jest Twój Pokemon, otrzymujesz 10 golda i Stardust (500?).

24. Nie mogę zalogować się do gry!

Na 100% nie tylko ty. Serwery nie wyrabiają, dlatego są momenty gdy granie nie jest możliwe.

25. Czy logować się przez Google czy przez Pokemon Club?

Z tego co zaobserwowaliśmy, logowanie przez Pokemon Club często zawodzi. Wielu trenerów porzuciło tam swoje konta, gdyż straciło cierpliwość. Nie oznacza to, że przez Google gra zawsze działa (patrz wyżej).

 

Techniczne FAQ Pokemon Go Polska, czyli zbiór często zadawanych pytań.

1. Nie mogę zalogować się do gry!

Na 100% nie tylko ty. Serwery nie wyrabiają, dlatego są momenty gdy granie nie jest możliwe.

2. Czy logować się przez Google czy przez Pokemon Club?

Z tego co zaobserwowaliśmy, logowanie przez Pokemon Club często zawodzi. Wielu trenerów porzuciło tam swoje konta, gdyż straciło cierpliwość. Nie oznacza to, że przez Google gra zawsze działa (patrz wyżej).

3. Problem ze znalezieniem sygnału GPS?

W wielu przypadkach pomaga uruchomienie modułu sieci wi-fi oraz zmiana metody lokalizowania na: GPS, Wi-Fi i sieci komórkowe.

4. Nie widać pokemonów w trybie AR?

Prawdopodobnie Twój telefon nie ma wbudowanego żyroskopu bądź jest konflikt w aplikacji. Jeśli masz żyroskop i nadal nie działa, musisz poczekać na kolejne aktualizacje, w których być może będzie naprawiona większość błędów.