News 54

Community Day – co warto wiedzieć

shiny

Już jutro odbędzie się kolejny Community Day z ognistym starterem z Kanto w roli głównej. Co warto wiedzieć o wydarzeniu?

Tradycyjnie (prawie) wszystkie najważniejsze informacje Niantic zawarło na oficjalnej stronie wydarzenia, którą możecie znaleźć pod tym adresem: https://pokemongolive.com/events/community-day/

cdchar

  • Główny pokemon: Charmander
  • Specjalny atak (dla Charizarda): Blast Burn
  • Bonus 1: 3x Stardust za łapanie Pokemonów
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Czas wydarzenia: 11:00-14:00

Istotne jest, że potrójny bonus do Stardustu otrzymamy tylko w przypadku łapania pokemonów – inne akcje takie jak raidy czy wykluwanie jajek przyniosą nam ilości nieuwzględniające tego bonusu.

Tak jak podczas ostatniego eventu z Mareepem, na czas trzygodzinnego okienka w PokeStopach będą dostępne specjalne questy, które dadzą nam nagrody za łapanie Charmanderów.

Zgodnie z zapowiedzią w sklepie gry jeszcze przed wydarzeniem znajdzie się specjalna paczka na Community Day, ale nie znamy jej zawartości (zapewne poznamy ją dziś późnym wieczorem naszego czasu).

Tradycyjnie w przypadku Community Day Niantic nie wspomina o możliwości złapania shiny wersji pokemona, który jest głównym bohaterem wydarzenia, ale dobrze wiemy, że jest to zawsze główna atrakcja tych eventów. Oczywiście w tzw. network traffic między serwerem a klientem gry odnaleziono już shiny modele dla Charmandera i całej rodziny ewolucyjnej:

pokemon_icon_004_00_shiny.pngpokemon_icon_005_00_shiny.pngpokemon_icon_006_00_shiny.png

54 Comments

  • Reply
    ddd
    Maj 18, 2018 11:33 am

    Rozpiska godzin w których zaczyna się community day
    Azja 6-9
    Europa i africa 11-14
    Usa 20-23
    Fidżi Honolulu 23-2

    lool

    • Reply
      kermid
      Maj 18, 2018 11:39 am

      fidżi w piątek (dziś wieczór) od 23-2? oni tak szybko już mają??

    • Reply
      Wciąż bez shiny gyaradosa :(
      Maj 18, 2018 2:00 pm

      W każdej strefie czasowej rozpoczyna się komunity day 19.05 11:00-14:00

    • Reply
      bart
      Maj 18, 2018 3:04 pm

      @ddd lol gratuluję nieogarnięcia czegoś takiego jak strefy czasowe
      w USA tez jest CD o godzinie 11:00 a u nas będzie godzina 20:00

      • Reply
        Das
        Maj 18, 2018 5:25 pm

        Nie zalapaliacie. To dla dla gór:P slocxa sobie wcześniej i później i mają 9 godzin szansy zamiast 3

        • Reply
          Das
          Maj 18, 2018 5:26 pm

          *fly gps

    • Reply
      Mario
      Maj 18, 2018 8:01 pm

      Mam takie pytanie, czy muszę ewoluowac Charmandera do Charizarda w ciągu tych trzech godzin żeby dostał specjalny atak, czy mogę go ewoluować potem, ale tego samego dnia?

      • Reply
        Levy
        Maj 19, 2018 8:51 am

        Tak. Podczas trwania eventu.

    • Reply
      Xx
      Maj 18, 2018 8:07 pm

      Azja od 4 do 7 bo jest +7 w stosunku do nas

  • Reply
    Absurdoleum
    Maj 18, 2018 3:57 pm

    Czarny Charizard jest piękny

    • Reply
      Wilczeq
      Maj 18, 2018 8:31 pm

      Gdyby tylko on był czarny… jak dla mnie to jest szary ;/

      • Reply
        Marek
        Maj 18, 2018 11:13 pm

        Czarny to określenie rasistowskie 😉

        • Reply
          Kappa
          Maj 19, 2018 2:28 am

          A jak mówić nie rasistowsko o „Białym” ? 😀

          • MV
            Maj 19, 2018 11:24 pm

            Wyblakły. : P

  • Reply
    Levy
    Maj 18, 2018 10:52 pm

    Czekałem na tego Charizarda od dawna i to jest mój główny cel. 450 ultra bali jest gotowe na łapanie. Mam nadzieję, że wpadnie przynajmniej 2. Pozdrowienia.

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 19, 2018 6:44 am

      To widzisz kazdy ma inne oczekiwania ja licze na conajmniej 8 sztuk;-)
      Szkoda, ze pogoda nie sprzyja do boosta, ale postaram sie wykorzystac te trzy godziny na maksa. Specjalnie trzymalem poki z questow, zeby czas pomiedzy charmanderami wypelnic. Kilka jest w drugiej formie to i stardusta wpadnie po 1000 za sztuke.

  • Reply
    Poke hunt
    Maj 18, 2018 11:35 pm

    Dsffvgdvxjrbrhhvzgdgwgsvdgsb

  • Reply
    Rubinowakrew
    Maj 19, 2018 7:22 am

    Czy ktoś jeszcze ma problemy z logowaniem się ??

    • Reply
      MV
      Maj 19, 2018 11:25 pm

      U mnie wszystko w normie.

  • Reply
    Kriss
    Maj 19, 2018 7:46 am

    Czyli co beda same charmandery ?

  • Reply
    Loner
    Maj 19, 2018 11:39 am

    Albo miałem wyjątkowe szczęście , albo tych shiny charmanderów będzie więcej niż zwykłych. Drugi Charmander dziś którego chciałem złapać i od razu wpadł shiny ;o

    • Reply
      pokebol
      Maj 19, 2018 1:23 pm

      A ja nałapałem tysiące i ani jednego shiny ;/

    • Reply
      YoungUkash
      Maj 19, 2018 2:52 pm

      Ja zdobyłem 250 candy i 0 shiny

  • Reply
    Kolo
    Maj 19, 2018 12:59 pm

    Ewoluowalem Charmandera podczas eventu i charizard miał fire blasta… Wtf?

  • Reply
    PTC-gorszy gracz
    Maj 19, 2018 1:49 pm

    Jaj zwykle nie moge sie zalogować.

  • Reply
    Maho
    Maj 19, 2018 1:51 pm

    Czy tylko ja nie mogłem zdobyć shiny charmandera?

  • Reply
    patrykknights
    Maj 19, 2018 2:19 pm

    Razem z dziewczyną chodziliśmy sobie po parku od 11 do 14 i szału nie było . Ledwo 150 candy i to z ananaskami ! I tylko 1 shiny nam się pokazał ;o Ze wszystkich community day’ów ten był najmniej obfity w pokemony .

    • Reply
      Err154
      Maj 19, 2018 2:27 pm

      Też mam wrażenie że ten community Day był najsłabszy, dratini respily się wszędzie po kilka sztuk,a tu przy kilku pokestopach z lurami głównie ratatty i inne badziewie trzeba się było nachodzic na jednego charmandera na szczęście udało mi się złapać jednego shiny

      • Reply
        Ildhur
        Maj 19, 2018 11:59 pm

        To mi sie pokazywały po 4-5 w jednym miejscu. # Siny i z 700 candy, a grałem tylko 2 godziny 🙂

    • Reply
      YoungUkash
      Maj 19, 2018 2:53 pm

      I tak wam zazdroszczę, ja zdobyłem 250 i 0 shiny

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 19, 2018 10:15 pm

      Lipa z tym community day, wczesniej bylo conajmniej drugie tyle pokow. Plan byl na setke i jedna byla niestety wailmer. Charmandery jakies 100 zlapanych i 4 shine to zle nie jest, minus ze pogoda byla zla chociaz bylo slonecznie.

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 19, 2018 2:23 pm

    3 godziny na 2 konta 9 i 6 shiny

  • Reply
    Anetos
    Maj 19, 2018 2:37 pm

    My chodzilysmy z corka po cmentarzu i bylo kiepsko. Jej zlapalam shiny z szalowym 10cp a sobie zadnego…

  • Reply
    Manteufel
    Maj 19, 2018 2:49 pm

    Potwierdzam, słabiutko z tymi shiny, spacerowałem ze znajomymi po centrum przez 3 godziny, jeden jedyny shiny dał mi się złapać, koledze udało się dwie sztuki dorwać.

  • Reply
    Levy
    Maj 19, 2018 3:03 pm

    Nie bylo tak źle. 7 shiny ale najlepszy tylko z 70IV. Dobiłem do 2645CP. Wygląda super. Pozdrowienia.

  • Reply
    Bozon
    Maj 19, 2018 3:13 pm

    U mnie było całkiem całkiem. 4 shiny i łącznie ponad 400 candy, do tego po kilka (a mało ich do tej pory spotkałem) mudkip’ów , treecko , torchic i surskit’ów więc na + jak dla mnie. Pozdro

  • Reply
    M7
    Maj 19, 2018 3:21 pm

    jak długo będą paczki w sklepie??

  • Reply
    żal
    Maj 19, 2018 5:44 pm

    3 spotkane Charmandery, jeden złapany, drugi uciekł, trzeci w trakcie łapania zamienił się w Pidgeya bo się event skończył, bardzo kiepsko

  • Reply
    Pietras
    Maj 19, 2018 6:26 pm

    Jak to możliwe że podczas eventu zrobiłem ewolucję i charizard dostał air slash i dragon claw???

    • Reply
      Wojci3ch
      Maj 19, 2018 7:33 pm

      za słaby sygnał gps lub brak

      • Reply
        Pietras
        Maj 19, 2018 8:12 pm

        A jak teraz tmką zmienię to można go zamienić na Blast Burn?

  • Reply
    Crew
    Maj 19, 2018 7:49 pm

    Ponad 400 cuksów, samych moich lurów 4-ry, do tego 4 incense i 0 shiny, podczas, gdy mąż przyszedł dopiero na ostatnia godzinę i drugi charmander, którego złapał, był shiny… D:

  • Reply
    Sumomo
    Maj 19, 2018 9:08 pm

    5 shiny, ostatni krótko przed końcem eventu (podobnie miałam z Mareepem), z czego jeden Charmander shiny 80IV 🙂

  • Reply
    TheKlucha
    Maj 19, 2018 9:51 pm

    5 shiny (580cp i 480cp najlepsze) i ponad 600 cukierków 🙂
    Bardzo udany event

  • Reply
    smarxus
    Maj 19, 2018 9:58 pm

    Ja po odpaleniu gry o 11 pierwszy poks jaki się zrespił był to charmander shiny. Ogółem złapane mnóstwo charmanderów, 3 shiny (każdy w innej formie;) i w tej całej masie charmanderów tylko jeden z dobrym iv, po ewolucji w charizarda miał lekko ponad 800 cp (87% iv 13/11/15), więc cała masa candy poszła power up’y :/
    Shiny charizard (najlepszy jaki złapałem) ma 56% iv 8/15/2.
    Bieda charmandery, ale chociaż trochę ich było 😉

  • Reply
    Mivvva
    Maj 19, 2018 10:31 pm

    Ja złapałam raptem 5 charmanderow w tym 1 shiny ale mialam tylko 5 min i to przejazdem przy parku

  • Reply
    Corgi610
    Maj 19, 2018 10:59 pm

    U mnie coś około setki złapanych, w tym dwa shiny 60 i 62 IV. Liczyłem na więcej, ale dobre i to 🙂

  • Reply
    Hiena03
    Maj 19, 2018 11:56 pm

    4 shiny z czego jeden na 509 cp i 350 candy. Jestem zadowolony, prócz tego sporo bulbasaurow, treecko i squirtle nawet sie pojawily, co ostatnio to.rzadkość u mnie

  • Reply
    Crew
    Maj 20, 2018 7:54 am

    Pytanie – jeden z moich Charmanderów, złapany wczoraj, podczas przeglądu okazał się mieć przy 537 CP kompletne 0% IV. To Pierwszy raz widzę komplentnie zerowe IV, w dodatku przy takim poziomie CP – to błąd? Norma? Rzadkość? Zostawiłam sobie typka, zmieniając mu imię na „Zerówka 😉

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 20, 2018 10:24 am

      Jak najbardziej nie jest to blad, tylko cos dostepnego w grze i zdecydowanie bardzo rzadkiego. Dla wielu graczy zdecydowanie wartosc kolekcjonerska, na rowni z tymi 100% iv. Gratulacje.

      • Reply
        Crew
        Maj 21, 2018 11:42 am

        Dziękuję za odpowiedź.

  • Reply
    at3at3
    Maj 21, 2018 4:32 pm

    Hmmm… Bulbiaków złapałam ok. 150 – i zero(!!!) sinych, a Czarków ok. 100 i 9 świecących…
    Dratki dwie, dopiero na sam koniec eventu (chciałam 3), a owiec ok. 6-7. Czyli chyba każdy ma szczęście/pecha na innych community day.
    Shiny Lugii brak (na 31 rajdów, ale razem ze starymi, więc może za mało), Ho-Oh też jeszcze nie (dopiero 15 rajdów). Za to np. już trzy Aronki…
    Coś za coś…