News 48

Legendarne ptaki pojawią się w grze? Nowe informacje o frakcjach

Do wyboru mamy trzy frakcje – Instinct, Mystic oraz Valor. Każdy z trenerów staje przed wyborem, do której z nich dołączy.

Szansę na wybranie jednej z frakcji otrzymujemy wraz z osiągnięciem 5. poziomu trenera:

  • Team Instinct (frakcja żółta) prowadzona jest przez Sparka. Lider wyznaje zasadę, że pokemony są stworzeniami wyposażonymi w świetny instynkt. Uważa on, że ta cecha ma decydujący wpływ na proces wykluwania się ich z jaj;
  • Team Mystic (frakcja niebieska) prowadzona jest przez Blanche. Za główną zaletę pokemonów uważa ich bezmierną mądrość. Lider poświęca się badaniom nad ewolucjami pokemonów;
  • Team Valor (frakcja czerwona) prowadzony jest przez Candelę. Uważa ona, że pokemony cechuje wielka siła fizyczna i jeszcze większe serce do walki. Poszukuje ona sposobu na wyzwolenie prawdziwej mocy w tych stworzeniach.

Podczas wyboru frakcji zauważymy, że do każdego z liderów przypisano jednego z trzech legendarnych ptaków znanych z pierwszej generacji pokemonów. Patronem Instinct jest Zapdos, sylwetka Articuno gości w tle Mystic natomiast Moltres pojawia się przy wyborze frakcji Valor. Do tej pory nie ujawniono czy wybór frakcji zdeterminuje możliwość zdobycia jednego z tych legendarnych stworzeń. Dyskusji podlega także kwestia czy wybór jednej z trzech frakcji wpłynie na mechanikę wykluwania się jaj, restrykcji związanych z ewolucją oraz treningiem CP pokemonów.

Pokemon Go Instinct

Pokemon Go Mystic

Pokemon Go Valor

 

 

 

 

Autor: Luka Wars

Ilustracja do newsu: Mitsuhiro Arita, © Nintendo

 

 

48 Comments

  • Reply
    Tomasz
    Lip 06, 2016 10:12 am

    Może warto napisać o tym, że Australia i Nowa Zelandia mają już Pokemon GO? Plus możliwość ściągnięcia .apk?

    • Reply
      Luka Wars
      Lip 06, 2016 11:03 am

      Nie żyjemy ani w Australii, ani w Nowej Zelandii. Jak chcesz obejść restrykcje regionu to już są Polacy, którzy grają. Przypominam tylko, że to niezgodne z regulaminem gry.

      • Reply
        Strus
        Lip 06, 2016 3:41 pm

        Tak samo można powiedzieć że niezgodne jest to że inni mogą ją testować szybciej co będzie powodować walkę o niki u nowych graczy. Gracze którzy grają w Ingress mają swoje niki.

        • Reply
          Luka Wars
          Lip 07, 2016 6:28 pm

          Niezgodne z czym? Z twoimi uczuciami religijnymi? 🙂 Europa zawsze była gorszym partnerem do interesów dla USA i Japonii, tak jest i teraz.

      • Reply
        Jędrzej
        Lip 09, 2016 7:55 pm

        Niezgodne? Zapoznaj się z faktami zanim napiszesz że coś jest niezgodne. Polecam poczytać reddit.com/r/pokemongo

  • Reply
    Paweł
    Lip 06, 2016 10:19 am

    A czy wybór frakcji będzie miał wpływ na to, czy będę mógł z innymi graczami komunikować się / wymieniać itd. ?

  • Reply
    Luka Wars
    Lip 06, 2016 11:05 am

    Zdecydowanie nie z prostej przyczyny – na chwilę obecną gra nie ma chatu i systemu wymiany 🙂 Osobiście uważam, że w przyszłości również Niantic nie będzie izolował graczy w obrębie jednej frakcji.

  • Reply
    Jędrzej
    Lip 06, 2016 12:08 pm

    Możn by napisać, że gra już wyszła 🙂

    • Reply
      beti89
      Lip 06, 2016 1:20 pm

      Gra wyszła, ale jeszcze nie u nas 🙂 jak pojawi się oficjalna aplikacja do pobrania w Polsce to na pewno damy znać.

  • Reply
    MaRo
    Lip 06, 2016 3:35 pm

    Grę można pobrać już na apkmirror.com

  • Reply
    KITKA24
    Lip 06, 2016 4:50 pm

    Czyli gra już jest w Europie, ale u mas jeszcze nie tak.

    • Reply
      Ja
      Lip 12, 2016 3:11 pm

      Gry jeszcze nie ma w Europie

  • Reply
    Tomasz
    Lip 06, 2016 6:27 pm

    Mam już 2 poziom i dwa pokemony:-)

  • Reply
    MaRo
    Lip 06, 2016 6:44 pm

    Mi się udało już eevee zdobyć i wbić 5 lvl 😀

  • Reply
    Khaine92
    Lip 07, 2016 9:04 am

    W Unii Europejskiej premiera przewidziana jest na jutro, 8 lipca.
    Trzeba jednak przyznać, że ma masę błędów jeszcze no i niestety mieszkańcy mniejszych wiosek mają spore utrudnienie w grze gdyż tam po prostu poki nie występują

    • Reply
      Irek17
      Lip 09, 2016 6:40 pm

      jakos idzie ja mieszkam w malej wiosce i sie od czasu do czasu trafiaja gram 2 dzien i mam juz z 20 poków

  • Reply
    Marcin
    Lip 07, 2016 9:53 am

    Ja już gram:) Ale nie mogę użyć AR bo coś mi krzyczy że nie może ustalić orientacji telefonu

    • Reply
      Wojciech
      Lip 09, 2016 6:21 am

      Mam podobny problem :/ może ktoś wie o co chodzi?

      • Reply
        Vesper
        Lip 09, 2016 4:28 pm

        Prawdopodobnie chodzi o fakt czy masz żyroskop czy też nie.
        W Samsungu Galaxy A3 (starszym) też mam ten problem.

  • Reply
    pawel
    Lip 07, 2016 10:12 am

    Hej hej mam pytanie czy z apkmirror pokemon go to fake czy jakis wirus bo nie chcem robic formatu

    • Reply
      Marcin
      Lip 07, 2016 11:56 am

      Działa 🙂

    • Reply
      Luka Wars
      Lip 07, 2016 1:43 pm

      Bezpieczna z tym, że Niantic straszy banami.

      • Reply
        Oli
        Lip 10, 2016 9:20 am

        Źródło?

  • Reply
    Darek
    Lip 07, 2016 10:38 am

    Weee zlapałem Pikachu i Cubone and im so happy xD

    • Reply
      kemoni221
      Lip 13, 2016 4:42 pm

      No to ciekawostka – pikachu jest jednym ze słabszych poków :v

  • Reply
    RaichuToJa
    Lip 07, 2016 5:30 pm

    Ja nie pogram, ponieważ wyst3puje błąd analizy pakietu 🙁

  • Reply
    Darek
    Lip 07, 2016 6:55 pm

    Złapałem Seaking 200+ CP :O

  • Reply
    tomekswiatecki
    Lip 09, 2016 8:07 am

    Hej,
    1. Mieszkam na wsi (dość małej) i pokemony jakoś występują, więc mit można włożyć między bajki.
    2. A czy do AR nie jest potrzebny żyroskop? Miałem tak jak zakupiłem gogle VR. Musiałem zmienić tel z galaxy A5 2016 na LG G4
    3. 8 pokemonów w 30 min po zainstalowaniu apki 🙂 co prawda 6 z pomocą wabika, ale zawsze 😛

  • Reply
    Oli
    Lip 10, 2016 9:22 am

    Również potwierdzam. Po przejściu niecałego kilometra na wsi z jednym gymem i pokestopem radar wykrył 9 pokemonów. Następnego dnia na tej samej trasie były 3, więc jest co robić 🙂
    Złapać je wszystkie!

  • Reply
    Damian
    Lip 11, 2016 7:23 am

    U mnie nie było żadnego wyboru teamu po wbiciu 5 lvl, ktoś coś doradzi, pomoże? 🙂

    • Reply
      Dziewczynka
      Lip 11, 2016 4:26 pm

      Damian, żeby wybrać Team, musisz znaleźć ten duży portal (z danym kolorem, niebieskim, czerwonym i chyba żółtym) i tam będzie przy pierwszym kliknięciu wybór frakcji.
      Ponoć jajka miały się nie wykluwać przy jeździe autem (mit obalony, można jeździć samochodem :D)

      • Reply
        Victoria
        Lip 13, 2016 11:19 am

        Znalezione gdzieś na yt: kilometry nabijają się gdy poruszamy się z prędkością mniejszą niż 8 km/h :p

    • Reply
      Fyfyfyfy
      Lip 11, 2016 6:08 pm

      Jak jesteś rudy to nie możesz wybrać teamu 🙂

    • Reply
      queb
      Lip 11, 2016 8:05 pm

      musisz isc do GYM’u wybrac frakcje

  • Reply
    lavok
    Lip 12, 2016 8:06 am

    jak sie tak chalicie złapanymi to też sie pochwale scyther 419cp i z jaja10km
    aerodactyl 250cp 😀

  • Reply
    Zdziechu
    Lip 12, 2016 10:35 am

    A jest jakaś możliwość komunikowania sie z innymi graczami, albo czy można ich zobaczyć na mapie gry? I jak wyglada kwestia treningu? Czy lepiej zacząć od niskiego lvl i podbijać power up, czy zaczynać od wyższego i wtedy trenować (na konsolach bardziej opłacało sie od niskiego, dlatego pytam) Mam 4lvl postaci i Pidgeottto z 93CP, a ten biały pasek limitu treningu prawie pełny… A na innych screenach widziałem ze nawet ludzie mieli na nim ponad 500CP. I teraz zastanawiam sie, czy nie za szybko go ewoluowalem z Pidgeya…

    • Reply
      Hereward
      Lip 12, 2016 8:05 pm

      Widziałem w komentarzach już ze lepiej wymaksowac CP przez trening, a potem dopiero ewoluować. Zgadzam się z tym choć sam nie sprawdzałem, ale wydawało by się że to dość logiczne rozwiązanie. Dalej nie wiem i nie znalazłem jeszcze informacji czy lepiej złapać pokaż z wysokim CP, czy z niskim i trenować go od początku.

      • Reply
        Wiktoria
        Lip 16, 2016 10:20 pm

        Im masz większy lvl postaci tym większe CP łapanego pokemona (ale słabe też jeszcze sa), więc lepiej złapać silniejszego niż zużywać stardust na ulepszenia, gdzie jest jeszcze limit maxymalnego CP, no chyba że potrzebujesz silniejszego na już do walki D:

  • Reply
    Amelka
    Lip 13, 2016 9:07 pm

    A dlaczego ja jak wbiłam 5 LVL to mi się to nie pokazało? 🙁

  • Reply
    Roia
    Lip 15, 2016 8:01 am

    Zabawny jest spór blue i red. To naprawdę fajne, że gracze sami stworzyli coś, co grupom nadało charakter.
    Zabawnie byłoby też, gdyby do gry weszły nowe mechaniki dotyczące grup, chociaż marzenia o white i black jako odpowiednikach pokepolicji i zespołu R wydają się wygórowane i zbyt skomplikowane do stworzenia.

  • Reply
    Ridge
    Lip 15, 2016 2:56 pm

    A do teamu dołącza się w Gymie, czy jakoś z panelu gracza?

  • Reply
    Łukasz
    Lip 15, 2016 3:26 pm

    Co mam zrobić jeżeli po osiągnięciu 5 lvla dostałem wszystkie rzeczy (potiony itd.) ale nie mam opcji wyrobu frakcji? No po prostu mi nic nie wyskoczyło i nic nie moge zrobić w tym kierunku …

  • Reply
    Jajko
    Lip 15, 2016 8:36 pm

    Czy później można zmienić team na inny ?

  • Reply
    Saffire
    Lip 19, 2016 8:23 pm

    Czy mozna zmienic team?

  • Reply
    Alice
    Lip 22, 2016 9:32 am

    A co jeżeli wbiłam piąty lvl i nie pokazała mi się możliwość wybrania teamu?

    • Reply
      rado
      Lip 23, 2016 5:31 pm

      bo wybierasz drużynę w Gymie, przed pierwszą walką – sama się nie pokaże.

  • Reply
    bronkar
    Lip 26, 2016 6:30 pm

    A czy można zmienić team?