News 26

Eventowe boxy – hit czy kit?

paczki

Wraz z rozpoczęciem wydarzenia związanego z równonocą jesienną do gry zostały dodane nowe paczki promocyjne – czy są warte swojej ceny?

Zapewne pamiętacie jeszcze zamieszanie związane z pierwszym pakietem, jakie Niantic zaproponowało nam z okazji rocznicy gry. Wtedy na szczęście wycofano felerny „prezent” i dodano o wiele lepsze promocje. Od tamtego momentu gracze są bardzo wyczuleni na wartość tego, co proponuje nam producent Pokemon GO.

Przeliczmy więc dwa warianty – ten, w którym nowy Super Incubator jest dodatkiem bez określonej wartości oraz taki, gdzie nadamy mu wartość podstawowego inkubatora (150). Tam gdzie to możliwe jako podstawową cenę ustaliłem możliwie optymalne rozwiązanie (np. pakiet 8 lurów + 2 kupione „luzem”).

special box great box ultra box

Super Incubator jako „darmowy” prezent:

Special Box Great Box Ultra Box
Cena 480 980 1480
Super Incubator 3 5 8
Lury 5 10 15
Lucky Eggi 0 4 8
Cena bez promocji 500 1200 1880
Przecena % 4% 18% 21%
Cena w przeliczeniu na Super Incubator 160 196 185

Super Incubator jako wartość 150 Pokecoins:

Special Box Great Box Ultra Box
Cena 480 980 1480
Super Incubator 3 5 8
Lury 5 10 15
Lucky Eggi 0 4 8
Cena bez promocji 950 1950 3080
Przecena % 50,5% 50,25% 48%

Inna „droga” do ustalenia opłacalności:

  • 6 Special Boxów za 2880 monet: 18 Super Inkubatorów, 0 Lucky Egg, 30 Lurów
  • 3 Great Boxy za 2940 monet: 15 Super Inkubatorów, 12 Lucky Egg, 30 Lurów
  • 2 Ultra Boxy za 2960 monet: 16 Super Inkubatorów, 16 Lucky Egg, 30 Lurów

Sprawa jest bardzo indywidualna:

  • Jeśli zależy wam tylko na Super Inkubatorach (pozostałe przedmioty nie mają dla was żadnej wartości) to najlepszym wyborem będzie Special Box;
  • Jeśli do Super Inkubatorów chcecie dorzucić trochę Lucky Eggów to 2 Ultra Boxy będą lepszym rozwiązaniem niż 3 Great Boxy – otrzymujecie 1 inkubator więcej, o 4 więcej Lucky Eggów a dopłacacie tylko 20 monet.

26 Comments

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 23, 2017 11:14 am

    Jak by nie liczył to i tak boxy są do kitu i tyle

  • Reply
    Masakra
    Wrz 23, 2017 11:29 am

    Gram od 17.07.2016 I ta gra nic nie w n9si nudna jak cholera cały czas to samo mam 38lvl I wszystko a ewolucji nie robiłem od 34 bo mi się nie chce I oczy bolą ta gra umarla

  • Reply
    at3at3
    Wrz 23, 2017 2:10 pm

    Każdy ma w tej kwestii inny czynnik decyzyjny, więc nie ma jednej odpowiedzi.
    Osobiście przeliczam to na wychodzone km. Czyli dla mnie 3 SuperInku za 480, to „obiektywnie” mniej monet niż 450 x 1,5 (=675), ale z drugiej strony jeśli uwzględnimy czynnik czasu i liczby wykluć, to wynik będzie jeszcze inny.
    Za to mąż kupił za swoje monetki zwykłe wykluwaczki, bo nie starczyło mu akurat na boxa, a GPS i tak mu w domu „sam chodzi” między nadajnikami. Dlatego nie zareagował tak entuzjastycznie na przyspieszenie klucia jak ja – nie zauważyłby tutaj szczególnych efektów.
    Lure to z naszej perspektywy „gratis”, bo o ile ja go mogę wykorzystać w miejscu pracy (bo tylko tam siedzę dłużej w jednym miejscu), to on już nie. A poza tym w naszym mieście, poza pasmem nadmorskim, nie przyciąga niczego interesującego.

  • Reply
    Sebek
    Wrz 23, 2017 3:32 pm

    Jak działa ten super incubator? Zamiast 5km zmieniło mi na 3,3km, a myślałem że będzie 1,6km czyli 3 razy szybciej jak kiedyś była jakaś akcja :p

    Mam jeszcze pytanko co do ewolucji pokemona :p Kiedyś ewoluowałem Poliwhirla w Politoed.
    Teraz mam tylko Poliwag i 100 cuksów, muszę dozbierać kolejne 25 i najpierw ewoluować Poliwaga do Poliwhirla a dopiero do Poliwratha?

    • Reply
      Sebek
      Wrz 23, 2017 3:47 pm

      Ok już przeczytałem wcześniejszego newsa :p
      „Nowe Super Incubatory powodują, że dystans wymagany na wyklucie jajka skraca się o 1,5x;”

  • Reply
    Pm
    Wrz 23, 2017 4:37 pm

    Czy super incubatory też mają 3 użycia?

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 24, 2017 6:48 am

    7 dzień tyg 6200 stardust. To cieszy nie jakieś tam boxy

  • Reply
    Sebek
    Wrz 24, 2017 9:28 am

    Ja dzisiaj też miałem 7 dzień, ale nawet nie zwróciłem uwagi ile 😛

  • Reply
    Kkk
    Wrz 24, 2017 10:55 am

    Czy opłaca mi się ewoluować chansey 84.4%iv 12ataku 15defa i 11hp

    • Reply
      FoxMax
      Wrz 24, 2017 1:46 pm

      W sumie to każdą chansey z jajek opłaca się ewoluować 😉

    • Reply
      lambler
      Wrz 24, 2017 2:59 pm

      Poczekał by na taką powyżej 90 %

      • Reply
        Minion The White
        Wrz 25, 2017 2:21 pm

        Różnica w walce pomiędzy 100% a 80% IV w przypadku Chansey jest niedostrzegalna. Parę HP więcej nie robi prawie zadnej różnicy.

  • Reply
    jeszcze gram
    Wrz 24, 2017 11:22 am

    i żeby nie było tak pięknie 4 jaja 2 km z ewentu – oddish – larwa – oddish – remoraid . Podobno miało być ciut inaczej. A poza tym error i network error na porządku dziennym, ale co tam „jeszcze gram”.

    • Reply
      at3at3
      Wrz 24, 2017 7:43 pm

      Serio rzodkiewka z nowej dwójki? :O Zastrzeliłabym chyba…
      U mnie: larwa – togepi – larwa – owca…

      • Reply
        KedarYnwaj
        Wrz 26, 2017 6:02 pm

        Ja miałem dobre strzały jak na razie. Chansey – owca – Tyrogue – oddish – owca. Teraz mam same jaja 5. Tyrogue niestety ma hp equal def, wiec dalej będzie luka w dexie

  • Reply
    ranma11
    Wrz 24, 2017 3:15 pm

    Notobene wartość najdroższego pakietu zawyżyliście o 20 coinów. Wychodzi na to że policzyliście ją dla 1 pakietu 8 lurów + 7 lurów osobno (680+700=1380) tymczasem kupując dwa pakiety wychodzi taniej (2*680=1360) i jeden lure gratis…

  • Reply
    Levy
    Wrz 24, 2017 9:35 pm

    Masakra. 4 jaja 2km i 4 x oddish. A w dupę se wsadzcie. Tylko nogi mnie cholernie teraz bolą. Idę spać. Oszustwo.

    • Reply
      at3at3
      Wrz 24, 2017 11:28 pm

      U nas za to same porzygony z dziesiątek.
      Ale nadzieja umiera ostatnia…

      • Reply
        slash
        Wrz 25, 2017 9:29 am

        U mnie pięć pierwszych 2km jaj to same Owce, ale żadna powyżej 90%, szósty to Togepi i od razu 95%. Z 5km wyskoczył Mankey i liczę, że pozostanie w jajach na stałe.
        Boksy nie są zachęcające, a nowy Inku to bubel. Wrzucając jajo 10km do przejścia pozostaje nam 6,6km, a podczas ostatniego krótkiego eventu owe jaja kluły się po 3,3km. Lucky Eggi też można było niedawno nabyć 50% taniej, a Lury ??? Sami wiecie co z nich się respi. Lepsze byłyby już Incensy, z których to w ciągu pół godziny można zwabić 30 poków i niekoniecznie są to myszy, wrony i robactwo.

  • Reply
    fru
    Wrz 25, 2017 12:42 pm

    Mnie leci więcej 10km niż 2km, a z dwójek sam szrot czyli oddish, slowpoke i nidoran męski i żeński 🙁 Nic, kompletnie nic nie leci, te eventowe jaka są zielone jak zawsze czy inne?

    • Reply
      FoxMax
      Wrz 25, 2017 9:45 pm

      Ja dzisiaj dostałem 6x 10km jajo… Więcej niż przez ostatnie 1,5 miesiąca!

  • Reply
    Sebek
    Wrz 26, 2017 4:51 pm

    A ja w ogóle 2km jajek nie dostaje :/