News 26

Castform i Deoxys już niedługo?

dexoyscastform

Castform i Deoxys to dwa wyjątkowe pokemony trzeciej generacji. Mogą przybierać kilka różnych form i nie wiemy jeszcze jak ta mechanika zostanie odzwierciedlona w Pokemon GO.

Mając w pamięci czas, który minął od premiery chociażby drugiej generacji i fakt, że np. Smeargle nie został jeszcze zaimplementowany do gry, można mieć obawy, iż kolejne pokemony o wyjątkowych właściwościach trochę poczekają na swój debiut. Są wśród nich wspomniane przed chwilą Castform oraz Deoxys, które posiadają aż po 4 różne formy.

Do kodu gry po stronie serwera kilka godzin temu zostały dodane odniesienia właśnie do różnych form tych dwóch pokemonów:

  • „form_normal” „Normal”
  • „form_sun” „Sunny”
  • „form_rain” „Rainy”
  • „form_snow” „Snowy”
  • „form_defense” „Defense
  • „form_attack” „Attack”
  • „form_speed” „Speed”
  • „form_deoxys_normal” „Normal”

Pierwsze cztery linijki odnoszą się do czterech postaci Castforma:

Znalezione obrazy dla zapytania castform forms

(od lewej: forma normalna, śnieżna, deszczowa i słoneczna)

Nie wiemy jeszcze czy Castform tak jak w grach na konsole będzie mógł w walce przybierać różne postaci w zależności od panującej pogody. Niantic może zdecydować się na prosty zabieg, czyli możliwość złapania każdej z form w odpowiedniej aurze, ale będą one permanentne po złapaniu i nie zmienią się w trakcie walki. W przypadku producenta Pokemon GO ciężko jednoznacznie wskazać w jaki sposób to rozwiąże.

Kolejne cztery linijki kodu dotyczą Deoxys:

Znalezione obrazy dla zapytania deoxys forms

(od lewej: normalna, attack, defense, speed)

W oryginale każda z form Deoxys była dostępna do złapania w odmiennej wersji gry (kolejno Ruby/Saphire, FireRed, LeafGreen, Emerald). W późniejszych generacjach możliwa stała się dowolna zmiana postaci tego pokemona przy pomocy specjalnych meteorów, których kawałki były umieszczone np. w muzeach. Warto dodać, że każda z form opiera się na dużym wzmocnieniu do jednej ze statystyk, zgodnie z nazwą. Problem w tym, ze w Pokemon GO nie mamy takiej właściwości jak szybkość (speed), tak więc konwersja konsolowych statystyk do gry mobilnej spowoduje, że Deoxys nieco straci ze swojego charakteru.

Jak dotąd nic nie wskazuje na to czy w Pokemon GO także będziemy mogli zmieniać dowolnie formę Deoxys czy też każda z nich będzie osobnym bossem w raidach (jako stworzenie mityczne najpewniej nie będzie dostępny na dziko). W kodzie pokemon ten posiada także przypisane statystyki w formie 1/1/1 i być może Niantic wciąż zastanawia się jak rozwiązać problem wprowadzenia tego stworzenia do gry.

Dokonane w kodzie zmiany pozwalają mieć nadzieję, że producent Pokemon GO wytrwale pracuje nad Deoxys oraz Castformem i nie zamierza odkładać ich premiery w nieskończoność.

Źródło:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7upnb8/next_update_castform_deoxys_forms_news_system_and/

26 Comments

  • Reply
    Wooper
    Lut 02, 2018 4:58 pm

    Możliwe, że do złapania będzie tylko forma – normalna Castforma, a ewoluować będziemy mogli w konkretną pogodę. Jak się nie pospieszą, to śnieżną złapiemy lub ewoluujemy dopiero pod koniec roku, kiedy ‚śnieg’ wróći

    • Reply
      Mmm
      Lut 02, 2018 10:21 pm

      Tylko że to nie są ewolucje tylko formy. To ciągle ten sam pokemon. I tak, na konsole w plecaku zawsze mamy normal form tylko w trakcie walki się to zmienia

      • Reply
        Wooper
        Lut 03, 2018 12:36 am

        Nie zapominaj, że to Pokemon Go, tu wszystko jest możliwe 😉

    • Reply
      Nikado
      Lut 04, 2018 5:34 am

      Oby typ Castforma zmieniał się wraz z pogodą. W końcu „dynamiczna” pogoda by się na coś przydała, bo teraz to i tak wielkiego pożytku nie ma. Już nie wspomnę że faktyczny stan pogody czasem grubo różni się od tego w grze.
      A Deoxysa można by zmieniać w trakcie walki dzięki meteorom otrzymanym z pokestopów

  • Reply
    slash
    Lut 02, 2018 9:02 pm

    Wprowadzenie do rajdów pokemonów mitycznych takich jak Mew, Celebi, Jirachi i Deoxys będzie kompletnym nieporozumieniem, głupotą i zwykłym nudziarstwem. Widać, że Niantic nie ma żadnego pomysłu na uatrakcyjnienie gry. W artykule podane jest, że Deoxys potrzebuje jakichś tam meteorów. Producent powinien wymyślić pewne zadania, które po złożeniu w całość pozwoli nam stoczyć walkę sam na sam z tym stworem. Wówczas w swoim party ustawiamy 6 mrocznych poków i walczymy do upadłego. Jeśli wygramy, mamy okazję go złapać. Jak przegramy, wysiłek przepada na marne i mozolnie zaczynamy układankę od zera. Trudniej, ale z pomysłem, a nie sztampowy rajd … To samo z pozostałymi mitami, a tu choćby wdrożyć zagadkę GS Balla. Ale po co to wszystko ?? Lepiej znów cisnąć wszystko do rajdów i potem cieszyć się sfora kilkunastu Mewów w swej kolekcji …

    • Reply
      RobertOrcio14
      Lut 03, 2018 12:12 pm

      Świetny pomysł, pokemony mityczne byłyby rzeczywiście mityczne bo ciężko byłoby je złapać. Dodanie ich do rajdów byłoby dziwne.

    • Reply
      Yorickai
      Lut 04, 2018 6:55 am

      Mało co się ostatnio wypowiadam ale zgodzę się, że faktycznie pomysł z długimi questami by móc złapać legendę czy mitycznego byłby znacznie bardziej interesujący niżeli chodzenie na rajdy, które w moim odczuciu są beznadziejne i całkowicie pozbawione sensu. Pomysł z questami byłby dobry jako oddzielna rzecz dla graczy NIE MAJĄCYCH grup rajdowych bądź dużej ilości stopów itp.

      • Reply
        evoLucjan
        Lut 04, 2018 10:20 am

        Ruszylbym z tematem dalej, moglyby byc losowe np.
        – 10 roznych zadan na tydzien
        – kazde zadanie mialoby trzy poziomy zaliczenia
        – za kazde zadanie dostalibysmy kawalek mapy( wiem wali draconiusemXD )
        – w zaleznosci od tego jak dobrze wykonamy zadania dostaniemy szanse na zwykla legede, mocna legende lub mitycznego pokemona
        – za ostatnie 10 zadanie dostalibysmy termin w ktorym bedzie dostepny
        – ja wolalbym do wyklucia, ale to juz jak kto woli;-P

  • Reply
    Wiktor
    Lut 02, 2018 11:27 pm

    Niantic ma dużo dobrych pomysłów i wszystkie je wprowadza w życie. Warunek jest jeden – ma być to dochodowe. A jak wg Ciebie miały by zadania przełożyć się na zyski? A tak jak teraz, ludzie masowo kupują raidpasy żeby dobijać po kilka raidów dziennie do mewtwo. System ex pasów został już rozgryziony i jak widzę to niektórzy mają już po kilka zaproszeń tygodniowo na różnych gymach.
    Kasa panie się liczy a nie przyjemność tłumu 🙂

  • Reply
    a
    Lut 03, 2018 12:49 am

    Co to za dopisek?
    Wcześniej tego nie widziałem.
    https://imgur.com/a/X6yWG

    • Reply
      Filozof
      Lut 03, 2018 12:50 am

      Kilka nowych ciuchów w sklepie za medal za karpie i za joggera

    • Reply
      N00bEater
      Lut 03, 2018 3:41 am

      dziwne u mnie nie ma a mam złoty

    • Reply
      Siwy218
      Lut 03, 2018 10:46 am
      • Reply
        a
        Lut 03, 2018 9:04 pm

        A ja nie mam ;(
        https://imgur.com/IdrhCDG

        • Reply
          evoLucjan
          Lut 04, 2018 6:19 pm

          Bonusy sa rozne zalezy, jaka masz plec. Bonus za gymy jest dla kobiet, a karpie tylko dla facetow. Inny avatar, inny bonus.

    • Reply
      Wooper
      Lut 03, 2018 8:29 pm

      Nie wiem po co wyróżnili na tiny i big, ja złapałem już grubo ponad tysiąć Rattat, a mam 66 naliczonych. A Magikarpiów jeszcze mniej, ale też mniej złapanych bo musiałbym trafić na duży nest.

  • Reply
    rozczarowany
    Lut 03, 2018 11:10 am

    Obecny system spowodował, że ludzie klepią tylko „EXowe” sale bo inne są nieopłacalne i ciężko zebrać drużynę na inne niż ww, ot chory system ale kasa się zgadza.

    Nie liczę na zmianę podejścia N w czasach gdy jedno jest ważne, kasa…

  • Reply
    Tony.Oginski
    Lut 03, 2018 3:50 pm

    A ja to bym chciał, żeby nasz wybrany buddy, był widoczny na mapce gry, tj aby spacerował razem z naszym bohaterem. Dziwne, że jeszcze tego nie ma xD Wędrowałbym sobie z moim bulbasaurem xD

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 05, 2018 1:23 pm

    Wiadomo już coś jaką niespodziankę Niantic szykuje nam na walentynki? Mi udało się zebrać już 1860 coinsów więc mam nadzieję że jakiś ciekawy box dadzą przy okazji

    • Reply
      Guborringo
      Lut 05, 2018 5:07 pm

      Raczej nie będzie… Ale napewno będą jak raquaza będzie. Liczę na jakiegoś bardzo dobrego Boksa mam już odłożone 1300 coinsów.

  • Reply
    lambler
    Lut 05, 2018 2:49 pm

    A co na tłusty czwartek ?

    • Reply
      szyni
      Lut 05, 2018 6:36 pm

      poke pączki

    • Reply
      Torchic
      Lut 06, 2018 10:32 am

      Na tłusty czwartek łapiemy (oby) tłustego Mewtwo 😉

  • Reply
    Drake
    Lut 05, 2018 10:41 pm

    Pytanie za 1000 punktów… dlaczego nie da się usunać z plecaka eventowego pikachu??!! Na co mi 10 slabych pikachu w czapce? Nie idzie ich usunąć i tylko zapychaja miejsce… jakbym wiedział to bym tego nie łapał…

    • Reply
      europosedł
      Lut 11, 2018 11:06 pm

      usuwaj każdego po kolei, a nie zaznaczając, wchodzisz w poka i transfer – to samo z legendami

  • Reply
    Logan
    Lut 11, 2018 1:45 pm

    Da się ale musisz to zrobić pojedynczo. Wchodzisz w poka i transferując potwierdzasz, że zdajesz sobie sprawę, że jest to pokemon eventowy.