News 44

Ditto już w grze?

ditto

Niantic prowadzi dość specyficzną politykę dotyczącą udzielania graczom informacji dotyczących wszelkich zmian w aplikacji. Oczywiście także tym razem dodatkowe informacje zawdzięczamy dociekliwym poszukiwaczom ciekawostek w kodzie gry.

Oficjalna notka o zmianach w nowej wersji aplikacji nie powala na kolana. Naprawa błędu z animacją wykluwania jajka, która pojawiała się na mapie chwilę przed jej właściwym wyświetleniem oraz pomniejsze poprawki tekstowe. Okazuje się jednak, że ukryte przed nami zostały inne, bardzo ciekawe zmiany. Ich źródłem jest znana z rozmontowywania gry na czynniki pierwsze społeczność The Silph Road.

1. Ditto już za moment w grze?

Nowy kod dla Ditto został dodany wraz z aktualizacją. Dzięki temu praktycznie możliwym byłoby spotkać go w grze.

  • Ditto posiada teraz status możliwego do spotkania w dziczy. Nie jest jednak jasne, czy ta opcja została już uruchomiona oraz czy Ditto przed złapaniem będzie widoczny w swojej oryginalnej formie;
  • Ditto pojawił się w kodzie jako możliwy do użycia w walce;
  • Dźwięki dla różnych efektów z udziałem Ditto zostały dodane;
  • Grafika dla tła w profilu pokemona została dodana (ciemny fiolet);
  • Grafika „pojawiania się” została dodana dla Ditto, być może dla odmiennego wyglądu na mapie (transformacja) oraz gdziekolwiek indziej.

Jest możliwym, że Ditto już teraz jest w grze. Nie można tego jak na razie potwierdzić inaczej niż zapisami z kodu gry, ale zmiany te spowodowały, że aplikacja posiada wszystko, co potrzebne do obsługi interakcji Ditto.

2. Dodano trzech nowych „sponsorów”… ale są oni niecodzienni

Do znanej już listy sponsorów (MCDONALDS, POKEMON_STORE, TOHOSOFTBANK, and GLOBE) dodano trójkę nowych.

  • SPATULA
  • THERMOMETER
  • KNIFE

Prawdopodobnie są to nazwy zastępcze dla przyszłych sponsorowanych lokacji. Możliwym też jest, że mogą też mieć one zastosowanie do przyszłych eventów. Warto zauważyć, iż razem z nazwami nie dodano żadnych nowych grafik. Tak więc nie wiadomo, czy są one przeznaczone do użytku w PokeStopach sponsorowanych, czy do jakiegokolwiek innego zastosowania.

3. Zmiany w testowanym systemie namierzania

Nowy kod został dodany do testowanej funkcji nearby (testowana obecnie w San Francisco, Arizonie oraz Seattle). Ukrywa on całkowicie sekcję „sightings”, kiedy minimalna liczba pokemonów w sekcji „nearby” (tych obok PokeStopów) zostanie osiągnięta. Ta minimalna liczba nie jest znana, ale może ona zawierać tylko jednego pokemona.

4. Coś… błyszczącego

Nie jest to jak na razie przełomowa informacja i nie należy jej nadinterpretować. Po raz pierwszy w kodzie gry odkryto słowa „shiny” oraz „rare”, które pojawiły się w nowym APK.

Jest także nowy plik dźwiękowy, który jest odtwarzany, gdy złapany pokemon jest oznaczony przez grę jako „rare” (rzadki). Jest ona bardziej entuzjastyczna niż melodia po złapaniu stworzenia, którą już znamy.

W kodzie znajduję się także dość duża ilość nowego kodu segregująca pokemony według „materiału” na zwyczajne oraz błyszczące (ang. shiny). Materiał w kodzie gry oznacza specyfikację dotyczącą sposobu wyświetlania tekstur, odbijania światła oraz kolorów/przyciemnienia.

[Jeżeli nie wiecie czym jest pokemon w odmianie shiny, zapraszam do wyjaśnienia pod TYM adresem.]

Jeśli to prawda, że materiał „shiny” został wprowadzony, jest bardzo możliwe, że te odmienne wersje pokemonów mogą się zacząć pojawiać.

Jednak.

Nie ma obecnie żadnych nowych „cieni” dla pokemonów jeśli chodzi o pokedex/sightings/nearby, czy gdziekolwiek indziej w grze. Możemy spodziewać się, że zobaczymy ikony w wersji „shiny”, jeśli rzeczywiście staną się one częścią gry.

Traktujcie te informacje z dużym przymrużeniem oka. Zespół badający kod będzie nadal sprawdzał tę możliwą nowość w grze.

5. Zmiany w systemie walki?

Obecnie nie zmieniły się żadne wartości dotyczące obrażeń czy CP, ale pewna ilość kodu odnosząca się do ruchów/ataków została dodana. W tym momencie pozostaje ona niewyjaśniona, ale być może jest to pewien punkt odniesienia do przyszłych zmian w systemie walki.

Tak więc jak widzicie aktualizacja przyniosła do kodu gry nieco więcej, niż można zauważyć. Nawet jeśli pokemony w wersji shiny to nadal wielka niewiadoma, to możemy być praktycznie pewni, że Ditto jest bardzo blisko wprowadzenia do gry. Co więcej, może on już być teraz w niej obecny! Bądźcie więc czujni.

W niedawnych wywiadach szef marketingu Niantic wspominał o dużych zmianach, jakie zawitają do gry przed końcem tego roku. Można śmiało stwierdzić, że powyższe oznaki wskazują na te niesamowite rzeczy, które dopiero nadejdą.

44 Comments

  • Reply
    Pekemon
    Lis 20, 2016 5:49 pm

    Już się nie mogę doczekać 🙂 Dzięki, że staracie się informować nas na bieżąco 😉

    • Reply
      ZmoczCzapke
      Lis 23, 2016 3:08 am

      Ja już mam swojego Ditto. Złapałem Zubata których po chwili przemienił się w Ditto

    • Reply
      Miszol
      Lis 23, 2016 10:47 am

      Ditto złapany! Na mapie ukazał sie jako magic karp- po złapaniu przekształcił sie w Ditto 415cp.

  • Reply
    franeczek91
    Lis 20, 2016 5:51 pm

    Nie zapomnę jak w pokemon fire red złapałam czerwonego gayardosa.
    A co do pokemon go – jeśli tu też się pojawią osobniki ‚shiny’ – chyba nie będę się tak cieszyć jak w wersji komputerowej gry.

    • Reply
      Laraya88
      Lis 20, 2016 8:33 pm

      W Fire Red? Moj byl w Crystal, na jeziorku 🙂

      • Reply
        franeczek91
        Lis 21, 2016 7:18 am

        Tak, to była wersja fire red.Jeszcze gdzieś mi jakiś legendarny pokemon uciekał z balla, mimo że miał bardzo pasek HP w kolorze czerwieni.może wrócę do save’a gry i dokończę go szukać.

  • Reply
    VIPas
    Lis 20, 2016 11:39 pm

    Animacje Ditto, Articuno, Zapdos-a, Moltres-a, Mewtwo i Mew juz co najmniej od ver. 0.35 sa zarowno w kodzie gry jak i na serwerze Naintic i kazdy moze je sobie obejrzec i nawet polapac uruchamiajac prywatny serwer na swoim PC

    Zaladowalem na YT video: https://youtu.be/Yi8mK0x9Z78

    • Reply
      DexterK
      Lis 23, 2016 11:04 am

      Przed chwilą złapałem Dino. 😀
      Na mapie widziałem Rat i go złapałem a potem przemienił się w Dino. Rat miał niecałe 400 CP a po transformacji Dino ma 61 CP i 400 stardust do level up.

      Ataki to:
      Transform = 0
      Struggle = 15

      Pozdrawiam

  • Reply
    Janisz
    Lis 20, 2016 11:46 pm

    Mam problem. Od pewnego czasu nie mogę zrobić kontrolowanej ewolucji Eevee. Chcę zrobić Flareona, zmieniam imię na Pyro, jednak za każdym razem wychodzi Jolteon. Pozostałe imiona (ze wcześniejszych ewolucji)oczywiście zmieniłem na te zwykłych poków. Miał ktoś może podobny przypadek?

    • Reply
      Rossoneri
      Lis 21, 2016 1:53 am

      Niestety, ale „kontrolowaną” ewolucje ewy można zrobić tylko raz, później jej ewolucje są losowe.

      • Reply
        Rossoneri
        Lis 21, 2016 1:54 am

        P.S Oczywiście jeden raz na każdą jej „wersje” 🙂

        • Reply
          sartanaz
          Lis 21, 2016 10:24 am

          Można robić ile się chce. Trzeba tylko pamiętać, żeby po zmianie nazwy a przed ewolucją wyjść i ponownie wejść do gry.

          • kropianka
            Lis 21, 2016 5:27 pm

            Nie działa. Raz i koniec. Jeśli zadziałało Ci więcej razy to musiałeś mieć farta i akurat wylosowałeś toco chciałeś.

  • Reply
    Asz
    Lis 21, 2016 9:37 am

    Same łaki wykluwają się z niezwykle rzadkich u mnie jaj 10 Km..
    Jak nie Jynx, to Pinsir, bądź Elektrabuz..
    Fajnie, że raz już wykluła mi się z 5 Km Eeeve, gdyż z dyszek od początku wykluwają się głównie te wymienione powyżej łaki..
    700 wyklutych jajek daje podstawę do stwierdzenia, że póki regionalne się z jaj nie wykluwają, przynajmniej nie mnie..

  • Reply
    slash
    Lis 21, 2016 10:12 am

    Po ostatnich aktualizacjach pokemony częściej wyskakują z kul. Teraz za pierwszym rzutem udaje się schwytać nawet co 10 stworzenie. Szczytem irytacji jest uciekający Weedle z CP 70. Jestem na 28 lv i nigdy wcześniej nie miałem aż takich problemów z łapaniem gadów. Mieszkam w małym mieście, pokestopów nie mam na każdym kroku jak to w dużych miejscowościach, to i plecak prawie pusty.
    Ewentualne dodanie Ditto do gry ciekawy pomysł, teraz ładna pogoda, to można szukać go po krzakach. Shiny powinni już wcześniej dodać, bo teraz zaawansowany gracz ma już zapewne silną ekipę poków. No i taki stworek powinien mieć najlepszy appraisal. Jeśli złapię lśniącego , a baba stwierdzi, że pok nie ma pomysłu na walkę, to po co mi trzymać takiego ułomka ??
    Do aktualizacji mogą dodać jeszcze płeć pokemonów. W grach zawsze jako starter wybierałem samicę. Tu stosunek płci jest 88:12 na korzyść samców. Tak samo łapałem samice Snorlaksa, Eevee, Growlithe i skamieliny Kabuto, Omanyte, Aerodaktyl i dla odmiany samców Vulpiksa, Clefairy i Jigglypuffa.

    • Reply
      franeczek91
      Lis 21, 2016 10:33 am

      Powiem Ci, że ja mieszkam w takim średnim mieście i też nie mam czym rzucać do stworów, muszę przeglądać co lepsze albo łapać to, co akurat jest mi potrzebne do ewolucji.To też jest pewnie przemyślany zabieg Niantic- mniej pokeboli= mniej zlapanych poków= mniej cukierków= wolniej zdobywane doświadczenie trenera= wolniejsze wbijanie leveli przez trenera.
      A po co nam wiedzieć jaka jest płeć pokemona?

      • Reply
        partyzant
        Lis 21, 2016 11:27 am

        Gdyby chcieli pohamować nabijanie XP, to by nie dawali tych codziennych bonusów za pierwszego złapanego poka i wykręconego pokestopa. Z perspektywy dużego miasta (i 29 levelu) najpoważniejszą dla mnie bolączkę stanowią bardzo skromnie wypadające porcje kurujące HP – przy 20-30 walkach dziennie mam teraz coś ok. 10 pokemonów z mniejszymi bądź większymi brakami w tej materii (z drugiej strony kilka „Max potion” trzymam w rezerwie stategicznej).

        • Reply
          jakoushirou
          Lis 21, 2016 12:06 pm

          Dali aby zmotywować ludzi do codziennego grania.
          A na pewno chcą obniżyć zdobywanie expa, bo za szybko ludzie zdobywają. Narzekali też wszyscy na za małą liczbę pokemonów, więc dali więcej pokemonów, ale spowodowali, że mniej pokeballi jest (zawsze można dokupić, heh).

          Ja mam 30 lvl i wyrzucam potiony, ale to dlatego że się biję max 2 razy w ciągu dnia (2 gymy).

          • Artek
            Lis 21, 2016 1:16 pm

            Przecież to jest firma charytatywna. Chodzi głownie o kasę a nie wolne nabijanie XP. Więcej pokemonów mniej bali proste i jasne zmuszanie do kupienia bali za $.

  • Reply
    Artek
    Lis 21, 2016 1:17 pm

    Zjadło mi NIE,
    Przecież to nie jest firma charytatywna.

  • Reply
    Wooky
    Lis 21, 2016 3:33 pm

    Jest jakiś dzialajacy sposób na gre na zrootowanym urządzeniu w aktualnej wersji?

  • Reply
    Ninja
    Lis 21, 2016 3:41 pm

    Najgorzej, że dzisiaj już 21.11, więc zostały jeszcze tylko 2 dni, a z uwagi na zmiany API lepiej wstrzymać chodzenie po kraju kwitnącej wiśni.

  • Reply
    Aczek
    Lis 21, 2016 3:58 pm

    Mam problem,mianowicie od kilku dni nie moge sie zalogpwac poprzez konto google,udaje mi sie moze raz na 10.Czy ma ktos taki problem?czym moze byc to spowodowane wczesniej zadnych problempw nie mialem

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 21, 2016 6:26 pm

    mała rzecz jaką zauważyłem a nie opisano tu:
    gdy „your bag is full” i zakręcimy pokestopem nie robi się on fioletowy jak dotychczasz i nie dostajemy 50XP (lub 100 gdy więcej niż 5 przedmiotów miałoby wypaść) a jak zrobimy miejsce w plecaku to możemy ponownie zakręcić pokestopem i odebrać z niego przedmioty

    niby nic a przydatne

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 21, 2016 6:33 pm

      Pisałem o tym tydzień temu w którymś komentarzu ;D

  • Reply
    Lordzik3city
    Lis 21, 2016 10:00 pm

    A mi przed chwilą stała się dziwna rzecz. Telefon mi padł, a po włączeniu moje poki, a dokładnie Rhydon i 3 Vaporeony,lvl 28, zwiększyły swoje CP. Pierwszy o ok 800,a reszta 200-300. Może wpływ aktualizacji, chociaż, oczywiście po instalacji gra uruchomiła się ponownie. Ktoś coś wie na ten temat?

  • Reply
    Jaaaa
    Lis 23, 2016 1:36 am

    Właśnie wpadł mi Ditto. Dziwne, bo łapałam innego pokemona a nagle pojawiła się wizualizacja wykluwania jaka typu Oh! i zamiast tego, co łapałam zjawił się Ditto

  • Reply
    Mary
    Lis 23, 2016 2:29 am

    Właśnie złapałam Ditto! No właściwie to łapałam rattate do ewolucji, a okazało się, że to Ditto. Słaby, bo słaby ale jest 🙂

  • Reply
    LoganTheBadWolf
    Lis 23, 2016 2:47 am

    Są już pierwsze Tweety ze zdjeciami potwierdzającymi- Ditto jest w grze. Każdy złapany pokemon może się w niego przemienić.

  • Reply
    kropianka
    Lis 23, 2016 6:03 am

    Mam Ditto! Dziś pierwszy mój lapany pokemon to był pidgeye, po złapaniu zarejestrował się w pokedeksie Ditto 482 CP, chociaż pidgeye miał chyba trzysta coś. Ataki ma typu normal transform 0 i specjalny struggle 15. Na arenie po rozpoczęciu walki z pidgeottem zamienił się też w pidgeotta z ponad 700 CP choć przeciwnik miał niecałe 600.

  • Reply
    Poketrener
    Lis 23, 2016 7:36 am

    Ditto juz jest ☺

  • Reply
    VIPas
    Lis 23, 2016 8:54 am

    Ditto jest juz w grze do zlapania

    Obejrzyjcie video ponizej znanego gracza w POGO (39 level)

    Zlapal magikarpia (z innych tez mozna zlapac) i ewoluowal mu w Ditto!!

    Po wrzuceniu do gyma ewolual na Vaporeona (ale tylko na czas walki w gymie)

    Ide na lowy – mam spawn gdzie co pol godziny jest od 2 do 4 mkarpi to sam sprawdze i zaladuje video jak zlapie

    https://www.youtube.com/watch?v=BWXx73egbiE

  • Reply
    DawidS81
    Lis 23, 2016 8:54 am

    Hehe, racja MAM DITTO 😀

  • Reply
    zuzia
    Lis 23, 2016 9:48 am

    mam ditto xd

  • Reply
    Pawel
    Lis 23, 2016 10:10 am

    Ditto już jest złapałem Pidgeya i zmienił się w Ditto potwierdzam ;]

  • Reply
    Klosek1981
    Lis 23, 2016 10:20 am

    Mam już Ditto, złapałem Pidgeya, a on zmienił się w Ditto 🙂

  • Reply
    sempai5
    Lis 23, 2016 11:38 am

    Łapię sobie gołębia, a tu nagle zamienia się w ditto 😀 trzeba będzie łapać teraz wszystko co się rusza 🙂

  • Reply
    Duka
    Lis 23, 2016 12:03 pm

    Dzisiaj wysyp Ditto, ledwo wyszłam z domu mam już 2 :p

  • Reply
    manutdiek
    Lis 23, 2016 12:20 pm

    Oficjalnie ditto zlapany

  • Reply
    Aga
    Lis 23, 2016 12:23 pm

    U mnie to samo 🙂 Moje na razie ukryły się jako Pidgeye i mają małe CP 🙂

  • Reply
    gelu60
    Lis 23, 2016 12:56 pm

    Mam i ja. Był ukryty w pidgeyu.

  • Reply
    jaso
    Lis 24, 2016 8:25 pm

    Piszcie gdzie lokalizacja dokładna:(

  • Reply
    troll
    Lis 25, 2016 10:38 pm

    Po ostatniej aktualizacji występują u mnie problemy z lokalizacją.Jestem w otwartym terenie , a nie może mnie przez chwilę wykryć i dopiero po chwili mnie lokalizuje.Pojawia się pokemon , a ten mnie zaczyna szukać( kręci się kółeczko z lewej górnej strony )Czy u Was też to występuje ?