News 22

Gorsze nagrody z raidów?

drop

Wczoraj Niantic wprowadziło do raidów nową nagrodę w postaci Potionów i przy okazji zamieszało nieco w kwestii innych, zdecydowanie bardziej cennych przedmiotów.

Jeszcze wczoraj sam byłem skłonny stwierdzić, że być może wprowadzenie Potionów jako nagrody za raidy wcale nie zmniejszy liczby Golden Razz Berry, Rare Candy czy TM. Wygląda jednak na to, iż Niantic ostatnimi zmianami zdecydowanie nie zadziałało na naszą korzyść.

W dniu wczorajszym udało mi się z sukcesem ukończyć 6 legendarnych raidów, w których liczba Rare Candy kształtowała się następująco: 3, 3, 3, 0, 6, 3. Jak łatwo policzyć średnio uzyskałem tylko 3 Rare Candy na jeden raid z legendą. Pięć innych osób towarzyszących mi podczas wszystkich tych walk także otrzymywało podobne ich ilości. Trudno nazwać to zwykłym przypadkiem, bo przed zmianami cukierków tych zdobywało się zdecydowanie więcej. Niestety nie śledziłem dokładnych liczb dotyczących Golden Razz Berry i TM, ale jak twierdzą gracze z całego świata także one pojawiają się w mniejszych ilościach. Na końcowe wnioski oraz statystyczne podsumowanie sytuacji musimy jeszcze trochę poczekać (aż prowadzący odpowiednie „badania” zbiorą wystarczającą ilość wyników), ale sami w miarę upływu czasu zauważycie różnicę.

Duże ilości Potionów w zamian za ograniczone zasoby cenniejszych nagród to dość słabe rozwiązanie. Tym bardziej, że te pierwsze możemy pozyskiwać z PokeStopów a te drugie wyłącznie jako przedmioty z raidów. Najwidoczniej Niantic przychyliło się do zdania osób, które twierdziły, że ilość otrzymywanych za pokonanie bossa Rare Candy jest zbyt duża. Według nich mogłoby to doprowadzić do sytuacji, w której po wejściu trzeciej generacji wiele osób bardzo szybko uzupełni pokedex mając tylko pierwszą formę danych pokemonów i używając na nich właśnie specjalnych cukierków.

Odnoszę wrażenie, że wyżej wspomniane osoby nie wzięły pod uwagę faktu, iż wielu graczy po prostu zużyje bardzo dużo Rare Candy na legendy, bo zupełnie nie opłaca się używać dla nich systemu buddy (20km na 1 cukierek). Nawet ktoś kto codziennie robi wiele raidów nie jest w stanie trzymać takiego zapasu Rare Candy, by z marszu uzupełnić pokedex trzeciej generacji – wielu z hardkorowych graczy dla zwolnienia miejscu w plecaku zużywa je na obecnie dostępne legendy lub mocniejsze pokemony typu Dragonite lub Tyranitar.

Uważajcie na co narzekacie w kwestii Pokemon GO – jak widać Niantic dość szybko bierze sobie do serca to, co nie jest do końca korzystne z naszego punktu widzenia. A jeśli się o coś prosi to trzeba też liczyć się z tym, że w jakiejś formie możemy to otrzymać – prośba o Potiony została spełniona, pomijając pozostałe efekty.

Informacje od pozostałych graczy na ten temat możecie przeczytać na anglojęzycznym forum The Silph Road na reddicie:

22 Comments

  • Reply
    Lumen
    Sie 18, 2017 2:48 pm

    Jeszcze z żadnego raidu nie dostałam TM, a teraz to już w ogóle mogę tylko pomarzyć.

  • Reply
    Machrid
    Sie 18, 2017 3:03 pm

    najgorzej jest jak dostaniemy za rajd 2 level -9 potionow tych co 20 hp regeneruja.

  • Reply
    Rexhunterson
    Sie 18, 2017 3:13 pm

    Niantic jest dziwne. Grający zgłaszali, że bardziej potrzebne są potiony niż revive, więc zrobili tak jak gracze chcieli. Tylko nie kosztem revive tylko wszystkich itemków.

  • Reply
    Bizazam
    Sie 18, 2017 4:11 pm

    Stało się. Nie gram już od jakiegoś tygodnia. Pewnie nikogo to nie interesuje, ale piszę o tym bo w sumie to przykre bo chciałem grać dalej ale niestety po złapaniu wszystkiego jest nudnawo. A nawet kolejny wpis do pokedexu mnie nie zachęca. Jeszcze tu wchodzę i patrzę co się zmienia ale niestety. Szkoda czasu na tę grę, wybaczcie 🙂

    • Reply
      Machrid
      Sie 18, 2017 4:40 pm

      dobrze zrobiles,ze juz nie grasz.
      no zgadza sie – szkoda na ta zabugowana apke wlasnie czasu i baterii.
      na kazdego przyjdzie pora wczesniej czy pozniej ze stwierdzi iz lapanie w kolko pidgeji i stukanie w ekran to strata czasu.
      gratuluje slusznej decyzji .

    • Reply
      kotecek98
      Sie 18, 2017 8:29 pm

      Ja też gratuluje ,ja mam pokedex pełny ( bez regionalnych), jeździłam do innych miast aby złapać legendy jako wpis a nie ilość bo szkoda czasu i pieniędzy na transport, teraz to kompletnie nic sie nie dzieje a w kółko to samo nie będę robiła 🙁 … pomyślcie jakie emocje by były jakbyście złapali legendę na dziko a nie przez rajd co spowodowało że każdy ma i to kilka sztuk ;/

      • Reply
        Lux
        Sie 19, 2017 2:00 am

        Taa, fun to by miały fake GPS. A tak jest uczciwie. Legendy trudno złapać, trzeba umieć na prawdę dobrze rzucać (lub mieć masę passów)

        • Reply
          Loner
          Sie 19, 2017 9:49 am

          Dlatego legendy miały być jeszcze inaczej zrobione, ale po co sie męczyć i myślećs koro tak można szybciej zarobić i zrobić z nich pospolite poki na miare pidżejów 😉

        • Reply
          Ambro
          Sie 19, 2017 12:31 pm

          hee?? a teraz to niby kto najbardziej się chwali, że ma po 20-30 legend. Gracze którzy nie używają map i fake GPS’a? Fantasta. Ale szczerze się nie dziwię, Niantic za bardzo segreguje graczy i albo jesteś w tej grupie wybrańców, albo wypad. Nie chcesz być w social – nie ma legend, nie jesteś z Warszawy – nie masz kangaskhana/unowna, nie mieszkasz w centrum dużego miasta – zapomnij o zapełnieniu pokedexu. Już nie mówiąc, że gracz idealny dla Niantica to osoba niepracująca, mogąca przez 8-10 godzin dziennie uganiać się za poksami.

          • kotecek98
            Sie 19, 2017 3:46 pm

            Tam gadanie Fly Gps, znajomi z większych miast nie oszukuja a maja po każdej z legend 6-10 sztuk bo duzo dzieci starszych sie spotyka, może i trudno złapać , tyle czasu są legendy to nie dziwota ze tyle ich maja mimo wielu prób łapania, reszta co oszukuje to niech robi co chce, ja nigdy nie oszukiwałam i nie ma co juz robic jak po roku czasu ma sie cały pokedex i lvl 33 (dalej nie ma sensu podnosić poziomu bo jaka to frajda );/

  • Reply
    Qksi
    Sie 18, 2017 4:39 pm

    i teraz z łezką w oku wspominam jak dostawałem nawet 15 Candy za rajd 😀

  • Reply
    AntyHaker
    Sie 18, 2017 4:41 pm

    Jak na mój gust zmiana w dobrą stronę. IMO zbyt łatwo było je zdobyć.

    • Reply
      Creator
      Sie 18, 2017 5:58 pm

      Zgadzam się, sam mam nadal sporo rare candy a wymaksowałem już każdą legendę i wartościowego poksa, do którego mi brakowało cukierków.

      gdybym następne 2-3 tygodnie robił chociaż po 1-2 raidy dziennie to pewnie faktycznie mógłbym zrobić ewolucje sporej części 3 generacji zaraz po jej wprowadzeniu.

      Druga sprawa to, że gra powinna być trochę trudniejsza. Miałem sporo satysfakcji z ewolucji 1szego Dragonite’a, po przejściu kilkuset kilometrów z jajkami i jako buddy. Teraz dzięki rare candy zrobiłem sobie kolejne dwie ewolucje, już bez żadnej radości.

      • Reply
        Zibi
        Sie 25, 2017 9:46 am

        Tylko zauważ, że nie wszyscy mieli czas by grać wtedy kiedy nagrody były największe – ja byłem np na delegacji poza Warszawą, gdzie prawie nikt nie grał.
        Co do uwagi to grając 1-2rajdy dziennie masz 3-6cukierków – x2-3tygodnie o których mówiłeś to 21-42 // 61-126 cukierki to nie zrobisz żadnej sensownej ewolucji z 3generacji – sorry jakbyś dzień w dzień grał te dwa raidy i w każdym by Ci dało te przynajmniej 3 cukierki to byś wyewoluował jednego startera. 😉 tak więc źle to obcieli. Moim zdaniem powinni to conajwyżej scappować że nie możesz ich mieć więcej niż 120-150 i zostawić ilość jaką otrzymywaliśmy tak jak była:)

  • Reply
    też_ojciec
    Sie 18, 2017 6:17 pm

    Czyli: jak Niantic mówi, że nie da to nie da. A jak mówi, że da to… mówi.

  • Reply
    jeszcze gram
    Sie 18, 2017 10:12 pm

    Bez jaj, a ile osób prosiło o potiony ? Jakoś nie zauważyłem. Dali duuuupy z legendami ( większość ma po kilkanaście sztuk ). Dali duuupy z bossami – np. tyranitary miały osoby co nawet nie miały larwitara. Ale najważniejsze aby gracz kupował mnóstwo raid-passów (najlepiej coinsy za real kasę ) i zasilał kasę Niantica. No ale każdy grający nie może mieć o to pretensji , bo na tym polega biznes. A każda tego typu gra oprócz rozrywki jest na nastawiona na zysk. Ja to rozumiem, ale potiony za raid 5 – bez sensu . I nie uwierzę , że trenerzy o to prosili. Pozdro dla graczy i dla Niantic i wysilcie się trochę bo stracicie graczy, chyba, że idzie trzecia ……..

    • Reply
      derelict426
      Sie 22, 2017 12:49 pm

      wydaje mi się, że taniej wyjdzie kupno konta 😉

  • Reply
    DawidPolakL
    Sie 18, 2017 10:47 pm

    A ja dzisiaj w końcu złapałem lugię. Fakt że nie dostałem ani jednego rare candy. Ale lugia w końcu jest

  • Reply
    Grajek
    Sie 19, 2017 12:38 am

    serio, ile Wy ludzie macie odłożonych tych candy?! cały plecak? Ja mam 200 i wiem, że jak wejdzie Mewtwo to mi starczy na niepełne ulepszenie dwóch…

    Wczoraj zrobiłem 4 rajdy, dostałem w sumie… 3 candy, dzisiaj zrobiłem jeden, nie dostałem candy i mi się odechciało je robić. Legendy mam połapane, expa tak bardzo nie potrzebuję (36lvl), a zeby dostać kilka revivów czy potionków wystarczy, że wyjdę po bułki. Argument z szybkim skompletowaniem 3 geny jest dla mnie strasznym inwalidą, ale ok. Ja na przykład wciąż nie mam Dragonite’a, bo nie trafił mi się żaden Dratini z iv>80 i czekam mimo, że cuksy mam.

    Może Niantic chce więcej zarobić, bo myślą, że ludzie dostając mniej candy będą robić więcej rajdów, ale wydaje mi się, iż się na tym przejadą. Chociażby po sobie i znajomych widzę, że się teraz odechciało graczom robić rajdy, bo po co? Po kilka revivów i poziomów, które się wyrzuca z plecaka, bo lecą z pokestopów? Bez candy, berry i TM więcej niż jeden darmowy nie ma po co robić… 🙁

  • Reply
    Ptaq90
    Sie 19, 2017 1:19 pm

    Pojechalem kilka razy do miasta zeby zlapac legendy. Umowilem sie na face. Nigdy nie wyszlo z ta chmara dzieciakow. Z nimi nie da sie dogadac a co dopiero cos zlapac. Stracilem czas, i passy. Zrezygnowalem z legend. Mam cala 1 generacje oprocz legend i regionalnych. 2 lata jezdzilem do Wawy to kangura i uknowa nie mogli dac tylko teraz? Przechodzilem z tysiac km na buddy w
    Mojej malej wsi walczac o ewolucje. Mam jednego tyrka wymaksowanego a dzieci z miasta po kilka sztuk a becza ze nie maja muka czy exe zeby isc i pomoc im odbic masakra co sie stalo z ta gra? Osobiscie nie gram od tyg.

  • Reply
    Ptaq90
    Sie 19, 2017 1:23 pm

    Sory za interpunkcje. Jestem rozczarowany PG.

  • Reply
    Loner
    Sie 19, 2017 1:27 pm

    No niestety, to co odwalili z legendami to jedno ogromne rozczarowanie. Chociaż zawsze mogą to przebić, został im jeszcze Mew 🙂