News 30

EX Raidy – Niantic zabiera głos

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Producent Pokemon GO w końcu postanowił przerwać milczenie i odnieść się do ostatniej fali EX Raid Passów oraz potencjalnych zmian w systemie.

Na stronie pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Wraz z najnowszą serią zaproszeń do EX Raidów, zaimplementowaliśmy kilka zmian, które mają usprawnić wybór trenerów oraz gymów. Niestety przy wprowadzaniu zmian pojawił się błąd, który spowodował, że część trenerów została zaproszona na EX Raid w gymie, który mogli nie odwiedzać już od miesięcy. Błąd ten został już naprawiony i przyszłe zaproszenia będą lepiej reprezentować jak zaktualizowany proces zaproszeń ma funkcjonować. Co najważniejsze, trenerzy otrzymają zaproszenie tylko wtedy, gdy w ostatnim czasie ukończyli raid na danym gymie.

Wprowadziliśmy również kilka zmian, które wpłyną na proces zaproszenia. Najpierw poczyniliśmy zmiany w sposobie wybierania gymów. EX Raidy będą nadal odbywać się w parkach i sponosorowanych lokacjach, ale liczba gymów spełniających kryteria niezbędne do pojawienia się EX Raidu wzrośnie. Dodatkowo, średnia liczba trenerów zaproszonych do gymu również wzrośnie, ponieważ wprowadziliśmy kilka poprawek do sposobu ich wyboru. Dzięki tym dwóm zmianom więcej trenerów będzie miało okazje zaangażować się w funkcjonalność EX Raidów.

Jakość EX Raidów w tych lokalizacjach również powinna się poprawić. Na początek, trenerzy z wyższym poziomem odznaki gymu będą mieli jeszcze większą szansę na otrzymanie zaproszenia. Podobnie trenerzy, którzy w tygodniu poprzedzającym wysłanie zaproszeń ukończą więcej raidów, będą mieli większe szanse na wybranie.

Doceniamy opinie, którymi wielu z was podzieliło się z nami w ciągu ostatnich kilku tygodni i przepraszamy za wszelkie frustracje, jakie spowodowała ostatnia partia zaproszeń. Nieustannie monitorujemy opinie udostępniane w różnych mediach społecznościowych oraz kanałach supportu, tak więc prosimy was o kontynuowanie dzielenia się przemyśleniami na ten temat w preferowanych mediach, gdy będziemy kontynuować dopracowywanie tej funkcji.

Zespół Pokemon GO

Jak widzicie system EX Raidów nie zniknie w najbliższym czasie. Według Niantic zostały poczynione zmiany, które powinniśmy zobaczyć w następnych falach zaproszeń. Producent Pokemon GO przyznał, że ostatnie rozdanie zostało dotknięte przez niefortunny błąd, przez który wielu graczy ma zaproszenia na gymy gdzie nigdy nie raidowało i odwiedziło wiele miesięcy temu.

Według notki posiadanie odznaki wyższego poziomu na gymie będzie teraz miało większe znaczenie, tak samo jak liczba ogólnie ukończonych raidów w ostatnim tygodniu – to pewna nowość, bo w pierwszej notce Niantic twierdziło, że chodzi o liczbę raidów jaką gracz ukończył w całej swojej karierze.

Czy rzeczywiście większa liczba gymów oraz graczy zostanie objęta EX Raidami? Po tym co działo się w ostatnich miesiącach w kwestii tej funkcjonalności (faworyzowanie graczy o niższym poziomie trenera oraz odznaki gymu, grających rzadko) ciężko mi od razu uwierzyć w słowa Niantic. Na odpowiedź musimy poczekać do kolejnych partii zaproszeń.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/exraids-update-020718/

30 Comments

  • Reply
    rogal
    Lut 08, 2018 9:46 am

    niantic przyznaje się że strollował ludzi?? super XD

  • Reply
    Masza i niedzwiedz
    Lut 08, 2018 10:00 am

    Szkoda ze nie kazdy ma szanse robic milion raidow tygodniowo zeby zrobic norme do ex passa…

    • Reply
      Gyhuh
      Lut 08, 2018 10:14 am

      Z czym masz problem, przecież do tej pory było odwrotnie.

    • Reply
      ReV
      Lut 08, 2018 10:53 am

      Jak ktoś nie ma czasu robić kilku rajdów tygodniowo/ Wracasz do domu z pracy/szkoły robisz jakąś 1/2* solo. To znaczy że mewtwo i EX rajd nie jest Ci potrzebny. Proste

      • Reply
        Outlawek
        Lut 08, 2018 11:31 am

        Czyli należy rzucić swoje obowiązki, życie służbowe lub prywatne i poświęcić się grze, by być może otrzymać zaproszenie na ex raid? Bzdura! Zwłaszcza, że przy dotychczasowym systemie losowania zaproszeń, należy się skupiać na kilku arenach, które gracze (z uwagi na system) wypromowali i promują dalej. I tak zamyka się błędne koło uniemożliwiające przebiciu się innym arenom. Uważam, że każdy gracz powinien mieć szansę na wzięcie udziału w polowaniu na Mewtwo, bez względu na to, w której arenie brał udział w raidach. Oczywiście bonus za częstotliwość raidów powinien zwiększać szansę na otrzymanie zaproszenia i to jest normalne.

        • Reply
          EazyE
          Lut 08, 2018 11:42 am

          100% racji. Ale nubkom jak rev tego nie wytłumaczysz bo taki nolife lepiej wie co inni potrzebują… żałosne.
          Każdy gracz zasługuje aby móc zdobyć każdego, nawet najzadszego pokemona. I tyle.

          • wuteefek
            Lut 08, 2018 11:54 am

            Przez całe swoje życie nie grałem w grę, w której nie robiąc nic mogłem osiągnąć wszystko co tylko chciałem. Nie masz czasu nie graj albo wskakuj na fly. Nikt Ci nie broni

          • bart
            Lut 08, 2018 12:04 pm

            Jeśli ktoś uważa, że zrobienie 1 rajdu dziennie poziomu 1* lub 2* to strata połowy dnia (realnie taki rajd zajmuje 4-6min) i czyni to z człowieka „nołlajfa” i jeszcze innych od „noobów” wyzywa to dopiero musi być zakompleksiony dzieciak i nieudacznik …

          • EazyE
            Lut 08, 2018 2:48 pm

            Hahaha, czytać się naucz ze zrozumieniem gimbie bo się kompromitujesz. Nie pocisnę ci, bo nie mam zamiaru zniżać się do twojego dennego poziomu, zresztą dziecku nie wytłumaczysz, bo zacznie tupać nóżkami i tyle z tego będzie.
            Żal mi was, oszustów z fly. Wybanować w cholerę i odciąć od gry raz na zawsze takich nieudaczników co boją się wyjść z domu i tylko w necie udają fajnych.

          • Kropianka
            Lut 08, 2018 3:43 pm

            @bart, tylko trzeba jeszcze ten raid trafić, odbywają się one w godzinach 6-19 chyba, przy czym po południu czasami ich po prostu nie ma, albo są takie, których sam nie zrobisz.

          • bart
            Lut 08, 2018 5:03 pm

            @Kropianka za 1,5 miesiąca zmiana czasu to rajdy znów będą do 20.30 , a teraz zaczynają się wcześniej. Można licytować się na argumenty ale faktem jest, że zrobienie 1 rajdu 1* czy 2* nie pochłonie tyle czasu co inne gry mmo albo nawet single player.

        • Reply
          khartv
          Lut 08, 2018 4:54 pm

          Mam ten sam problem – pracuję 9-18, a przed/po pracy bardzo rzadko udaje mi się trafić na rajd, który mógłbym wysolować. Czasem, zazwyczaj raz w tygodniu udaje mi się podpiąc pod grupkę ludzi robiących 4 i piątki w dzielnicy obok, poza tym 2-3 rajdy w weekend i tyle.
          Mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami – wzrośnie waga odznak. Może w końcu te 20 złotych gymów się na coś przyda.

      • Reply
        Masza i niedzwiedz
        Lut 08, 2018 11:50 am

        Nie wszyscy maja na to czas chlopcze… i tak robie sporo raidow jak na moja miescine. Nawet jesli dostane u mnie w miescie ex passa to nie bedzie z kim zrobic tego m2… licze na wieksze miasto w ktorym czasem jestem i robi sie kilka raidow tyle ze jak maja liczyc sie odznaki na tych gymach to bez sens bo nie mam szans tam zrobic zlotej odznaki w wiekszym miescie czy tez robic ciagle tam raidy…

      • Reply
        woeddbalth
        Lut 11, 2018 11:45 pm

        ReV, bart, utrzymujecie się sami czy mieszkacie z rodzicami i nie macie większych obowiązków? Bo chyba to drugie…

  • Reply
    Outlawek
    Lut 08, 2018 11:16 am

    Czyli w dalszym ciągu gracze, którzy z uwagi na różne obowiązki nie mogą poświęcić zbyt dużo czasu na raidy, będą traktowani gorzej. Uważam, że dużym błędem jest fakt, że aby otrzymać zaproszenie na ex raid, trzeba wziąć udział w walce, w konkretnej arenie. To sprawia, że gracze skupiają się przeważnie na kilku arenach, które były wcześniej wytypowane (podczas pierwszych fali zaproszeń) i przez to są nikłe szanse na ex raidy w innych arenach.

    Lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby pod uwagę brani byli wszyscy gracze, którzy wzięli udział w jakimkolwiek raidzie w arenach, które znajdują się w określonej odległości (np. 1000-2000 m) od areny, w której ma odbyć się ex raid. Wówczas więcej graczy miałoby szanse na otrzymanie zaproszenia.

    • Reply
      Kar1nh0
      Lut 08, 2018 1:06 pm

      Mieszkam w małym miasteczku, nigdy nie mieliśmy exraidu. Zebraliśmy się na fb, wybraliśmy gym w parku i tam prosiliśmy wszystkich o raidowanie, przez tydzień zrobione masowo 2-3 raidy (takie, że było kilkanaście albo raz ponad 20 kont)i się udało, w niedzielę mamy exraid. Dostałem zaproszenie mimo, że zrobiłem tam JEDEN raid. Podjechałem przed pracą bo akurat był. Nie chce mi się wierzyć, ze idąc/jadąc do/z pracy/szkoły nie trafiłeś w ciagu tygodnia na jakikolwiek raid w gymie w parku…
      Wystarczy zebrać z 20 osób i się zmotywować, jeśli nie masz tylu, jedź do pobliskiej miejscowości do gymu w parku. Są dostępne mapy z tym, gdzie są raidy.

  • Reply
    Voqum
    Lut 08, 2018 1:16 pm

    I co mi po tym jak u mnie nadal mam 2 pokestopy i 1 gym ,a większa ilość gymów to 50km. I coraz mniej graczy u siebie mam ,bo 1 gym jest. Do dupy z takim zapałem ich do robienia czegoś więcej na małych miast. PS miasto 10k ludzi.

  • Reply
    Levy
    Lut 08, 2018 2:37 pm

    Mysle, że exraidy dostają Ci, którzy płacą niantic. Mam 39lvl, gram prawie od początku, Zwykłych raidow mam zrobione 178, z legendami 134. Z czego kilkanaście w arenach na których odbyły się ex. Ale nie wydałem na grę ani złotówki i nie dostałem jeszcze zaproszenia. Chyba to jest wytłumaczenie. No trudno. Przeżyję.

    • Reply
      Barti
      Lut 08, 2018 3:18 pm

      A ja mam 40lvl, też nie wrzuciłem w grę nawet złotówki i dostałem już 3 zaproszenia EX, z czego jeden dawno, jeszcze jesienią, a kolejne dopiero teraz na przełomie styczeń/luty. Twoja „teoria spiskowa” nie sprawdziła się. Życzę więcej szczęścia w losowaniach 🙂

    • Reply
      Wooper
      Lut 08, 2018 3:41 pm

      Ja także nie wydałem nawet realnego grosza na grę, a dostałem już drugie zaproszenie. Mewtwo złapany, kolejne zaproszenie mam teraz na niedzielę. Raidów – 25 zwykłych i 18 legendarnych. 33 level, ta gra jest niesprawiedliwa po prostu.

    • Reply
      Kapitan
      Lut 08, 2018 6:06 pm

      Nie zgodzę się. Rok temu będąc jeszcze w Holandii (bo tam ceny nie są aż tak przerażające) ‚przekazałem’ trochę kasy Nianticowi (używam też PoGO+), rajdy robię codziennie, Lv35, a okazuje się że moim pierwszym zaproszeniem na EX jest właśnie te błędne.

  • Reply
    R
    Lut 08, 2018 2:45 pm

    Wszystko to bzdury, którymi N zamydla nam oczy. Prawda jest taka, że te durne raidy i ex-raidy ludzi zniechęciły (jak to nawet tu widać w komentarzach!) i ludzie od gry odchodzą. Te ćwoki z N boją się tego przyznać, ale taka jest prawda. I dlatego ćwoki imają się wszelkich sposobów, żeby uatrakcyjnić to trochę i udobruchać tych zniesmaczonych. A że nie mogą zaimplementować nowego, innego sposobu na zdobycie Me2 (bo nie potrafią tego zrobić nie partoląc czegoś przy okazji), to jakiś cieć napisał głupawy algorytm do generowania zaproszeń i poszłoooo! A my się mamy podniecać, bo łaskawość nam okazali…

    Zgadzam się z kolegą Outlawek. Też nie mam czasu, żeby go nie wiadomo ile poświęcać grze – uruchamiam ją jak zwyczajnie gdzieś idę, czy jadę. Jak jest raid 1-poziomu, to go zrobię, bo rzeczywiście 5 minut można przystanąć. Ale NIC WIĘCEJ, bo nie mam czasu się umawiać, jeździć gdziekolwiek i zawalać innych codziennych spraw. Stąd jak rajdu koło mnie akurat nie ma, to i w 2 tygodnie nawet raz nie zawalczę.

  • Reply
    zly_system
    Lut 08, 2018 4:23 pm

    A moim zdaniem to nawet nie tyle chodzi o czas, czy kasę jaką wydamy na grę. Niantic powinien po prostu jasno określić zasady na których gracz dostaje ex-passa. Czyli np. system punktowy: Za 100 uzbieranych punktów dostajesz zaproszenie i możesz je użyć w dowolnym ex-raidzie. Punkty dostajesz za zrobione raidy w zależności od gwiazdek – 1 gwiazdka 1 punkt. Robią codziennie chociaż 1 raid dwu gwiazdkowy po niecałych dwóch miesiącach miałbyś szansę złapania. Grasz więcej, będziesz mieć więcej szans i więcej M2. A tak jest totalny random, ludzie bijący raidy od pół roku nie dostają zaproszeń, a ktoś dostanie bo zakręcił GYM.. Wiem, że wymagam wiele jak na standardy od Ninatic, ale każdy gracz w przypadku takich legendarnych pokemonów powinien mieć równe i jasno określone szanse, a nie randomowe g*wno.

  • Reply
    alf
    Lut 08, 2018 4:23 pm

    To właśnie rajdy utrzymują graczy przy grze. zwłaszcza zimą. nadzieja na ex dodatkowo motywuje do wyłażenia z domu

  • Reply
    SOłTYS
    Lut 08, 2018 5:44 pm

    Pozdrawiam Dream Team z Włocławka! 😀

  • Reply
    PlutoVALOR
    Lut 08, 2018 7:01 pm

    Na koncie 55 zwykłych raidow i 53 legendarne, mewtwo mam 2/3 w tym mój pierwszy to 100%.
    Wybraliśmy gym nie w parku a na skwerze. Klepiemy wsztstjue raidy, wiadomo ze nie każdy ma czas na bucie wszystkiego, ale wystarczy nawet tylko jeden raid zrobić i zaproszebie się dostanie

  • Reply
    Airon
    Lut 08, 2018 9:45 pm

    Moim zdaniem zaproszenie powinno być dawane graczowi po zrobieniu dajmy na to 100 raidów nie ważne jakich, takie zaproszenie było by ważne tylko np przez 2-4 tygodnie ale na jakikolwiek EX Raid i nie było by żadnych problemów itp.

  • Reply
    Dachomej PUŁAWY
    Lut 09, 2018 9:04 pm

    Dzis dostalem 2gie zaproszenie na rajd

  • Reply
    Dachomej PUŁAWY
    Lut 09, 2018 9:05 pm

    Mam dwa zaproszenia na ex rid dzis dostalem drugie

  • Reply
    stanisław
    Lut 10, 2018 12:13 am

    A moje Wnuczęta też dzisiaj oboje dostali Ex na gym Dąb Wolności na niedziele 18.lutego na 12:00 – 12:45. I to mimo iż wcale wiele raidów nie zaliczyli. No i na szczęście dostali oboje, bo gdyby tylko jedno z nich to musiałbym zrezygnować. Taką przyjąłem zasadę, że oboje robia to samo i to samo dostają, aby drugiemu nie było żal. No na jajka nie mam wpływu i tu Wnuczka ma jakieś fory bo więcej ciekawych dostaje.