News 96

Koniec eventu = więcej shiny pokemonów?

shiny

Już dziś o 21:00 czasu polskiego zakończy się Wodny Festiwal. Wraz z jego rozpoczęciem w grze pojawiły się pierwsze shiny pokemony, ale czy już po jego zakończeniu ujrzymy ich więcej?

Jeszcze do wieczora macie doskonałą okazję na złapanie złotego Magikarpia, ponieważ właśnie dziś wszystko wróci do normy, a wodne pokemony nie będą już czekały na nas co kilka kroków. Nie oznacza to oczywiście, że shiny Magikarp zniknie z gry, jednak będzie go o wiele trudniej zdobyć, ponieważ „wyemigruje” z powrotem do swojego naturalnego środowiska, czy też ewentualnie nestów.

Trzeba przyznać, iż Niantic doskonale wyczuło moment, w którym warto byłoby zachęcić graczy do wytężonego polowania na nowe pokemony i ich specjalne warianty. Zaczęło się od wprowadzenia drugiej generacji, nowych odmian malinek oraz całej gamy ataków. Wodny Festiwal stał się świetną okazją do przedstawienia nam pierwszych pokemonów w odmianie shiny – bardzo rzadkiej, odmiennej kolorystycznie wersji danego gatunku. Nie ulega wątpliwości, że producent Pokemon GO nie poprzestanie tylko na Magikarpiu oraz jego ewolucji, bo w oryginalnej serii gier wszystkie stworzenia posiadają swoje odpowiedniki o wyjątkowych barwach.

Niantic dało nam przedsmak tego, jak ekscytujące może być kolekcjonowanie shiny pokemonów. Bardzo możliwe, że po evencie jakaś część stworzeń (a może wszystkie?) będzie dostępna do złapania właśnie w tej specjalnej odmianie. Możemy tak sądzić, ponieważ:

  • Wszystkie techniczne kwestie dla shiny pokemonów są już w grze;
  • Kod źródłowy aplikacji jest do tego przygotowany, chociaż jeszcze nie w pełni;
  • Wprowadzanie kolejnych wariantów shiny w kilku partiach pozwoli utrzymać zainteresowanie i zaangażowanie graczy, nawet jeśli do gry nie zostanie dodana nowa zawartość w najbliższym czasie.

Niektórzy z was zapytają – jak pokemony o innych kolorach z dodatkowym wpisem do pokedexu mają uczynić grę ciekawszą?

Tutaj nasuwa się jedna odpowiedź – wymiany. Bez pokemonów w wariancie shiny system wymian byłby dość bezużyteczny. Na świecie będzie cała rzesza zapalonych kolekcjonerów, dla których te bardzo rzadkie odmiany staną się prawdziwą drogocenną walutą. Będą oni gotowi oddać nawet swoje najsilniejsze stworzenia, by dodać kolejny wpis do czegoś, co możemy nazwać „shiny pokedexem”. Stanie się tak, gdyż skompletowanie wszystkich gatunków pokemonów w wariancie shiny będzie kilkaset razy trudniejsze niż ich standardowych odpowiedników (w tym momencie rzadkość shiny Magikarpia to średnio 1 na 300 złapanych karpi). Dzięki temu wymiany nabiorą o wiele większego sensu niż tylko próby pozyskania pokemonów z innych kontynentów oraz pozostałej, dość ograniczonej ilości innych stworzeń z obu generacji, z których zdecydowana większość nie jest ekstremalnie trudna do zdobycia.

Jesteście ciekawi jak wyglądają pozostałe pokemony w wariancie shiny? Zajrzyjcie do TABELKI przygotowanej przez pokemongohub.net, które podzieliło się z nami powyższą teorią na temat rychłego wprowadzenia kolejnych shiny stworzeń.

 

Źródło: https://pokemongohub.net/friday-speculations-shiny-pokemon-released-water-festival/

96 Comments

  • Reply
    at3at3
    Mar 29, 2017 7:58 pm

    „Oszczędzajcie cukierki”, bo będziecie ich potrzebować na ewolucje waszych shiny poków? 😉

  • Reply
    Fiat panda
    Mar 29, 2017 7:59 pm

    Pierwsze co powinni zrobić to naprawić błędy które nam podarowali z ostatnią aktualizacja. Chyba ze to jest takie sentymentalne zagranie i przypomnienie nam początków tej gry kiedy wszystko się zacinalo…
    Dodatkowo mogliby powiększyć plecak i miejsce na poki bo 1000 to mali a z kasa i tak nie ma co robić.

    • Reply
      FarArcanine
      Mar 29, 2017 8:03 pm

      Apka zacina się tylko na niektórych modelach telefonów.

      • Reply
        naatakk
        Mar 29, 2017 11:30 pm

        Powiedz coś więcej, biegam sobie 13 km – jajka 2,7 km :/
        Wcześniej nie miałam tego problemu

        • Reply
          A
          Mar 30, 2017 8:21 am

          nabijanie jajek bardzo się pogorszyło.

    • Reply
      xDxDxD
      Mar 29, 2017 8:39 pm

      jak nie masz co z kasą robić to mi daj 😛

    • Reply
      AntyHaker
      Mar 29, 2017 9:40 pm

      Już wydali wersję poprawkową – ale czy faktycznie coś zmienia? Trzeba czekać na apk i sprawdzić 😛

    • Reply
      mayowy11
      Mar 31, 2017 10:22 pm

      kasa na inkuby chyba ze masz 10 pokow w gymach w co watpie pan hehehe

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 29, 2017 8:08 pm

    i tak nie starczy miejsca na zebranie wszystkich chyba, że zrobią osobne miejsce w „plecaku” na te odmienne wersje

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 29, 2017 8:10 pm

    Teraz zacznie się klikanie w każdego Poka i sprawdzanie, czy jest shiny czy nie ……..

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 29, 2017 8:12 pm

    p.s. shiny dragonite wygląda jak tabaluga

    • Reply
      at3at3
      Mar 29, 2017 11:57 pm

      Wow, „propsy” za to skojarzenie. 😉
      Tabaluga, co za czasy… Trochę byłam już za duża, ale braciszek oglądał…
      Ja pamiętam tylko: „Jakubie, zrób mi…” 😉

  • Reply
    stach
    Mar 29, 2017 8:17 pm

    Niestety u mnie ani razu sie ten shiny nie pojawił, mimo że złapałem kilkadziesiąt Magikarpów na obu grach. Jeden raz po północy w stałym parku pojawił sie na Nearby Magikarp stojący a nie leżący. Niestety wtedy juz byłem w łóżku a ponadto tam o tej porze chodzą same lumpy i można porządnie oberwać.

  • Reply
    Gnoll
    Mar 29, 2017 8:36 pm

    Dosłownie przed chwilą, psim swędem złapałem shiny Magikarpia:

    http://s6.ifotos.pl/img/unnamedpn_asaqqex.png

    A szedłem tylko po Tentacruela, który też okazał się świetny 🙂 A co do reszty pokemonów w wersji shiny – tak jak ktoś na górze wspomniał, musieliby albo dać osobny pokedex na nie (wątpię) albo rozszerzyć istniejący ( już prędzej). No i obniżyć cenę za jego rozbudowę.

  • Reply
    franeczek91
    Mar 29, 2017 8:41 pm

    Zasmuca mnie jedynie fakt, że nie widziałam na radarze nawet jednego totodila.shiny nie mam, a zamiast tego zdobyłam dużo cukierków karpiowych i to wystarczy na dwa gyardosy.

    • Reply
      Yorickai
      Mar 29, 2017 9:40 pm

      u mnie praktycznie to samo. Zebrałem cuksów praktycznie na dwa gyaradosy i ani jednego shiny mimo ponad 100 złapanych karpi 🙁 szkoda bo bardzo go chciałem a toto faktycznie nie było nigdzie. Tylko raz na radarze się pojawił a było zdecydowanie za późno by po niego iść i dodatkowo w niezbyt bezpiecznym miejscu.

      • Reply
        Jackos123
        Mar 29, 2017 10:01 pm

        Ja za to miałem szczęście i spotkałem od razu Croconawa hehe 😀 i też niestety był to jedyny z rodziny krokodylowatych jakiego widziałem… 🙁

      • Reply
        R
        Mar 30, 2017 10:07 am

        Nie jesteście sami. „Oszustwo” i tyle – strata czasu. Jaki sens biegania za karpiami, skoro gra i tak sama uznaje co komu dać? Ja również ponad 100 karpi (bliżej dwustu) i nic.

        • Reply
          derelict426
          Kwi 05, 2017 6:57 pm

          Zebrałem ponad 400 karpii i nic, także nie narzekaj 😉

          • R
            Kwi 06, 2017 10:14 am

            Już mam ponad sto więcej, czyli zbliżam się do 400 – dalej nic 🙂
            I już się przyzwyczaiłem – przynajmniej do myśli, że jak wprowadzą kolejną „okazję” do zdobycia rzadkości, to nie będę sobie głowy zawracał i tracił czasu na branie udziału w konkursie piękności, gdzie jest jeden sędzia.

  • Reply
    Mike
    Mar 29, 2017 8:56 pm

    Według mnie żeby shiny miały jakikolwiek sens powinny mieś lepsze staty niż reszta, w innym wypadku mnie to kompletnie nie kręci :/

    • Reply
      Yorickai
      Mar 29, 2017 9:44 pm

      właśnie nie miało by to sensu gdyby miały lepsze staty od innych poków. stały by się kolejnym polem do popisu dla botów które by tylko te specjalne starały się zbierać i ewoluować. Poza tym one są bardziej jako ciekawostka dla kolekcjonerów niż cokolwiek innego.

      • Reply
        Michal_tata
        Mar 30, 2017 8:17 am

        Bot łapie więcej poków w godzinę niż my przez cały dzień, więc pomyśl, kto ma większą szansę na shiny? Nie pocieszaj się i nas że to cios w boty.

      • Reply
        Cas
        Mar 30, 2017 12:21 pm

        Dokładnie! Powinni też usunąć drugą serie pokemonów i wtedy bociarze nie złapią ani jednego pokemona z drugiej serii! Albo niech dojadą ich do reszty i usuną wszystkie pokestopy na świecie, bez pokeballi guzik złapią. Co za gównologika 😀

  • Reply
    franeczek91
    Mar 29, 2017 9:16 pm

    Jest godzina 21.15 a u mnie dalej pod blokiem biegają niebieskie myszki i w krzaczkach siedzą karpie.

    • Reply
      Pokemon
      Mar 29, 2017 9:20 pm

      Poniewaz event konczy sie o 22 czasu polskiego a autor newsa nawet nie umie dodac +9h do czasu PDT 😉

    • Reply
      Czop
      Mar 29, 2017 10:32 pm

      Zmiana czasu. Aktualnie wszystko wrocilo do normy 🙂

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 29, 2017 9:29 pm

    zmieniając temat wykluł mi się dziś porygon i zaciekawiły mnie ataki: charge beam 8 solar beam 180 – czyżby nowa kontra na wodne

  • Reply
    Levy
    Mar 29, 2017 9:34 pm

    Tragedia. Tydzień biegania i szukania i żadnego żółtego karpia. Zwykłych złapałem ponad 800!!!!! Porażka. Jestem mega zawiedziony.

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 30, 2017 7:21 am

    Moim zdaniem to był i tak jeden z lepszych eventów. W ciągu tych dni zdobyłem aż 700 candy karpia mimo że bardzo mało grałem z powodu braku czasu. Wcześniej zebranie 400 candy zajęło mi ponad pół roku. Więc o czym tu mówić. Po prostu super i tyle

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 30, 2017 7:45 am

    Ewoluowałem 1 magikarpa 178 CP ze statami 221. Wyszedł Gayardos 2770 CP ale z atakami 6/70 więc niestety bez rewelacji

  • Reply
    Jolx
    Mar 30, 2017 8:48 am

    Witam Trenerzy, sorki za off top ale czy ktoś na 7 dzień zakręcenia pokestopem dostał up-grade? wcześniej kupiłam 2 na powiększenie ilości pokemonów i pojawił mi się taki item, ale on nic nie daje… chyba że jest potrzebny do evo jakiegoś poka?

    • Reply
      franeczek91
      Kwi 01, 2017 8:42 am

      Jak nic nie daje?Przecież tym przedmiotem możesz ewoluuowac porygona i scythera.

  • Reply
    Jolx
    Mar 30, 2017 9:11 am

    Witam Trenerzy,
    sorki za offtop ale mam do Was takie pytanie: czy dostał ktoś za zakręcenie pokestopem w 7 dzień up-grade? wcześniej kupowałam 2 szt. up-grade do powiększenia przestrzeni na poki a teraz mam 3 ale nic on nie robi… czy może jest on potrzebny do evo jakiegoś poka?

    • Reply
      Ja
      Kwi 01, 2017 8:16 am

      Porygona.

    • Reply
      pgpgp
      Kwi 02, 2017 2:12 am

      Przecież Up-grade to kamień ewolucji do porygona

  • Reply
    at3at3
    Mar 30, 2017 10:28 am

    Ja najlepiej wspominam event halloweenowy z mnożeniem cukierków i ten ze starterami.
    Na Wielkanoc liczę na szybsze wykluwanie jajek. Albo np. świąteczne baranki… 😉

    • Reply
      Gnoll
      Mar 30, 2017 10:34 am

      Ja liczę na wiosenny event z trawiastymi pokami + jakiś bonus do XP lub cukierków.

      • Reply
        at3at3
        Mar 30, 2017 10:48 am

        Noo, trawiaste byłyby całkiem, całkiem – np. do zużycia zalegających u mnie w nadmiarze kamieni słonecznych…
        Znając życie wrzucą coś shiny, tylko co?

    • Reply
      slash
      Mar 30, 2017 12:32 pm

      Każdy event miał swój urok, ale ten ze starterami był najgorszy ze względu na wrodzoną nadpobudliwość tych stworzeń. W dużych miastach, gdzie pokestopy są na każdym kroku można było trwonić kulki, ale w małych mieścinach pokeballe traciło się w momencie. Na Wielkanoc zapewne dadzą spawn Eggecutów, a z co drugiego jaja będzie wykluwał się Togepi.
      Przy okazji dodam, że z jaj nie można wykluć kilku ciekawych poków … Wiadomo, że wyklute stwory mają wyższe IV, ale w jajach nie ma ciekawszych pokemonów jak np: Houndour, Snubbull, Mankey, Sunkern czy silny po ewolucji Teddiursa.

      • Reply
        Gnoll
        Mar 30, 2017 1:20 pm

        Przecież te wszystkie poki są w 5 km jajkach, Mankey osobiście mi się raz wykluł.

        • Reply
          at3at3
          Mar 30, 2017 3:49 pm

          Małpy akurat są, ale fakt – niektórych poków nie ma…
          Z tej listy żal mi tylko Houndoura. Ale dzięki temu jest dla mnie dość wyjątkowy na tle innych (trafiłam tylko dwa, zupełnie przypadkiem z dala od pokestopów).
          Brak niektórych gatunków w jajkach wprowadza większe zróżnicowanie.

          • Porsche Cayenne
            Mar 30, 2017 4:10 pm

            tych mrocznych piesków to ja mam stado koło siebie zapraszam

      • Reply
        at3at3
        Mar 30, 2017 2:13 pm

        Dla mnie to, że startery uciekały miało właśnie sens. Było ich dużo, więc fajnie się za nimi latało, ale gdyby były zbyt łatwe do złapania, to zrobiłyby się zbyt pospolite w naszych „kolekcjach”. A tak – dawały wiele radości gdy się pojawiały, spora część dawała się łaskawie złapać, trochę nam co prawda spowszedniały, ale nie jakoś nadmiernie.
        Przyznaję, że w małych miejscowościach uzupełnianie kulek nie było prostym zadaniem, ale motywowało do ruchu i aktywności.
        Osobiście wolę częściej spotkać coś ciekawego, choćby miało mi to zaraz zwiać, niż trafiać na sam szmelc. Dlatego wkurzam się, że przy wodnym evencie praktycznie nie było totodyli, bo gdyby były choćby pojedyncze, ale np. trudne do złapania, to bym tak nie marudziła.
        Na tym powinna polegać gra – trochę pobiegasz, złapiesz coś ciekawego, albo i nie, bo wyskoczy i zwieje, ale może następnym razem się uda. Zamiast bezmyślnie wciągać jak odkurzacz biedronki, pająki, szczury i ptaki…

        • Reply
          franeczek91
          Mar 30, 2017 8:30 pm

          Do mnie do pracy dziś przyszedł krokodylek-ciężko było go złapać ale w końcu się udało.Mam nadzieję, że codziennie będzie przychodził

          • Yorickai
            Mar 30, 2017 10:08 pm

            a mi dzisiaj udało się znaleźć pokaźne stadko krokodyli w łodzi. chyba 5 w jednym miejscu i z tego co widzę mają tam nest. W parku na Narutowicza obok Uniwersytetu Łódzkiego. Będąc na spacerze z córą trafiłem na nie. Trzeba będzie tam trochę pochodzić póki te małe dziady tam są a jak wiadomo w czwartek już powinna być zmiana nestów.

          • franeczek91
            Mar 31, 2017 10:11 am

            Że akurat mi nie jest po drodze do miasta wojewódzkiego…Ale dzięki Yorickai za współrzędne 😉
            i tak ten niebieski wariat jest u mnie na buddy więc zostaje mi tylko szukać ideału-w przypadku dratini zajęło mi to czas do połowy marca,a gram od początku.

          • Yorickai
            Mar 31, 2017 6:39 pm

            spoko spoko 😛 ja cały czas na buddy chodzę z pupitarem. mam już 70 cuksów więc niedługo już będzie komplet do tyranitara 😛 gdybym miał czekać na larvy z jajek do bym się zestarzał zanim bym wydropił. chociaż ostatnio jak nie miałem żadnych dratini tak dwie pod rząd z dziesiątek się wykluły z maks cuksami więc szansa jest na dratini po kilku miechach grania 😀 Jeśli znajdę jakieś inne ciekawe nesty to napiszę tu na forum może ktoś kto porusza się po mieście skorzysta z tego.

          • franeczek91
            Mar 31, 2017 8:39 pm

            Chyba chodziło Ci dragonite a nie dratini 😉 swoją drogą-muszę chyba wybrać się kiedyś do miasta Łodzi to byś mi pokazał gdzie lepiej się pojawić w poszukiwaniu stworków jeśli miejscówki są tak obiecujące.

          • Yorickai
            Mar 31, 2017 9:50 pm

            fakt chodziło mi o dragonite 😛 nawet nie zauważyłem że źle napisłem. Co do miejscówek to nie zawsze niestety się trafiają dobre. przed ostatnią zmianą nestów w parku Sienkiewicza było co chwila można złapać nawet do 5-6 teddiursy a teraz znowu nie ma nic. dwie zmiany nestów wstecz w kolejnym parku tym razem Poniatowskiego były same snubule. a dzisiaj w tym samym miejscu same robactwo i raptem jeden milltank. Teraz póki co trafiło się fajnie ale co będzie dalej to cholera wie 😀 trzeba będzie sprawdzić 😛

          • franeczek91
            Kwi 01, 2017 8:51 am

            Spoko, mój tel też potrafi zrobić świetną autokorekte i napisać np.paragon zamiast porygon.
            Milktank? Jeszcze go nie spotkałam nawet na radarze.w sumie to nie śpieszę się z zapelnianiem pokedeksu bo później nie będę miała co robić.

  • Reply
    xDeOx
    Mar 30, 2017 11:50 am

    Tak z innej beczki: czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego na 12 zrobionych vaporeon’ów żaden nie miał hydro pompy, a moja koleżanka zrobiła jednego i on od razu miał? 😀 w sumie podobnie miałem z pozostałymi 2 formami, ale tam już trafiłem najlepsze ataki, ale vaporeon najwięcej sztuk miałem i lipa o.O

    • Reply
      bart
      Mar 30, 2017 3:47 pm

      Sprawdzaj na skanerze jakie ma ataki to nie będziesz narzekać, ja na dziko łapię tylko z hydropomp.

      • Reply
        xDeOx
        Mar 30, 2017 4:45 pm

        lol… na wolności to tylko jednego złapałem o.O

        • Reply
          at3at3
          Mar 30, 2017 5:33 pm

          Jak ewoluujesz jakiegoś ze słabym IV, to na bank dostaniesz swoją hydropompę… 😉

          • xDeOx
            Mar 31, 2017 4:12 am

            ewoluowałem 4″caughty”, 2 „wondery”, reszta „average” i żaden nie miał, więc twa hipoteza legła w gruzach :PP

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 31, 2017 9:17 am

        Możesz napisać gdzie ten skaner znaleźć? Który jest wiarygodny?

        • Reply
          Zosia05
          Mar 31, 2017 9:30 am

          Ja Ewusie eevoluuje tylko wonderki, ale potwierdzam hydropompę bardzo ciężko trafić. Sama mam tylko jedną taką i to od niedawna. A gram od premiery i posiadam pokaźną stadninę vapciów

          • at3at3
            Mar 31, 2017 10:44 am

            Hmm… Ja trzymam trzy Vapki, wszystkie z hydropompą i żaden nie jest wonder.
            Mam tylko wonder Jolkę i Flusię – obie ze słabym atakiem (te z gorzszym IV mają u mnie lepszą broń).
            Stąd moja teoria – im gorsze IV mi się trafiało, tym lepsze „uzbrojenie”…

          • Fiat panda
            Kwi 01, 2017 5:53 pm

            Dokladnie, im wyższe iv tym mniejsza szansa na dobre ataki.

  • Reply
    Ming Lee 4 A $
    Mar 30, 2017 1:13 pm

    U was też po evencie – swinuby są na wymarciu ? Była ich cała masa (złapałem ponad tysiąc) teraz pojedyncze sztuki. Pytam z ciekawości, nie z zmartwienia 😉 nie tęsknie za nimi wcale 😉
    Ogólnie rzecz biorąc widzę lepszy spawn po.Macie takie same odczucia ?

    • Reply
      Pi0trek
      Mar 30, 2017 1:31 pm

      Dziś chwilę grałem i wróciły praktycznie same pidgeje, weedle, rataty, swinuby. Do tego troche murrow’ów, spearowów, spinaraków czy hoothootów. Spawny wygladaja na gorsze niz przed eventem.

      Co do shiny to na 57 karpii żadnego shiny a co gorsze żadnego z IV powyżej 80% 🙁 candy ponad 450 a nawet nie ma co ewoluować :/

      • Reply
        FarArcanine
        Mar 30, 2017 2:08 pm

        Zapomniałeś o biedronkach i sentretach. U mnie podobnie, czyli gorzej niż przed eventem. 200 karpi i żadnego złotego.

        Nie pobierajcie aktualizacji, ponoć gra chodzi znacznie gorzej i wolniej niż obecnie i mamy powrót do mega długiego ładowania gry.

        • Reply
          Ming Lee 4 A $
          Mar 30, 2017 2:16 pm

          To chyba u mnie jakiś dzień dobroci – jak na razie złapane – Crobat, Bayleef, Sunkern, Misdreavus
          , Forretress, Dunsparce, Stantler. Nie są może to aż tak wybitne pokemny, ale dawno nie widziałem takiego spawn’u, szczególnie w moim mieście.

    • Reply
      Minion
      Mar 30, 2017 1:40 pm

      Nie. Sam gruz.

  • Reply
    Ja
    Mar 30, 2017 3:00 pm

    Jest ok dobry update

  • Reply
    Aras
    Mar 30, 2017 3:16 pm

    Pobrałem aktualizację i du*a nie mogę odpalić gry ! ” Failed to the game data from the server” WRRRRRRRRR …

    • Reply
      Martajszd
      Mar 30, 2017 8:14 pm

      Też nie mogę grać po aktualizacji dzisiejszej, w połowie ładowania stóp i na dwóch telefonach taka sama sytuacja

    • Reply
      Wkurzony
      Mar 30, 2017 11:17 pm

      Również nie mogę się zalogować przez „Failed (…)” – potwierdzam: grrrr

    • Reply
      TakiSobieAdmin
      Mar 31, 2017 2:11 pm

      Usuń grę i dane związane z grą.
      Instalka na nowo powinna pomóc.

      D.

      • Reply
        Aras
        Mar 31, 2017 6:01 pm

        odinstalowałem już kilka razy i nic nie pomogło. Mozę to rzeczywiście mega awaria serwerów

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 30, 2017 4:11 pm

    wracając do tematu jajek dziś wykluły się 2 tyrogue i oba mają jako najlepsze defense czyli, że zmienią się w hitmonlee to lepiej ich nie ewoluować

    • Reply
      at3at3
      Mar 30, 2017 4:50 pm

      Jak któryś ma dobre staty, to przecież możesz zrobić sobie jedną ewolucję, a drugiego zachować na pamiątkę… Swoją drogą – obrona to akurat Chan, a nie Lee…

      • Reply
        Zosia05
        Kwi 01, 2017 8:32 pm

        U mnie wykluł się taki z best atrybut hp = atak i trochę strach był ewoluować. Ale sobie myślę, że pewnie 50% szansy na HitmanTOPa będzie i … wyszedł 😛

  • Reply
    Maciej8712
    Mar 30, 2017 6:49 pm

    Sam pomysł shiny pokemon to jak gra „No Man’s sky” stworzymy Wam tryliony różnorodnych planet – co okazało się jedną wielką pomyłką, falą hejtu, zbiorowym pozwem sądowym graczy. Kto się orientuje trochę na mieście ten wie o co kaman. To moja opinia, każdy ma prawo do swojej of course.

    Kolejna sprawa to gra powoli umiera, developer najwidoczniej pojęcia nie ma co zrobić żeby przyciągnąć nowych graczy, odzyskać starych, więc starają się robić wszystko żeby chociaż utrzymać tych co obecnie jeszcze grają.

    Samo podejście właściciela, CEO czy jak mu tam jest jednym wielkim nieporozumieniem, wg niego gra Pokemon GO ma na celu nakłonienie ludzi do podróżowania – łapania różnych poksów w różnych miejscach. OK zamysł fajny ale gdzie tu logika? Zaprzeczają sami sobie robią coś takiego jak migracja. Jaki jest sens podróżowania skoro co 2 tygodnie na tej samej ławeczce w parku złapiesz kolejne poksy?! Generalnie gracze nie jeżdżą nigdzie bo to sensu najmniejszego nie ma, gramy ciągle w tym samym miejscu, puszczamy lury i liczymy na szczęście, podróżowanie TOTALNIE NIC NIE DA!

    Wprowadzenie 2 generacji… kolejna pomyłka która zepsuła gre, ograniczyli resp poksów 1 generacji i dodali trochę tych z 2… co mamy ? Teraz mamy wielkie G, przecież 2 generacja poksów była na określonym terenie… żeby je złapać trzeba było się udać tu i tu i potem wrócić i chwalić się że mam to i to bo byłem tu i tu… a tutaj znowu ta sama ławka te same twarze i migracja… obok ten sam ziom wcina kebaba ze swoją grubą dziewczyną która je frytki belgijskie… Ludzie to nie na tym polega ta gra szok!

    2 Generacja powinna być wprowadzona na osobnym serwerze i podzielona tak jak to zawsze było opisywane w zależności od regionu/ miejsca, tak samo poksy, wodne poksy przy wodzie itp… to tylko 1 z pomysłów, ale za tą kasę którą oni biorą to mogli by się lepiej postarać.

    Kolejna paranoja to GYMy, gdzie praktycznie króluje 4-5 poksów bo inne CP za małe mają i w zasadzie można je wywalić bo po co nam one… w pewnym momencie i tak macie ich 1000 i trzeba zacząć coś kasować…

    Walki między graczami, wymiany…. to powinno napędzać grę, pomsył nad 2 Gen i 1 Gen jeśli chodzi o resp do wymiany, generalnie migracja… do wymiany… CEO do wymiany. Walki na GYMie też powinny być bardziej ambitne… i więcej przedmiotów premium za hajs! Przecież to szok że w zasadzie za hajs to tych bonusów w sumie nie ma aż takich żeby się opłacało coś kupować… jest porażka ale liczę na zmiany – to mnie trzyma przy tej grze.

    Pozdro

  • Reply
    matek
    Mar 31, 2017 9:01 am

    Witam,

    Złapałem dzisiaj pierwszego Snorlaxa.
    IV 51,1 – 64,4
    Ataki Zen Headbutt/Heavy Slam
    Warto go powerupować i do gymów wstawiać?

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Kwi 01, 2017 11:29 am

      lepiej zostaw średniego będzie dobry do robienia treningów a maksymalnego CP rzędu 3200 i tak nie wyciśniesz

  • Reply
    Mądry
    Mar 31, 2017 11:40 am

    Mi w evencie udało się złapać jednego shine karpia

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 31, 2017 3:28 pm

    odpaliłem lucky egg ostatnio i pod koniec jakieś przestoje 2 się nie ewoluowały bo wyszedł error ale i tak nie wiadomo jak zmieniły się, nie wiem czy zabrało cukierki czy nie bo nie zwracałem uwagi – na koniec wyszło 69 ewolucji

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 31, 2017 3:37 pm

    Trenerzy, Pokemon GO przechodzi proces aktualizacji do wersji 0.57.4 dla Androida oraz 1.27.4 dla iOS, aby wprowadzić pogorszenia wydajności. Poniżej lista wprowadzonych zmian:

    wczytywanie gry zostało znacznie wydłużone;
    występowanie błędów będzie teraz znacznie częstsze;
    GPS będzie miewał coraz większe przestoje;
    błędy podczas walk w gymach również będą pojawiać się częściej;
    podczas robienia masowych ewolucji również będą pojawiać się błędy i przestoje abyście nie nabili zbyt dużo XP;
    niezauważalne poprawki tekstowe

    Pozdrawiamy Zespół Pokemon Go

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 31, 2017 4:25 pm

      Możesz mieć problemy za użycie podpisu. Lepiej napisz do admina żeby to wykasował

    • Reply
      Aras
      Mar 31, 2017 5:18 pm

      Ja bym powiedział że ładowanie zostało zupełnie zablokowane. Pasek stoi w połowie i NIC dosłownie NIC się z nim dalej nie dzieje. A wyskakuje tylko napis o awarii sserwera. To irytujące. Przepadnie tygodniowy zarobek. Ale oczywiście wydawca ma to gdzieś …

  • Reply
    Pastelek
    Kwi 01, 2017 9:31 am

    Również mam komunikat „Failed…” od przedwczoraj nie mogę zalogować się na swoje konto ze swojego telefonu, z telefonu siostry za to wszystko działa, co nie zmienia faktu, że to irytujące i nie mogę grać :/

  • Reply
    DawidPolakL
    Kwi 01, 2017 9:46 am

    Mimo że mam biedronkowy infiniti 2s gra jakoś mi działa. Fakt, że po ostatnich aktualizacjach dużo dłużej się ładuje i często wywala z serwera. Mam tylko nadzieję że kiedyś to poprawią.

  • Reply
    franeczek91
    Kwi 01, 2017 10:34 am

    Unown jest w grze-chciałam podbić gym a tu niespodzianka.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Kwi 01, 2017 11:33 am

      właśnie tego mi jeszcze brakuje i jeszcze hitmontopa i ewolucji owcy i właśnie się zastanawiam czy nie dać jej jako towarzysza. zrobiłem niedawno tyranitara ale dostał jakieś beznadziejne ataki

      (+regiony, legendy, delibird, smeargle oczywiście)

      • Reply
        DawidPolakL
        Kwi 01, 2017 12:03 pm

        Jeśli możesz to napisz ile CP w momencie ewolucji miał twój larvitar i jaki wyszedł ci tyranitar. Ile ma CP? Pytam bo mam larvitara 507 CP z dobrymi statami i nie wiem czy to już czas na ewolucję. Mam 33 level

        • Reply
          Porsche Cayenne
          Kwi 01, 2017 1:48 pm

          około 500cp jeśli się nie mylę już nie pamiętam (pokemon z jajka ma poziom 20 chyba zawsze) a tyranitar wyszedł 2000

          • NabuMarG
            Kwi 01, 2017 2:00 pm

            Wczoraj złapałem na dziko larvitara mniej niż 300 CP ale za to IV wynosi 96,5%. Chodził pod Koroną:) Wiem że CP słabe ale z takim IV to mi po zmaksowaniu wyjdzie naprawdę dużo 🙂

          • franeczek91
            Kwi 01, 2017 2:04 pm

            A pomyśl sobie ile cukierków i stardustu będziesz potrzebować na zmaxowanie go xD

          • DawidPolakL
            Kwi 01, 2017 5:51 pm

            Ok dzięki. To trochę lipa. Poczekam w takim razie jeszcze trochę bo potrzebuję pokemona powyżej 3208 CP a z tego larvitara niestety taki nie wyjdzie. Jeszcze raz dziękuję

          • NabuMarG
            Kwi 01, 2017 10:14 pm

            Franeczek, wiem że dużo ale to gra i po części ma elementy gry strategicznej. Prędzej czy później uzbieram 🙂 Miałem Dratini ledwo 500 CP z wysokim IV a teraz Dragonite prawie 3100 na 29 lvlu!! Od miesiąca w gymie na 2 miejscu a za mną gracze 30-35 lvl. Trochę poszło cukrów ale efekt jest dobry:) Zapraszam Larvitarem będzie podobnie tylko ze ty wyciągnę duże większe CP niż Dragonite. I poprawka. 485 CP ma a nie prawie 300. Sory 🙂

          • franeczek91
            Kwi 02, 2017 8:11 am

            NabuMarG ja mam z dratini nabite ponad 600km bo brakowało cukierków.teraz klują się z jaj jedna za drugą.