News 105

Bonusy, Lugia i Articuno!

legendy

Niantic zdecydowało się, by do Lugii w raidach dołączył także Articuno a bonusy potrwają do godzin nocnych między poniedziałkiem a wtorkiem.

Wczoraj informowaliśmy, że Niantic w raidach udostępni tylko Lugię – takie były pierwotne zapowiedzi i najpewniej sam producent Pokemon GO zdecydował o przyspieszeniu wprowadzenia Articuno w ostatniej chwili.

Poniżej także oficjalna notka ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

Jako wynik ciężkiej pracy podczas Pokemon GO Fest, niezwykłe bonusy zostały odblokowane dla całej społeczności Pokemon GO. Ponadto dzięki trenerom na całym świecie, którzy wspólnymi siłami złapali miliony pokemonów podczas okienek wyzwań, poniższe nagrody będą trwały do poniedziałku, 24 lipca, 17:00 czasu PDT (2 w nocy we wtorek 25 lipca naszego czasu):

  • Podwojony Stardust
  • Podwojone cukierki
  • Podwojone punkty doświadczenia
  • Zwiększone spawny pokemonów
  • Zredukowany dystans wykluwania jajek
  • Zredukowany dystans buddy

Ci trenerzy odegrali również główną rolę we wprowadzeniu Lugii jako pierwszego legendarnego pokemona do świata gry. Dodatkowo liczba pokemonów złapanych podczas GO Fest przez członków Team Instinct, Team Mystic i Team Valor została policzona  i zwycięzcą jest… Team Mystic! By celebrować to zwycięstwo, Articuno dołączy do Lugii w raidach wszędzie w tym samym momencie. Nie martwcie się Team Instinct i Team Valor, legendarny pokemon Zapdos oraz Moltres także pojawią się w prawdziwym świecie niedługo, tak więc oczekujcie kolejnych informacji.

To czas by wspólnie przeżywać przygody! Zbierzcie swoich przyjaciół i rodzinę oraz miejsce oko na legendarne pokemony pojawiające się w gymach obok was.

Zespół Pokemon GO

Warto dodać, że redukcja odległości na buddy i wykluwaniu jajek jest trzykrotna (trzy razy mniej niż normalnie). Pamiętajcie, że bonus jest przypisany do inkubatora – dopiero gdy go użyjecie, to jajko będzie wymagało mniejszego dystansu.

Jajka raidów w chwili obecnej nie posiadają licznika – pokemon jest od razu „wykluty” i macie dwie godziny na wzięcie udziału w raidzie. Legendarne pokemony gwarantują wam oczywiście większą ilość nagród oraz punktów doświadczenia.

I jak? Macie już swoje pierwsze legendy?

Źródło: http://pokemongolive.com/en/post/legendaryrewards

105 Comments

  • Reply
    Kamil
    Lip 23, 2017 11:27 am

    Budzisz się i większość rajdów trwa w całym mieście a w Twojej okolicy pustka… Mieć nadzieję, że w normalnych godzinach też coś się pojawi. Zdecydowanie pojawianie się legend bez wcześniejszego powiadomienia w postaci jajek nie jest korzystne…

  • Reply
    Kali
    Lip 23, 2017 11:54 am

    Ciekawe czy legendy beda tylko dzus i jutro, czy wprowadzili je na stale

  • Reply
    Lumen
    Lip 23, 2017 12:01 pm

    Był u mnie raid na Articuno ale poza zasięgiem widzenia w grze i dowiedziałam się o nim 40 minut przed jego zakończeniem. Oczywiście nikogo nie było, gdy przyszłam na miejsce. Wychodzi na to, że muszę bez przerwy siedzieć w grze lub na mapkach, by złapać legendę, bo może się pojawić w każdej chwili i wystarczy chwila, by się spóźnić i nie mieć nikogo do pomocy przy biciu legendy. Fajnie.

  • Reply
    Pawerxon
    Lip 23, 2017 12:17 pm

    W moim mieście był już Articuno i Lugia, ale nie ma kto pomóc w pokonaniu ich.

  • Reply
    karokaidos
    Lip 23, 2017 12:18 pm

    Szkoda tylko że nikt na te rajdy nie przychodzi. Chyba wszyscy wychodzą z założenia że i tak nic sami nie zdziałają i nie chce im się iść pod ten gym i sprawdzić czy może jednak ktoś stoi, czy też samemu poczekać czy ktoś dołączy. Byłam dziś na 2 legendarnych rajdach, na jednym pojawiły się 2 osoby na drugim 4. W obu przypadkach to za mało by sobie poradzić z legendą. Więcej osób przychodziło na rajd z Tyranitorem

  • Reply
    Sofia
    Lip 23, 2017 12:19 pm

    Gorzej, budzisz się, widzisz Lugię nad najbliższą areną. Wybiegasz bez śniadania z domu narzucając na siebie byle co i….. Pod areną nikogusieńko.To dopiero niefart.

    • Reply
      Bruu501
      Lip 24, 2017 9:56 am

      Nie tylko ty tak masz 🙁

      • Reply
        Pan Jajco
        Lip 24, 2017 7:56 pm

        Dzisiaj Lugia w 14 osób, levele większość ponad 30 i dużo czasu zostało do końca. Mój kolor gyma, więc udało się złapać za siódmym rzutem. 🙂 Ogólnie łatwiejsza niż Articuno.

  • Reply
    Liri
    Lip 23, 2017 12:25 pm

    u nas na 20 osób na rajdzie lugię złapały 2 – i obie miały critical catch 🙂 także ciężka sprawa..

    • Reply
      Steve the Seagull
      Lip 24, 2017 4:39 am

      Pokonałem artiquno – zwiał. Pokonałem Lugię – też zwiała…

      Ale cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Może i lepiej żeby legendy były rzadko spotykane, gorzej jeśli będą je mieli głównie ci, którzy wrzucili mnóstwo kasy w tę grę na dodatkowe raid passy.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lip 23, 2017 12:29 pm

    czy można jeszcze tyranitara zdobyć pewnie już nie będzie chętnych na bicie tyranitarów nawet jeśli będą no cóż

  • Reply
    DustMustard
    Lip 23, 2017 12:30 pm

    U mnie jest spoko, niby mała miejscowość a na raidach po 30-40 osób. Na razie mam Articuno, a uciekła mi Lugia i drugi Articuno, ale zabawa jest super.

  • Reply
    karokaidos
    Lip 23, 2017 12:34 pm

    DustMustard super że pojawiło się tyle graczy. Ja z Wrocławia, a na 2 rajdach legendarnych na których już dzisiaj byłam to max 4 osoby się pojawiły.

    • Reply
      Pan Jajco
      Lip 24, 2017 7:59 pm

      No cóż, najlepsze jest chyba centrum i okolice. Mimo to czekałem jakieś 30 minut, żeby zebrała się grupka ponad 10 osób. wtedy jest sens próbować. Cierpliwość, to cnota 🙂

  • Reply
    Swaldi
    Lip 23, 2017 12:56 pm

    Od 11 bylem na 2 raidach w krakowie i ludzi bylo po 17 i 20 na raidzie. Mlodzi, starzy, dzieci pelna roznorodnosc. Aczkolwiek jest dopiero 13 i czesc ludzi w niedziele dopiero teraz dochodzi do siebie po sobocie a tez nie zapominajmy ze mamy wakacje

    • Reply
      rrita22
      Lip 23, 2017 5:37 pm

      To chyba lepsze osiedle albo centrum, u mnie pustki albo max. 3 osoby czyli lipa

  • Reply
    Chris LP 7
    Lip 23, 2017 12:59 pm

    Jest jakaś mapka do rajdów we Wrocławiu?

  • Reply
    karokaidos
    Lip 23, 2017 1:04 pm

    To kto we Wrocławiu chętny na wspólne Rajdy Legendarne??

    • Reply
      Bruu501
      Lip 24, 2017 9:55 am

      Ja z chęcią, byłem wczoraj na raidzie z lugią i articuno ale nikt nie przyszedł :/

  • Reply
    Yeyqu
    Lip 23, 2017 1:32 pm

    W Jastrzębiu-Zdroju, pojawiły się cztery Articuno, na dwóch raidach byłem umówiliśmy się na naszej miastowej grupie i na jednym raidzie bylo 17osób, na drugim 20osób. Tak więc spoko, jednego Articuno złapałem, drugi uciekł 🙂 Czekam teraz na Lugię!

    • Reply
      frugo
      Lip 24, 2017 9:43 am

      Gdzie biliście? W parku? Ludzie bez fb tracą widzę 😀

  • Reply
    Julix
    Lip 23, 2017 1:36 pm

    Do kiedy są te rajdy z legendami? Proszę o odpowiedz

    Btw po zrobieniu rajdu z Articuno pokemon go mo sie wyłączyło i stracilam szanse ma zlapanie legendy 🙁

  • Reply
    Chris LP 7
    Lip 23, 2017 1:46 pm

    Wrocław Articuno na PKP nowy swój jeszcze 55 min

  • Reply
    Adam
    Lip 23, 2017 2:02 pm

    Ile osób trzeba na ARCTICUNO A ile na Lugie ?

    • Reply
      xDeOx
      Lip 23, 2017 10:05 pm

      nie wiem dokładnie ile, ale Articuno najmniej biliśmy w 11 i zostało 2min czasu, lugie min w 15 jechaliśmy i też tyle samo zostało… więc na articuno bym powiedział, że 7 mocnych ludzi to minimum a na lugie 10, bo serio jest sporo mocniejsza.

  • Reply
    A'Tomek
    Lip 23, 2017 2:17 pm

    Mi się udało trafić na raid z Lugią i ze świetną ekipą. Było nas 18 osób i pomimo lagów, bugów i innych niedogodności udało nam się ją bez problemu pokonać. Co do złapania to udało się to jednie 3 osobom. Moja Lugia ma 2039CP/135HP i ataki Dragon Tail oraz Sky attack. Podczas walki używała Hydropompy i miała CP ponad 42 000.

  • Reply
    no ja
    Lip 23, 2017 2:18 pm

    Biłem dziś Articuno sam, oczywiście go nie złapałem ale liczyłem chociaż na to że w pokedexie Articuno będzie oznaczony jako „seen” a tu nic z tego. Lipa xD

    • Reply
      at3at3
      Lip 23, 2017 11:01 pm

      „Seen” jest dopiero po wygranym raidzie i poku, który spitolił… Niestety mam takowy cień.
      Robiliśmy Arcticuno na dwie grupy po 11 osób. Obie go zatłukły, a złapały chyba 3 osoby z 22.
      Lugia – 14 osób, głównie dzieciaki, wcale nie mocne (miałam jeden z najwyższych leveli). Padła nam za drugim razem, w ostatnich sekundach. Złapałam od razu – pierwszą kulką.
      Dlatego wydaje mi się, że wśród zwycięzców raidu – to ci najmocniejsi gracze mają większą szansę na złapanie (albo nawet tylko oni mają możliwość?).
      Moja Lusia ma Dragon Tail i Future Sight, ale tylko catching attention. Dobrze, czy źle? Jakie to coś ma właściwie możliwe ataki?

  • Reply
    DDD
    Lip 23, 2017 2:22 pm

    Mnie wywaliło w połowie walki wywaliło z napisem „Error”. Potem nie mogłem już wejść do walki. 100 monetek i premium raid pass poszło się j….
    Ja dziękuję za takie legendy -.-

  • Reply
    lugia
    Lip 23, 2017 2:36 pm

    niestety zdazaja sie errrory lub co dorsza wywala cala gre .Articune mozna pokonac w 10 osob ze srednia okolo 27lv i oczywiscie bez niespodzianek w postaci errroru.pierwsza arti zlapana na great za pierwszym bolem druga przy 8 probach zwiala

  • Reply
    Pan Jajco
    Lip 23, 2017 3:08 pm

    Centrum Wrocławia, Arcturino, 13 osób w raidzie, levele różne. 2 sekundy przed czasem pokonany boss. 8 kulek do łapania (nie mój kolor), przedostatnia kulka i masz – złapał się 🙂

    • Reply
      Bruu501
      Lip 24, 2017 10:04 am

      W takim razie ide dziś na Rynek może coś bedzie

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lip 23, 2017 3:09 pm

    a rajdpasy trzeba jakies specjalne czy poprostu te zwykłe za coinsy trzeba kupić

  • Reply
    Zagierro
    Lip 23, 2017 3:29 pm

    Zwykłe Wystarczą

  • Reply
    Michal_tata
    Lip 23, 2017 3:59 pm

    U mnie wieś odżyła, cała masa graczy, zaliczone legendy po 3 sztuki, graliśmy od 8.00 rano do teraz. Od cholery uciekło, najgorzej to z tym articumo.

  • Reply
    Agnieszka
    Lip 23, 2017 4:08 pm

    Szczecinie co chwila tworzy się jakaś grupa na rajd Jakby co to zapraszam

  • Reply
    Weronika
    Lip 23, 2017 4:13 pm

    u mnie są na rajdach tez już legendarne aż chciało by się o nie walczyć ale niestety nie mamy takiej możliwość gdyż jak wchodzimy na walkę z bossem i już mamy go to robi nam się error czy ktoś cos potrafi pomoc czy powiedzieć czemu tak się dzieje

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 23, 2017 5:24 pm

    Ja co prawda jeszcze legendy nie mam bo pojawiła się u mnie w mieście jedna rano gdy jeszcze mnie nie było, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Na to właśnie się przygotowywałem od długiego czasu. Już dzisiaj zrobiłem jakieś 500 tys xp. Myślę że do końca dnia zrobię kolejne . Event Jest normalnie wywalony w kosmos. To jest właśnie rocznica gry.

    • Reply
      Michal_tata
      Lip 23, 2017 9:30 pm

      Ja łapie pidgeye i rattaty do masowej evo, mam od cholery ich candy tylko mniej stworów, ale do 40 daleko.

  • Reply
    jeszcze gram
    Lip 23, 2017 5:25 pm

    Łapałem i lugię i articuno, 14 osób, różne levele. Za każdym razem złapało ich 3 osoby. I co dziwne te same. Jak się okazało wszyscy przed raidem dokonali zakupu za real kasę. Brawo Niantic wiadomo o co chodzi.

    • Reply
      RavAzr
      Lip 23, 2017 8:55 pm

      Skoro rozgryzłeś system, wystarczy że wydasz 3 zł i będziesz miał legendarnego pokemona.
      Nic prostszego.

    • Reply
      xDeOx
      Lip 23, 2017 10:09 pm

      BZDURA! Kupiłem 500golda przed i na 7raidów articuno złapałem 3, na 2 lugie 1, a dodatkowo łapałem oba pokemony bratu i koleżance i brat ma 3 a nigdy nic za kase nie kupił i koleżanka tak samo, z tym że 4 bossy łącznie + łapałem dwóm gostkom innym jak zobaczyli i usłyszeli, że tak dobrze łapię innym i też im złapałem ;]

  • Reply
    Kamil
    Lip 23, 2017 5:37 pm

    Kilka absurdalnych faktów w pokemon go podczas raidów. Złapanie legend jest cholernie trudne, na rajdy wydajemy płatne raidpassy, żeby udało się w końcu coś złapać. Ale jak się już uda coś złapać i to jest legenda to niech ktoś mi wyjaśni jeżeli ktoś z wyższym poziomem 33 złapie np Lugie poniżej 80% iv i nie ma future sight jak podczas bitwy tylko pompe, a osoba z niższym levelem podczas tej samej walki złapie lugie z wyższym iv ponad 90% i ma future sight. Atak można zmienić, ale darowaliby sobie majstrowanie przy IV i krzywdzenie wyższych leveli. To legendy więc ich IV mogłoby nie schodzić poniżej 80%… Na 5 rajdów jedna legenda złapana, kolejne podejścia zobaczymy co przyniosą…

  • Reply
    Jakec0
    Lip 23, 2017 5:37 pm

    A ja jeszcze ani razu nie spotkałem kogoś na rajdzie. I jak mam upolować legendarnego? 🙁

  • Reply
    Malacath
    Lip 23, 2017 6:42 pm

    Praktycznie zero satysfakcji z legend, powinny być bardzo rzadkie a są na każdym rogu, 3 godziny gry w centrum Warszawy i złapanych 5x Articuno i 3x Lugia przy czym ani jedna mi nie uciekła.

    • Reply
      Kamil
      Lip 23, 2017 7:13 pm

      to się ciesz, że tobie nie uciekła bo inni nie mieli tego szczęścia kiedy z 5 rajdów mogli złapać jedną legendę i to z niższym IV. Narzekanie, że jest na każdym kroku no nie…

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 23, 2017 10:03 pm

      U mnie w mieście była tylko jedna o 8 rano gdy jeszcze byłem na wczasach więc nawet jej nie widziałem a ty jeszcze narzekasz? Weź ty lepiej pograj w bierki a nie d.pę tu zawracasz.

  • Reply
    SebastianoPL
    Lip 23, 2017 7:22 pm

    2 x Lugia pokonana w 14 osób i jeszcze 80 sekund zostało , 1 raz złapana , w drugim raidzie uciekła niestety. Za każdym razem tylko 2 osoby łapały.

  • Reply
    Sarutorobi
    Lip 23, 2017 7:34 pm

    Na 5 wygranych rajdach jeden złapany Art Za to Lugi to nawet na radarze nie widziałem na rajdzie mam ok 30 osób tyle ze ja gram w niemczech w 400 tyś mieście koło hanoveru

    • Reply
      Michal_tata
      Lip 23, 2017 9:45 pm

      Nie gadaj bo we wrześniu na Emo w Hannoverze jadę i myślałem, że coś extra tam złapię.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lip 23, 2017 7:42 pm

    z domu teraz widze dwie lugie podszedłem pod obie niestety nikt

    chyba sobie nie zlapie i nawet z eventu nie skorzystam jedynie co to w 5 sek wyklul sie machop ale nawet nie wonder i to na tyle

    nie warto bylo tyle godzin na ten 40 lvl jak teraz byle jakie dziecko ma stado tyranitarow lugii i articuno

    • Reply
      raz
      Lip 23, 2017 9:53 pm

      Ty i tak na fejku wbijales wiec ten 40 cie niewiele kosztowal

  • Reply
    a
    Lip 23, 2017 8:00 pm

    W małych miastach niestety lipa. Pojawiają się legendy, ale co z tego jak przyjdzie 4 osoby. Jakby chociaz kilka godzin wcześniej było info, źe bedzie taki raid to by sie może wiecej osob zebrało i sobie mogło dzień zaplanować.

  • Reply
    Suchy
    Lip 23, 2017 8:49 pm

    Articuno jeden złapany w Gdańsku skąd pochodzę 🙂 Ogólnie respił się dziś jak szalony i miałem okazję go aż 3 razy pokonać ale w ballu został jeden na szczęście 🙂 Na Lugię nie trafiłem jeszcze 🙂 A o ludzi nie trzeba było się martwić bo co chwila grupki się tworzyły po ok 20 osób 🙂

  • Reply
    Sarutorobi
    Lip 23, 2017 9:13 pm

    Teraz wyszedłem u siebie na wiosce sprawdzić kto przyjdzie po articuno 5 osób ze mna więc w małych miescinach szansę na złapanie legendy bardzo małe

  • Reply
    jeszcze gram
    Lip 23, 2017 9:16 pm

    nie chodzi o kwotę – 3 zł czy 300 zł a o zasadę. A ta gra z zasady ma być free.Do RavAzr – skoro można bulić kasę i to jest ok to po co biadolić na fake-owców. Dla mnie frajada gonić 10 km za jajem. Ale przecież można wszystko kupić.

    • Reply
      RavAzr
      Lip 23, 2017 10:42 pm

      Wybacz, nigdy nie widziałem takiej zasady. Masz wybór – możesz, a nie musisz wydawać.
      Gra jest efektem czyjejś pracy, za jej stworzenie twórcą należy się odpowiednia zapłata.
      Nie podoba Ci się, nie wspierasz ich płacąc, a nie tworzysz teorie spiskowe.
      Jeżeli nawet płacący mają 2x a nawet 10x większą szansę na złapanie, nie przeszkadza mi to. Skoro płacą, czemu nie mieliby mieć lepiej. To nie komunizm, nie każdemu należy się to samo.
      Proponuje też odnosząc się do mojego komentarza skorzystać z REPLY.

    • Reply
      Romas0705
      Lip 24, 2017 11:19 am

      Ale przecież ta gra jest za free. Czego nie ma w niej darmo? Płaci się tylko gdy chce się mieć więcej czegoś. Nie kupisz jednak czegoś, czego grający bez kasy by nigdy nie miał., np.: na maksa wymiatających piłeczek czy malinek dających 100% pewności złapania poka.

  • Reply
    Mmmm
    Lip 23, 2017 9:41 pm

    Poszukajcie grup na fb na raidy w waszym mieście a jeśli nie ma to załóżcie takową. W czym problem?Trójmiasto ma swoją grupe, ustawiamy się w danym miejscu o konkretnej godzinie i bijemy. Przychodzi tyle osób że dzielimy się na 3 grupy… Oczywiście jeśli ktoś chce to może sobie siedzieć pod gymem 2 godziny i czekać aż ktoś przyjdzie 🙂

  • Reply
    qq
    Lip 23, 2017 9:53 pm

    KARPACZ! Odpoczywa ktoś? Legendy są, ekipy na raidy brak…Chętni?

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 23, 2017 10:12 pm

    Wszyscy znowu jęczycie grom wie czemu. Przecież event jest super. Na to właśnie czekałem. Wszystko razy 2. Lepiej być nie mogło. W jeden dzień prawie milion xp. Fakt że długo na to pracowałem ale naprawdę się opłacało.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 23, 2017 10:16 pm

    Dzisiaj np po pokonaniu 3.3 km wyszło mi ponad 60 candy chansey a po następnych 3.3 37 larwy. Kurde odlot normalnie

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 23, 2017 10:18 pm

    To jest ponad 500 km mniej. Co tu chcieć więcej?

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 23, 2017 10:21 pm

    O coinsy nawet nie myślę walczyć bo szloda czasu. Po prostu łapię wszystko jak leci na laky egg i nabijam level.

  • Reply
    Pablo
    Lip 23, 2017 10:41 pm

    Mam je oba. Articuno złapałem na darmowym. Lugie zaś na płatnym.

  • Reply
    Czop
    Lip 23, 2017 10:43 pm

    W dobie internetu jak ktos pisze ze wyszedl pod gym i nikogo nie bylo to mnie pusty śmiech ogarnia 😀 A Ty Porszak to sie wstydź. Pół życia straciłeś żeby 40 lvl wbić, mieszkasz w Krakowie i nie potrafisz wytropić gdzie ludzie na raidy chodzą ? Przecież Monthy Phyton takich jaj by się nie powstydził 😀

    • Reply
      Suchy
      Lip 23, 2017 11:22 pm

      Ahhhahhh xD Ja jutro u siebie w Gdańsku mam zamiar zapolować na Lugie 🙂 Urzędowałem na Starówce przez cały dzień ale sam Articuno a gdzieś na obrzeażach była Lugia ale jak już miałem info to za mało czasu aby dotrzeć:( Ale mam nadzieję że jutro będzie lepiej 🙂 Sam nie jestem w żadnej grupie z fb bo przekonałem się że bynajmniej u nas nie ma zasady:) Idziesz na raid 3,4 lub teraz od dziś 5 * i wiesz że zawsze spotkasz jakąś grupkę ludzi która zbierze znikąd dosłownie i tłuczesz bossa 🙂 I to jest fajne a grupy na FB wielce się obrażają bo na nich nie poczekasz 40 minut jak po 5 minutach od przybycia masz okazję tłuc na luzie bossa xD Żeby było śmieszniej w tych grupach są luszie 30+ wiekiem a obrażają się gorzej jak 5-latki xD bo nie czekałeś na królewiczy xD Bo z tych grup czekają ludzie w domach aż jakiś pionek sprawdzi co się wykluło i wtedy o jaaa Tyrek jest tu i tu to czekaj na nas xD Komedia normalnie xD Zamiast samemu ruszyć 4 litery to siędzą jaśnie panowie i panie xD

      • Reply
        shiba
        Lip 24, 2017 9:59 am

        I właśnie takie podejście powoduje powstanie słusznych pretensji.
        Nie każdy jest w pobliżu i ma na radarze bossa. Po to są stworzone grupy, żeby się za ich pośrednictwem umawiać. Każdy pisze za ile minut realnie dotrze na miejsce i jeśli uzyskuje odpowiedź CZEKAMY, to ma prawo spodziewać się, że tak rzeczywiście będzie. To działa w dwie strony. Raz jesteś czekającym pod gymem, a raz biegniesz pod niego. Ja nie jestem świnią i zawsze czekam na zaanonsowanych. Karma wraca. Obyś nigdy nie zetknął się z grupą buraków, która ma w nosie ustalenia, bo mało piłek będą mieli :)))))). Potem chciałbyś się z takimi graczami na rajdach spotykać?

        • Reply
          at3at3
          Lip 24, 2017 3:20 pm

          To wszystko zależy…
          Ostatnio jakaś ekipa z FB, która miała dojechać, zmieniła zdanie i poleciała na Lugię zamiast na Articuno tak jak obiecali. I tak nas było za dużo, więc dobrze, że łaskawie poinformowali czekających, ale „łapanie kilku Murkrowów za ogon” też jest nie fair.
          Wychodzę z założenia, że najlepiej czekać max do tych 20 osób. Wtedy można tamtym powiedzieć – „sorry, mamy fulla, organizujcie następną grupę”. A pewnie i tak jeszcze ktoś z nas zostanie i ich wspomoże na koncie męża/kuzynki/chomika.
          Takie są moje obserwacje, bo gram solo i nie siedzę zbytnio na FB. Jak zobaczę fajnego raida to lecę. Wczoraj mój mąż przyglądał się jak to wygląda na żywo i jakoś przeżył, że jego kobieta jest chyba wariatką. Oczywiście miał lekkiego focha, że traktuję go jako środek transportu, ale wieczorem (późnym) mu przeszło. I nie, nie jechaliśmy celowo na raidy, tylko wracając z obiadu na mieście wołałam „O! Tu skręć w prawo, potem w lewo i daj mi parę minut!”. 😉
          Anyway – jestem za tym, żeby wprowadzać między sobą jakieś niepisane zasady. No i lepiej mieć jakieś środki komunikacji, bo polazłam przed chwilą na Articuno i oczywiście nie ma żywej duszy…

          • Nowystary
            Lip 24, 2017 10:24 pm

            Dobrze, że zrobiłaś mężowi łaskę.

  • Reply
    FoxMan
    Lip 23, 2017 11:22 pm

    Takie eventy to mogę mieć cały czas 😉
    Tyle cuksów, tyle zaoszczędzonych kilometrów no i dodatkowy XP 😉

    • Reply
      Suchy
      Lip 23, 2017 11:23 pm

      Tak jak mówisz 🙂 Fakt że nie korzystałem z Lucky Eggów bo jestem graczem który bardzi rzadko kupuje coś z shopu ale zysk miałem pomimo wszystko mega xD

      • Reply
        FoxMan
        Lip 23, 2017 11:26 pm

        Ja kupiłem ostatnio jajka jak były w promocji za hajs z gymów 😉

        No i zapomniałem o starduście, ponad 50 tysięcy w jeden dzień 😉

  • Reply
    Wooper
    Lip 24, 2017 9:36 am

    Czyli dzisiaj z poniedziałku na wtorek do 2 w nocy trwają te bonusy?

  • Reply
    Farenchajt
    Lip 24, 2017 10:17 am

    Hej, instalujciinstalujcie GO Messenger , to łatwiej bd się na rajdy umawiać. Ja w Płocku póki co nikogo nie widzę i nie ma z kim robić legend

  • Reply
    Bramborowiec
    Lip 24, 2017 10:56 am

    Ktoś z okolicy Dobczyc lub Gdowa bo szukam ekipy do złapania jakiejś legendy??

  • Reply
    Biegacz
    Lip 24, 2017 2:29 pm

    Ja mam 4 lugie w tym z 93% iv i najlepszym movesetem – zmienione za pomoca TM.
    Do tego max lvl power up za pomoca cukierków
    Powiem tak: rozwala wszystko 😉

    • Reply
      LisekChytrusek
      Lip 24, 2017 3:25 pm

      Gratulacje! Twoje największe osiągnięcie życiowe 🙂

    • Reply
      Korath
      Lip 24, 2017 5:11 pm

      jakie ataki powinna mieć lugia jako najlepsze? wpadła jedna i nie wiem czy zmieniać czy ok iv 93% zatem będę ja power up:)

    • Reply
      jak.w
      Lip 24, 2017 5:56 pm

      Jeśli chodzi o siłę ataku i zadawane obrażenia to Alakazam i Espeon są mocniejsze od Ligii. Ona ma co prawda wyższe HP i dłużej się utrzyma walce, ale np. na raidy solo Machampa i Gengara lepsze Alakazam/Espeon, bo szybciej ubiją.

  • Reply
    Nodien
    Lip 24, 2017 5:37 pm

    A ja się pochwalę że jestem posiadaczem articuno 100% IV ☺️. W sumie byłem na 4 raidach z legendami, z czego na 3 one mi uciekły. Także słabo.

  • Reply
    Medauroidea
    Lip 24, 2017 5:50 pm

    A wiec tak byłam na 10 rajdach, 2 na lugie obie wygrane jedna lugia złapana i na 8 articuno z czego 6 pokonanych i 0 złapanych… także ten 🙂 troche boli… a raidpasów juz brak

    • Reply
      TeooWSH
      Lip 24, 2017 8:34 pm

      Mam podobnie z tym, że 3 Lugie i 1 Articuno koljne 5 prób złapania Articuno skończyło się fiaskiem – nie są ustawione jakieś limity?

  • Reply
    Malacath
    Lip 24, 2017 5:52 pm

    @DawidPolakl Nie wiem co Twój komentarz miał wnieść do mojej wypowiedzi, jestem graczem, który lubi na coś ciężko zapracować, zdobyć coś co posiada mały procent graczy, nastawiając się na legendy liczyłem, że będą one bardzo mało spotykane, nawet w ogóle a spotkanie takowej będzie graniczyć z cudem, rzeczywistość wszystko zweryfikowała i takim sposobem legendy są co rusz na każdym rogu i nijak ma się to do mojej chęci posiadania czegoś, czego prawie nikt nie ma, pieniądze zwyciężyły, Niantic wolał dać legendy na każdym rogu z racji raid passów, które będą miały większe wzięcie jak w przypadku spotkania legendy raz na kilka miesięcy.

  • Reply
    CichyPL
    Lip 24, 2017 6:14 pm

    A co ja mam zrobić z legendami chyba tylko sam będę je lał !
    oczywiście mam mi kto pomóc bo w moim mieście są gracze i to sporo !
    ale ja nie chce z nimi współpracować bo to są GPS cioty !
    i jeszcze kurde gajdą mi ze nie używają ! taaaaa a kurde w 5 gymach to duchowo się atakuje a cielesna powłoka to gdzie ???
    zje.. debile i kłamcy !!

    ps do tego tylko 3 razy ich widziałem na oczy w realu a tak to przez prawie rok ich na oczy nie widziałem … ciekawe co nie ??? może dadzą mi sfoje fony? może maja jakieś zablookowane hmm..

  • Reply
    Elo
    Lip 24, 2017 7:08 pm

    Dziś o 2 koniec bonusów i już nowych nie będzie?

  • Reply
    treneiro
    Lip 24, 2017 11:00 pm

    myślicie że te legendy będą jeszcze do złapania, czy tylko nowe? Niestety nie każdemu udało się złapać, mi np ciągle lugia wyskakiwała i nie złapałem żadnej, natomiast articuno mam do wyboru do koloru (wchodził prawie każdy)

    • Reply
      a
      Lip 24, 2017 11:23 pm

      Będą, będzie pewnie podobnie jak z Ditto.
      Na początku po wprowadzeniu wyskakiwał codziennie w jakimś Pidgeyu, a teraz już znacznie rzadziej, ale się trafiają.

  • Reply
    slash
    Lip 24, 2017 11:04 pm

    Czyli w dużych miastach rajdy z legendami stały się sztampowe. Legendarny pok powinien być rzadki i należy na niego polować, a nie spotkać go w byle jakim gymie. Tak jak w grach Legendarne Psy i Latias/Latios ciągle zmieniały swe położenie, ale jakaż była satysfakcja jak z krzaków wyskoczył Entei zamiast Spinaraka. A tutaj wszystko poszło w komerchę, tak aby kupić jak najwięcej Pasów. W dodatku z Gymów usunięto jajo odliczające czas wyklucia Bossa i teraz w małej mieścinie ciężko o ekipę do bicia. Nikt nie przyszedł dziś pod „jajo” lv4. Obok pojawił się Alakazam, ale w pojedynkę nie dałem rady i zbiłem mu 3/4 życia. A legendarnego poka jak nie było, tak nie ma. Ot bidole z małych miast mogą zadowolić się co najwyżej Palmą, bądź wyjątkowo raz na ruski rok stworem lv4.

    • Reply
      a
      Lip 24, 2017 11:29 pm

      Dokładnie z tym zniknięciem jajka t porażka.
      W małych miasteczkach teraz już ciężko kogoś spotkać nawet na raidzie lvl 3 czy 4, nie mówiąc o legendach.
      Jak było jajko to Przez te 2 godziny trochę osób zobaczyło/sprawdziło na mapkach i na raidach 4 lvl jak się jajko wykluło to zazwyczaj już kilak osób czekało, a po 10-20 minutach już była sensowna ekipa dom bicia.
      Teraz nie ma jajek i raid od razu stratuje. To chyba tylko ekstremalni zapaleńcy skanują mapki, aby być na bieżąco. Większość przypadkiem zauważy. Jak ktoś trafi na początek raidu to musi chyba siedzieć tam 2 godziny, bo dopiero przy końcu czasu raidu jest szansa, że jakaś sensowna ekipa się uzbiera.

  • Reply
    Waikiki
    Lip 25, 2017 7:01 am

    Zauważyliście, że bonusy nadal są w grze? W drodze do pracy zauważyłam że buddy nadal chodzi za 1/3 dystansu, stardast jest podwajany. Do tego jeszcze na gymie pojawił się Artucino. Czy jest jakaś oficjalna informacja o przedłużeniu eventy?

    • Reply
      Ricardogo
      Lip 25, 2017 7:13 am

      I po co siedziałem do 2 w nocy i robiłem ewolucje? …@^%@@@^

    • Reply
      kelpie
      Lip 25, 2017 7:58 am

      Tak, na Twitterze dodali info, że przedłużają event o 72 godziny 🙂

    • Reply
      Wooper
      Lip 25, 2017 8:01 am

      Z tego co widzę, został przedłużony o 72 godziny. Do 27 lipca

    • Reply
      Adam987
      Lip 25, 2017 8:20 am

      Z jednej strony fajnie ale z drugiej to wkurza na maksa, bo wczoraj chodziłem 2 godziny w deszczu poznym wieczorem aby dozbierać pidgeje do ewolucji. Nie wspominając ze do 1 w nocy siedziałem i ewoluowałe wszystko co mam. Wrrrrr

      • Reply
        Kropianka
        Lip 25, 2017 8:45 am

        Ja specjalnie łaziłam, żeby 2 jajka 10km wykluć 🙂 Kropił deszcz i telefon źle mi na dotyk reagował.

  • Reply
    Podekscytowany :) :) :)
    Lip 25, 2017 8:56 am

    JEST!!! Dalej mam szansę na Lugię 🙂 🙂 🙂 Uwielbiam ten event. Złapałem Articuno 43/45 IV, Tyranitara 100% IV Bite Stone Edge, i zebrałem 150 tyś stardustu na power upy tyrka i articuno na 30 lvl w dwa dni. Nogi mi miały dziś odpocząć, bo ledwo je czuje, ale chyba zaakceptują zmianę planów 😉

  • Reply
    Wojtek
    Lip 25, 2017 9:07 am

    Legendy też znikną z eventem??

  • Reply
    fragon
    Lip 25, 2017 9:20 am

    Dla mnie event się skończył, nie mam już kulek, a brak czasu na zbieranie i nie kupię w sklepie 😛 Obie strony są zadowolone, wy bo macie legendę co krok, oni bo kasa płynie szerokim kurkiem 😀

  • Reply
    mambo_king