News 27

Czy Anniversary Box się opłaca?

box

„Prezent” udostępniony przez Niantic w sklepie wywołał burzliwą dyskusję – czy naprawdę jest on aż tak słabo opłacalny?

Wielu graczy już na pierwszy rzut oka może stwierdzić, że Anniversary Box to (bardzo) średnia promocja, która nie posiada właściwie niczego, co zachęcałoby do rzucania pieniędzmi w ekran telefonu. Jeden z użytkowników reddita na forum The Silph Road – Sam858, postanowił policzyć jak opłacalne były wszystkie dotychczasowe pakiety dostępne w promocji i jak na ich tle wypada najnowsza paczka.

Nazwa Zawartość Koszt Zniżka Zniżka procentowo
Świąteczny tydzień
Special Box 10x Great Ball, 2x Inkubator 250 monet 50 monet + Great Balle 16,67%
Great Box 20x Great Ball, 2x Incense, 4x Inkubator 550 monet 210 monet + Great Balle 27,6%
Ultra Box 20x Ultra Ball, 25x Incense, 6x Inkubator 1500 monet 650 monet + Ultra Balle 30%
Obchody Nowego Roku
Bronze box 100x Poke Ball, 8x Lure Module 460 monet 680 monet (Poke Balle mają ustaloną wartość w sklepie więc nie są uznawane za część zniżki) 58,62%
Silver box 8x Incense, 8x Lucky Egg, 8x Lure Module 980 monet 700 monet 41,67%
Gold box 50x Great Ball, 25x Incense, 25x Lucky Egg, 16x Lure Module 2480 monet 1380 monet + Great Balle  35,75%
Rocznica Pokemon GO
Anniversary Box 6x Inkubator, 6x Max Revive, 2x Premium Raid Pass, 20x Ultra Ball 1200 monet 80 monet + Ultra Balle 6,25%

Jak widzicie opłacalność poprzednich pakietów sięgała nawet ponad 1300 monet + Ultra lub Great Balle, które można uznać za część zniżki. Faktem jest, że nawet 1% różnicy można nazwać promocją, jednak trudno pozbyć się wrażenia, iż Niantic zaserwowało nam po prostu słabo opłacalny „prezent”. Czy producent Pokemon GO nie miał lepszego pomysłu? Czy też może liczył na to, że sprzeda się on jak wszystko do tej pory?

Sama zawartość paczki zdecydowanie nie powala. O wiele lepszym ruchem byłoby utworzenie pakietu z samych Raid Passów w promocyjnej cenie. Mam jednak wrażenie, że pierwsza rocznica Pokemon GO to doskonała okazja do przecen na poziomie 50% na wszystkie dostępne w sklepie przedmioty – zamiast tego mamy jednak Anniversary Box. Kto wie, może to dopiero (słaby) początek promocji?

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6lt2wo/discussion_i_did_the_math/

27 Comments

  • Reply
    Absurdoleum
    Lip 07, 2017 5:40 pm

    Zdecydowanie wolałbym 50% zniżki na raidy

  • Reply
    Gnoll
    Lip 07, 2017 5:42 pm

    Coraz gorzej zapowiada się ta rocznica…

    • Reply
      Absurdoleum
      Lip 07, 2017 5:45 pm

      Mam nadzieję że szykują jakąś bombę

      • Reply
        Michal_tata
        Lip 07, 2017 6:51 pm

        No już wybuchła-oburzenie.

        • Reply
          Absurdoleum
          Lip 07, 2017 8:00 pm

          Tym pikachu to gardzę, bo pokemon z niego i tak słaby, przy obecnym systemie zdobywania coins to na paczkę za 1200 zbiorę za pół roku. A gram od samego początku i normalnie jestem faktycznie oburzony

  • Reply
    Machrid
    Lip 07, 2017 5:45 pm

    do tej pory pokemon go mialo okolo 1mld 300 mln dolcow przychodzu, nie wiemy ile zysku ale tak czy siak wszyscy sa juz tam ustawieni dokonca zycia z wazniejszych osob w nianticu.
    tak naprawde o im juz nie musi zalezec co sie z ta uboga w opcje gierka dzieje dalej.
    a zawsze sie znajda jelenie ,ktorzy powiedza ze to super gierka i tacy ,ktorzy kupia taki kubelek niespodzianke za 1200 zetonow.

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 08, 2017 11:18 am

      Wiesz co, to ty dla mnie zachowujesz sie jak jelen. Nie masz moze wspolnych korzeni z chytra baba z Radomia. Masz podejscie jak jakis Janusz co mu kolega z zakladu na urodziny nie przyniosl flaszki tylko cukierki. Zastanawiam sie czy skoro liczac im przychod, cokolwiek w ta gre inwestowales? Jak nie to nie marudz, ze ci nic nie dali. Dadza Ci raidy to po co bo juz te poki masz. Dadza Ci box-a to po co bo drogi i sie nie oplaca. Dadza Ci legendy to powiesz zeza mocne do zbicia. A moze sam zrob apke, to sie razem posmiejemy.

      • Reply
        mayowy11
        Lip 09, 2017 10:11 pm

        tak niedlugo za pierwsze odpalenie gry tez trzeba bedzie placic i bedziesz sie cieszyl bo tak trzeba,wszystko dobrze z glowa? czy lv 12 i tata bogaty?

    • Reply
      Nowystary
      Lip 08, 2017 11:22 am

      Strzelam, że koszty to max 100 mln USD. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a im ktoś bardziej bogaty tym staje się bardziej pazerny. A wy dalej sobie tłumaczcie, że dobrze jest kupić trochę coinsów bo programistom się należy za ich pracę. Programiści nic z tego nie mają, bo korporacja jest dla nich tak chojna jak i dla graczy.

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 08, 2017 7:02 pm

        Obstawiam ze wiecej, bo akurat programisci tani nie sa, a w przypadku takiej gry to pewnie jest ich conajmiej setka. Chodizi o sam fakt tego marudzenia, dopiero co byl zmieniony system gymow i raidy, jest sie czym zadowolic, a jak komus sie komus nie podoba to niech zaczeka, cos sie jeszcze wydarzy.

  • Reply
    Ehhh
    Lip 07, 2017 5:47 pm

    Miejmy nadzieję, że pojawi się coś innego jeszcze. Dla mnie ta paczka musiałaby być tańsza o jakieś 400 monet, żeby przejawiać opłacalność 🙁

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 07, 2017 6:39 pm

    A ja po prostu zostawię to bez komentarza. Brak słów i tyle.

  • Reply
    Zawiedzona
    Lip 07, 2017 7:10 pm

    Masakra

  • Reply
    at3at3
    Lip 07, 2017 7:39 pm

    W moich kalkulacjach: 6xInku + 2xRaid = 1100. Bo reszta wypada ze stopów, więc nie liczę…
    Nie opłaca się nijak…

    • Reply
      Bodzio
      Lip 07, 2017 7:55 pm

      Dokładnie w taki sam sposób sobie to przeliczałem. 😀

  • Reply
    kony03
    Lip 07, 2017 10:18 pm

    Chciałem się dopytać bo może w temacie nie jestem, czy zmieniło się coś w power up-ach pokemonów????? Dawno zmaksowane poksy mogę ponownie ulepszać? Np. przy Gyaradosie CP 2450 który miał maks CP (w moim przypadku) mogę jeszcze go ulepszyć. Mam tak samo z innymi pokemonami.

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 08, 2017 11:05 am

      A level Ci sie podniosl? Jak wbijasz lvl to ca kazdy masz po 2 power up-y.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 07, 2017 10:21 pm

    Kupiłem 10 boxów. Jestem szczęśliwy bo mam aż 20 pasów za JEDYNE 12000 coinsów. Kurde ale zrobiłem interes. Hahahaha

  • Reply
    a
    Lip 07, 2017 11:30 pm

    Miał być artykuł o 3/4 poziomie raidów.
    W sumie o 3 poziomie nie ma co już pisać, bo na SR wszystko zostało pięknie wyjaśnione jedną infografiką.
    Super sprawa dla osób chcących robić raidy tier 3 solo.
    https://i.redd.it/acn8kb1k448z.png

  • Reply
    Ashhash
    Lip 08, 2017 12:55 am

    Polacy youtuberzy biedni LOL, tylko zagraniczni kupują ta paczkę haha xd
    Się nie opłaca się !!!
    Co do gymow solo: nie tylko co upadłego bossa i fanty za niego są random, także moveset bossa i najlepszych movestow solo rady nie da.

    • Reply
      jak.w
      Lip 08, 2017 2:43 pm

      Mógłbyś napisać po polsku tę część o raidach solo, bo ciężko zrozumieć.

  • Reply
    Stacker13
    Lip 08, 2017 2:06 am

    Haha! Na serio? Nic za darmo na zasrane urodziny pokemon go? xD Coś im się we łbach poprzewracało co im szkodzi dać każdemu graczowi po jednym anniversary box’ie?!

  • Reply
    Gainax
    Lip 08, 2017 6:57 am

    to co się dzieje na rededycie to patologia umysłowa… po co drążą ten temat…? po co te wyliczenia procentowe….. nie opłaca się i koniec. o co drążyć dalej?

  • Reply
    Vinci
    Lip 08, 2017 8:27 am

    Mija rok od startu gry a oni nic nie organizują dla społeczności. Rocznica to powinno być najważniejsze i największe wydarzenie jak dotychczas… słabe to

  • Reply
    VblacK
    Lip 08, 2017 9:32 am

    Moim zdaniem nie opłaca się kupować tego nowego boxa bo great ball to każdy może sobie wziąć z pokestopa więc 80 pokecoinów to bardzo mała zniżka. Prezenty się daje więc Niantic powinien dać 1 takiego boxa każdemu graczowi a nie że on ma jeszcze płacić za prezent dla siebie. Ta rocznica się słabo zapowiada.

    • Reply
      Kropianka
      Lip 10, 2017 9:22 am

      A jest tam gdzieś napisane, że to gift? Nazwa jest pudło rocznicowe, nic nie sugeruje, że jest za darmo.

      W sumie może i dobrze zrobili z tymi urodzinami, w końcu to solenizant dostaje prezenty, a nie goście.

  • Reply
    MasterSun8
    Lip 09, 2017 12:40 pm

    Anniversary Box. Usłyszałem o nim od kolegi to włączyłem Pokempn Go i myślę pewnie o jakaś paczka za darmo włączam a tam box w którym jedyna wartościowa rzecz to oczywiście egg incubator no i może raid passy ale one to żadnej wartości nie mają w mojej miejscowości bo przeważnie jest tak że 1 dzień nie ma wartościowych raidów 2 dzień jeden a 3 tylko 2 i koło się zamyka i nie potrzebuje dokupywać raid passów a jak już to bardzo rzadko.