News 157

Koniec eventów! Co dalej?

pokemongobanner

Seria eventów przewidziana przez Niantic na okres świąteczno-noworoczny właśnie dobiega końca. Wielu graczy zastanawia się, jakie zmiany przyniosą kolejne dni, ponieważ w mijającym właśnie tygodniu nie uświadczyliśmy update’u.

Producent Pokemon GO zrezygnował z dotychczasowego dwutygodniowego cyklu wydawania aktualizacji. Można to tłumaczyć okresem Świąt i celebracji nadejścia nowego, 2017 roku. Deweloper prawdopodobnie zdecydował się na dość popularne w świecie firm tworzących gry rozwiązanie, które niesie za sobą okres odpoczynku dla pracowników mniej więcej aż do połowy stycznia.

Co ważne kończy się event związany ze zwiększonymi spawnami starterów oraz ich ewolucji, a tzw. lury powrócą do swojego pierwotnego stanu i będą trwać 30 minut. Niantic nie podało żadnej konkretnej godziny, o której zakończy się wydarzenie. W notce pojawiło się jedynie wspomnienie o porze popołudniowej dla strefy czasowej PST (przesunięcie o około 9 godzin do tyłu w stosunku do naszej strefy). Możemy tylko domyślać się, że zakończenie eventu nastąpi w nadchodzących godzinach.

Gracze z nadzieją wypatrują informacji o kolejnym update. Czy Niantic ujawni nam szczegóły bezpośrednio po zakończeniu eventu, czy też będziemy musieli poczekać jeszcze jeden długi tydzień – tego niestety nie wiemy.

Podzielcie się z nami wrażeniami i zdobyczami podczas wydarzeń ze zwiększoną liczbą pokemonów-dzieci w jajkach oraz masowym pojawianiem się starterów w terenie!

157 Comments

  • Reply
    Jolx
    Sty 09, 2017 9:28 am

    Mnie ten event tak na prawdę zniechęcił do grania… Zbierałam poki startery jak szalona uzbierałam wymaganą ilość na evolve Charmandera i zdobyłam Charizarda z atakiem dragon claw…. kończę grę…

    • Reply
      at3at3
      Sty 09, 2017 12:03 pm

      Ale pewnie ma dobre IV… Tak to chyba zazwyczaj jest (przynajmniej u mnie): wyczekiwany, wykarmiony, wonder-pok, a ataki słabe (mój Chari też ma tylko smoczy pazur).
      Może w takim razie lepiej wybierać do ewolucji niższe IV z wyżej ocenianymi atakami? Przekłada się to potem na wyższą formę, czy to też loteria?

    • Reply
      Kropianka
      Sty 09, 2017 2:26 pm

      Ja uzbierałam akurat przed samym eventem na Charizarda, ostatni Charmander którego musiałam złapać żeby mieć cuksy okazał się tez ideałem do ewolucji, level ok. 30, IV 93% i po ewolucji najlepszy moveset ofensywny.

      W evencie dozbierałam na Blastoise’a (jednego tez złapałam, ale 300CP) i Venusaura. Trafił mi się też super Squirtle do ewolucji (level ok. 30, 93%), ale po ewolucji dostał ataki Bite/Flash Cannon. Załamka. Venusaura na razie odpuściłam, bo mam mocnego, ale z IV 73% i zastanawiam się czy nie poczekać.

      Ogólnie u mnie nie było szału ze starterami, był większy resp, ale bez przesady. Byłam kilka godzin w większym mieście i różnica w ilości była kolosalna.

  • Reply
    Catherd
    Sty 09, 2017 9:54 am

    Widze, ze jedyna zmiana jest kolejne zmniejszenie respôw…

  • Reply
    XXXK
    Sty 09, 2017 9:59 am

    wykulalm chyba z 30 jajek w tym okrsie, jak nie wiecej – ani jednego pokemona dziecko

    • Reply
      Sadzio
      Sty 09, 2017 1:25 pm

      Ja z dwóch jajek mam baby magmara i Clafeiry

    • Reply
      loskamilos
      Sty 09, 2017 1:45 pm

      to miałaś mega pecha, ja wyklułem chyba z 5 jajek: Geodude, Hitmonlee, Cleffa, Magby i Smoochum 😉

    • Reply
      Kropianka
      Sty 09, 2017 2:31 pm

      To nie wiem czy miałaś pecha czy szczęście. Ja nie wyklułam tylko Togepi. 1 Igglybuff (przed eventem), 1 Cleffa, 1 Pichu, 1 Magby, 2 Elekidy i 3 Smoochumy. 6 ostatnich jest z 10 km jaj, we wszystkich 10-tkach były dzieciaki, jeszcze mi jedna została, jestem w połowie wykluwania, ale wolałabym wykluć coś innego niż dzieciaka.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Sty 09, 2017 5:24 pm

        mi dziś z 10km pinsir beznadziejny i z 5km cleffa (moja druga) i jeszcze jakieś śmieci typu krabby

  • Reply
    Mfittka
    Sty 09, 2017 10:05 am

    Wyklułam magby

  • Reply
    Łukasz
    Sty 09, 2017 10:23 am

    Jeśli chodziło startery wyzbieralem sporo cuksów i jedynym starterem którego nie spotkałem był venusaur ale sobie ewoluowałem. Jeśli chodzi o jajka to dziwnym trafem w 3 dni wcale nie długich spacerów uzbierałem 5 10km jajek i z nich wypadł elekid (któryś z kolei już) i igglybuff a tak scyther onix i 5 właśnie wychodze zaraz. Całkiem fajny event na zbieranie cuksów ale balli poszło w ciul

    • Reply
      xyz
      Sty 09, 2017 11:26 am

      heh, mi z kolei tylko igglybuffa się nie udało wykluć z 2gen. (4x magby 2x elekid 2x smoochum 2x togepi 2x cleffa 2x pichu) Kilka z nich wyklułem już w 2 części eventu.

      Wykluł się komuś może electrabuz jinx pikachu itd? czy pokemony baby wyparły dorosłe formy?

      • Reply
        at3at3
        Sty 09, 2017 12:07 pm

        Według testerów z „The Silph…” nie ma już w jajkach wyższych form dzieciaków, tak samo jak poków regionalnych.

  • Reply
    Zetunio
    Sty 09, 2017 10:25 am

    4 poke dzieci zdobyłem. Szkoda ze nie wszystkie ;)))

  • Reply
    slash
    Sty 09, 2017 10:25 am

    Nie sądzę aby Niantic wprowadził kolejną aktualizację, bo po prostu skończyły się im pomysły. A przecież np. dodanie Shiny do gry byłoby całkiem ciekawym rozwiązaniem. Kolejny event pewnie na Wielkanoc i wówczas obniżą km na wychodzenie jaj i wprowadzą spawn z Exeggcutami i Nidoranami. A tym drugim dodadzą jeszcze dzwoneczki na szyję i będzie świątecznie 🙂

    • Reply
      Kropianka
      Sty 09, 2017 2:35 pm

      Myślę że może dadzą coś na walentynki, pod koniec stycznia będzie tez chiński nowy rok, to też dość popularne święto.

      • Reply
        Filozof
        Sty 10, 2017 5:01 pm

        Chiny, smoki, dratini 😀 może ich więcej będzie, bo mi się tylko raz wykluł i raz na mieście trafił… 🙁 a 5km za jeden cukierek nie widzi mi się biegać

        • Reply
          Laraya88
          Sty 10, 2017 9:49 pm

          Biegalam. Z wozeczkiem, po bezdrozach, niemal 200 km z Dragonairem. I dostalam Dragonite’a ze steel wing i dragon claw. Wscieklam sie i nie walcze nim 😉 Ale przydalyby sie cukierki, bylby porzadny gymowy. A tak, z cp 2176, wstydze sie nawet wstawiac go do gymow, gdzie czasem takie po 3200 stoja 🙂

          • franeczek91
            Sty 10, 2017 10:28 pm

            Laraya88
            Nie masz się czego wstydzić w przypadku tego smoka-jeśli mają CP ponad 3k to wiadomo, że to jakiś bot jest, albo w inny nielegalny sposób zdobyty pokemon.nie mówię, że jest wtedy 100% pewności, ale w większości tak niestety jest.Ja obecnie drepcze sobie od tego tygodnia z dratini-dobrze, że nie rzuca się na miniaturze jak np.małpa.

          • Laraya88
            Sty 11, 2017 2:01 am

            A widzialas Grimera? „Usta” mu sie nie zamykaja 😀 Chodzi ze mna od trzech dni, jeszcze „tylko” 78 km…
            W najblizszym mi wiekszym miescie kroluje koles, ktory obstawia wszystkie – cztery – gymy Dragonite’ami. WSZYSTKIE POWYZEJ 3000 CP! Musza miec kiepskie iv, gdyz sa cienkie jak barszcz, ale jednak! Ma 31 lvl… Ja mam 30 i na swojego smoka czekalam miesiacami. Zaloze sie, ze tamten boci. Ale wiesz co? Ja przynajmniej mam satysfakcje. On ma tylko Pokemony. Jezeli sie myle, zwracam honor. Ale wyglada to co najmniej dziwnie.

          • franeczek91
            Sty 11, 2017 8:36 am

            Grimmera nie musiałam (na szczęście) obstawiać jako buddy.małpa chyba ma większe adhd xd
            Sama widzisz-koleś ma 4 latające smoki i cienkie jak dupa węża-co za tym idzie zero radości z tego, że je ma,a łatwe pewnie do pokonania przez dewgonga.U mnie w mieście jest od ponad miesiąca miejsce gdzie są dratini ale trochę za daleko mam tam żeby chodzić codziennie ale kiedyś uzbieram cuksy na ewolucję, tylko oczywiście będę musiała znaleźć godnego dostąpienia tego zaszczytu osobnika-tak miałam w przypadku bulby, charmandera i magikarpia, czyli kilkumiesieczne poszukiwania sztuki, która będzie miała dobre ataki i IV (nie, jeszcze nie zrobiłam ich ewolucji xD a wypadałoby na levelu 29 już wszystkie mieć ewolucje starterów, karpia-Ale za to mam wreszcie długo wyczekiwana tangelę)

          • Kropianka
            Sty 11, 2017 11:10 am

            To możemy se piąteczkę przybić. Ja kilka dratini złapałam u siebie w mieście. Był taki okres, że sporadycznie się pojawiały dratini i dragonair, przy okazji udało mi się złapać sztukę mocniejszą niż z jaja (4000 stardustu do power up i 82% IV). W evencie halloweenowym wychodziłam większość cuksów, resztę po evencie i dorobiłam się tego samego co Ty, steel win/dragon claw 2499 CP. Nie lubię nim walczyć, jest beznadziejny, do tego wkurzający bo zawsze mi go automat wybiera do walki jako pierwszego, więc muszę zmieniać. Dlatego najszybciej staram się go pchnąć na arenę, żeby mnie nie wkurzał.

            Teraz już od dłuższego czasu nie widuję dratini, jedna jedyna wykluła mi się, ale nawet za wiele cuksów nie dała, mam obecnie 26.

            Dargonite są ogólnie słabe dość, wystarczy coś z lodowym atakiem, nawet Jinx, i spokojnie zdejmujemy smoka pokiem o połowę słabszym.

          • at3at3
            Sty 11, 2017 11:52 am

            No to ja chodzę z Dratini, która niby jest Wonder i ma teoretycznie dobre (jak na takie maleństwo) ataki dla tego gatunku, ale niby tylko 84-85 IV, możliwe to to?
            Mój Dragonair z ulicy jest gorszy, bo ma tylko 74%, więc smoka pewnie lepiej robić z małej, ale czy starczy mi cierpliwości? Dla mnie priorytetem jest pokedex, a nie exp czy walki. Ale coś czuję, że z tej małej będzie lepiej atakujący smok. A cuksów „tylko” 93 póki co…
            Dratini były u mnie pojedyncze nad stawem co 1-2 dni, ale się zmyły przed eventem. Do Dojczlandu w tym miesiącu nie lecę. Jaj 10km nie mam. Będziecie trzymać za mnie kciuki, żebym doczekała do 125 candy? 😉

          • Kropianka
            Sty 11, 2017 12:06 pm

            „Wonder” mieści się w przedziale 82,2-100%

          • Laraya88
            Sty 11, 2017 12:38 pm

            Franeczek91,
            Na 29 lvlu nie mialam ani jednej finalnej formy startera xD Venusaur i Blastoise powstaly podczas ostatniego lucky egga, dzieki ktoremu levelowalam (uff…) I wciaz nie mam Charizarda 😉 Za to moge pochwalic sie dopieszczonym Gyaradosem, 2815 cp. Karp jako buddy lezy, oczywiscie, na boczku . Zastanawia mnie, czy ktos jeszcze byl na tyle szalony/zdesperowany, by chodzic z ryba 🙂

            Kropianka,
            mimo wszystko uwazam, ze smoki – w tym i Dragonite’y – sa wyjatkowe. Tak mocne istoty musza miec swoje slabosci 😉 lod, smok i wrozka nie naleza do zbyt powszechnych typow w grach na konsole, natomiast w Pokemon Go mamy wieksze mozliwosci i kazdy rozsadny gracz trenuje cos lodowego – sama mam Jynxa i Cloystera, obydwa obecnie pow.2k. No i Laprasa, tez stricte lodowego. Zrezygnowalam z boostowania Dewgonga. Bardzo go lubie, ale po przeanalizowaniu podstawowych statystyk doszlam do wniosku, ze nie warto. Podobnie jak zjawiskowy Ninetales, Dewgong pozostal okazem kolekcjonerskim.

          • rado
            Sty 11, 2017 5:34 pm

            Hahaha… szalony/zdesperowany… ja teraz chodzę z karpiem 🙂 przyjąłem zasadę, że w pierwszej kolejności chodzę ze stworkami, których ewolucji brakuje mi do Pokedexu i jest odpowiedni kandydat do ewolucji. Teraz, na 28 lvl zostały mi do wyboru Koffing, Charmander i Magikarp i tylko tego ostatniego mam >82% IV…
            Uprzedzając – jest jeszcze Primeape, Dodrio, Kabutops i Dragonite do wyewoluowania, ale to jeszcze daleka droga… A potem problemem będą już tylko Hitmonlee, Hitmonchan i Porygon + Magby i Togepi…

          • at3at3
            Sty 11, 2017 6:59 pm

            @rado
            No to mamy taką samą taktykę, tylko etap chodzenia z karpiem mam już za sobą (i jego trochę nieprzemyślaną ewolucję). Z nim akurat jest stosunkowo komfortowo, bo szybko idzie.
            U mnie aktualna kolejność: Dragonite, Muk, Dodrio, Kabutops. Zostanie jeszcze Aerodactyl, Cleffa, Igglybuff i Magby (a w plecaku wyłącznie jajka 5km 🙁 ).
            Udoskonalanie reszty zostawiam na czasy, gdy będzie mi się nudzić i będzie cieplej (teraz: temperatura odczuwalna za oknem -13 i pi…wieje)!

          • at3at3
            Sty 11, 2017 7:51 pm

            @Laraya88
            Najbardziej „niekomfortowo” (tak jakoś głupio) czułam się chodząc kiedyś przez moment z Ekansem, Geodude i Koffingiem. Na szczęście to były pojedyncze cukierki.
            Więc karp w tym towarzystwie jest zupełnie normalny i pewnie większość z nas z nim spacerowała. 😉
            Tymczasem ja niedługo będę musiała znosić Grimmera, a jakoś o tym nie marzę… 😉

          • Laraya88
            Sty 11, 2017 9:23 pm

            Moimi buddy zostaja zazwyczaj, tak jak u Was, Pokemony do ewolucji, co by zalatac dziury w Pokedeksie 🙂 Zrobilam wyjatek dla Snorlaxa. Wyglada przekomicznie – kiedy obracamy go tylem, jego zacny zad przeslania awatara – i caly ekran 😀
            Brakuje mi obu ewolucji Charmandera, Muka (wciaz), Kabutopsa, Omastara, Hitmonchana i Elekida. Wydawaloby sie, ze to niewiele, ale w rzeczywistosci to kilkaset kilometrow plus sporo farta z dyszkami 🙂

          • franeczek91
            Sty 11, 2017 9:28 pm

            at3at3
            Ja u dratini mam dopiero 32cuksy uzbierane :[ oczywiście trzymany kciuki żeby Twoja cierpliwość była nagrodzona super atakami.
            Z karpiem nigdy nie musiałam spacerować bo mam miejsce, w którym jeśli się dobrze trafi, to nawet 7 karpi na dystansie 400m się złapie-rekord sprzed 2 tygodni.

  • Reply
    Snorlax
    Sty 09, 2017 10:41 am

    Na szczęście prezenty za kasę już nie drażnią ;). Podsumowanie świątecznego okresu jedna wielka kupa. Jak widać w USA większą rangę mają helloween.

  • Reply
    at3at3
    Sty 09, 2017 11:35 am

    Nam chyba też przyda się chwila odpoczynku. 😉
    Bilans: 4/7 z kinder-pokemonów, ze starterów: napotkałam 1x Venu i 2 Blasty, Charizarda nie, ale i tak miałam je wcześniej z ewolucji (przy czym Venu dopiero z okazji początku eventu, bo Bulby przychodziły do mnie wtedy hurtem).
    Teraz nie chce mi się zbytnio grać, bo wróciły same zwyklaki. Ale zbieram kulki, czasem km i odpoczywam od tego szaleństwa. Czego i Wam życzę. 😉
    A z ciekawości: jak będą kiedyś nowe startery, to co wybierzecie? No i czy myślicie, że w ogóle będą do wybrania, czy tylko zwyczajnie do złapania?

    • Reply
      szmeto
      Sty 09, 2017 12:08 pm

      Oczywiście, że cyndaquila 🙂 Myślę, że będą do wyboru, ale pewnie z niskim CP (jajkowym albo niższym), żeby nie było za łatwo.

      A z innej beczki: dobiłem ostatnio do ponad 600 eevee candy i całkiem pokaźnej rezerwy (ze 20)królików z wysokim cp do ewolucji. Kto przebije? 😉

      • Reply
        antykl
        Sty 09, 2017 12:40 pm

        Aktualnie ponad 1000 candy. Zostało mi 5 Eevee z CP powyżej 650 CP i IV powyżej 80% (max 95,7%). A ok. 30 sztuk z CP od 650 do 750 lecz IV poniżej 70% poszło do profesorka. Narka.

      • Reply
        at3at3
        Sty 09, 2017 1:06 pm

        Hmm… No tak, niby na logikę Cyndaquil… Ale Chikorita jest taaaka słodka. <3 Nie mogę się na nią napatrzeć. Zawartością cukru przebija u mnie Pikacza i Dratini razem wzięte. 😉
        Walki mam w nosie, więc chyba tym razem pójdę w trawiaste…

      • Reply
        Laraya88
        Sty 09, 2017 1:40 pm

        Chikorita! Po pierwsze – cudna (ogladajac serial ochalam i achalam bezustannie), po drugie – mamy deficyt porzadnych trawiastych Pokemonow do walki z wszechobecnymi Vaporeonami (sama mam 18 takowych, od ok. 2100 do 2600+ cp). A Exeggcutory wyszly mi psychiczne. Obydwa, eh.

      • Reply
        Kropianka
        Sty 09, 2017 2:37 pm

        1400 mogę robić na nich masową ewolucję.

      • Reply
        Porsche Cayenne
        Sty 09, 2017 5:32 pm

        prawie 2000 candy, dziś złapałem kolejnego vapo ale miał 400cp, miałem bardzo dobre eevee ale zmieniło sie w jolteona z atakiem na 3 kreski więc wyrzuciłem ze złości

        • Reply
          szmeto
          Sty 09, 2017 11:33 pm

          eh.. a taki byłem z tego dumny 😛 że też w necie zawsze znajdą się więksi wariaci 😉

          • Kropianka
            Sty 11, 2017 11:16 am

            Bo ja wiem czy wariaci… Eevee jest pełno, łatwo się je łapie, są ładne. I ile można mieć ich ewolucji?
            Ja trzymam po 5 sztuk każdej, nadal ewoluuję, ale tylko te z wysokim levelem i IV. Nie mam jeszcze Jolteona z atakiem Thunder i Vapka z Aqua Tail, do tego mam kilka z niższym levelem i jak trafi się coś mocniejszego to je zastapię.

            A tak to nie robię ich ewolucji, często je łapię, w evencie halloweenowym chyba z 5 wyklułam z jaj (wtedy jeszcze 10 kilometrowych) i się tych cuksów nazbierało.

    • Reply
      slash
      Sty 09, 2017 12:44 pm

      4 łepki – 2 Picze, Elekid, Iggly. Ze starterów tylko 3 Charmeleony, reszta podstawowe formy. Event się skończył, a z jaj nie wyklujemy już np Magmara czy Pikacza, co jest na pewno złą informacją.
      Sądzę, że dadzą możliwość wyboru startera z drugiej generacji. Wybiorę Cundaquila. Roślinna Meganium jest słaba i brzydka, a wodny Feraligatr tylko nieco mocniejszy od ognistego Typhlosiona.

    • Reply
      Yorickai
      Sty 09, 2017 12:47 pm

      Cyndaquill byłby chyba najlepszy dla mnie. Uwielbiam ogniste i skalne pokemony ale jest bardzo mało. A sam ten pokemon jest zajefajny. Tylko znowu najpewniej będzie problem z cuksami bo starterów na dziko uświadczyć bardzo ciężko. A i teraz jeszcze pytanie. Czy będziemy mogli wybrać sobie nowego poka czy tylko osoby z nowym kontem 😛 poza tym czekanie na mareepa i heracrossa 😀

      • Reply
        Laraya88
        Sty 09, 2017 1:47 pm

        I na Scarmory! Nareszcie steel wing nabierze sensu! Ponadto Steelix (mam ponad 10O Onix cuksow), kolejne eeveelucje, ale przede wszystkim Houndoom. Jak dla mnie – ideal 🙂

    • Reply
      franeczek91
      Sty 09, 2017 9:08 pm

      Co do nowego ewentualnego startera-dla mnie bezkonkurencyjny jest totodile-że się tak wyrażę, odpierdalacz na maxa-tylko ta jego ewolucja jest brzydka jak jynx.

      • Reply
        Laraya88
        Sty 09, 2017 9:20 pm

        Faktycznie nieurodziwy. W przypadku Chiko i Cyndaquila podobaja mi sie cale linie ewolucyjne, grajac na gba prawie nigdy nie wybieralam Toto, ze wzgledu na aparycje Feraligatora wlasnie. Moze to glupie, ale w grach na gameboya lubilam trenowac ladne Pokemony. Inaczej w Pokemon GO. Tu jestem bardziej praktyczna 😉

  • Reply
    cubix
    Sty 09, 2017 12:19 pm

    Czy ktoś też tak ma, że dziecko pojawia mu w pokedeksie jako „seen”? Mam tak z Magbym, na początku myślałem, ze to jakiś błąd i pokazuje co mam w niewychodzonym jajku, ale z jajka 10 km nieoczekiwanie wykluł się Elekid, a Magby dalej jest tylko cieniem w pokedeksie.

    • Reply
      franeczek91
      Sty 09, 2017 8:47 pm

      Musiałeś go spotkać w jakimś gymie-wtedy postać jest zaciemniona jeśli jej nie posiadasz.

  • Reply
    Mądry
    Sty 09, 2017 12:43 pm

    Ja na każdym starterze po 200 Candy Evee ok.300candy magikarpie w moim przypadku zbieram na 5 ewolucję natomiast najlepszy charizard ok 1800CP do tego gołębia od groma szczura też mam 6 lakegg czy jakoś tak i planuje zrobić rekord ewolucji jeżeli chodzi o ekspienie obecny poziom 33.

  • Reply
    KaZiu
    Sty 09, 2017 1:12 pm

    A czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego niektóre moje Poki z „Wonder” spadły o lige albo nawet dwie niżej?

  • Reply
    Deltatrek
    Sty 09, 2017 1:22 pm

    Ja tam nie jestem zadowolony. Za bardzo zacząłem kombinować z IV i zamiast sobie robić ewolucję to np szukałem doskonalszego worturtle itp skutek jest taki że nie mam cukierków na ostatni etap ewolucji i w każdym przypadku starterów brakuje mi po 10 z wyjątkiem charmandera. Tyle że Irysaura mam iv 99 i czekam na te bulby a tu teraz same szczury od rana. Druga rzecz to mróz i smog zrobiło się trochę smętnie po rym jak to mówią ‚iwencie”

    • Reply
      Marian
      Sty 10, 2017 8:14 am

      Deltatrek
      Nie możesz mieć ivysaura 99% IV bo to niemożliwe. Może być 97,8% a potem już 100% nie ma nic pomiędzy.

      100% podzielone na 45 możliwych punktów daje mniej więcej 2,2%. Więc IV przeskakuje o 2,2%.

      • Reply
        Deltatrek
        Sty 10, 2017 10:41 am

        Tak mi jakiś kalkulator liczy pewnie źle zrobiony jest….

    • Reply
      Kropianka
      Sty 11, 2017 11:42 am

      Jeśli zbierasz na trzecią ewolucję to nie warto robić drugiej, tylko uzbierać 125 cuksów i dopiero ewoluuować, w tym czasie zawsze może trafić się lepsza sztuka do ewolucji. Przy okazji zbierając te cuksy można zaliczyc sporo level up, co znów daje szanse na złapanie poka z wyższym CP.

      No ja np. zanim mogłam zrobić ewolucje starterów to awansowałam na 30 level 🙂

  • Reply
    Szakal
    Sty 09, 2017 1:25 pm

    A mi do niczego ten event ze starterami, bo od lipca jak bociłem to każdego starteru cukierków mam ponad 3000

    • Reply
      Laraya88
      Sty 09, 2017 1:50 pm

      Och! Wspaniale osiagniecie, oszuscie. Jest sie czym chwalic, zaiste! Podaj adres, zrzucimy sie na kwiaty.

      • Reply
        Szakal
        Sty 09, 2017 3:33 pm

        uważaj bo cieczki dostaniesz

        • Reply
          at3at3
          Sty 09, 2017 4:50 pm

          2w1… Oszust + cham/prostak…
          Moderatorzy mogliby jednak reagować na takie prymitywne wypowiedzi…

          • Szakal
            Sty 09, 2017 5:12 pm

            Nie będzie mi się tu żadna psiocha mądrzyć.

          • franeczek91
            Sty 09, 2017 8:49 pm

            Spójrz na swoją psiochę pierw.

          • Laraya88
            Sty 09, 2017 8:52 pm

            Niech sie nie hamuje. „Szakal”? I ty (nie potrafie zdobyc sie na wielka litere w tym przypadku) smiesz pisac o kobiecie „psiocha”? Z calego serca zycze ci, bys zniknal zarowno z forum, jak i z gry.
            Zastanow sie dwa razy, zanim kogos obrazisz. Jesli sam czujesz sie urazony okresleniem „oszust”, to znajdz inne, bardziej adekwatne. Albo skoncz z tym.

          • rado
            Sty 09, 2017 10:05 pm

            Nie karmić!

          • PSiocha
            Sty 09, 2017 10:42 pm

            A co to psiocha takie słowo obraźliwe ? Ot zdrobnienie, co innego jakby napisał szmata itp, Zresztą co to za pierdolenie, że kobiet nie można obrażać, jak cię taka napierdala, drze ryja i wyzywa od najgorszych kurew to też podwiniesz ogon i się skulisz bo kobiety nie można obrazić ?….

      • Reply
        Szakal
        Sty 10, 2017 11:59 am

        Bo co psiocho, popłaczesz się?

        • Reply
          Yorickai
          Sty 10, 2017 12:08 pm

          Niższą kategorią człowieka jesteś skoro stać cię na to by kobietę obrażać. Ścierwolud.

          • Szakal
            Sty 10, 2017 12:28 pm

            Za to ty jesteś podczłowiekiem, który głosu nie powinien zabierać i pozostać tam gdzie twoje miejsce. Kobietę? To niby kobieta? To jakaś nawiedzona psiocha jest.

          • Laraya88
            Sty 10, 2017 2:24 pm

            Spokojnie, nie obrazam sie. Po tych kilku postach wiem juz, z kim mam do czynienia. Zal mi zakompleksionych dzieciakow z dwucyfrowym IQ. Na kogo mam sie wsciekac – i wlasciwie za co? Przeciez on sam sie pograza.

    • Reply
      Minion
      Sty 10, 2017 2:53 pm

      Gimbus w natarciu.

    • Reply
      Deltatrek
      Sty 10, 2017 10:06 pm

      Dobra sprawdziłem inny przeliczył 96 ale to też nieźle

  • Reply
    loskamilos
    Sty 09, 2017 1:49 pm

    mi na levelu 24 ciągle brakuje balli, nie wiem jak wy to robicie, że każdy się chwali że ma ponad 100 kulek każdego rodzaju… jak ja mam zapas 10 pokeballi to już sukces ;D

    • Reply
      Laraya88
      Sty 09, 2017 1:56 pm

      Prosta sprawa – masz malo kulek, nie probuj lapac Pidgeyow i szczurkow 200cp+. Ja w takich sytuacjach zbieram glownie stopy i lapie Poki zazwyczaj do 150 cp, wyjatek stanowia tylko te, na ktorych mi naprawde zalezy, jak, dla przykladu, Omanyte.

      • Reply
        loskamilos
        Sty 09, 2017 2:00 pm

        to jest jakaś myśl, ale pidgeyów i szczurów w sumie u mnie niewiele, głównie bellsprouty, venonaty, staryu i jigglypuffy, i wszystkie lubię spindalać z poków ;D inna sprawa, że muszę zainteresować się gymami, bo wstyd przyznać, ale dopiero niedawno odkryłem, że za posiadanie pokemona w gymie dostaje się coinsy, za które można co nieco kupić, a jako, że nie mam zamiaru ładować pieniędzy w tę grę, to chyba jedyny sposób na coinsy

      • Reply
        Laraya88
        Sty 09, 2017 2:15 pm

        Za gymy dostajesz coinsy, stardust i troszke expa, zdecydowanie warto. A co do rzucania – zwracasz uwage na kolor kolka wokol stworka? Jesli masz malo balli, powstrzymaj sie od lapania tych z pomaranczowym i czerwonym.

        • Reply
          Deltatrek
          Sty 10, 2017 10:44 am

          Ja tak miałem do 25 levelu że w ogóle nie walczyłem w gymach. A potem nawet zaczęło mi to sprawiać satysfakcje zwłaszcza wywalania innych frakcji z gymów koło pracy które terytorialnie uznawałam za „swoje” 🙂

          • Yorickai
            Sty 10, 2017 12:15 pm

            Walki są fajne i dają sporo satysfakcji jak ubijesz coś mocnego albo jakiś mocniejszy gym. Gorzej jest tylko kiedy tak jak dzisiaj miałem, że podbiłem gyma i nawet nie zdążyłem wstawić swojego poka a tu bot z dragonitem 2500 cp się na hama wbija. Oczywiście trzeba było go od razu zrzucić z tronu 😀 satysfakcja, że nie posiedział za długo hehe.

        • Reply
          loskamilos
          Sty 10, 2017 12:50 pm

          nawet dusta? no to nie ma co się zastanawiać, trzeba łupać gymy 🙂

        • Reply
          Jakec
          Sty 10, 2017 4:07 pm

          Ja nie mam szans na coinsy 🙁
          Jestem czerwony, a 90% dookoła to niebiescy. Owszem, przejmuję gymy, ale jeszcze nigdy nie utrzymalem się na tyle długo, żeby coś dostać. Tym bardziej, że okoliczne gymy są w pobliżu szkół, w centrum, przy dworcu PKP… Full dzieciaków tam chodzi. No i gram sam… Nie mam szans…

          • a
            Sty 10, 2017 4:23 pm

            To chyba nie do końca wiesz jak to działa.
            Żeby dostać jakiekolwiek coinsy, czyli powiedzmy 10 nie musisz się utrzymać w gymie.
            Coinsy dostajesz po kliknięciu plakietki w zakładce shop.
            Czyli nawet jak przejmiesz tylko jednego gyma i zaraz po tym klikniesz to masz 10 coinsów, nawet jak ktoś za minutę Ci gyma zbije.

          • Deltatrek
            Sty 10, 2017 10:11 pm

            Mało tego miejscami nie opłaca się pakować 2 poków do 2 gymów bo czas na odebranie monet jest 20 godzin. Czyli nie jest istostne ile jest gymów przejętych istotne czy coś się utrzyma

    • Reply
      Michel74Pl
      Sty 09, 2017 6:45 pm

      Powiększ plecak na maksa. Jeszcze nie było sytuacji żeby mi brakło kulek.

      • Reply
        loskamilos
        Sty 10, 2017 12:46 pm

        w plecaku mam zawsze przynajmniej 30-40 wolnych slotów 😉 to nie tu leży problem, raczej w znikomej ilości pokestopów w okolicy, a dużej liczby respów pokemonów

        • Reply
          Minion
          Sty 10, 2017 3:00 pm

          Jesli moge doradzic: podkręcanie i celowanie na great i excellent mocno zwiekszają szansę na złapanie. Dobieranie właściwej kulki równiez mocno oszczędza amunicję. Na zielone i żółte obwody mozna uzyc czerwonej , na ciemniejsze niebieskich.

  • Reply
    Good!xD
    Sty 09, 2017 2:00 pm

    mam wszystkie kidsy za wyjątkiem Magby’ego
    mam Togetic 😀
    co do starterów lipa tylko z Blastoise, nic nie przybyło-przez beznadziejne movesety leciały transfery po evolucjach xD
    przybyły mi 2 Venusaury i 5 Charizardów xD
    się gra, się ma 😀
    dzięki Niantic za eventy!

  • Reply
    MrTuptus
    Sty 09, 2017 2:20 pm

    Elekid,Magby 2x,Smoczum 2x,Iglibuff, Togepi 3x i ewolucja na Togetic, Cleffa, zabrakło tylko Pichu :/

  • Reply
    Laraya88
    Sty 09, 2017 2:22 pm

    Brakuje mi wylacznie Elekida. To zabawne, gdyz moj maz dorobil sie pieciu 🙂
    Jest i Togetic.
    Event zaliczam do udanych. Obecnie boostuje Venusaura. Poszczescilo mi sie – roslinne ataki. Oczywiscie wonder, innych nie trenuje 😉 Az do wczoraj czekalam na Charmandera mojego zycia, do tej pory zdarzaly mi sie wylacznie „do rzyci” 😀

    • Reply
      Burzon
      Sty 10, 2017 1:48 pm

      Mąż gra w boki zamiast ładować cię butla że stardustem ? Jesteś na pewno urodziwą psiapsiochą, ja mam bocika i też fajnie sie gra, 34 lvl

      • Reply
        Laraya88
        Sty 14, 2017 1:58 am

        Hm, mialam nie odpisywac, no bo po co taplac sie w spolecznym scieku? Ale zwyciezaja zasady, wedle ktorych nie popuszczam oszustom. Moj drogi, zakompleksiony, samotny, smierdzacy oszuscie. Nikt nigdy nie nazwal mnie brzydka, a ilekroc probuje zakupic butelke shiraza, jestem proszona o dowod osobisty. Milo, kiedy masz 29 lat. Odpowiedz mi, oszuscie, ktory snujesz odwazne spekulacje wzgledem wier…, khm, aktywnosci mego meza (ktory, nota bene) dzieli ze mna te radoche i gra wspolnie – jak i wspolnie czytamy ksiazki (wiesz, co to jest, czy wytlumaczyc?). Odpowiedz, oszuscie – czy mozesz pochwalic sie tym samym? Czy tez jestes samotnym, wscieklym na caly swiat i brzydkim jak ostatnie nieszczescie smarkaczem, ktory boci, bo chce podniesc swoja samoocene?

        • Reply
          Yorickai
          Sty 14, 2017 2:39 am

          Nie denerwuj się. Szkoda nerwów. Takie boty co się tak chwalą tym że bocą są jak niektórzy „emo” (nie obrażam subkultury) jak nie zdzielisz przez łeb to będzie tak długo się popisywał, że aż porzygać się będzie można. Pewnie tutaj dzieciak jest pryszczaty i boi się normalnie zagadać do kogokolwiek a na necie się popisuje i tyle. Nie zmienia faktu, że dalej jest oszustem. Tak więc nie denerwuj się.

          • Laraya88
            Sty 14, 2017 5:01 am

            Wiem… Dzieki. Po prostu czasem rece opadaja, czytajac podobny belkot. Zastanawiam sie, jak bardzo trzeba sie zeszm**cic, jak nisko mierzyc, by czerpac satysfakcje z uprzykrzania zycia innym, z psucia zabawy. I to za darmo. „Przyzwoita” shooya ma przynajmniej jakas korzysc finansowa, a takie cos moze najwyzej suszyc zeby do zimnego monitora. To smutne, ale nieakceptowalne i powinno byc tepione.

        • Reply
          D..
          Sty 14, 2017 3:45 am

          Ale się popisał.. mi osobiście szkoda takich jak on. Nie ma co nakręcać 😀

  • Reply
    adus34
    Sty 09, 2017 3:40 pm

    Ja Mam wszystkie Kids.

  • Reply
    RattatowyMistrz
    Sty 09, 2017 3:48 pm

    Czy tylko ja nie skorzystałem z tego eventu, bo mieszkam na totalnym zadupiu i nic się nie respi?

    • Reply
      Rutalu
      Sty 09, 2017 7:32 pm

      Ja na „zadupiu” na wabiku dobre poki lapie a na mapce nic nie ma .Tylko trzeba robic km

    • Reply
      Kratos
      Sty 11, 2017 3:44 pm

      tylko ty, sorka jakoś tak wyszło

  • Reply
    AshleyRiotIII
    Sty 09, 2017 4:23 pm

    Wszystkie baby poki i wszystkie startowe evoluowane drugi raz.Miałem wszystkie poki w exie przed eventami i po zdobyciu wszystkich małych poków czekam na kolejne 🙂

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Sty 09, 2017 5:19 pm

    taka sytuacja:
    łapię sobie golbata – słaby więc od razu transfer ale gra długo myśli i się nie stransferował myślę to nic nieraz tak było że coś się nie chciało stransferować to transferowałem później. Gram sobie dalej wszystko normalnie działa łapię sandshrew i taka sama sytuacja. Lecz gdy zaglądam w swoje pokemony nie mam ani golbata ani sandshrew a cukierków za ich transfer nie dostałem. Zdarzyła się może komuś podobna sytuacja

  • Reply
    impala
    Sty 09, 2017 6:43 pm

    Ponieważ nie śledzę na bieżąco wszystkich newsów, mam do Was pytanie. Wiadomo kiedy będzie można złapać pokemony drugiej generacji, oczywiście poza tymi baby, które wykluwały się z jajek? Albo czy ktoś już może jakiegoś złapał?

  • Reply
    NabuMarG
    Sty 09, 2017 11:56 pm

    A ja z eventu jestem zadowolony. Nie będę się chwalił tysiacem zebranych cukierków czy setkami poków bo tak nie było. Pracuje i niestety z pracy nie można sobie od tak wyjść, żona i dziecko też swój czas potrzebują. Ale lubię tą grę z sentymentu z dzieciństwa i kiedy mam jakiś czas to korzystam (np na zakupach w galerii można i jajko 5km wysiedziec:D ) I tu polecam dla tych co nie lubia/nie moga łazić z telefonem w reku aplikacje Battery Extender GO. Darmowa, premium na 12h za obejrzenie filmiku i ustawiamy wygaszacz (ja po 10 sek.) , wlaczamy apke, pokemon GO i telefon się blokuje ale apka pokemonów chodzi. Do kieszeni i łazimy:)

    Co do poków. Przed eventem miałem 2 bulbasaury, 2 scritle i 0 charmanderow (serio, na 28 lvl, nic startery nie wpadaly więc do 2 formy daleko bylo) więc się cieszę bo każdego z nich zebrałem ponad 125 cukrów aby do 3 formy podnieść 🙂 Swoją drogą strasznie uciekają one z kulek 🙁 Masakra jakaś bo czasem to i z 20 kulek a zawsze leci kulka w środek. I tu kolejna rada jak rzucać, może ktoś nie zna to się przyda. PokeBall przesuwamy palcem do lewej strony i rzucamy prosto. I tu ciekawostka że kulka nie leci prosto a skręca sama do środka 🙂 Niestety nie daje to gwarancji że nie ucieknie z kulki. 28 lvl i 124 poki w pokedexie ale 3 dzieci wpadly. Pichu, Cleffa i to jajko Togepi.

    Pozdrawiam tych grających „kiedy moga” i tych pro wariatów 🙂

    • Reply
      Ferackless MC
      Sty 10, 2017 1:36 am

      Jak miło czytać coś znajomego ;D dzięki za pozdrowienia, ja mam całkiem niedaleko domu trzy pokestopy (przy jednym sie nigdy nic nie respi niewiem czemu), przy dwóch dalszych czasem widziałam z domu coś ciekawego, w evencie nie raz Wartotla czy Charmandera, ale nie moge sobie ot tak wyjść i tam pobiec ;P dziecko wymaga opieki i poświęcenia, także również gram kiedy mogę, a zdarza sie przerwa kilkudniowa gdy siedzimy zimą w domu z Bobasem.
      Pozdrawiam ;D

      • Reply
        Laraya88
        Sty 10, 2017 3:08 am

        Moj synek ma roczek 🙂 A juz zrobil ze mna – I z Pokemon Go – „pare” ladnych kilometrow 🙂 Rowniez pozdrawiam wszystkich rodzicow 🙂

    • Reply
      Draco
      Sty 10, 2017 8:07 am

      Tez jestem graczem tego pokroju, gram przy okazji. Rodzina ważniejsza. Co do gry irytuje i powoli zniechęca mnie brak możliwości zmiany ataków Pokemonów. Gram na terenach podmiejskich, niektóre póki naprawdę ciężko znaleźć, Gdy w końcu i uzbieram cuksy na np alakazam okazuje się bezużyteczny ze względu na ataki. I prawie wszystkie rzadkie póki taka sama sytuacja. Bezsensu jest też balans między pokemonami. Vapki takie silne a kazdy ma ich sporo, póki które ciężko zdobyć mają cp o połowę niższe.

      • Reply
        Minion
        Sty 10, 2017 2:54 pm

        To prawda, sytuacja zrobiła sie idiotyczna.

    • Reply
      Yorickai
      Sty 10, 2017 12:05 pm

      Też ze swoją córą zrobiłem kilka ładnych kilometrów. I to właśnie dzięki niej mam dzisiaj aż dwa laprasy 😀 bardzo często zdarza się, że żona łapie poki a ja wózek prowadzę. Przynajmniej żona nie robi wymówek. A już jak widzi naszego regionalnego to od razu go łapie. A znowu jej regionalny jej się nie podoba. Szkoda tylko, że tak zimno jest bo szkoda dzieciaka na taki mróz wyprowadzać.

  • Reply
    Alkath
    Sty 10, 2017 12:24 am

    Ja wyczekuję na update, bo denerwuje mnie ten okropny bug, przez który gra zawiesza się na początku.
    By odpalić grę muszę w momencie gdy pasek ładowania dotrze do końca zminimalizować grę i do niej powrócić po paru sekundach.

  • Reply
    Armillee
    Sty 10, 2017 10:12 am

    Z innej beczki czy ktoś z was ma grimmer albo muk? Mam wszystkie tylko tych mi brakuje, przecież nie są regionalne a nawet ich nie widziałem nigdzie.

    • Reply
      pau
      Sty 13, 2017 11:40 pm

      mam i grimera, i muka, jednego grimera udało się złapać na respie pod samym domem, ze dwa były w jajkach

  • Reply
    Kali43
    Sty 10, 2017 10:44 am

    Ludzie najbardziej wkurzająca gra zero sprawiedliwości. 29 lvl , tylko 3 jaja 10 km na kilkaset wyklutych w 2 jinx-y i 1 mały jinx, z 5 km same nidorany i parasy a z 2 km widle. Kolega ma 12 lvl i ponad 10 jaj 10 km. Kończę to dziadostwo bo szkoda nóg.

  • Reply
    Burzon
    Sty 10, 2017 1:54 pm

    3 dragonity złapane w Hongkongu. Dla nas bociarzy możecie mieć i milion Poków w plecaku lecz my na gymach
    rozdajemy karty i zbieramy coinsy, dziennie 150 a wy zabierajcie cukierki

    • Reply
      pau
      Sty 13, 2017 11:41 pm

      cwaniaku podaj jeszcze nicka z gry to zobaczysz co się robi z botami

    • Reply
      Laraya88
      Sty 14, 2017 1:38 am

      4 telefont za***ane przechodniom, kilka stowek wyciagnietych z kieszeni… Tak nieudacznicy walcza o przetrwanie. W ten grze, podobnie. Nieudacznicy i nieumialkowie bawia sie, jak potrafia! Brawo!

    • Reply
      Laraya88
      Sty 14, 2017 2:01 am

      A tak w ogole – limit coinsow na dzien, to 100.
      Co za zenada! Oszustow i klamca. Lovely. Lustro nie peka? A moze peklo, dlatego bocisz, by nie pokazywac sie ludziom?

    • Reply
      Yorickai
      Sty 14, 2017 2:23 am

      Możesz sobie swoje karty gdzieś. W tej grze nawet twoje bocenie nic ci nie daje. Kazdego pokemona można zbić niezależnie czy legalny czy zbocony. A jeśli tak cie podnieca to że bocisz to idź na prywatny serwer i nie zabieraj swoim popisywaniem się czasu i nerwów innych ludzi. Tam będziesz mógł zbierać kasę ze wszystkich gymów świata bez wkurzania innych sobą.

      Wgl uważam, że karą dla bociarzy powinno być przerzucenie ich na inny SPECJALNY serwer gdzie użerali by się między sobą nawzajem. Może wtedy by wreszcie był spokój od dzieci które cieszy to że oszukują.

      Pomysł z takim serwerem już był wykorzystany w innej grze i sprawdziło się to całkiem nieźle.

    • Reply
      rozpalu
      Sty 14, 2017 7:42 am

      Burzon chyba dostał Lumię na gwiazdkę 🙂

  • Reply
    rrita22
    Sty 10, 2017 2:10 pm

    Mnie się jakimś cudem udało wykluć każdego kida (po 2 igglybuffy i Smoochumy) i dołapałam cuksów do ewolucji na Charizarda.
    Teraz jeszcze chcę wychodzić Machampa, Omastara, Kabutopsa i Dragonite i coś mi się widzi, że to jakieś ponad 1000 km chodzenia będzie 😀

  • Reply
    szaraw
    Sty 10, 2017 10:11 pm

    No sory, g…. eventy, wiec odpoczywam sobie i czekam na jakieś konkrety. Dopóki ich nie ma dopóty zero zainteresowania pokami. Nuuuuda!

  • Reply
    mayowy11
    Sty 10, 2017 10:28 pm

    nie podniecajcie sie tak tymi starterami nie ma czym troche checi i po 1000 cuks z eventu mozna zebrac i co z tego?

    • Reply
      Laraya88
      Sty 11, 2017 2:05 am

      Pozwol, ze kazdy bedzie sie podniecal tym, czym chce.

  • Reply
    NabuMarG
    Sty 11, 2017 12:21 pm

    Po podliczeniu ile brakuje candy i po przeliczeniu na kilometry wyszło mi 1722km 😀
    liczę że jednak coś wpadnie.. taki Kabuto czy omanyte to sprzedając 4 cukry a to 20 km 🙂

  • Reply
    dżak
    Sty 11, 2017 12:35 pm

    Teraz pewnie niantic będzie balować za kasę z coinsów i znów przez pół roku będę się opierdzielać zamiast coś wprowadzić coś potrzebnego to wprowadzają tylko kolejne eventy.

  • Reply
    Pastelek
    Sty 11, 2017 3:42 pm

    Ja dużo nie chodziłam, ale udało mi się wykluć z jajek 10km 2x Elekida i Smoochum i chyba z 5km wpadła mi Cleffa 😀

  • Reply
    sempai5
    Sty 11, 2017 11:52 pm

    Niestety dzięki nie dającej sie uruchomić grze, udało mi się wykorzystać tylko 2 dni eventu… Może ktoś łaskawie zająłby się tym problemem? Jeśli gra zacina się przy stracie średnio 17 razy na 20 prób, nie pomaga reset aplikacji, to się odechciewa…

    • Reply
      a
      Sty 12, 2017 12:32 am

      Może pora pomyśleć o lepszym smartfonie?
      Ja odpalam poki ze 4-5 razy dziennie i ostatni raz apka nie chciał się uruchomić może gdzieś w okolicach października/listopada może, ale po restarcie poszła. Tak więc u mnie na ostatnie ~300 uruchomień za każdym razem włączało się bez problemu.

      • Reply
        AVS
        Sty 12, 2017 12:46 pm

        @A było juz mówione, że to nie zależy od telefonu! Ludziom na najlepszych obecnie smartphonach gra potrafi się nie uruchamiać… Wina ewidentnie po stronie serwera gry, po ostatniej aktualizacji

        • Reply
          Laraya88
          Sty 12, 2017 1:41 pm

          Owszem, ich wina. Ale czy tylko? Ram nie ma znaczenia? Processor – ni w zab? Oprogramowanie tez nie ma absolutnie nic do rzeczy? Czyli gra smiga tak samo na nougacie, jak na jelly?

    • Reply
      Laraya88
      Sty 12, 2017 12:48 am

      Telefon z nowszym oprogramowaniem i lepszym procesorem moglby rzeczywiscie pomoc. Ja ciagne na stosunkowo starym i kiepskim modelu. Apka zaciela mi sie czterokrotnie w trakcie lucky egga. To masakrycznie frustrujace…
      W takich chwilach bardziej niz restart aplikacji pomaga mi… restart telefonu 😉 Probowalam czyszczenia danych, reinstalacji, ale to nie na wiele sie zdalo. Coz, mnie rowniez czeka zakup czegos lepszego. Nizej niz nugget juz nie schodze.

      • Reply
        Majczi
        Sty 12, 2017 9:27 am

        Mam to samo, podczas lucky egga udało mi się zrobić jedynie 7 ewolucji. Przez to ciągłe zacinanie się uciekło mi wiele fajnych poków, czasami już odechciewa mi się grać jak sobie myślę ile będę się musiała namęczyć z tym telefonem. Co do tego tricku, u mnie na przykład nie ma takiej opcji, jak wychodzę do ekranu głównego i chcę wrócić do apki, ona sama z siebie się restartuje.

    • Reply
      jakakolwiek
      Sty 12, 2017 12:54 am

      Spróbuj pewnego tricku, u mnie pomaga. Gdy pojawi się już ekran ładowania (tzn. następny po tym z logo Niantica), a pasek postępu ma jedną działkę, przejdź do głównego menu, policz do dziesięciu i znowu przejdź do gry.

  • Reply
    dagmara
    Sty 12, 2017 1:48 am

    Powabny artykuł – w skrócie „wiemy, że nic nie wiemy”. Co do eventu noworocznego, ja podsumuję go dobrze. Wszystkie startery zdobyte, a przed eventem mogłam o tym pomarzyć, bo przy 24lvl miałam po jednym Charmanderze i Bulbie. Z pokemonów dzieci mam: Smochun, Pichu i Magby. Ten ostatni wygląda jakby dostał patelnią przez pysk. A pomyśleć, że Magmar taki ładny…

  • Reply
    Minion
    Sty 12, 2017 9:39 am

    Nastąpiła zmiana nestów.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Sty 12, 2017 4:24 pm

      Potwierdzam. U mnie teraz w okolicy masa doduo

    • Reply
      franeczek91
      Sty 12, 2017 7:20 pm

      Nie zauważyłam u siebie zmian.Ale dziś pełno u mnie było scytherów-nawet po dwa pod jednym pokestopem, były też charmandery.smoochum też się wykluł.

    • Reply
      at3at3
      Sty 12, 2017 7:40 pm

      Yhy… Znowu zalało okolicę wodniakami… Krabby (multum), Psyducki, Golducki, obie rozgwiazdy, trochę karpi i żółwie (chyba częściej niż przy evencie)…
      Wczoraj – cała jedna Dratini, więc może też wróciła i raz na dwa dni się łaskawie pokaże…

  • Reply
    Pokeelect
    Sty 12, 2017 9:42 am

    Ja tam połowałem na startery żeby odpalić masowe ewolucje
    Nie polecam chodzenia z karpiem ludzie nie mają za dużo cierpliwości
    Dopiero jak będzie wam brakowało mało cuksów 10,5
    Z eventu wykluły mi się magby, elekid, smoochum, pichu,togepi którą ewoluowałem i clefa

    • Reply
      Yorickai
      Sty 12, 2017 9:34 pm

      Chodzenie z karpiem jest uciążliwe. Przechodziłem z nim już 160 km a jeszcze 100 zostało do przejścia. Szczęście że chociaż cukierek jest co 1 km.

    • Reply
      at3at3
      Sty 13, 2017 8:15 pm

      To oczywiste, że z karpiem chodzi o wydreptanie końcówki. U mnie to było 19km, a potem… Ewoluowałam przez nieuwagę nie tę rybę co trzeba i rozwinęłam egzemplarz z wyższym CP zamiast wyższego IV… 😉
      Podobną wpadkę zaliczyłam jeszcze kiedyś z Omanitem, a potem ślimaki w okolicy się oczywiście skończyły.
      Tak to jest jak się człowiek spieszy. 😉
      Do kolejnego Gyaradosa jeszcze daaaaaleko, ale jakoś wcale mi nie zależy.
      Jako że jestem kolekcjonerką z założenia, a nie „battle girl”, więc od pewnego czasu mam zasadę, że nie wstawiam do gymów najpowszechniejszych poków. Vapki na wieżach wychodzą mi uszami. Już wolę wrzucić np.: dla jaj – Smoochum, z sentymentu – Charizarda, albo coś czego dawno nie widziałam i może ktoś pozazdrości, bo nie ma… 😉

      • Reply
        Gary
        Sty 13, 2017 10:01 pm

        Ja od dawna chodzę z dratinim, mam już ponad 160 cuksów, ale dobrego dratiniego jak nie było tak nie ma… Raz na ruski rok pokaże się w dziczy, ale trafiają się same słabiaki :/ a im dłużej z nim chodzę tym bardziej mi zależy żeby ewolucja miała wysokie IV. No chyba, że od razu złapię Dragonita 90-100% IV 30 lvl 😛

      • Reply
        Yorickai
        Sty 15, 2017 10:06 pm

        Też bardziej gram pod kolekcjonowanie ale od czasu do czasu też walcze. Nie atakuje gymów 10 piętrowych bo nie potrafię dobrych pokemonów dobrać więc do 5 poziomowych wchodzę. Ale zamiast wrzucać vapka to np ostatnio hitmonlee wrzucam albo inne cuda. Zresztą vapki kompletnie mi się nie podobają. Wolę wszystkie ogniste i skalne poki. No i jeszcze elektro ale nie wszystkie. Wodnych to jest masa że aż do porzygu.

        • Reply
          rado
          Sty 16, 2017 12:13 am

          Trochę brakuje balansu w grze – ledwie wczoraj podbiłem gym, w którym był Flareon i Charizard (oba ze 400-500CP więcej od mojej Starmie). Jak w minutę poległy oba bez użycia choćby jednego specjalnego ataku to aż mi się smutno zrobiło…

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Sty 12, 2017 4:28 pm

    dziś po raz pierwszy jak gram spotkałem dzikiego hitmonchana a także nidoqueen (choć tą już widziałem kiedyś na radarze ale gdy jeszcze radar był kiepski i nie szło znaleźć)

    oczywiście pamiątkowe fotki i teraz już mam komplet wszystkich zaczynających się na nido

  • Reply
    ewa.
    Sty 12, 2017 5:40 pm

    U mnie już tylko szczurki i gołębie, aż chce się spacerować w te mrozy.

  • Reply
    Szyszkaaa93
    Sty 12, 2017 6:20 pm

    Czy tylko mi wyskakują z pokestopów tylko jajka na 5 km? :S raz na ruski rok wyleci 2 km

    • Reply
      Barti
      Sty 13, 2017 11:58 am

      U mnie też nie ma 10km jajek, 5km przeważają , ale 2km też się sypią z Zubatami i Caterpie 🙂

    • Reply
      rado
      Sty 13, 2017 12:47 pm

      U mnie to samo, od początku eventu leciały same 5km, po trafiło się jedno 2km – Caterpie… 😐

  • Reply
    kot
    Sty 13, 2017 9:37 am

    po evencie z jajek już nie wykluje się togepi, pichu, magby itd? czy one zostały już na stałe ale będą rzadsze?

    • Reply
      Kropianka
      Sty 13, 2017 10:54 am

      Mi po evencie z jajka 2km wykluł się Igglybuff, ponieważ to 2km jajo to mam pewność, że wpadło po evencie już.

    • Reply
      rado
      Sty 13, 2017 12:49 pm

      Zostają, tylko nie będzie „zwiększonego prawdopodobieństwa” wyklucia – cokolwiek to znaczy, bo wszystkie baby Pokemon, które mam pochodzą sprzed eventu.

    • Reply
      franeczek91
      Sty 13, 2017 9:23 pm

      Baby będą się wykluwać z jaj, tylko rzadziej.na dowód-po evencie zostały mi same jaja 2 km,w tym tygodniu wpadło mi jajo 5 km i z niego mam togepi.

  • Reply
    lukbin
    Sty 13, 2017 11:14 am

    złapałem rano 15 kabuto,było ich więcej -wyładował mi się telefon.U was też taki wysyp?jak łapałem na kalwarii przy bazylice-katowice ligota

  • Reply
    ewa.
    Sty 13, 2017 3:44 pm

    Mi dzisiaj wykluł się elekid, a jajko dostałam trzy dni temu. Mi ostatnio nawet wpadło kilka jaj 10 km, za to 2 km już dawno nie widziałam, a 5 to ciągle i ciągle i ciągle się sypia. Teraz mam sam 5tki.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Sty 13, 2017 5:39 pm

      miałem niedawno dwie 2km i 2 magikarpy się wykluły a teraz same 5km i same śmiecie np poliwag

      • Reply
        rado
        Sty 13, 2017 7:32 pm

        Poliwag ci się przyda do 2 gen. 😉

        • Reply
          Pimpaczu
          Sty 14, 2017 1:24 am

          Już wkrótce. Podobno 3 marca

          • Yorickai
            Sty 14, 2017 2:28 am

            Że tak się zapytam skąd wiadomo Ci że 3 marca? Gdzieś to wyczytałeś?

          • Pimpaczu
            Sty 14, 2017 5:33 pm

            Na Discord widziałem takie spekulacje

  • Reply
    Skylark85pl