News 31

Aktualizacja 0.103.2

update obrazek

Niantic wczorajszego wieczora rozpoczęło dystrybucję nowego update, który zawiera długo wyczekiwane usprawnienie dotyczące Rare Candy oraz pewne ciekawostki ukryte w plikach aktualizacji.

Testowa grupa graczy mogła już ściągnąć wersję 0.103.2 z Google Play, gdzie update został opatrzony taką notką:

  • Trenerzy mogą teraz przekształcać Rare Candy w cukierki konkretnego pokemona w dużych ilościach naraz.
  • Różne poprawki błędów i usprawnienia wydajności.

Po prawie roku od wprowadzeniu raidów w końcu zyskujemy możliwość przekształcania Rare Candy na cukierki danego pokemona w pożądanej ilości naraz a nie poprzez dość mozolne wrzucanie po jednym:

Jest to niestety jedyne zauważalne usprawnienie. Jednak w kodzie znalazły się dwie ciekawostki, które z pewnością są warte uwagi.

1. Atak na Community Day

W kodzie aktualizacji pojawił się dedykowany dla Charizarda atak, który będzie dostępny podczas Community Day. Zgodnie z przewidywaniami jest to Blast Burn. Jeśli jego statystyki będą takie same jak dla Frenzy Plant (w oryginale na konsolach te ataki posiadają identyczne parametry) to Charizard pod względem DPS będzie w stanie wyprzedzić Moltresa – przy niestety mniejszej od legendy wytrzymałości.

2. Dalszy rozwój systemu zgłaszania PokeStopów

Pojawił się kod dla błędów, które docelowo mają obsługiwać system zgłaszania PokeStopów (lub inaczej punktów zainteresowania):

.SubmitNewPoiOutProto

.INTERNAL_ERROR .TOO_MANY_RECENT_SUBMISSIONS

Jeśli nie chcecie czekać to aktualizację możecie pobrać poprzez apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-103-2-release/pokemon-go-0-103-2-android-apk-download/

 

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8iqc5l/01032_blast_burn_has_been_added_pokestop/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8ipkku/update_0103_2/

31 Comments

  • Reply
    Tom
    Maj 12, 2018 12:59 pm

    System dodawania stopów jest potrzebny. Teraz czuje szczególną potrzebę, bo w ramach wojny ingressowiczów, ktoś zgłosił mój gym, że owy plac zabaw został zlikwidowany i jestem pozbawiony gyma w odległości 1,5km. Teraz to mały problem, ale zimą wolałbym móc bliżej załatwić monety na dany dzień. Mam też nadzieję, że ten system będzie dostępny dla graczy co najmniej 30 lvl, bo już widze jak niantic oleje ten system jak świeże w grze dzieciaki będą dodawały swoje bloki w kółko…

    • Reply
      bori
      Maj 12, 2018 5:11 pm

      Ja bym proponował minimalnie 38, a najlepiej 40. 30 Lvl na Evenvie z exp x 2 mozna wbic praktycznie w 2 dni.

      • Reply
        rogal
        Maj 12, 2018 9:27 pm

        mi będzie pasować bo niedługo wbija 38 lvl 😛

    • Reply
      Boss
      Maj 13, 2018 4:55 pm

      Pewnie twój gym, czy stop nie spełniał kryteriów.

  • Reply
    Krystian
    Maj 12, 2018 2:52 pm

    Mam gdzies takie ich updeyty jak PTC nie dziala 9 godzin prawie

  • Reply
    Olixxx Go
    Maj 12, 2018 4:15 pm

    Calcy IV ??? 😉

  • Reply
    froscik99ers
    Maj 12, 2018 6:00 pm

    35 level myślę że byłby okey

  • Reply
    Gruboringo
    Maj 12, 2018 6:01 pm

    Jak zwykle nie można się zalogować na konta PTC…

    • Reply
      europosedł
      Maj 12, 2018 7:15 pm

      Cóż skoro „jak zwykle” dlaczego do tej pory nie połączyłeś sobie konta z gmailem, albo fb – możliwość jest już dosyć długo

      • Reply
        Jungle
        Maj 12, 2018 8:38 pm

        Bo nie każdy ma ochotę udostępniać listy znajomych firmie niantic.

      • Reply
        Gruboringo
        Maj 12, 2018 9:49 pm

        Bo mam tylko jedno konto google na którym jest drugie konto a Facebooka nie mam

        • Reply
          M26
          Maj 12, 2018 11:07 pm

          To zakladasz sobie fejkowe acc na fejsbuku i laczysz je z ptc… ja tak zrobilem

        • Reply
          PlutoVALOR
          Maj 13, 2018 5:58 am

          Ile trwa założenie maila?

          • Bori
            Maj 13, 2018 7:02 am

            Widocznie dlugo jak do tej pory nie dal rady xD

  • Reply
    Wiktorwa2008
    Maj 12, 2018 9:48 pm

    Olewają graczy i tyle, bo jakozna przeztyle godz. Nie móc się zalogować. Nawet pasa nie da się odebrać nie mowiac ze nir da rady wstawic sie na gymy a jest sobota, żenada.

  • Reply
    Lord Kefas
    Maj 12, 2018 9:59 pm

    Ja do najbliższego gyma mam 6km a w mojej miejscowości tylko 2 pokestopy więc dodawanie się przyda by i ludzie ze wsi mieli większe szanse pogrania

  • Reply
    Ja
    Maj 13, 2018 9:46 am

    Napiszcie o zmanie latiasa i latiosa

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 13, 2018 10:40 am

    GDLEWRSX jeszcze 4 razy można do 14 maja

  • Reply
    Boss
    Maj 13, 2018 4:59 pm

    Mam nadzieję,że punkty dodane przez graczy Pokemon nie będę się pojawiać w Ingress.

  • Reply
    Levy
    Maj 13, 2018 10:48 pm

    Z innej beczki. Jak długo jeszcze w exraidach będzie mewtwo? Właśnie dostałem 5 zaproszenie i fajnie jakby coś zmienili. Ktoś coś słyszał?

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 14, 2018 11:44 am

    ja dostałem pierwsze xD pewnie nie prędko zmienia

  • Reply
    Simi
    Maj 15, 2018 12:09 pm

    Dziś uczestniczyłem w ex rajdzie było 7 osób i Mewto wpadł. Fajnie, ze są jeszcze osoby, które grają i są chętne na rajdy !

  • Reply
    Anetos
    Maj 15, 2018 1:32 pm

    Ja bylam rano na raidzie i bylo ok 40 osób 🙂 Mewtwo złapany za pierwszym rzutem. Fajnie 🙂

  • Reply
    Simi
    Maj 15, 2018 6:55 pm

    U mnie wpadł za 9 razem, powoli się robilo ciepło bo kulek dostałem 12sztuk 😀

  • Reply
    Anetos
    Maj 16, 2018 8:22 am

    Haha 🙂 ja dostałam 10 kulek hm…
    Dobrze ze sie udalo 🙂
    To byl moj pierwszy taki raid

  • Reply
    Simi
    Maj 16, 2018 1:56 pm

    mój też pierwszy 🙂

  • Reply
    Jabr
    Maj 17, 2018 6:09 pm

    Wiecie co doszło w 0.103.3 która jest w sklepiku?

    • Reply
      Wojci3ch
      Maj 17, 2018 6:47 pm

      masowo możną dawać rare candy i bug fix

      • Reply
        Jabr
        Maj 18, 2018 8:08 am

        Dodawanie masowe doszło w 0.103.2, a co tutaj dołożyli ? Czy tylko poprawki.

        • Reply
          Wojci3ch
          Maj 18, 2018 10:54 am

          sorki mój błąd tylko poprawki

  • Reply
    Nerkofil
    Maj 21, 2018 9:41 am

    Noe wiem czy zauważyliście że w tej wersji gry ostrzej zaczął działać GPS? Chodzi o to że zmniejszył się promień odległości stania od GYMu- z ok 10m do ok 7m i bardziej skacze na boki sam.. Testowałem na tych samych GYMach i na tym samym sprzęcie.