News 52

Druga generacja tuż za rogiem?

2gen

Społeczność Pokemon GO nie przepuści żadnej okazji do wyłowienia nowinek i wszelkich oznak znaczących zmian. Trudno się dziwić, bo tym co jeszcze może przywrócić wcześniejszy „hype” jest tylko jakaś większa aktualizacja.

Wszelkich ukrytych zapowiedzi można się doszukiwać w plikach gry, które wraz z kolejnymi update’ami są uzupełniane o kolejne, ciekawe linijki kodu. Tym razem fani gry zgromadzeni wokół TheSilphRoad dokonali bardzo ciekawego odkrycia dotyczącego m. in. Ditto i drugiej generacji. Co dokładnie można wyczytać w kodzie gry po ostatniej aktualizacji?

1. Jeden nowy atak został dodany do gry – transformacja

  • Transformacja jest atakiem szybkim (ang. quick move);
  • nazwa TRANSFORMACJA pojawiła się zarówno w pliku GAME_MASTER wraz z odpowiednią animacją (tak jak wszystkie dostępne już w grze ataki) oraz w samym kodzie aplikacji (APK). Jest to jak dotąd jedyny nowy atak jaki pojawił się w grze od czasu jej premiery.

2. 100 nowych pokemonów zostało wyróżnionych w plikach gry

  • Pliki pokedexu zostały uzupełnione o numery od 152 (Chikorita) do 251 (Celebi);
  • ataki dla nowych 100 stworzeń nie zostały jeszcze dodane, jednakże wystarczy jedna aktualizacja, by pojawiły się w grze.

3. 52 nowych „rodzin” pokemonów w grze

  • Tak jak w poprzednim punkcie – w plikach gry wymieniono pokemony drugiej generacji wraz z ich ewolucjami, od Chikority aż do Celebi;
  • wspomniane zostały także legendarne stworzenia takie jak Ho-Oh czy Lugia.

4. Nowy sponsor: Globe

  • Prawdopodobnie rozszerzona zostanie polityka Niantic dotycząca PokeStopów i Gymów sponsorowanych.

5. System blokady

  • Duża część kodu została poświęcona nowemu systemowi, który ma zapobiec „snipingowi” Gymów;
  • kiedy ktoś spróbuje podstępem wrzucić swojego pokemona przed kimś, kto wywalczył nowy slot, otrzyma on komunikat z błędem.

6. System Daily Quest

  • Ta zmiana była już szeroko omawiana przez samego producenta. W kodzie gry zawarte są także mnożniki odpowiadające nagrodom za dany dzień nagrody z rzędu.

7. Czarna wstążka

  • Ta zmiana została już wspomniana przy okazji ostatniej aktualizacji, ale warto zaznaczyć, że pozostała ona w kodzie;
  • czarna wstążka została użyta na postaciach graczy w Tajlandi, ponieważ w kraju panowała żałoba po śmierci króla.

Wygląda na to, że Ditto powinien bez problemu ujawniać się teraz w grze, jednak plik GAME_MASTER nie zawiera ostatnio dodanego ruchu transformacji w zestawie ataków tego pokemona. Obecnie jedynym atakiem, jaki zna Ditto jest struggle. Bardzo możliwe, że transformacja nigdy nie będzie pokazywana jako atak stworzenia w jego profilu, ale automatycznie jako umiejętność pasywna wywrze wpływ na wygląd pokemona na początku walki. Mimo tego transformacja nie została dodana w plikach gry jedynie w postaci animacji, ale także jako atak w spisie dostępnych ataków pokemonów w plikach gry.

W tym momencie brakuje zestawów ruchów przypisanych do stworzeń z drugiej generacji. Nie pojawiają się one ani w plikach gry, ani też w żadnej linijce kodu. Oznacza to, że przed pojawieniem się nowych pokemonów prawdopodobnie zajdzie jakaś zmiana po stronie serwera aplikacji. Na chwilę obecną nie ma jednak powodów do nadmiernej ekscytacji – cały proces może zająć kilka kolejnych tygodni, a może nawet miesięcy. Producent zwiększył ostatnio aktywność dotyczącą nowinek i eventów w grze, co wcześniej nigdy nie miało miejsca, tak więc pozostaje mieć nadzieję, że zaowocuje to większą aktualizacją w najbliższym czasie.

Źródło: TheSilphRoad

52 Comments

  • Reply
    Kusio
    Lis 10, 2016 5:06 pm

    Brzydkie te pokemony jak poł **** zza krzaka :/

    • Reply
      pimpim
      Lis 10, 2016 5:19 pm

      2 genereacja jeszcze jest OK. Zobacz sobie późniejsze.. a to co dodali w śłonce&ksieżyc to już w ogóle woła o pomstę..

      • Reply
        rado
        Lis 10, 2016 6:31 pm

        Pełna zgoda, druga generacja jeszcze trzyma jakiś kontakt z pierwotnym założeniem, jest w niej nawet kilka stworków, które są bardzo przyjazne dla oka. Im dalej szli twórcy, tym bardziej ponosiła ich fantazja/kończyły się pomysły. I nawet jeśli później nadal zdarzały się ciekawe projekty, to coraz bardziej można o nich mówić, jak o „wypadkach przy pracy”

      • Reply
        jakoushirou
        Lis 10, 2016 7:30 pm

        3 też jeszcze jakoś daje radę, duża część pokomonów pasuje jeszcze do koncepcji wcześniejszych. Ale być może przemawia przeze mnie to, iż trochę jestem zaznajomiony z nimi z powodu grania kiedyś na Gameboy w grę z 3 generacją.
        Ale kolejne to już kosmos..

    • Reply
      Rossoneri
      Lis 10, 2016 5:46 pm

      Jak dla mnie mogłaby zostać tylko pierwsza 😉 Kolejne odsłony -oczywiście w mojej opinii- są robione jakby nie do tej bajki 😛

  • Reply
    Reszek
    Lis 10, 2016 7:09 pm

    „Druga generacja tuż za rogiem?”-” cały proces może zająć kilka kolejnych tygodni, a może nawet miesięcy.” no faktycznie tuż za rogiem ,codziennie ucze się nowych rzeczy 😉 synonim do tuż za rogiem – za kilka tygodni ,miesięcy 😀

  • Reply
    at3at3
    Lis 10, 2016 7:44 pm

    Ja bym najbardziej chciała, żeby druga generacja była w oddzielnej aplikacji…
    Cóż… Raczej nie ma szans na takie rozwiązanie…

    • Reply
      Temus
      Lis 10, 2016 8:49 pm

      Niby dlaczego? Jaki by to miało sens?

      • Reply
        at3at3
        Lis 12, 2016 1:12 am

        Może nawet nie tyle w oddzielnej apce, co przynajmniej w drugim pokedexie, bo przewijanie obecnego zasobu poków robi się męczące. Poza tym – znowu jak już człowiek „prawie dochodzi do mety”, to dystans się wydłuża i satysfakcja z tego co się dotychczas zdobyło jakby mniejsza…

  • Reply
    mądry
    Lis 10, 2016 8:29 pm

    ja bym chciał aby została na stałe częstotliwość pojawiania się pokemonow teraz jest na prawdę fajnie do tego bonusy .Mogą jeszcze dac kolejne bonusy.

    • Reply
      rado
      Lis 10, 2016 9:41 pm

      A ja chyba jednak nie – fajnie, jak przez kilka dni strach lodówkę otworzyć, żeby się z niej Pokemony i pokeballe nie wysypały, ale na dłuższą metę to zabiłoby całą radochę z gry. Nie może być za łatwo…

      • Reply
        franeczek91
        Lis 11, 2016 9:52 am

        Ten micro event nawet fajny ale szkoda, że tylko pierwszego dnia pokazał mi się snorlax,paragon i electabuz (dwa pierwsze już miałam,a trzeci to dla mojej mieściny to rarytas), a przez kolejne dni niczego nowego na radarze nawet nie było.dziś ostatni dzień eventu-może coś nowego znajdę pod śniegiem.

        • Reply
          rado
          Lis 11, 2016 12:51 pm

          Paragon – zazdraszczam!
          Gdzie takie cuda można złapać, bo poluję i poluję ale umiem namierzyć jak dotąd? I jeszcze doduo i lickitung by się przydał…

          • franeczek91
            Lis 12, 2016 8:33 am

            Porygon – RADO czepiasz się niepotrzebnie automatycznej korekty słów w moim telefonie….

          • rado
            Lis 12, 2016 10:20 am

            Ale ja się wcale nie czepiam – pytałem zupełnie serio 🙂
            A autokorekta przy okazji poprawiła mi humor 🙂

          • franeczek91
            Lis 12, 2016 12:48 pm

            Wiesz, ja nad Twoimi wpisami pochylam się nieco dłużej, bo czasami nie wiadomo o co w nich tak konkretnie chodzi (patrz-uwaga odnośnie paragonu).pierw u siebie szukaj błędów,a później kogoś poprawiaj :*

        • Reply
          at3at3
          Lis 11, 2016 2:32 pm

          Wczoraj trafiłam na tak słabiuteńkiego Snorlaxa, że mi się wierzyć nie chce… 212 CP…
          Ale liczy się sztuka, bo go nie miałam. 🙂
          Dziś: jeden Pikacz i sami nudziarze… Zobaczyłam w oddali jedną Ponitkę, ale nie chciało mi się wychodzić z domu po kolejną, więc… Sama do mnie przylazła. :))
          A na Magnetofon ciągle zbieram…
          No i apka wiesza się jak samobójca…
          Pokedex: 126…

  • Reply
    AszKeczam
    Lis 10, 2016 9:31 pm

    „5. System blokady

    Duża część kodu została poświęcona nowemu systemowi, który ma zapobiec „snipingowi” Gymów;
    kiedy ktoś spróbuje podstępem wrzucić swojego pokemona przed kimś, kto wywalczył nowy slot, otrzyma on komunikat z błędem.”

    No fajnie, fajnie, ale czy to już działa? Dziś przekonałem się, ze nie za bardzo… Walczyłem spokojnie aby podbić poziom gyma, zostało z 50pkt do podniesienia. Wystarczyło wygrać jedną walkę i już, ale postanowiłem powalczyć całą rundę aby następnym było łatwiej. Wygrałem z przedostatnim laprasem i nagle wyskakuje kolejny. Pomyślałem, ale jak to, nikogo nie ma obok, nikt nie walczył i ktoś się wbił mimo blokady? No niestety tak… :/

    • Reply
      rado
      Lis 10, 2016 9:45 pm

      Bo system blokuje możliwość „wbicia się” do pustego gymu a nie trenowania w trakcie odbijania. Zdążył się wbić – trudno…

      • Reply
        AszKeczam
        Lis 11, 2016 1:47 am

        Aha no to super, nie ma co. Trenujesz, trenujesz, a tu jakiś bot na fake gps się wbija… Zajebiście…
        Jeszcze blokada na to by się przydała, bo tak to sensu nie ma, zwłaszcza teraz z pogodą jaką mamy+nerf na pkt za treningi… Za pokonanie 5-6 poków z 2k+ cp moimi pokami 1-1,6k cp 700pkt… 😀 Wolę już zbijać 10 piętrowego gyma niż wbijać do swojego 7-8, zwłaszcza jak bot może bezkarnie się wbić 😡

  • Reply
    Fiat126p
    Lis 10, 2016 9:54 pm

    Blokada działa tylko po zbiciu całego obcego gyma a nie na zrobieniu nowego slota.

  • Reply
    ~~~
    Lis 10, 2016 11:04 pm

    Z Ditto moim zdaniem może być tak, że transformacja będzie jednym z losowanych ataków, najlepszym możliwym dla tego pokemona. Co utrudni grę z tym pokiem, bo nie wystarczy złapać Ditto, ale trzeba jeszcze wylosować takie ataki, żeby był użyteczny. To byłoby fajne ^^

  • Reply
    volvo
    Lis 11, 2016 9:49 am

    od jakiegoś czasu pokemony są przypisane do otoczenia przy wodzie łąpie tylko wodne stwory ciekawe jak w lasach i górach?

  • Reply
    Zniesmaczony
    Lis 11, 2016 11:32 am

    wszędzie pełno botów, bezkarnie grasują i niszczą grę, wczoraj zddobyłem 9 gymów. Dzisiaj bot ubija wszystko dookoła ale ma jakiś błąd bo nie dodaje pokemonów na gymy, widzę już 3 wokół siebie i stoją puste, pewnie przez ochronkę automat zajmowania mu nie działa. Rzygać się chce jak człowiek wie że tacy ludzie robią tak od miesięcy i są bezkarni :/

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 11, 2016 11:49 am

      9 gymów 😮
      wow, ja tracę pierwszy po 5 minutach od przejęcia go..

      • Reply
        lvl28
        Lis 11, 2016 12:08 pm

        Jeśli kasę masz już zebraną, to po co zajmować świeżo wykoszone gymy? Zwłaszcza w sytuacji, gdy we własnych pokach trupiarnia, a z revive’ami krucho 😉

        • Reply
          jakoushirou
          Lis 11, 2016 1:14 pm

          revive aż muszę wyrzucać, tak dużo ich mam ;D

          • lvl28
            Lis 11, 2016 1:34 pm

            Też tak do niedawna miałem. Ale od czasu ostatnich zmian zagustowałem w demolce wysokopoziomowych gymów i teraz ciągle mi tych revive’ów brakuje, a pokestopy raczą nimi dość oszczędnie…

        • Reply
          Zniesmaczony
          Lis 11, 2016 2:34 pm

          nie wiem po co oni w ogóle puszczają te boty, czy dla zarobku – jak to już ktoś pokazał jak na allegro były aukcje, czy po prostu jest aż tak zdegenerowany że przyjemność sprawia mu tylko oszukiwanie innych. Mnie osobiście to brzydzi, jak nieraz widzę małego dzieciaczka który niepewnie podchodzi do gymu to potrafię mu go oddać po ubiciu kilku dwu-tysięczników, bo wiem że będę wracał trasą za 2h i sobie tego gyma i tak odbiorę. Czy to sojusznik czy oponent – można współpracować, ale tylko jak będzie przestrzegał zasad Fair Play.
          Wracając do ” po co oni zajmują świeżo ubite gymy” ? – używanie bota ich zdradza, kiedy jesteś świadkiem że gościa nie ma, a przejmuje bądź walczy na gymie, pozwól mu go zająć rób screeny i RAPORTUJ go(ostatnio koleś bił się na gymie ze mną ale nic nie dodał, bo by się zdradził nickiem, a czekałem z 5 minut), już jest taka opcja na stronie niantic. I jeżeli codziennie ryzykują wykryciem to bezpieczniej jest porobić gymy 10 lvl i nie puszczać bota, a kiedy wszystkie gymy są w jego kolorze to czy by chciał czy nie chciał będzie rósł. I tak to oto w Gorzowie Wielkopolskim mieliśmy w mieście 80% gymów 10lvl na niebiesko. Bot ubijał dziennie po 30 gymów, a nie bedziesz chodził od rana do wieczora i ich odbijał, po 3 rundach sobie odpuścisz

    • Reply
      VIPas
      Lis 11, 2016 5:26 pm

      To nie bot tylko ja i inni którzy grają z domu a robimy to dla punktów bo najszybciej w ten sposób się leveluje a zostawiamy białego bo zaraz ktoś wzniecony przybiegnie i mamy punkty z Nowego

      Do 28 poziomu grałem legalnie ale jest zima i nie będę jak frajer zamarzal na dworze

      • Reply
        Kamil
        Lis 11, 2016 10:47 pm

        Frajerem jesteś w momencie kiedy siedzisz w domu zamiast ruszyc tyłek jak inni i grasz spokojnie przed kompem. I oszukując jesteś botem, bo kim? Raz stojąc na moście po pokonaniu gymu nagle wrąbał mi się ktoś z przeciwnej drużyny i ktoś za nim. Nikogo przy moście, pod nim też nikogo. To jest fair? Nie sądze. Tworzycie sobie grupki i nabijacie levele w domu podbijając w międzyczasie gymy. Już nie mówiąc o bezczelnym wstawianiu poków z marnym cp i jeszcze tych regionalnych…

      • Reply
        Laraya88
        Lis 12, 2016 9:46 am

        Nie bedziesz, jak uczciwy gracz, zamarzal na dworze, lecz jak frajer grzal sie przed komputerkiem? Jak milo. Podaj jeszcze swoj nick, odwazniaku, nie badz tchorzliwym frajerem.

      • Reply
        poks
        Lis 13, 2016 12:59 pm

        Nie grasz koleś tylko oszukujesz. Nie nadużywaj tego słowa bo bluźnisz.

        • Reply
          cya
          Lis 14, 2016 3:33 pm

          Też gram z domu, bo mam pod blokiem gym i zasięg mam w całym mieszkaniu. Mam wychodzić specjalnie przed budynek i stać pod klatką, żeby było „uczciwie” xD ? No chyba nie.

  • Reply
    Nie_damy_sie_oszukac
    Lis 11, 2016 3:45 pm

    Przekonałem się, że boty są tylko po to, aby przejąć gym’a, potem kolejny bot wrzuca swojego poka i nagle po parudziesięciu minutach pojawia się małolat i wrzuca swojego poka oczywiście silniejszego od tych z botów, a jak nie ma miejsca, to bociki szybko podbijają level i gość tak czy inaczej wrzuca swojego… Przykładem jest Wrocław, ale walczymy z oszustami dzielnie!!!

  • Reply
    at3at3
    Lis 11, 2016 5:17 pm

    A ja mam pytanie z trochę innej beczki…
    Nudzi mi się ostatnio, bo brakuje mi jeszcze 16 poków z możliwych u mnie do złapania, a trafiam na „wszystko inne”. Konto mam na Google, nigdy w niczym nie oszukiwałam (no najwyżej FPM na stacjonarnym w pracy, żeby zaplanować „przerwę na papierosa”), tylko chodziłam i zbierałam.
    Czy jak założę sobie drugie na PTC i na jednym fonie będę używała obu na zmianę to coś mi grozi?
    Chętnie zaczęłabym zbieranie od zera, tak na luzie, ale tylko bez tracenia dotychczasowego „dorobku”.
    Nie chcę kupować do tego celu drugiego telefonu itp., a znajomym zdarzały się czasem dziwne bany…
    Tak, wiem – jedno konto na osobę… Ale załóżmy, że np. moje dziecko chce coś złapać z mojego telefonu na swoim koncie, bo mu się rozładował… Jak to działa?
    Pytanie pewnie głupie, ale laicy tak mają…

    • Reply
      Ricardogo
      Lis 13, 2016 11:49 am

      Działa bez problemu. Dodajesz konto i możesz przełączać się bez bana.

  • Reply
    Rydellus
    Lis 11, 2016 6:36 pm

    Naprawdę nie rozumiem dlaczego wszyscy mają taki ból dupy o nowe generacje, zamiast narzekać i krzyczeć jakie to to brzydkie na podstawie 2 czy 3 nieudanych pokemonów przyjrzelibyście się temu bliżej. Żeby wypowiadać się na dany temat trzeba się z nim zaznajomić ale jak to polaczki potrafią tylko narzekać. Cholerni genwunnersi.

    • Reply
      Laraya88
      Lis 12, 2016 9:39 am

      Prosta sprawa – nie podoba im sie, to niech nie lapia Pokemonow z II gen. Nikt nikogo do niczego nie zmusza i zmuszac nie bedzie. Osobiscie, jako „dinozaur”, fanka Pokemonow z dwudziestoletnim stazem, uwazam, ze w kazdej generacji zdarzaja sie perelki i kupki. Przykladow podawac nie Bede, kwestia gustu.

    • Reply
      bart
      Lis 12, 2016 11:32 am

      Poza dalszymi ewolucjami 1 generacji np Steelix, Politoed, oraz genialnie wyglądającymi Umbreon i Espeon reszta pokemonów to koszmar. Mam nadzieję że CP się nie zmieni i nie trzeba będzie trzymać kreatur z 2giej generacji.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Lis 12, 2016 3:09 pm

        akurat takie rzeczy jak Politoed mi się nie podobają nie tylko jeśli chodzi o wygląd ale o ewolicję:

        / Poliwrath (woda/walka)
        Poliwag (woda) > Poliwirl (woda) >
        \ Politoed (woda)

        to trochę przekombinowane i Politoed jest/będzie prawdopodobnie gorszy

    • Reply
      Kusio
      Lis 13, 2016 12:28 pm

      Nikt nie ma „bólu dupy” tylko mamy własne zdanie. Jeśli coś mi się nie podoba, to nie mogę o tym powiedzieć? Sam masz ból dupy.

  • Reply
    froscik_99ers
    Lis 11, 2016 7:49 pm

    Mam pytanie mieliście taką sytuację? A więc
    Z kolegą jakieś półtora miesiąca temu jechaliśmy przejąć gym na kompletnym odludziu (jakieś 30km od naszej rodzinnej wioski) Do wczoraj wszystko było ok (40 monet leciało codziennie bo u nas w okolicy jest kilka tego typu gymów) ale dzisiaj mój kolega i ja zostaliśmy wywaleni z tych gymów wiedząc że ich nikt nie przejął, i mamy 100% pewność bo w jednym gymie wrzuciliśmy 2 victrebele on ponad 1400 a ja 1200 i on został wywalony a ja nie co jest dziwne bo jak może być wywalony mocniejszy pok??? A w kolejnym gymie mieliśmy na odwrót on został a mnie wywalili. Oczywiście gramy uczciwie bez jakiś tam skrótów. Rozumiem wywalanie bootów ale uczciwych graczy to już przesada. A już nie wspomnę koszmarnej drogi jaką trzeba przebyć na takie gymy (brak neta zasięgu i wogóle).

    Miał ktoś podobną sytuację???

    • Reply
      franeczek91
      Lis 12, 2016 8:50 am

      Coś mi się kojarzy, że jak wchodzisz w podgląd danego gymu i możesz palcem w prawo i lewo przeglądać jakie stwory tam są wrzucone. jeśli jest to wieża przeciwników, to możesz np. zacząć tym sposobem walkę przykładowo od trzeciego poka z wieży i zostawić najsłabsze dwie postacie.
      Nie wiem czy o to chodziło i czy to w jakikolwiek sposób wytłumaczyłam

      • Reply
        kropianka
        Lis 13, 2016 10:20 am

        Nie ważne, na którym jesteś poku, walkę zawsze zaczynasz od najsłabszego, i zawsze najsłabszy odpada.

        Bardziej obstawiam, że pokręciły im się poki i oba odpadły z tej samej areny.

        • Reply
          froscik_99ers
          Lis 13, 2016 10:35 pm

          Pomylić nam się nie pomyliły niestety 🙁 Tak to bym nie pisał w tej sprawie 😉 Może Niantic nas za boota uznało bo za długo siedzieliśmy na gymie hehe XD . Ale to faktu nie zmienia że znowu trzeba tam jechać i wbić ponownie, on na jeden a ja na drugi. Z drugiej strony to po co robili wtedy w takich trudno dostępnych miejscach gymy skoro sami z nich później wywalają? Miał ktoś podobną sytuację ???

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 12, 2016 2:54 pm

    zastanawia mnie jedno: gdzie się zmieści te ponad 250 pokemonów jak miejsc mamy tylko 250 na początku a słabszym graczom ciężko o monety na zakup miejsc (jak wiemy 200 monet – 50 dodatkowych miejsc) a większość i tak kupuje inkubatory

    • Reply
      ka
      Lis 12, 2016 10:21 pm

      Ta większosć będzie miała zatem dylemat – kupić inkubatory czy miejsca na poki – zatem pytanie totalnie nie na miejscu. wejść do 1 gymu i zebrać 10 monet dziennie to nie jest jakiś absurdalny wysiłek. W 40 dni masz limit 350 poków.
      A jak ktoś woli inkubatory…. cóż… ja nie kupowałem inkubatorów za to mam miejsca na 500 poków… I tak będę miał do końca grania (chyba, że dokupię) Inny za to kupił 7 inkubatorów i wykluło mu się 21 poków. Ciekawe ile z nich wyrzucił…

      • Reply
        poks
        Lis 13, 2016 1:01 pm

        Jaja są dla stardustu, a nie poksów 😉

        • Reply
          ka
          Lis 13, 2016 4:37 pm

          Aaaaa…W sumie… aczkolwiek dopiero teraz (końcówka 28 lvl) zaczynam wydawać więcej stardusta niż dostawać.. pół miliona na koncie… 7 inkubatorów, 21 poksów to jakieś 20-30 tysięcy stardusta. No niech 50 tysięcy…. Wolę 500 miejsc na pokemony nadal ( w sensie że nawet przy braniu pod uwagę stardusta to inkubatory nie są lepsze od miejsc na poki)..
          No ale to kwestia wyboru.
          Jedno pewne- jak ktoś woli stardust niech nie kwęka, że nie ma gdzie wsadzić poków bo ma tylko 250 miejsc. Ta gra to tez zarządzanie zasobami czyli lekka szkoła ekonomii szeroko rozumianej..

          Jedno pewne – od czasu dziennych zadań o stardust nieco łatwiej.

          • Porsche Cayenne
            Lis 13, 2016 6:57 pm

            ja w sumie kupiłem trochę miejsca na pokemony i trochę ostatnio na przedmioty bo leciało dużo z racji eventu a tak to inkubatory, mam w zapasie jedno jajko za 10 km więc myślę aby inkubator znów kupić

            a co do eventu to masa pokemonów jakby została a przedmiotów wypada mało, to trochę kiepsko bo jak mamy 5 pokemonów koło jednego pokestopu z którego wypadną 3 kulki to raczej nie wyłapiemy wszystkich zwłaszcza jak jest jakiś uparty co zużyje z 10 kul więc trzeba się udać w miejsce gdzie pokestopy są gęściej