News 37

Koniec wsparcia dla urządzeń nieobsługujących iOS 11

Beware-the-Social-Media-Pitch-Feature-Banner-NEW-800x412

Smutna wiadomość dla użytkowników smartfonów firmy Apple, które nie będą objęte aktualizacją do systemu iOS 11 – zbliża się koniec wsparcia.

Na pokemongolive.com pojawił się wpis o następującej treści:

Trenerzy,

W nadchodzącej aktualizacji Pokemon GO zakończymy wsparcie dla urządzeń Apple, na których nie można przeprowadzić aktualizacji do iOS 11, takich jak iPhone 5 i iPhone 5c. Zmiana ta jest wynikiem ulepszeń w Pokemon GO, które przesuwają aplikację poza możliwości systemów operacyjnych na takich urządzeniach. Zmiana ta wejdzie w życie 28.02.2018. Po tej dacie trenerzy używający takich urządzeń nie będą mogli uzyskać dostępu do swoich kont z tych urządzeń oraz używać PokeCoinów czy innych przedmiotów z plecaka. By kontynuować grę w Pokemon GO będą oni musieli zmienić urządzenie na takie, które posiada wsparcie. Pełna lista urządzeń, których dotkną zmiany jest dostępna w naszym centrum pomocy.

Zespół Pokemon GO

Wspomniana w wiadomości lista urządzeń, które stracą wsparcie Pokemon GO po 28.02.2018:

  • iPhone 5 (2012)
  • iPhone 5c (2013)
  • iPad (4 generacja z 2012)
  • iPad (3 generacja z 2012)
  • iPad mini (1 generacja z 2012)
  • iPad 2 (2011)

Źródło:

https://www.pokemongolive.com/en/post/iphone5discontinuedsupport

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/115016003208-Discontinued-support-for-certain-Apple-devices-from-2013-and-older-

37 Comments

  • Reply
    Luk
    Sty 10, 2018 1:55 pm

    Nie na temat.W niedzielę moja córeczka dostała ex raid pasa.Teraz chodzi podjarana,że ma szanse złapać mewtwo.Miezkamy w małym miasteczku i właśnie tam za niecały tydzień będzie walka.Zastanawia mnie ile osób dostało zaproszenie na walkę. Niepołomice

  • Reply
    mikos
    Sty 10, 2018 3:36 pm

    A nie wspomnieli nic o naprawie buga z przewijaniem do początku listy poksów po ewolucji czy usunięciu? Mogliby się ogarnąć w końcu z tym tematem, bo to żenujące już trochę robi się. Podokładali lucky egg do superpaczek i są teraz praktycznie bezużyteczne.

    • Reply
      azor
      Sty 10, 2018 4:10 pm

      Bo się robi na dwa telefony, ale jak ktoś jest nieogarnięty to nie wie…

      • Reply
        bart
        Sty 10, 2018 4:56 pm

        Czy ja dobrze zrozumiem że przetestowałeś to ? Po zalogowaniu się na 2 telefony nie ma problemu z listą poków i nie rzuca na początek listy ?
        czy tylko cwaniaka udajesz gadającego nie na temat ?

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 10, 2018 6:10 pm

        Słyszałem że można dostać bana za robienie ewolucji na kilku fonach na raz. Nie wiem czy to potwierdzone ale takie słuchy do mnie doszły. Fakt że fajną sprawa jest zrobienie np 150 ewolucji i więcej ale trochę głupio byłoby za coś takiego dostać bana

    • Reply
      Corgi610
      Sty 13, 2018 11:43 pm

      Jeżeli masowe ewolucje na Lucky Eggu przeprowadzasz na jednym gatunku pokemona, to wystarczy kliknąć lupkę na górze listy i wpisać jego nazwę. Przykładowo jeśli masz kilkadziesiąt Pidgeyów do ewolucji, to wpisujesz „pidgey” i tylko one się pokażą 🙂

  • Reply
    wujwpupeapla
    Sty 10, 2018 7:32 pm

    zaskakujące i irytujące. na moim iphonie 5c vs 3 inne androidy aplikacja pokemon go chodzi najlepiej (najpłynniej, zero zwiech i przegrzewania podczas masowej ewolucji. poza tym super dokladnie reaguje ekran i excellenty rzuca się bez pudła,

    a tu wtem – zabieramy wsparcie – kupujcie nowe ajfony a androidy starsze nawet mogą być. Zaprawdę powiadam wam żałośni lobbyści z nadgryzionego jabłka – nie kupie nie dam się nabrac ponownie

  • Reply
    l0l
    Sty 10, 2018 7:52 pm

    O!!
    To pewnie rychło androidocsy także otrzymają zakończenie możliwości dostępu do swoich kont.
    Wspaniałe mordowanie rozwojem niantic!
    Wspaniałe na miare kpiny z EX raidami…

    • Reply
      wujwpupeapla
      Sty 10, 2018 8:25 pm

      mysle ze to aple zainspirowal ten brak wsparcia by ludzie pozbywali sie telefonow

    • Reply
      a
      Sty 11, 2018 12:24 am

      Nie przesadzajmy. Przecież te urządzenia mają już po 5-7 lat. To już praktycznie zabytki przy dzisiejszym rozwoju technologii.
      Taki iPhone 5 ma w teście wydajności Antutu 7k punktów, podczas gdy dzisiejsze flagowce mają ~200k, a nowe budżetowe Xiaomi za 400zł mają po 35-40k.
      Gra na takim zabytku to masochizm, przecież to żadna przyjemność gdy wszystko okrutnie laguje.
      Widzę u mnie w mieście na raidach jak ludzie próbują w to grać na dość starych telefonach. Okrutne lagi, po kliknięciu w pokemona reakcja za 2 sekundy. Najczęściej z takimi osobami tez problem na raidach, bo co chwila ich wywala z gry i chcą, żeby wszyscy wychodzili i od nowa z nimi zaczynać.

      • Reply
        ArT
        Sty 19, 2018 12:16 pm

        Dziwne masz informacje, bo mój IPhone 5 ma 59780 punktów.

  • Reply
    pozdro
    Sty 10, 2018 8:02 pm

    robilem na 3 tefony ewolucje nie bylo bana

  • Dlaczego nie można zaznaczyć np. 50 pigejów i kliknąć jeden przycisk „MAS S evolve” ? To było by takie fajne udogodnienie .

    • Reply
      Raflekkk
      Sty 10, 2018 10:34 pm

      Bo lucky eggi by sie nie sprzedawały 🙂 wiadomo mogłoby automatycznie odejmować czas z niego jaki jest wymagany do ewolucji tych 50pokow ale i tak nie zrobią tak

  • Reply
    Michał
    Sty 11, 2018 2:02 am

    2 telefony dają jedynie oszczędność 1 jajka. Niewielki zysk przy możliwości dostania bana.

    • Reply
      evoLucjan
      Sty 11, 2018 2:48 am

      Tak jak to czytam to sie zastanawiam, czy to tak w polsce tylko jest, czy to taka nasza natura ze gracze szukaja oszczednosci nawet na kazdym lucky eggu. Mozna znalesc multum sposobow na ta gre, tylko po co tak sie szczypac!?

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 11, 2018 7:22 am

        Nie chodzi tylko o pieniądze ale przede wszystkim o czas. Ja przy ostatnim evencie z podwójnym xp na ewolucjach spędziłem z 10 godzin . Robiąc to samo np na 3 fonach by poszło dużo szybciej

        • Reply
          Michał
          Sty 11, 2018 8:31 am

          Kiedyś ponoć można było przestawić zegarek w telefonie i przedłużyć działanie jajka dwukrotnie, ale po całej operacji trzeba było pauzować żeby czas nadgonił.

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 11, 2018 9:52 am

          Góra 7-8 godzin! Przy 10 godzinach za same evo przytulilbys 3mln expa, a gdzie jeszcze poki, raidy, walki w gymach itd. Ja rozumiem ze ta gra to jest pochlaniacz czasu ale i tak teraz latwiej sie lvl wbija. Trzy razy szybciej niz kiedys.

          • DawidPolakL
            Sty 11, 2018 9:06 pm

            Miałem marny fon i przez pół godziny robiłem ponad 50 ewolucji. W trakcie eventu zrobiłem jakieś 3.7 mln xp ale zużyłem ponad 40 jaj. Teraz odpoczywam od gry, zacząłem nawet trochę pykać w smoki ale mnie wkurzają. Zbieram pidgeye i czekam na kolejny event z podwójnym xp. Wtedy chyba wbiję w końcu 40 level.

          • evoLucjan
            Sty 11, 2018 10:06 pm

            No oki w sumie to i ja nie powinienem cie rozliczac z twojego konta. Ja tez cuksy zbieram i zloto no i tez bede czekalna podwojny exp.

          • Wiktor
            Sty 12, 2018 12:10 am

            Brakuje mi z 3,3 mln do końca ale chyba nie będę czekał na podwójne xp, bo wydaje mi się, że szybciej wbije level na samych jajkach niż będzie okazja. Nie wiem, czy nie dopiero w okolicach maja było w zeszłym roku.

          • evoLucjan
            Sty 12, 2018 11:06 am

            A mi brakuje 9.5 mln expa, brzmi kiepsko ale to i tak 37lvl to zle nie jest. Pozatym mozna sobie inne cele wyznaczac poza lvl i wszystko zalezy od naszej wyobrazni, dlatego dobrze sie bawie przy tej grze. Teraz czekam na nowe eventy i nowe funkcje kto wie moze czyms nas zaskoczal. Wiktor powiem ci szczeze ze teraz to najblizszy bedzie na walentynki i chyba cos bylo wtedy podwojone… ale co to nie pamietam, wrazie czego bede przygotowany.

  • Reply
    Levy
    Sty 11, 2018 11:27 am

    Były gdzieś jakieś informacje ile pokow 3 gen zostało już udostępnione w grze? Do tej pory udało mi się zrobić 60 i zastanawiam się czy jest już cała 90-tka czy też nie.

    • Reply
      Filozof
      Sty 11, 2018 1:26 pm

      76.
      CZYLI- 5 duchów, 50 wysyp nowych, 20 nowych wodno-lodowych, no i Groudon.
      A za chyba 4 dni Kyorge

    • Reply
      Filozof
      Sty 11, 2018 1:31 pm

      A 3 gen to nie 90, tylko bodajże 135 poksów 🙂

      • Reply
        Levy
        Sty 11, 2018 5:50 pm

        Faktycznie, za 90 dostaje się złotą odznakę. Tak czy siak jak masz 76 to mi jeszcze trochę brakuje. Tylko gdzie Ty je zlapaleś? Jeżdżę po Polsce bo taka praca i na radarze od 2 tyg nic nowego nie widziałem.

        • Reply
          bart
          Sty 11, 2018 9:58 pm

          A czego Ci brakuje ? wszystko jest w okolicy 5 km od centrum Carszawy nowe nesty przyniosły w parkach: kraby/raki , rybki które w rekiny się zamieniają i wiadomo wieloryby trzeba zbierać szkoda rare candy.

  • Reply
    Levy
    Sty 11, 2018 11:29 am

    A co do tematu głównego to pewnie następnym krokiem będzie brak wsparcia dla androida poniżej 7.0.

  • Reply
    froscik99ers
    Sty 12, 2018 11:41 am

    Siema ma ktoś podobny problem a mianowicie mam telefon Samsung galaxy j3 wszystko ładnie pięknie działa oprócz łapania pokemona kiedy klikam na niego wywala mnie z gry. Problem pojawił się dzisiaj bo wczoraj jak grałem wszystko było okey. Wie może ktoś jak sobie z tym poradzić? Próbowałem odinstalować i uruchamiałem ponownie telefon i nadal to samo.

    • Reply
      Szarotka
      Sty 14, 2018 5:31 pm

      PokemonGO ma u Ciebie pozwolenie na dostęp do aparatu?

      Miałam podobny problem, po zalogowaniu przy próbie złapania Pokemona automatycznie włącza się tryb AR, a jeśli aplikacja nie ma pozwolenia na użycie aparatu to się wysypuje.

      W takim przypadku trzeba jej dać takie uprawnienie chociaż na chwilę, wyłączyć w tym czasie AR i powinno działać.

  • Reply
    Levy
    Sty 12, 2018 3:12 pm

    Posiedzielm trochę w sieci i wyszło mi, że do tej pory z 3 generacji jest dostępnych 74 pokemony. Wcześniej Filozof napisał, że ma 76. Gdzieś mi 2 umknęły? Może ma ktoś pełne statystyki? Wliczyłem w to oczywiście groundona, ewolucje i relicantha dostępnego tylko regionalnie w Nowej Zelandii.

    • Reply
      bart
      Sty 12, 2018 4:52 pm

      dzieci też liczyłeś ?

  • Reply
    Robert
    Sty 12, 2018 4:37 pm

    Ta gra robi się zenujaca. W moim mieście więcej rajdów na legendy niż szczurów do łapania.