News 28

Alolańskie formy w Pokemon GO!

alola

Niantic postanowiło sprawić nam niemałą niespodziankę i wprowadzić do gry nowe wersje niektórych pokemonów z Kanto, które zostały dodane… w 7 generacji.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Słoneczne dni przed nami! Niezależnie czy wasza prognoza zapowiada deszcz czy słońce, świętujemy na całym świecie przedstawiając pewne specjalne pokemony z tropikalnego regionu Alola w Pokemon GO. Przygotujcie się na pokemony odkryte pierwotnie w regionie Kanto, które pojawią się w ich alolańskich formach! Te unikalne warianty były widziane po raz pierwszy w grach Pokemon Sun oraz Pokemon Moon i trafią do Pokemon GO w najbliższych tygodniach. Miejcie oko na wiadomości dotyczące tej ekscytującej zmiany – i nie zapomnijcie powiedzieć waszym przyjaciołom! Pozostańcie bezpieczni i szczęśliwego odkrywania!

Zespół Pokemon GO

Niantic zdecydowało się na dość zaskakujący krok i pomimo że w grze są obecnie tylko trzy pierwsze generacje, to producent Pokemon GO chce wprowadzić do gry te specjalne formy stworzeń z Kanto z siódmej generacji już teraz. Być może jest to polecenie samego The Pokemon Company, które prawdopodobnie już niedługo zapowie nowe konsolowe gry na Nintendo Switch i poprzez Pokemon GO chce zaciekawić graczy światem (obecnie) najnowszej generacji.

Czym są tzw. „alolańskie formy”? Siódma generacja pokemonów w grach Pokemon Sun/Moon oraz Ultra Sun/Ultra Moon zabiera nas do regionu zwanego Alola – jest to mały archipelag tropikalnych wysp. Właśnie na nich zostały odkryte odmienne formy wcześniej znanych już pokemonów, które właśnie przez warunki panujące na wyspach przystosowały się do nich w drodze pewnego rodzaju ewolucji. Niektóre ze stworzeń zachowały swoje pierwsze formy w stanie nienaruszonym i dopiero ewolucje wykazują nowe cechy a inne już od podstawowej postaci wykształciły w Aloli specyficzny wygląd oraz typ. Których pokemonów konkretnie to dotyczy?

Rattata/Raticate (alolański typ: Dark/Normal)

RattataAlolan Rattata

RaticateAlolan Raticate

Raichu (alolański typ: Electric/Psychic)

RaichuAlolan Raichu

Sandshrew/Sandslash (alolański typ: Ice/Steel)

SandshrewAlolan Sandshrew

SandslashAlolan Sandslash

Vulpix/Ninetales (alolański typ: Ice i Ice/Fairy)

VulpixAlolan Vulpix

NinetalesAlolan Ninetales

Diglett/Dugtrio (alolański typ: Ground/Steel)

DiglettAlolan Diglett

DugtrioAlolan Dugtrio

Meowth/Persian (alolański typ: Dark)

MeowthAlolan Meowth

PersianAlolan Persian

Geodude/Graveler/Golem (alolański typ: Rock/Electric)

GeodudeAlolan Geodude

GravelerAlolan Graveler

GolemAlolan Golem

Grimer/Muk (alolański typ: Poison/Dark)

GrimerAlolan Grimer

MukAlolan Muk

Exeggutor (alolański typ: Grass/Dragon)

ExeggutorAlolan Exeggutor

Marowak (alolański typ: Fire/Ghost)

MarowakAlolan Marowak

W większości przypadków statystyki alolańskich i zwykłych form są identyczne. Czasem występują dość niezauważalne z perspektywy Pokemon GO różnice. Największymi zmianami są typy nowych form, inne dostępne ataki oraz oczywiście ich wygląd. Warto zaznaczyć, że pokemony, których pierwsza forma nie uległa zmianie (np. Cubone, Exeggcute, Pikachu) w regionie Alola mogą ewoluować wyłącznie w tamtejsze formy. Nie wiemy jeszcze jak ich przypadek rozwiąże Niantic – być może na ekranie np. Pikachu zobaczymy dwie opcje ewolucji tak jak w przypadku Poliwhirla czy Slowpoke. Nie wiemy także czy w pełni alolańskie rodziny pokemonów będą miały osobny rodzaj cukierków czy też będziemy mogli wykorzystać dotychczasowe. Niantic nie podało nam również dokładnej daty kiedy alolańskie formy pojawią się w grze.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/alolakanto-pokemon/

28 Comments

  • Reply
    Bożydar
    Maj 21, 2018 7:55 pm

    No i fajno.

  • Reply
    patrykknights
    Maj 21, 2018 8:25 pm

    No tak łatwiej wprowadzić kilka ” nowych „wersji pokemonów ( bo modele graficzne właściwie już mają ) niż IV generację . Oj to o dodawaniu pokestopów jak i IV generacji możemy zapomnieć w tym roku . Zaraz ktoś napisze , że się czepiam ale… I TAK CHCE KAŻDĄ ALOAŃSKĄ WERSJE Z OSOBNA ! DAWAĆ MI JĄ TU I TERAZ !!! ;D

    • Reply
      G0rn1
      Maj 21, 2018 9:05 pm

      Nie żeby co, ale każda forma ma jednak troszkę inny model i nie jest to różnica w barwie tylko.
      Każdego tego pokemona praktycznie od 0 (model) musieli tworzyć.

      Ważne ogólnie że coś jest też

  • Reply
    kojotkp
    Maj 21, 2018 8:59 pm

    według mnie jest to trochę dziwne jednak zawsze coś

  • Reply
    Levy
    Maj 21, 2018 9:31 pm

    Dobra. Ale od kiedy?

  • Reply
    Lalamala
    Maj 21, 2018 9:59 pm

    Kiedy w sklepie będzie dostępna opcja rozszerzenia plecaka do 2000 miejsc?

  • Reply
    Noserio
    Maj 21, 2018 10:25 pm

    A przeczuwalem ze najszybciej za dwa lata sie pojawia a tu tski news.

  • Reply
    Koks
    Maj 22, 2018 9:27 am

    Levy Nie wiadomo jeszcze kiedy ale w wakacje mają już być☺

  • Reply
    Sarutorobi
    Maj 22, 2018 2:15 pm

    Co by nie było zbliżaja się kolejne urodziny Pokemon Go więc wypadałoby dać gracza coś co zachęciło by nas do wymarszu w plener szukając nowych form pokemonow

  • Reply
    Fendi
    Maj 22, 2018 5:28 pm

    Nie na temat, ale musze zapytac o cos bo rece mi opadly.. Nie dosc ze z jakiegos powodu musialem dwa razy ewoluowac magikarpia w „misjach specjalnych” zeby przejsc dalej to na koncu sie okazuje ze Mew mozna zlapac tylko w trybie AR…. Nie pojmuje tej glupoty.. Musze szukac kogos z fonem ktory to obsluguje czy istnieje inna opcja?

    • Reply
      magwin
      Maj 22, 2018 6:41 pm

      Ja też nie mam Ar i udało mi się złapać Mew. Kilka rzutów na ślepo i udało się.

      • Reply
        Licho
        Maj 22, 2018 9:01 pm

        Po chwili pojawił się u mnie komunikat, że tryb ar jest niedostępny i zostanie wyłączony i mew łapałam normalnie na klasycznym tle bez problemu.

    • Reply
      Sipdop
      Maj 22, 2018 8:00 pm

      Istnieje możliwość na złapanie Mew bez AR.Trzeba nie wyrazić zgody na robienie zdjęć i nagrywanie filmów.

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 22, 2018 9:42 pm

      Ja łapiąc mew nie miałem trybu ar i go widziałem. Może to od fona zależy. Nie wiem

    • Reply
      Fendi
      Maj 22, 2018 9:49 pm

      Gra pokazuje komunikat „lapanie mew mozliwe tylko w AR” Próbowalem rzucac w ciemno ale balle jakby sie odbijaly od niewidzialnej sciany i tyle

      • Reply
        froscik99ers
        Maj 22, 2018 9:56 pm

        bez trybu ar u mnie normalnie się łapał pokazał się komunikat o braku trybu ar więc łapałem go jak normalne poksy tyle że miał odcień w kolorze cienia, dzisiaj łapałem jak coś 😉

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 22, 2018 9:57 pm

    Larwa 16 czerwca 😀

    • Reply
      xyz321
      Maj 22, 2018 10:12 pm

      W sumie to raczej smutne, bo większość osób podbiła swoje tyranitary w opór, a teraz będą do wyrzucenia, bo EX attack dla tyrka będzie fast attack kamienny (smack down, statystyki jak rock throw).

      • Reply
        evoLucjan
        Maj 23, 2018 6:14 am

        Spokojnie nic nie bedzie do wyrzucenia, bedzie smack down to sie przyda, a jak jakis nowy mroczny tez sie znajdzie zastosowanie;-) Oby tylko siadla dobra sztuka yo cuksy zawsze sie przydadza.

  • Reply
    W
    Maj 24, 2018 8:40 pm

    Na jakie formy najbardziej czekacie?

  • Reply
    W
    Maj 28, 2018 7:48 pm

    Kiedy wejdą alolanskie formy?

  • Reply
    zbyniot
    Maj 30, 2018 6:49 am

    Chyba już są bo dziś w gymie widziałem egzekutora z tą długą szyją połażę dziś może coś upoluje

  • Reply
    Anetos
    Maj 30, 2018 9:24 am

    Pokazują się. Na razie tylko Executor cp ma rozne – 600-800 a ze dwa zlapaly mi sie po 2500cp

  • Reply
    Lenka
    Maj 30, 2018 9:27 am

    Mam pytanie, czy nowe formy Poków alola będą zapisywane w Pokedeksie?

    • Reply
      Kropianka
      Maj 30, 2018 12:26 pm

      One mają ten sam numer więc nie ma nowego wpisu do pokedeksu.

  • Reply
    Anetos
    Maj 30, 2018 9:46 am

    Teraz sprawdzalam i nie ma. A tez jestem ciekawa

  • Reply
    hombre
    Maj 30, 2018 10:58 am

    Tak. Na tych samych pozycjach w Kanto. Dodatkowe przyciski są dostępne w Pokedexie do zwizualizowania nowych wariantów.