News 27

Legendy na określony czas?

legendy

Co prawda dopiero dwa dni temu legendy zaczęły się pojawiać w raidach na całym świecie, ale już pojawia się pytanie – czy zostaną one z nami na dłużej?

Niantic wprowadzając coś do gry lub ujawniając jakieś informacje tworzy bardzo wiele pytań, na które przeważnie nie udziela odpowiedzi. A jeśli się taka odpowiedź już pojawi to… jest ona na tyle lakoniczna, że rozwiewając jedną wątpliwość powoduje powstanie kilku kolejnych. Tak właśnie jest z legendarnymi pokemonami.

Na przeróżnych facebookowych grupach dotyczących pokemonów widziałem setki pytań o treści, którą można sprowadzić do: czy legendarne pokemony będą dostępne po evencie?

Odpowiedź na nie brzmi – nie wiemy jak długo będą pojawiać się dane legendy. Co ciekawe, na oficjalnej stronie Pokemon oraz fanowskim portalu serebii.net pojawiły się informacje wskazujące na to, że Articuno będzie dostępny tylko przez pewien czas. Na pokemon.com możemy przeczytać:

Now everyone can catch Articuno, but it will appear at Gyms only for a brief while, so join your friends and try to defeat this awesome Pokémon. The other two Legendary Pokémon of the trio, Zapdos and Moltres, will soon show up at Gyms for you to challenge.

Teraz wszyscy mogą złapać Articuno, ale będzie on pojawiał się w gymach tylko przez krótki czas, tak więc dołączcie do swoich przyjaciół i spróbujcie pokonać tego niesamowitego pokemona. Pozostała dwójka legendarnych pokemonów z trio, Zapdos i Moltres, pojawią się niedługo w gymach byś mógł rzucić im wyzwanie. 

Z kolei serebii.net pisze:

The official site has updated with some notes about the Legendary Pokémon in Pokémon GO. In it, it states that Articuno’s appearance in Gyms is only going to last a brief while, before it stops appearing. The truee length is not currently known. In the note, it also states Zapdos and Moltres will begin appearing in Gyms very soon.

Oficjalna strona została zaktualizowana z pewnymi notkami dotyczącymi legendarnych pokemonów w Pokemon GO. Articuno ma się ukazywać w gymach przez krótki czas, zanim przestanie w ogóle się pojawiać. Dokładny czas nie jest obecnie znany. W notce czytamy także, że Zapdos i Moltres będą pojawiać się w gymach już niedługo.

Jak widzicie możemy się tylko domyślać czy Articuno jest jedynie częścią trwającego obecnie (i przedłużonego o 72h jeżeli jeszcze nie wiecie) eventu z bonusami odblokowanymi na GO Fest, czy też zostanie z nami trochę dłużej. Tym samym niestety muszę was zawieść, ale póki Niantic nie udzieli nam oficjalnych informacji, nie wiemy jak długo Articuno będzie dostępny w raidach. Możemy tylko się domyślać, że być może producent Pokemon GO planuje prowadzić rotacje legendarnego trio ptaków i np. Moltres zastąpi Articuno, a potem Zapdos Moltresa.

Sytuacja dotycząca Lugii jest podobna, ale żadne ze źródeł nie wspomina tego pokemona jako dostępnego jedynie przez jakiś czas. Tak więc kolejne dni upłyną nam pod znakiem niepewności i oczekiwania na jakieś odpowiedzi ze strony Niantic. Póki co cieszcie się wydłużonym wydarzeniem a także postarajcie się złapać przynajmniej po jednej sztuce Lugii oraz Articuno.

Źródła:

http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/lugia-and-articuno-appear-in-pokemon-go/

https://www.serebii.net/news/2017/24-July-2017.shtml

27 Comments

  • Reply
    ArT
    Lip 25, 2017 9:35 am

    NIe rozumiem dlaczego Niantic nie korzysta ze swoich doswiadczeń. NA swojej starszej grze Ingress wprowadzili taki czat online z zakresem zasieku w km. Ustawiwam na 5km i rozmawiam z frakcją czy się nie spotkach i nie zgrupować.

    Dlaczego tak Niantic nie zrobił w pokemon-go przecież aż się prosi o taki czat online z zasięgiem aby zaprosić ludzi na RIAD. Inaczej takie losowe wyruszanie na riad bez sensu. szukanie się po facebookach też.

    • Reply
      at3at3
      Lip 25, 2017 12:18 pm

      A ja tak sobie właśnie pomyślałam, że może taki gym powinien mieć swój „wall” dla użytkowników w promieniu np. 5 km?
      Właśnie siedzę w biurze, na radarze Articuno (a dwa mi już zwiały), a ja nie mogę krzyknąć: „Poczekajcie na mnie! Będę za 15 minut, tylko robotę dokończę!”.
      Polezę tam zaraz tak czy inaczej. Oby nie było po walce…

      • Reply
        at3at3
        Lip 25, 2017 2:11 pm

        No i były same dzieci, co im się internet pokończył, komórki popsuły, albo level niski i marne poki…
        W 9 osób dało radę zbić połowę mocy Articuno. Jednak po pracy udam się bliżej centrum miasta…

    • Reply
      Lux
      Lip 25, 2017 1:40 pm

      Wydaje mi się, że są przeszkody techniczne. To co działa w małej skali nie zawsze da się zastosować w dużej. Pamiętasz jak było z radarem? Działał świetnie, ale jak ruszyła fala użytkowników a potem botów i fejków musieli go zmienić na ten co mamy obecnie.

      • Reply
        ArT
        Lip 25, 2017 2:03 pm

        Powinni coś wymyśleć bo to lipa.
        Sądzę że taki chat-online nie obciążyłby zbytnio serwerów. Tym bardziej gdyby było to ograniczone zasięgiem. W ingress działa bardzo dobrze.

        Albo ograniczyć czas trwania Raidu. czas oczekiwania np. 1-2 godziny ale już gotowość do walki 5 minut.

  • Reply
    Julix
    Lip 25, 2017 9:45 am

    Więc w końcu do kiedy są te bonusy?

  • Reply
    Pi0trek
    Lip 25, 2017 9:52 am

    Julix

    Do nocy z 27 na 28 czyli wtedy kiedy migracja nestow.

    Co do legend to mam Articuno 96% iv więc luz. Muszę jeszcze dorwać lugie

    • Reply
      Julix
      Lip 25, 2017 11:27 am

      Dzięki za odpowiedź.

      Ja Lugię złapałam, a robiłam z nią tylko 1 raid, wpadła po 2 rzucie Premierballem. Co do Articuno, 3 raidy z nim zaliczone, przy pierwszym Pokemon Go się wyłączyło i nie mogłam go złapać pomimo ponownego wejścia do gymu – czas się skończył. Następne 2 zwiały, były nieczułe na Golden Razzberry, Greaty i Excellenty. Z tego co słyszałam od innych dużo łatwiej jest złapać Lugię. 🙂

      • Reply
        RavAzr
        Lip 25, 2017 1:33 pm

        Każdy ma swoje teorie, ale wg danych gry oba pokemony mają taką samą bazową szanse złapania.
        Ja na 3 raidy z Lugią złapałem jedną, a na 3 raidy z Articuno dwa.

  • Reply
    Yorickai
    Lip 25, 2017 10:52 am

    No to jeśli potem nie będą dostępne to w ciul ludzi, którzy jak i ja pracują po 6 dni w tygodniu będą mogli tylko pomarzyć. Wczoraj miałem pierwszy raz okazję bić z Łódzką grupą articuno ale zwiał. Następna okazja dopiero za tydzień. Jak to czytacie chłopaki to powodzenia na polowaniu.

    • Reply
      Zzzdjziom
      Lip 25, 2017 1:25 pm

      @Yorickai

      Możesz powiedzieć coś więcej o tej łódzkiej grupie, bo sam również bym chciał ogarnąć ptaszora, a nie mam jak :/.

      • Reply
        Yorickai
        Lip 27, 2017 10:57 am

        Jest grupana fb rajdy pokemon go Łódź czy jakoś tak. Ale grupa dość spota 🙂

  • Reply
    kaprawiec
    Lip 25, 2017 11:25 am

    Jestem z Łodzi i mam wielką ochotę złapać obie legendy.

    Ktoś coś wie gdzie się ludzie w Łodzi zbierają?

  • Reply
    Piknik
    Lip 25, 2017 11:40 am

    Ja mimo kilku raidów nie złapałem deszcze żadnej legendy. Za to wczoraj na jednym z raidów widziałem faceta, który miał 27 lugii i kilkanaście arti o.O

  • Reply
    majo
    Lip 25, 2017 1:07 pm

    No to sobie nie złapię, byłem przy 2 articuno i nie widziałem przy gymie nikogo. A Lublin to nie jest małe miasteczko. Zresztą najpierw to niech zajmą się bugami i botami a nie legendami

    • Reply
      A'Tomek
      Lip 25, 2017 2:17 pm

      Dziwne rzeczy opowiadasz. W Lublinie zaliczyłem już 5 raidów bez żadnego umawiania się. Raz po przyjściu czekałem 30 minut ale zebrała się grupka do walki a pozostałe cztery raidy to bez problemów było po 20 osób.

  • Reply
    Kasia
    Lip 25, 2017 1:08 pm

    Próbowałam dziś złapać Articuno, ale nawet w 5 osób nie daliśmy rady, może 5% życia mi szarpnelismy… Dla mnie za trudny, mimo że mam 28 poziom :/

    • Reply
      a
      Lip 25, 2017 11:29 pm

      Na Silph Road piszą, że Articuno jest do zrobienia w 5-6 osób. Ale chodzi o graczy z lvl 30+, a najlepiej w okolicach 35. No i oczywiście każdy z nich musi mieć dobrany konkretny zastaw poków i musie umieć z nich skorzystać.

  • Reply
    Wojtek
    Lip 25, 2017 1:34 pm

    będzie event trwać 72 godziny czy przedłużyli jeszcze o 72 godziny??:D

  • Reply
    Adam987
    Lip 25, 2017 1:46 pm

    Mnie pozostaje tylko poczytać o zdobyczach. Duże miasteczko, co chwila ktoś się dodaje do gymów ale ani razu nie spotkałem nikogo na legendach. 3 miejsca po pół godziny czekania. Niantic mogło by usprawnić łączność tylko nie ma chyba w tym interesu. Bo jak sie ludzie latwo zbiorą to szybciej zdobędą legendy a tak to raidy będą sìe sypać w sklepie a ludzie próbować bezskutecznie w mniejszych grupach. Ech….

    • Reply
      Nowystary
      Lip 25, 2017 2:01 pm

      Nie narzekaj. Odpal fejka. W okolicach molo w San Francisco na rajdach jest non spot po 20 graczy.

  • Reply
    ArT
    Lip 25, 2017 2:20 pm
  • Reply
    Stronki Potrzebuje
    Lip 25, 2017 4:19 pm

    Po dodaniu do gry przedmiotów do zmiany ataków. Przydałaby mi się stronka ze spisem aktualnych ataków do wszystkich pokemonów. Bo niestety nie jestem przy niektórych pokemonach pewny czy mam najlepszy zestaw ataków. Pomógłby ktoś ?

  • Reply
    BigMrAndy
    Lip 26, 2017 2:40 am

    *7 sierpnia i 14 sierpnia

  • Reply
    Mafia
    Sie 15, 2017 9:16 am

    Jeszcze trudniej umówić się na raid kiedy jest się za granicą na wygwizdowiu… Miałam nadzieję że zdążę wrócić do domu przed zakończeniem articuno żeby złapać go „razem z przyjaciółmi”. Myślicie, że jest taka szansa, że kiedyś będzie to powtórzone? Albo ktoś wie na jakiej zasadzie umawiają się ludzie w Niemczech?

  • Reply
    Dawidoob
    Sie 27, 2017 9:57 am

    No właśnie. Czy jak legendy znikną to już na zawsze ?