News 47

Articuno i nowe zadania

Wczoraj po godzinie 22 nastąpiła zapowiadana zmiana pokemona-nagrody za zebranie siedmiu stempli a w PokeStopach pojawiły się nowe, tematyczne zadania.

Zgodnie z zapowiedzią do paczki za zgromadzenie siedmiu pieczątek/stempli trafił Articuno, czyli ostatni z legendarnych ptaków pierwszej generacji.

W PokeStopach pojawiły się również nowe zadania, które są przede wszystkim skupione wokół pokemonów typu wodnego – ale nie tylko. Poniżej tabelka z odkrytymi dotąd nowymi questami (niektóre zadania pozostały takie same, tylko nagroda się zmieniła):

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Catch 2 Ice-type Pokemon Złap 2 pokemony typu lodowego Jynx
Make a Nice Throw Wykonaj rzut typu Nice Slowpoke
Make 3 Curveball Throws in a row Wykonaj trzy podkręcone rzuty z rzędu Golduck
Make an Excellent Curveball Throw Wykonaj podkręcony rzut typu excellent Absol
Evolve a Water-type Pokemon Ewoluuj pokemona typu wodnego Seel
Power up a Pokemon 3 times Ulepsz (power-upuj) pokemona 3 razy Staryu
Battle in Gym 3 times Walcz w gymie 3 razy Kingler
Win 3 Gym battles Wygraj 3 walki w gymie Jynx, Kingler
Earn a candy for walking with your buddy Zdobądź cukierek ze swoim buddy Krabby
 Win 3 Raids Wygraj 3 Raidy Fast TM

Z dotychczasowych informacji wynika, że najważniejsze zadania pozostały nietknięte – wciąż więc możecie znaleźć quest z nagrodą w postaci Dratini, Larvitara czy Chansey. Nieznany jest los zadania, które nagradzało Charged TM (5 superefektywnych ataków w gymie) – pojawiło się nowe zadanie z nagrodą w postaci Fast TM, więc to poprzednie mogło zostać na ten moment niestety usunięte.

Ważną informacją dla polujących na wszelkie shiny jest dodanie zadania, za które otrzymujemy Absola (jeden podkręcony rzut typu excellent). Jest to również doskonała okazja dla wszystkich którzy nie mogli sobie pozwolić na raidowanie tego pokemona i np. nie mają go jeszcze w pokedexie. Poniżej potwierdzenie, że Absol z zadania może być w formie shiny:

Shiny absol from quest video proof from r/TheSilphRoad

 

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8nv2cd/field_research_encounter_and_special_rewards/

 

 

47 komentarzy

  • Reply
    Bożydar
    Cze 02, 2018 12:51 pm

    No i fajno

  • Reply
    FarArcanine
    Cze 02, 2018 3:42 pm

    Pytanie do graczy, nieco z innej bajki. Używa ktoś z Was GO-TCHA? Jestem ciekaw jak się sprawdza. Go Plus niestety po aktualizacjach Androida wysiadł.

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 03, 2018 10:49 am

      Polecam Ci filmik Friza, tam jest to dosc dobrze opisane.

      • Reply
        FarArcanine
        Cze 03, 2018 2:21 pm

        Znam ten filmik z czasów, gdy grał w Poki ale po prostu czekam na opinię kogoś, może to używał opaski na przykład od pól roku.Jak współgra z Androidem. niestety Niantic nie może dogadać się z Google i Go Plusy wysiadają (mój przetrwał rok – a ponoć to bardzo dobry wynik). Znaczy działać, działa ale gra go już przestała widzieć.

        • Reply
          CarbonLuki777
          Cze 04, 2018 1:16 pm

          Uzywam tego od miesiaca i jestem do tego momentu zadowolony. Samo lapie samo kreci stopy. Tylko co do tego co friz mowil w filmiku ze co 15 minut rozlacza to nieprawda chodze z tym godzinami i jeszcze nie rozlaczylo. No i mozna ladowac przez isb a nie jak go plus nowe baterie.

          • FarArcanine
            Cze 04, 2018 6:03 pm

            No i oto mi chodziło, dzięki serdeczne za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko – masz Androida czy IOS?

          • CarbonLuki777
            Cze 05, 2018 11:28 am

            Androida mam

  • Reply
    Pietras
    Cze 03, 2018 1:07 am

    Poza tematem. Mam problem ze zdobyciem qwilfish. Jak można go złapać?

    • Reply
      TheKlucha
      Cze 03, 2018 9:58 am

      Mi się wykluł z jajka 5km

    • Reply
      KedarZS
      Cze 03, 2018 10:25 am

      Mojej żonie wykluł się z jajka, chyba jeszcze w 10km był, zaraz po wprowadzeniu drugiej geny. Ja gram prawie rok i dopiero dwa tygodnie zauważyłem go na dziko i złapałem.
      Miałem też długo problem z Tangela i Grimmer (Muk miałem z raidu), ale podczas eventu na pierwszą genę nadrobiłem te braki.
      Może za jakiś czas Niantic uraczy nas eventem na drugą genę (quest na Celebi) i będzie łatwiej dostępny.

    • Reply
      MV
      Cze 03, 2018 3:43 pm

      Jeden mi się wykluł i jednego kiedyś złapałem w całkowicie losowym miejscu, nie było to nawet w pobliżu wody.

    • Reply
      xyz321
      Cze 03, 2018 4:21 pm

      Często go widuję nad wodą w pochmurną pogodę, 13 sztuk widzianych.

      • Reply
        Pietras
        Cze 03, 2018 8:55 pm

        A w jakich jajkach teraz się kluje ?

        • Reply
          lucas642
          Cze 05, 2018 9:55 pm

          Do niedawna wykluwał się z piątek. Teraz nie jest dostępny w jajkach.

  • Reply
    sempaje
    Cze 03, 2018 5:39 am

    ..no czekać aż się pojawi..czyżby na pokemony były jakieś sposoby?

  • Reply
    Pika
    Cze 03, 2018 12:55 pm

    O! Absola mi brakuje… szkoda, ze takie trudne zadanie i Beldium jakimś niefartem żadnego nie wykluła 🙁

    • Reply
      TheKlucha
      Cze 03, 2018 5:37 pm

      Exellent curveball to jedno z najłatwiejszych zadań jakie może być. Wystarczy znaleźć odpowiedniego poka. Np na tych nowych exeggutorach banalnie zrobić.

      • Reply
        KedarZS
        Cze 03, 2018 10:15 pm

        Popieram, excellent podkręcony to proste zadanie, dla mnie łatwiejsze niż wyklucie dwóch jajek, bo nie mam możliwości dużo chodzić, a w plecaku same piątki zostały i dwójki sporadycznie wypadają. Jednak zbieram te questy na rare candy, bo to dla mnie jedyny sposób na ich zdobycie teraz. Zawsze w zadaniach powinno być jakieś na jedną rarkę, nie wszyscy mają czas raidować.

      • Reply
        rrita22
        Cze 14, 2018 5:05 pm

        No właśnie nie mogę trafić w Krakowie na poka, który by dał ten quest na Absola… ktoś coś?…

  • Reply
    Lanca
    Cze 03, 2018 3:59 pm

    Ja mam już wszystkie dostępne oprócz tej krowy Miltank. Już nie wiem gdzie szukać. Z jajek mi nie wypada. Może po mleczarniach zacznę chodzić?

    • Reply
      KedarZS
      Cze 03, 2018 10:15 pm

      Też nigdy nie widziałem miltanka w dziczy, tylko dwa razy mi się wykluł.

    • Reply
      Ania
      Cze 04, 2018 9:27 am

      Ja wczoraj złapałam Milktanka na molo w Kołobrzegu 😉

  • Reply
    W
    Cze 03, 2018 11:25 pm

    W jakiej kolejności wprowadza do questów legendy z 2 generacji?

  • Reply
    bart
    Cze 04, 2018 3:23 pm

    Nie wiem jak pogoda na świecie, ale trochę wredne dawać poki lodowe w lato a w zimę poki ogniste w kontekście bustu pogodowego, który jak wiadomo nie zawsze się sprawdza.
    Teraz na pewno trafi się pogoda śnieżna…

  • Reply
    anii
    Cze 04, 2018 8:16 pm

    Kiedy wkońcu poprawią jakość GPS? Mam nowy telefon wprowadzili go w tamtym roku na rynek a nie moge grać!!!

    • Reply
      Wojtek
      Cze 06, 2018 11:29 am

      ja mam tegoroczny P20 Pro a gubi jak cholera. Każda gra poza poksami działa jak igła.

      • Reply
        poziomek90
        Cze 06, 2018 1:28 pm

        Sprawdźcie czy aplikacja Pokemon GO ma dostęp do dokładnej lokalizacji, pełnego GPS

    • Reply
      bart
      Cze 06, 2018 4:50 pm

      Pierwsze słyszę o problemach z GPS , tyle co rajd-uje z ludźmi nikt nie skarżył się na GPS, najtańsze xiaomi doskonale sobie radzi z GPS nawet w galeriach handlowych i parkingach piętrowych a nawet w centrum warszawy gdzie masa kamienic i wierzowców nie ma problemów z GPS
      . Sam mam kilku letniego flagowca i nie narzekam, ale współczesne budżetowce xiaomi wymiatają.

      • Reply
        mapi
        Cze 06, 2018 11:29 pm

        A jak to sprawdzić?

      • Reply
        Anetos
        Cze 07, 2018 2:25 pm

        Mi tez wariuje gps czyli pokazuje np ze stoje na srodku a2 gdy siedze w domu 😉 ale przez to robi kilometry do jajek wiec mi to nie przeszkadza 😉

        • Reply
          bart
          Cze 07, 2018 3:02 pm

          Jeśli nie mieszkasz w lepiance, tylko normalnym budynku wykonanym w nowej technologii – beton/trochę stali to normalne że GPS wariuje, każda nawigacja zgubi sygnał w podziemnym parkingu czy metrze / tunelu w takim przypadku przydaje się włączenie wifi.

          Problem jest jeśli stoisz na polu a postać w grze sama lata jak to sugerowali przedmówcy.

        • Reply
          anii
          Cze 07, 2018 9:31 pm

          tak, aplikacja ma dostęp do pełnego gps a mimo to wariuje 😐

  • Reply
    SG89
    Cze 04, 2018 11:41 pm

    Witam,

    Pytanie do graczy z Katowic, jak organizujecie się na raidy?.

    • Reply
      Wooper
      Cze 05, 2018 9:10 am

      Grupa na FB – Pokemon Go Katowice Raids

  • Reply
    zbyniot
    Cze 05, 2018 2:41 pm

    wszystkie zadania już miałem ale te z Absolem nie mogę trafić udało się komuś ?

    • Reply
      Anetos
      Cze 05, 2018 3:37 pm

      Mi sie udało dzisiaj trafic – wlasnie staram sie zakrecic excellenta 😉

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 05, 2018 7:01 pm

      Mi niestety same czasochlonne sie trafiaja, siódmy raz z kolei wykluj 2 jajka. Do tego albo raidy albo gymy do bicia.

    • Reply
      PokeMentor
      Cze 06, 2018 6:07 pm

      No nie znajdę tego questu nigdy, a nadal absola nie mam

  • Reply
    a
    Cze 06, 2018 10:07 am

    Ciekawe czy dadzą choć chwile odpoczynku, czy dziś, albo jutro start następnego eventu?
    Przez ostatnie miesiące to praktycznie jak jeden event się kończył to następny zaczynał.
    Może teraz do Safari Zone będzie jakaś przerwa.

    • Reply
      bart
      Cze 06, 2018 10:22 am

      zagramaniczne strony piszą o „Bug Catching” – event, taki shiny Weedle,

      I gdzie pozostałe Poki Alolańskie ?

  • Reply
    adaś
    Cze 06, 2018 7:47 pm

    I co dalej , gdzie jest Ivrin ?

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 06, 2018 9:05 pm

      Jak nie ma o czym pisac to co sie bedzie darmo produkowal. Moze cos bedzie o nowych legedach bo smoki sie koncza, a nie ma eventu z robakami to byl tylko concept.

  • Reply
    Damon
    Cze 07, 2018 10:57 am

    Szkoda, że w zadaniach pokemony wodne, które są bohaterami czerwca, są niestety tylko z pierwszej generacji. Liczyłem po cichu na Totodile, bo z nim u mnie najgorzej. Widujecie go na dziko? Mi tylko 4-5 razy wyskoczył z jajka.

  • Reply
    Kasia
    Cze 07, 2018 11:53 am

    Rayquaza przypuszczam, że od jutra będzie nowym rajdowym bossem, piszę tak dlatego, że bardzo bym chciała aby tak było 🙂

  • Reply
    sempaje
    Cze 09, 2018 9:08 am

    kilka Totodile’ów wczoraj spotkałem, na dziko( wschodnia wielkopolska)

  • Reply
    Alicjusz
    Cze 10, 2018 12:31 pm

    Totodile’ów to u mnie od groma. Wczoraj zabrałam tyle że mogłam zrobić trzecią ewolucje. Ja miałam zadanie z zakręceniem excellenta ale dało mi 5 ultraboli i zastanawiam się dlaczego