News 29

Event na Halloween – ciekawostki

halloween

Jak to bywa w przypadku Niantic, dopiero po rozpoczęciu wydarzenia możemy powiedzieć jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w trakcie eventu i co jeszcze dodał producent Pokemon GO, o czym nie wspomniał w oficjalnych notkach. 

Pewnie wielu z was już ma w swoim pokedexie pokemony z trzecich generacji, ponieważ zaczęły się one pojawiać w takich ilościach, że trudno byłoby je ominąć nawet podczas zwykłego spaceru. Gdy już znudzi wam się polowanie na duchy (przynajmniej niektóre) to ten wpis służy wam pomocą. Pojawiło się kilka ciekawostek, które warto byłoby poznać, żeby maksymalnie skorzystać z oferowanych przed wydarzenie atrakcji.

1. Podwójne cukierki

Ten punkt może wydawać się dziwny i oczywisty, ale chodzi tu przede wszystkim o cukierki z drugich/trzecich form łapanych na dziko oraz z raidów. Event po GO Fest przyniósł nam lekki zawód gdy okazało się, że bonus nie był x2, ale jedynie +3, mimo że Niantic pisało w opisie wydarzenia o „double candy”. Spowodowało to, że za złapane ewoluowane pokemony z pinapem otrzymywaliśmy jedynie odpowiednio 16 i 26 cukierków.

Teraz na szczęście jest inaczej – bonus działa jak należy i za drugie/trzecie formy z dodatkiem pinap berry dostaniecie 20/40 cukierków. Oznacza to, że raidy z Tyranitarem są teraz o wiele bardziej wartościowe niż te z obecną do końca października u nas legendą, czyli Suicune. Warto namówić swoją ekipę lub gracze z okolicy na Tyranitara, bo ilość cukierków za złapanie z bonusem za malinkę jest naprawdę ogromna.

2. Shiny Sableye

Ostatnimi czasy gdy Niantic dodaje jakieś pokemony do gry to w plikach pojawia się także ich wersja shiny (nawet dla legend). Niestety jak dotąd oprócz „rodzin” pokemonów związanych z Magikarpiem i Pikachu nie mieliśmy w grze żadnych innych shiny możliwych do złapania. To wydarzenie przynosi nam kolejnego pokemona w odmiennej, rzadkiej wersji kolorystycznej – Sableye. Sprawdzajcie więc uważnie każdego Sableye i szukajcie odmiany jaką widzicie na poniższym screenie.

3. Nowe pokemony w jajkach

Wbrew pozorom może to być nie do końca pozytywna informacja. Do jajek (być może tylko na czas eventu) zostały dodane pokemony duchy z trzeciej generacji:

Jajka 5km

  • Duskull
  • Shuppet

Jajka 10km

  • Sableye

Mój pesymizm wynika z faktu, że na dziko dostępne są naprawdę duże ilości wyżej wymienionych stworzeń. Po kilku dniach odniesiecie wrażenie, iż używanie Super Inkubatorów stało się nieco mniej opłacalne.

4. Częściowa migracja nestów

Przy okazji wejścia drugiej generacji miała miejsce pełna migracja nestów, która nieco zaskoczyła wszystkich graczy. Tym razem na dziko pojawiło się jedynie kilka nowych pokemonów z kolejnej generacji, ale i tak wywołało to częściowe zmiany w nestach. Nie zdziwcie się, gdy w niektórych lokalnych nestach znajdziecie inne pokemony niż jeszcze wczoraj, a inne z nich pozostały zupełnie nietknięte.

5. Pichu z czapką

Tego można było się już spodziewać, kiedy do plików gry został dodany model Pichu ze specjalną eventową czapką. Jak się domyślacie z jajek 2km, tak jak w przypadku poprzednich eventów, także możecie wykluć specjalną wersję tego pokemona.

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77oye1/pichu_with_hat_available_from_2km_eggs/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77oblo/shiny_gen3_ghosts_confirmed/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77pmdi/sableye_out_of_10km_egg/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77pp4n/shuppet_hatched_from_5k_egg/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/77octf/local_nest_had_a_semimigration/

29 Comments

  • Reply
    poketrenerfriday
    Paź 21, 2017 11:30 am

    fajnie

  • Reply
    Sala
    Paź 21, 2017 12:54 pm

    A ja za IV Go mam shadowbana i nic nie widzę z eventu…

  • Reply
    Ghost
    Paź 21, 2017 12:59 pm

    Czemu po tylu juz poprawkach ciagle mam network error i wywala mi gre do pulpitu? Porazka

  • Reply
    ddd
    Paź 21, 2017 1:36 pm

    spoko, btw. ten super system na oszustów juz nie dziala. Wszystko po staremu

  • Reply
    Quisey
    Paź 21, 2017 2:08 pm

    Jak ewoluuję Pikachu z czapeczką to Raichu też będzie ją mieć?
    Generalnie bardzo fajny event, a podwójne cukierki dla kogoś kto gra tak niewiele jak ja są super przydatne. Ale i tak wolałbym trochę Charmanderów (mam tylko startowego) Bulbasaurow ( mam jednego ) i Squirtle (żadnego nie mam 🙁 ), o ewolucjach nie wspominając. One mogłyby wrócić do jaj bo gram od kiedy już ich tam nie było a u mnie nie ma ich wcale niestety…
    Ale kiedyś złapie, event na plus 😉

  • Reply
    at3at3
    Paź 21, 2017 2:46 pm

    Wkurzyła mnie tylko ta zmiana nestów.
    Np. w czwartek zagnieździła się u mnie Chikorita, więc z radością zabrałam się za dokarmianie Meganium z dobrym IV i lichym CP. A tu nagle „szybka zmiana na banana” i zamiast Chiko jest Cynda…
    Dwa dni nestu to bardzo marne zagranie. Zapewne wiele osób po regularnej czwartkowej wymianie gatunków w gniazdach nie poleciało od razu na łowy, bo pomyśleli „eee, mam przecież 2 tygodnie czasu”, albo „poczekam do weekendu”, a tu zonk…

    • Reply
      evoLucjan
      Paź 25, 2017 1:57 am

      Moze to nie moja sprawa, ale nie moge sie oprzec zeby zapytac?! Po co pchasz stardust w meganium?

      • Reply
        Kropianka
        Paź 25, 2017 1:09 pm

        A dlaczego nie? Napisała, że ma dobre IV. Ja mam stworki do walki, ulepszanie ich ma już średni sens. Teraz zbieram poki z jak najlepszym IV i te będę do 40 ulepszać, nawet Pidgeota.
        Ulepszenie 1 pokemona z 20 do 40 levelu to 225000 stardustu i 250 candy.

      • Reply
        at3at3
        Paź 25, 2017 1:13 pm

        Bo go lubię i chciałabym mieć jakiegoś sensownego, a nie high-IV, low-CP. Nawet walczę nim czasem.
        Smoki, wonder-Tyrki, Machampa, Exeggutory, Grubasy itp mam zazwyczaj dokarmione (te lepsze okazy), na niektóre mam deficyt cuksów (np. na Piguły). Zdarza mi się także karmić np. Charizardy, Sunflorę, albo inne mniej używane gatunki. A jak widzę u kogoś plecak pełen np. samych Tyrków i wróbli do ewolucji, to mi szkoda takiej osoby. Sama trzymam wszystkie gatunki, po kilka okazów każdego, zazwyczaj 3-6.

        • Reply
          evoLucjan
          Paź 25, 2017 5:25 pm

          Ok cos w tym jest, kazdy ma swoj jakis ambitny cel w tej grze. Ja zbieram setki i niestety naogol sa slabe ale kiedys jak nie bede mial co robic ze stardustem napewno je wymaksuje. Wole stawiac sobie wyzwania zeby pokonac raidy 3lvl a do tego tez sturdast potrzebny.

  • Reply
    Olo
    Paź 21, 2017 7:31 pm

    A co jest w tych boxach w shopie? Bo nie chce kupować w ciemno :p

    • Reply
      Kropianka
      Paź 25, 2017 1:03 pm

      Klikasz na box i widzisz, nie musisz ich kupować.

  • Reply
    Sebek
    Paź 21, 2017 8:23 pm

    Nie ogarniam co to nesty :p
    Gdzie np szukać Chikority właśnie, Machoppe, Koffingi, Rhyhorn, Kabuto, Totodile, Snubbull? :p

    • Reply
      RexHunterson
      Paź 22, 2017 8:56 am

      Można to nazwać populacją, która zagnieżdża się w parkach (nie tylko, ale rzadko) co dwa tygodnie. Także poksy, które wymieniłeś możesz natrafić gdziekolwiek na spacerze, albo szukać takiego nestu w parkach. Snubbull jest teraz w Parku Śląskim (jego mała część), jeśli masz możliwość dojazdu oczywiście.

  • Reply
    S226
    Paź 22, 2017 1:43 am

    Jak dla mnie ciekawy sposub na dodawanie stworków do gry.
    Zamiast hurtem i odpalić gre na pare miesiecy gla bedzie ciekawa dłuzej 😉 a i czas na uzbieranie coinsów miedzy eventami bendzie

  • Reply
    piostrus2
    Paź 22, 2017 9:00 am

    Ludzie poratujcie. Do tej pory wszystko było ok. Wczoraj już nie dostałem free raid pass. Plecak pusty, poprzedni free raid pass wykorzystany a nowego za kolejny dzień nie wylosowałem. Reset telefonu, reinstalacja aplikacji, zmiana stref czasowych, włączanie/wyłączanie automatycznej strefy czasowej nie pomogło. Co jeszcze można spróbować?

    • Reply
      Developer
      Paź 22, 2017 8:46 pm

      A Settings –> Report Critical Issue próbowałeś?

  • Reply
    EntyDziab
    Paź 23, 2017 10:38 am

    Słabe te nowe Pokemony a najbardziej liczę na Gastly/Hunte/Gengar, które u mnie respią się bardzo, bardzo rzadko 🙁

  • Reply
    a
    Paź 23, 2017 10:59 pm

    Gra chyba umarła, co widać po ilości komentarzy na stronie. 2 wpisy w ciągu ostatnich 48 godzin.
    W sumie nie dziwię się, bo aż odechciewa się grać.
    O ile praktycznie nigdy nie narzekałem na grę, to teraz lipa. Chyba najgorszy event w historii.
    Rozumiem zwiększoną ilość pokemonów typu Ghost i pokrewnych (Zubat, Drowzee, Cubone), ale bez przesady. 80% spotykanych teraz pokemonów to Duskull, Shuppet, Murkrow, Zubat, Cubone, Drowzee. Po 3 dniach odechciało się grać.
    Już tęsknię za Pidgeyem czy Weedlem, których przez 3 dni eventu widziałem chyba max po 10 sztuk. Oby event skończył się jak najszybciej.
    /
    Inna sprawa, że chyba Niantic coś majstrowało przy częstotliwości raidów, bo od ok. tygodnia jest ich bardzo mało, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych.

    • Reply
      hejterhejterów
      Paź 23, 2017 11:41 pm

      Nie ma co komentować bo zaraz zlecą się płaczki że u nich na wsi same oszusty i nie mogą trzymać swoich poków miesiącami w gymach.

      Odnośnie eventu jest genialny , 2 rajdy i wpadło 60 candy do tyrka (standardowe 20+ ananas 40). Gdyby ilość rajdów była utrzymana, każdy pod koniec tygodnia miałby ok 200candy do rzadkich i mocnych poków + rare candy… Ograniczona ilość rajdów ułatwia spotkania i organizację rajdu.
      Nesty zostały bez zmian , po co łapać ptaki i robaki jak można startery lub bardziej przydatne poki?

    • Reply
      armata77
      Paź 24, 2017 8:54 am

      Co do częstotliwości rajdów to nie zauwazyłem zmian, przedwczoraj w małej mieścinie na jedynym gymie były 3 w ciągu dnia, wcześniej 1-2 max.

    • Reply
      slash
      Paź 24, 2017 9:21 am

      Już od dawna widać znużenie tą grą oraz stroną. Teraz nawet 3 gena nie ożywiła społeczności. Na event nie narzekam, bo z rajdów można dostać po 40 cuksów za Tyra czy Machampa. Ale co z tego jak nie widać żadnej rywalizacji. Kiedyś warto było podkręcać stwory. Podnieść prestiż areny do 10 lv to było wyzwanie, zwłaszcza jak ta była obstawiona samymi Vapami czy Blisami. Trzeba było się napracować, aby pokonać taką ekipę. A teraz ?? W mieście pozostało tylko trzech graczy z wysokim poziomem, reszta to leniwe dzieciaki poniżej 30lv, które nawet na legendę nie chcą przyjść. Ale gram dalej, do 40lv jeszcze daleka droga …

    • Reply
      Sebek
      Paź 24, 2017 11:43 am

      Ja jestem zadowolony z eventu 🙂 Udało się nałapać Houndour i inne na ewolucje, do tego szybciej zbieram cukierki z buddy. Kiepskie są te boxy z okazji eventu. Zależało by mi na samych super incubatorach a tu trzeba wydać 780 żeby dostać tylko 4 więc odpuszczam :p

      Mam pytanie w sprawie zwykłych incubatorów. Aktualnie mam 3 aktywowane. Jeśli kupię kolejne za 150 to mogę mieć 6 aktywnych?

      • Reply
        xDeOx
        Paź 25, 2017 3:55 am

        to widać, że jesteś lamusem lub od niedawna grasz, bo akurat hondoury były na ognistym evencie, więc lipa.

        • Reply
          Sebek
          Paź 26, 2017 6:23 pm

          Gram od ponad roku 😉 Nie jestem takim fanem jak inni i nie gram kilka godzin dziennie :p Aktualnie mam 30 level :]

  • Reply
    Wiktor
    Paź 23, 2017 11:53 pm

    Mnie się za to pięknie wszystko wiesza i sypie po ostatnich dodatkach z duchami. Ciekawy bug to to że postać porusza się ale jest zablokowana jakakolwiek interakcja z otoczeniem (kręcenie, łapanie, wchodzenie), potrzeba reset programu. Walka z Blissey w gymie na słabszym tablecie znowu kończy sie error 27 bez możliwości dokończenia. No i dalej cieniem się biega. Komplet duchów miałem po 20 minutach ale w przeciwieństwie do poprzednika podoba mi się to jako urozmaicenie od codziennych gruzów. No i pikachu do złotego medalu na potęgę wszędzie do łapania.

  • Reply
    armata77
    Paź 24, 2017 8:56 am

    Czy znajdę w necie gdzieś arkusz kalkulacyjny do obliczania siły ładowalnego ataku wraz ze wzrostem lvl? Coś takiego jak ten dla szybkich ataków https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Nqde-HIHVTasPV8wPxNWZMdTWEvPkM2rh2oHK7Dc7eU/edit#gid=2121776067

  • Reply
    RexHunterson