News 32

Community Day – co warto wiedzieć

Już jutro jeden z najważniejszych Community Day, jakie do tej pory zorganizowało Niantic. Co warto wiedzieć o wydarzeniu?

Na dzień przed Dniem Społeczności warto przypomnieć sobie wszystkie atrakcje jakie przygotował dla nas producent Pokemon GO.

cdlar

  • Godziny trwania: 11:00-14:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Larvitar
  • Bonus 1: 3x exp za łapanie pokemonów
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Tyranitara: Smack Down

Rodzina ewolucyjna Larvitara w wersji zwykłej i shiny:

pokemon_icon_246_00 pokemon_icon_246_00_shiny pokemon_icon_247_00 pokemon_icon_247_00_shiny pokemon_icon_248_00 pokemon_icon_248_00_shiny

 

Specjalnym atakiem, który będziecie mogli zdobyć wyłącznie podczas trzygodzinnego okienka na Community Day jest Smack Down.

Smack Down:

  • Typ: kamienny
  • Rodzaj: fast
  • Czas trwania: 1,2s
  • Energia: +8
  • DPS: 13,3
  • EPS: 6,7

Smack Down został nieco zmieniony w stosunku do tego jak prezentował się po dodaniu do kodu gry. Jak wyglądała ta zmiana?

Statystyka Stary Nowy
Siła 12 16
Czas trwania 0,9s 1,2s
Energia +7 +8
DPS 13,3 13,3
EPS 7,8 6,7

W wyniku zmian Smack Down stał się kamiennym klonem wodnego ataku Waterfall. W stosunku do pierwotnej wersji (która była identyczna jak Rock Throw) jest teraz nieco wolniejszy, zadaje takie same obrażenia jak poprzednio, ale w zamian wolniej napełnia pasek ataku ładowanego.

Nieznaczne osłabienie Smack Down nie ma jednak dużego wpływu na siłę Tyranitara z tym atakiem. Zdecydowanie będzie to najlepszy pokemon typu kamiennego i warto ewoluować kilka sztuk podczas jutrzejszego Community Day.

 

32 komentarze

  • Reply
    Michal
    Cze 15, 2018 5:22 pm

    Lucky egg bedzie dawaldla evolucji x6?

    • Reply
      Ivrin
      Cze 15, 2018 10:21 pm

      Zgadza się

      • Reply
        Omg
        Cze 15, 2018 10:35 pm

        exp x 3 jest za catching

  • Reply
    ddd
    Cze 15, 2018 9:51 pm

    Troche niekoniecznie jest tak z tą ewolucją bo używam fake i w okienku 20-24 ostatnio mogłem robić ewolucję ze specjalnym atakiem. To nie wiem czy tam musi byc postac czy w polsce też będzie mozna to zrobić. Rzecz do przetestowania

  • Reply
    aveces
    Cze 16, 2018 1:55 pm

    Zrobiłem pięć ewolucji w Tyranitara, wykorzystałem wszystkie Fast TM, a ani jednego ataku Smackdown..

    • Reply
      Omg
      Cze 17, 2018 2:05 am

      Tm nie działają. Tylko w wyniku ewolucji możesz uzyskać ten atak.

      • Reply
        aveces
        Cze 17, 2018 9:27 pm

        Tak też pomyślałem, ale gdy nie uzyskałam żadnego ataku Po pięciu ewolucjach spróbowałem TM

  • Reply
    YoungUkash
    Cze 16, 2018 2:46 pm

    Jest shiny larvitar i shiny tyranitar, mój najlepszy pok 3245 CP i najlepsze ataki ever

    • Reply
      Ildhur
      Cze 17, 2018 12:09 am

      Mój Tyrek ma ponad 3300. Pierwszy raz na CD udało mi się złapać poka z maksymalnym CP i bardzo dobrym IV. Shiny też parę wpadło. Jedynym minusem były błędy na początku i pod koniec wydarzenia 😉

  • Reply
    Latti
    Cze 16, 2018 3:12 pm

    Udało mi się wyewoluowac 4 tyrki ale żaden z nich nie ma smack Down, wszystkie ewolucje podczas eventu, jestem zawiedziona

    • Reply
      Wooper
      Cze 16, 2018 8:43 pm

      Bo Smack Down to fast atak, też zastanawiałem się czemu mam fire blast, a później patrzę, że to ten atakt u góry 😛

      • Reply
        DawidPolakL
        Cze 17, 2018 8:48 am

        Heh to samo miałem. Nawet na szybkiego zmieniłem mu atak chart teamką hahaha. Dopiero potem dotarło do mnie że ten atak na górze jakiś inny.

  • Reply
    KedarZS
    Cze 16, 2018 3:26 pm

    Też mieliście mnóstwo błędów podczas CD? Kilka razy w trakcie łapania, jak czekałem czy wejdzie, pojawił się komunikat, że item nie może być użyty i wywalało mnie do mapy, po chwili ten sam poks się pokazywał na mapie. Raz jak kliknąłem w pokemona, pojawiła się informacja że nie można zainstalować modułu (chyba lura). Ponadto kilka razy zawiesiła się gra, że musiałem ją włączyć ponownie. Ale wynik spoko, jak na 2,5 godziny stania w miejscu w pracy, dwa shiny i ponad 250 cuksów, dzieki czemu dwa kamienne tyrki na wysokim lvl są.

  • Reply
    BigBadUglyBear
    Cze 16, 2018 3:40 pm

    Błędy były bardzo częste przez pierwsze pół godziny eventu, ale przypuszczam, że związane to było z ilością graczy, która nagle zaczęła logować się na serwery.

    Mogłem poświęcić na grę tylko 2h, nie chodzi nawet o 3 tyranitary (największe CP 3030), 3 shiny larvitary, sympatyczne popołudnie, ale…

  • Reply
    BigBadUglyBear
    Cze 16, 2018 3:47 pm

    największą wygraną było dziś odkrycie pięknej dziewczyny, która samotnie łapała pokemony w centrum Łasku. Już nie mogę doczekać się kolejnego Community Day bo każda nieśmiałość ma swój kres, a z taką dziewczyną muszę porozmawiać! Pozdrawiam urocza istoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Reply
    xFunnyy
    Cze 16, 2018 3:54 pm

    10 Shiny larvitar + 6 tyranitarów i 190 candy czyli razem ok. 900 candy

  • Reply
    Lanca
    Cze 16, 2018 4:01 pm

    A myślałem, że tylko mi się ciągle zawiesza i te same błędy jak u Ciebie.

  • Reply
    Hiena03
    Cze 16, 2018 4:30 pm

    Przez pierwsze pół godziny Community zawiechy i zaciecia w grze. Ale jak juz ruszylo to az milo

  • Reply
    Pan Piksel
    Cze 16, 2018 6:13 pm

    złapałem ponad 80, 0 shiny ale wpadł jeden 93% 14/14/14

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 16, 2018 8:02 pm

    To był drugi CD na który poświęciłem bite 3 godziny. Pierwszy to oczywiście dratini. Ten jednak lepszy. Na dwóch kontach złapałem po 100 larv. Na głównym około 700 candy bo wszystkie łapałem na pinap, w tym 4 shiny. 2 larvy 91% na dobrych levelach trzecia 93% ale bodajże 11 level. Zrobiłem jednego tyrka że specjalnym atakiem i jednego shiny. Jest git

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 16, 2018 8:09 pm

    Chyba lepszego CD już nie da się wymyśleć. Fakt że też kilka razy zdarzyło się że po naciśnięciu na larve pojawiał się dziwny komunikat i kółko długo się kręciło, ale i tak jestem baaaaardzo zadowolony. Na raidy z tyrkiem jednak będę dalej chodził bo jeszcze nie trafiłem setki. Najlepszy akurat z raidu ma 98% więc jeszcze mam o co powalczyć.

  • Reply
    Eleranya
    Cze 16, 2018 10:15 pm

    Łaziłam 3h i złapałam łącznie 150 larv.(liczyłam) W tym 3 shiny, cieńkie bolki co prawda ale z jednego tyrka zrobiłam… trochę zrypałam, bo zapomniałam o ewolucji najlepszego dla samego ataku… truudno. W sumie pinapa użyłam tylko na swablu jak się jakaś łajza pojawiła, huh. A zwiechy zaczęły się dopiero po 2h. Na początku było spoko a potem poki znikały, pojawiały się znowu, zwiechy łapał na pokestopach… dwa razy musiałam resetować całkiem żeby coś się ruszyło, ale CD jak najbardziej na plus.(CD z dratini mnie ominął – praca :C) 😀 Ciekawi mnie co dadzą na następnym 🙂

  • Reply
    sempaje
    Cze 16, 2018 11:12 pm

    2 nowe tyrki są( oba smack down), ‚ale’ tylko 91 i 93 iv.. jednak na dwa następne cuksy są( poczekam na lepsze iv).. event tłusty mimo, że spierdzielił Kyorge( którego nie mam i co nie należy do event’u).. 🙂

  • Reply
    bart
    Cze 16, 2018 11:24 pm

    Piękne CD, nawet za piękne i teraz każdy ma tyrka.
    Dziewczynie się poszczęściło ma 32lvl i złapała 8 shiny w tym 3 w przedziale 700-800CP z iv ok 90%, natomiast na moim koncie 38lvl złapałem 4shiny z czego najlepszy 600cp 50% IV pozostałe 3 to 100-200CP z lipnym iv.
    Bardziej cieszą mnie statystki: Larvitar 163 widziane 163 złapane

    Na kolejnym CD powinno być dokończenie starterów z 1 gen: squirtle shiny

  • Reply
    poszczęściło mi się
    Cze 16, 2018 11:30 pm

    ja miałem juz 150 cuksów nabitych przed cd ogólnie zlapałem 348 w tym tylko 10 shiny zuzyłm okolo 87 ananasów zrobiłem evolucje 9 tyrków w tym 3 shiny wszystkie tyrki miały smack down dodam że wcześniej miałem około 11 albo 12 pupitarów z cp powyżej 1200cp

  • Reply
    Gruboringo
    Cze 16, 2018 11:41 pm

    Chyba mam rekord shiny tej strony na CD xD 18 shiny na tym evencie słabe cp ale jednak 18 to nie zła liczba

    • Reply
      xyz321
      Cze 17, 2018 10:36 am

      U mnie 24 xD Niestety wszystkie słabe ;/

  • Reply
    POKEMON
    Cze 17, 2018 8:23 am

    pokemon go strasznie zaczęło dodawać eventy. sam mam 40 lv. i 14 tyrk. 100% iv. (gram od 2 miesięcy. ) to jest za proste. poki łapię na Bemowie

  • Reply
    PlutoVALOR
    Cze 17, 2018 9:07 am

    W pracy na przerwie 3 larvy zlapalem, z tego jedną shiny

  • Reply
    Simi
    Cze 17, 2018 9:24 am

    Ja w 3 godzinki 7 Tyrków zrobionych, 7 shiny, i 450 cuksów jeszcze luzem zostało.
    160 ananasków z plecaka poszło. Pytanie też tak mieliście, że praktycznie 95% larw łapało się za pierwszym razem ? CD super !

    • Reply
      Eleranya
      Cze 17, 2018 10:20 am

      Mi na 150 larv tylko jedna uciekła plus dwia po prostu wyskoczyły, a tak to wszystkie się złapały bez malinek na zwykłe kulki. Taką samą sytuację miał mój bratanek i moja psiapsiółka. Łatwo wchodziły do kulek, aż miło.

  • Reply
    Klarson
    Cze 18, 2018 9:49 pm

    Musze przyznac ze strasznie slaby byl ten CD ze wzgledu na ilosc bledow. Nie wiem czemu Niantic nie pomyslal o tym ze w przeciwienstwie do poprzednich CD (nie licze tego z Dratini, gdyz ze wzgledu na okropna pogode nie dalam ady zbyt dlugo pograc) zbierze sie rzeczywiscie wieksza ilosc graczy, przez co podejrzewam ze zaczely padac serwery. Osobiscie mialam wielkie problemy by zalogowac sie do gry przez pierwsze pol godziny, dzialo mi sie cos z lokalizacja jak i pokestopami, do tego shiny zlapalam tylko 3, mimo ze larvitarow wlecialo kolo setki. Ale mysle ze nie ma co narzekac bo mimo to jeden z moich shiny pierwszy raz mial rzeczywiscie dobre IV (93) podczas gdy na poprzednich mialy maksymalnie kolo 70.