News 23

Co szykuje dla nas Niantic?

hanke

Gdziekolwiek pojawi się John Hanke (dyrektor generalny firmy Niantic przyp. red.), rozmówcy usilnie starają się wyciągnąć od niego wszelkie niepoznane dotąd informacje. Jak sami doskonale wiecie, główną i najbardziej palącą kwestią są nadchodzące nowości, które mają zawitać do Pokemon GO w nadchodzącym czasie. 

Dyrektor generalny twórców tej szalenie popularnej aplikacji odbył rozmowę w programie Recode Decode, prowadzonym przez Kare Swisher. Zapytany o odczucia związane z tak niepodziewanie pracowitym i szalonym okresem wakacyjnym odpowiedział, iż jest „zmęczony, ale podekscytowany”. Po raz kolejny zaznaczył on też, że to dopiero początek prac nad ulepszaniem oraz rozwijaniem gry.

To były pracowite dwa miesiące, więc teraz jesteśmy szczęśliwi, że nastąpiła pewna stabilizacja i mamy możliwość stawiania bardziej przemyślanych kroków dotyczących kolejnych funkcji, które chcemy tworzyć. 

Nie ulega wątpliwości, iż jednym z największych wyzwań dla twórców Pokemon GO będzie utrzymanie możliwie dużej bazy graczy przy ich produkcji. Niantic musi też wymyślić coś, co na nowo przyciągnie użytkowników, którzy ze znudzenia lub frustracji postanowili porzucić łapanie pokemonów. Hanke jak mantrę powtarza także, że przy tworzeniu swojej najnowszej produkcji jego zespół czerpał inspirację z poprzedniej gry – Ingress. Czy jest więc szansa na dedykowane wydarzenia gromadzące graczy dla wspólnego celu, tak jak ma to miejsce w przypadku starszego brata Pokemon GO?

Myślę, że prawdopodobnie tak właśnie będzie. Najpierw musimy mieć jednak absolutną pewność, że w przypadku stworzenia takiego wydarzenia, będziemy w stanie „obsłużyć” ilość graczy, jaka zjawi się na miejscu.

Nie ulega wątpliwości, że wspomniane eventy mogłyby przyciągnąć naprawdę dużą liczbę osób w jedno miejsce. Stawia to przed deweloperem szereg wyzwań dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa zebranych, ale też prawdopodobnych problemów technicznych przy tak licznej rzeszy jednocześnie zalogowanych graczy w jednym miejscu. John Hanke nie odpowiedział jednak na pytanie, czy właśnie podczas takich wydarzeń możliwe będą do złapania legendarne i niedostępne jak dotąd pokemony. Dyrektor generalny Niantic zdradza także, że w fazie produkcji jest moduł wymiany stworzeń z własnej kolekcji z innymi użytkownikami, a kwestie związane z bitwami między graczami to według niego „coś, o czym dużo mówimy wewnętrznie”.

Źródło: recode.net

23 Comments

  • Reply
    ktosiowkia
    Wrz 26, 2016 6:07 pm

    Te iventy to będzie zło!!! Niewszyscy tam mogą pokechać!!!

  • Reply
    polonez
    Wrz 26, 2016 6:12 pm

    mam nadzieję, że wymiana pokemonami nie będzie wprowadzona bo bez sensu będzie każdy będzie wszystko miał

  • Reply
    pimpim
    Wrz 26, 2016 7:19 pm

    Dzisiaj zablokowali 0.35. ostatnią wersję dla zrootowanych. Dla mnie to koniec grania. Nie odrotuję telefonu.
    Grałem uczciwie.
    A kumpel ma modowaną aplikację, oszukuje padem i gpsFakiem i gra dalej.. boty też mają się w najlepsze.
    Szkoda.

    • Reply
      jakoushirou
      Wrz 26, 2016 8:24 pm

      Popróbuj z jakimiś sposobami z neta, widziałem jakieś. Dużo osób ta zmiana dotknęła, więc na pewno są gdzieś sprawdzone sposoby.

      • Reply
        pimpim
        Wrz 26, 2016 8:38 pm

        Wyjątkowo nie ma.
        Magisk nie działa na samsungu, suhide wymaga androida 6.
        Zmiana kerneli i romów to nie dla mnie – zawsze są z tym problemy, a musi być 100% sprawny, a ROOT musi być bo bez niego telefon nie działa jak chcę [adblock, automatyka działania, itd]

        • Reply
          AntyHaker
          Wrz 26, 2016 9:37 pm

          Też miałem z tym duży problem, ale na szczęście mam Andruta 6.0 i ten genialny suhide się pojawił. Nie możesz wgrać jakiegoś customROMu?

  • Reply
    Jacuś
    Wrz 26, 2016 7:56 pm

    no ciekawe, jak z tą wymianą

  • Reply
    Hakierskubany
    Wrz 26, 2016 8:09 pm

    Nie działają wszystkie emulatory na PC bo zablokowali appke 0.35.0, teraz żeby grać trzeba mieć najnowszą wersje 0.39.1 🙁
    Prawdopodobny koniec haxowania

    • Reply
      qba97
      Wrz 27, 2016 7:19 pm

      jaki koniec haksowania? od początku gry czituje na jednym bocie tylko co jakiś czas update do niego wychodzi, zero banów, update z blokiem rootow też nic nie dały 8)

  • Reply
    MS
    Wrz 26, 2016 9:08 pm

    Pytanie z innej beczki. Czy fastopokemap jest legalne? Używanie tej mapki by sprawdzać co jest w pobliżu i w jakim czasie grozi banem, czy to można używać bez obaw? Jeśli ktoś wie prosiłbym o odpowiedź.

  • Reply
    Peru
    Wrz 27, 2016 7:22 am

    Pitu pitu a o zmianie spownow pokemonow nikt nie napisał.

  • Reply
    woocash1984
    Wrz 27, 2016 8:17 am

    komentarz z innej beczki ale to świeży temat więc może dostanę odpowiedź. Mianowicie czy ktoś próbował wrzucić na arenę pokemona, którego ma ustawionego jako towarzysza? Co się wtedy dzieje?

    • Reply
      atomic
      Wrz 27, 2016 8:49 am

      prawdopodobnie nawet nie będziesz miał takiej możliwości, bo nie będzie go w puli możliwych do wstawienia tak jak w przypadku poków z niepełnym HP po walce

  • Reply
    cephei85
    Wrz 27, 2016 11:12 am

    Ciekawym dodatkiem mogłoby być wprowadzenie Pokemon Shiny. Fajnie byłoby mieć w teamie np czerwonego Gyaradosa.

  • Reply
    Wiktor
    Wrz 28, 2016 5:26 pm

    Fajnie jak by dodali narzędzie do tworzenia pokestopow i gymów.

    • Reply
      beoswind
      Wrz 28, 2016 7:49 pm

      To by byla dopiero anarchia – na szczescie zablokowali mozliwosc dodawania pokestopow w Ingressie juz rok temu (skad skopiowano lokalizacje do POGO)

  • Reply
    Kryztian
    Wrz 28, 2016 6:05 pm

    Moim zdaniem fajna opcja było by osłabienie dzikiego pokemona swoim pupilem.

  • Reply
    polonez
    Wrz 29, 2016 6:27 pm

    pytanie z innej beczki czy w Turcji jest Farfech’d czy trzeba jechać do żółtych

    • Reply
      polonez