News 55

Farfetch’d na całym świecie!

farfetchd

Jeżeli dziś nie otwieraliście jeszcze aplikacji to zróbcie to jak najprędzej – może na was czekać miła niespodzianka. W godzinach nocnych naszego czasu udało nam się odblokować złoty poziom nagród, czyli regionalnego pokemona dla całego świata przez 48h.

Około drugiej w nocy Niantic oficjalnie ogłosiło, że złapaliśmy trzy miliardy pokemonów i tym samym Farfetch’d staje się dostępny w każdym zakątku świata przez kolejne dwie doby. Możemy się spodziewać, iż będzie on możliwy do złapania poza wschodnią częścią Azji do mniej więcej 2:00 w nocy z poniedziałku na wtorek – mamy więc dwa dni na upolowanie takiej ilości tego regionalnego pokemona jakiej tylko zapragniemy. Tym bardziej, że jest on dość pospolity i nietrudno się na niego natknąć. W „rekompensacie” Azja wschodnia, która jest naturalnym środowiskiem Farfetch’da, na taki sam okres czasu otrzymała Kangaskhana.

Pozostałe nagrody w postaci podwojonych punktów doświadczenia, Stardustu, 6-godzinnych lurów oraz zwiększonej ilości spawnów potrwają aż do 1 grudnia, około 21:00 naszego czasu.

Źródło:

55 Comments

  • Reply
    Sebek
    Lis 26, 2017 1:02 pm

    Złapany :p Nie wiem czemu on jest taki rzadki skoro jest taki słaby :p

    Kangaskhana też poproszę w następnym evencie 😉

    • Reply
      kotecek98
      Lis 26, 2017 4:43 pm

      Tylko nie Kangakhan już był i wystarczy niech inne dadzą regionalne

      • Reply
        RexHunterson
        Lis 26, 2017 6:42 pm

        Nie każdy mieszka w Warszawie, albo był w Warszawie.

        • Reply
          kotecek98
          Lis 26, 2017 8:46 pm

          Nie każdy chce to samo łapać, ja dojechałam do Warszawy z kompletnego zadupia więc było się postarać:)

          • Kilerx
            Lis 28, 2017 2:14 am

            Starać się można, ale nie każdy miał czas na to by w tym akurat terminie się zjawić w Warsawie.

          • Soul
            Lis 29, 2017 11:26 pm

            Musialbym byc szalony zeby zwalniac sie z pracy i 500km jechac do Warszawki po pokemona o.O

    • Reply
      KRYSTIAN
      Lis 28, 2017 3:36 pm

      On nie jest rzadki. On jest regionalny. Nie ważne czy słaby czy nie, a nawet lepiej jak słaby skoro dostępny tylko w danym miejscu.

  • Reply
    Sebek
    Lis 26, 2017 1:03 pm

    Napiszę jeszcze raz, tutaj chyba więcej osób przeczyta :p

    Ktoś mi powie gdzie złapię i czy w ogóle:
    Mareepa brakuje ponad 20candy do Ampharos
    Pineco chodzę z nim już długo i jeszcze 10 candy (50km :/)
    Larvirtar 26candy do Tyranitara…

    One są chyba z jajek?
    Żeby z każdym chodzić za 1 cukierek 5km zajmie mi to wieczność :p

    • Reply
      Ricardogo
      Lis 26, 2017 1:11 pm

      Najpierw nam zdradź w jakich okolicach mieszkasz bywasz.

      • Reply
        Sebek
        Lis 26, 2017 1:14 pm

        Rybnik :p

        • Reply
          DziarskaSarenka
          Lis 26, 2017 3:25 pm

          https://thesilphroad.com/atlas

          Sprawdź czy nie zostało oznaczone gniazdo jednego z poków, których szukasz. Jeśli nie, możesz posilić się skanerem ‚pokehuntr’.

          • Sebek
            Lis 27, 2017 1:38 pm

            Dzięki, za skanera korzystam, a na 2 str nic nie ma 🙁

          • bart
            Lis 27, 2017 3:46 pm

            ja pierdziele, tu siedzą kompletnie zielone osoby… nic nie ogarniające

            Nie jestem z Rybnika ale są specjalne strony skanery polskie ogólnodostepne:
            https://mapryb.zlasu.org/# pokazują wszystkie poki , rajdy , gymy,
            są tez mapy z samymi adresami IP nie jestem z Rybnika to nie chce mi się szukać,
            Co do tyrków i walki na gymach są fora/fb specjalne z osobami grającymi tylko na fake gps , podajesz kordy czas i łapiesz poka z rajdu który Cię interesuje.

          • Sebek
            Gru 02, 2017 7:58 pm

            @Bart dzięki, mapki z lasu pomogły 😀 Został mi tylko Totodile 😛

    • Reply
      DawidPolakL
      Lis 26, 2017 1:22 pm

      Musiałeś niedawno zacząć grać. Mareepa brakowało mi 1 candy to po prostu wykorzystałem rare candy, pineco już zrobiłem kilka ewolucji, tyrków mam 4 w tym 3 z raidów, a candy larwy 283 bo z nim chodzę. Najmocniejszy mój tyrek ma 3542 cp i 3287 więc też od groma candy poszło na powerapy.

      • Reply
        Sebek
        Lis 26, 2017 1:40 pm

        Gram od ponad roku ale nie nałogowo :p W raidach nie biore udziału.

    • Reply
      hejterhejterów
      Lis 26, 2017 1:32 pm

      haha Pineco śmieszne
      Pineco – znienawidzony pok (kiedyś) z 10km jajek , i występuje normalnie na dziko, bezużyteczny.
      Tyranitar – przecież na to są rajdy , po co męczyć się z larwą jak masz tyrka i jak łapiesz tyrka to od razu 10 candy , tyrka robi się w 3 -4 osoby, więc na pewno kogoś spotkasz (ostatnio wodziłem jak 2,5 osoby robiły tyrka i było 10 sekund zapasu)
      Mareepa – w przyrodzie za często nie występuje, trzeba liczyć na jajka i rare candy

      • Reply
        Sebek
        Lis 26, 2017 1:43 pm

        Nie zależy mi na tym żeby był użyteczny ale żeby złapać je wszystkie 😛
        Z raidami ciężka sprawa 🙁

        • Reply
          RexHunterson
          Lis 26, 2017 6:46 pm

          Trochę więcej pewności siebie i zajrzyj na Rybnicką grupę na facebooku to ani się obejrzysz i będziesz miał je wszystkie.

    • Reply
      at3at3
      Lis 27, 2017 12:49 am

      Idź na raidy i dostaniesz kolorowe (uniwersalne) cukierki. Szybko pójdzie, uwierz…

    • Reply
      glink3
      Lis 27, 2017 2:25 pm

      Chodź z tymi pokemonami jako Buddy albo używaj rare candy gdy robisz 4-5 poziomowe rajdy 🙂

  • Reply
    pok
    Lis 26, 2017 1:34 pm

    podwójne cukierki z jaj tez trwają do 1 grudnia?

  • Reply
    DawidPolakL
    Lis 26, 2017 1:47 pm

    No i złapałem pierwszego farfocla nie wychodząc nawet z domu. Po prostu przyszedł sam heh

  • Reply
    pok
    Lis 26, 2017 2:03 pm

    powie mi ktos czy candy z jajek tez sa podwojne do 1 grudnia?

    • Reply
      Edielle
      Lis 26, 2017 3:48 pm

      Cukierki w ogóle nie są podwajane w tym evencie tylko exp i stardust.

  • Reply
    Bobek z Muminków
    Lis 26, 2017 6:13 pm

    Myślicie, że będą legendy jakoś inaczej do zdobycia niż z raidów? Mam tylko 3 ptaki, nie mam Lugii, bo nie udało mi się jej złapać. Nie mam żadnego psa, bo jakoś już czasu nie miałem i chyba chęci przez to, że tego ptaka nie złapałem. Tak naprawdę po Zapdosie przestałem grać, załapałem tylko duchy i dzisiaj Farfetch’da. Może zrobią coś żeby chciało się znowu grać i nie mówię tu nawet o 3 generacji.

    • Reply
      xxx
      Lis 27, 2017 11:00 am

      Nie spodziewałbym się, że będzie jakaś szansa na złapanie legend dla tych, którym zabrałko chęci i czasu na raidy, które były po miesiąc na legendarnego psa.

  • Reply
    Loner
    Lis 26, 2017 7:28 pm

    Dodali już 3 generację? Można już wymieniać się pokami/przedmiotami? Można walczyć/trenować już między sobą? Dodali już więcej pokestopów żeby mapy nie były takie łyse? Dodali jakieś misje aby urozmaicić rozgrywkę? Legendy są już trudniejsze do zdobycia niż przez te syfiaste, słabe rajdy?

    Pytam czy już dodali jakieś nowości bo bardzo nudne sie te poki zrobiły :/

    • Reply
      33LetniPokemoniarz
      Lis 26, 2017 9:45 pm

      Dla jednych nudne dla drugich nie. Sama gra wyeluowała tak, że jak ktoś nie łapał poków na eventach w ciągu roku to ma teraz problem i niski LVL. Teraz gra opiera się mocno na raidach i gymach – ma to w końcu sens. Zobaczymy w którą stronę to będzie zmierzać, ale póki co jest lepiej i mniej nudniej niż było.

    • Reply
      Stefcio2016
      Lis 27, 2017 3:18 am

      To nie graj jak nudne. Proste.

  • Reply
    Kotori
    Lis 27, 2017 12:05 am

    Na mojej wsi udało mi się złapać jednego 13cp ale jest wpis w pokedeksie 😀

    • Reply
      DawidPolakL
      Lis 27, 2017 7:26 am

      A mi po prostu przyszły dwa same do domu.

  • Reply
    DawidPolakL
    Lis 27, 2017 7:28 am

    Wczoraj i dziś brak możliwości gry z powodu braku czasu, ale i tak udało mi się od początku eventu wbić 2,7 mln xp więc jest gitara.

  • Reply
    Levy
    Lis 27, 2017 7:59 am

    2.7 mln XP? Licząc srednio to na same ewolucje poświęciłeś ponad 10 godzin. Szacun kolego bo ja w tym tyg grałem średnio 15 min dziennie i wbilem tylko 200 tys. Pozdrowienia.

  • Reply
    Machrid
    Lis 27, 2017 10:06 am

    moim daniem to głupie to co regionalne powinno być regionalne.
    jak chcesz miec tego Pokemona to powinno sie tam jechać .
    zrobili to żeby udobruchać graczy ,którzy podchodzili masowo z gry w ostatnim czasie.

  • Reply
    Daniel
    Lis 27, 2017 8:27 pm

    DAWID POLAKL, coś tu kręcisz bo ja gram prawie cały czas i nazbierałem 340 tysięcy XP… To zakładając że miałbyś czas, to ile byś nazbierał??? 10, 20, 30 MILIONÓW???

    • Reply
      Barti
      Lis 27, 2017 8:31 pm

      Ja wbiłem 2 mln exp od początku eventu i nie chodzi o czas aktywnego grania tylko ilość uzbieranych candy, głównie pigeya i innych pokemonów do masowych ewolucji. 🙂

    • Reply
      DawidPolakL
      Lis 27, 2017 9:34 pm

      Do tego eventu przygotowywałem się od ostatniego eventu z podwójnym xp czyli jak się nie mylé od prawie pół roku. Przez ten czas nie zrobiłem ani jednej ewolucji, miejsce na poki rozbydowałem do tys bo więcej się nie da, bag do 1400, na starcie eventu miałem ponad 600 balli , 16 lucky egg, dokypiłem 2 ultra boxy i w ten sposób zrobiłem w 4 dni 2,7 mln xp. Kawał ciężkiej pracy i od hu…a cierpliwości. Tego ta gra uczy

  • Reply
    Daniel
    Lis 27, 2017 8:32 pm

    I jeszcze jedno, gram od początku gry, czyli ponad rok i mam 4mln100tys.XP, (33LVL), to nie chce mi się wierzyć że w tydzień nabiłeś 2,7mln… NIEREALNE

    • Reply
      Barti
      Lis 27, 2017 8:43 pm

      To sprawdź w medalach ile masz złapanych pokemonów od początku gry, ja zbliżam się do 30 000, Dawid pewnie też ma ponad 25 000. Poza tym 3 raidy obok siebie na lucky eegu to 120 000 w 30 minut. Wszystko możliwe tylko trzeba grać 🙂

    • Reply
      hejterhejterów
      Lis 27, 2017 8:54 pm

      Daniel – czyli nie umiesz grać, 2 mil expa realne, zapraszam do wawy takie wyniki u najlepszych graczy to norma a nawet przeciętny wynik,

      osobiście w 60 min zbieram ok 200k expa x 5 dni – 1kk a gram tylko godzinę dziennie 2x jajko , bardziej pro gracze grają 2-3 godziny czyli 500k expa dziennie
      Co to za wyczyn zebrać 200k expa dziennie ? 3x rajd 5* = 120k i 80k z łapania 40 poków i robienia ich ewolucji.

      • Reply
        DawidPolakL
        Lis 27, 2017 9:39 pm

        Hejter ja nie mieszkam w wa-wie tylko w 25 tys dziurze na zadupiu Polski i tu w 4 dni zrobiłem 2,7 mln xp . Mam teraz ponad 2 mln xp 38 levelu a jeszcze parę dni temu miałem końcówkę 37

        • Reply
          Wiktor
          Lis 27, 2017 11:47 pm

          Czytam i mam dokładnie to samo, jak klon mojego konta 🙂 . Przed eventem brakowało mi z 70.000 do 38 levelu. Teraz jestem na 38 i mam 2,4 mln expa. Będzie ciężko dobić do piątku do 39 bo zostało mi materiału na niecałe 2 ewolucje a czasu mam bardzo mało w tygodniu więc łapię gdzie się da, w drodze do pracy, do sklepu, do śmietnika, do kibla i w kiblu też. Przy wolnym popołudniu i 2 raidach z jajkami można spokojnie po 200 tyś robić jak pisali wcześniej

      • Reply
        DawidPolakL
        Lis 27, 2017 9:44 pm

        A hejter jeszcze jedno. Mam plan do pierwszego zrobić 39 level czyli jeszcze 1 mln xp. Zostało mi tylko 44 ewolucje i w h.j candy pidgeya i wedleya ale myślę że mogę dać radę w tej mojej dziurze heh

        • Reply
          hejterhejterów
          Lis 27, 2017 9:58 pm

          gratki! Wszystko zależy od przygotowania i poków w plecaku i candy. Ja postawiłem na rajdpasy z ostatniej promocji i teraz mi się kończą , na ewolucje masowe nie jestem przygotowany.

          • DawidPolakL
            Lis 27, 2017 10:21 pm

            U mnie w mieście jest tylko 5 gymów więc jak ja mogę postawić na raidy jak u mnie tego tak mało

  • Reply
    DJ
    Lis 27, 2017 9:16 pm

    Potwierdzam, sam zrobiłem w tym evencie ponad 1 mln expa. 2 x masowe ewolucje na lucky egg = 280tys, 3 razy udało mi się zrobić po 3 raidy z legendami na lucky egg = 360 tys, reszte łapanie i kręcenie stopami. Treba wykorzystywać takie eventy na maksa 😉

  • Reply
    Dominika
    Lis 27, 2017 10:22 pm

    Podrzuci ktoś adres dobrej mapy dla Tarnowa? Nie wiem, nie mogę nic znaleść. Może być płatna.

  • Reply
    Natrix
    Lis 28, 2017 1:36 am

    Ja jak do tej pory 2.95 mln XP. Planuję jeszcze jak się uda 1.5 mln. Wówczas do 40 levelu zostanie 0.7 mln XP. Żona się chyba że mną rozwiedzie przez te pokemony.

    • Reply
      DawidPolakL
      Lis 28, 2017 7:11 am

      Hehehe ze mną też. Mam to samo w trakcie eventów

      • Reply
        slash
        Lis 28, 2017 9:47 am

        To jeden z drugim zostaniecie singlami i wówczas nabicie 40 lv będzie dla Was błahostką !! Tylko po osiągnięciu max poziomu jest już „game over”, chyba że nie posiada się medalu za Duże Ryby i smoczego złota oraz Regionalnych stworzeń. Ja póki co przekroczyłem 1/4 37 poziomu i jest to … uwaga … nieco ponad 50% exp potrzebnego do 40lv !! Grą się nie znudziłem, ale w mej mieścinie na rajdy ekipy nie idzie już zmontować bo po prostu wakacyjne łepki już w poki nie grają. Będąc w dużym mieście rajd z legendą zawsze wypali, znajdzie się te 5 osób z lv powyżej 30, ale u mnie to już cmentarzysko … Tej grze brakuje świeżości, nowych pomysłów, misji, zadań. Niantic twierdzi, że do tej pory wykorzystał 10% potencjału. No ale ileż można czekać, jak sporo osób osiągnęło już maksymalny 40 level ?!

        • Reply
          evoLucjan
          Lis 28, 2017 11:55 am

          Wiesz to tez zalezy jaki kto ma cel do osiagniecia w tej grze bo sam lvl nie czyni z ciebie kozaka. Powiedzmy ze wprowadza pvp na wklad wlasny(zaklady za zloto badz itemy) i do dyspozycji bedziesz mial tylko szesc wybranych pokow. Co Ci po 40 lvl. Dobrym graczem mozna byc bez 40, ale z dobrymi pokami

  • Reply
    jeszcze gram
    Lis 28, 2017 10:52 am

    jak Was czytam to zastanawiam sie po ile lat macie? No bo raczej wakacyjne łebki to nie Wy? Łapiecie w śmietniku, w kiblu – żenada i to dorośli ludzie robią. Nie dziwię się,że tak łatwo sterować takimi ludźmi przez „wybitnych demagogów”. No i potem mamy co mamy.

    • Reply
      Adam987
      Gru 02, 2017 11:02 am

      @jeszcze gram

      Ty chyba nie masz przyjaciół?

  • Reply
    NieWieszKto
    Lis 28, 2017 2:02 pm

    Ho-OH już jest na rajdach a tu nic o tym nie piszą.