News 44

Mewtwo już niedługo! Legendarne ptaki na dłużej.

mewtwopogo

Niantic w końcu wydało oficjalną notkę, w której informuje nas o pojawieniu się Mewtwo w Pokemon GO oraz przedłużeniu występowania legendarnych ptaków.

Oto tłumaczenie oficjalnej notki ze strony pokemongolive.com:

Trenerzy,

Dzisiejszego dnia trenerzy mieli okazję walczyć przeciwko legendarnemu pokemonowi Mewtwo podczas eventu Pokemon GO Stadium w Yokohamie. Tysiące uczestniczących trenerów miało możliwość złapać Mewtwo i dodać go do swojego pokedexu. W nadchodzących tygodniach wy także będziecie mieli szansę walczyć i złapać Mewtwo w nowych ekskluzywnych raidach.

Ekskluzywne raidy są podobne do istniejących już raidów z kilkoma zauważalnymi zmianami. Ekskluzywne raidy będą okresowo pojawiać się w gymach na całym świecie, jednak w przeciwieństwie do obecnych raidów, trenerzy będą otrzymywać zaproszenia by do niego dołączyć. By otrzymać takie zaproszenie do ekskluzywnego raidu, trenerzy muszą z sukcesem ukończyć niedługo wcześniej raid pokonując bossa, w gymie, gdzie ekskluzywny raid będzie miał miejsce. Zaproszenia zawierają informacje o tym kiedy ekskluzywny raid będzie miał miejsce, dając dużo czasu na koordynację z innymi trenerami przed walką z potężnym bossem. 

Mewtwo to pierwszy pokemon, z którym trenerzy zmierzą się w ekskluzywnych raidach, ale także inne potężne pokemony mogą zacząć wykluwać się z jajek w ekskluzywnych raidach w ciągu kilku najbliższych tygodni. Upewnijcie się, że jesteście przygotowani by walczyć z Mewtwo i ulepszajcie swoje pokemony do walki w raidach w gymach obok was!

legendy

Legendarne Pokemony odlatują

W ciągu ostatnich trzech tygodni, tysiące legendarnych pokemonów zostało pokonanych w raidach na całym świecie. By świętować to osiągnięcie i dać trenerom dodatkową szansę by złapać Articuno, Zapdosa, Moltresa oraz Lugię, wszystkie te cztery legendarne pokemony będą pojawiać się w raidach od 14 do 31 sierpnia. Szukajcie tych legendarnych pokemonów w raidach obok was!

Zespół Pokemon GO

Tak jak się domyślacie Niantic w swoim stylu pozostawiło więcej pytań niż odpowiedzi. Wiemy, że Mewtwo będzie pojawiał się w ekskluzywnych raidach, które wymagają specjalnego zaproszenia. Nie mam jednak zielonego pojęcia co producent Pokemon GO miał na myśli pisząc, iż zaproszenie otrzymamy jeśli niedawno z sukcesem ukończyliśmy jakiś raid na danym gymie – czy będziemy mieli jeszcze szansę zrobić to wiedząc o możliwości uzyskania ekskluzywnego Raid Passa, czy też należy liczyć na łut szczęścia? Nie wiemy też kiedy dokładnie ten nowy rodzaj raidów zacznie się pojawiać.

Dobrą dla wielu graczy informacją jest ta, że wszystkie dostępne dotychczas legendarne ptaki naraz będą się pojawiać aż do końca sierpnia.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/exclusiveraids

 

 

44 Comments

  • Reply
    Dante
    Sie 14, 2017 3:35 pm

    Czyli jeśli dobrze rozumiem róbcie każdy Raid jaki będzie a może dostaniecie zaproszenie. Ilość kupowanych Raid passow się zgadza

  • Reply
    Kropianka
    Sie 14, 2017 3:49 pm

    No zdecydowanie niefart. W mojej mieścinie ciężko było zebrać się na ptaki, Lugię raz cudem zrobiliśmy. Dla mnie szansą był wyjazd do większego miasta. Uzależnienie raidu Mewtwo od wcześniejszego raidu na danym gymie oraz jego CP przekreśla moje szanse na pokonanie i złapanie go.

    • Reply
      X
      Sie 14, 2017 3:54 pm

      Dlatego nazywa się to rajd ekskluzywny.

    • Reply
      blablacar
      Sie 14, 2017 10:09 pm

      Niektorzy z gymow zarabiaja. Sam ostatnio gralemz 2 dni i juz 70coinsow wpadlo a dobrych pokemonow niemam uwierz mi.

  • Reply
    Loner
    Sie 14, 2017 3:51 pm

    Legendy w końcu sie pojawiły, to na plus. Na minus zasługuje fakt, że jak ktoś gra sam to nie zrobi nic. Nie mam nic przeciwko spędom by móc pokonać jakiegoś silnego pokemona, jednak byłoby też fajnie jakby samemu można było złapać legendę, osobiście odczułbym wtedy dużo więcej satysfakcji. Bo co to za radocha jak 20 osób pyka po telefonie w Articuno i wszyscy go złapią? Pewnie za dużo roboty by ich to kosztowało by wymyślić system aby człowiek sam mógł złapać wszystkie pokemony, może wystarczyło by dać więcej czasu w gymie na walkę jak ktoś atakuje sam? Nie wiem, fajnie by było jakby pomyśleli o takim czymś, mogę sobie pomarzyć :p

    • Reply
      Prajdo
      Sie 15, 2017 12:00 am

      Mnie też nie podoba się takie rozwiązanie. Zdecydowanie wolę wszystko pokonywac i łapać samemu, dlatego pogardziłem legendami pomimo tego, ze w Warszawie jest zatrzęsienie trenerów. Może za kilka lat system się zmieni i nie będę musiał grać w pokemony drużynowo, aby skopletować pokedex.

  • Reply
    Aborygeno
    Sie 14, 2017 3:53 pm

    Fajnie. Czyli aby złapać mewtwo trzeba: Mieszkać w dużym mieście(duża liczba graczy aby go pokonać); Mieć niesamowite szczęście aby zawalczyć akurat w tym gymie w którym on się pojawi lub wydać spore ilości pieniędzy aby tą szansę powiększyć(premium pass). Wszystko po to aby dostać 5 premier balli z 2% szansy na złapanie… Im więcej wydasz na grę tym większą szansę masz na zobaczenie tego pokemona. I oni się dziwią, że ludzie grają na fake gps.

  • Reply
    Adam
    Sie 14, 2017 4:07 pm

    W tej grze nie ma już słowa ekskluzywnie, teraz każdy gracz który zacznie zabawę w miesiąc ma wszystkie najlepsze poki A legendarne pokemony na które tak wszyscy czekali okazały się już nic nadzwyczajnym A po przedłużeniu im czasu na złapanie poczułem ogromną żenade. Twórcy nie ogarniaja tej gry oprócz zarabiania Ale odbije im się to czkawką skoro wszystko dali gotowe na tacy. Jako że jestem starszym graczem najbardziej jest mi żal godzin trwania raidow bo nie każdy ma wakacje cały rok. Kiedyś Snorlax czy taki Lapras był obiektem westchnień obecnie legendarny pokemon nie robi żadnego wyrażenia odpowiedz nasuwa się sama ..

    • Reply
      Loner
      Sie 14, 2017 4:28 pm

      Coś w tym jest. Coś co powinno być rzadkie i wyjątkowe już nigdy takie nie będzie… Ludzie mają po 10 Zapdosów czy po 5 Lugii i na nikim to wrażenia nie robi. Może mieli wprowadzać jakieś zadania, misje, osiągnięcia, po ukończeniu ich trener dostawałby informację, że odblokuje mu się dostęp do którejś legendy i będzie ją mógł złapać w danym dniu/miejscu, ale tez to takie łątwe nie będzie bo pierw by musiał go pokonać itd itp… Można to było zrobić lepiej, ciekawiej, a tak…

    • Reply
      orson
      Sie 14, 2017 8:52 pm

      No jeśli jesteście bezrobotnymi warszawiakami, którzy nie mają życia poza grą ani znajomych poza grupami związanymi z PG, to pewnie faktycznie tak to wygląda. Na szczęście jednak wielu graczy cieszy się z takiego przedłużenia. Ja od czas wprowadzenia legend wziąłem udział w 8 raidach. Żaden nie skończył się jeszcze złapaniem legendy.

      • Reply
        Loner
        Sie 14, 2017 11:51 pm

        Toś mi pojechał, normalnie dorosły przez dupne D

        Sprawa z legendami powinna zostać rozwiązana inaczej, ale że Niantic to normalna firma w której liczy się tylko zysk to będą robili co mogli aby zarobić jak najwięcej i jak najszybciej na wszystkim :). Nie mam innego wyboru jak zaakceptować to co zrobili jednak żałuje, że nie pomyśleli o solowych graczach ale co zrobić, może będe się czuł lepszy nie mając ani jednej legendy niż osoba która ma ich kilkadziesiąt. Swoją drogą kojarząc pierwsze anime z pokemonami to nie przypominam sobie żeby Ash nawalał w jednego pokemona z dziesięcioma kolegami 😉

  • Reply
    El_Ninho_Baptiste
    Sie 14, 2017 4:17 pm

    TO było do przewidzenia, ale może to i lepiej… W końcu i tak u niektórych legendarne ptaki sa tak samo legendarne jak pidgeye… Zaluje tylko, ze zamiast Hooha mamy Mewtwo, ktory nijak nie pasuje do ptaków…

  • Reply
    Jako
    Sie 14, 2017 4:42 pm

    Początek końca tej gry. No chyba, że zaraz wprowadzą nową generację pokemonów

  • Reply
    Wierutny88
    Sie 14, 2017 5:22 pm

    Ekskluzywny oznacza dla mnie wyjątkowy i tylko dla wybranych, czyli dla osób, które np. skompletowały pokedex, posiadają określone odznaki, złapały dotychczasowe legendy. A nie dla 10-latka, który zrobił randomowy raid z Magikarpiem na zadupiu i przypadkowo zostaje zaproszony do „ekskluzywnej” bitwy z Mewtwo. Systemu nie rozumiem i nie chce zrozumieć. Jak można od kogoś wymagać żeby robił raidy z poksami, które go nie interesują…

  • Reply
    Sarutorobi
    Sie 14, 2017 5:24 pm

    No to pięknie aby złapać swoje legendy specjalnie do większego miasta jechałem po pracy a tu teraz wychodzi na to ze nie musiałem się tak spieszyć ale to nie jeszcze taka zła wiadomość. Najbardziej martwią mnie rajdy ekskluzywne dodatkowo teraz muszę umawiać się z innymi graczami aby zawalczyć z Mewtwo dodam jeszcze ze mieszkam za granicą co nie ułatwia mi zadania.

  • Reply
    Wierutny88
    Sie 14, 2017 5:30 pm

    Sarutorobi – kolejna niesprawiedliwość. Z legend zrobili kolejne Tyranitary, których każdy bedzie miał po 10.

    Co do ekskluzywnych raidów to jakby jeszcze było wiadomo, gdzie będzie planowany żeby zbić bossa i otrzymać zaproszenie, ale znając Niantic to będzie czysta losowość.

  • Reply
    FoxMan
    Sie 14, 2017 5:48 pm

    Nie rozumiem jednego. Przykładowo ja dostałem zaproszenie do rajdu na Mewtwo, ale sam go przecież nie pobiję, a nie ma chyba dużego prawdopodobieństwa, że akurat w tym gymie walczyło co najmniej 15-20 osób „w krótkim czasie”.

    • Reply
      Kropianka
      Sie 14, 2017 8:55 pm

      15-20 którym będzie jeszcze odpowiadał termin tego ekskluzywnego rajdu.

  • Reply
    Plotas
    Sie 14, 2017 6:17 pm

    Cyrk. Niech ktoś mi wytłumaczy. Czy po trzech tygodniach niezłej zabawy i podniszczeniu życia rodzinnego przez kolejne 3 tygodnie mam latać i znów bić to ścierwo które już mam żeby mieć szansę na zaproszenie na raid który prawdopodobnie odbędzie się w godzinach pracy?:D Czy może Ci szmaciarze biorą pod uwagę raidy legendarne sprzed wprowadzenia mewtwo?

  • Reply
    Rozkmina
    Sie 14, 2017 6:47 pm

    U mnie w mieście widziałem dzisiaj 2 rajdy z moltresem …

  • Reply
    R
    Sie 14, 2017 6:54 pm

    Heh, niech se w d..ę wsadzą te legendy do 31 sierpnia. Zorientowali się, że to jednak nie za bardzo wypaliło w sercach wiernych graczy. Więc dali „szansę”. Tylko po co, jak nie ma z kim bić i nie ma PO CO bić, jak potem złapać się nie da… Rozgoryczenie i żal – i tyle.
    Im więcej „ekskluzywnych”, to tym bardziej ekskluzywne grono osób, które mają je wszystkie. Ci co nie mają, to nie to, że gorąco chcą mieć – z początkowego pożądanie pozostaje, tylko irytacja, a mówiąc bardziej dosadnie to wk..enie. Ot co…

  • Reply
    Jo
    Sie 14, 2017 7:43 pm

    Ponad 2000 km by wychodzić dragonita , tyranitara – których teraz dzieci w mieście mają po 10 szt… Rajdy w godzinach pracy i umawianie się z dzieciarnią żeby w ogóle ruszyć jskiegoś pokemona… oh niantic a teraz jeszcze zaproszenia na Mewtwo…

  • Reply
    Kasek
    Sie 14, 2017 8:12 pm

    Nato wygląda rze niektórzy nawet szansy niebendą miec a ktoś z grubym portwelem ma jak zwykle wszystko

  • Reply
    Outlawek
    Sie 14, 2017 9:05 pm

    Czyli przede wszystkim trzeba mieć cholernie dużo szczęście, by bić się z bossem w arenie, w której niebawem potem pokaże się Mewtwo. Potem jeszcze trzeba otrzymać specjalne zaproszenie, na co być może nie będzie się miało żadnego wpływu. Być może, gdyż wszystko zależy do działania systemu, który będzie odpowiedzialny za przyznawanie zaproszeń. Wychodzi z tego, że najlepiej codziennie robić po kilka rajdów i liczyć, że uśmiechnie się do nas szczęście.

    A więc taki Niantic ma plan na utrzymanie sprzedaży przepustek co najmniej na obecnym poziomie, jeśli nie większym. Tylko czy aby to dobra droga? Jeśli zaproszenie będzie ciężko otrzymać, prędzej czy później gracze zwątpią i stracą nadzieję na możliwość walki z Mewtwo, a co za tym idzie oleją rajdy.

    Pytanie tylko, jak skonstruowany jest algorytm przyznający specjalne zaproszenia. Jeśli losowo, zupełnie w ciemno, to równie dobrze może się okazać, że do walki z Mewtwo stanie drużyna słabeuszy o niskich poziomach, którzy akurat walczyli we właściwej arenie, choć ich wkład w pokonanie bossa był znikomy lub wręcz żaden. Co za tym idzie, raczej nie będą mieli oni szansy na pokonanie Mewtwo, a więc cały rajd zostanie zmarnowany. No chyba, że system będzie przyznawał zaproszenia tylko graczom, którzy wykazali się największym zaangażowaniem (zadali największe obrażenia), co miałoby sens, gdyż w ten sposób tylko najlepsi z najlepszych mieliby zaszczyt zmierzenia się z Mewtwo, a potem jego złapania.

  • Reply
    Ambro
    Sie 14, 2017 9:21 pm

    Mało będzie miejsc, żeby zdobyć Mewtwo. Małe miasta, wsie – na dzień dobry – do widzenia. W dużych miastach pewnie będzie kilka miejscówek. Mieszkam blisko Warszawy i tutaj widzę szanse na Mewtwo na Starym Mieście, w Centrum i może jeszcze Arkadia. Przechodzi tutaj sporo ludzi + dodatkowo fejki = dużo zaproszeń. Oczywiście nie wykluczam grup na fb, ale już nie będzie tak różowo jak przy zwykłych raidach i muszą być dobrze zgrani i mieć dużo dużo czasu.

    • Reply
      ram
      Sie 15, 2017 9:12 am

      nikogo nie obchodzą małe wsie chcesz to graj na fejku niantic wyprodukowalo gre dla miast a nie wiosek na zadupiu

  • Reply
    DawidPolakL
    Sie 14, 2017 10:03 pm

    A ja się ucieszyłem z Informacji że legendy do końca sierpnia. Brakuje mi jeszcze lugii mimo że 6 razy ją łapałem. Może w końcu się uda

    • Reply
      RavAzr
      Sie 15, 2017 12:52 am

      To powodzenia w łapaniu 🙂

  • Reply
    Stefcio2016
    Sie 14, 2017 10:21 pm

    Miód na moje serce 😉 Już myślałem, że na Articuno długo poczekam. Dzś pierwsze nieudane podejście, ale jutro cały dzionek 🙂

  • Reply
    Michał_tata
    Sie 14, 2017 10:59 pm

    A ja myślę, że nie ma co się martwić jak to będzie z exclusive raidami. Zaraz niantic wyda oświadczenie, że pod naporem graczy wprowadza exclusive passy do sklepu za ileś tam golda.

  • Reply
    Biegacz
    Sie 15, 2017 1:10 am

    Mam trio ptaków, lugie, unowny i kangaskhany, ale mam takie wrazenie ze Niantic w pogoni za pieniędzmi zbyt dużo dal graczom. Mam wychodzone 2300km, ciezko pracowalem na dragonite, tyranitara. Teraz każdy dzieciak ma ich po kilkanaście sztuk (legend również). Dla mnie powinien byc limit 1 lub 2 sztuk kazdego legendarnego pokemona na konto. Teraz gdy każdy ma tyle legend co pigdeyow ich prestiż spadł i jakoś odechciało się grac i ostro trenować.

  • Reply
    Machrid
    Sie 15, 2017 3:20 am

    w moim miescie okolo 100 tys mieszkanco, malo kto w to gra .
    nie ma szans na zebranie ekipy na legendy.
    articuno nie mam i innych legend tez .
    wczesniej czasem ktos przychodzil na snorlaxa czy tyranitara jak rajdy byly nowoscia.

    • Reply
      DawidPolakL
      Sie 15, 2017 7:46 am

      W moim 25 tys na całe szczęście udało się zebrać ekipę. Na raidy przychodzimy na ustaloną godz po wcześniejszym sms. Grupa liczy około 20 osób, większość to dzieciaki ale liczy się każdy fon, ważne że bijemy ptaki. Natomiast gdy byłem w Olsztynie na raidach to tam inny świat. Na raidy przychodzi tam masa ludzi a dzieci stanowią tam znikomy procent. Na jednym z raidów średnia wieku wynosiła 36 lat.

      • Reply
        romas0705
        Sie 15, 2017 8:49 am

        Podobnie jest w Poznaniu w okolicy Starego Rynku. Będąc tu w długiej delegacji, mieszkam na Naramowicach. Są tu i gymy i raidy… ale nie ma komu ich zaliczać. Na starówce z kolei spotkałem się nawet z sytuacją, że podzieliliśmy się na 3 grupy (kolorami) bo Zaprosa biło 56 osób. Podobnie ze średnią wieku – 30 lat. Owszem są i mali statyści, ale wręcz robią za atrakcję raidu i każdy stara się im pomóc. Nie brakuje też całych 4-osobowych rodzin. Wczoraj zdarzył się nawet wnuk z dziadkiem (ok. 17 i 70 lat). I tak powinno być. Co do najnowszego bosa… ech, widzę to w ciemnych barwach. Albo codziennie po kilka byle jakich raidów aby zwiększyć szansę na wejściówkę (tylko ilu na to stać?) albo codziennie 1-2 byle jakie ale za to w stałych gymach, aż w końcu się trafi. Tylko co, a to niemal pewne, że gdy się już trafi to akurat będziemy w pracy, szkole, wyjechani… Na razie biorę te wszystkie zapowiedzi na chłodno, bo to tylko zapowiedzi a jak będzie wyglądała rzeczywistość, wkrótce się przekonamy.

  • Reply
    DustMustard
    Sie 15, 2017 12:29 pm

    Zwykle dowalam ludziom z małych miejscowości żeby wsiedli w samochód i pojechali do dużego miasta na dwa dni, ale ten pomysł się nie trzyma kupy bo tutaj trzeba mieć już pozaliczane raidy z przeszłości w tych gymach. Teraz to już będą musieli się przeprowadzić biedni … 🙁

  • Reply
    Adam
    Sie 15, 2017 1:31 pm

    W mieście np jest 20 gymow robię 4 raidy i dostaje zaproszenie na jeden z nich w których np tylko ja zrobiłem, pytanie z kim mam walczyć ? Pewnie mechanika b.d. na zasadzie zaproszenia tylko na danym gymie w którym było minimum 20 osób podczas danegodnia jak myślicie ?

  • Reply
    Scapulos
    Sie 15, 2017 1:34 pm

    Ja nie wiem co Wy macie z tymi malymi miejscowosciami.. W moim miescie 11tys ludzi, wiocha zabita dechami, jest chyba z 15 gymow, codziennie pelno Raidow.. Pewnie jak podejdziesz pod gym to pustki, bo ludzie na grupach na fb sie na konkretna godzine zbijania umawiaja.. Wystarczy troche checi, jak nie ma grupy na fb akurat to zawsze mozna zalozyc 🙂 dla osoby grajacej samotnie pierwszy taki meeting byl krepujacy (zwlaszcza ze akurat same dzieciaki przyszly) ale z czasem okazalo sie ze i 30stki graja 🙂 trzeba sie otwierac na spoleczny aspekt gry.

    • Reply
      reiko
      Sie 15, 2017 2:05 pm

      a jak w moim 12 tys. miescie graja tylko 2 osoby ;(

    • Reply
      DawidPolakL
      Sie 15, 2017 8:54 pm

      W jakim ty mieście mieszkasz? 11 tys mieszkańców i aż 15 gymów? Coś nie chce mi się wierzyć. Ja mieszkam w 25 tys i mam 5. Coś tu nie hra w twoim wpisie

      • Reply
        a
        Sie 15, 2017 11:23 pm

        To akurat jest całkiem możliwe. Rozkład pokestopów/gymów nie zawsze jest proporcjonalny do liczby mieszkańców miejscowości. To chyba głównie zależy ile osób aktywnie grało/gra w Ingress w danej miejscowości.

        Dla przykładu moje miasto 30k mieszkańców – 7 gymów. Sąsiednie miasteczko 3k mieszkańców – 6 gymów.
        A jeszcze kilka miesięcy temu (przed tą falą dodawania nowych gymóm/pokestopów to całkiem było całkiem dziwnie?
        Miasto 30k mieszkańców – 3 gymy, miasteczko 3k mieszkańców – 5 gymów

  • Reply
    cas
    Sie 15, 2017 5:49 pm

    Już dawno dałem sobie spokój z tą grą, zróbcie to samo i nie szarpcie sobie nerwów głupotami 🙂

  • Reply
    derelict426