News Pokemony 64

Cziterzy w Pokemon GO – czyli co grozi za używanie botów?

pokemon___extreme_race_by_sa_dui-d4g54pt

Pokemon GO – gra, która zawładnęła niemalże całym światem, od dwóch miesięcy jest na topie wszystkich aplikacji mobilnych. W statystykach bije inne na głowę. Ilością pobrań przeskoczyła takich gigantów jak Snapchat, Instagram czy Twitter. Teraz jednak wydawcy mają ogromny problem z napływająca falą cziterów.

„Cheater” – wyraz pochodzący z języka angielskiego, w tłumaczeniu na język polski oznacza oszusta. Słowo to mocno zaaklimatyzowało się w świecie gamingowym. Zazwyczaj opisuję ono gracza, który nadrabia swoje braki w umiejętnościach różnymi programami mogącymi ułatwić mu rozgrywkę. Pewnie niewielu z was sądziło, że tacy ludzie mogą przedostać się w szeregi graczy Pokemon GO, a jednak.

Cziterzy w Pokemon GO zazwyczaj używają tak zwanych botów, programów, które do swojego działania nie potrzebują ingerencji człowieka. Działają samoczynnie. Pomagają graczowi zdobyć najlepsze pokemony oraz jak najwyższy poziom postaci. Programy te pozwalają bez wychodzenia z domu przenieść postać gracza do słonecznej Kalifornii, Tokio czy Sydney w celu skompletowania najrzadszych okazów. Jest to działanie nie fair w stosunku do uczciwych graczy, którzy poświęcają swój czas, aby uzupełnić cały pokedex, przy tym skrupulatnie przeczesując swoją okolicę w celu znalezienia najrzadszych pokemonów.

Wasze poirytowanie ukazała ankieta, która pojawiła się niedawno na naszym portalu. Zapytaliśmy was, czy tolerujecie programy wspomagające rozgrywkę. Wyniki mówią same za siebie. Aż 80% z was odpowiedziało się za tym, że „Nie toleruję takich działań, jest to żałosne i denerwujące”, dlatego też widać, że problem ten dość mocno dotyka społeczność graczy Pokemon GO. Póki co najgorsze w tym wszystkim jest to, że jedyną karą za takie przewinienia jest czasowa blokada na łapanie pokemonów oraz odwiedzanie pokestopów. Blokada ta obejmuję czas do 24 godzin, jednak w większości przypadków trwa ona znacznie krócej. Obecnie nie ma systemu permanentnego blokowania konta. Dlatego też cały biznes kwitnie w najlepsze, ale właśnie – dlaczego biznes? Ano dlatego, że najlepiej zaopatrzone konta lądują na aukcjach internetowych. Otóż przeglądając dziś portale aukcyjne, napotkałem niezliczoną ilość ofert sprzedaży kont do gry Pokemon GO. Pewnie wielu z was myśli „Ile takie konta mogą być warte? Przecież to tylko gra na smartfona, nic więcej”. No i tu was zaskoczę. Najlepsze konta, mające najsilniejsze pokemony oraz wysoki poziom, osiągają cenę nawet do 1000 złotych! Niewyobrażalna suma jak na konto do gry mobilnej. Jednakże z informacji podanych przez samego producenta gry, wiemy,  że proceder ten niedługo osiągnie swój kres.

Uczciwi gracze podjęli rękawicę rzuconą przez cziterów i zaczęli zapychać skrzynkę Nianticu wiadomościami z zapytaniem „Co dalej? Kiedy wyczyścicie grę z oszustów?”. Na Tweeterze jeden z użytkowników poprosił studio Niantic o usunięcie z gry wszystkich graczy, którzy użyli wspomagaczy na swoich kontach. Niedługo potem otrzymał lakoniczną wiadomość od samego dyrektora generalnego Niantic Johna Hanke, który napisał „that’s coming”, co oznacza, że ten czas niedługo nadejdzie. Co więcej, największa platforma streamerska Twitch od niedawna blokuje wszystkie kanały, które propagują używanie niedozwolonych programów w Pokemon GO. Dodatkowo zakazują oni grania na wielu kontach, dzielenia się nimi oraz ich sprzedawania.

Krótko mówiąc, nie wiemy, kiedy dokładnie wszyscy oszuści zostaną zablokowani, ale możemy być pewni, że ten czas zbliża się wielkimi krokami. Gracze, którzy używali wspomagaczy, mogą jedynie modlić się, aby ich konto nie zostało zablokowane, a jeśli tak się stanie, będą mieli nauczkę, no i może nie popełnią tego samego błędu w przyszłości. Natomiast uczciwa społeczność może jedynie czekać na kroki ze strony Niantic.

64 Comments

  • Reply
    Sferioe
    Sie 12, 2016 11:53 am

    A jeśli zazwyczaj gram na androidzie ale zdarza mi sie odpalić aplikacje na iOS kiedy nie wezmę telefonu stricte do pokow to może to być potraktowane jako korzystanie z niedozwolonych technik?

    • Reply
      Niantic
      Sie 12, 2016 12:04 pm

      tak

    • Reply
      Wojtek
      Sie 12, 2016 12:15 pm

      Nie ma się czym martwić, grać można na nieokreślonej ilości urządzeń. Za to można być tylko w jednym miejscu naraz 😀

    • Reply
      Devv
      Sie 12, 2016 12:18 pm

      nie? xD

    • Reply
      rb
      Sie 12, 2016 12:19 pm

      Nie rozumiem dlaczego miałoby tak to zostać potraktowane. Raczej nie masz czym się martwić. No chyba że urządzenia są oddalone od siebie o tysiące kilometrów i Twoja lokalizacja skacze. Albo logujesz się z obu na raz. Myślę że nie ma się czego obawiać. Inna sprawa w przypadku korzystania z wielu kont, bo przewiduje się, że jeden gracz korzystać będzie z jednego konta. Zasada ta dotyczy kont na osobę, a nie urządzenie, więc raczej tego z automatu nie pobanują

    • Reply
      Donovan
      Sie 12, 2016 12:21 pm

      Nie, niedozwoloną techniką jest majstrowaniu przy działaniu lokalizacji tudzież GPS’a.

  • Reply
    kacpr
    Sie 12, 2016 12:01 pm

    A ja sobie gram w Pokemony na kompie, ze emulatora NOX korzystając z fake GPS 🙂 Bardzo sobie chwalę.

  • Reply
    pm
    Sie 12, 2016 12:09 pm

    Tak, twoje konto zostanie skasowane w ciągu 24h a najpóźniej w ciągu 48h przyjdzie policja do twojego domu i skonfiskuje jeden losowo wybrany telefon oraz rzuci w ciebie poke-kajdankami – uwaga mają aż 50% szans na powodzenie i wtedy lądujesz w poke-komisariacie na kolejne 48h. Nie polecam

  • Reply
    pimpim
    Sie 12, 2016 12:21 pm

    Tak. Blokada na kilka godzin i co z tego?
    U mnie pijawili się „gracze” co w tydzień z 20 na 38/39 powskakiwali. Gymy zawalone pokemonami po 3k cp! Zablokują mu na kilka gidzin i za chwilę znowu klepie punkty.
    Nie ma fizycznej możliwości w 1 dzień z 35 na 36 [albo podobnie] przeskoczyć.
    Do bani przez to całe granie. Odbijam 1 gym godzinę, tracę wszystkie potiony i revivy i co? Za 2 godziny to samo..

  • Reply
    Kafirek
    Sie 12, 2016 12:30 pm

    Sprawdźcie tych handlarzy z allegro, większość śmierdzi.

  • Reply
    rak
    Sie 12, 2016 1:00 pm

    Co do cziterów, moze i dostana bana, wiadomo, że nie wszyscy, ale co z tego jak dostaną bana jak założą konto i puszcza na bota 2 dni, a to wystarczy zeby miec dobre poki. Owszem boty niszczą gry, ale wasze wypociny na marne, elo

  • Reply
    Def
    Sie 12, 2016 1:03 pm

    Cheater a Boter to dwie różne rzeczy…

  • Reply
    JakKaj
    Sie 12, 2016 1:06 pm

    Jaki naiwny tekst i naiwne komentarze 🙂 Wy naprawdę wierzycie, że to się skończy :)))

  • Reply
    Bulwersujący
    Sie 12, 2016 1:11 pm

    Jak mam być szczery, to nie ma co się dziwić, nawet w grze takiej jak pokémon Go nie ma równych szans… Poziom powinien być równy dla wszystkich państw, a to, że przejdę całe miasto i znajde kilka rattat nie powoduje, że chęć grania wzrasta… Porównując Stany a to co się dzieje w innych krajach, to ogromna różnica, nie jesteśmy wcale gorsi od nich. Aplikacja taka sama jak dla wszystkich, to szanse powinny być również takie same.
    Administratorzy w Polsce powinni coś z tym zrobić, bo gracze uciekają…

  • Reply
    Torek
    Sie 12, 2016 1:45 pm

    Gra przez cheaty straciła „magie” jaką miała na początku. Nie ma sensu już się starać kiedy nawet w małych miastach po 10 tys mieszkańców w Gym’ach sa poki typu Exeggutor po 3k cp… Jeśli czegoś z tym nie zrobią to gra upadnie.

  • Reply
    Maxymilian
    Sie 12, 2016 2:51 pm

    Ta gra powstała żeby ruszyć tłusta dupę z przed komputera i za to jestem wdzięczny Firmie !
    ci którzy uzywaja fake gps sa imbecylami ktorzy w realu nie umieją nic osiągnąc i niech sobie siedzą w tych smierdzących pokojach jedza chipsy ,ja wole pojeżdzić na rowerzy czy iść z dziewzyna do parku i być na świeżym powietrzu i poznać nowych super ludzi.

    • Reply
      Szz
      Sie 12, 2016 4:14 pm

      Powiedz to dzieciakom w szpitalach

    • Reply
      Daje_do _myślenia
      Sie 13, 2016 8:54 am

      Ta gra powstała żeby zrobić kasę firmie !!!
      Takie firmy nie są instytucjami charytatywnymi zejdź człowieku na ziemie 😉

    • Reply
      fala
      Sie 13, 2016 10:33 am

      Widze że wystarczy coś skrytykować i odrazu zostaje komentarz usuniete :/
      Napisze jeszcze raz gry nie robi sie dla idei tylko dla zarobienia pieniedzy 😉

    • Reply
      Bori
      Sie 14, 2016 5:09 am

      Bez obrazy, ale potrzebowales pokemonow zeby isc z dziewczyna do parku? w grze nie ma Pvp dlatego nie rozumiem ludzi co bocą, kupili konto itd. Gymy sobie przejma co najwyzej.

  • Reply
    Święty Mikołaj skurwysyny
    Sie 12, 2016 3:09 pm

    Nigdy, gowno zrobią. Dziekuje, dowodzenia, nadal sprzedaje konta za setki złotych na Allegro. Pozdrawiam administrację grupy na fb, która mnie zablokowała za napisanie tego w komentarzu. Dziekuje, ssijcie mojego berlinka.

  • Reply
    lu106
    Sie 12, 2016 3:41 pm

    Czemu nikt nie poruszy problemy brakiem pokemonów na wsi. Tylko każdy się czepia ludzi którzy grają na PC.

  • Reply
    czesc
    Sie 12, 2016 5:00 pm

    Wiem moze to glupie ale zalozylem przypadkiem 4konta w grze. Gralem troche na jednym i zrobilem 9 lv ale jednak wydawalem cukierki niepotrzebnie i gram na 2koncie, a tamtych 2 i tego 9 lv wcale nie uzywam. mam sie bac ze dostane bana czy moge spokojnie szukac i lapac?

  • Reply
    lol
    Sie 12, 2016 6:21 pm

    Jestem tlusty, wcinam chipsy…siedze w zasmierdzialym pokoiku i wlasnie leszczy przejmuje twojego gyma haha

  • Reply
    Kompot
    Sie 12, 2016 7:57 pm

    Hm ja jadę na fake GPS i jest mi z tym dobrze gram by zbierać wszystkie poki, a gymy mnie nie interesują jedynie rozbijam giganty po 5-6 lv gym z pokami po 2-3k CP by mogli wejść normalni ludzie, nie mam czasu grać w pokemon go, dlatego gdy znajdę godzinkę włączam je na komputerze, ale nie utrudniam nikomu gry, a wręcz przeciwnie walczę z takimi którzy przetrzymują przekoxaniami pokami gymy. Nie każdy cheater jest zły, pozdrawiam i życzę miłej zabawy

  • Reply
    MalaMii95
    Sie 12, 2016 11:09 pm

    Oby sie wzięli za nich. To ju robi się nudne… Od 4 dni nie odbilam żadnego gymu bo zmarnowalam wszystkie potiony i nadal mam kilka pokemonow ktorę czekają na ” naprawienie ” po walkach z cheaterami. A idc do pracy mam tych gymow z 6…
    Gdyby se lapali te poki spoko. Ale niech nie siadają na gymy… Mam nadzieję że zostaną usunieci i będą musieli grać od nowa. Zupełnie od nowa! I będzie placz i lament gimbusiarzy

  • Reply
    jędrzejwąs
    Sie 13, 2016 3:21 am

    No i super że im zapchaliście skrzynkę żądaniami podjęcia próby rozwiązaniu problemu cziterów, ale ja mam rzeczywisty problem z appką i czekam już 9 dni na jakikolwiek odzew ze strony Nianticu i dupa

  • Reply
    Adrian
    Sie 13, 2016 9:36 am

    Czy mogę dostać bana jeżeli gra sama z siebie zmienia lokalizacje ? Czasem moja postać sama chodzi po mapie jak ja jestem w jednym miejscu, a raz „przeskoczyła” do innej części miasta.

  • Reply
    CarmelowaCam
    Sie 13, 2016 10:17 am

    A ktoś wie co z kilometrami z jajek? Wczoraj przejechałam 8,5km, a w 5 kilometrowym jajku pisze, że przejechałam tylko 2,5km

    • Reply
      Meg
      Sie 14, 2016 10:01 pm

      Nie wiem, o co chodzi, ale sprawdziliśmy kilometry z Endomondo, bo wydawało nam się, że coś Pokemon Go przekłamuje. I rzeczywiście, już dwukrotnie mieliśmy na 3 km w Endomondo ok 2 km w Pokemon Go. Czyli różnica mniejsza niż u Ciebie, ale jednak jest …..

      • Reply
        Janek
        Sie 18, 2016 3:37 pm

        po 2 dniach pewnie nikt tego nie przeczyta ale wytłumaczę dla innych. Pokemony maja podobno 3 rozpoznawalne szybkości: idzie, biegnie, jedzie. Nie wiem czy to prawda ale wiem że do poprawnego naliczania kilometrów trzeba jechać mniej niż 10km/h w linii prostej. Co jakiś czas jest sprawdzana pozycja i porównywana z poprzednią. Podobno jest to 2 min ale w moim przypadku czasami jest więcej a czasami mniej więc nie wiem. Jeżeli odległość między tymi punktami można pokonać jadąc wolniej niż 10km/h to dolicza odległość w linii prostej. Jeżeli trzeba by jechać szybciej to nie dolicza. Mieszkam na wsi i w odległości do 1km od domu mam 2 spawny pokemonów. Jeden jest w centrum wioski a drugi na końcu drogi jak nawigacja pokazuje już inną miejscowość. Jak jestem w mieście to zbieram jajka. W domu siadam na rower i jadę w kierunku najprostszej drogi czyli około 6km z 2 zakrętami. Z jajkami jadę około 9km/h według mojego starego licznika i mam już 190km zrobione. Jak mam incense to jadę około 16km/h. A na koniec mała sugestia. Do jazdy z jajkiem warto mieć mniejsze ciśnienie w oponach bo zwiększa to opory i ciężej się jedzie. Po pompowaniu muszę często trzymać hamulec żeby nie jechać za szybko a po spuszczeniu trochę powietrza rower sam zwalnia. Tylko trzeba uważać bo za małe ciśnienie powoduje ocieranie dętki o oponę i dętka się ściera, a potem może przepuszczać powietrze. Do tego czasami polskie drogi są w takim stanie że przy małym ciśnieniu po wjechaniu w dziurę możemy wygiąć obręcz i koło będzie skakać podczas jazdy rzucając całym rowerem na boki.

  • Reply
    MłodyMiś
    Sie 13, 2016 10:43 am

    Witam.Co do stosowania FGPS Niantic jest po części sam sobie winien. Ja osobiście nie używam mieszkam w Warszawie i jest mi zbędny, Chodź żeby zobaczyć jak to wygląda przyznam się, że zainstalowałem.
    I rozumiem ludzi mieszkających w małych miejscowościach gdzie pokemon trafi się przy odrobinie szczęścia raz na 1km albo i nie, a w większych miastach można je spotkać co 20m. Więc tutaj sprawiedliwości tez nie ma.

  • Reply
    Kuben
    Sie 13, 2016 11:38 am

    Co gorsza nie ma sposobu na zgłoszenie konkretnego gracza, który oszukuje. Kilka dni temu ścigałem się z graczem „duchem”, który miał 31lvl. Jako że wczesnym świtem mogłem iść podbijać gymy i odebrać coinsy, postanowiłem zmienić taktykę aby uniknąć wrogich frakcji – poszedłem podbijać gymy o 3 w nocy. Kiedy walczyłem na gymie nikogo nie było w okolicy, a widziałem, że ktoś z mojego teamu walczy w tym samym czasie (pokemon po przeciwnej stronie). Na kolejnym gymie to samo. Tym razem się udało i odebrałem coinsy ale na następny dzień wszystkie gymy były obstawione Snorlaxami po 3k i to co gorsza z mojego teamu, więc mając Vaporeona 1,7k CP mogłem ich co najwyżej pogilgotać. Cheaterzy dobrze wiedzą gdzie uderzać, bo idą na osiedla, gdzie ludzie nie mają wysokich poziomów i ich nie podbiją. Psuje to rozgrywkę strasznie.

    • Reply
      THEpREDatOR1234
      Sie 14, 2016 10:02 pm

      U mnie ostatnio pojawił się gracz 36 lvl przejmujący bardziej ukryte gymy pokemonami ok. 3k cp w czasie kiedy większość graczy ma max. 22 lvl i pokemony poniżej 2k cp i jestem prawie pewny że używa fake gps/botów

  • Reply
    Anonymus
    Sie 13, 2016 11:40 am

    Ból dupy tak bardzo 😉 przegrywy

  • Reply
    Sadamoo
    Sie 13, 2016 12:24 pm

    Fake GPS nie jest problemem bo nawet jeśli ktoś go używa to musi nawet przed tym komputerem odsiedzieć ileś godziń. Problemem są Boty, wstawiasz bota i on biega sam. Do Fake GPS nie mam problemu bo mam znajomych z wioski którzy mają w promieniu 12-15 km jeden pokestop no to troszkę ciężko zrobić co kolwiek w tej grze. Myślę że jeśli gra będzie fair w stosunku do graczy w każdym miejscu na świecie to nikt nie będzie używał Fake GPS. A jeśli producent chce się zabierać za co kolwiek to niech ruszy dupsko i naprawi tą aplikację która jest tak pobugowana że w pale się nie mieści.

    • Reply
      Z
      Sie 27, 2016 10:07 pm

      Aplikacja smiga bez problemu u mnie na 3 roznych sprzetach: IPad (jailbr.), tablet i telefon

      Jak masz sprzet z biedronki to sie „wiesza” co chwile a nie sa to bugi w apce

  • Reply
    nowicjusz
    Sie 13, 2016 1:59 pm

    niezle

  • Reply
    __user__
    Sie 13, 2016 8:51 pm

    Zastanawiam sie co jest smieszniejsze to ze wierzycie ze komukolwiek kiedykolwiek sie uda „wyczyscic gre z oszustow”

    czy to ze bardziej niby was denerwuja takie osoby a nie np:
    – bledy z wieszaniem sie appki
    – przeciazone servery
    – osoby z wielkich aglomeracji/panstw maja ogromna przewage, wystarczy ze sa np w NY i jednego dnia osiagna poziom co Wy w miesiac 😀
    – przejmowanie gyma kiedy w koncu gym zostanie pokonany to z latwoscia ktos inny moze go przejac a nie osoba ktora gym pokonala 🙂
    – i wiele wiele innych bledow czy brakow logiki w grze 😛

    Poza tym czemu gra milalaby byc inna niz zycie, a tutaj tez tak tepicie oszustow? Watpie 😛
    No ale „dwulicowosc” to takie typowe dla ludzi 😉

    Dystansu do zycia zycze 🙂

  • Reply
    Tar
    Sie 13, 2016 10:09 pm

    Obym nie zapeszył, twórcy w końcu wzięli się do roboty więc kopniak w zad dla cheat’erów jest w niedalekiej przyszłości dość prawdopodobny, i bardzo dobrze. Tymbardziej że nie jest to trudne, wystarczy zbanować frajerów którzy w przeciągu godziny zwiedzili kilka kontynentów jak wynika z lokalizacji złapanych pokemonów. Gorzej jeśli program do wyłapywania oszustów, no bo przecież ręcznie tego nie będą sprawdzać, okaże się zbyt dokładny albo niedopracowany i ucierpią niewinni np. często podróżujący lub używający kilku urządzeń a tego samego konta. Taki scenariusz niestety też jest prawdopodobny …

  • Reply
    Michudopiachu
    Sie 13, 2016 10:58 pm

    Beda wyłapani, kwestia przefiltrowania logów graczy i widac kto przeskakiwal duże odleglosci z predkoscia rakiety albo biegal botem przez 12 godzin bez przerwy

  • Reply
    Karolina
    Sie 14, 2016 2:18 am

    Hey, wie ktoś gdzie znajdę wszystkie odcinki Pokemonów po polsku?

  • Reply
    makoitpl
    Sie 14, 2016 6:56 am

    A ja często podróżuje autobusem, codziennie minimum 50km, i po aktualizacji pokazało mi się że za szybko jadę. Teraz natomiast nie mogę grać. Może to zbieg okoliczności, lecz serwer jest zajęty cały czas od 9 sierpnia do teraz czyli dzisiaj mija 8 dni od kiedy nie mogę odpalić, a ja jako informatyk mógł bym tak zrobić że oszukam przez GPS, ale takie coś nie ma sensu. Nie wyobrażam sobie robić postać butami, miło jest poznać ludzi przy LureModule. Niestety ja mam nadal blokadę na serwer.

  • Reply
    makoitpl
    Sie 14, 2016 6:57 am

    Botami słownik mi tak zrobił 😉

  • Reply
    makoitpl
    Sie 14, 2016 7:03 am

    Ma ktoś pomysł jak uaktywnić serwer, wszystkie porady są przestarzałe, ja nawet 4razy montowałem pokemon Go od nowa i nic. Ingres działa bez zarzutu, a pokemon nie. Bez względu na to gdzie jestem.

    • Reply
      PanJapa
      Sie 14, 2016 1:24 pm

      Nic nie zrobisz bo właśnie Cię zbanowali, załóż nowe konto i gra się odpali ale od 1levela 😛

  • Reply
    Cheater
    Sie 14, 2016 9:11 am

    Niech najpierw dodadzą pokemony, ale nie tylko te pospolite w miejsca bardziej odludne. Nie każdy mieszka w USA żeby móc łapać konkretne okazy. To samo z gymami i pokestopami. Zacząłem cheatowac bo w mojej okolicy nie ma żadnych ciekawych pokemonow i jest mało pokestopow.Sorry bardzo, ale nie będę jeździł po całej Polsce czy też może za granicę żeby nadając dratini. Bez mocnych pokemonow gymy można tylko obwąchać.

  • Reply
    Jajaja
    Sie 14, 2016 7:22 pm

    Od wczoraj nie moge odpalic Pokemon GO na PTC. Jakies pomysly? Z gory dzieki. PS. Nie mam komunikatu o banie ani nic. Tylko, ze gra nie moze pobrac danych z serwera lub grafika o przeciazeniu. Nigdy nie botowalem. Zdaza mi sie natomiast poruszac komunikacja i koleja, gdzie postac czesto sie teleportuje. Napisalem do Niantic z tym problemem, ale nie spodziewam sie wiazacej opowiedzi.

  • Reply
    trener I klasy
    Sie 14, 2016 7:33 pm

    Ale w czym problem

    1) Wchodzisz na strone https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us
    2) klikasz Submit a request
    3) Wybierasz „report inappropiate gameplay”
    Wpisujesz swoj email
    Opis problemu w polu Additional info/reason for your request
    np (Cheating , very high level, many pokemon with high CP)
    W polu Nickname of suspected Trainer (one nickname per report, please)
    wpisujesz nick oszusta
    W polu Report wybierasz Cheating
    Submit ….. i gościu znika

    Za kazdym razem jak widze taki Gym to zrzut ekranu a wieczorkiem wysylam. jeszcze sie nie zdazylo bym spotkał ich ponownie

    • Reply
      Bobmistrz
      Sie 16, 2016 1:53 pm

      Czyli ludzie mający wyższy poziom i będący lepszymi to od razu bociarze? W ten sposób pokazujesz jaki ch**owy jestes xD I okazujesz swoją słabość niszcząc komuś gre

  • Reply
    anonymous
    Sie 14, 2016 8:45 pm

    Póki co nie ma z czego się cieszyć, ta fala banów była zaskoczeniem i dotknęła tylko tych najbardziej bezczelnych bociarzy. Już teraz widać jak analizują przyczyny, wyciągają wnioski i dostosowują ustawienia. Poza tym mamy też kwestię polowania na rzadkie pokemony, chociaż polowanie to trochę mocne słowo w momencie gdy zna się dokładną lokalizację i czas….to właśnie tu widzę największy problem. Co prawda Charizard 2000 CP złapany przez bota może być problemem ale przestaje nim być gdy ma się do dyspozycji 5 Dragonite-ów z czego 3 mają 100% IV :))

    Mam nadzieje że nie będzie tu zabawy w kotka i myszkę jaka miała miejsce w Dark Orbit (wielomiesięcznej zabawy w trakcie której przez boty z gdy odeszła znaczna część „standardowych” użytkowników)

  • Reply
    Tuwim Julian
    Sie 14, 2016 9:49 pm

    Nie dostałem żadnych nagród za zdobycie 21 levela. Można coś z tym zrobić?

    • Reply
      pimpim
      Sie 15, 2016 7:12 pm

      To czasem trwa, ale w końcu się pojawia w plecaku.
      Mogły też być na tyle pospolite że nie zauważyłeś że już są.

  • Reply
    Wkurzony gracz
    Sie 16, 2016 12:01 pm

    Ja na 18 lvl zacząłem cheatowac. Dlaczego? Bo w moim mieście wszystkie gymy zajęte przez wymaxowanych cheaterów. Nie uzywałem botów ale grałem na false gps bo jak inaczej miałem mieć szanse przejąć jakikowiek gym jak każdy z dragonitem 2500cp? Jak to możliwe ze każdy madragonite’a albo inne rzadkie wykokszone poksy jak w moim mieście same drowzee i pidgeye? Nawet jak mnie zbanują to bede zadowolony ze te ścierwa które mnie do tego zmusiły tez polecą

    • Reply
      Henio
      Sie 18, 2016 12:29 pm

      tez mam dragonita ale sporo mnie kosztowalo czasu zeby go zlapac… wiec nie wymiekaj… nie kazdy cheatuje, a po prostu albo gra sporo, albo ma wiecej szczescia

  • Reply
    hi hu
    Sie 17, 2016 7:11 am

    Mój znajomy z pracy gra na fake GPS codziennie tylko z głową i nic mu nikt nie zrobił 😀

  • Reply
    xxxpajacxxx
    Sie 19, 2016 2:32 pm

    Oby coś z tym zrobili, w mojej miejscowości wszystkie gymy (a trochę ich jest) należą do trzech tych samych graczy, z czego w każdym gymie mają pokemony po 2k cp. DOSŁOWNIE W KAŻDYM. Przydałaby się możliwość zgłaszania graczy, oraz specjalny dział, który te zgłoszenia sprawdza.

  • Reply
    volvo
    Sie 20, 2016 9:17 am

    i co zbanują 90% graczy – kiedyś w parku widziałem z 100 ludzi biegających teraz to nie widzę nikogo tylko non stop Gym atakowany – najpierw niech zrobią potem wrócę do gry

  • Reply
    Michel Angelo
    Sie 27, 2016 7:49 pm

    Niantic jest trochę bezmyślny z tym banowaniem. Po co takiemu oszustowi usuwać konto, a niech sobie ma takie pokemony, wystarczy zablokować mu dostęp do gymu i podniecenie mu minie.

    • Reply
      Wir
      Sie 27, 2016 9:55 pm

      Nie znasz sie na programowaniu gier to nie pisz bzdur
      Po co maja pisac 2 rozne procedury usuwania kont?

      Ban to ban i ludzik zaczyna od nowa i moze cos zrozumie a jak mu konto zostawisz to bedzie sie debil cieszyl ze mu sie udalo oszukac i jest bezkarny

      I nie kazdy cheatuje tylko zeby przejmowac gymy niektorzy sie podniecaja jak maja wiecej pokemonow w pokedexie

      • Reply
        MichelAngelo
        Sie 29, 2016 7:19 pm

        Dobrze że z ciebie spec od rur wydechowych, nie znasz się na psychologi a debilizmy tworzych, poczytaj trochę nim się wypowiesz lammerze jeden.