News 51

3 generacja w kodzie gry!

update obrazek

Niantic nie ogłosiło jeszcze oficjalnie nowej aktualizacji, ale jej plik trafił już do sieci a The Silph Road odkryło tajemnice kryjące się w jej plikach. 

Nowa aktualizacja nie będzie niczym przełomowym, bo jest to kolejna łatka z drobnymi usprawnieniami:

  • Teraz w wyszukiwarce za pomocą znaku @ możecie wyszukiwać pokemony po wybranym ataku (np. @hydro pump wyświetli wszystkie pokemony z tym atakiem);
  • Raidy pokazują teraz prawidłową ilość zdobytego doświadczenia z włączonym Lucky Eggiem (mimo że ten błąd został naprawiony po stronie serwera całkiem niedawno i nie wymaga aktualizacji);
  • Różne poprawki błędów.

Według graczy zaszły też poniższe zmiany:

  • Gdy boss danego raidu znajduje się już w naszym pokedexie to nie jest on już cieniem na radarze a normalnym, kolorowym modelem;
  • Po wykonaniu danego raidu znika on z radaru (wcześniej pozostawał on na radarze aż do zniknięcia z mapy świata);
  • Przycisk „Go to gym” na ekranie obrońcy nie powoduje już usunięcia gwiazdki z pokemona (chodzi o oznaczenie jako favorite);

Tym razem najciekawsze jest jednak ukryte w samych plikach aktualizacji, która może nam dawać wskazówki na to, co nadejdzie w najbliższych miesiącach. Informacje pochodzą z reddita The Silph Road:

1. Nowy „Super” Inkubator

Przecieki dotyczące nowego rodzaju inkubatora pojawiają się po raz kolejny – tym razem jego nazwa pojawiła się w samych plikach gry a nie tylko po stronie serwera.

Co ciekawe, zwyczajne inkubatory w tej aktualizacji zyskały nieco zmienione wyglądy a sam Super Incubator będzie miał unikalny, fioletowy wygląd. Nadal nie wiemy czy będzie on możliwy do zakupu czy stanie się jakąś nagrodą.

EggIncubatorSuper_Activated

2. Poprawki błędów

W plikach gry pojawiły się dowody na to, że Niantic podjęło próby naprawienia znanych błędów:

  • zmiany w systemie wyświetlania błędów (ostatnie duże problemy w gymach gdzie wielu graczom często pojawiały się errory lub network errory);
  • opóźnienie dla powiadomień o raidach (wcześniej gdy były jeszcze jajka to po włączeniu gry byliśmy zasypywani serią powiadomień o nich);
  • potencjalne poprawki dotyczące zarządzania pamięcią.

3. Zmiany dla pokemonów shiny?

Dość nieoczywista, ale zauważalna w kodzie zmiana została poczyniona w kwestii tego jak shiny pokemony „połyskują”. Nie wiemy czy w samej grze efekt tej zmiany jest jakkolwiek widoczny i różny od wcześniejszego.

Co ciekawe w kodzie pojawił się także fragment o nazwie shinySpawn – może to być zarówno zmiana dotycząca pojawiania się gwiazdek podczas spotkania shiny Pokemona, ale też (jak podejrzewa Silph Road) jakaś wskazówka na mapie gry gdy spotkane przez nas stworzenie może być shiny.

4. Aktualizacja dotycząca Ekskluzywnych Raidów

Niantic ewidentnie pracuje nad kolejnymi usprawnieniami dla nadchodzącej mechaniki Ekskluzywnych Raidów. W kodzie pojawiły się także aktualizacje dla dotychczasowych raidów, ale fragmenty o nazwach ExcklusiveRaidWonEmblem czy exclusiveRaidDecalColor są już zdecydowanie poświęcone wyłącznie nowej funkcji.

Poprawki wszystkich raidów dotyczą przede wszystkim:

  • licznika graczy w lobby;
  • liczników czasu raidów;
  • nowego fragmentu o nazwie DefaultRaidItemRewards, który może być jedynie tekstem zastępczym dla znanych nam już funkcji.

Nic nie wskazuje na to, by tradycyjne dostępne dotychczas raidy miały się zmienić. Jest to bardziej przygotowanie na wprowadzenie Ekskluzywnych Raidów.

5. Zmiany dla Ditto?

W kodzie nowej aktualizacji pojawiła się linijka o nazwie METAMON_ID (nazwa Ditto z japońskiego). Prawdopodobnie jest to przygotowanie dla pewnych pokemonów z kolejnej generacji, pod których postacią będzie mógł ukrywać się Ditto.

6. Wyszukiwarka movesetów

Tak jak wspomina oficjalna notka teraz można wyszukiwać pokemony z danym atakiem za pomocą znaku @, po którym wpisujemy pożądany atak.

7. Kamera AR i system uprawnień Androida

Pojawił się nowy kod, który dotyczy systemu uprawnień w Androidzie oraz kilka odniesień do aparatu, funkcji AR i katalogu gdzie zapisywane są zdjęcia z gry. Być może jest to prosta aktualizacja platformy Unity, na której zbudowana jest gra, ale The Silph Road nie wyklucza też przygotowań w kierunku przyszłych zmian związanych z rzeczywistością rozszerzoną.

I najlepsze na koniec:

8. 135 nowych gatunków w plikach gry! (Generacja III)

135 nowych gatunków pokemonów z generacji trzeciej zostało dodanych do plików gry. Są to łącznie 73 „rodziny” korzystające z unikalnych dla nich typów cukierków od Treecko aż po Deoxys.

Warto zaznaczyć, że w kodzie gry są w tym momencie jedynie nazwy pokemonów – brakuje plików dźwiękowych oraz nowych ataków. Gdy podobna zmiana miała miejsce przed wejściem drugiej generacji to musieliśmy na nią czekać jeszcze przez około trzy miesiące. Teraz jednak na pewno wiemy, iż kolejna generacja nadchodzi wielkimi krokami.

V0252_POKEMON_TREECKO = 252; V0253_POKEMON_GROVYLE = 253; V0254_POKEMON_SCEPTILE = 254; V0255_POKEMON_TORCHIC = 255; V0256_POKEMON_COMBUSKEN = 256; V0257_POKEMON_BLAZIKEN = 257; V0258_POKEMON_MUDKIP = 258; V0259_POKEMON_MARSHTOMP = 259; V0260_POKEMON_SWAMPERT = 260; V0261_POKEMON_POOCHYENA = 261; V0262_POKEMON_MIGHTYENA = 262; V0263_POKEMON_ZIGZAGOON = 263; V0264_POKEMON_LINOONE = 264; V0265_POKEMON_WURMPLE = 265; V0266_POKEMON_SILCOON = 266; V0267_POKEMON_BEAUTIFLY = 267; V0268_POKEMON_CASCOON = 268; V0269_POKEMON_DUSTOX = 269; V0270_POKEMON_LOTAD = 270; V0271_POKEMON_LOMBRE = 271; V0272_POKEMON_LUDICOLO = 272; V0273_POKEMON_SEEDOT = 273; V0274_POKEMON_NUZLEAF = 274; V0275_POKEMON_SHIFTRY = 275; V0276_POKEMON_TAILLOW = 276; V0277_POKEMON_SWELLOW = 277; V0278_POKEMON_WINGULL = 278; V0279_POKEMON_PELIPPER = 279; V0280_POKEMON_RALTS = 280; V0281_POKEMON_KIRLIA = 281; V0282_POKEMON_GARDEVOIR = 282; V0283_POKEMON_SURSKIT = 283; V0284_POKEMON_MASQUERAIN = 284; V0285_POKEMON_SHROOMISH = 285; V0286_POKEMON_BRELOOM = 286; V0287_POKEMON_SLAKOTH = 287; V0288_POKEMON_VIGOROTH = 288; V0289_POKEMON_SLAKING = 289; V0290_POKEMON_NINCADA = 290; V0291_POKEMON_NINJASK = 291; V0292_POKEMON_SHEDINJA = 292; V0293_POKEMON_WHISMUR = 293; V0294_POKEMON_LOUDRED = 294; V0295_POKEMON_EXPLOUD = 295; V0296_POKEMON_MAKUHITA = 296; V0297_POKEMON_HARIYAMA = 297; V0298_POKEMON_AZURILL = 298; V0299_POKEMON_NOSEPASS = 299; V0300_POKEMON_SKITTY = 300; V0301_POKEMON_DELCATTY = 301; V0302_POKEMON_SABLEYE = 302; V0303_POKEMON_MAWILE = 303; V0304_POKEMON_ARON = 304; V0305_POKEMON_LAIRON = 305; V0306_POKEMON_AGGRON = 306; V0307_POKEMON_MEDITITE = 307; V0308_POKEMON_MEDICHAM = 308; V0309_POKEMON_ELECTRIKE = 309; V0310_POKEMON_MANECTRIC = 310; V0311_POKEMON_PLUSLE = 311; V0312_POKEMON_MINUN = 312; V0313_POKEMON_VOLBEAT = 313; V0314_POKEMON_ILLUMISE = 314; V0315_POKEMON_ROSELIA = 315; V0316_POKEMON_GULPIN = 316; V0317_POKEMON_SWALOT = 317; V0318_POKEMON_CARVANHA = 318; V0319_POKEMON_SHARPEDO = 319; V0320_POKEMON_WAILMER = 320; V0321_POKEMON_WAILORD = 321; V0322_POKEMON_NUMEL = 322; V0323_POKEMON_CAMERUPT = 323; V0324_POKEMON_TORKOAL = 324; V0325_POKEMON_SPOINK = 325; V0326_POKEMON_GRUMPIG = 326; V0327_POKEMON_SPINDA = 327; V0328_POKEMON_TRAPINCH = 328; V0329_POKEMON_VIBRAVA = 329; V0330_POKEMON_FLYGON = 330; V0331_POKEMON_CACNEA = 331; V0332_POKEMON_CACTURNE = 332; V0333_POKEMON_SWABLU = 333; V0334_POKEMON_ALTARIA = 334; V0335_POKEMON_ZANGOOSE = 335; V0336_POKEMON_SEVIPER = 336; V0337_POKEMON_LUNATONE = 337; V0338_POKEMON_SOLROCK = 338; V0339_POKEMON_BARBOACH = 339; V0340_POKEMON_WHISCASH = 340; V0341_POKEMON_CORPHISH = 341; V0342_POKEMON_CRAWDAUNT = 342; V0343_POKEMON_BALTOY = 343; V0344_POKEMON_CLAYDOL = 344; V0345_POKEMON_LILEEP = 345; V0346_POKEMON_CRADILY = 346; V0347_POKEMON_ANORITH = 347; V0348_POKEMON_ARMALDO = 348; V0349_POKEMON_FEEBAS = 349; V0350_POKEMON_MILOTIC = 350; V0351_POKEMON_CASTFORM = 351; V0352_POKEMON_KECLEON = 352; V0353_POKEMON_SHUPPET = 353; V0354_POKEMON_BANETTE = 354; V0355_POKEMON_DUSKULL = 355; V0356_POKEMON_DUSCLOPS = 356; V0357_POKEMON_TROPIUS = 357; V0358_POKEMON_CHIMECHO = 358; V0359_POKEMON_ABSOL = 359; V0360_POKEMON_WYNAUT = 360; V0361_POKEMON_SNORUNT = 361; V0362_POKEMON_GLALIE = 362; V0363_POKEMON_SPHEAL = 363; V0364_POKEMON_SEALEO = 364; V0365_POKEMON_WALREIN = 365; V0366_POKEMON_CLAMPERL = 366; V0367_POKEMON_HUNTAIL = 367; V0368_POKEMON_GOREBYSS = 368; V0369_POKEMON_RELICANTH = 369; V0370_POKEMON_LUVDISC = 370; V0371_POKEMON_BAGON = 371; V0372_POKEMON_SHELGON = 372; V0373_POKEMON_SALAMENCE = 373; V0374_POKEMON_BELDUM = 374; V0375_POKEMON_METANG = 375; V0376_POKEMON_METAGROSS = 376; V0377_POKEMON_REGIROCK = 377; V0378_POKEMON_REGICE = 378; V0379_POKEMON_REGISTEEL = 379; V0380_POKEMON_LATIAS = 380; V0381_POKEMON_LATIOS = 381; V0382_POKEMON_KYOGRE = 382; V0383_POKEMON_GROUDON = 383; V0384_POKEMON_RAYQUAZA = 384; V0385_POKEMON_JIRACHI = 385; V0386_POKEMON_DEOXYS = 386;

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6v7u7c/the_silph_roads_apk_mine_of_v0710_is_complete_a/

51 Comments

  • Reply
    Hsh
    Sie 22, 2017 9:19 am

    Trzeba kuć żelazo póki gorące, zatem w grze jest i będzie intensywnie. Hajs się zgadza, akcjonariusze zadowoleni, no to lecimy z koksem!

  • Reply
    das
    Sie 22, 2017 10:20 am

    No i fajnie. Miałem trochę przerwy to sobie dozbieram resztę II gen

  • Reply
    Ptaq90
    Sie 22, 2017 10:23 am

    Wszystko za szybko. Poszkodowani niszowi gracze, ktorzy nie maja nawet 1gen w całości, a co dopiero 2.

    • Reply
      Thoqy
      Sie 22, 2017 12:09 pm

      To jakie rozwiązanie proponujesz? Mają czekać 5 lat aż każdy niszowy gracz raczy sobie dołapać każdego pokemona? Czy może powinni na wsiach dać resp samych rare pokemonów najlepiej 50 w jednym miejscu?

    • Reply
      Paula
      Sie 22, 2017 1:09 pm

      Nikt nie zabrania niszowym graczom łapania pokemonów, a z tego co piszesz wynika, że gracze, którzy mają już 1 i 2 generację, mają czekać, aż niszowi gracze raczą sobie dozbierać 1 czy 2 generację, w ten sposób blokując rozwój gry.

    • Reply
      goldenrod
      Sie 22, 2017 1:10 pm

      Idac tym tokiem myslenia: Nintendo powinno wstrzymac produkcje nowych gier z serii Pokemon, bo nowi gracze – byc moze nawet ci, ktorzy jeszcze sie nie urodzili – beda poszkodowani i nie kupia juz nieprodukowanego Gameboya by ukonczyc Pokemon Red? Sknery, wszedzie sknery…

    • Reply
      bart
      Sie 22, 2017 1:13 pm

      Bez jaj, jakiego nie masz poka z 1 gen ? Jedynie Chansey może być „trudna” do uwiecznienia w pokedexie. Snolaxy i Laprasy do zdobycia gdzie się chce, tak samo evolucje ostateczne lepszych poków. Nie ma obecnie poka 1 gen którego by się nie miało. Tylko lenistwo może przeszkadzać, bo było tyle eventów że nawet bez ruszania się z ławki w parku można mieć cały pokedex (nie jest to złośliwe co pisze, znam gracza wiek ok 65-70 lat, który ma schorowane stawy i tylko łapie poki siedząc na ławce i się pyta czy ktoś robi rajd bo gym ma obok i ma całą 1 gen)

      • Reply
        jak.w
        Sie 22, 2017 2:17 pm

        Nie do końca, zależy gdzie się gra. Pewnie piszesz z perspektywy dużego miasta. Ja przykładowo gram w małej miejscowości, od początku gry przeszedłem 4 tysiące km i nigdy nie widziałem na dziko Laprasa, Porygona, Larvitara, czy Hitmon…., w sumie to nawet Machopa chyba nigdy na dziko nie złapałem. Te rzadsze mam tylko dzięki jajkom.

        • Reply
          bart
          Sie 22, 2017 4:51 pm

          Pisze z perspektywy osoby która mieszka gdzie jest 6 pokestopów i 2 gymy i i co 2gi weekend podjeżdżam do wawy sprawdzam nesty i uzupełniam co gdzie jest. Tym bardziej nie rozumiem jakim trzeba być leniem by nie udać się do pobliskiego miasta na nest lub event. Co więcej w czasie eventu miałem więcej i łatwiej zdobywałem poki niż w mieście, po 3-4 rzadkie ogniste poki respiły mi się w kilku miejscach i łatwo było znaleźć. Odnośnie laprasów i snorlaxów rajdy to takie ułatwienie że niemożliwością teraz jest nie mieć snorlaxa. Porygon – przecież na to był event, z larvitarem tak samo ale to już pok 2 gen i lepiej łapać tyrka.

          • Onnnnn
            Sie 22, 2017 5:09 pm

            Widać w poki grają nie tylko ludzie zdrowi umysłowo. Jak ten bart….

          • j.w
            Sie 22, 2017 8:36 pm

            To mieszkasz pewnie dość blisko Warszawy, ze ot tak sobie co 2 tygodnie jeździsz na nesty.
            Ja praykładowo mam 400 km do Warszawy i prawie 100 km do najbliższego miasta >100k mieszkańców.
            Pokemony w małym miasteczku, a w dużym mieści to dwie różne gry.
            Przykładowo w całym moim powiecie jest pewnie mniej pokestopów co w duzej galerii handlowej, albo jakimś większym parku w Warszawie.

            Ja tam nie narzekam, trzeba się dostosować. Mimo tego mam wszystkie dostępne w Polsce pokemony (oprócz Kangashkana i Unowna). Tyle, że jak pisałem te rzadziej spotykane tylko z jajek. Tak więc rada dla tych grających na prowincji, żeby jak najwięcej chodzić i wykluwać jajka, bo prędzej czy później każdy pokemon wypadnie.

            Co do eventow to akurat żdnefo Porygona, Larvitara i Laprasa na dziko nie widziałem, a Chansey podczas walentynkowego eventu złapałem na dziko tylko jedną. To chyba kwestia biomów.

            A dla tych co nie mają jeszcze pokedexów pełnych to spokojnie. 3 generacja dopiero pewnie za kilka miesięcy.

          • arty
            Sie 25, 2017 9:19 pm

            No ja nie mam Snorlaxa, Hitmonchan, ani jednej legendy ech i paru innych

    • Reply
      kotecek98
      Sie 22, 2017 1:21 pm

      Nie będę czekać nie wiadomo ile bo kolega nie ma 1 gen , mam cały pokedex zapełniony i już pół miesiąca nie ma co robić mimo podnoszenia poziomu ;/

  • Reply
    D.Trump
    Sie 22, 2017 10:37 am

    a kto niszowym graczom zabroni łapać poki z 1 gen dziś, jutro czy za rok???

  • Reply
    Ok
    Sie 22, 2017 10:52 am

    Nic nie robią – źle, robią dużo – też źle, nie ma opcji, żeby w końcu dogodzili.
    Teraz jest naprawdę intensywnie, Raidy były bardzo udane choć teraz przyda się już powiew świeżości i mogliby zmienić Bossów, Mewtwo jak najbardziej wskazany w najbliższym czasie a później mogliby zrobić Ho-Oha jako opiekuna Raikou, Suicune oraz Entei (na wzór Lugii i jej podopiecznych). 3 generacja zaś w okolicach jesieni jak najbardziej wskazana :). I nie zapominajmy też o brakujących pokemonach z 2 generacji Delibird i Smeargle, które też wypadałoby skompletować :). Regionalne zaś co jakiś czas jak pojawią się w formie eventu w naszym kraju (tak jak Kangaskhan), to już będzie człowiek spełniony 😀

    • Reply
      RexHunterson
      Sie 22, 2017 12:20 pm

      Delibird zapewne pojawi się razem z pikachu z ze świąteczną czapeczką na święta.

  • Reply
    Ambro
    Sie 22, 2017 10:56 am

    ja jestem ciekawy czy III gen. będzie dla wszystkich czy np. tylko dla kont powyżej lv.30. Rozwiązało by to problem zbyt szybkiego zbierania poksów. To idealny bloker dla wszystkich map i skanerów.

  • Reply
    derelict426
    Sie 22, 2017 12:58 pm

    E tam.

  • Reply
    Ptaq90
    Sie 22, 2017 5:01 pm

    Cwaniactwo na forum ludzi z miejsc, gdzie jest spawn snorlaxa czy laprasa. Zapraszam na wieś jak Wam sie uda złapać coś lepszego niz rattata czy spinarak to złoże osobiście pokłon. Mam zal, ze zamiast dać mozliwosc pograć normalnie wszystkim to lepiej dac raidy i trzebac hajs od dzieci, albo wlaczyc 3 generacje, z ktorej na wsi i tak będą standardowe masowe spawny tego samego szajsu. Niewspominajac juz o setkach km z buddy dla ulepszenia najlepszych pokemonów tylko po to, żeby teraz cieszyły jedynie oko…

    • Reply
      Prajdo
      Sie 22, 2017 10:07 pm

      Co prawda mieszkam obecnie w Warszawie, ale kiedy jeżdżę do dziadków na wieś, gdzie mają 3 pokestopy na całą okolicę, to wyobraź sobie, że poza rattatami udało mi się tam złapać nawet Dratini czy Chikoritę. Z drugiej strony w mojej okolicy w mieście trzeba ruszyć się gdzieś dalej żeby złapać innego pokemona niż Murkrow czy Natu. Wnioski same się nasuwają. Miejsce niekoniecznie ma az takie znaczenie.

      • Reply
        ptaq90
        Sie 22, 2017 10:38 pm

        Jak były eventy to owszem można było złapać coś innego, ale jak nie ma eventu = zero rożnorodności. Wcześniej było coś takiego, że po wbiciu wyższego levelu wyskakiwał mi nowy ( rzadki) pokemon przy pokestopie. Teraz już tego nie widać po wbiciu wyższego poziomu.

    • Reply
      Adam987
      Sie 23, 2017 11:29 pm

      Popieram. U mnie na wsi 3 pokestopy i najlepszym okazem od pół roku była Abra. A poza tym sam gruz w dość ograniczonych ilościach. Wioskowi gracze zwyczajnie mają mega trudno.

  • Reply
    Ptaq90
    Sie 22, 2017 5:23 pm

    Bart leniem nie jestem. 1400km , 480 wyklutych jaj. Fajnie, że masz 6 pokestopow, wow nawet masz gymy. Ja mam 1 pokestop w promieniu 15km. Nie pozdrawiam Cie jak masz 20km do Wawy, ale moje uszanowanie jezeli masz 180km i jezdzisz tam na polowanie (specjalnie). Tym bardziej Cie pozdrawiam jezeli nie jestes nastolatkem bądź emerytem.

  • Reply
    Luke
    Sie 22, 2017 6:17 pm

    Czy po aktualizacji macie problem w walce? W sensie ze laguje mocniej czy tez scina gre? Blad gry?

    • Reply
      at3at3
      Sie 23, 2017 3:59 pm

      Nie. Laguje nawet nieco mniej. Ale po walce z legendą wywaliło mnie dwie areny dalej i zanim GPS „wrócił”, to już wszyscy byli po łapaniu Lugii. Ale ostatecznie złapałam kolejną. Ona jakoś strasznie łatwo daje się usidlić – 2/3 u mnie siedzi (podobnie jak Zapdos), a Articuno i Moltres ok. 1/6. Ognisty nawet mniej, bo chyba najtrudniej w niego kulką trafić, cały czas przez niego przelatuje, albo nie dolatuje…

  • Reply
    DawidPolakL
    Sie 22, 2017 8:58 pm

    A ja jestem teraz we Wrocławiu i w Apartamencie mam pokestop i gym. Gitara siema normalnie. Jest ok

  • Reply
    Gracz
    Sie 22, 2017 9:05 pm

    Ja czekam na 4 generacje, pokemony z 3 generacji z kilkoma wyjątkami nie wydają mi się ciekawe. Mam nadzieje że Nosepass i Beldum nie będą regionalne i da się je u nas złapać .

    • Reply
      PokeTrener z Holandii
      Sie 23, 2017 11:53 am

      Ja obstawiam ze regionalnymi beda nosepass keckleon i tropius. Tak mnie sie wydaje

  • Reply
    Outlawek
    Sie 22, 2017 9:23 pm

    Jeśli chodzi o aktualizację 0.71.0, którą notabene pobrałem z Google Play, to podczas rajdów sprawia więcej problemów niż 0.69.1. Zdecydowanie bardziej laguje (Lenovo P2, Android 7.0), więc bardzo szybko wróciłem do wersji 0.69.1 i mam nadzieję, że nim trzeba będzie z musu przejść na nową wersję to ukaże się już jej poprawka.

  • Reply
    Yerek
    Sie 22, 2017 11:45 pm

    Beldum na bank nie będzie regionalny po to druga forma z trzech stalowego poka.

  • Reply
    jacko
    Sie 23, 2017 6:36 am

    Ta gra ma jedną ogromną wadę – możliwości graczy są niezwykle zależne od miejsca zamieszkania, promuje się duże miasta dyskryminuje małe miejscowości. poza tym mankamentem gra jest bardzo dobra. byłoby miło gdyby twórcy to poprawili.

  • Reply
    Yerek
    Sie 23, 2017 9:33 am

    Jak Ci to mają poprawić? Pokestopy w polu na wsi dodać? Czy rzadkie nesty u sąsiada w stodole dorzucić?

    • Reply
      Scapulos
      Sie 23, 2017 12:59 pm

      W miastach znajduje sie wiele stopow pt „poczta”, „duzy kamien”, „graffiti”, „sklep zabka”, nie jest problemem ze nie ma gdzie zrobic stopow na wsiach a to ze nie ma tam wystarczajaco duzo aktywnych graczy zeby oplacalo sie obciazac serwery spawnami i cala infrastruktura. Zawsze mozna zalozyc Ingressa i dodawac wlasne propozycje do bazy 🙂

      • Reply
        Kropianka
        Sie 23, 2017 2:26 pm

        I mamy błędne koło, nie ma pokemonów/aren/pokestopów bo nie ma graczy, nie ma graczy bo nie ma pokemonów/pokestopów/aren.
        To chyba niezbyt normalne żeby wpływ na jedną grę mieli gracze z innej gry. Jak ktoś z miejsca gdzie nie ma warunków do gry w PGO chciałby te warunki stworzyć to musi zacząć grać w Ingress, dobić jakiś wysoki level, żeby móc zgłaszać nowe miejsca, a potem poczekać z rok aż Niantic łaskawie rozpatrzy jego propozycje (niekoniecznie pozytywnie)?

      • Reply
        at3at3
        Sie 23, 2017 4:59 pm

        Hehehe… Jakbym czytała o mojej dzielnicy – poczta, duży kamień (x2), graffiti (x4)… Ze sklepem to już nie przesadzajmy – takich stopów raczej nie ma. 😛 Ale jest parę miejsc, gdzie są stopy i które na to akurat zasługują, bo stanowią jakieś kuriozum, albo miejsce warte „zaliczenia”: dziwne rzeźby (rodem z PRL) na trawnikach między blokami, kotwice ze starych statków, zielone siłownie i boiska…
        Osobiście jestem zniesmaczona tym, że pokestopami są np. te kibolskie mazaje, cała reszta mi nie przeszkadza. Za to wolałabym, żeby dla równowagi na wsi był to mostek nad strumieniem, albo jakieś stare przewalone drzewo.

    • Reply
      Ptaq90
      Sie 23, 2017 5:53 pm

      Nie. Miejscowsc ma kosciol, cmentarz sklep, kapliczki, szkole, krzyze, plac zabaw i nie musi to być u sasiada w stodole, tam akurat ma siano to moze byc problem. O wiele nikt nie prosi. Kilka pokestop i 1 gym.

    • Reply
      PatRakPL
      Sie 24, 2017 11:08 pm

      Jeśli masz X lvl w Imgressie to możesz zrobić tam stopa (?),a Niantic doda go do PoGo. Tak jak dobrze pamiętam Kushi mówił.

  • Reply
    Wojtek
    Sie 23, 2017 4:32 pm

    Czekam na to by mi nie zmieniało z ulubionego na zwykłe bo jeszcze przez przypadek coś skasuje

  • Reply
    DawidPolakL
    Sie 23, 2017 8:33 pm

    A ja przed chwilą złapałem żółtego karpia tylko że 10 cp i 38% iv. No nic zostawię na pamiątkę wycieczki do Wrocławia. Notabene w końcu wbiłem tu 37 level. Wy w dużych miastach to macie bajkę . Wystarczy wsiąść w tramwaj i łapać. Bez wysiłku można osiągnąć to co ja u siebie po wielu kilometrach z użyciem incense. Jakbym mieszkał w takim mieście jak Wrocław to dawno bym miał 50 level jeśli taki by istniał.

    • Reply
      a
      Sie 23, 2017 11:58 pm

      No tak już pisałem, że ta gra w małych i dużych miastach to dwie różne gry.
      Osoba która grając w małym mieście (powiedzmy powiatowe z kilkoma gymami i kilkunastoma pokestopami) zrobiła powiedzmy 35 lvl to grając w Warszawie/Krakowie/Wrocławiu miała by już spokojnie 40lvl poświęcając tyle samo czasu na grę.
      50lvl byś nie wbił, bo patrząc jak narastają progi punktowe, to wymagał by ~200 milionów EXP 😉

      • Reply
        Stefcio2016
        Sie 24, 2017 1:42 am

        Puknij się w czoło. Bo my w Warszawie jeździmy tramwajami całe dnie i łapiemy poksy … Od początku gry dwa razy udało mi się wyskoczyć do Łazienek na 2h i do innych parków na max 7h, w Aradii na lurach też jeszcze nie byłem z braku czasu, wbiłem niedawno 38lvl. No jakby mi manna z nieba leciała, to bym jeździł tramwajami całe dnie i lvl miałbym ze 120 pewnie już..

        • Reply
          borwol
          Sie 24, 2017 7:16 am

          pytanko do Warszawiaka. Rozumiem że kangaskany i unowny się skończyły? Nie przedłużyli?

          • Anka
            Sie 24, 2017 10:50 am

            Nie tylko nie przedłużyli , ale skończyły sie o godzinie 15 w poniedziałek 21 sierpnia. Całe szczęście ze do stolicy dotarłam na 11 i na trasie dworzec centralny- starówka złapałam 3 kangury i 2 literki E bo guzik bym miała.

          • Stefcio2016
            Sie 25, 2017 1:27 am

            Kangury i unowny jak głupie się po ulicach walały, złapałem pierwszego dnia całe europ z unownów, 10 kangurów i odpuściłem. Nawet nie wiem kiedy się skończyło..

  • Reply
    DawidPolakL
    Sie 23, 2017 9:11 pm

    Obecnie od 30 min próbuję odbić gyma na którym siedzi cloyster 600 cp i nie mogę mimo że walczę tyranitarem 3490 cp. Po prostu error i error. Może dla tego że cloyster należy do księżniczki afrykańskiej? No nic z czekoladką jeszcze nie miałem przyjemności więc popróbuję dalej. Heh

    • Reply
      a
      Sie 23, 2017 11:52 pm

      Nie ma sensu.
      Ja jak podczas walki zobaczę network error to od razu odpuszczam dany gym, bo wiem, że szkoda czasu i nerwów.

  • Reply
    lambler
    Sie 24, 2017 3:27 pm

    Kilka razy i mnie dopadł komunikat „network error”
    Okazuje się ze to nie błąd gymu tylko jakiś błąd związany z kontem gracza.
    Z innego konta podbijanie idzie bez problemu.
    Powrót do głównego i znowu „network error”
    To jeden z powodów dla którego warto mieć więcej niż jedno konto.

    • Reply
      Stefcio2016
      Sie 25, 2017 1:14 am

      Nie, to jeden z powodów dla którego warto mieć jedno własne uczciwe konto. Myślę, że wtedy ilość errorów spadła by drastycznie

    • Reply
      Ptaq90
      Sie 25, 2017 8:43 am

      Odbijając z Żoną gyma, był problem z errorem. Kiedy ja biłem ją wywalalo, kiedy ja dołaczylem to mnie wywało. Wczoraj sam odbijałem i za każdym zbiciem motywacji wywalało mnie do ekranu. Nie było tego wcześniej – nie instalowalismy nowej aktualizacji. Tak samo stracony raid pass z Lugia, tam akurat prawie każdy dostał errora pod sam koniec gry… co mocno denerwuje kiedy po raz 1 od czasu dodania legend ugadalem sie z ludzmi. Brawo Nantic tak dalej.