News 33

Articuno Day – co wiemy?

articunoday

Dzięki graczom z Azji i Australii wiemy jak dokładnie wyglądał Articuno Day – warto przygotować się już wcześniej. 

Articuno Day w naszej strefie czasowej odbędzie się, tak jak przyzwyczaiły nas do tego Community Day, czyli dziś w godzinach 11:00-14:00.

Trenerzy z Azji oraz Australii mieli okazję walczyć z lodowo-latającą legendą pierwszej generacji od 5 rano naszego czasu. Oto co dzięki nim dowiedzieliśmy się o wydarzeniu:

  • Raidy z Articuno pojawiają się na wszystkich gymach (oprócz tych, na których za tydzień jest EX Raid) i mają 3-godzinny timer; bossa można pokonać i złapać tylko raz na danym gymie,
  • Raidy z Articuno posiadają statystyki i czas raidów poziomu 4 a nie 5 – na pokonanie bossa było 180 sekund a sam Articuno jako boss miał 29217CP (7500HP) a nie 37603CP (12500HP). Mimo to nagradzają ilością punktów doświadczenia taką jak raidy legendarne.
  • Tak jak zapowiadało Niantic możliwe jest złapanie shiny Articuno, jednak wygląda na to, że szanse nie zostały (lub zostały nieznacznie) zwiększone. Dotychczas dla legend shiny rate wynosił około 1/19.
  • Łącznie można odebrać dziś 5 darmowych Raid Passów – jak to bywa w przypadku zwykłych Raid Passów nie można ich zebrać kilka naraz, kolejny wypada dopiero po wykorzystaniu poprzedniego.

 

DheSIW3U0AAAS03DheSxUxUEAIwdn3DheRPXIWkAEm0tr

Zróbcie tyle raidów ile tylko możecie i powodzenia w złapaniu shiny Articuno 🙂

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8wqaga/articuno_raids_have_t4_cp_stats_and_raid_time/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8wq3eh/articuno_raids_live_in_melbourne_australia/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8wq45g/shiny_articuno/

33 Comments

  • Reply
    Idn
    Lip 07, 2018 9:38 am

    Gdzie w warszawie szukać ludzi do raidów?

  • Reply
    R
    Lip 07, 2018 1:03 pm

    Wszystko fajnie, tylko jest środek wakacji, jestem poza miejscem zamieszkania i gdzie mam szukać ekipy do rajdów. Do tego dwa fajne wydarzenia dzień po dniu, wolę już nalapac jutro shiny żółwia – więcej kobita nie scierpi, to i tak 3 godziny wyjęte w środku dnia. Mogliby to Articuno zostawić na kolejny tydzień…

    Ech szkoda…

    • Reply
      Facebuk
      Lip 07, 2018 1:23 pm

      Mam to samo, wyjazd weekendowy a oni dwa wydarzenia robią i Community Day tak wcześnie, zamiast miesiąc po poprzednim czyli 15tego już 8mego organizują… Wątpię czy będę miał czas…

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 07, 2018 10:01 pm

        Nie ma co plakac panowie za dwa tygodnie bedzie nastepna legeda, wkoncu znowu bedziemy robic questy na odblokowanie nowych bonusow, to pewnie znowu beda shine ptaki. A co do wyjazdow to nie ma problemu, tak jak dzisiaj to 50 osob chodzilo od gymu do gymu i w pierwsza godzine to chyba z 8 raidow dalo rade zrobic. Raczej w kazdym miescie wygladalo to podobnie, start w centrum lub tam gdzie najwiecej gymow.

  • Reply
    Kamys27
    Lip 07, 2018 1:10 pm

    Nie było źle, 4 articuno złapane w tym 1 shiny… 2 uciekły :p

  • Reply
    Kamys27
    Lip 07, 2018 2:14 pm

    Shiny złapane, gitarka 😀

  • Reply
    Ola
    Lip 07, 2018 2:34 pm

    Pytanko nie do końca na temat – czy ktoś jeszcze ma problemy z zalogowaniem się przez Pokemon Trainer Club? Od chyba tygodnia wywala mi ‚Unable to authenticate’

    • Reply
      denis0011
      Lip 07, 2018 2:42 pm

      Wejdź w ustawienia, menedżer aplikacji po czym wymuś zatrzymanie oraz wyczyść dane. Potem odpal grę i zaloguj się na nowo – mi pomogło bo też problem był.

    • Reply
      poziomek90
      Lip 07, 2018 3:52 pm

      Wszyscy, PTC to guano

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 07, 2018 5:12 pm

      Mi przed chwilą wystąpił problem z zalogowaniem na PTC . Nie mogę nawet przez FB się zalogować.

    • Reply
      Ehm
      Lip 07, 2018 6:11 pm

      U mnie tylko raz pojawił się ten komunikat, jednak po 5 minutach mogłem znowu zalogować się na konto :/

      Najwidoczniej mam trochę szczęścia, chociaż i tak co ok. 5 uruchomień aplikacji muszę się ponownie logować, aby gra się załadowała.

    • Reply
      adaś
      Lip 07, 2018 7:12 pm

      wyłącz WiFi i wtedy może pomoże.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 08, 2018 1:52 am

      U mnie okazało się że przez przypadek najprawdopodobniej gdy miałem telefon w kieszeni jakoś w ustawieniach dostępu włączyła mi się blokada dostępu do internetu. Po prostu pogo miało zablokowaną możliwość łączenia się z internetem. Nawet bym nie pomyślał że coś takiego może się włączyć tylko dla jednej aplikacji.

    • Reply
      Outlawek
      Lip 08, 2018 8:47 am

      Polecam powiązanie konta PTC z Gmail lub FB i ich używać do logowania.

    • Reply
      Ola
      Lip 08, 2018 3:08 pm

      Dziękuję ślicznie! Wyczyszczenie danych zadziałało. Od razu połączyłam z fb, bo raz na jakiś czas logowanie przez PTC zdycha – akurat teraz pierwszy raz miałam problem dłużej niż 24h

  • Reply
    Dysiol
    Lip 07, 2018 2:40 pm

    Na 13 Raidow ani jeden shiny

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 07, 2018 5:13 pm

      U mnie trochę więcej szczęścia na 5 rajdów 3 shiny na dwóch kontach

    • Reply
      Ehm
      Lip 07, 2018 6:12 pm

      U mnie 1 shiny na 7 raidów.

    • Reply
      Matakatakumba
      Lip 07, 2018 6:38 pm

      A ja 0 na 11 :3

  • Reply
    Cranchips89
    Lip 07, 2018 3:10 pm

    23 Raidy
    1 100iv
    1shiny

  • Reply
    Abaddonos
    Lip 07, 2018 4:23 pm

    8 raidow 1 shiny

  • Reply
    Averist
    Lip 07, 2018 4:26 pm

    U mnie 3 na 19 rajdow u niektorych 2 albo 1 albo wcale a klepalismy wszystkie areny tak samo.

  • Reply
    W
    Lip 07, 2018 8:08 pm

    Wymieni sie ktos za shiny Articuno? I czy ktos orientuje sie czy Articuno wroci jeszcze na rajdy na dluzej tak jak lugia przedtem?

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 08, 2018 7:39 am

      A co proponujesz w zamian?

      • Reply
        W
        Lip 08, 2018 5:34 pm

        A co byś chcial?

        • Reply
          evoLucjan
          Lip 08, 2018 7:18 pm

          Shine na wymiane jakie masz? Przeciez nie za pidgeya

          • W
            Lip 08, 2018 7:51 pm

            glownie z CD ale tez miedzy innymi arona i jego rodzine

          • evoLucjan
            Lip 08, 2018 10:39 pm

            Poszukam kogos z shine legeda, za duzo zabawy i stardusta na zwykle shine. Ale powodzenia!!!

  • Reply
    Simi
    Lip 07, 2018 9:31 pm

    1 raid i za pierwszym razem shiny ! 🙂

  • Reply
    flyer
    Lip 07, 2018 10:38 pm

    czysta statystyka… shiny pojawia się średnio w przedziale 12-18 raid… w skrajnych przypadkach po 25 raidzie… łatwo to obliczyć przygotować się na to finansowo i odpalić fake gps by zaliczyc to we wszystkich 3 strefach… bo w 1 można się nie wyrobić z raidami… pozdrawiam kolekcjonerow najrzadszych okazów 😉

  • Reply
    Outlawek
    Lip 08, 2018 8:57 am

    Wydarzenie mogę uznać za udane. Na 21 zrobionych raidów (podziękowania dla wspaniałej ekipy), złapałem 17 Articuno. Wśród nich trafił się 1 shiny i to z dobrym IV, bo 89%. Najlepszy ma IV 96%, więc jest całkiem dobrze. Szkoda, że nie wszyscy mieli szczęście upolować shiny.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 08, 2018 10:29 am

    U mnie w mieście niestety tylko 5 gymów dlatego zrobiłem tylko 5 rajdów ale 3 shiny na dwa konta to widzę że i tak super wynik

  • Reply
    PokeTrener
    Lip 18, 2018 6:10 pm

    Kod trenera: 1762 0567 5096 Zapraszać i wysyłać prezenty. Odwdzięczę się tym samym.