News 91

Dokładne daty dla legendarnego trio!

legendy

Niantic w końcu postanowiło podzielić się z nami informacjami dotyczącymi dokładnych okresów, w których pojawiać będą się poszczególne ptaki z legendarnego trio.

Producent Pokemon GO kilka dni utrzymywał nas w niepewności co do tego przez jaki jeszcze czas będziemy mogli złapać dostępne obecnie legendy i kiedy pojawią się „opiekunowie” pozostałych dwóch teamów – Valor oraz Instinct. Na oficjalnym blogu Niantic oraz w mediach społecznościowych gry pojawił się wpis z dokładnymi datami:

Na podstawie starań [graczy] w sobotę podczas Pokemon GO Fest, Lugia i Articuno zostały odblokowane. W najbliższych tygodniach dołączy do nich Moltres oraz Zapdos.

  • Articuno: od soboty 22 lipca do poniedziałku 31 lipca,
  • Moltres: od poniedziałku 31 lipca do poniedziałku 7 sierpnia,
  • Zapdos: od poniedziałku 7 sierpnia do poniedziałku 14 sierpnia.

Lugia ze względu na brak wzmianki we wpisie prawdopodobnie będzie się pojawiać przez cały okres występowania kolejnych legendarnych ptaków – w końcu jest ich opiekunem. Nie znamy jedynie dokładnych godzin w jakich będzie następowało „przełączenie” między Articuno a Moltresem i potem Moltresem a Zapdosem. Na złapanie każdego z nich mamy około tygodnia.

We wpisie podane zostały także statystyki dotyczące raidów, legend oraz złapanych pokemonów. W samym Chicago od późnego popołudnia w sobotę do końca niedzieli trenerzy ukończyli ponad 69000 raidów, złapali 7,7 milionów pokemonów, w tym 440000 legend. Na świecie na ten sam okres przypada 4,6 miliona raidów, 500 milionów złapanych pokemonów, w tym 1,9 miliona legendarnych stworzeń.

Źródło: https://www.nianticlabs.com/blog/gofestupdate072517/

 

91 Comments

  • Reply
    Ja
    Lip 26, 2017 8:11 am

    69tys rajdów a złapano w tym 440tys legend ?

    • Reply
      Ty
      Lip 26, 2017 8:17 am

      W jednym raidzie kilka osób może brać udział przecież.

    • Reply
      ZohanX
      Lip 26, 2017 8:25 am

      W jednym rajdzie legendę może złapać więcej niż jedna osoba 🙂

    • Reply
      R
      Lip 26, 2017 8:28 am

      Oszustwo i tyle. Wczoraj trzy razy w W-wie do Articuno startowałem i kupa – uciekało. A szkoda gadać ile zachodu, żeby z jakąś ekipą załatwić bossa. Naprawdę to bardzo zniechęca, bo samo podejście do Articuno to jest wyrzeczenie – trzeba się gdzieś dostać i poświęcić sporo czasu. A potem i tak kupa, bo ktoś ustawił małe prawdopodobieństwo złapania…

      Nie rozumiem też jednego – dlaczego Articuno się zrywało zanim zużyłem Premier Balle? To już czyste chamstwo.

      No i też – wykluwa się z jaja gdzieś ta legenda, jadę tam, a tam dwie osoby. No bo kto przy zdrowych zmysłach jak już w końcu złapał będzie sobie zawracał głowę (i portfel), żeby brać udział w rajdzie kolejny raz, bo jakichś 2-3 śmiałków chciałoby zawalczyć? I mówimy tu o Warszawie, a nie małym mieście czy małej miejscowości.

      A tak w ogóle to bez kupna dodatkowych raidpassów o walce o legendy należy ZAPOMNIEĆ. Niantic sobie to dobrze przemyślało…

      Uważam, że obecny event z legendami to naprawdę policzek w twarz dla zdecydowanej większości graczy PG.

      • Reply
        J
        Lip 26, 2017 8:55 am

        Oj wcale, że nie. 🙂 Walczyłam 4/5 razy z legenda(raz straciłam raid passa, no nikogo nie było) i złapałam lugie i articuno. Articuno wpadło 4pok/7, a lugia 2pok/8. Trzeba spróbować różnych technik, podobno trzeba celowac w skrzydła i articunowi nie wolno podkręcac bali 🙂 a na raid passy nic nie wydałam, tylko z coinsow z gymow. Pozdrawiam 🙂

        • Reply
          Tomic0981
          Lip 27, 2017 4:57 am

          Articuno złapałem dwukrotnie z podkreconej za pierwszym razem, więc to chyba nie tak…

      • Reply
        Nowystary
        Lip 26, 2017 9:55 am

        Przecież pisałem zainstakuj fejka i skocz do Santa Monica Pier. Weź sobie sam to czego Niantic uczciwie nie chce Ci dać.

        • Reply
          kaprawiec
          Lip 26, 2017 10:35 am

          i potem dostań bana….

          • Nowystary
            Lip 26, 2017 10:50 am

            No chyba żartujesz. Odczekaj jakieś 12h pomiędzy logowaniem w Polsce i nawet na soft bana nie masz szans. Z uwagi na przesunięcie czasowe w San Francisco najlepiej jest łapać poki jak u nas jest 22 lub później.

          • kaprawiec
            Lip 26, 2017 11:36 am

            To chyba się nad tym zastanowię, bo to jest chore, że bez zebrania kilkunastu osób nie można dalej uzupełniać pokedexu.
            Gra powinna być taka, że da się w pojedynkę wszystko zebrać. :/

            A z jakiego korzystasz?

          • Furjoza
            Lip 26, 2017 1:05 pm

            Co Wy gadacie chlopaki. Latanie na fejku i kampienie w domu jak ciota. Wezcie rower i wyjedzcie na miasto. Dopiero wtedy ta gra jest fajna, kiedy pod gymem spotykacie 20 randomowych osob, zagajacie i realizujecie wspolnie cel. Przed raidami ta gra byla zalosna. Chodzisz w kolko i lapiesz poki. Raidy dodaly zupelnie inny, zajebisty wymiar tej grze. Wczoraj z dziewczyna poszlismy na articuno, spotkalismy grupe ludzi. Jedna osoba wziela nas ze soba do auta i jezdzilismy tak przez nastepne 2h po miescie robiac legendarne raidy. Spotkalem nawet Pania grubo po 50tce ikona „Grazynowosci” oraz Pana, ktory z nia jezdzil po 60stce. Fajne spotkania, ciekawi ludzi. Chociaz jak wolicie siedziec w swoim pokoju z czipsami i kola to Wasz wybor.

            Ktos jeszcze narzeka, ze ciezko zlapac. Jak dobrze podkrecasz masz jakies 50% szans, bez podkrecania 33%, wiec nie przesadzajmy, ze taka straszna lipa.

            Bylem w weekend w Tczewie. Byly tam tylko 3 legendarny raidy na dzien, ale byly, dalo sie pojsc. Pojechalem do Gdanska we wtorek i na dzien dobry 4 legendarne raidy. Fakt, w malych miastach jest lipa tu sie zgodze, ale ta gra ma motywowac do spacerowania i podrozy. Zapraszam na weekend do trojmiasta. Wypoczniecie i zlapiecie milion legend.

          • Adam987
            Lip 26, 2017 3:00 pm

            @Furjoza
            Przez 3 dni codziennie po 20 km jeżdżę na rowerze po miasteczku gdzie graczy wielu ale pod gymami pustki. Moja motywacja na legendy spadła do zera. Pierwszy raz rozumiem fejkowców bo jako uczciwy gracz nie mam szans na złapanie czegoś co łapią nawet mało zaangażowane osoby z duzych miast. Uczciwe by były legendy raz na tydzien a nie trzy sztuki naraz blisko siebie.
            Poza tym obecne bonusy super.

        • Reply
          AdaśMiauczyński
          Lip 26, 2017 11:45 am

          Po aktualizacji Androida żaden fake GPS mi nie działa. Jak macie jakieś sprawdzone tutoriale na przykład na Androida 5.1. to dajcie link.

        • Reply
          Psychopata
          Lip 26, 2017 11:38 pm

          Jak się nie skacze po lokacjach i nie siedzi się w USA mając IP przydzielone do polskiego providera to naprawdę dostać bana za fGPS jest niezłym wyczynem. A jak będziesz tylko korzystać do raidów szanse spadają praktycznie do zera. Problemem jest raczej trudna konfiguracja. Rootowanie/ odrootowanie, instalacja dodatkowych apek, nadawanie im uprawnień itd. I tylko Android. Ale i tak największy problem z fGPS to własna zachłanność… bo jak sądzisz że skończy się tylko na raidach to jesteś w błędzie. I po paru dniach zdasz sobie sprawę, że już nie masz motywacji, aby grać w to dalej.

          • Nowystary
            Lip 27, 2017 10:51 am

            Używam od września 2016 i poziom mojej motywacji nie jest mniejszy niż innych użytkowników tego forum. Z polskim IP i USA to bzdura. Z reguły łapę pokemony w stanach i nigdy z tego powodu nie dostałem bana. Z rootowaniem to też tylko połowa prawdy, gdyż na urządzeniach z nieaktalizowanym androidem nie trzeba roota. Na Samsungu S7 oraz xiaomi mi6 już mi nie działa ale mam taki chiński tablet prawie noname z Androidem 6, który nie wie co to aktualizacja. Na nim fejk śmiga, chociaż od czasu do czasu aplikacja się wywala.

          • Podpowiadający
            Lip 27, 2017 11:48 am

            @Nowystary
            ,,Używam od września 2016 i poziom mojej motywacji nie jest mniejszy niż innych użytkowników tego forum.” Poziom twojego intelektu w takim razie jest. Wiesz, znam dobrą gierkę dla osób takich jak ty; nazywa się Fly GPS w samochodzie. Używasz apek do zmiany lokalizacji GPS’a i SRUUU, wyścig z Chicago do Londynu. Nie ma drogi? SRUUU Przez ocean. Ograniczenie prędkości na autostradzie? 300 km na godz. i w d.pie miej innych. Spróbuj, wyścigi na twoim poziomie 😉

      • Reply
        Wooper
        Lip 26, 2017 10:25 am

        To w pewnym sensie tak, jakbyś miał pretensje, że za konsolę trzeba zapłacić,a gra powinna być też za darmo jeśli zostawisz buta w sklepie na 8h i nikt Tobie go nie ukradnie. W grze nie powinno być żadnych utrudnień i powinieneś ją przejść w 15 min. Mam wrażenie, że jak gra jest za darmo to już wszystko w niej powinno być za darmo.

      • Reply
        Lenna
        Lip 26, 2017 10:57 am

        A u mnie znowu w małym mieście jest totalny social (na wcześniejszych raidach też był, ale na małą skalę – 6 osób). Przez legendy poznałam masę graczy i pomagamy sobie… umawiamy się na fb kto będzie i jak ktoś złapie to nie jest tak, że przestaje brać udział w raidach, tylko jak może to przyjeżdża pomóc. Umawiamy się na konkretną godzinę i jeśli ktokolwiek da znać, że się spóźni chwilkę to czekamy… jeden znajomy ma już 2 Lugie i 3 Articuno, ja mam po jednym, ale jeździmy dalej bo niektórzy nie mają nic… Gorzej jak ktoś całą kasę wydał i ma tylko jedną wejściówkę dziennie (dodatkowa 1 raz na dwa dni przez gymy), ale social jest jak nigdy :P.

      • Reply
        50% skuteczności
        Sie 03, 2017 3:01 pm

        to sa LEGENDY a Ty bys chcial zeby tak latwo sie je lapalo? 🙂 jak podkrecisz i trafisz greata masz prawie 20% na zlapanie ptakow a to duzo…

    • Reply
      TB
      Lip 26, 2017 8:41 am

      Jeżeli założymy, że w każdym rajdzie brała udział maksymalna liczba graczy, to do złamania było 1 380 000 tys. Pokemonów. Wtedy liczba 440 tyś jest ok :p

    • Reply
      Dooms
      Lip 26, 2017 8:57 am

      Wystarczy że w każdym raidzie brało udział 15 osób: 69tys * 15 = 1mln 35tys z czego 440tys ludzi złapało legendy, czyli jakieś 40%. Statystycznie ma to sens, w raidach w których brałem udział mniej więcej 1/3 ludzi łapała legendę. Wystarczy poczytać po forach, ja na 6 raidów złapałem 1 Articuno, ale niektórym z 4 udało się złapać 3. Generalnie nie ma co narzekać, pokemon go od początku było grą której daleko do ideału. Legendarne pokomony musiały być jakimś wyzwaniem i nie każdemu powinno się na 100% udać złapać legendę bez żadnego wysiłku. Z drugiej strony mniej aktywni gracze z pokemonami o niskim CP też powinni mieć szansę, system raidów to umożliwił. Problemy są dwa – w Polsce gra aktywnie bardzo mało ludzi i tylko w dużych miastach jest szansa na konkretną grupę do robienia gymów i z tego samego powodu mało ludzi nazbierało sobie a tyle monet żeby bez wkładu finansowego kupić wystarczającą ilość raidpassow. Chociaż właściwie nie kupując żadnych przez tydzień mamy za darmo 7 podejść, przy odrobinie szczęścia powinno wystarczyć do złapania chociaż jednej legendy. Nie ma co płakać, legendarny pokemon to jednak legendarny pokemon, jak ktoś chce go mieć to trzeba się trochę wysilić i może też wydać parę złotych, w niejednej grze na silne albo rzadkie stworzenia/przedmioty/karty itp. bez wkładu finansowego albo ogromnej determinacji nie ma szans. Mnie najbardziej denerwuje tylko wieszanie się serwerów i liczne bugi bo gra ma już rok i ogromne zainteresowanie, więc mogli by od technicznej strony bardziej to dopracować.

    • Reply
      M
      Lip 26, 2017 9:45 am

      Wystarczyło, że w każdym rajdzie udało się złapać około 6 osobom, jest to realne

  • Reply
    ksiegowy
    Lip 26, 2017 9:10 am

    Wygląda na to, że trzeba będzie w najbliższych tygodniach wydać trochę kasiory na raidpassy. A skoro jesteśmy już przy temacie kupowania monet, może ktoś mi wyjaśni ten interes:
    100 coinsów – 3zł = 33 coinsy za 1zł
    550 coinsów – 24zł = 23 coinsy za 1zł
    1200 coinsów – 48zł = 25 coinsów za 1zł
    2500 coinsów – 95zł = 26 coinsów za 1zł
    5200 coinsów – 200zł = 26 coinsów za 1zł
    14500 coinsów – 480zł = 30 coinsów za 1zł

    Odkąd pamiętam, w grach zawsze im więcej się kupowało waluty tym lepiej się wychodziło na tym, a tutaj totalnie najlepszy interes to kupowanie po najmniejszej ilości o.O Druga opcja to wgl kpina w porównaniu do pierwszej. Ja rozumiem, jak ktoś chce wydać na grę prawie 500zł to nie będzie się przejmować i 145 razy kupował po 100 coinsów żeby zaoszczędzić, ale kto wyda 24zł na 550 coinsów jak kupując 8 razy za te same pieniądze po 100 ma 800 coinsów :O

  • Reply
    Plotas
    Lip 26, 2017 9:12 am

    Jaki znów policzek?:D instalując grę dostałeś informację o tym, że za niektóre rzeczy trzeba zapłacić. Jest tak w każdej darmowce, że za możliwość lub ułatwienie zdobycia czegoś super trzeba dorzucić do interesu. Też płaczę jak kupuję kolejnego passa ale takie są reguły gry;)

    • Reply
      R
      Lip 26, 2017 2:12 pm

      W d…e mam to, że trzeba zapłacić – i tak wczoraj zakupiłem pakiet z raidami. Problem jest z czasem – ja pracuję, mam rodzinę i nie mam czasu włóczyć się po mieście, bo akurat gdzieś na arenie się zrespi, a mi znowu się nie udało. Raz czy dwa na tydzień można wyskoczyć, ale więcej nie dam rady, bo wakacje to mają moje dzieci a nie ja.

      A swoją drogą – tyle wstawiania gadki o łażeniu, poznawaniu ludzi, relaksie i takie tam pierdoły – siedziałem 2 tygodnie nad morzem, event z pikaczami w pełni, a tam nawet jeden nie wyskoczył??? To gdzie ja mam działać dla swojego dobra, gdzie robić kilometry itp.? Do Szczecina miałem pójść? A może do Trójmiasta? Narzekam sobie jak to Polak, ale mieszkam w W-wie i z poksami problemu nie ma. A co mają powiedzieć wszyscy ci, którzy gdzieś tam na wiosce mieszkają?

      Rób sobie Nianticu tak dalej – zrobiliście skok na kasę z legendami? OK, ja rozumiem, że chcecie zarobić. Ale dajcie szansę dostać coś w zamian. Jeśli z szansy nie skorzystam, to z mojej strony to koniec zabawy z grą. I tym sposobem w piękną, „okrągłą”, pierwszą rocznicę pożegnam się z grą. Z okazji jej właśnie rocznicy…

  • Reply
    Malacath
    Lip 26, 2017 9:14 am

    69000 x 20 osób w raidzie = 1380000

    • Reply
      Gosia
      Lip 26, 2017 12:56 pm

      Ale kto powiedział, że w raidzie może wziąć udział tylko 20 osób? Zacznijcie ludzie myśleć… żadne oszustwo. Mieszkam w Poznaniu, pierwszego dnia eventu w centrum na jedną legendę szło na raz 50-60 osób (prywatna grupa – mówi ci to coś?) a raid trwa dwie godziny, więc takich grup + ludzi na fake gps może być mnóstwo. Skończcie użalać się nad sobą i wyjdźcie z domu szukać legend, super zabawa 😉

  • Reply
    Kasia J
    Lip 26, 2017 9:26 am

    Wczoraj akurat w Wawie w Centrum na każdą legendę zbierało się po kilka grup w godzinach po 17 – 18. Po prostu trzeba próbować tam gdzie statystycznie jest dużo ludzi, czasem chwilę zaczekać, ale nie było to nigdy dłużej jak 10 minut. Fakt, że mało ludzi łapie Legendy. Na 3 dni łowów wydałam dopiero 2,99, więc też nie są to duże inwestycje. Pozdrawiam i Powodzenia

  • Reply
    ksiegowy
    Lip 26, 2017 9:27 am

    Ludzie serio płaczą bez powodu. Jest tydzień czasu na złapanie każdego ptaka, nawet jak ktoś mieszka na zadupiu i ma mało kasy -> skontaktuj się przez fora na facebooku z ludźmi z najbliższego miasta żeby mieć ekipę, umówcie się na weekend bo wiadomo nie każdy ma wakacje, uzbieraj 80 golda z gymów, wydaj te 12zł i kup boxa z sześcioma passami, darmowy masz jeden, a i z poprzedniego dnia można wykorzystać, więc uzbiera się na 8 raidów. Podsumowując wystarczy trochę chęci, komunikacja z ludźmi, jeden wolny dzień w weekend, 12zł i wycieczka do okolicznego miasta – co najmniej jeden LEGENDARNY pokemon złapany. Naprawdę dość niskie wymagania jak na zdobycie czegoś z mianem legendy pokemon.

  • Reply
    frugo
    Lip 26, 2017 10:07 am

    Ja już pogodziłem się z faktem (nie powiem, że nie jest mi przykro), że nie zdobędę żadnej legendy w tym czasie, liczę, że będzie inny sposób jak już zarobią odpowiednie mln.

    Grupki są już pozamykane i biją sobie we własnym towarzystwie, obcy won 😀

    • Reply
      agaaga
      Lip 26, 2017 10:36 am

      Nie do końca tak jest. Wejdź na fb,znajdź grupę raid ze swojego miasta. Tam się umawiają ludzie na raidy. W moim,bardzo dużym mieście,nikogo nie było pod gymami z legendami. Dosłownie. Wczoraj wkurzona weszłam na fb,znalazłam grupę z sąsiedniego miasta. Poezja :–). Potrafią zaczekać z walką,kiedy im piszesz,że musisz dojechać. Na trzy walki -bo było już popołudnie,złapany Arcticuno i Lugia.
      Żeby było śmieszniej-spotkałam ludzi z drugiego końca województwa. U siebie nie mieli z kim na raidy chodzić. Da się? ;-). Nie poddawaj się :-). Możliwe,że trafiłeś faktycznie na zamkniętą grupkę-ale są inni,a ich ucieszy każda osoba,która pomoże w walce z legendą 🙂

  • Reply
    DustMustard
    Lip 26, 2017 10:47 am

    Nie ogarniam, u mnie jest super, w weekend było party jak w WOWie, obcy ludzie brali do samochodu i jeździliśmy w 30 osób 10 samochodami po całym mieście jak tylko był call na facebooku. Było nas tylu, że do bicia jednej legendy dzieliliśmy się na 3 pivate groupy żeby każdy dostał więcej kulek za team contribution.

    Jeżeli chodzi o złapanie – flat chance to 2%, co oznacza, że potrzeba 50 rzutów, aby watrość oczekiwana złapania dawała 1. Curve ball ma przelicznik 1.7, excellent throw 2.0, goldern razz berry 2.0, złoty medal za złapanie 200 pokemonów 1.3. Zatem rzucając dobrze 1 pokeballem robimy tak, jakbyśmy rzucali 8.84 pokeballa za każdym razem. Statystyka mówi więc – mając 6 kulek właściwie powinniśmy złapać legendę. (nie wziąłem poprawki na to, że po złapaniu już nie kontynuujemy np próby drugiego złapania tego samego – oniżyłoby się grupowe ratio)

    Ja na przykład nie rzucam 100% excellent, zdarza mi się w ogóle nie trafić i dlatego moje wyniki są gorsze niż optymalna średnia. Złapałem 1 z 4 lugii i 2 z 7 articuno w które próbowałem rzucać.

    A kasa – no proszę Was, jeżeli nie kupujecie (btw najbardziej opłacają się coinsy za 3 zł, im droższe tym mniej warto – kara za bycie debilem i nie policzenie 😀 ) to przecież mogliście zaoszczędzić przed eventem, można było się spodziewać, że będzie jakaś dodatkowa rzecz w shopie. Teraz farmienie consów jest dużo łatwiejsze dla casualowców.

    podsumowującc – proszę nie płakać 🙂

    • Reply
      Boss
      Lip 26, 2017 10:59 am

      Ciekawe jak bys pojeździl w 30 osob w moim mieście gdzie nie ma nawet 10 aktywnych graczy. Wszyscy wykruszyli się po tej kompletnie bezsensownej zmianie systemu gymow, ktora zabiła tą grę.
      Kupno zlota to glupota, ale co kto lubi. Ja wolę wydac pieniądze na cos mądrzejszego, chocby jakis przysmak dla psa.
      Dla mnie, jak i dla większości graczy z malych miast legendy to jakas abstrakcja, coś zupełnie nie realnego.

      • Reply
        azor
        Lip 26, 2017 11:29 am

        przysmak dla psa 😀 !
        3majta mnie bo nie zdzierżę 😀

      • Reply
        Plotas
        Lip 26, 2017 11:52 am

        Spakować dupsko i jechać do aglomeracji! I tak jak ja napieprzac legendy cała niedzielę. Raz w roku dychę można wydać żeby mieć coś fajnego

        • Reply
          Michal_tata
          Lip 26, 2017 1:09 pm

          Dokładnie, samo nie przyjdzie. Jęczo Ci co czekają aż Niantic da, niestety skończło się dobre. Zaczynam rozumieć po co pozmieniali ten stary system gymów.

          • zgred
            Lip 26, 2017 1:46 pm

            obawiam się kolego że nic nie rozumiesz
            widząc twoje posty to akurat z myśleniem masz spore problemy
            wszystko wiesz najlepiej, wszędzie się udzielasz, nie dopuszczając do siebie argumentów innych
            wyobraź sobie , że ktoś ma rodzinę, pracę, ma po prostu swoje życie i nie koniecznie ma czas i możliwości jechać po jednego pokemona kilkaset kilometrów nie mając pewności że go złapie

            Jedna prośba, przestań się udzielać. Nie zatruwaj tego forum swoimi zgorzkniałymi wywodami

          • justa
            Lip 26, 2017 1:50 pm

            a ja nie rozumiem po co pozmieniali
            Kiedyś był jakiś cel w grze, mieć najlepsze pokemony, którymi można się pochwalić w gymie, zbić wysoki gym przeciwników.
            A teraz? Cel to włożenie byle szajsu i modlenie się żeby ktoś go zbił…
            To jest sens gry według ciebie?
            Pomyśl troche czasem

          • WOOPER
            Lip 26, 2017 4:42 pm

            Tatuś, Ty jesteś królem postów na tym forum serio 🙂 zawsze poprawisz humor, dzięki. Powiesiłeś napisać książkę – mądrości – taty Michała xD beka

          • evoLucjan
            Lip 26, 2017 8:28 pm

            W malych moze i jest problem ale w okolo 40-50 tys. nie ma najmniejszego. U mnie na lugii dzisiaj jakies 45 osob a sporo znajomych nie dojechalo. Moje miasto okolo 85tys. a co do kasy no to co kto lubi ja wydalem i jakos nie czujesie specjalnie biedniejszy;P

          • Michal_tata
            Lip 27, 2017 10:36 pm

            Żałośni jesteście, na prawdę.

          • Michal_tata
            Lip 27, 2017 10:41 pm

            No normalnie banda nieudaczników xD beka

      • Reply
        Michal_tata
        Lip 26, 2017 1:10 pm

        Mów za siebie jeśli chodzi o graczy z małych miast.

        • Reply
          moniaaaa
          Lip 26, 2017 1:41 pm

          skąd się biorą tacy ludzie…..

          • Ananas
            Lip 27, 2017 2:32 pm

            wykluwają się z jajek

    • Reply
      gupota
      Lip 26, 2017 11:08 am

      Również śmieszą mnie takie hurra optymistyczne komentarze. Prawda jest niestety smutna, 90 procent graczy może pomarzyć o legendach. Chodzę na wiele raidów a mój „rekord” to 3 graczy pod gymem….. Mogę wynająć nawet autobus do wożenia graczy, tylko że ich zwyczajnie nie ma…..

    • Reply
      LisekChrystusek
      Lip 26, 2017 1:53 pm

      A ja złapałem Articuno przy prostym rzucie (bez podkręcenia bo się stresowałem), na chyba nice albo great (już nie pamiętam). A przy kolejnym już na luzie, podrkęcone i grejty i uciekł 🙂

  • Reply
    Adam
    Lip 26, 2017 11:58 am

    Ja przebywam za granicą akurat do 31.07. Nie ma szans tutaj na Raid ze względu na ilość graczy. Wczoraj chodziłem z 15 km po najciekawszych miejscówkach i po mimo wielu Raidów nie widziałem nikogo. Nie mówiąc o legendach. Lipa straszna ale nie płaczę, bo do Pokemonów wróciłem parę dni temu. I w sume bardziej ze względu na motywację do spacerów. 🙂

  • Reply
    Lumen
    Lip 26, 2017 7:38 pm

    U mnie od początku eventu były TYLKO DWA legendarne raidy, obydwa z Articuno. Pierwszy zaczął się o 7 rano, a drugi w czasie ulewnego deszczu. Fajne legendy, nie powiem.

  • Reply
    LUKBIN
    Lip 26, 2017 7:59 pm

    3 podejscia do raidów z legendami i 100% skuteczności:) złapałem dwie lugie i Articuno 🙂 ja nie narzekam ,ale bratanek płakał jak nie złapał 😀

  • Reply
    Burzek_Gnom
    Lip 26, 2017 8:26 pm

    Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie graczy, którzy nie mogą złapać legendy… Z drugiej uważam, że i tak Niantic nas rozpieszcza… I z legend robi jedynie ultra rzadkie pokemony. Serio,chcielibyście mieć Lugie, którą można złapać jak Pidgeya? Na 7 prób złapałem 2 articuno. Wydałem w przeciągu czterech dni dużo kasy jak na kogoś, kto od początku grania nie wydał ani złotówki. Gdyby nie legendarne raidy nie wiedziałbym, że w moim mieście organizują się grupki – co prawda duża część z graczy to kółko wzajemnej adoracji na poziomie 30+, którzy delikatnie mówiąc lekceważą wszystkich poniżej 30 poziomu, ale cóż…Byli tez naprawde spoko ludzie.

    A WRACAJAC do tematu legend… Gdyby to ode mnie zalezalo, to ustawilbym limit 1 konto 1 legenda konkretna, tj. 1 gracz moze miec tylko jednego artikuno, jedna lugie itd… NIe odczuwam legendy, gdy widze u kogos 5 lugii i 4 articuno.

  • Reply
    FarArcanine
    Lip 26, 2017 8:28 pm

    U mnie i brak czasu i brak towarzystwa na raidy. Ostatnio z godzinę z kumplem staliśmy pod gymem z Articuno i nikt nie przyszedł.Trudno obejdę się smakiem. Ale zabawnie będzie jak wprowadzą jajka z legendami do wychodzenia 😀

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 26, 2017 9:51 pm

    Napiszę tylko tyle. Mieszkam w Bartoszycach tj w 25 tys dziurze na końcu Polski. Dzisiaj 3 raidy z legendami. Zebraliśmy 15-17 osób. Nawet w takim mieście można zebrać grupę. Niestety nie złapałem ani jednej, może dlatego że jestem żółty a większość to niebiescy, grom wie. Jutro jadę do Olsztyna mając nadzieję że w końcu złapię oba gromstwa. Nie narzekam tylko po prostu próbuję. Nadal twierdzę że event wywalony w kosmos. Lepiej być nie mogło

  • Reply
    a
    Lip 26, 2017 11:37 pm

    Wydaje mi się, że to tylko na początek te przedziały czasowe, a później te ptaki będą się regularnie pojawiać na raidach, może nie tak często jak obecnie, ale będą.
    W sumie to nawet „muszą”, bo Niantic celuje głównie w przyciąganie nowych graczy, to co to za zachęta do gry jak nowy gracz zaczynający grę za miesiąc na starcie by wiedział, że Articuno, czy Zapdosa nigdy nie złapie?
    Tak więc nawet jak się tera z nie uda to spokojnie za miesiąc czy dwa da radę.
    To trochę jak ze Snorlaxami/Laprasami na początku gry. Wtedy tylko nieliczni je mieli, po kilku miesiącach już większość graczy je miała, a po roku chyba każdy ma.

  • Reply
    ArT
    Lip 27, 2017 8:25 am

    NIe rozumiem po co ta spina na legendy :). Może i mówią że wyłączą ale przecież i tak włączą ponownie. Ta spina to jest na rzecz i po drodze Niantic wypromować napięcie i ruch pospolity na raidy o kase :)). A oni liczą słupki $. MNie to nie rusza powalczę za pół roku może rok jak dadzą legendy bez ograniczeń czasowych.

  • Reply
    Julix
    Lip 27, 2017 9:27 am

    Wiadomo do kiedy będą te paczki z raidpassami?

  • Reply
    Tomic0981
    Lip 27, 2017 10:56 am

    Event bonusowy kończy się z czwartku na piątek, czy z piątku na sobotę?

    • Reply
      Julix
      Lip 27, 2017 3:52 pm

      Z czwartku na piątek, o 2 w nocy.

  • Reply
    A'Tomek
    Lip 27, 2017 10:56 am

    Dzisiaj w nocy była zmiana nestów – chyba dzień wcześniej niż zwykle. W moim najbliższym neście Magikarpie zmieniły się w Drowzee.

    • Reply
      Wooper
      Lip 27, 2017 11:43 am

      No jak co 2 tygodnie z środy na czwartek, żadna nowość 🙂

    • Reply
      at3at3
      Lip 27, 2017 12:54 pm

      Zmiana była we właściwym terminie. Nowe zawsze pojawiały się w czwartki.
      Szkoda tylko, że u mnie wrócił Psyduck, Tentacool (za Cynda) i pojawił się Maril (za Squirtle)… Co drugą zmianę mam jakiś „marny sort”. Ale plusem jest to, że wtedy częściej przychodzi Dratini, choć z drugiej strony – niestety nie wtedy gdy jest event…
      A bonusy skończą się teraz w nocy o 02:00. Może boxy zostaną na czas walk z legendarnymi ptakami? Kto wie…

      • Reply
        A'Tomek
        Lip 27, 2017 2:01 pm

        To w takim razie coś mi się dni pomieszały. Faktycznie macie rację 🙂

  • Reply
    jak.w
    Lip 27, 2017 12:39 pm

    Coś chyba ostatnio pozmieniali z godzinami raidów. Od niedzieli nie widziałem raidu po 19-tej. A dziś rano o 6.30 już w połowie gymów w okolicy trwały. Straszna lipa, najwięcej osób gra w godzinach 18-22, a tu raidów nie ma. A o 6.30 mijałem raidy z Articuno i Lubią i oczywiście pusto pod gymem, co chyba nie jest zaskoczeniem. Jakby taki RAID był o 20-21 to by było pewnie sporo ludzi.

    • Reply
      DustMustard
      Lip 27, 2017 2:05 pm

      tak to prawda. Szkoda, że nie ma raidów w nocy tylko w czasie pracy…

      • Reply
        Adam987
        Lip 27, 2017 5:31 pm

        Czy tylko mnie się wydaję, że pikaczu w czapeczce też przestaje pojawiać się w nocy?

  • Reply
    volvo
    Lip 27, 2017 8:46 pm

    poszedłem pod gym bo na fb pisało10 osób że bedzie i co średnia wieku 7lat pokemony max 700cp

    • Reply
      DawidPolakL
      Lip 27, 2017 10:19 pm

      Dzisiaj na raidy pojechałem specjalnie do Olsztyna. Tam zebrać grupę min 15 osób to nie problem. Większość graczy to 20+ lat, mało dzieci. Przed 19 pokazała się lugia. Moment i zebrało się dużo ludzi, musieliśmy dzielić się na 2 ekipy. Podejrzewam że ciągu tych 2 godz raid odwiedziło około 100 osób. Nie wiem w jakim mieście ty mieszkasz, ale nawet w moim 25 tys udało nam się zebrać ekipę na raidy. Po prostu wystarczy odzywać się też do ludzi w realu bo oni przecież nie gryzą.

      • Reply
        Musztarda
        Lip 27, 2017 10:57 pm

        Trochę przynudzasz, nie każdy ma ochotę tak się integrować.

        • Reply
          DawidPolakL
          Lip 28, 2017 6:18 am

          To nie chodź na raidy i graj na bocie skoro ludzi nie lubisz.

  • Reply
    Mambo_King
    Lip 27, 2017 9:34 pm

    Ja tam nie mam parcia na legendy marny 29 lvl właśnie wróciłem z małej nadmorskiej miejscowości gdzie przez 2 tygodnie wpadło 20 nowych wpisów do podedexu fun fajny 🙂 a dziś w wielkim mieście znowu same sentrety pidgeye i rataty żal 🙂 a jak sie trafi jakaś legenda na raidzie to się trafi 🙂

  • Reply
    Psychopata
    Lip 27, 2017 10:18 pm

    Legendy z pewnością nie znikną. W sumie dla I i II generacji naliczyłem 11 sztuk. Domyślam się, że najpierw będą wypuszczane w tygodniowych odstępach. Następnie będą dostępne wszystkie na raz, ale rzadziej będzie można trafić na tą konkretną. Niezłapane legendy zejdą z ringów i będą standardowo do złapania z losowymi CP/IV.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 27, 2017 10:28 pm

    Napiszę tylko tyle. Kończący się event z podwójnym wszystkim wywalony w kosmos. W ciągu tych kilku dni zrobiłem 1,7 mln xp. Do tego legendy, na 7 raidów udało mi się złapać tylko 1 Articuno. 3 lugie uciekły, trochę szkoda, ale i tak muszę napisać że o takim evencie nawet nie śniłem.

    • Reply
      Tomic0981
      Lip 28, 2017 5:46 am

      Zgadzam się. Ja zrobiłem 2 mln. Jestem na wakacjach w Łebie, pogoda nie dopisuje, więc łapie poksy od wczesnych godzin porannych. Mijam tylko biegaczy i imprezowe niedobitki. Plan na wakacje był: awans na 35 lvl, a jestem na 36 🙂

      • Reply
        ......... .
        Lip 28, 2017 6:15 am

        Wczoraj w Łebie około 14.00 był Articuno na pksie i jakoś nikogo z graczy nie było.

        • Reply
          Tomic0981
          Lip 29, 2017 10:52 pm

          No i o czym to świadczy? Są dwie grupy, na większości legend po kilkanaście osób. Umawiamy się na godziny. Jeśli dopiero przyjechałeś to jutro podeślę Ci linki do grup, ja już wyjeżdżam

  • Reply
    Darek
    Lip 27, 2017 11:07 pm

    Jako że też w pracy przebywam od 8 do 18 to ciężo się wybrać na legendy, ale 4 raidy i 4 złapane, 3 lugie i 1 articuno. Nie wiem czy ja mam takie szczęście czy Wy macie pecha 😉

  • Reply
    Tomic0981
    Lip 28, 2017 5:52 am

    Jeszcze chciałem napisać wszystkim, którzy sobie nie radzą z zebraniem grupy. Jest Facebook.
    Mieszkam w Plocku. Oprócz grupy na całe miasto założyliśmy osiedlową, jest już ze 40 osób. Na wakacjach w Łebie przypadkowe spotkanie przy snorlaksie , szybka gadka i powstała grupa, na każdym legendarnym raidzie mamy co najmniej 10 osób. To naprawdę nie jest trudne

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 28, 2017 7:29 am

      U mnie bylo wczoraj 6 lugii w trakcie dnia. Jedna zlapalem rano, druga wieczorem i dorzucilem jeszcze articuno i tyranitara( byly wczoraj az trzy ). Event klasa sama w sobie, szkoda ze nie mialem urlopu w tym czasie, a nawet przybylo mi pracy. Bede musial poczekac na nastepny podwojny exp. Z legendami nie ma problemu bo zawsze ktos chetny czasami 3-4 grupy sie robia ale wiekszosc to dzienne raid passy. Jak ktos ma problem w malym niech jedzie do wiekszego troche, do nas przyjechala ekipa z takiego miasta ze 20tys. Maja tylko 5gymow a u nas 36 to wieksza szansa ze kogos trafisz.

    • Reply
      ariao
      Lip 28, 2017 8:37 am

      Ja zapisałem się do wszystkich grup na facebooku i chętnych na legendy brak (miasto 300 tys). Czasem z 1-2 osoby się pojawi

  • Reply
    Dr House
    Lip 28, 2017 6:19 am

    Ja wczoraj złapałem dzikiego Dragonita , event ok.

  • Reply
    Pawcio90210
    Lip 28, 2017 6:45 am

    Event super choc gra po mału zamienia się w Hajs Pokemon Go. Dzięki legendarnym raidom poznałem wiele fajnych osób i uważam że jak ktoś nie chce płacić to oczywiście ma zadanie utrudnione ale każdego dnia dostaje się 1 raidpassa za darmo więc teoretycznie Niantic daje każdego szansę na zlapanie legendy 🙂
    Ja nie mogę się doczekać na opiekuna mojego zespołu czyli Zapdosa 🙂

  • Reply
    Marek
    Lip 28, 2017 7:22 am

    w mniejszej miejscowości to złapanie legendy jest nie możliwe

  • Reply
    Edek
    Lip 28, 2017 8:19 am

    Kolego z Łeby mam 3 chętnych na łapanie legend, jak się możemy umówić ?

    • Reply
      Tomic0981
      Lip 29, 2017 10:58 pm

      To chyba do mnie, bo ja pisałem o Łebie, ja już wyjeżdżam. Jutro w nowym komentarzu podeślę linki, wyszukiwarka nie pomoże, bo znajduje jakąś zeszloroczną grupę

  • Reply
    Adam987
    Lip 28, 2017 8:23 am

    Działa już dokarmianie na odległość.
    Ciekawe, czy oprócz legend coś jeszcze będzie extra do końca wakacji?

  • Reply
    Romas0705
    Lip 28, 2017 8:45 am

    Mam pyt, nieco nie w temacie – czy spotkaliście gdzieś może listę wszystkich możliwych (aktualnie, rzecz jasna) ataków dla poszczególnych pokemonów wraz z ich siłą (np procentową)? Byłbym wdzięczny za namiary. Ja znalazłem kilka, ale te bardziej szczegółowe są już dawno nieaktualne, a pozostałe bardzo skromne w informacje.

    • Reply
      Wooper
      Lip 28, 2017 4:24 pm

      pogomoves.com i pokemon.gameinfo.io

  • Reply
    Edek
    Lip 28, 2017 10:58 am

    Łeba ul. Nadmorska pomoże ktoś bić articuno ?