News 45

Co zmieniło się w jajkach?

jajko

Co jakiś czas Niantic dokonuje przetasowań wśród pokemonów, które wykluwają się z danego rodzaju jajek. Czasem przesuwa je na inny poziom a innym razem po prostu usuwa.

Niezawodny (jak zawsze) zespół The Silph Road regularnie przeprowadza „badania” dotyczące zmian jakie zaszły w jajkach. Nad wynikami pracuje duża grupa osób, ponieważ wnioski dotyczące tego dość losowego mechanizmu w Pokemon GO wymagają naprawdę dużej ilości prób. Według nich w okresie 7-23 lipca (rocznicowy event) Niantic dokonał następujących zmian:

  • 9 gatunków przestało pojawiać się w jajkach;
  • 13 gatunków zostało dodanych (lub przywróconych) do jajek;
  • rzadkość i typ jajka (odległość) dla niektórych pokemonów zostały zmienione.

Według The Silph Road pojawił się też nowy poziom rzadkości pokemonów w jajkach – hyper-rare.

Gatunki usunięte z jajek

Następujące dziewięć gatunków na pewno nie wykluwa się już z zebranych po zmianach jajek:

  • Bulbasaur
  • Charmander
  • Squirtle
  • Staryu
  • Ekans
  • Goldeen
  • Magnemite
  • Vulpix
  • Yanma

Te pokemony zostały usunięte niedługo po rozpoczęciu rocznicowego eventu w okolicach 7 lipca. Jeżeli wyklujecie jajka zebrane jeszcze przed tym dniem to macie szansę na wyklucie któregoś z nich (pokemon jest przypisywany do jajka zaraz po jego zebraniu).

W sumie próba została przeprowadzona na 2646 jajkach zebranych podczas rocznicowego eventu i 4054 zebranych po wydarzeniu – w żadnym z nich nie znalazł się pokemon z powyższej listy.

Gatunki dodane do jajek

Poniższe trzynaście pokemonów na pewno zostało dodanych do jajek na początku rocznicowego eventu:

  • Chikorita
  • Cyndaquil
  • Totodile
  • Teddiursa
  • Hondour
  • Snubbul
  • Marill
  • Wooper
  • Chinchou
  • Swinub
  • Natu
  • Spinarak

Warto zaznaczyć, że początkowo Chinchou został dodany do jajek 10km, ale 23 lipca przesunięto go do jajek 5km.

Gatunki ze zmienionym dystansem jajek

Pod koniec rocznicowego eventu kilka pokemonów zostało przesuniętych z jajek 10km do 5km:

  • Chinchou
  • Mantine
  • Pineco
  • Gligar

Gatunki, które stały się bardziej pospolite

Niantic zmienia także czasem rzadkość występowania danego pokemona w jajkach. Po zmianach częściej możemy wykluwać:

  • Pichu
  • Mareep
  • Porygon
  • Skarmory

Gatunki, które stały się rzadsze

Dwa pokemony rzadziej pojawiają się w jajkach po zmianach:

  • Pineco
  • Gligar

Chyba wszystkich cieszy zarówno przesunięcie tych pokemonów do jajek 5km jak i zmniejszenie częstości ich występowania.

Tabela rzadkości

Na podstawie swoich odkryć The Silph Road przygotował nową tabelę rzadkości pokemonów wykluwanych z jajek i przedstawia się ona następująco:

tabela

Od góry: pospolite, niepospolite, rzadkie, super-rzadkie, hiper-rzadkie

EDIT: Pojawiła się prośba o dodanie listy z jakich jajek można uzyskać dane pokemony – odsyłam pod ten link https://thesilphroad.com/egg-distances

Źródło: https://thesilphroad.com/science/september-2017-changes-to-egg-species

45 Comments

  • Reply
    Duurhurrr
    Wrz 03, 2017 11:59 am

    Żadnego z Hiper rzadkich juz bym nie chciał miec 😀

  • Reply
    Blackjack
    Wrz 03, 2017 12:05 pm

    No to mamy pierwszą nieścisłość- zacząłem grać 24.07, 27.07 wyklułem Voltroba. Jak to możliwe?

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 2:57 pm

      Mała pomyłka w tekście – chodziło o Magnemite. Już poprawione.

  • Reply
    liseł
    Wrz 03, 2017 12:10 pm

    Jakbyście napisali jeszcze jakie jakie pokemony w jakich jajkach to by było super 😉 ew. link
    Pozdrawiam.

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 3:01 pm

      Dodałem link na końcu artykułu. Pozdrawiam również 🙂

  • Reply
    alf
    Wrz 03, 2017 12:11 pm

    Mysle, ze dane mogą się różnic w zależności od regionu. Byłem na wakacjach w Jastarni i z jajek tam znalezionych lęgły sie inne niż u mnie w domu.

    • Reply
      mikcerion
      Wrz 03, 2017 5:51 pm

      Zdaje ci się

      • Reply
        Tomic0981
        Wrz 03, 2017 9:39 pm

        A ja sądzę, że region ma znaczenie, ewidentnie to samo zauważyłem podczas tygodniowego pobytu w Łebie w tym roku, a że był wtedy event z podwójnym XP to zapierdzielałem po 15 km dziennie, więc nie twierdzę tego na podstawie 2-3 wyklutych jajek. Z jajek z Warszawy też mi się kluje co innego niż z tych z Płocka. To ma znaczenie

        • Reply
          DustMustard
          Wrz 05, 2017 1:46 pm

          zrób badania, opublikuj, wszystko możliwe. Pamiętaj, że na SlipRoadzie raczej wynikiem jest jakaś średnia z regionów ponieważ ludzie z różnych miejsc wrzucają dane.

    • Reply
      at3at3
      Wrz 05, 2017 3:19 pm

      Lokalizacja ma znaczenie.
      Jak był event z nowymi starterami z 5km, to z lokalnych jaj miałam tylko i wyłącznie Cyndaquile (ok. 10), a wiem, że w innych regionach mieli np. tylko Chico.
      Ostatnio z jaj z Hamburga czy Berlina miałam jakby rzadsze (dla mnie) okazy niż z moich lokalnych. Tzn. taka była moja percepcja – bo z jaj „domowych” namiętnie klują mi się np. wodniaki, a inne to już dla mnie coś mniej spotykanego.
      Przykład: w Hamburgu z dych klują mi się Larvitary, w Gdyni – Dratini.
      Moim zdaniem jaja mają swoją lokalną specyfikę i tak być powinno. Jak się gdzieś było na wakacjach i nie złapało się czegoś z tamtejszego biomu, to niech się chociaż z jaja urodzi.

  • Reply
    Mike
    Wrz 03, 2017 12:13 pm

    A z jakich jajek wykluwaja sie jakie pokemony? To tez sie zmienilo? Gdzie dodali startery 2 generacji do 5km czy 2km?

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 3:01 pm

      Startery z drugiej generacji są w jajkach 5km. Pełen spis podrzuciłem w linku na końcu artykułu.

  • Reply
    Lumen
    Wrz 03, 2017 12:26 pm

    Już się nie mogę doczekać dziesięciu spinaraków pod rząd, a potem dla odmiany natu <3

  • Reply
    Grajek
    Wrz 03, 2017 12:27 pm

    Fajnie, że Bulby nie dostanę, ale wszechobecne Marille, Woopery czy Natu już tak :/

  • Reply
    Szogun
    Wrz 03, 2017 12:52 pm

    Jaki jest teraz limit prędkości przy wykluwaniu jajek?? Pyta bo wróciłem po długiej przerwie i chciałem sobie pojeździć rowerkiem trochę.

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 3:00 pm

      Około 10,5 km/h

      • Reply
        FoxMan
        Wrz 03, 2017 3:39 pm

        Czyli rowerem nie ma co nawet próbować 😉

        • Reply
          Adam987
          Wrz 03, 2017 10:21 pm

          Przytrzymaj mocno taką dzwigienkę koło rączki z prawej strony, powinno skutecznie pomóc osiągnąć odpowiednie parametry 🙂

      • Reply
        a
        Wrz 05, 2017 12:28 pm

        Podnieśli by limit do 20km/h a nie zmiany nic nie dające. 10,5km limit prędkości to śmiech sali.

  • Reply
    tb
    Wrz 03, 2017 12:54 pm

    Ciekawe, że niby Voltorba nie ma w jajkach. W ostatnim tygodniu wykluł mi się 4 razy i wszystkie jajka były z drugiej połowy sierpnia.

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 2:58 pm

      Mała pomyłka w tekście – chodziło o Magnemite. Już poprawione.

  • Reply
    Das
    Wrz 03, 2017 12:56 pm

    No dodać spinaraki, swinuby i natu to zwykle skur*********. Dobrze że z hyper już nic nie potrzebuje.

  • Reply
    pakarollo
    Wrz 03, 2017 1:01 pm

    Niantic to banda upośledzonych durniów, dziękuję, dobranoc.

  • Reply
    Esme
    Wrz 03, 2017 1:10 pm

    Kiepski artykuł. Powinno być podsumowanie co dostaniemy z jajek o jakim dystansie.

    • Reply
      Ivrin
      Wrz 03, 2017 3:00 pm

      W artykule bardziej chodziło mi o wskazanie zmian, ale fakt, mogło tego zabraknąć – na koniec wrzuciłem link na stronę The Silph Road gdzie jest cały spis w przyjemnej dla oka formie.

    • Reply
      DustMustard
      Wrz 05, 2017 1:47 pm

      przecież to już wszyscy wiemy j można wygooglować

  • Reply
    evoLucjan
    Wrz 03, 2017 2:23 pm

    Masz problemy z ekipa na raidy! Cierpisz na brak legend w pokedexie! Oferujemy Ci swoja pomoc!!! Kazdy chetny niech zostawi komentarz z nr telefonu. Postaramy sie odezwac jak najszybciej.

    • Reply
      DawidPolakL
      Wrz 03, 2017 8:21 pm

      Ja mam problem z brakiem raidów. 3 dni i same raidy 1,2 i 3 level. Kpina jakaś. 5 gymów w mieście a taka lipa.

      • Reply
        evoLucjan
        Wrz 03, 2017 8:53 pm

        Jak dla mnie zero problemu,w tracie dnia mam okolo 8 raidow. Zawsze mozemy sie jakos dogadac;)

  • Reply
    PokeTrener z Holandii
    Wrz 03, 2017 5:21 pm

    Squirtle nieprawda. Wyklulem go z jajka z drugiej polowy sierpnia.

  • Reply
    Prajdo
    Wrz 03, 2017 11:51 pm

    A ja myślałem, że po prostu mam pecha, że nie mogę trafić rzadnego startera z Kanto w jajkach. Po co ja wykluwałem na potęgę te 2km? Dodam, ze zacząłem grać w Pokemon Go stosunkowo niedawno i uzyskanie Bulbasaura to chyba będzie obecnie coś dla mnie niemożliwego. Mam nadzieję, że zostanie to uregulowane, bo Spinarak? Natu? Aipom? Poważnie? Nawet weterani woleliby wykluć setnego Charmandera niż milionowego Rattatę.

  • Reply
    IgorBaltyn
    Wrz 03, 2017 11:56 pm

    Jak jechałem samochodem z tatą to ten ludzik dziwnie się zachowywał stał i biegł stał biegł pewnie odpoczywał XD

  • Reply
    Machrid
    Wrz 04, 2017 8:21 am

    natu i spinarak w jajkach.
    ten kto tak wymyslil widac ze nie ogarnia wogole co sie dzieje w tej zabugowanej ubogiej w opcje gierce.
    w sumie to mnie to nie dziwi , ani nie martwi.
    juz.

  • Reply
    agn
    Wrz 04, 2017 1:09 pm

    Co z shiny magikarpiem? Były informacje że mogą się teraz z jajek wykluć podobnie jak pichu

    • Reply
      A'Tomek
      Wrz 04, 2017 1:44 pm

      Nawet czerwonego Magikarpia nie wyklujesz, bo po prostu nie ma ich w jajkach.

      • Reply
        a
        Wrz 04, 2017 11:51 pm

        W jajkach nie ma, ale jak ktoś chce mieć takiego z dobrym IV to polecam raidy.
        Tak samo sprawa z shiny. Kiedyś trafiłem na raidzie shiny karpia i mam dzięki temu czerwonego gyaradosa 😉

        • Reply
          Stefcio2016
          Wrz 05, 2017 1:20 am

          Podobno w kilka osób warto karpia raidowego robić, większy %, że shiny komuś wpadnie

  • Reply
    Plotas
    Wrz 04, 2017 11:35 pm

    Dziś znajomemu wykluł się shiny pichu

  • Reply
    ~~~
    Wrz 05, 2017 12:21 am

    Startery

  • Reply
    Wypukniety
    Wrz 05, 2017 8:44 am

    Zmniejszyli tez szanse na jajka 10 km czy tylko ja mam ostatnio pecha? Jakis czas temu nie było problemu naskładac te 6-8 jajek ,jako ze na rajdy nie mam za bardzo szans była to moja jedyna okazja na lepsze poki teraz to widze ze i z tym bedzie lipa.

    • Reply
      FoxMan
      Wrz 05, 2017 9:16 am

      U mnie jest ok. Wyklułem wczoraj 2 sztuki i przy przekręceniu najbliższym gymem dostałem od razu 10km.

  • Reply
    Plotas
    Wrz 05, 2017 10:17 am

    Różnie bywa. Ja dwie 10km dostałem po 20 dniach posuchy

  • Reply
    Deeef
    Wrz 05, 2017 6:15 pm

    Wczoraj wyszedł mi charmnder. Jajko z 28 sierpnia i co wy na to? Tylko nie pamietam czy z 2km czy z 5km.

  • Reply
    Ronn
    Wrz 08, 2017 9:57 am

    Jest jakiś sposób na złapanie jajka 10 km? Mieszkam w większym mieście i za chjolerę nie mogę trafić 10 km jajka tylko same 5 km i 2