News 22

Aktualizacja 0.79.4 zamiast 0.81.1?

update obrazek

Ostatnimi czasy Niantic nie popisuje się w kwestii jakości udostępnianych nam aktualizacji. To nie pierwszy raz kiedy update zostaje wstrzymany ze względu na zbyt dużą ilość błędów oraz potrzebę dużych poprawek. 

Po słowach wstępu nie zdziwi was więc informacja, że przynajmniej przez najbliższy czas nie pojawi się zapowiadana wersja 0.81.1. Ku zdziwieniu graczy w Google Play udostępniono aktualizację oznaczoną numerkiem 0.79.4. Powstała ona chyba tylko po to, by pozwolić wszystkim z zainstalowanym już felernym update na powrót do „normalności”. Niantic samo poinformowało o tym fakcie za pośrednictwem twittera:

Trenerzy, wstrzymaliśmy wdrożenie Pokemon GO w wersji 0.81.1 ze względu na problemy z wydajnością, które zaobserwowaliśmy w kilku ostatnich dniach. Podczas sprawdzania problemów z wersją 0.81.1 wprowadzimy wersję 0.79.4 z kilkoma drobnymi poprawkami.

Według The Silph Road w wersji 0.79.4 NIE ma żadnych nowych funkcji z 0.81.1, czyli:

  • możliwości ulepszenia pokemona do poziomu 39,5;
  • nowej wersji platformy Unity, na której funkcjonuje gra;
  • ośmiu nowych ataków w kodzie;
  • poprawek dotyczących zarządzania pamięcią telefonu;
  • usprawnień w działaniu systemu przeciwko oszustom.

Prawdopodobnie wiele z nowych problemów powstało ze względu na nową wersję platformy Unity i przejściem Pokemon GO właśnie na nią. Jeżeli ściągaliście update 0.81.1 z apkmirror to najpewniej będziecie mogli jej używać aż Niantic nie wymusi na wszystkich cofnięcia do 0.79.4. Dla wielu z was powrót do wcześniej wersji może się jednak okazać ulgą ze względu na dość dokuczliwe błędy.

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7b9vv1/the_silph_roads_apk_teardown_of_v0794_is_complete/

22 Comments

  • Reply
    Adam
    Lis 07, 2017 1:23 pm

    Nie często się zdarza, że gra się cofa w rozwoju zamiast się ulepszać :d na tyle czasu co już jest to serio mało co zrobili… Legendy z rajdów? Spoko ale ludzie z małych miasteczek nie mają szans zdobyć takiej legendy não chyba że pojadą na dwa dni do stolicy albo większego miasta lol ogólnie bieda bieda i jeszcze raz bieda

    • Reply
      hejterhejterów
      Lis 07, 2017 6:07 pm

      Błagaj osoby na flygps by zawitały do twojej mieściny , flygps to jedyne rozsądne rozwiązanie .
      Uprzedzam pytania … są specjalne fora internetowe z osobami flygps, które się umawiają na rajdy.

      • Reply
        S226
        Lis 08, 2017 5:59 am

        Widzę że nick zobowiązuje xD

    • Reply
      Sebek
      Lis 08, 2017 12:01 pm

      No u mnie też nikt nie gra w raidy 🙁 Czy da się pokonać samemu jakiegoś bossa np do 5k?

      • Reply
        ddd
        Lis 08, 2017 1:48 pm

        Raidy poziomu 1 i 2 z łatwością samemu się da radę bić, niektóre 3 pewnie też przy dobrych pokach

        • Reply
          Sebek
          Lis 09, 2017 11:47 am

          Dzięki, będzie próbowane :p

  • Reply
    AntyHaker
    Lis 07, 2017 2:27 pm

    W moim przypadku ta niby problematyczna wersja działa znacznie lepiej niż poprzednia, więc nie mam zamiaru wracać.

    • Reply
      Linux971
      Lis 12, 2017 11:05 pm

      U mnie też ta wersja o wiele lepiej działa i nie zawiesza się jak tamta 0.79.4 a słabego telefonu nie mam (HTC One M8, na stocku 6.0)

  • Reply
    RexHunterson
    Lis 07, 2017 2:32 pm

    Jakież było moje zdziwienie, kiedy na pasku pojawiła informacja o aktualizacji POGO. „Co? Przecież najnowszy update jest problematyczny, dlaczego by go mieli wymuszać na użytkownikach?” – pomyślałem. I kolejne zaskoczenie po wejściu w ustawienia aplikacji…

  • Reply
    S226
    Lis 07, 2017 3:47 pm

    Czyli niepotrzebnie dziś aktualizowanej z miętowa xD ,ale jak narazie działa normalnie więc zobaczymy.
    Ps: Adam to fakt , na wioskach lub w małych miasteczkach z legendami ( jak i raidami 3-4 poziomu) zazwyczaj jest tak że ” o RAID 4/legenda super” a po chwili ” kur…na tej wiosce i tak się ekipa nie zbierze” i oglądamy sobie RAID jak ładnie przemija i znika , bo mimo grup na FB nie łatwo zebrać nieraz ekipę i w mieście.

  • Reply
    froscik_99ers
    Lis 07, 2017 6:12 pm

    u mnie niby ta problematyczna wersja działa bezproblemowo, zobaczymy ta będzie podobnie działać

  • Reply
    Natrix
    Lis 07, 2017 8:17 pm

    Ciekawe jak będzie z wymaksowanymi pokemonami? Dokonałem aktualizacji do 0.81.1 i dokonałem PowerUp Mewtwo na max. Po cofnieciu aktualizacji CP pokemona zostało na najwyższym pułapie. Może po wejściu ponownie tej wersji będzie można znowu zwiększyć CP? Mogłoby dojść do fajnej anomalii.

  • Reply
    Machrid
    Lis 07, 2017 9:25 pm

    hehe robili pare miesiecy – kotleta gniota aktualizacje , ale jak zobaczyli jak wyglada i dziala to postanowili znowu nie odwalac maniany i nic nie dac.
    niantic pracuje poczekajmy.

  • Reply
    matej
    Lis 07, 2017 11:52 pm

    Bezsensu aktualizacja wszystko śmigało pięknie ładnie a teraz non stop GPS sięgnął nóg found.(11) i wywala z gry bo aplikacja została zatrzymana . O gumach nie wspomnę . Mając 4 póki każdy dwa dni w gymie zostaną zbite i wogole nie dostaje monet

  • Reply
    ScyzorPL
    Lis 08, 2017 10:56 am

    Dodałem w grze ingress kilkanaście portali po jakim czasie pojawią się one w pokemon to jako pokestopy lub gumy?

  • Reply
    Loner
    Lis 08, 2017 1:37 pm

    Coraz gorzej z tymi pokemonami, coraz mniej nowości, a Niantic wygląda jakby miało wszystkich gdzieś.

    Z głupoty zainstalowałem tego Draconius go bo tu przez przypadek o nim przeczytałem i co? Jaki szok że taka gierka ma więcej do zaoferowania niż pokemony po ponad dwóch latach ;o. W gymach można trenować z wlasnym stworkiem, na mapie leżą znaczniki z MISJAMI (przykład dostalem misje by złapać 150istot), co jakiś czas NAS zaatakuje jakiś stworek, jeżeli mamy kogoś w gymie to możemy ściągac danine jednym przyciskiem i nie trzeba czekać aż potworek do nas wróci… Jeszcze sa pojedynki czarodziejów/magia gdzie runy wytwarzamy, jakies dawne jaja które trzeba matce smoków oddać ale trzeba znaleźć pierw portal by to zrobić, no masakra. Fakt że te „pokemonki” brzydko wygladają ale to wszystko ma jakąś taką baśniową? atmosfere. No nic, zobaczy się jak to będzie dalej wygladać.

    A to co Niantic odwala to już jest po prostu kpina… Syfiaste rajdy to chyba czubek ich możliwości 🙁

    • Reply
      hejterhejterów
      Lis 08, 2017 10:22 pm

      „pokemony po ponad dwóch latach ;o.”
      O kurcze ponad 2 lata ? to co była za impreza event na 2 urodziny Pokemon GO ? jak ten czas leci , ja żyję w przeszłości i w mojej rzeczywistości ta gra ma 1,5 roku nie dwa i pół.

      Draconius go – powodzenia z 1na1 widać że w przyszłości rozwiążą problem z mech makerem…

  • Reply
    Levy
    Lis 08, 2017 9:49 pm

    Też dzisiaj z ciekawości zainstalowem draconicus. Chyba mam coś w zamian. Poki idą na bok. Mam nową fajną grę. Dzięki.

  • Reply
    Loner
    Lis 08, 2017 10:30 pm

    Ok, właśnie sie dowiedziałem że Niantic pracuje nad „Harry Potter: Wizards Unite”, to by wyjaśniało dlaczego prace przy poksach idą tak ślamazarnie. Niech lepiej zatrudnią z pareset osób do ogarnięcia jednego projektu, a nie zabierają sie za kolejny. Żenada jednym słowem, eventy, nowe pokemony, nowe opcje w grze powinny być wydawane co miesiąc albo co kwartał a nie raz na pół roku i rzadziej, na trzecią gen czekamy juz rok…

  • Reply
    Obi997
    Lis 10, 2017 9:02 pm

    Do bani ta poprawka. Co chwila error 11 brak zadięgu gps. Gra się wiesza. Poprzednia wersja działała bez problemu

  • Reply
    xxx
    Lis 11, 2017 8:09 pm

    Czy tez zauwazyliscie zmienione proporcje wypadania itemow? U mnie same balle i owoce od kilku dni wypadają. Potionow jak na lekarstwo, nie mówiąc już o revive.