News 43

Buddy Pokémon w następnej aktualizacji!

pokemonbuddy

Znalezione jakiś czas temu linijki kodu w plikach ostatniej aktualizacji (pisaliśmy o tym TUTAJ) świadczyły o tym, że Niantic pracuje nad nową funkcją związaną z pokemonami jako towarzyszami podróży. Teraz w oficjalnym komunikacie producent potwierdził nadchodzące zmiany. 

Na stronie pokemongolive.com zostało wydane oświadczenie dotyczące Buddy Pokémon, którego tłumaczenie znajdziecie poniżej:

Witajcie,

To było pracowite lato – oprócz walki z botami oraz naprawą błędów, byliśmy także zajęci pracą nad nowymi funkcjami dla naszych trenerów Pokémon GO. Jak wiecie niedawno wydaliśmy nową funkcję Pokémon Appraisal, która pomaga trenerom zidentyfikować pokemona o największym potencjale do walki. Dziś chcielibyśmy podać wam do wiadomości informacje o nowej funkcji, która lada moment pojawi się w grze.

Kolejnym dodatkiem dla Pokémon GO będzie Buddy Pokémon. Będziesz mógł wybrać swojego ulubionego pokemona ze swojej kolekcji, by został twoim towarzyszem, który otworzy przed tobą możliwość zdobycia unikalnych nagród oraz doświadczeń. Buddy Pokémon pojawi się obok postaci trenera na ekranie profilu, dodając przydatne bonusy tak jak cukierki za wspólnie pokonaną odległość. Będziesz miał także możliwość zmienić swojego towarzysza w dowolnym momencie.

Mamy jeszcze wiele do zrobienia tej jesieni. Śledźcie uważnie kolejne ogłoszenia, by poznawać nowe szczegóły.

Dziękujemy,

Dział rozwoju Pokémon GO

W tym momencie nieznana jest odległość, jaką będzie należało pokonać, żeby uzyskać cukierek dla swojego towarzysza. Brak też informacji o jakichkolwiek innych funkcjach związanych z Buddy Pokémon. Musimy uzbroić się w cierpliwość i prawdopodobnie poczekać aż do momentu, gdy aktualizacja wejdzie do gry. Kiedy? Miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższego tygodnia.

43 Comments

  • Reply
    Outlawek
    Wrz 02, 2016 10:10 pm

    Zdobywanie cukierków przez towarzyszącego nam Pokemona to ciekawa propozycja. Zwłaszcza jeśli chodzi o Pokemony, które występują tylko w jednej formie (np. Lapras) i w dodatku rzadko można je spotkać, więc uzbieranie odpowiedniej ilości cukierków do dalszego rozwoju jest ciężkie.

    Ewentualnie mogliby wprowadzić system pozwalający na wymianę cukierków między Pokemonami tego samego typu z odpowiednim przelicznikiem. Przykładowo za 20 cukierków z Pidgeya dostawałoby się 1 cukierek dla Gyaradosa lub Charizarda, a 2 cukierki dla Scythera, itd.

    W każdym razie Buddy Pokemon zapowiada się interesująco, a co otrzymamy, czas pokaże.

  • Reply
    LoganTheBadWolf
    Wrz 02, 2016 10:12 pm

    No to czeka nas zalew trenerów z Magicarp’piem jako ich buddy 😛

    • Reply
      Filemon
      Wrz 02, 2016 10:58 pm

      To zależy, u mnie jest ich pełno, już pewnie koło 1000 cukierków uzbierałam (2 ewolucje i zbieram na trzecią). Za to spotkałam może 4 Charmandery, kilka innych pokemonów mam tylko z jajek. Więc chcąc uzupełnić pokedex, raczej te będę wybierać na towarzyszy. Lub pokemony z jedną formą, które są rzadkie, by móc je podbijać (:

      • Reply
        LoganTheBadWolf
        Wrz 03, 2016 10:32 am

        A u mnie odwrotnie. Magicarp w mojej okolicy jest tak rzadki, że prędzej złapiesz Blastoise’a. A najlepsze jest to, że naprawdę złapałem Blastoise’a u siebie, a Magikarpia zobaczyłem dopiero jak byłem na wczasach.

        • Reply
          omg
          Wrz 04, 2016 4:58 am

          magikarp a nie magicarp -_-

    • Reply
      polonez
      Wrz 03, 2016 8:26 am

      Ja wygrałbym te które mam po jednym rzedko spotykane aby ewoluować jak np. Doduo, Kabuto

      • Reply
        polonez
        Wrz 03, 2016 8:27 am

        „wybrałbym” chciałem napisać a nie „wygrałbym”

  • Reply
    POKETRENEROLI
    Wrz 03, 2016 7:45 am

    JA TAM WYPROWADZE DRATINI’NIEGO

    • Reply
      Sharick
      Wrz 04, 2016 9:01 am

      Drtini? Bez sensu… Ja wybiore Pidgey’a!!!

  • Reply
    WieRtaR
    Wrz 03, 2016 7:50 am

    Mysle ze uczciwym przelicznikiem byloby 1 Candy = 1 km.
    Nie spowodowaloby to znacznego przyspieszenia, ale wprowadziloby dobre ulatwienie.

  • Reply
    polonez
    Wrz 03, 2016 8:22 am

    Dziś w gymie był Gyarados 2100CP myślę pewnie będzie trudno jako pierwszego do walki daję pokemona Electabuzz 1300CP i wygrał…

    • Reply
      Luk4s
      Wrz 03, 2016 10:40 am

      gyarados jest wodny i latajacy , od elektrycznego typu dostaje x4 (x2 od kazdego ze swoich zywiolow ktory jest wrazliwy na elektrycznosc)

    • Reply
      Emisieq
      Wrz 03, 2016 1:01 pm

      Ja tam kadabre wyprowadze

  • Reply
    Kaczyński
    Wrz 03, 2016 12:38 pm

    Ciekawe artykuły
    Pozdrawiam

  • Reply
    Gumekunda
    Wrz 03, 2016 2:38 pm

    Łoł ja tam charmandera i eevee będę wyprowadzać jak mają być wszystkie 6 odmian ich 🙂

    • Reply
      prylylylyp
      Wrz 04, 2016 9:28 pm

      Zapraszam do Parku Śląskiego (Chorzów), Eevee od cholery. Typowy śląski gracz ma po kilka(naście) Vaporeonów itd. + ok. 1000 Eevee candies.

  • Reply
    Pioteeer
    Wrz 03, 2016 3:37 pm

    Witam.
    Mam takie pytanie. Przy rejestracji konta na PTC podałem emaila, do którego już nie mam dostępu (email służbowy) i grałem przez dłuższy czas, aż konto zostało zablokowane przez brak aktywacji. Kompletnie o tym zapomniałem. Próbowałem na stronie PTC zmienić email, ale tylko mam dostęp do wysłania ponownego linka do aktywacji. Ktoś coś może pomóc?

  • Reply
    szakal
    Wrz 03, 2016 4:06 pm

    Walka z botami. Faktycznie niezła walka, ja mam już ponad miesiąc 40lvl i śmigam dalej.

    • Reply
      omg
      Wrz 04, 2016 5:00 am

      mamy gratulować? XD brawo ze jesteś małym grubaskiem ktory zamiast czerpać przyjemność z chodzenia i łapania poksów, siedzi w domu i nakurwia w faake gps . nie wiem jaki sens ma ta gra jak nigdzie nie wychodzisz XD ale skoro uważasz sie za wygrywa bo nie masz bana to nie ma o czym rozmawiać XD

    • Reply
      beoswind
      Wrz 04, 2016 2:06 pm

      Dziecko nie ma 40 lvl na bank a tym bardziej pez miesiac
      Nie wierzcie gimbusom ….

      Hej „szakal” pokaz screena z twoim ID – jak nie pokazesz jestes zwyklym lamusem

  • Reply
    Ems
    Wrz 03, 2016 4:21 pm

    Mam pytanie od początkującej w Gymach 😉 Wczoraj wstawiłam swojego pokemona w wolny slot przyjaznego Gymu i zgarnęłam od razu 10 monet. Dziś innym pokemonem zdobyłam wrogi Gym, wstawiłam go tam i… okazało się, że nie mogę zdobyć kolejnych monet. W miejscu Defence Bonus widniało „2” – oba pokemony wciąż stały na posterunku, ale czas odliczał jeszcze kilka godzin. Myślałam, że nagrodę można odebrać od razu po zdobyciu nowego Gymu, a nie ileś godzin później. Jaki jest w takim razie sens wstawiania pokemonów do obrony tych max. 10 Gymów, skoro większość zostanie wypchnięta z miejsca, zanim minie 21 h od zebrania poprzedniej nagrody w innym miejscu?

    • Reply
      Zubi
      Wrz 04, 2016 11:24 am

      Nagrodę możesz odebrać po 21 godzinach od ostatniej nagrody, liczy się ilość pokemonów w gymach w momencie odbioru nagrody.

  • Reply
    Ragdoll_94
    Wrz 03, 2016 4:46 pm

    Charmy wreszcie ujrzy światło dnia! <3

  • Reply
    Rafał
    Wrz 03, 2016 5:19 pm

    Po pierwsze cukierki za kilometry to będzie niezła lipa jeśli będzie działało jak jajka. Dzisiaj jeździłem na rowerze, wg asystenta przejechane 10 km ze średnią prędkością 14 km/h. W jajkach naliczone ok. 3 kilometrów. Z tym mogliby coś zrobić.

    Druga sprawa to akurat na cukierki nie narzekam, dużo bardziej brakuje mi star dusta i na to chętnie zobaczyłbym jakąś opcję, żeby zdobywać go więcej.

    • Reply
      asuneko
      Wrz 03, 2016 6:24 pm

      Licznik prawidło nalicza jak sie spaceruje.. w końcu chodzi o chodzi o chodzenie.

      • Reply
        Zubi
        Wrz 04, 2016 11:20 am

        No nie wiem, podczas chodzenia też mam wrażenie że liczy dużo wolniej tylko nie miałem jak sprawdzić. Na rowerze porównałem z licznikiem. Poza tym rower jest ok, po to dali limit tych 20 km/h przecież. No i w grze też jest rower 😀

        Swoją drogą ktoś wie jak aplikacja liczy kilometry? Z GPSa czy z akcelerometru (kroków)?

        • Reply
          FoxiK14
          Wrz 04, 2016 3:48 pm

          PokeGO liczy kilometry punktowo, to znaczy ze jesli masz prosty odcinek (100m od pkt A do pkt B) a przejdziesz go zygzakiem (powiedzmy nawet te 400m) to i tak zaliczy tylko 100m

          • Zubi
            Wrz 04, 2016 8:39 pm

            Bez sensu. A te odcinki to co jakiś czas? Czemu nie mierzy dokładnie jak aplikację treningowe? I tak GPSy na dużą dokładność muszą być. Czuję się przez to oszukany.

  • Reply
    GC
    Wrz 03, 2016 5:31 pm

    No z tym naliczaniem km mogli by cos zrobic…ale coz, nowa gra wiec dajmy im czas na naprawe wszystkich bledow…

    Cukierki za km z BP ? Podoba mi sie;)

  • Reply
    Damcium
    Wrz 03, 2016 7:39 pm

    Ash – chodził na pieszo ! Tyle do powiedzenia mam na temat roweru i Twojego problemu z jajkami p.s. Max 10 km na godzine.

    • Reply
      Zubi
      Wrz 04, 2016 11:22 am

      Ash mnie guzik obchodzi, pierwowzorem jest gra a tam można na rowerze jeździć 😉

  • Reply
    Cheater
    Wrz 04, 2016 12:52 am

    Walka z botami? XD no jasne, mienić prędkość na 15 + zatrzymywanie randomowe i tyle walka nie udana (Y)

    • Reply
      beoswind
      Wrz 04, 2016 2:28 pm

      Nie rozumie lamusow ktorzy ciesza sie z tego ze potrafia nacisnac START w bocie i zmienic 2 parametry w opcjach?

      Jestes dumny z tego i chcesz tutaj sie pochwalic ze jestes oszustem?

      I jaka radocha z dowolnego poziomu jak jutro mozesz miec kolejny?

      Ja mam niski 22 lev. (200 km na piechote po miesiacu grania) i sie ciesze ze osobiscie zlapalem Pikachu i wczoraj Mr. Mime

      Pozdrawiam prawdziwych graczy a oszustom BAN w d…e

  • Reply
    Sratatata0
    Wrz 04, 2016 5:14 am

    A ktos jeszcze gra w tą gre?

    • Reply
      beoswind
      Wrz 04, 2016 2:31 pm

      Ja gram dalej i bede gral i inni ktorzy zrozumieli wyjatkowosc tej gry …

  • Reply
    Skittles
    Wrz 04, 2016 9:14 am

    Zauważyliście, że niektóre schwytane pokemony są delikatnie podświetlone na niebiesko? Zastanawiam się co to oznacza. Nie znalazłem jeszcze żadnej zależności (nie są to ani te największe, ani z największym CP czy Hp, nie chodzi tez o IV).
    Jakieś pomysły?

    • Reply
      Zubi
      Wrz 04, 2016 11:21 am

      To są pokemony świeżo złapane 🙂

      • Reply
        Ejdzejj
        Wrz 04, 2016 9:57 pm

        A dokładnie Pokemon złapany w ciągu ostatnich 24h 🙂

  • Reply
    31lvl
    Wrz 04, 2016 11:26 am

    Niebieska poświata oznacza, ze zdobyłeś tego pokemona niedawno… Np dzisiaj

  • Reply
    beoswind
    Wrz 04, 2016 7:37 pm

    Buddy pokemon to jest to na co czekalem

    Ze screena ponizej widac jak to bedzie wygladac – dla mnie SUPER opcja (ciekawe tylko jaki bedzie przelicznik km na cukierki?)

    http://pokemongolive.com/img/posts/buddy_002_EN.png

  • Reply
    gość
    Wrz 05, 2016 5:55 am

    Siema
    Jest jakiś sposób żeby dostawać więcej jajek 10 km?
    Do tej pory trafiły się mi tylko dwa.

    • Reply
      MsK
      Wrz 05, 2016 1:03 pm

      Idź na bazar i poproś sprzedawcę o jajka w rozmiarze 10km 😉