News 31

Informacje od samego Hanke?

hankej

Z reguły informacje zaczynające się od takiego tytułu traktowane są z przymrużeniem oka – i w zasadzie słusznie. Tym razem jednak mamy dość mocne podstawy, by w nie wierzyć.

Wczoraj na twitterze pojawiły się informacje, jakoby jeden z graczy spotkał samego Johna Hanke w samolocie i odbył z nim rozmowę na temat Pokemon GO. Wielu węszyło podstęp oraz kolejną bajkę, którą ktoś chce zwrócić na siebie uwagę. Sam zainteresowany za pomocą krótkiego nagrania potwierdził, że do takiego spotkania doszło:

twitter.com/PokemonDoctorYT/status/990108390411059200

Co usłyszał nasz bohater podczas rozmowy z samym CEO Niantic?

  • Trwają prace nad mapą w grze, by uczynić ją bardziej przejrzystą względem raidów;
  • Trwają prace nad czwartą generacją i systemem walk między graczami (PvP);
  • Limit poziomu gracza (level cap) zostanie podniesiony;
  • Niantic pracuje nad zwiększenie balansu w grze;
  • W Pokemon GO pojawią się też nowe przedmioty;
  • System zgłaszania PokeStopów zmierza do gry;
  • Zostanie zaostrzona walka ze spooferami;
  • Zostanie zorganizowana druga odsłona GO Fest.

Niestety nie wiemy kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia w życie poszczególnych punktów. Z pewnością Hanke nie chciał zdradzać konkretnych dat a jedynie ogólnikowo odpowiedział na pytania gracza. Jak wiecie Niantic nie spieszy się z dodawaniem nowych funkcji więc na niektóre z nich możemy jeszcze trochę poczekać – w tym momencie trudno wyobrazić sobie system PvP przy tym jak obecnie wyglądają walki w Pokemon GO. Być może producent Pokemon GO najpierw poczyni zmiany w tym kierunku a dopiero potem dostaniemy PvP.

Źródło: https://twitter.com/PokemonDoctorYT

31 Comments

  • Reply
    patrykknights
    Kwi 29, 2018 2:26 pm

    Podejrzewam , że jakaś duża zmiana wejdzie na wakacje ! Oj będzie się działo ;p A z IV generacją to chyba sobie tak szybko nie poradzą i tu obstawiałbym datę na przyszły rok .

  • Reply
    R44
    Kwi 29, 2018 3:45 pm

    I co niby dadza kolejne lvle jak juz nie bedzie mozna upowac pokow? Nagrdy za lvl?

    • Reply
      evoLucjan
      Kwi 29, 2018 6:22 pm

      Wiesz akurat mozliwosci masz jeszcze sporo, kamienie mega ewolucji i krysztaly Z, wszelkiego rodzaju pokeballe i inne itemy dostepne dopiero przy okreslonym lvl. Poza samym zwiekszeniem CP, może byc opcja dodawania atakow, bo w pokemon go masz tylko dwa, a na konsolach masz sześć plus z-move od Sun and Moon.

      • Reply
        R44
        Kwi 29, 2018 7:33 pm

        Powiem Ci szczerze ze nie wiem jak jest na innych grach pokemon. Ale tez by bylo niesprawiedliwe to ze np gracze po 40 lvlu moga miec jakies dodatkowe ataki czy itemy… nie wszyscy maja jeszcze taki lvl. U mnie w miescie sa aktywne 2 osoby w tym ja… wiec zrobienie raidu to jest cud jak sie grupa uzbiera jakas

        • Reply
          evoLucjan
          Kwi 29, 2018 8:35 pm

          No akurat na to nic ci nie poradze, sam tez mieszkam na wsi i wiem, ze jest wtedy cieżko o lvl. Tak już jest, że za coraz wyższy lvl masz nowe lepsze bonusy w grach, co by to nie bylo lepszy ekwipunek czy mocniejsze ataki, ja do 40lvl też mam daleko mimo 38 to i tak jeszcze jakies 6,5 mln expa.

          • R44
            Kwi 29, 2018 10:18 pm

            Mi do 38lvla brakuje 100k expa. Tez mieszkam poza miastem. Do „miasta” mam 5km ale to dziura zabita dechami. Do wiekszego miasta mam 35km i tam bardzo czesto jestem na raidach czy CD. Bo tak jak pisalem u nas na miescie sie zebrac to wyczyn. No ale niestety nie kazdy moze miec dobrze

  • Reply
    Das
    Kwi 29, 2018 3:48 pm

    Nie rozumie o co im chodzi że spooferach. Jakby chcieli to już by dawno skończyli z tym tak jak w Ingressie gdzie od razu wyskakuje powiadomienie o pozorowaniu lokalizacji. Ale widać kasa od nich tez leci

  • Reply
    DawidPolakL
    Kwi 29, 2018 8:23 pm

    Co jest? Tyle Wailmerów złapanych i ani jednego shiny. Złapał już ktoś czy po prostu tego gromstwa nie ma?

    • Reply
      Daniusiek
      Kwi 29, 2018 8:55 pm

      Tak mój synek złapał a gra duzo mniej ode mnie. Ja nie spotkałem żadnego mimo iż uzbierałem na dwie przemiany…

    • Reply
      Isuran
      Kwi 30, 2018 11:06 am

      Trafiłem shiny przy trzecim spotkaniu Wailmera. Decent 890cp

    • Reply
      też_ojciec
      Kwi 30, 2018 7:28 pm

      Pierwszy złapany przeze mnie Wailmer od momentu wprowadzenia do gry jego wersji shiny był shiny. A potem złapałem ich tyle, że uzbierałem ponad 800 cuksów i nic.

  • Reply
    R
    Kwi 29, 2018 10:07 pm

    Z Wailmerami i Magikarpiami to tak jest – ta gra od dawna jest mega złośliwa. Przykład z innej bajki, ale już kosmiczny: starszy syn rajdował trochę parę tygodni temu. Utłukł jakieś 70-80 pokemonów sobie i od tego czasu dostał może ze 10 sztuk revive tylko! Także do tej pory jak najlepsze poki miał zdechłe, tak dalej je ma. A piłki masowo usuwa z plecaka… Jest moc i mundrość gry? Jest.

    Dla N liczy się kasa. Mega kasa. Bo w sklepie wszystko jest drogie, a niech nikt mi nie mówi, że „można sobie uzbierać na arenach”. G…o sobie można – ledwie 50 dziennie, czyli w dwa dni uzbieramy na 20 czerwonych pokeball’i. A dla mojego drugiego synka to nie wytłumaczenie: „tata kup, bo już nie mam piłek…” Leci 2,99 złotych za 20 piłek? Leci. Na ile to starcza? Na 15-20 minut, bo oczywiście w tym momencie, to z pokestopów synalek dostaje wszystko, tylko nie piłki… I tak właśnie Niantic liczy sobie 15 groszy za piłkę, a dzieciak uprze się na durną ewolucję jakiegoś durnego, pospolitego pokemona (typu Pidgeot czy Fearrow) i kasa leci z karty kredytowej aż miło.

    I tak to jest z naszym kochanym producentem – zrobili sobie maszynkę do zarabiania pieniędzy i eksploatować ją będą bez końca.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 30, 2018 6:19 am

      Gram od samego początku i tylko raz przeznaczyłem coinsy na kulki bo spotkałem wówczas po raz pierwszy laprasa na dziko i nie mogłem go dorzucić. Musisz mieć leniwe dzieci skoro nie chce im się nawet pokrecic pokestopami. No tak przecież tata kupi kulki więc po co biegać.

      • Reply
        R
        Kwi 30, 2018 6:21 pm

        Ty tak poważnie, czy żartujesz? Myślisz, że po co daje ten przykład? Dzieciaki kręcą pokestopami, ale wypada wszystko, tylko nie to co potrzebne. Jak starszemu nie wypada revive, tak młodszemu nie wypadają za często kulki!!!

        Poza tym – jeśli mieszkasz przy dwudziestu pokestopach to zazdroszczę. Jednakże ja do najbliższego mam 300 metrów, a do kolejnego kolejne 200. A po drodze potrafi być i do 10 pokemonów (tylko do pierwszego). I co mi z tego, jak wypadną nawet 3 kulki raz na te 5 minut, jak czasem i na jednego pokemona nie starczą? Wybacz, ale moje dzieciaki na fejku nie latają po pokestopach za kulkami, tylko realnie łażą czy jeżdżą łapiąc wszystko po drodze co się trafi. Jednakże jak to w wielu miejscach bywa: nadmiaru pokestopów w okolicach mojego domu nie ma.

        Karpika ani ja, ani dzieciaki nie mają. Wszelkie shiny, które nam wpadły, to niemalże wyłącznie przy eventach – czy to Pikachu, czy te ostatnie z Community Day. Jedynie młodszy raz trafił Swablu zupełnie losowo (bez eventu). Może to i dobrze, bo dzięki temu bardziej człowiekowi zależy. Jednakże z tym karpiem to już przesada – ileż ja tego nałapałem do tej pory i nic!

        • Reply
          evoLucjan
          Kwi 30, 2018 7:23 pm

          Ja to powiem tylko, że solidny tata z ciebie jesli dzieciaki wspierasz i spedzasz dobrze z nimi czas grajac w pokeGO. Może za jakis czas cos wam sie poprawi i faktycznie na wioskach bywa ciezko, znam to z wlasnych doswiadczen.

          • R
            Maj 02, 2018 8:15 am

            Heh, na wiosce nie mieszkam, na obrzeżach miasta. Ale jak to w sypialniach – nadmiaru zabytków i atrakcji nie ma, więc i pokestopów nie stawiają. Dzieciaki się grą zaraziły ode mnie. Młodszy teraz kompletnie nie odpuszcza, codziennie mamy przejażdkę rowerem po okolicy. A niechże coś wypatrzy na radarze, to nie ma dla mnie litości 😉

        • Reply
          też_ojciec
          Kwi 30, 2018 7:34 pm

          Potwierdzam. Przez moment grałem jednocześnie na swoim i syna koncie. Syn miał sporo potionów i zero revivów. Mnie brakowało chronicznie balli. Mnie leciało z pokestopów wszystko tylko balle w symbolicznych ilościach. Syn nawet z rajdów nie dostawał revivów tylko inne itemy. To zakrawało wręcz na ironię bo trwało ponad miesiąc. Trochę za długo jak na przypadek.

    • Reply
      DawidPolakL
      Kwi 30, 2018 6:22 am

      Myślałem że Wailmera shiny będzie łatwiej złapać niż karpia. Jeśli rzeczywiście też tak trudno to pewnie złapie gdzieś za rok. Karpików mam tylko 2 więc średnio jeden na rok heh

      • Reply
        R44
        Kwi 30, 2018 9:48 am

        Ja pierwszego shiny karpia zlapalem 2 dni temu i to jeszcze na acc mojej marzeczonej 😉

  • Reply
    EDiox
    Kwi 30, 2018 12:09 pm

    Jakoś nie wierze że w tym roku zobaczymy coś poza 4 generacja… ciekawe czemu ;P hyhyhy

  • Reply
    Kappa
    Kwi 30, 2018 2:42 pm

    Najpierw to by mogli wprowadzić do końca 3 generacje i tego z pędzlem z drugiej …
    Poza tym śmieszne jest to, że niektóre pokemony sa wszędzie a innych nawet nie ma na dziko (trapinch) oczywiście w ameryce to nasrane …. to by mogli poprawić

  • Reply
    Simi
    Kwi 30, 2018 6:37 pm

    A ja w tym momencie mam 5 gajardosow wszystkie samemu ewoluowalem i dobrego 1122 Candy karpia i nie udało mi się żadnego shiny złapać. :/ podobnie do wailmera 1100 candy i tez nic:/

  • Reply
    Bart3k
    Kwi 30, 2018 7:48 pm

    Wy to macie fajnie. Ja to mieszkam na zadupiu najbliższy pokestop?1 km. Arena? 1,5 km. Więc nie dziwcie się, gdy przeczytacie dalej. Nie mam ani Gyaradosa,ani Wailorda,Ani Altarii.

  • Reply
    Krono
    Maj 01, 2018 7:39 am

    U was tez zmienili pokestopy na Gymy?

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 01, 2018 1:30 pm

      U mnie nie bardzo jest co zmieniać bo jest tylko 11 pokestopów

    • Reply
      Wojci3ch
      Maj 01, 2018 2:35 pm

      u mnie 2 pokestopy ale jeszcze nie sprawdzałem moze dali gyma oby 😀 bo nie ma

  • Reply
    Nikodem
    Maj 01, 2018 8:46 pm

    U mnie zmienili kapliczka była poker top em a teraz jest gymem. Mój ulubiony pokemon to Rhydon. Mój kolega ma aż 3☺

  • Reply
    Nikodem
    Maj 01, 2018 8:47 pm

    *pokestopem☺

  • Reply
    W
    Maj 02, 2018 11:26 am

    Kiedy mozna sie spodziewac wprowadzania mozliwosci wymieniania sie pokemonami miedzy graczami?

    • Reply
      BigMrAndy
      Maj 03, 2018 3:16 pm

      Oby nigdy – sporo jest ‚graczy’, którzy mają po dwa albo więcej kont.

  • Reply
    W
    Maj 04, 2018 11:21 am

    ja mam jedno i chcialbym by to wprowadzili kiedys