News 42

„Do kiedy te piksele?!”

piksel

Tytuł z nagłówka to chyba jedno z najczęściej padających pytań w ciągu ostatnich dwóch dni. 

Wprowadzenie 8-bitowych ikon dla pokemonów wzbudziło mieszane emocje wśród graczy. Warto oczywiście zaznaczyć, że jest to tylko żart przygotowany przez Niantic z okazji 1 kwietnia, który zostanie z nami przez kilka kolejnych dni. Producent Pokemon GO nie udzielił informacji kiedy cała „akcja” się skończy, ale odpowiedź znajdujemy na oficjalnej stronie serii Pokemon:

Szacujemy, że pokedex zachowa ten retro wygląd do 7 kwietnia, więc cieszcie się nowym stylem swoich pokemonów póki jest na to czas.

Źródło: https://www.pokemon.com/us/pokemon-news/pokemon-go-receives-a-graphicalupgrade/

Ciekawostka: Wbrew obiegowej opinii 8-bitowe ikony nie są reliktem przeszłości w grach na konsolach Nintendo. W najnowszych grach siódmej generacji również są one obecne – obrazują stworzenia na ekranie kolekcji a na górnym ekranie jest wyświetlany ich model 3D:

20180402_111100 20180402_111055

W tym samym czasie co ikony do gry trafił również shiny Murkrow i Niantic zwiększyło częstotliwość występowania tego pokemona. Zwiększony spawn Murkrowa potrwa zapewne również do 7 kwietnia.

42 Comments

  • Reply
    patrykknights
    Kwi 02, 2018 12:21 pm

    Pikselowa oprawa wprowadza nie małe zamieszanie . Niektórych pokemonów nie sposób rozpoznać …

    • Reply
      Ruki
      Kwi 02, 2018 7:10 pm

      To chyba tylko dla takich dzieci jak ty co nie grały w pierwsze gry 😉

      • Reply
        Steve the Seagull
        Kwi 10, 2018 9:31 pm

        Mi tam podobają się znacznie bardziej niż te „nowoczesne”. Miło znów po latach zobaczyć pikselowego rattatę. 😛

    • Reply
      Geo
      Kwi 02, 2018 7:43 pm

      Tylko, jeśli jesteś fanem od startu PGO. Prawdziwi fani nie mają żadnego problemu.

      • Reply
        Pawerxon
        Kwi 02, 2018 10:24 pm

        Dokładnie, jak dla mnie to one by mogły zostać na stałe.

  • Reply
    Kaonashi
    Kwi 02, 2018 12:29 pm

    jak dla mnie, to ta pikseloza jest spoko – wprowadza klimat poków 😀

  • Reply
    Ivan
    Kwi 02, 2018 1:05 pm

    Mi taki retro wygląd się podoba, przypomina się od razu człowiek grał w fire red czy heart gold 😉

  • Reply
    Sky
    Kwi 02, 2018 1:16 pm

    Jak kocham 8 bitową grafikę tak w Pokemon GO ten widok bardzo mnie irytuje.

  • Reply
    Steam23fm
    Kwi 02, 2018 1:53 pm

    Dla mnie te retro psuje styl .gier pokemon go

    • Reply
      Kaniok
      Kwi 15, 2018 9:34 pm

      Pasuje styl gier pokemon go??? Ale, że co?? „Gier” ?? Już pominąwszy fakt że jest tylko JEDNO pokemon go to orientujesz się, że jakieś kilkanaście lat zanim ono powstało to właśnie takie pikselowe poki się łapało?

  • Reply
    Pawerxon
    Kwi 02, 2018 3:01 pm

    Mi się one bardzo podobają ☺

  • Reply
    bogusz89
    Kwi 02, 2018 3:51 pm

    Powinni to zostawić w grze i dodać przełącznik w ustawieniach. Każdy by mógł wybrać jaki styl woli.

  • Reply
    Masza i niedzwiedz
    Kwi 02, 2018 5:18 pm

    Czekam z niecierpliwoscia do tego 7… mother of god…

  • Reply
    Pawerxon
    Kwi 02, 2018 5:39 pm

    Latias od jutra na raidach w Europie ☺☺☺☺☺

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 02, 2018 6:34 pm

      A ja kurde na głównym koncie nie trafiłem lugii shiny. Na słabszym natomiast dwie heh

      • Reply
        Masza i niedzwiedz
        Kwi 02, 2018 11:55 pm

        Juz gdzies to pisales. Laczymy sie z toba w bolu. Nikogo to raczej nie interesuje 😉

  • Reply
    marcinekk24
    Kwi 02, 2018 6:12 pm

    Idzie oszaleć z tą pikselozą!!! Co za głupi pomysł. I jeszcze na dodatek będę musiał się z tym cholerstwem męczyć aż do 7 kwietnia. Ja wcale nie cieszę się tym „retro wyglądem”, jest ohydny, nie idzie rozpoznać pokemona, potwornie źle się gra. Co za idiota to wymyślił?!

  • Reply
    Seba
    Kwi 02, 2018 6:29 pm

    Szczęście że koniec pikseli nie długo patrząc na pasek czasem nie idzie rozpoznać pokemona

  • Reply
    Długi Olo
    Kwi 02, 2018 7:07 pm

    Bez urazy dla kolegów i koleżanek graczy alei to się nie podoba. O mały włos a transferowalbym mojego dragonite 3200 CP który podobny jest do nie wiem czego

    • Reply
      Wooper
      Kwi 02, 2018 8:56 pm

      To oznacz sobie gwiazdką dla pewności żeby nie usunąć, poza tym jak można się pomylić, te piksele są czytelne…

      • Reply
        marcinekk24
        Kwi 03, 2018 11:03 am

        Te piksele są bardzo nie wyraźne i trudno rozpoznać pokemona. Muszę specjalnie wytężać wzrok i domyślać się co to za pokemon jest.

  • Reply
    JBC Niantic
    Kwi 02, 2018 7:24 pm

    Odpalam dzisiaj Pokemonki aaa tam info że mam przestać używać innych aplikacji. WTF ja niczego nigdy nie instalowałem 🙁 tylko wchodzę na gymhuntr ale przecież to nie wymaga logowania. O co chodzi??? Widzę same pidżeje i rattaty. Mam IOS

  • Reply
    JBC Niantic
    Kwi 02, 2018 7:28 pm

    Odpalam dzisiaj Pokemonki aaa tam info że mam przestać używać innych aplikacji. WTF ja niczego nigdy nie instalowałem tylko wchodzę na gymhuntr ale przecież to nie wymaga logowania. O co chodzi??? Widzę same pidżeje i rattaty. Mam IOS

    • Reply
      a
      Kwi 02, 2018 11:31 pm

      Używasz/używałeś Pokegenie, albo innego kalkulatora IV wymagającego logowania?

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Kwi 02, 2018 7:35 pm

    Do pidgeya

    • Reply
      xyz321
      Kwi 02, 2018 10:13 pm

      poszła fala shadowbanów na użytkowników IOS, tak „za darmo”, skontaktuj się z supportem

  • Reply
    Wojtas
    Kwi 02, 2018 8:16 pm

    Pikseloza to pokusi a co sądzicie o tym ostrzeżeniu co niantic obecnie wysyła praktycznie każdemu niby jakiś ze spooferzy

    • Reply
      Czerwony
      Kwi 02, 2018 8:44 pm

      Na pokemongohub_net piszą o ostrzeżeniach dla spooferow, więc kto używa/ał programów pozorujacych gps i nie latał na fly choćby 100m to nie ma się czego obawiać. Osobiście to mam nadzieję, że posypią się permu lub chociaż softy( ale na dłuższy czas). Niech bèdzie 20 uczciwych graczy niż 200 oszustów, bo ani to nie pomaga w uczciwej grze, ani nie przynosi kasy Niantic’owi.

    • Reply
      Czerwony
      Kwi 02, 2018 8:45 pm

      Na pokemongohub_net piszą o ostrzeżeniach dla spooferow, więc kto nie używa/ał programów pozorujacych gps i nie latał na fly choćby 100m to nie ma się czego obawiać. Osobiście to mam nadzieję, że posypią się permu lub chociaż softy( ale na dłuższy czas). Niech bèdzie 20 uczciwych graczy niż 200 oszustów, bo ani to nie pomaga w uczciwej grze, ani nie przynosi kasy Niantic’owi.

      • Reply
        Das
        Kwi 02, 2018 8:51 pm

        W większości miejscach to tacy ludzi tylko trzymają jeszcze ta grę ma chodzie

      • Reply
        Wooper
        Kwi 02, 2018 9:01 pm

        Mnie tylko wkurza jak ktoś specjalnie zrzuca Cię z gymu, a ewidentnie widać, że nie ma nikogo w pobliżu ani bloku obok z którego mógłby grać. Czyli robi to specjalnie i dla zabawy, żeby Cię wkurzyć. Jeżeli ktoś sobie chodzi i łapie poki to co z tego? Niech gra sobie jak chce byle nie szkodzić innym.

  • Reply
    Das
    Kwi 02, 2018 8:50 pm

    Niech już to gowno wyłącza bo na telefonie to mało widać

  • Reply
    Wooper
    Kwi 02, 2018 9:06 pm

    Dodam jeszcze, że ostatnio jak robiliśmy raid na Lugię to dołączył do nas jeden fake i gdyby nie ten fake to byśmy tego raidu nie zrobili bo było malutko osób.

    • Reply
      Ildhur
      Kwi 03, 2018 8:50 am

      Widziałem film Kushiego z Izraela, w którym mówił o współpracy normalnych graczy i tych fly. Pomysł nie jest zły, zwłaszcza dla ludzi co narzekają na brak partnerów do raidów.

  • Reply
    EazyE
    Kwi 03, 2018 1:17 pm

    Piksele akysz… 🙂 Ewentualnie jeśli wielu osobom się podoba to mogliby dać alternatywną wersję do wyboru i każdy byłby zadowolony

    Fajne te questy, chociaż Mew szybko nie złapie przez ewolucję Magikarpia. Ale jeśli nie usuną opcji złapania go w przyszłości, na przykład zastępując innym stworkiem to nie ma pośpiechu

    • Reply
      bart
      Kwi 03, 2018 3:19 pm

      Kilka mitycznych poków czeka np Celebi , osoby które złapią Mew nie mają sporej ilości qestów, które dają super nagrody.

      Zbieranie stempli straszna prościzna, co za tym idzie nuda i mała motywacja ze względu na nagrody typu : jeden ananas.

      • Reply
        Wooper
        Kwi 03, 2018 4:04 pm

        Motywacją ma być legenda do złapania na samym końcu, szczególnie dla osób które jej nie mają.

        Dobrze, że Special jest czasochłonny bo by wszyscy po 1 dniu mieli Mew. Ja akurat mam cuksy na Magikarpa, ale Ditto złapać się nie chce. Poza tym Questy są nowe i pewnie z czasem wymyślą coś być może – ciekawszego, bardziej urozmaiconego – uważam, że jak na początek i tak jest spoko.

  • Reply
    000ocho000
    Kwi 03, 2018 5:34 pm

    Fu! Fu! Fu!

  • Reply
    preczzpixelami
    Kwi 03, 2018 11:25 pm

    Jak dobrze, że za kilka dni to usuną:D Pamiętam czasy pikselkowych tamagochi (?) ale zamiast sentymentów czuję irytację myląc stworki, Weedle prawie został w Gymie ;p

  • Reply
    Gramnogami
    Kwi 04, 2018 3:02 pm

    Czym ladniejsza oprawa graficzna tym lepiej. Wypad z pikselami,trzeba isc do przodu,rozwijac gre,a nie cofac sie w czasie.

  • Reply
    Gramnogami
    Kwi 04, 2018 3:04 pm

    Tak czy siak,i tak ta gra zeszla na psy od kiedy przerobili gymy.Gra stracila sens.

  • Reply
    marcinekk24
    Kwi 07, 2018 11:34 pm

    Wreszcie te piksele zniknęły. Można w końcu normalnie grać.