News 49

Community Day – co warto wiedzieć?

dratcom

Już jutro w Pokemon GO odbędzie się drugi event z serii Community Day. W tym wpisie przypominamy wam wszystkie najważniejsze informacje.

Po dużym sukcesie pierwszego wydarzenia Niantic poszło za ciosem i przygotowało prawdziwą bombę – w końcu kto spodziewał się dedykowanego wydarzenia z Dratini w roli głównej? W kwestii jutrzejszego dnia musicie wiedzieć przede wszystkim, że:

  • Wydarzenie będzie trwało w godzinach 11:00-14:00,
  • W tym czasie Dratini będzie pojawiać się w większych ilościach niż zwykle,
  • Bonus x3 dotyczy wyłącznie Stardustu za łapanie pokemonów,
  • Według Niantic ekskluzywny dla Dragonite atak Draco Meteor nie będzie można uzyskać przez TM – musicie ewoluować Dratini/Dragonaira, niezależnie czy był złapany przed eventem czy w trakcie jego trwania,
  • Lury uruchomione po starcie eventu będą trwać przez 3 godziny,
  • Nie wiemy czy Dratini będzie występował w wersji shiny.

Najlepsze Dratini jakie możecie znaleźć na dziko to takie, które posiadają 737 CP (100% IV, 30lvl) oraz 799CP (100% IV, 35 lvl z boostem od pogody). Tabelkę z wszystkimi maksymalnymi wartościami CP Dratini na danym poziomie znajdziecie na pod tym linkiem: https://pokemongohub.net/post/guide/community-day-2-guide/

Pierwszy Community Day zdecydowanie nakręcił oczekiwania graczy co do częstotliwości występowania eventowego pokemona oraz ewentualnej możliwości złapania shiny. Różowa wersja Dratini byłaby idealnym dodatkiem do wydarzenia, ale pamiętajcie, że nie jest to nic pewnego. Wielu z was spodziewa się zapewne również tak dużej ilości Dratini jak Pikachu podczas poprzedniego wydarzenia – to również jest niewiadomą. Na szczęście przed nami odbędzie się Community Day na wschodzie, dzięki czemu już przed eventem dowiemy się jak będzie on dokładnie wyglądał – będziemy was informować na bieżąco w naszych mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/Pokemongopl/).

Przechwytywanie

49 Comments

  • Reply
    PokeProf24
    Lut 23, 2018 11:13 am

    Jest tylko jedno ale: dla Europy drugi Community Day będzie trwać od 10:00 do 14:00.

  • Reply
    Ela
    Lut 23, 2018 11:49 am

    Czy aby mieć ten atak muszę go ewaluowac w czasie eventu? Czy może wystarczy go złapać wtedy A ewaluowac można późnej?

  • Reply
    ja
    Lut 23, 2018 11:55 am

    Z informacji, która pojawiła się dzisiaj na aplikacji wynika, że Draco Meteor można uzyskać poprzez ewolucję dowolnego Dratini podczas eventu i ewolucję PO EVENCIE Dratini złapanego w trakcie eventu. Dobrze rozumuję?

  • Reply
    Domin
    Lut 23, 2018 12:05 pm

    Super
    Teraz tylko pytanie gdzie najlepiej łapać dratini iść do parku czy lepiej sponsorowane pokestopy w galerii.

  • Reply
    Kropianka
    Lut 23, 2018 1:31 pm

    Pozostaje tylko życzyć wietrznej pogody 🙂

  • Reply
    Levy
    Lut 23, 2018 2:38 pm

    Będę miał jutro -10 o tej porze ale biorę żonę i syna wsiadam w auto i trochę chociaż z samochodu pogramy. Ze star piece można sobie całkiem fajnie poprawić ilość pyłu i oto chodzi. A dratini nigdy za wiele tym bardziej, że mam tylko 1 wypasionego dragonite.

  • Reply
    patrykknights
    Lut 23, 2018 2:55 pm

    Startujemy jutro w 3 osoby już od 10 rana . W ruch pójdą incensy i lury . Oczekiwania są duże 😛

  • Reply
    bart
    Lut 23, 2018 3:24 pm

    Jeśli Dratini będzie występować w takich ilościach co Pikaczu… to nawet nie trzeba będzie się ruszać z centrum handlowego tylko na ławeczce siedzieć i łapać.

    • Reply
      Wooper
      Lut 23, 2018 3:33 pm

      Tak! Myślę, że siedzenie przy -10 jest świetnym pomysłem. Gratuluję inteligencji.

      • Reply
        mondek
        Lut 23, 2018 3:48 pm

        Napisał przecież, że w centrum handlowym. Tam będą raczej temperatury w plusie 😉

        • Reply
          bart
          Lut 23, 2018 4:09 pm

          Widać, że nie wszędzie dba się o klienta i Wooper odwiedza centra handlowe gdzie panuje temperatura ujemna 😉

          @Wooper dzięki, jak znajdziesz ogrzewane centrum handlowe z ławkami też możesz skorzystać z mojego pomysłu.

          • Wooper
            Lut 23, 2018 4:25 pm

            Oj przepraszam no 🙂

      • Reply
        Qlers
        Lut 23, 2018 4:10 pm

        Oj Wooper Wooper coś Ty taki wystraszony;) W centrum handlowym -10 XD

      • Reply
        EazyE
        Lut 23, 2018 10:31 pm

        To po co atakujesz co? Tylko się ośmieszyłeś tym tekstem o inteligencji… bo wiesz jak wyszło xD

        • Reply
          Wooper
          Lut 24, 2018 12:53 am

          Potrafię przeprosić 😉 po prostu nie zauważyłem wzmianki o galerii. Nauczę się pokory na forum Pokemon Go 🙂

  • Reply
    Jahh
    Lut 23, 2018 3:45 pm

    Woooer czytaj ze zrozumieniem napisał w galerii a nie na dworze..

  • Reply
    12fisz12
    Lut 23, 2018 4:53 pm

    wracają 2 potwory – groudon i kyogre 🙂

  • Reply
    Kłebauch
    Lut 23, 2018 6:07 pm

    Community Hours* :/

  • Reply
    Długi Olo
    Lut 24, 2018 6:02 am

    Pracuję w co drugą sobotę. Szkoda że event nie trwa np. od 12 do 15ej . Mój kolega też żałuje , nawet prosił żonę żeby poszła na spacer ale ciąża nie nastraja na spacery w mrozie.

  • Reply
    Wooper
    Lut 24, 2018 9:36 am

    Jest Shiny Dratini 🙂

    • Reply
      Beton
      Lut 24, 2018 2:24 pm

      Wlasnie zlapalem takiego przed chwila

  • Reply
    Facebuk
    Lut 24, 2018 2:36 pm

    Złapałem ponad 50 Dratini z czego 3 Shiny, wróciłem do domu bo zmarzłem 🙂

  • Reply
    Levy
    Lut 24, 2018 3:48 pm

    I po evenciku. Jestem zadowolony. 2 shiny różowe i jeden już przerobiony na zielonego dragonite. Żadnych lagow. Ogólnie ok. Czekamy na następny.

    • Reply
      Facebuk
      Lut 24, 2018 3:55 pm

      U mnie 4 shiny, z czego 2 przerobione na zielonego i Dragonaira 🙂 a ze swoim Dragonite przeszedłem 200km…

      • Reply
        Facebuk
        Lut 24, 2018 3:58 pm

        Miało być ze swoim Dratini nie Dragonite przeszedłem przed events ponad 200km

  • Reply
    Lucjan
    Lut 24, 2018 3:59 pm

    Ten atak był dla każdego Dragonite’a, czy mógł się wylosować? Ewoluowalem shiny Dratini do Dragonite’a i dostał Hurricane :-\

  • Reply
    Dreamt Capricorn
    Lut 24, 2018 4:07 pm

    Po evenciku^^ Grałam 2,5 godziny aż nie czułam rąk, bo u mnie -5°C i wieje lodowaty wiatr. Jak wróciłam do domu to czułam się, jakbym wróciła z Syberii Ale dla 34 dratini i 4 Shiny było warto

  • Reply
    Nerkofil
    Lut 24, 2018 4:51 pm

    Żeby kolekcji stało się zadość, żółty i zielony Dragonite plus różowy Dragonair, ale z CP max;-) Swietny event, NAWET LEPSZY NIŻ POPRZEDNIE,strasznie się te smoczki pod nogami pętały! 😉

  • Reply
    patrykknights
    Lut 24, 2018 4:56 pm

    Malinki wszystkie zeszły ale było warto . 3 shiny Dratini i 1 ewolucja Dragonite . Pogoda straszna brrr…

  • Reply
    Wojci3ch
    Lut 24, 2018 4:56 pm

    160 dratini 7 shiny ale nalepszy 76% ale i 100 setka wpadła na lv 20 i 130k stardusta też 🙂

  • Reply
    Simi
    Lut 24, 2018 5:09 pm

    Pierwszy event, z którego naprawdę skorzystałem i jestem zadowolony. We 2 godzinki 91 dratini w tym 2 shiny 🙂 Na PLUS !

  • Reply
    mack
    Lut 24, 2018 5:19 pm

    5 shiny i ponad 100 dratini, tylko zgapiłem się z ewolucja… szkoda

  • Reply
    at3at3
    Lut 24, 2018 6:24 pm

    Yhh… Ok. 130 dratek złapanych i tylko dwie shiny w ostatniej chwili. A mąż złapał 5 bez wielkiego wysiłku. Kogokolwiek znajomego mijaliśmy, to miał już 3-7. A ja długo długo nic.
    Na mieście były dziś tłumy pokemonistów. Aż się nie spodziewaliśmy, że tyle osób wylezie przy tej pogodzie nad morze, gdzie pi…wieje bardzo, śnieży i jest taki mróz.
    Event super, tylko miałam lekkiego pecha.

  • Reply
    bart
    Lut 24, 2018 6:51 pm

    Piękny event, jedynie szkoda że żadnej Dratini 98-100% nie udało się znaleźć, ale shiny na 30lvl wynagradza wszystko.
    Aż strach pomyśleć jak Niantic jeszcze ułatwi tą grę.

  • Reply
    RynQ
    Lut 24, 2018 8:00 pm

    Bardzo mi sie podobalo. Faktycznie, w Gdańsku sporo osób wyszło. Sam mam Dragonite do kolekcji z nowym atakiem, i dwa shiny przerobione już na Dragonite i Dragonair. Świetne. Czekam juz na następny event. Ciekawe co teraz nam dadza. 🙂

  • Reply
    Natrix
    Lut 24, 2018 8:01 pm

    Kurczę. Ewoluowałem w czasie eventu i mam Hyper Beam. Mój kolega też.
    Ktoś też tak miał?
    Reszta znajomych normalnie – Draco Meteor.

  • Reply
    evoLucjan
    Lut 24, 2018 8:02 pm

    Ja z eventu polowicznie zadowolony bo pol na miescie a pol w domu. Do kolekcji wpadl dratini 96% i dwa shine wiec byly evolucje. Ja tam jestem za takim ulatwianiem @bart, nie marudz;-)
    Wazny wniosek na nastepny raz ogarnac auto na cale trzy godziny;-) dzis przez godzinke i pietnascie minut bedac mobilnym zlapalem 70 dratini. Gdybym tak trzy godziny poswiecil dwiescie mozna dobic. Az nie moge sie doczekac zeby wiedziec co nastepne XD

    • Reply
      DawidPolakL
      Lut 24, 2018 8:28 pm

      Ja 3 godziny autem. Dużo złapane. Ponad 700 candy, 3 shiny ( jedna 84 % ) i 2 normalne 91%. Małe miasto, w dużym pewnie byłoby jeszcze lepiej. Przegapiłem i nie zrobiłem ewolucji w trakcie eventu i dało mi hurikane

  • Reply
    krynia
    Lut 24, 2018 8:13 pm

    Super event 120 dratini , wszystkie złapane na ananasach do tego 5 shiny , oraz duzo expa i pyłu weszło sporo – 3h podwójnego expa na jajkach oraz na gwiazdkach pyłu paczki, nie było czego żałować przedmiotów ciekawe co za pokemona dadzą w przyszłym miesiącu 🙂

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 24, 2018 8:30 pm

    Teraz mam nadzieję że na święta zrobią podwójne xp bo kończy się znowu miejsce na poki i brakuje jeszcze ponad 2,5 mln do finału

  • Reply
    Amputator
    Lut 24, 2018 9:24 pm

    powiecie mi czym idzie to shiny ze kazdy z wypiwiadajacych sie wyzej zlapal a ja 86 dratini i zero shiny? do tego słabe iv? licze ze na nastepnym CD odbije sb na exeggucta’ch

    • Reply
      DawidPolakL
      Lut 25, 2018 1:41 pm

      Miałeś po prostu duuużego pecha. Jeśli chodzi o shiny to daje losowo. Razem z kolegą łapałem te same dratini i nie trafiło się abyśmy równocześnie trafili shiny. Gdy on trafiał różowego to u mnie ten sam był zwykły i na odwrót.

    • Reply
      jj
      Lut 25, 2018 2:25 pm

      VI nie ma znaczenia(sam miałem kilka z bardzo małymi VI). Musiałeś miec na prawdę wielkiego pecha. Chodziliśmy w dużej grupie i każdy dostał conajmniej z 2-3 shiny

  • Reply
    Levy
    Lut 25, 2018 12:07 am

    Może następny będzie larwa? Fajnie byłoby mieć inny kolor tyrka. I to żadne ułatwienie. Przy nowym systemie gymów średnimi pokami pokonasz gym. Mi się podobało znacznie bardziej niż ostatnio z pikachu. Oby więcej takich akcji.

  • Reply
    evoLucjan
    Lut 25, 2018 8:42 am

    Powiem wam uczciwie, ze ten dragonite shine wcale mnie nie cieszy. Co innego dragonair, az chce sie na niego patrzec.
    Na larwe i exeggucta raczej nie licze, bo jako projekt shine tez tylka nie urywa, wolalbym zlapac setki. Ja bym chcial eevee bo ma spory potencjal co do evolucji, ewentualie licze na startery( charmander) albo ralts’a bo wyglada niezle i ma potencjal.

  • Reply
    ewa.
    Lut 25, 2018 8:54 am

    A mój dratini złapany wczoraj ma przy sobie gwiazdki ale nie jest różowy. Dlaczego?

  • Reply
    Siwy218
    Lut 25, 2018 12:57 pm

    Jestem bardzo zadowolony z eventu.
    Złapałem 188 dratini w tym 7 błyszczących co dało mi 1292 cukierki, które przerobiłem na 4 nowe wyewoluowane na maxa dragonite w tym jeden zielony. Najlepszy ewent jak do tej pory.