News 52

Chiński Nowy Rok i przedłużenie Walentynek

lunar

Niedawno Niantic uraczyło nas krótkim eventem walentynkowym a już chwilę po godzinie, w której powinien się zakończyć, w Pokemon GO rozpoczęły się obchody Chińskiego Nowego Roku.

Jak już zdążyliście przekonać się w ostatnich dniach, wydarzenie z okazji święta zakochanych zyskało nieco inną formę niż poprzednio. Głównymi atrakcjami stały się przede wszystkim Luvdisc oraz Chansey, które nagradzają potrójną ilością Stardustu za złapanie oraz możliwość złapania shiny wersji pierwszego z tych pokemonów. Event miał trwać do wczoraj do godziny 22, ale ze względu na wieczorne problemy z grą i logowaniem został on przedłużony o kolejne 24h.

Co ciekawsze Niantic natychmiast po docelowej godzinie zakończenia obchodów Walentynek rozpoczęło kolejne wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku. Każdy kolejny taki rok stoi pod znakiem innego chińskiego znaku zodiaku a tym razem jest to pies. Stąd też Niantic zdecydowało się uczcić ten fakt poprzez bonusy związane z pokemonami podobnymi do właśnie tego zwierzęcia. Jak czytamy w sekcji news gry:

Świętuj szczęście Nowego Chińskiego Roku z Pokemon GO! Od 15 lutego o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 17 lutego o 13:00 PST (jak poprzednio), trenerzy którzy złapią Growlithe, Eevee, Snubbulla, Poochyene czy Electrike otrzymają bonusowy Stardust. Pozostańcie bezpieczni i szczęśliwego odkrywania!

Bonus do Stardustu jest taki sam jak w przypadku Walentynek – za każdego z wyżej wymienionych pokemonów otrzymacie potrojoną jego ilość. Tym razem również jedno z eventowych stworzeń otrzymało swoją wersje siny. W odmiennej wersji kolorystycznej możecie złapać Poochyene:

Jak podoba wam się idea takich krótkich tematycznych wydarzeń?

 

52 Comments

  • Reply
    PlutoVALOR
    Lut 16, 2018 9:49 am

    Dla mnie bomba

  • Reply
    mikos
    Lut 16, 2018 10:04 am

    Bardzo nam się podoba to wydarzenie, trochę mniej już sposób jego wprowadzania. Wybrałem się na wieczorny spacer żeby poszukać shiny luvdisców, odszedłem ok 2 km od domu w głąb parku i gra padła. Na zewnątrz prawie -10 C, a ja po 15 min prób restartu gry musiałem wracać przemarznięty i na pusto.
    Chyba trzeba się przyzwyczaić, dziś czwartek więc spodziewaj się wszystkiego ze strony niantic i ich po-go.

    • Reply
      mikos
      Lut 16, 2018 10:12 am

      Czy u kogoś gra działała poprawnie w czasie zamiany eventów wczoraj od 20:45 – 22:15? U mnie i u kilku moich znajomych nie było możliwości załadowania gry przez ok 1,5 godziny, a tym którzy mieli ją wcześniej włączoną przestawała działać.

  • Reply
    Wesio
    Lut 16, 2018 10:44 am

    U mnie coś jest nie tak z pogodą; od wczoraj jest pogoda „partly sunny” a na zewnątrz śnieg… Spróbuje zainstalować ponownie, ale nie jestem pewna czy to coś da

    • Reply
      poziomek90
      Lut 17, 2018 9:58 am

      Hej piękna, a w jakiej miejscowości grasz? Poprawiło się coś po reinstalacji?

    • Reply
      Tom
      Lut 17, 2018 1:50 pm

      Pogoda jest zgodna z prognozą ze strony accuweather

  • Reply
    Lenka
    Lut 16, 2018 11:07 am

    Witam. Może ktoś mi pomoże. Nie działa mi gra od zeszłej niedzieli. Tzn. po poprzedniej aktualizacji było ok i nagle po 2 dniach się zawiesiła. Wygląda to tak, że postać stoi na środku planszy tak jakby powiększona i się nie rusza, nie widać mapy i system się kręci.
    Próbowałam wszystkiego. Po wczorajszej aktualizacji nic się nie zmieniło. 🙁 Nie wiem co jest. Czy trzeba odinstalować?

    • Reply
      poziomek90
      Lut 17, 2018 10:00 am

      Skoro nie odinstalowywałaś, to nie próbowałaś wszystkiego, głuptasie 😉 U mnie w takim wypadku wystarczy restart aplikacji, daj znać czy pomogło 🙂

      • Reply
        Lenka
        Lut 19, 2018 4:16 pm

        Hej. Dzięki za odp. Ale nie moge odinstalować gdyż nie dam rady wejść na swój login z powrotem.
        Próbowałam na siostry telefonie i mówi mi że nie ma ID takiego gracza. Mam 30 level tzn. miałam…

        • Reply
          DawidPolakL
          Lut 19, 2018 7:13 pm

          Z tą postacią to ostatnio norma. Często tak mam. Zamykam wówczas apke i odpalam na nowo bez konieczności odinstalowywania czy choćby wylogowania

  • Reply
    Kordeks
    Lut 16, 2018 11:08 am

    Też miałem wczoraj wieczorem awarię. Ale tuż po 22.00 odpaliła już bez problemów.

  • Reply
    Lenka
    Lut 16, 2018 11:15 am

    Właśnie widzę, że ludzie grają więc jest ok. Ale może ktoś miał taki przypadek jak ja i coś doradzi???

    • Reply
      Bespechnyy
      Lut 17, 2018 5:25 pm

      @Lenka
      Zarówno u mnie, jak i u mojego ojca pomogło wyczyszczenie danych aplikacji i ponowne zalogowanie do gry.

  • Reply
    znudzony
    Lut 16, 2018 3:36 pm

    Będą Wam co miesiąc dodawać jednego shiny a wy będziecie z radości robić pod siebie… LOL

  • Reply
    R
    Lut 16, 2018 4:06 pm

    O ile tego nie wiem do czego przydatnego serduszka to zatrzęsienie było, to takiej Chansey nawet na radarze nigdzie nie widziałem. Co to za event, jak szans na to nie ma? Ble.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lut 16, 2018 5:09 pm

      Ja wczoraj złapałem 4 chansey tylko dla tego że po więcej nie chciało mi się ruszać z domu. Dziś narazie 1

      • Reply
        Kamil
        Lut 18, 2018 10:00 am

        Zapomniałeś gosciu napisać ze korzystasz z mapy i widzisz wszystkie chansey w mieście. A kolega korzysta z radaru. Znalezienie na nim różowego jajeczka to kwestia farta.

    • Reply
      bart
      Lut 16, 2018 7:37 pm

      szanse są tylko trzeba umieć szukać i chodzić tam gdzie raz się pojawiły. Patrząc na mapę strasznie niesprawiedliwie są rozmieszczone, w jednym miejscu 4 złapałem oddalone o 20-30m a w połowie miasta nic nie ma.
      Podpowiem że najwięcej jest ich od godziny 20:00. W poprzedni event 1 teraz 12 i więcej się nie chce się łapać jak busta pogodowego brak.

      • Reply
        DawidPolakL
        Lut 16, 2018 8:19 pm

        Po 20 to z reguły kończę 2 żywca hahaha

  • Reply
    l0l
    Lut 16, 2018 6:07 pm

    Mnie osobiście dodawanie nowych shiny jedynie wqrwia przez trolling Niantic..
    Jeszcze nigdy nie dali mi złapać shiny w event w którym go dodają :/
    Najwcześniej za parę miechów będę miał dopiero shiny Arona, a co z resztą?

    • Reply
      evoLucjan
      Lut 17, 2018 10:32 am

      Dobrze znam ten ból, sam tez nie mam szczescia. Mam tylko shine pikachu, ale chyba bardziej zalezy mi ma okazie z dobrym iv niz na bardzo slabym shine.

      • Reply
        DawidPolakL
        Lut 17, 2018 10:46 pm

        Shiny mam jednego karpia i gyardosa 42 cp. Jakoś nie trafiam innych ale nie czuję też parcia na nie. 100% iv mam 3 sztuki w tym rhydona. Dzięki mapce teraz dużo łatwiej trafić 100%

  • Reply
    patrykknights
    Lut 16, 2018 8:50 pm

    Event jeden za drugim ;o Oba zarówno walentynkowy jak i ten event wydają się być bardzo fajne . Wysyp takich pokemonów jak : Growlithe, Eevee, Snubbull na pewno się przyda 😀 ( ewolucja party !!! )

  • Reply
    Wiktor
    Lut 17, 2018 12:26 am

    „Cokolwiek się dzieje” jest lepsze od „nic nie robią” więc chyba należy się cieszyć każdym eventem. Osobiście uważam, że ostatnio dużo więcej się dzieje niż rok temu.

  • Reply
    NIKIBUNIA
    Lut 17, 2018 7:29 am

    Super że takie bonusy są

  • Reply
    evoLucjan
    Lut 17, 2018 8:34 pm

    Dzisiaj gamepress udostepnil info, ze niantic udostepni na community day atak draco meteor dla ewolucji dratiniego czyli dragonite. Mi jak najbardziej odpowiada ta opcja, gorzej ze pewnie niestety bede pracowal:-(

    • Reply
      DawidPolakL
      Lut 17, 2018 10:48 pm

      Ja wszystkim zapowiedziałem że w tym czasie mnie nie ma. Szkoda tylko że takie godziny wypadły bo nie lubię tłoku na mieście gdy gram

      • Reply
        Kaprawiec
        Lut 18, 2018 10:38 am

        Kogo to obchodzi gdzie będziesz a gdzie nie. Ciagle chrzanisz o swoich pseudoproblemach. Podpowiedź – wszyscy mają to w dupie. Idź lepiej spij kolejne dwa żywce, oznajmij w całym internecie, że nie możesz grać w community day, zbierz 100000 pyłu i zrób massevo ejakulując jednocześnie przy tym. Tylko nie pisz tu na litość więcej.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 17, 2018 10:49 pm

    Godzina łapania na star piece i wpadło ponad 30 tys pyłu. Myślę że całkiem nieźle

    • Reply
      Czikorita
      Lut 18, 2018 12:51 am

      Człowieku ogarnij się, nikogo nie interesuje to ile pyłu zebrałeś. Chwalisz się jak walnięty swoimi podbojami w tej grze, a przypomnę – nikogo to nie interesuje. Zaśmiecasz forum kolejnym bezwartościowym wpisem. Twoje życie musi być cholernie nudne, że pokemony to Twoje życie. Przychodzę na to forum żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć, a nie czytać Twoje durne komentarze.

      • Reply
        Pokemongo
        Lut 18, 2018 10:05 am

        On chyba nie ma kolegów w realu 🙂

  • Reply
    wuf
    Lut 18, 2018 1:07 am

    W mojej okolicy pojawiło się kilka nowych pokespotów – głównie są to place zabaw, które stoją od dawna, ktoś wie czym kieruje się Niantic wprowadzając nowe pokespoty, czy to tylko dodanie tych portali w ingressie to powoduje, czy może jest jakiś inny, dodatkowy czynnik do wprowadzania nowych pokespotów?

  • Reply
    Angelika
    Lut 18, 2018 11:21 am

    Są jeszcze shiny Swablu i Luvdisci.

  • Reply
    Wojci3ch
    Lut 18, 2018 6:19 pm

    Miał ktoś taką sytuację że jest rajd siedzi na gymie i czeka czy ktoś do lobby wyjdzie a gra sama z siebie klika koni i wchodzi do lobby? Mi dziś się stało ekranu nie ma opcji że dotknalem dotyk też działa idealnie po prostu gra z sama siebie wchodzi no i premium rajd pass podszedł bo to 5 a nikogo nie było …

  • Reply
    jeszcze gram
    Lut 19, 2018 8:33 am

    ta trójka w nicku to chyba twój wiek bo „sama z siebie klika koni” nie da się niczym innym wytłumaczyć :).

    • Reply
      akima
      Lut 19, 2018 9:48 am

      literówka + słownik? pewnie miało być „join”

      • Reply
        Wojci3ch
        Lut 19, 2018 1:34 pm

        dokładnie na szybko z tel pisane

  • Reply
    Lanca
    Lut 19, 2018 11:27 pm

    Ten lileep to jest jakiś super rzadki czy tylko przede mną się chowa?

    • Reply
      Dario
      Lut 20, 2018 12:26 am

      Na mapie w duzym mieście ale koniecznie przy odpowiedniej pogodzie kilka sztuk dziennie mozna złapać. Bez pogody i bez mapy trzeba mieć mega farta. Ma 3km buddy więc szybko się nabija cukierki.

    • Reply
      bart
      Lut 20, 2018 12:45 am

      Nie trafiłeś na dobrą pogodę, podobnie jak kaktus (Cacnea) lileep występuje w sporych ilościach jeśli pogoda sprzyja (bez ananasów w godzinę uzbierałem na ewolucję). Super rzadki okaz to raczej Trapinch, Bagon – tego też mało, ani razu nie widziałem busta pogodowego jeszcze na smoki, możliwe że przy dobrej pogodzie będą w większych ilościach.

  • Reply
    Misiek
    Lut 19, 2018 11:28 pm

    W mojej okolicy w zeszłym tygodniu pojawiły się nowe pokestopy. Czy mogły być one dodane w inny sposób niż przez Ingras?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Lut 20, 2018 7:36 pm

      Tylko ingress

      • Reply
        wuf
        Lut 21, 2018 7:50 pm

        A ewentualne zmiany na mapie z której korzysta pokemon go – openstreetmap? I dodanie na nich dodatkowych miejsc?

        • Reply
          Sztach2137
          Lut 21, 2018 11:29 pm

          na openstreetmap nie da sie dodawac zdjec

          pzdr

  • Reply
    dog
    Lut 20, 2018 7:01 pm

    Houndour przecież też jest psem, ale jego nie było

  • Reply
    dogt
    Lut 20, 2018 7:01 pm

    Houndour przecież też jest psem, ale jego nie było.

  • Reply
    Seba
    Lut 20, 2018 11:24 pm

    W pizde niech SE te gówno-eventy wsadzą

  • Reply
    Kamil