News 13

2% na złapanie legendy?

logo

W plikach gry ze strony serwera zostały wprowadzone pewne zmiany – kilka z nich dotyczy legendarnych pokemonów.

O zmianach poinformował serwis pokemongohub.net. Plik GAME_MASTER został dziś zaktualizowany i teraz zawiera podstawowy współczynnik dla szansy złapania legendarnych pokemonów oraz ich dystans dla systemu buddy. Poniżej tabelka prezentująca te wartości:

Pokemon Podstawowa szansa na złapanie Podstawowa szansa na ucieczkę Dystans na buddy Tryb wyświetlania w profilu buddy
Articuno 2% 4% 20km Latający
Zapdos 2% 4% 20km Latający
Moltres 2% 4% 20km Latający
Mewtwo 2% 1% 20km Duży
Raikou 2% 4% 20km Duży
Entei 2% 4% 20km Duży
Suicine 2% 4% 20km Duży
Lugia 2% 4% 20km Duży
Ho-Oh 2% 4% 20km Duży
Celebi 4% 20km

Jak widzicie szansa na ich złapanie jest bardzo mała. Jeżeli do tej wartości dodamy wpływ złotego Razz Berry to zyskuje ona podobną wartość co podstawowa szansa na złapanie Tyranitara. Być może razem z legendami zostanie wprowadzony do gry Master Ball?

Ciężko powiedzieć dlaczego pokemony te posiadają szansę na ucieczkę – w końcu pokemony pokonane w raidzie nie mogą uciec póki nie wyczerpiemy naszych Premier Balli. Warto też zwrócić uwagę jak dużą odległość trzeba będzie przejść, by zyskać jeden cukierek z buddy.

Celebi nie posiada szansy na złapanie – prawdopodobnie pokemony mityczne będą udostępniane w inny sposób niż poprzez raidy. W tabeli zabrakło Mew, prawdopodobnie przez to, że tego pokemona nie dotknęły żadne zmiany w plikach gry.

Pamiętajcie, że Niantic w każdej chwili może dokonać kolejnych zmian po stronie serwera i dowolnie zmienić te wartości – te informacje podają stan obecny.

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/legendary-pokemon-base-capture-rate-2-buddy-distance-20km-1-candy/

13 Comments

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lip 22, 2017 2:53 pm

    dodam tylko, żebyście się nie martwili o płeć bo wszystkie legendarne są bezpłciowe i nie musicie każdego mieć dwóch sztuk

  • Reply
    Michał
    Lip 22, 2017 2:57 pm

    Jak myślicie legendy b.d. do złapania tylko w niedzielę

    • Reply
      arty
      Lip 23, 2017 4:13 pm

      Dzisiaj widziałem Articuno i Lugia, z artikuno walczyłem ale zbiłem jakieś 15 paska 2 zestawami Pokemonów. Trzeba z 5-10 osób aby te legendy pokonać albo z 3 z poziomem około 40.

  • Reply
    Steve the Seagull
    Lip 22, 2017 3:28 pm

    Może legendy będą występowały również w terenie, tyle że bardzo rzadko i właśnie tam będą miały tak koszmarnie niską szansę na złapanie?

    • Reply
      treneiro
      Lip 22, 2017 3:58 pm

      ogólnie lepiej żeby nie, bardzo rzadkie występowanie pokemonów jest nic nie warte dopóki występują skanery bo i tak każdy je wypatrzy choćby szansa była 1:100 000 000

      • Reply
        Avtandil83
        Lip 22, 2017 4:07 pm

        Wystarczy im dać czas pojawiania się rzędu 5 minut. Nawet jak wypatrzy na skanerze – nie zdąży dotrzeć 😉

        • Reply
          Jarocyk
          Lip 22, 2017 5:14 pm

          No żeby wszystkie boty wyłapały a normalni gracze nie zdążyli. DObry pomysł.

  • Reply
    kaspeed
    Lip 22, 2017 4:56 pm

    Ma ktoś kody na wejscie?

  • Reply
    kaspeed
    Lip 22, 2017 5:10 pm

    ok widac ze kody są indywidualne.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 22, 2017 7:35 pm

    Dobrze że we wsi w której jestem na wczasach jest chociaż jeden pokestop bo przynajmniej bonus nie przeszedł mi koło nosa. Ale o jakimkolwiek łapaniu poków mogę zapomnieć bo nie dość że Internetu mało to i poków brak

  • Reply
    ja
    Lip 22, 2017 7:52 pm

    a jakby niantic dało legendarne pokemony ( te w terenie )od androida 7.0 ? W tedy boty mają gówno do gadania . Za event normalnie wszyscy by mieli ?

  • Reply
    Owl
    Lip 22, 2017 10:59 pm

    Ciekawe ile osób nie może zagrać w Chicago przez te bugi. Kupić bilet przyjechać i nie móc zagrać, aż śmiać mi się chcę. Włączyć dowolny stream z pokemon fest i słychać wszędzie „We can’t play”.