News 26

Ho-Oh na dłużej?

hooh

Wciąż czekamy na informacje o trzeciej generacji i jak to bywa z Niantic, nie wiemy kiedy dokładnie możemy się jej spodziewać. Jak na razie w Pokemon GO gościmy Ho-Oh, który… już był uczestnikiem niemałych problemów.

Jeden z graczy o nicku liqdi twierdzi, że otrzymał od Niantic ciekawą odpowiedź dotyczącą ostatnich problemów z raidami. Zapewne nie każdy z was się z nimi spotkał, więc spieszę z wyjaśnieniem. W ostatnich dniach pojawił się błąd, który sprawiał, iż wyjście graczy z konkretnej walki uniemożliwiało przejście do ekranu łapania bossa wszystkim pozostałym. Technikę wychodzenia z raidu w trakcie walki stosuje się, gdy grupa graczy chce pomóc kilku innym trenerom (poprzez zadanie obrażeń) a potem zrobić raid wraz z drugą ekipą. Co więcej po wystąpieniu buga przez około 10 minut nie można było powtórzyć raidu (przycisk „Battle” znikał). Właśnie przez to wiele osób straciło Raid Passy.

liqdi zgłosił ten problem i według przesłanego przez niego screena otrzymał taką odpowiedź:

Nasze najszczersze przeprosiny za problemy jakie napotkałeś po udanym ukończeniu raidu. Jako małą rekompensatę za problemy, dodaliśmy dwa Premium Raid Passy do twojego plecaka.

Dodatkowo, przedłużymy czas w jakim dostępny do złapania będzie Ho-Oh. Niedługo pojawi się więcej informacji. Dla aktualizacji dotyczących problemów, śledź nas na Twitterze. 

Niantic już potwierdziło, że uporało się z problemem, ale nie wiemy jeszcze o ile dni (jeśli to nastąpi) przedłużony zostanie czas na złapanie Ho-Oh. Gracze spekulują, że trzecia generacja wejdzie do gry dopiero po zakończeniu raidów z legendarnym ptakiem. Być może producent Pokemon GO nie łączy jednak tych dwóch dat i przedłużenie Ho-Oh nie spowoduje opóźnień w kwestii kolejnej generacji.

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/niantic-support-ho-oh-raids-will-extended/

26 Comments

  • Reply
    Kaonashi
    Gru 04, 2017 10:54 pm

    Albo przedłuża ptaszora, bo 3 generacja już ma opóźnienia :p

  • Reply
    Adam
    Gru 05, 2017 12:27 am

    Zauważyłem ze na wsi pojawiła się u mnie droga i w mieście też jest więcej dróg zaznaczonych… Teraz wygląda mapa jak w deaconiusie – widać wpływ konkurencji..
    Szkoda tylko że nie ma nadal stopów i nadal gra jest niegrywala… Jakby była chociaż możliwość ich dodania…

    • Reply
      Ibiquer
      Gru 05, 2017 9:31 pm

      jest możliwość dodawania stopów i gymów. Wystarczy mieć 16 lvl na Ingresie i dodawać tam portale. Po jakimś czasie pojawią sie one w Pokemon GO

  • Reply
    siwy
    Gru 05, 2017 12:39 am

    co z tego jak w pojedynkę sam nie masz szans go złapać :/ Nie mam ani jdnej legendy 🙁

    • Reply
      grubson
      Gru 05, 2017 5:04 am

      Człowieku, wystarczy chcieć. Wybierz się do najbliższego miasta wojewódzkiego. Wcześniej podołączaj do odpowiednich grup na fejsie i obserwuj na bieżąco gdzie zbiera się ekipa. Możesz zresztą sam zaproponować jakąś zbiórkę na kilka dni wcześniej. Możesz też poprosić o dodanie na messangerze do konwersacji stałych ekip obejmujących dane dzielnice. Naprawdę nie mogę już słuchać tego jęczenia, że ktoś nie da rady. Ja też nie jestem jakąś mega duszą towarzystwa, ale tutaj wystarczy minimum wysiłku i komunikacji.

    • Reply
      Bruu501
      Gru 05, 2017 3:16 pm

      Ja też nie mam (cudowne zalety dużego miasta gdzie każdy robi raidy sam).
      Grając sporadycznie (30 minut dziennie, czasem na 2h wychodzę) i tak mam w miarę dużo szczęścia, Miltank, Larvitar, 2 Laprasy i 5 Dratini jakoś wpadły 🙂

      PS: Aktualnie posiadam 25lvl, 15k exp do 26, gram od początku wakacji z kilkoma dłuższymi przerwami

      • Reply
        bart
        Gru 05, 2017 7:05 pm

        Mając dwa eventy z exp x2 to bardzo marny lvl , nawet moja dziewczyna która praktycznie nie gra w PGO tylko raz dziennie obraca pokestopy i łapie 1-4 poka dziennie ma prawie 29lvl.
        Sugeruję popatrzyć jak optymalnie wykorzystać lucky egg, i poczytać artykułu z początku działalności tego serwisu.
        Od wakacji za same „nagrody” za pierwsze kręcenie i łapanie poka wychodzi ok 500tyś expa + odkrywanie nowych wpisów w pokedexie i eventy x2 + jajka za osiągniecie 8,10,15 20, 25lvl…

        Co do hooh może być jak najdłużej, z atakiem ognistym lub latającym jest tak łatwy do pokonania, że średnio 3-4poki padają co czyni go fajną maszynkę do expienia bez nakładów na potiony.

    • Reply
      Quisey
      Gru 05, 2017 4:57 pm

      Nie przejmujcie się, ja też nie mam jeszcze żadnej legendy, a gram od dość dawna. I mam jeszcze dużo pustych miejsc w pokedeksie, więc nie spieszno mi do 3 generacji.
      Co prawda niedługo może uda się wpaść do Warszawy, ale czy akurat trafię na rajd z Ho-Oh? Wątpię, tym bardziej, że pewno i w Warszawie nie każdy rajd w godzinach 10-13 jest z ekipą która pomoże.

      Pytanko do graczy z Warszawy- czy w godzinach 10-13 w tygodniu (pn-pt) na raidy z legendami blisko centrum są zwykle chętni? Czy szanse, że kogoś spotkam bez wcześniejszego umawiania są małe? Pewno kwestia szczęścia 🙂

      Lapras pozdrawia 😉 razem z ostatnio złapanym Charmeleonem 😉

  • Reply
    Chromaton x
    Gru 05, 2017 10:58 am

    Ja nie mam nerek i wszystkich ptakow

  • Reply
    Misiek
    Gru 05, 2017 11:41 am

    Jak zgłosić problem z raidem i utratę raid passa?

  • Reply
    Levy
    Gru 05, 2017 8:26 pm

    Ta gra nauczyła mnie jednego: cierpliwości.

  • Reply
    Lanca
    Gru 05, 2017 11:12 pm

    Dokładnie. Mimo tego jak często się wsciekam nadal gram.
    Czy ktoś gra na iPhonie? Bo po ostatniej akt aktualizacji to tragedia z wygaszaniem ekranu 🙁

    • Reply
      Maja
      Gru 05, 2017 11:24 pm

      Wystarczy, że w ustawieniach wyświetlacza na iPhonie ustawisz, żeby nie wygaszał się nigdy. Co prawda w trybie niskiego użycia baterii nie działa, ale jak go wyłączysz to ekran Ci nie zgaśnie.

  • Reply
    Wiktor
    Gru 06, 2017 1:09 am

    wbiłem 39 level i doszedłem do wniosku że chyba przestaje mi się chcieć dalej łapać. Codziennie coś pokręcę, połapie ale nawet nie chce mi się już na raidy umawiać bo za dużo zabierają czasu zbiórki i co kilka dni robię dla expa coś szybkiego (** lub ***)
    Nie mam nawet pomysłu jak powinieniem się motywować bo koniec poziomu dopiero za 3 miesiące intensywnego działania… a w grze nuuuuudaaaaa

    • Reply
      Wiktor
      Gru 06, 2017 1:15 am

      i jeszcze zapomniałem o jednej rzeczy.
      Po co właściwie cisnąć ku finalizacji, czyli 40 poziomowi? Żeby pochwalić się za kilka lat, że skończyłem pokemon go i złapałem je wszystkie? A za 2 lata już większość osób nie będzie kojarzyć w ogóle tej gry bo będzie masa innych tego typu produkcji. To w sumie tak jakby ktoś przyszedł dziś i pochwalił się że skończył ingressa.

      Reakcja będzie taka sama: I co w związku z tym…? 🙂
      Pomarudziłem sobie, idę spać.

      • Reply
        DawidPolakL
        Gru 06, 2017 8:03 am

        Po to aby osiągnąć ten cel jako pierwszy w swoim mieście. Mam końcówkę 38 levelu, w moim mieście jeszcze jeden koleś ma taki sam level ale on gra na fake i bocie więc raczej się nie liczy. Po prostu jako pierwszy chcę wbić 40 level i tyle.

      • Racja, nawet na flygps nie chce mi się w to grać. Brak jest rywalizacji między graczami. Gymy skopali na maxa, ktoś wstawi tyrka, pielengniarke i coś tam jeszcze a ja na drugi dzień jak się uprę to zrobie ich pigejami. Kiedyś pałerowałem te najlepsze poki teraz to nie ma sensu.

        • Reply
          pm
          Gru 06, 2017 4:43 pm

          Nawet na flygpsie?

          Na fly to musi być faktycznie nudne.

  • Reply
    Aniade85
    Gru 06, 2017 5:07 pm

    Oj! Nic na Mikolajki???!!!!!!

  • Reply
    Adam
    Gru 06, 2017 5:45 pm

    3 Generacja oficjalnie w ten weekend 😉

    • Reply
      at3at3
      Gru 06, 2017 6:06 pm

      Yhy… Jaaasne…
      To już odwołuję wyjazd na korporacyjne Xmas party w hotelu ze SPA! 😉
      Przecież będzie multum nowych poków na mieście, a tam na wsi pewnie pusto będzie!
      Hihihi… 😉

  • Reply
    cysiu
    Gru 06, 2017 7:06 pm

    A jest jakas stronka gdzie ludzie umawiaja sie na rajdy ? Chetnie bym w koncu cos zlapal ale samemu to jednak nie ta liga.Jesli ktos cos wie napiszcie.

  • Reply
    też_ojciec
    Gru 06, 2017 7:10 pm

    A co z powiększaniem plecaka? Mam kasować świetne poki uzbierane do tej pory? Miałem nadzieję, że je powymieniam lub choć podaruję a teraz będę kasował by złapać coś nowego. Żenada. Do 39 lvl uzbierało się trochę tego. Mam np. kilkadziesiąt Magicarpi z CP pow. 120 i iv>80%

    • Reply
      RexHunterson
      Gru 06, 2017 7:52 pm

      Nie widzę sensu trzymania w plecaku tylu karpi ;> Jak weszła druga gena to była promocja na plecak 50% mniej, mam nadzieję, że coś takiego szykują też odnośnie trzeciej. Swoją drogą, ta strona jest daremna, już dawno wszyscy wiedzą, że niantic oficjalnie zapowiedziało 3 gene, a tu dalej ni słychu ni widu.

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Gru 06, 2017 8:23 pm

    Oficjalnie wchodzi 3 genka a tu taka cisza? Co jest ?

  • Reply
    DawidPolakL
    Gru 06, 2017 11:08 pm

    No i tylko 5 mln do 40 heh