News 87

Event, obchody rocznicy i update!

gofest

Niantic uchyliło rąbka tajemnicy co do nadchodzącego eventu, obchodów rocznicy Pokemon GO i kolejnego update.

Na pokemongolive.com pojawił się dłuższy wpis poświęcony nadchodzącym wydarzeniom:

Trenerzy,

Świętujemy dwa niezwykłe osiągnięcia – pierwszą rocznicę Pokemon GO oraz 750 milionów pobrań – i jesteście zaproszeni do udziału w zabawie! Przez kilka kolejnych miesięcy, będziemy organizować wydarzenia w grze oraz poza nią planowane wraz z pewnymi ekscytującymi funkcjami, które sprawią, że wyjdziecie na zewnątrz eksplorować świat ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi. Przygotujcie się na ekscytujące kilka miesięcy!

Rozpoczniemy od eventu związanego z przesileniem (Solstice Event), który wystartuje 13 czerwca 2017. To wydarzenie obejmie ogniste i lodowe typy pokemonów, duże bonusy doświadczenia za dokładne rzucanie poke ballami oraz przeceny na lucky eggi w sklepie. Niedługo potem możecie rozglądać się za nową aktualizacją skupioną na funkcjach związanych ze współpracą graczy, które pozwolą wam grać w Pokemon GO w nowe, ciekawe sposoby. Dla przygotowania tych niezwykłych funkcji na pewien czas gymy będą wyłączone.

Z przyjemnością informujemy także o naszym pierwszym, umieszczonym w prawdziwym świecie wydarzeniu w Pokemon GO: Pokemon GO Fest w Chicago! Ten event będzie miał miejsce w śródmieściu Chicago, stan Illinois USA, w pięknym Grant Parku 22 lipca 2017. Dołącz do nas by świętować ze społecznością Pokemon GO z masą ekscytujących atrakcji. Bilety i więcej informacji o Pokemon GO Fest Chicago będą dostępne na stronie pokemongolive.com/fest w poniedziałek, 19 czerwca o 10 czasu PDT (19 naszego czasu przyp. red), tak więc zaznaczcie tę datę w kalendarzu i śledźcie nasze media społecznościowe, by otrzymać informacje o dostępności biletów! Trenerzy z Europy mogą oczekiwać wydarzeń związanych z Pokemon GO na całym kontynencie od czerwca do września przy współpracy z siecią centrów handlowych Unibail-Rodamco. Niedługo zamieścimy pełen harmonogram tych wydarzeń. Również The Pokemon Company organizuje wydarzenie Pikachu Outbreak w Yokohamie (Japonia) w sierpniu, gdzie gracze będą mogli odkryć nowe doświadczenia związane z Pokemon GO. Oczekujcie kolejnych szczegółów dotyczących wszystkich tych wydarzeń w najbliższych tygodniach.

Obserwujcie pokemongolive.com i nasze media społecznościowe Pokemon GO dla najnowszych informacji oraz aktualizacji dotyczących ekscytujących funkcji czy wydarzeń. Do zobaczenia na zewnątrz!

Co więc wiemy?

  • Wyciek został potwierdzony – 13 czerwca startuje ognisto-lodowy event z większymi bonusami za celne rzuty poke ballami oraz tańszymi lucky eggami;
  • Po evencie zostanie wprowadzona wyczekiwana duża aktualizacja związana z gymami, przez pewien czas Niantic wyłączy możliwość walk na arenach, by dokonać zmian;
  • W Chicago rzeczywiście będzie miał miejsce event – nie wiemy jeszcze czy będzie on związany z legendarnymi pokemonami;
  • W Europie także będą organizowane eventy wraz z siecią centrów handlowych Unibail-Rodamco (w Polsce mamy takie w Warszawie i Wrocławiu);
  • Specjalny event będzie miał miejsce także w Japonii, z inicjatywy The Pokemon Company;
  • W ciągu kolejnych kilku miesięcy czeka nas wiele atrakcji.

Podekscytowani nadchodzącym latem?

87 Comments

  • Reply
    A
    Cze 08, 2017 12:31 pm

    „W ciągu kolejnych kilku miesięcy czeka nas wiele atrakcji.” ??? myślałem że dni :))

  • Reply
    A
    Cze 08, 2017 12:33 pm

    Piszecie o tym evencie w Chicago jakby to była podwarszawska wieś.

    • Reply
      ziom
      Cze 08, 2017 12:46 pm

      Mordko 🙂 fake gps i chicago jest blizej niz myslisz 🙂

      • Reply
        A
        Cze 08, 2017 2:34 pm

        Ok to powiedz mi jak mam uruchomić go na IOS 🙂

        • Reply
          iPhilips
          Cze 08, 2017 5:04 pm

          najpierw wejdź na przegladarke, odpal allegro, kup telefon z androidem poczekaj kilka dni na kuriera, postępuj wg instrukcji dla Androida który pomoze Ci urushomić ten program, gotowe, ba dum tss…

          • A
            Cze 09, 2017 3:32 pm

            Buhaha za taką pomoc to dziękuję :))

        • Reply
          Jailbreake
          Cze 08, 2017 6:32 pm

          jailbreake

          • A
            Cze 09, 2017 3:34 pm

            To no tak czyli to co wiedziałem za zwykłym IOS się nie da odpalić FAKE GPS.
            Więc odnoszę się do @ziom-a jak widzisz Mordko to nie takie prostę się przenieść do Chicago. W takim razie nie skorzystam z tej promocyjnej imprezy.

        • Reply
          P
          Cze 10, 2017 11:28 am

          Fake gps na IOS: tutuapp z przegladarki darmowa wersje sciagnij zatwierdz w ustawieniach appke sciagnij pokemon go z tej apki i juz mozesz smigac po calym swiecie 😀

      • Reply
        Varflock
        Cze 09, 2017 3:21 am

        Mimo wszystko wolę nie brać w tym udziału niż oszukiwać z Fake GPSem.

        • Reply
          Varflock
          Cze 09, 2017 3:22 am

          Jeśli będą tam na przykład rozdawać kody na coś ciekawego, to i tak nic Ci to nie da. 😛

          • Michal_tata
            Cze 09, 2017 2:48 pm

            No i dobrze niech tam ci chorzy naraka lecą na ty fake’u, o to Nianticowi chodzi, od razu takich wyłapie.

      • Reply
        niutek
        Cze 09, 2017 1:21 pm

        Wlasnie dlatego event w Chicago by wylapać tych z FAKE GPS.
        zobaczysz jak się bany posypią, w końcu czystkę zrobią 🙂

    • Reply
      MvC
      Cze 08, 2017 1:43 pm

      To jest pewnie bezpośrednie tłumaczenie z angielskiego, a w Stanach zawsze przy podawaniu jakiegoś miasta podaje się też stan w jakim leży, nie ważne jak wielkie to jest miasto.

    • Reply
      Ivrin
      Cze 08, 2017 2:21 pm

      Tak jak pisze MvC starałem się zrobić bezpośredni przekład, oni tak zapisują informacje o miejscowości.

      @ziom – Niantic będzie sprzedawało bilety na to wydarzenie i jego „atrakcje” mogą być uzależnione od posiadania specjalnych kodów otrzymywanych do tych wejściówek na miejscu. Tak robią w Ingressie, tak pewnie będzie też tutaj.

  • Reply
    Czasownik
    Cze 08, 2017 12:39 pm

    Kiedy specialny event odbedzie sie w naszym kraju? Jak rowne szanse to rowne prawda niantic?

    • Reply
      volfiblu
      Cze 08, 2017 3:09 pm

      Chcesz legendę? Zapłać za nią, nie licz na uczciwie traktowanie. Ja mieszkam na 90.000 wsi i też nie mam na co liczyć

  • Reply
    Robert
    Cze 08, 2017 12:51 pm

    Centrum handlowe Unibail-Rodamco we Wrocławiu zostanie otwarte w październiku 2017, czyli zostaje tylko Warszawa. Więc nie mam się czym podniecać bo do Wawy mam daleko.

  • Reply
    OS
    Cze 08, 2017 1:04 pm

    Super. Tym bardziej, że centrum Unibail-Radamco we Wrocławiu będzie otwarte w drugiej połowie października.

  • Reply
    woocasch1984
    Cze 08, 2017 1:10 pm

    Czyli legendy dla wybranych…

  • Reply
    Collo
    Cze 08, 2017 1:28 pm

    E liczyłem na jakiś bonus za transferowanie żeby w końcu wysprzątać plecak a tak trzeba go będzie zwiększyć 🙁 Ogólnie zero konkretnych dat i informacji. Wyłączenie GYM’ów czyli nie będzie możliwości uzyskania PokeCoisów tylko płacenie 🙂

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 08, 2017 1:29 pm

    Mam do Was prośbę, które to będą poki, „cyndaquila” i ” charmandera” to wiem.

    • Reply
      Wooper
      Cze 08, 2017 5:20 pm

      Wszystkie goniste, tak myślę. No mam nadzieję, że nie zaleją nas Slugmy :/ po kamiennym mam ich dość. Myślę, że Charmandery, Houndoury, Vulpixy, Cynda, Growlithy, Ponyty, Magmary )może flareon jakiś)

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 08, 2017 6:18 pm

        Dzięki za info, tych to mam od cholery więc bardziej skupię się na exp’ie. Zauważyliście, że podaki datę startu eventu ale nie podali końca?

  • Reply
    volfiblu
    Cze 08, 2017 1:29 pm

    Już mam kisiel z radochy

  • Reply
    Bodzio
    Cze 08, 2017 1:30 pm

    Ciekawe czy przy tej blokadzie na gymy po powrocie w nich będą nadal stały poki te co wcześniej – jak nie to słabo, bo nie po to się człowiek teraz męczy żeby za chwilę go odgórnie zdjęli.
    I ciekawe czy podczas tej blokady gymów będzie można za nie odbierać coinsy.

    • Reply
      bart
      Cze 08, 2017 2:16 pm

      Ty się ciesz jak w ogóle te poki wrócą do Ciebie, pewnie te co są w gymach i zostaną na czas aktualizacji w „dziwny”niewyjaśniony sposób przepadną 😛

    • Reply
      Ivrin
      Cze 08, 2017 2:21 pm

      Pokemony wrócą do trenerów przy okazji blokady gymów i przygotowania ich do aktualizacji.

  • Reply
    Sss
    Cze 08, 2017 1:52 pm

    Rok czekania na pvp (same zmiany w gymach to malo jak na „nowe ciekawe sposoby”) i tyle. Tymczasem w FEH dowalili 3 potężny update, o eventch i innych rzeczach szkoda w ogóle mówić (co 2tygodnie max coś sie dzieje), a gra nie ma jeszcze pół roku. :/

  • Reply
    LLams
    Cze 08, 2017 1:59 pm

    Co do pozostawienia poków w genach, ja jestem przeciw. Zlecą booty i będzie troszkę łatwiej.
    Co do FEH to jest teraz sztandarowa marka Niny i szczera mówiąc nawet MarioRun nie ma takich updateów.

    • Reply
      A
      Cze 08, 2017 2:32 pm

      Napisz po polsku, bo nie wiem jakim językiem piszesz.

      • Reply
        LLams
        Cze 09, 2017 11:20 am

        I tak nie przeczytasz ponownie, ale dobra…późna godzina i poprawki telefonu dały to co wyszło jednak przynajmniej się umiem podpisać a nie A-nonimowo.
        .
        .
        .
        Co do pozostawienia Pokemonów w gymach, ja jestem przeciw. Zlecą booty (tutaj trzeba się wysilić i pomyśleć… czyt. pokemony bootów zostaną usunięte z gymów) i będzie troszkę łatwiej, uwaga dodaję dopisek dla łatwiejszego zrozumienia, zniszczyć gym level 10.
        Co do FEH (Fire Emblem Heroes) to jest to teraz sztandarowa marka Niny (Nintendo) i szczerze mówiąc nawet (Super) Mario Run nie ma takich updateów (aktualizacji) czyt. nie dostaje fajnych rzeczy usprawniających grę.
        .
        .
        .
        PS
        Wybacz ironię, ale zdarzało mi się czytać mniej zrozumiałe posty… 😛

        • Reply
          Varflock
          Cze 10, 2017 7:58 am

          Chyba znowu komórka pozmieniała Ci trochę tekst. 😛

        • Reply
          Doarus
          Cze 11, 2017 8:58 pm

          FEH jest grą stricte podchodzącą pod Nintendo, spod ich bezpośrednio się wywodząca. Pokemon Go to Niantic. Nie porównujcie tego, bo to jakby porównywać Blizzard z Activision. Niby Blizzard to firma-córka Activision i robi, co im Av zagra, ale jednak robi to po swojemu.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 08, 2017 4:12 pm

    a mi się dziś wykluła abra 100% to teraz co z nią zrobić – ewoluować ale oby dostała dobre ataki nawet nie wiem czy alakazam ma coś na pełny pasek bo poprzednie dostały jakieś kiepskie

    w ogóle ostatnio sporo też jaj 10km, z ostatniego tygodnia takie mi się kluły: owca, gruby, owca, mantine, larwa także nie najgorzej

    • Reply
      Tomic0981
      Cze 08, 2017 6:20 pm

      Alakazam jest bardzo dobry na Blisseya, ale trzeba unikać. Confusion + Future Sight to najlepsza opcja w ataku. Pięknie sobie radzi też z ziemnymi, roślinnymi i wodnymi. Dla mnie jeden z najlepszych poksów w ataku… Ewoluuj 🙂

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Cze 08, 2017 6:31 pm

        właśnie tu jest mały problem – jego HP – zwykła sowa ma wyższe HP a taka pielęgniarka ponad 4 razy więcej także nawet najwyższa siła ataku ze wszystkich pokemonów (zaraz po mewtwo) na niewiele się tutaj zda

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 08, 2017 7:19 pm

        No gdzieś po zamieszaniu w pokach było, że wskazany moveset to confusion + dazling lub confusion + shadow ball. Pok raczej do niczego, niskie hp powoduje, że szybko ginie, to moje zdanie.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Cze 08, 2017 8:54 pm

        Zrobiony. Ataki dostał psycho cut i future sight 2845 CP i 98 HP może jakby był gym nie za mocny to można wsadzić w środek albo spróbować nim powalczyć

        • Reply
          Tomic0981
          Cze 08, 2017 10:00 pm

          Do obrony faktycznie za niskie CP, ale twardo będę stać na stanowisku, że w ataku jest świetny, szczególnie z Confusion. Kwestia nauczenia się robić uników. Owszem sam Blisseya nie pokona, ale narobi mu wystarczająco dużo szkód, że nie ma ryzyka Times up’u… Szczerze polecam

          • Bre
            Cze 08, 2017 10:42 pm

            Potwierdzam. W zasadzie pomimo dlugiego stażu w grze mam mało dobrych ofensywnych poków. Jak m bije gym sam kontra blissy ok 3000cp to niestety często mam Times upy. Mój alakazam cp 2600 jest jednym z poków który sobie z nimi radzi . Movset psychmcut i future sight sprawdza się świetnie. Mój 2 ala cp ok 2500 z Shadow bałem juz tak dobry nie jest

    • Reply
      DawidPolakL
      Cze 08, 2017 8:57 pm

      Mi z 2 ostatnich 10 wykluły się larwy ,ale te dwa dostałem w przeciągu ponad 2 tyg.

  • Reply
    Machrid
    Cze 08, 2017 4:50 pm

    -znajac niantic to ich „ciekawsze” walki w gymach – bedzie to gniot.
    tak samo jak wszyscy czekali na nowy sightings i okazalo sie ,ze to badziewie pokazujace tylko pidgeye na pokestopach w poblizu.
    -niantic myslal ,ze firmy sie rzuca w Europie na ich dodawanie pokestopow w centrach handlowych i ze nie wiadomo ile kontraktow popodpisza.
    no ale sie przeliczyli , bo nikt nie chce lazacych gimbusow lapiacych pidgeye z telefonami i zajmujacych miejsce w galeriach -a nie wydajacych pieniedzy na realne zakupy .
    tyle czasu juz minelo i nie ma nic -gra stoji w miejscu.
    i ostatnia sprawa co chcialem napisac opinie to: ze jak jakims cudem zrobia jakis event w Polsce to bedzie to w Wawie , ale watpie zeby zrobili ,bo sie poprostu nie bedzie im oplacalo zajmowac takim biednym krajem .
    pozdro milego grania ladujcie golda.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 08, 2017 5:46 pm

    jak wyrzucą wszystko z gymów to i tak oszuści zaraz wejdą a normalni gracze będą mieć problem odzyskać ciężko wypracowane miejsca

    a właśnie jak wymawiacie nazwę pokemona growlithe bo każdy mówi inaczej

    zdziwiła mnie wymowa celebi może wiecie jak się wymawia

    • Reply
      Varflock
      Cze 09, 2017 3:31 am

      Growlithe czytam jak „growl” + „light” (z pojedynczym l w środku), pewnie stąd wzięła się ta nazwa. Nie wiem czy poprawnie.

      Celebi czytam przez s, też nie wiem czy prawidłowo.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Cze 09, 2017 9:40 am

        growlithe poprawnie to powinno się mówić grałlif a celebi selebaj ale i tak większość mówi po swojemu i tak wiadomo o co chodzi

        • Reply
          at3at3
          Cze 09, 2017 11:31 am

          Nie zgodzę się. W angielskim dubbingu jest w anime „selebi” a nie „selebaj”. Tak samo (w dużym uproszczeniu) „grołlajt” (trochę bardziej przez „a”), a nie jak w polskiej bajce „grołlit”. Wiele nazw zostało spolszczonych więc np. „u” jest u nas czytane jako „u” a nie „a” (vide Muk, Dugtrio). Japońskie nazwy są jeszcze inne, więc nie należy się moim zdaniem zbytnio kierować jedną wersją językową. Pod warunkiem że się zupełnie nie przekręca nazwy (najczestsze chyba u Gyaradosa), albo nie czyta się „dosłownie” po polsku.

          • at3at3
            Cze 09, 2017 12:08 pm

            Wracając do tematu Gya: zamiast „gjaradołz” często słyszę „gajardos”, czyli z zupełnie przestawionymi samogłoskami.
            Ale lekkie spolszczanie nazw mi akurat nie przeszkadza. Tak samo jak nadawanie pseudonimów i skracanie nazw. Uważam, że to nawet fajnie jednoczy społeczność fanów.
            Dziwi mnie też, że mało osób ma chęć i odwagę zmieniać nazwy swoim pokom. Jakby uważali to za profanację (rozumiem, jak się komuś zwyczajnie nie chce, uważa to za zbędne, albo nie ma czasu i potrzeby), ale to przecież tylko gra/zabawa. Niektórzy są oburzeni, że niektóre moje poki w gymie mają swoje imiona (te ulubione), ale przecież w bajce też miały. Co ciekawe: jedna owca nazywała się w anime Flaaffy, mimo, że to nazwa ewolucji, a ona była tylko Mareepem.

          • slash
            Cze 09, 2017 2:45 pm

            Zmiana nazwy pokemona jest widoczna tylko dla Ciebie. Pozostali gracze nie widzą ksywek Twoich stworków pozostawionych w gymach. Dość wcześnie można było to wyłapać, gdyż wszystkie eeveelucje były podpisane normalnie i nie było żadnych Pyr, Sparków i Raianerów. Sam swoim stworkom też zmieniam nazwy – Telekinetik , Memento, Biotoxic, Blob, Lazzie etc.

          • at3at3
            Cze 09, 2017 3:21 pm

            Aaa, to dobrze, bo pokazywaliśmy sobie czasem poki wśród znajomych i się dziwili, że moje mają imiona i że to niby „nie wypada”. Ale jak w gymie nie widać to fajnie. Nazwy zmieniam tylko nielicznym – tym ulubionym, ale i tak stwierdzam, że to niezbyt popularne wśród graczy…

          • Varflock
            Cze 10, 2017 8:03 am

            Też próbowałem wrzucać stworki ze zmienionymi imionami, niestety inni ich nie widzą. Szkoda, bo głównie po to trzymam Tangelę Merkel.

          • treneiro
            Cze 10, 2017 1:05 pm

            Dla mnie nazywanie pokemonów jest bez sensu i nigdy nie nazywam żadnych swoich pokemonów, ani na gameboyach ani w PoGO. Skoro pokemon to Snorlax to znaczy ze nazywa się Snorlax a nie Gruby, Pulpet, Misio itp itd.. A już w ogóle najlepsze to są nazwy typu 87 ZH/HB 15/12/13 to jest jeszcze pokemon czy jakiś kod niczym w korporacji? Ja rozumiem, że to ma ułatwiać ale już nie róbmy profanacji. Bardzo się cieszę że chociaż inni gracze nie widzą tych głupio nadawanych nazw.

  • Reply
    B3m666
    Cze 08, 2017 7:03 pm

    Wypad do stolicy po Mewtwo brzmi obiecująco xd
    Event kolejny potwierdzony też ok.
    Kombinowanie z gymami bez entuzjazmu, ale ocenie jak już zrobią zmiany.

    • Reply
      Tomic0981
      Cze 08, 2017 10:02 pm

      Ja bym się nie nastawiał od razu na Mewtwo, spodziewam się legendarnych ptaków i tego, że na jedną osobę będzie można złapać tylko jednego, ale zobaczymy…

  • Reply
    a
    Cze 08, 2017 7:55 pm

    Zobaczymy co wymyślą z gymami.
    W zapowiedziach pojawia się często hasło gry grupowej i współpracy między graczami.
    Obawiam się, że może się to skonczyć tak, że szczególnie w małych miastach gdzie najczęściej jeden z teamów jest dominujący pod względem liczebności doprowadzi to do tego, że gymy będą jeszcze bardziej zamurowane i gracze mniejszośdiowych temów i grający solo niewiel będą mogli zdziałać.

    • Reply
      DawidPolakL
      Cze 08, 2017 8:53 pm

      Grupowe? Hahaha. Ciekawe jak w moim mieście mam grać grupowo. Jakiś tyd temu odbijałem gyma, obok stało kilku dzieciaków i z wielkim zdziwieniem mówili jeden do drugiego ” Oooo patrz ten Pan też gra”. Wywołałem niezłą sensację. Takie wioskowe miasto po prostu. Heh

      • Reply
        Michal_tata
        Cze 08, 2017 9:29 pm

        Ja gram z auta bo na żywo to robię sensację, hehe

        • Reply
          Czerwony
          Cze 08, 2017 9:54 pm

          te spojrzenie gimbazy pełne dezaprobaty, kiedy szedłem z żoną i dziećmi i zakręciłem pokstopem :)ale to wieś Biała Podlaska xD, BTW walki na gimach w BP umierają- stoją nie do ruszenia 2,7-3,2k

          • Stefcio2016
            Cze 10, 2017 6:54 pm

            Siedziałem kiedyś w Łazienkach na lurach, obok mnie jeszcze ze cztery osoby w podobnym wieku, wszyscy poki łapiemy, a tu przechodzi jakaś babka z facetem obok i taki tekst od niej: zobacz misiu jakie to zjawisko socjologiczne, faceci w podeszłym wieku, a zachowują się jak dzieci. Dość głośno to mówiła, chyba specjalnie. 😀

        • Reply
          Tomic0981
          Cze 08, 2017 10:04 pm

          Ja przestałem się szczypać. Na początku , jak ktoś się zbliżał chowałem telefon do kieszeni, ale potem przekonałem się, że nie jestem jedynym zgredem, który się w to bawi i bez przypału chodzę wpatrzony w telefon 🙂

          • Ricardogo
            Cze 08, 2017 10:13 pm

            Jak dzisiaj trenowałem przy Gymie podbiegła Panienka co tak długo stoję przy jej samochodzie – 25 letnie srebrne bmw3

          • Porsche Cayenne
            Cze 09, 2017 9:42 am

            haha ja nie raz stoję przy ferrari albo bentleyach i nie „przypału” 😀

        • Reply
          DawidPolakL
          Cze 09, 2017 6:35 am

          Ostatnio moja 13 letnia córka pyta zdziwiona „- A to jeszcze ktoś gra w te pokemony?” U niej w klasie pogo dawno umarło, teraz moda na spinery.

          • LaćM
            Cze 09, 2017 3:25 pm

            @DawidPolakL U mojego syna (też 13 lat) to samo 😀 A pomyśleć, że zacząłem grać właśnie po to, żeby go ruszyć z domu. I jakoś tak poszłoooooo… 😀

          • bart
            Cze 09, 2017 3:54 pm

            ahh ohhh spinery 😀 , zobaczycie, wrócą czasy gdzie dzieci będą biegać z gałęziami/patykami tylko prawdopodobnie będą zrobione z karbonu albo innego dziwactwa. Co do spinerów idealnie oddaje to poziom rozwoju dzieci/młodzieży. Jadę sobie metrem a w wagonie cala klasa siedzi i się buja i kręcą równocześnie spinery. Kręcące się kółeczko szczytem marzeń (gdzie w latach 90 to było nic ciekawego jak ktoś jeździł na desce/rolkach na pewno fajniejsze rzeczy robił z łożysk). Najlepsze są teraz gry video, założę się że 75% ludzi grających w CODy i inne tandetne liniowe gry nie dała by sobie rady z Doomem 2 lub Hexenem 1/2.

          • franeczek91
            Cze 09, 2017 6:36 pm

            Wasze 13-letnie dzieci bawią się spinerami?? U mnie w pracy ludzie po 40-tce tym kręcą.pamiętam jak dwa tygodnie temu mieliśmy młodego chłopaka, który przyszedł z tym do pracy,a ja mu na początku pomagałam i zastraszyłam go, że przy obsłudze klienta ma się skupić na osobie, a nie na zabawce-inaczej wyrzucę kręciołka przez okno xD przestraszył się osoby ze wzrostem 156cm 😀

        • Reply
          romas0705
          Cze 09, 2017 10:15 am

          Mam tak samo ;)Jeśli mogę, gram z auta, przynajmniej w swoim mieście. Na szczęście sporo pracuję w delegacji, więc tam też sobie pospaceruję. Zauważyłem jednak, że pojawia się coraz więcej zgredów jak ja, a zaczynają powoli znikac dzieciaki, szczególnie te młodsze z podstawówek. Ale może to tylko mnie tak się wydaje?

          • a
            Cze 09, 2017 7:37 pm

            To chyba wszędzie podobna tendencja.
            U siebie w mieście też zauważam dużo mniejsze zainteresowanie grą, a szczególnie wlaśnie dzieci z podstawówek i gimnazjów.
            Nic dziwnego, dzieci się szybko nudzą i znalazły sobie nowe rozrywki.
            Z dorosłymi inaczej są bardziej cierpliwi, jak kogoś wciągnęła gra to będzie grał, nawet aż wbije ten 40 lvl.

          • DawidPolakL
            Cze 09, 2017 7:43 pm

            Bo dzieciom brakuje wytrwałości szybko wszystko im się nudzi. W moim wioskowym mieście mam najwyższy level i pokemona z najwyższym CP. Córka np dossła do 20 levelu i się znudziła. Do tego wyzywa mnie od dzieciaków bo gram w dziecięcą grę pogo.

          • Ge
            Cze 09, 2017 9:16 pm

            Hah, też to zauważyłam, dlatego jako że mam 12 lat- udaję, że nie gram. Uwielbiam Pokemony (nie tylko PoGo), ale wstydzę się grać, od momentu gdy jacyś dorośli się ze mnie śmiali gdy zauważyli, że łapię Pokemony.

        • Reply
          at3at3
          Cze 09, 2017 12:50 pm

          Ja tam nie czuję, żebym wzbudzała szczególną sensację. Nawet jak lokalne dzieciaki zauważą, że też gram. Jedynie babcie moherowe mnie opluwają, gdy czasem zgarniam Dratini „pod Maryjką”. Ale fakt: średnia wieku w grze się raczej zwiększa. Nasze dzieci się zbyt szybko wszystkim nudzą, ciągle muszą mieć nowe wrażenia.
          Rozbawił mnie tylko zimą „odśnieżacz” na pługu, bo myślał, że mu robię zdjęcia, że nie odśnieża ulicy, ale mu wytłumaczyłam, że ja tylko Bulbasaura łapię i nie chcę na niego nadawać do urzędu miasta. 😉

          • LaćM
            Cze 09, 2017 3:26 pm

            Widocznie wyglądasz na nastolatkę 😛 Pozazdrościć

          • DawidPolakL
            Cze 09, 2017 7:45 pm

            A w jak dużym mieście mieszasz? Bo ja w 25 tys i wzbudzam sensację heh

          • at3at3
            Cze 10, 2017 11:32 am

            W PL: 250 tys. Ale to od okolicy zależy. U mnie w dzielnicy gra jeszcze sporo osób, więc nie wzbudza się wielkiej sensacji. Jednak wyraźnie widać, że dzieciaki się wykruszają (gimbaza już prawie wcale nie gra, została podstawówka i dorośli).
            W centrum na skwerach i w parkach dużo mniej osób łapie, bo w pokedexach już prawie wszystko mają, ale czasem widać jeszcze osoby podbijające gymy, albo robiące kilometry. Tymczasem dzieciaki obstawiają w PoGo niestety głównie centra handlowe…
            W drugim mieście (ponad 1,5 mln) sporo ludzi gra jeszcze w parkach, ale większość ma na oko 20-30 lat, dzieciaków latających ze smartfonami za poksami w ogóle tu nie widuję. Nawet w zeszłym roku było ich bardzo mało, dominowali wiekowo raczej studenci.

    • Reply
      ArT
      Cze 09, 2017 8:53 am

      A kto ci powiedział ze zbiorowe zadania mają być z Gymami ?? TO mają być zadania terenowe typu, zdobądź z partnerem w ciągu 30 minut 100 wróbli i 25 szczurów a dostaniecie premię XP.

      • Reply
        a
        Cze 09, 2017 7:46 pm

        „Rozgrywki w gymach są bardzo ograniczone. Po prostu nie działają one tak jakbyśmy chcieli. Zamierzamy przerobić ten aspekt gry, tak aby było w nim więcej pracy zespołowej a ludzie będą bardziej zachęceni oraz wynagradzani za udział w niej.”
        John Hanke

  • Reply
    Archont
    Cze 08, 2017 8:33 pm

    We Wrocławiu JESZCZE nie ma centrum handlowego wspomnianej przez autora sieci, jest dopiero w budowie. Raczej do rozpoczęcia legendarnych eventów jeszcze nie powstanie.

  • Reply
    Levy
    Cze 09, 2017 8:08 am

    Po ostatnich blokadach fake i bot w moim 60 tyś mieście nastał spokój. Mamy około 25 gym, które w równym stopniu zostały podzielone na 3 zespoły. Jestem w 3 od około 4 tyg i trudno mi wbić się w inne bo prawie każdy ma 10 poziom. Gracze mają levele pomiedzy 28-36. Jednym słowem nastał marazm. Tak jak jeszcze 2-3 miesiące temu widywalem ludzi biegających za pokami tak teraz jest ich coraz mniej. Nowy event chyba nie za wiele zmieni. Tylko pojawienie się legend da rozruch tej grze. Poczekamy zobaczymy.

  • Reply
    AszKeczam
    Cze 09, 2017 7:06 pm

    Dziś sam nie wiem co się stało, ale złapałem Snorlaxa i Laprasa! Pierwszy dziki Snorlax (2 z jajek mam) i 3ci dziki Lapras. 😀 Do tego Nidoking się pojawił, ale po pierwszej malince i ultraballu zostawił tylko dymek.

    • Reply
      RexHunterson
      Cze 09, 2017 7:41 pm

      Luz, mi tak Dragonite z malinką i z ultra ładnie poszedł w krzaki niestety. Z jaj Laprasa nigdy nie wyklułem, dwa dzikuski złapałem 🙂 A Snorka z jaja udało się raz wykluć i 3 Miltanki 🙂

  • Reply
    Ge
    Cze 09, 2017 9:12 pm

    Hah, widzę, że teraz w PoGo grają sami dorośli. Ja osobiście mam lat 12 – gram. Jednak teraz w mojej okolicy niemalże żadna osoba w moim wieku nie gra, więc gdy łapę Pokémony i ktoś się zbliża, telefon do kieszeni i jak to nazwała moja koleżanka -morda w szalik (tak, chodzę w szaliku w lato…).

    • Reply
      ArT
      Cze 12, 2017 8:48 am

      Niestety teraz młodym wszystko się szybko nudzi. Starsi pamiętają czasy tak jak ja gdy się miało jedną grę np.: jajeczka 🙂 i się w to grało miesiącami. Ale po co aż tak się ukrywać nie wystarczy chodzić ze słuchawkami ?

  • Reply
    DustMustard
    Cze 10, 2017 11:06 am

    Ciekawe co tam będzie w tym Chicago. Może się wybiorę w ramach wakacji. Pewnie będą mieli ziomki dobry ubaw jak przeczytają wniosek o wizę „wyjazd ma na celu łapanie pokemonów”.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 10, 2017 8:20 pm

    Jeśli w Polsce zorganizują jakiś zlot to na pewno pojadę

  • Reply
    mayowy11