News 21

Mapa GO Fest zdradza szczegóły?

gofest

GO Fest nadchodzi wielkimi krokami a mapa wydarzenia zdradza nieco szczegółów na temat wydarzenia.

Wydarzenie, które odbędzie się w Chicago to pierwszy taki event związany z Pokemon GO. Plenerowe wydarzenie pod patronatem samego producenta gry zgromadzi wielu trenerów z całego świata. Według samego Niantic gracze, którzy się tam nie pojawią nie zostaną na lodzie, ale być może będziemy mieli czego zazdrościć obecnym tam trenerom.

Dziś została ujawniona mapa GO Fest, razem z pozwoleniem jakie Niantic otrzymało od miasta Chicago na organizację imprezy. Dzięki temu mamy więcej informacji na temat tego jak event będzie wyglądał i jakie atrakcje zastaną tam gracze. Przypomnijmy, że całe wydarzenie odbędzie się w Grant Parku.

Team Lounges

Według mapy każdy team będzie miał swoje własny przydzielone miejsce, które będzie w jednym z 3 rogów głównego obszaru parku. Sześć 60-calowych monitorów znajdzie się w każdym tzw. Team Lounge a na jej froncie ustawiony zostanie multimedialny filar imitujący gym.

Główna scena i „Ultimate” Gym

Muszla koncertowa The Petrillo posłuży jako główna scena i będzie pełnić funkcję tzw. „ultimate” gymu. Scena ta jest położona w czwartym z narożników parku. Ustawiony będzie na nim gigantyczny ekran, który będzie odpowiadał za wspomniany przed chwilą specjalny gym. Jeśli jakieś niezwykłe pokemony mają zostać wydane na GO Fest, to stanie się to najpewniej właśnie tam.

PokéWalks

Wiele PokeStopów na terenie parku zostało oznaczonych jako punkty charakterystyczne dla tzw. PokéWalk, które będzie odbywać się podczas GO Fest. Jest to mini-event poświęcony wspólnej integracji i podczas jego trwania trenerzy przemierzają ustaloną przez organizatorów trasę. Na jej końcu otrzymują oni drobne upominki. Nie wiemy jeszcze czy Niantic umieści w tym celu dodatkowe PokeStopy. Cała trasa nie jest także pokryta zasięgiem sieci WiFi – tylko w wybranych lokacjach taki zasięg jest.

15-20 tys. spodziewanych uczestników, brak alkoholu

Według pozwolenia jakie Niantic dostało od miasta Grant Park może pomieścić do 20 tys. uczestników wydarzenia. Rzecznik prasowy Niantic potwierdził, że na evencie nie będzie sprzedawany alkohol, mimo że samo pozwolenie od władz zezwala na to.

Inne informacje

  • Niantic zapłaci ponad 50 tys. dolarów za samo pozwolenie;
  • Na mapie znajduje się 66 miejsc do odpoczynku wraz z miejscami do ładowania sprzętu;
  • Jedzenie będzie dostępne na obszarze zwanym Food Court;
  • Chętni będą sobie mogli zrobić zdjęcie z maskotką wydarzenia – Pikachu;
  • Nie będą dostępne jakiekolwiek ścianki wspinaczkowe, kolejki górskie, karuzele, ani inne tego typu formy aktywności.

 

mapa

 

Źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/go-fest-map-revealed-team-lounges-ultimate-gym-pokewalk-no-alcohol/

21 Comments

  • Reply
    Levy
    Cze 28, 2017 1:29 pm

    Nie będzie alkoholu??? To nie jadę.

    • Reply
      Jabr
      Cze 28, 2017 1:43 pm

      Ja tam odejdę się bez alkoholu, byle piwo było.

  • Reply
    Catherd
    Cze 28, 2017 1:35 pm

    Nie będą dostępne kolejki górskie????? to nie jadę.

  • Reply
    Kropianka
    Cze 28, 2017 1:37 pm

    Jak nie będzie karuzeli to mnie to nie kręci.

  • Reply
    Ricardogo
    Cze 28, 2017 1:48 pm

    Ciekawe jak pozbędą się gęsi, które ciągle tam przesiadują. 😉 Kto kogo będzie łapał?

  • Reply
    ArT
    Cze 28, 2017 1:53 pm

    Chętnie pojadę tylko niech Wizę zniesie Trump :))

  • Reply
    daVinci
    Cze 28, 2017 2:08 pm

    ciekawe jak rozwiążą temat ludzi z fake gps…

    • Reply
      Pyrkiss
      Cze 28, 2017 11:54 pm

      Pewnie niantic będzie widziało jaki gracz jest naprawdę, a jaki nie. Np. Każdy kto wchodzi ma podać nick, jeśli pojawi się nick którego nie ma na liście w środku eventu od razu go zbanują czy coś. Co najmniej ja tak to widzę i może być inaczej

  • Reply
    Wooper
    Cze 28, 2017 2:28 pm

    Jak są naliczane punkty do odznaki konkretnych gymów? Przykładowo mam ze:
    srebrną odznaką – 30 zwycięstw, 13h i 31 min. plus 2 nakarmienia
    z brązową odznaką – 20 zwycięstw, 1d 5h i 38 min. plus 7 nakarmień
    Zauważyłemm, że zwycięstwa nie są aż tak bardzo punktowane wg mnie ten brązowy powinien być srebrny. Nie czepiam sie tylko zastanawiam 🙂

    • Reply
      Wooper
      Cze 28, 2017 2:34 pm

      Jeszcze dla porównania mam jeden gym z brązową odznaką – 34 zwycięstwa, 1d 3h 32m plus 22 nakarmienia, a ma krótszy pasek zapełnienia niż wcześniej wspomniany brązowy. Nie kumam…

      • Reply
        RavAzr
        Cze 28, 2017 4:00 pm

        Gdzieś znalazłem takie informacje:
        – dodanie pokemon do gymu – 100 XP
        – pokemon w gymie – 1 XP na minute
        – pokonanie pokemona – CP pokonanego pokemona dzielone przez 10 XP
        – zwycięstwo w RAIDzie – 1000 XP
        – karmienie pokemona w gymie – 10 XP

        • Reply
          Wooper
          Cze 28, 2017 5:16 pm

          Dzięki. To by miało sens, bo w srebrnym pokonałem bossa.

        • Reply
          jak.w
          Cze 28, 2017 5:37 pm

          Nie przez 10, a przez 100.
          Jak pokonasz poka 900CP to dostajesz 9 pkt.

    • Reply
      MikeClaus2001
      Cze 28, 2017 4:02 pm

      Ways to Increase Badge EXP
      Task Badge EXP
      Feeding a gym Pokemon a berry 10
      Defeating a gym defender Formula = CP/100 (defeating a 1,000 CP defender will net 10 EXP)
      Placing a Pokémon in a gym 100
      Defending a gym 1 per minute per defending Pokemon
      Winning a raid battle at that gym 1000

      Proszę 😉 tytaj jeszcze adres strony; https://pokemongo.gamepress.gg/gyms

  • Reply
    Michal_tata
    Cze 28, 2017 3:55 pm

    Mam prośbę, gdzie do Niantica zgłosić reklamację, dzisiaj przekreślili mi na czerwono 2 pokemony Vaporeona i Jynx, vapek z evki a jynx łapana w moim mieście. Gdzie do nich napisać?

  • Reply
    Korath
    Cze 28, 2017 4:04 pm

    Nie używałes żadnych aplikacji zewnętrznych? Pokemony zdobyte w ten sposób miały być przekreslone wlasnie:)

    • Reply
      Michal_tata
      Cze 28, 2017 4:13 pm

      Nigdy nic takiego, ani map ani programów do iv. Jynx łapałem u sibie 3.09.2016!!! A vapek z evki łapanej 7.09.2016!!! No i jeszcze tersz mam 16 poków do leczenia!!! W gymie nie były.

  • Reply
    Korath
    Cze 28, 2017 10:42 pm

    W settings masz Help Center to chyba tu by trzeba;)

  • Reply
    Stefcio2016
    Cze 29, 2017 12:35 am

    Co to za event bez alko i kolejki górskiej? Lipa ;DDD