News 46

Buddy Pokemon – lista oraz ciekawostki!

pokemonbuddy

W najnowszej aktualizacji Niantic wprowadziło zapowiedzianą na początku września funkcję Buddy Pokemon. Co prawda update nie jest jeszcze powszechnie dostępny w sklepach z aplikacjami, jednak niecierpliwi gracze mogą pobrać je ze stron, które udostępniły plik apk.

Mimo to ostrzegam was przed ściąganiem aktualizacji z niepewnych źródeł. Wielu użytkowników poleca plik zamieszczony w serwisie apkmirror, ale pamiętajcie – update pobrany z nieoficjalnego źródła zawsze jest potencjalnym zagrożeniem, a ewentualna odpowiedzialność za szkodliwe jego działanie przechodzi na was.

Po pierwszych testach systemu Buddy Pokemon na forach traktujących o Pokemon GO, w serwisie reddit można już znaleźć listy z wymagają odległością dla danego pokemona oraz ciekawostki, które stopniowo są odkrywane w trakcie gry. Poniżej pełna lista stworzeń wraz z potrzebną do uzyskania cukierka odległością.

Nr Nazwa Km Rozmiar
1 Bulbasaur 3 średni
2 Ivysaur 3 duży
3 Venusaur 3 duży
4 Charmander 3 średni
5 Charmeleon 3 średni
6 Charizard 3 duży
7 Squirtle 3 średni
8 Wartortle 3 średni
9 Blastoise 3 duży
10 Caterpie 1 na ramieniu
11 Metapod 1 średni
12 Butterfree 1 latający
13 Weedle 1 na ramieniu
14 Kakuna 1 średni
15 Beedrill 1 latający
16 Pidgey 1 na ramieniu
17 Pidgeotto 1 latający
18 Pidgeot 1 latający
19 Rattata 1 średni
20 Raticate 1 średni
21 Spearow 1 na ramieniu
22 Fearow 1 latający
23 Ekans 3 średni
24 Arbok 3 duży
25 Pikachu 1 średni/na ramieniu
26 Raichu 1 średni
27 Sandshrew 3 średni
28 Sandslash 3 średni
29 NidoranFemale 3 średni
30 Nidorina 3 średni
31 Nidoqueen 3 duży
32 NidoranMale 3 średni
33 Nidorino 3 średni
34 Nidoking 3 duży
35 Clefairy 1 średni
36 Clefable 1 duży
37 Vulpix 3 średni
38 Ninetales 3 duży
39 Jigglypuff 1 średni
40 Wigglytuff 1 duży
41 Zubat 1 latający
42 Golbat 1 latający
43 Oddish 3 średni
44 Gloom 3 średni
45 Vileplume 3 duży
46 Paras 3 średni
47 Parasect 3 średni
48 Venonat 3 średni
49 Venomoth 3 latający
50 Diglett 3 średni
51 Dugtrio 3 duży
52 Meowth 3 średni
53 Persian 3 średni
54 Psyduck 3 średni
55 Golduck 3 duży
56 Mankey 3 średni
57 Primeape 3 duży
58 Growlithe 3 średni
59 Arcanine 3 duży
60 Poliwag 3 średni
61 Poliwhirl 3 duży
62 Poliwrath 3 duży
63 Abra 3 średni
64 Kadabra 3 duży
65 Alakazam 3 duży
66 Machop 3 średni
67 Machoke 3 duży
68 Machamp 3 duży
69 Bellsprout 3 średni
70 Weepinbell 3 duży
71 Victreebel 3 duży
72 Tentacool 3 średni
73 Tentacruel 3 duży
74 Geodude 1 średni
75 Graveler 1 duży
76 Golem 1 duży
77 Ponyta 3 średni
78 Rapidash 3 duży
79 Slowpoke 3 średni
80 Slowbro 3 duży
81 Magnemite 3 latający
82 Magneton 3 duży
83 Farfetchd 3 średni
84 Doduo 3 średni
85 Dodrio 3 duży
86 Seel 3 średni
87 Dewgong 3 średni
88 Grimer 3 średni
89 Muk 3 duży
90 Shellder 3 średni
91 Cloyster 3 duży
92 Gastly 3 latający
93 Haunter 3 latający
94 Gengar 3 duży
95 Onix 5 duży
96 Drowzee 3 duży
97 Hypno 3 duży
98 Krabby 3 średni
99 Kingler 3 duży
100 Voltorb 3 średni
101 Electrode 3 duży
102 Exeggcute 3 średni
103 Exeggutor 3 duży
104 Cubone 3 średni
105 Marowak 3 średni
106 Hitmonlee 5 duży
107 Hitmonchan 5 duży
108 Lickitung 3 średni
109 Koffing 3 duży
110 Weezing 3 duży
111 Rhyhorn 3 duży
112 Rhydon 3 duży
113 Chansey 5 duży
114 Tangela 3 średni
115 Kangaskhan 3 duży
116 Horsea 3 średni
117 Seadra 3 duży
118 Goldeen 3 średni
119 Seaking 3 duży
120 Staryu 3 średni
121 Starmie 3 duży
122 MrMime 5 średni
123 Scyther 5 duży
124 Jynx 5 duży
125 Electabuzz 5 średni
126 Magmar 5 duży
127 Pinsir 5 duży
128 Tauros 3 duży
129 Magikarp 1 średni
130 Gyarados 1 duży
131 Lapras 5 duży
132 Ditto 3 średni
133 Eevee 5 na ramieniu
134 Vaporeon 5 średni
135 Jolteon 5 średni
136 Flareon 5 średni
137 Porygon 3 duży
138 Omanyte 5 średni
139 Omastar 5 duży
140 Kabuto 5 średni
141 Kabutops 5 duży
142 Aerodactyl 5 duży
143 Snorlax 5 duży
144 Articuno 5 latający
145 Zapdos 5 latający
146 Moltres 5 duży
147 Dratini 5 średni
148 Dragonair 5 duży
149 Dragonite 5 duży
150 Mewtwo 5 duży
151 Mew 5 średni

Niestety potwierdziły się przypuszczenia dotyczące możliwej zmiany odległości, jakie odnaleziono wcześniej w plikach gry. Poprzednio domniemano o wprowadzeniu odległości 1, 2 oraz 3 kilometry. Dwie ostatnie zostały zwiększone do kolejno 3 i 5 km. Informacje co do pokemonów legendarnych zostały odnalezione w kodzie gry. Do czasu wprowadzenia możliwości ich schwytania mogą one ulec zmianie. Sekcja „rozmiar” dotyczy jedynie prezentacji na ekranie postaci – pokemony określone jako duże są mniej więcej rozmiaru awatara lub większe, średnie są około połowę mniejsze, „na ramieniu” są prezentowane tak jak nazwa na to wskazuje, a latające unoszą się w powietrzu obok naszego trenera.

W skrócie:

  • dla pokemonów z jajek 2 km wymagana odległość na cukierek wynosi 1 km (wyłączając startery: Squritle, Charmander i Bulbasaur);
  • dla pokemonów z jajek 5km wymagana odległość na cukierek wynosi 3 km (włączając w to startery wspomniane wyżej);
  • dla pokemonów z jajek 10km wymagana odległość na cukierek wynosi 5 km.

Jakiekolwiek dodatkowe informacje dotyczące bonusów z Pokemon Buddy są odkrywane na bieżąco i zapewne jeszcze trochę potrwa, zanim poznamy wszystkie związane z nim ciekawostki. Tym bardziej że większość użytkowników nowej aktualizacji pobrała ją z innych niż oficjalne sklepy źródeł. Jak dotąd potwierdzono, że:

  • można otrzymać dwa cukierki za przejście wymaganej odległości – jest to jak dotąd losowe i rzadkie zjawisko;
  • po przejściu 10km z Pikachu zmienia on swoją pozycję na ekranie postaci – od tego momentu siada on na ramieniu trenera, wcześniej stał obok niego. Zapewne jest to tzw. easter egg nawiązujący do anime.

Na więcej informacji trzeba jeszcze poczekać. Może sami znaleźliście już jakąś ciekawą zależność?

46 Comments

  • Reply
    Saperooo
    Wrz 12, 2016 3:33 pm

    O co chodzi z tymi rozmiarami?

  • Reply
    Kuba
    Wrz 12, 2016 3:39 pm

    Kiedy to będzie w sklepie?

  • Reply
    Kuben
    Wrz 12, 2016 4:22 pm

    Ściągnąłem apkę z internetu i póki co nie ma pokemona na mapie. Jest on jedynie na wizualizacji przebytego dystansu obok obrazka trenera, więc nie wiem skąd te rewelacje o biegających obok pokemonach

    • Reply
      ReaperDgX86
      Wrz 12, 2016 6:20 pm

      No i bardzo dobrze, że nie biega on obok postaci na mapce – wydaje mi się, że robił by on tylko zamieszanie przy Lurach i wyskakujących pokemonach…

  • Reply
    ye2
    Wrz 12, 2016 4:33 pm

    Czy po wybraniu poka, który będzie ze mną chodził można go zmienić w dowolnym momencie? Czy raz wybrany pokemon pozostaje już na zawsze (tak jak z wyborem teamu) ?

    • Reply
      MS
      Wrz 13, 2016 11:38 am

      Można będzie zmienić w dowolnym momencie, jednak jeśli zrobisz to zanim otrzymasz cukierek za dystans to te kilometry przepadną.

  • Reply
    Piczkaczu
    Wrz 12, 2016 5:31 pm

    Pokemona na napie nie ma i nie będzie. Przeczytaj jeszcze raz, ale tym razem powoli i ze skupieniem.

  • Reply
    Rafał
    Wrz 12, 2016 8:00 pm

    A mnie smuci wyłączenie aplikacji na urządzeniach z rootem. Co prawda mam na czym grać, ale posiadam też telefon, który nie ma już wsparcia producenta a Androida 6.0 mam dzięki custom ROM. Pokemony śmigały aż miło na nim, teraz klops.

    • Reply
      Outlawek
      Wrz 12, 2016 10:24 pm

      Niantic chciał dobrze i wprowadził nowe ograniczenia, by uprzykrzyć życie graczom korzystającym m.in. z fake gps lub emulatorów. I dobrze. Niestety zapomniał o tym, iż są też gracze, którzy uczciwie grają, a korzystają ze zrootowanych telefonów, by mieć np. nowszy soft. Mam nadzieję, że skrzynka mailowa supportu już jest zalana skargami od takich właśnie graczy i Niantic usunie to ograniczenie, a na oszustów poszuka innego bata. No chyba, że wolą wypłacać odszkodowania tym, którzy zainwestowali w PokeCoinsy swoje pieniądze, a nie mogą teraz grać i z nich korzystać.

      • Reply
        Artek
        Wrz 13, 2016 9:08 am

        No cóż zawsze jest tak w życiu że 1 zły człowiek ogranicza wolność większości. Jakby nikt nie kradł, zabijał itp nie potrzebna byłaby policja itp.

      • Reply
        alf
        Wrz 13, 2016 10:06 am

        Przecież Niantic nie zablokował kont tylko telefony, nie wiedzę powodu dla których miałby wypłacać odszkodowania osobom które zakupiły pokecoinsy, przeciez mogą grać na innych urządzeniach

    • Reply
      Marcin
      Wrz 12, 2016 10:29 pm

      Mnie tak samo, pobrałem dzisiaj aktualizacje z apkmirror na Xiaomi Redmi 3 Pro i okazało się, że mój telefon ma roota(nie pomyślałem wcześniej o tym). W sklepie gdzie kupiłem telefon domyślnie wgrywają system MIUIPolska żeby telefon posiadał j.polski. Teraz nie wiem czy jak wgram oficjalny system to Pokemon GO zadziała.

  • Reply
    Kisslero222
    Wrz 12, 2016 8:47 pm

    Z całym szacunkiem do Niantic ale żeby update był szybciej na innych portalach niż na Google Play czy sklepie ios to trochę porazka

    • Reply
      gracz
      Wrz 13, 2016 1:29 pm

      Nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież jest szybciej. W końcu te inne strony biorą pliki ze sklepu Play. A, że Polska nie jest na początku listy z dostępem do update (i wcale im się nie dziwie) to już jest inna kwestia.

      • Reply
        Kisslero222
        Wrz 13, 2016 8:34 pm

        Po pierwsze bardziej zaufany jest sklep google czy ios po 2 kazdy gracz powinnien miec dostep do aktualizacji w tym samym czasie zeby bylo sprawiedliwiej(inni juz biegaja i zbieraja cukierki za buddy a inni wyczekuja kiedy bedzie update)

        • Reply
          michau
          Wrz 14, 2016 11:55 am

          a jeszcze inni nie graja wcale bo nie maja zamiaru zrezygnowac z odblokowanego telefonu dla gry. reasumujac nie ma rownosci, nie boisz sie (jesczze 😉 instalowac apki z apkmirror to instaluejsz i sie cieszysz, nie to czekasz kilkadni i masz ja w oficjalnym update… kazdemu wg checi

  • Reply
    Hecae
    Wrz 12, 2016 10:01 pm

    Wiadomo kiedy pojawi się w sklepie play?

  • Reply
    ANALityk
    Wrz 12, 2016 10:08 pm

    jak w takim tępię będą robić aktualizacje i tyleeee dodatków wprowadzać to nie wiem kto będzie w to jeszcze grał, walki pvp pewnie będą dostępne końcem 2017 roku śmiech 🙂

    • Reply
      Bazyli10
      Wrz 14, 2016 1:23 pm

      Zostaw te Pokemony i do książek się weź.

  • Reply
    ptasznikova
    Wrz 13, 2016 6:16 am

    Zainstalowalam w nocy. Na razie jestem zachwycina. Kolegę mam charmandera u mnie w okolicy praktycznie sie nie pojawia, wiec zawsze będzie szansa że chociaż charmeleona zrobię

  • Reply
    MalpsPL
    Wrz 13, 2016 7:52 am

    po aktualizacji gra 2 razy odpaliła i zdechła… „unable to authenticate please try again later”… Odinstalowałem i wróciłem do wersji 0.35 gra śmiga jak ta lala, znowu aktualizowałem i dalej błąd przy logowaniu… No nic na razie będę grał na 0.35…

    • Reply
      Klaksonism
      Wrz 13, 2016 6:02 pm

      Tez tak mialem, ale ten tekst pojawia sie gdy serwery padaja wiec poczekalem okolo 20 minut i wszystko smigalo, choc tez na poczatku myslalem ze to jakis bzdetny plik.

  • Reply
    Paweł
    Wrz 13, 2016 8:37 am

    Czy ktoś sprawdzał co się stanie jak zmienię pokemon buddy na innego i wrócę później do wcześniejszego? Np mam Charmandera 2km na nim zmienie na Pikachu zrobie na nim 1km i wróce do Charmandera, czy będzie mieć nadal nabite te 2 km??

    • Reply
      beoswind
      Wrz 13, 2016 11:50 am

      Musisz zawsze przejsc pelny dystans dla danego pokemona (1, 3, 5 km) az zobaczysz ze dostales cukierka i zaczyna liczyc od nowa km

      Jezeli przejdziesz mniej i zmienisz to „stracisz” km
      Aplikacja ostrzega o tym:

      Are you sure you want to swap your buddy?
      Any current progress will be lost.

  • Reply
    Collo7
    Wrz 13, 2016 12:33 pm

    Ktoś? coś? wie kiedy wersja 0.37 będzie oficjalnie dostępna dla polski w Google Play?
    Zawsze było na drugi dzień a tu już trochę minęło.

    • Reply
      beoswind
      Wrz 13, 2016 4:03 pm

      Jedynym miejscem gdzie oficjalnie Niantics Lab podaje informacje o kolejnych wer. apklikacji jest strona: http://pokemongolive.com/en/post/

      10-tego czytamy: Pokémon GO is in the process of being updated to version 0.37.0 for Android and 1.7.0 for iOS devices.

      Co oznacza ze proces zostal rozpoczety ale nie wiemy kiedy sie zakonczy i jak ktos KONIECZNIE chce pobrac nowa wer. ze sklepu cierpliwie musi czekac.

      Skoro Niantic nie podaje takiej daty dla calego swiata to nikt inny Ci jej nie poda (a tym bardziej dla Polski).

  • Reply
    Kuba
    Wrz 13, 2016 5:27 pm

    3 dzień i nadal nie ma. Jak zwykle będziemy w tyle.

  • Reply
    Gimemoa
    Wrz 13, 2016 8:13 pm

    Już od wczoraj jest dostępna na sklepie google. Ludzie co wy macie za urządzenia, że niektórym nie łapie?

  • Reply
    Zuz
    Wrz 13, 2016 8:46 pm

    Właśnie sprawdziłam i jest aktualizacja na sklepie Play!

  • Reply
    MS
    Wrz 13, 2016 9:13 pm

    W jaki sposób sprawić by wybrany pokemon był naszym towarzyszem? Nigdzie nie widzę takiej opcji? Gdzie to się ustawia?

    • Reply
      Michał
      Wrz 13, 2016 9:19 pm

      Klikasz na postać i wybierasz z menu. Tam gdzie jest dziennik i zmiana wyglądu.

  • Reply
    Lukas
    Wrz 13, 2016 9:19 pm

    W sklepie google play już jest nowa aktualizacja 0.37 !

  • Reply
    MS
    Wrz 13, 2016 9:41 pm

    Zauważyłem, że po aktualizacji gra znacznie zwiększyła pożeranie pamięci RAM. Włączona gra pobiera teraz ponad 500 mega, przed aktualizacją było jakieś 200 mniej. Jak tak dalej pójdzie to słabo to widzę. Mam 2 GB RAM’u w telefonie i po włączeniu poków zostaje mi ledwo ponad 500 i zaczyna minimalnie zamulać, wolniej się animacje ładują, przed aktualizacją śmigało super. Jak kolejna aktualizacja pożre kolejne setki RAM’u to będzie problem i pewnie kolejne osoby sobie odpuszczą.

  • Reply
    red
    Wrz 13, 2016 11:27 pm

    banda oszołomów:) z tym rootem juz totalnie przegieli pałe:) kaktus po same… nalezy im sie w nagrode za te cudowne pomysły a grimer jak sie bugwal tak dalej sie buguje . trudno nie bede speclanie usuwal roota bo oni tak każą . zwłaszcza ze dalej serwuja niedopracowane badziewie

    • Reply
      Budka
      Wrz 14, 2016 2:12 pm

      Ja bym musiał zmienić telefon żeby bez kombinacji grać, bo aktualnie oryginalny rom na niego to android 4,3 a można grać od 4,4 a mam zrootowanego przez co nie mogę grać xD

  • Reply
    beoswind
    Wrz 14, 2016 1:14 am

    Przed aktualizacja apka miala 63 MB a po 80 MB

    Co ciekawe te 17MB zajmuje biblioteka obslugi PLUSA (plik libpgpplugin.so) a nie dodatkowe animacje jak mi sie zdawalo zanim zajrzalem do srodka pliku

  • Reply
    karla
    Wrz 14, 2016 9:59 am

    halo, gdzie mam im te skargi wysyłać, na moim xiaomi tez nie działa ) :

  • Reply
    TheNuttah
    Wrz 14, 2016 11:40 am

    Wie ktoś może czym jest drugie xp na ekranie postaci? Poniżej levelu i xp gracza.

  • Reply
    Joanne
    Wrz 14, 2016 2:33 pm

    Po najnowszej aktualizacji wszystkie moje pokemony mają jednakową ilość starddust – też tak macie?

  • Reply
    Loro
    Wrz 14, 2016 4:08 pm

    Ja mam nowa funkcje. Jak sie kliknie w nie to pisze ile km i ile zostało XD

  • Reply
    Stefcio2016
    Wrz 15, 2016 12:52 am

    Dziś Dratini 463 CP z 10km jaja mi się wyłonił….

  • Reply
    Dfrss
    Paź 26, 2016 5:05 pm

    Czy ktoś też tak ma, ze dla bulbazaura mam dystans do przejscia 0,75 km zeby dostac jajko?