News 43

Migracje i sprawa Eevee

pokemon go eevee

Zgodnie z ostatnim wzorcem, po kolejnych dwóch tygodniach w nestach oraz spawnach nastąpiły migracje. Jak się okazuje, nie jest to jedyna różnica, która została wprowadzona w nocy z środy na czwartek.

Szósta już wielka migracja stała się faktem. W uprzednio zidentyfikowanych nestach i spawnpointach nie znajdziecie już tych samych pokemonów, tak więc najbliższe dni to świetna okazja na zorganizowanie wycieczki po swojej okolicy. No, chyba że kapryśna w ostatnich dniach pogoda skutecznie was do tego zniechęca. Jeśli jednak zdecydujecie się na poszukiwania, to przypominam wam o światowym atlasie nestów stworzonym przez społeczność TheSilphRoad. Możliwość raportowania mają tylko użytkownicy posiadający konto na portalu reddit.com, sam atlas znajdziecie pod TYM linkiem. Wspólnymi siłami gracze z jednego miasta mogą stworzyć bardzo użyteczny zbiór informacji o pobliskich nestach oraz spawnach, co jest niezwykle pomocne kiedy ponownie przestaną działać wszelkie zewnętrzne mapki.

Do gry została wprowadzona także pewna drobna, ale dość znacząca aktualizacja. Wszystko odbyło się bez informacji ze strony Niantic dla graczy, a wszelkie informacje na temat owej zmiany pochodzą od użytkowników z całego świata – informacja została jednak potwierdzona za pośrednictwem mediów społecznościowych w dniu dzisiejszym (LINK). Czy was również irytowała sytuacja, gdy z waszego piątego z kolei jajka 10 km wykluwał się Eevee? Taka sytuacja nie będzie miała więcej miejsca, bo wspomniany pokemon został przesunięty do jajka 5 km. Śmiało można uznać to za potwierdzoną informację, bo o fakcie wyklucia Eevee z 5-kilometrówki donosi coraz większa liczba graczy. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy w zamian do puli pokemonów możliwych do wyklucia z jajka 10 km zostało przesunięte inne stworzenie – może sami pokusicie się o mały research?

43 Comments

  • Reply
    pimpim
    Lis 04, 2016 1:03 pm

    No nie mogę, z tą ewą..

    Dopiero teraz? KUr**a! Jak ja na 15 10km z 9 miałem eevee.. cholera by to!

  • Reply
    Darni
    Lis 04, 2016 1:38 pm

    Czuć tą zmianę, w drodze do pracy łapałem ok. 4 pokemonów, teraz max 2

  • Reply
    Sandos
    Lis 04, 2016 1:45 pm

    Ta zmiana jest na stronie nianctic.
    Eevee wykluwa sie z 5 km
    A z jajek nie będą sie wykluwać juz pidgeye i rataty. Pozdrawiam

  • Reply
    baat
    Lis 04, 2016 1:59 pm

    Możecie od razu dodać do wpisu informacje, że z 2km jajek nie będzie już wróbli i szczurów

  • Reply
    derelict426
    Lis 04, 2016 2:48 pm

    Niech jeszcze onyxa przeniosą. Jest większa różnorodność ale też poksów jest mniej moim zdaniem. Przed zmianą wydaje mi się, że łapałem ich więcej.

  • Reply
    AntyHaker
    Lis 04, 2016 2:49 pm

    https://twitter.com/PoGoServer/status/794321367386771470 Wspomnijcie o reszcie poksów ^^

    Co do Eevee – jak dla mnie zmiana na minus. Akurat ten pokemon jest dość fajny i super się go ewoluuje. Gorzej, że dalej Jinx można w ten sposób nabyć, a z nią już nic nie zrobię …

    • Reply
      ReaperDgX86
      Lis 04, 2016 4:01 pm

      Pokemon może i fajny do ewolucji, ale co z tego skoro z jajka wykluje się taki max 600 cp, a ze złapaniem silniejszego nie ma zbytniego kłopotu

      • Reply
        DexterK
        Lis 04, 2016 6:09 pm

        Tylko że z jajka często lecą pokemony klasy „wonder” a tylko te opłaca się rozwijać.

        Pozdrawiam

  • Reply
    ddd
    Lis 04, 2016 3:33 pm

    Też zauważyliście, że Drowzee się uspokoiły, a za to Spearowów jest jak grzybów po deszczu?

  • Reply
    Dominika
    Lis 04, 2016 3:51 pm

    Ja to się z Eevee cieszyłam, gorzej jak piąty raz pod rząd Jynx się wykluwa…

  • Reply
    hasa
    Lis 04, 2016 3:54 pm

    no i w końcu.. ale te jajka które znalazłem wcześniej się tego nie tyczą chyba bo dzisiaj wyklułem 10k i znowu eevee…a jajko wypadło mi z dwa dni temu.
    u mnie jakoś zmniejszył się natłok pidgey’i za to bardzo zwiększył eevee venonat’ów i bellsprout

  • Reply
    0bsesja
    Lis 04, 2016 4:08 pm

    Na oficjalnym profilu Pokemon GO na FB, napisali też, że w terenie będzie do znalezienia teraz mniej Rattata, Pidgey i Zubat’ów, w zamian za to więcej innych pokemonów.

    A także, że Pidgey i Rattata nie będą wykluwały się już w 2km jajek.

  • Reply
    pol
    Lis 04, 2016 5:26 pm

    Fajnie że usunęliście mój komentarz i zedytowaliście newsa. Ale w dalszym ciągu nie napisaliście o pidgeyach ratatach i zubatach.

    • Reply
      bat
      Lis 04, 2016 5:56 pm

      Same here 😉 Usuneli posta, o pidgeyach i rattatach nie napisali

  • Reply
    polonez
    Lis 04, 2016 5:37 pm

    mnie się dziś z jajka za 10 km wykluło Eevee i co wy na to

    • Reply
      ChrisLP7
      Lis 04, 2016 5:54 pm

      Ot bardzo prosta sprawa. Update zapewne dotyczy wszystkich „nowych” jajek, czyli tych co wypadły z pokestopów po 3 listopada. Ja mam jeszcze 3 jajka 10 km i wszystkie wypadly w Haloween event i z każdego jest szansa, że wykluje się z nich eevee. Jest tak zapewne dlatego, że kiedy wylatuje jajko ze stopa, to już z góry jest przesądzone co w nim jest a zaden tego typu update nie bedzie działał wstacz.

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 04, 2016 6:47 pm

      Mnie wczoraj, ale tu chodzi o nowe jajka 😉

  • Reply
    at3at3
    Lis 04, 2016 5:43 pm

    Moim zdaniem zamiast sezonowej rotacji w spawnach i nestach lepiej by było, gdyby było więcej randomów.
    Więcej niespodzianek sprzyjałoby zabawie, a tak – wszyscy szukają według kluczy i schematów: tu są stopy, tu gymy, tu nesty, tu spawny…
    Tylko przy dużej liczbie użytkowników rozbudowanie takiego systemu na „bardziej zmienny” jest pewnie trudne i program by się regularnie wieszał, ale to byłaby dłuższa i ciekawsza zabawa (moim zdaniem)…

    Obecne zmiany w mojej okolicy:
    – zwiększona częstotliwość pojawiania się Parasów, Krabby i Eevee (łapię ostatnio chyba więcej Ewek niż robali, choć ptaków i szczurów jest jak zwykle „za dużo”),
    – swoje miejsca znalazły tu chwilowo Magnemite i chyba Abra, ale nie wiem na jak długo (poprzednio w stałej lokalizacji pokazywały się Magmar i Clefairy, choć w trochę innych punktach),
    – program wiesza się częściej i nie pokazuje żadnych obiektów (wcześniej jak wisiał, to stopy i gymy zostawały na mapie)…

    Z jajka 10km chyba nigdy nie miałam Eevee, ale za to np. 3x Hitmonlee i 3x Onyx… Albo inne „powtórki”. Tylko z Laprasa i Pinsira się cieszyłam, bo wówczas były u mnie nowe w pokedexie. Nadal zero Snorlaxa i moooże jedna Dratini…

    Nadal uważam, że większy random + działający w aplikacji radar byłby lepszą zachętą do aktywności i gry.
    Robi się zbyt schematyczna…

    • Reply
      at3at3
      Lis 06, 2016 8:41 pm

      No i już nie widuję Magnemite’a… 🙁 To ja już nic nie rozumiem…
      Tak jak mój mąż, który dziwił się, że w XXI wieku „zbieram na magnetofon”… 😉

  • Reply
    Pan Pikuś
    Lis 04, 2016 5:47 pm

    Też macie problem z logowaniem się do gry po zakończeniu eventu? Do tej pory nie było problemów, teraz jak po wielkich trudach zaloguje się, to gps szaleje. Idę, a postać stoi w miejscu, po kilku minutach następuje teleportacja, czasem do miejsca w którym znajduje się, czasem gdzieś indziej. O co może chodzić?

  • Reply
    ChrisLP7
    Lis 04, 2016 6:00 pm

    Cieszę że z 2km nie bedzie juz pigey’a i rataty. Jeszcze wywalić spearowa i zubata to by była pełnia szczęścia.

  • Reply
    bori
    Lis 04, 2016 6:12 pm

    wedlug gampress…. do 10 dodali Mr.Mime z tego co wiem wypadał z 5tki, ale to oczywiscie przeze mnie nie potwierdzone info. Bo zobaczenie u mnie dziesiatki to tak prawdopodobne, jak na zbieranie kasy na podroz na santa monica.

    • Reply
      rado
      Lis 04, 2016 7:51 pm

      Mr. Mime zawsze wypadał z 10km – to jedyny „regionalny” Pokemon, który wymaga tego dystansu.
      Hitmonlee, Hitmonchan, Dratini i Kabuto – ciągle czekam na „wyklucie” pierwszego jajka z którymś z wymienionych… Jynx, jak dotąd, też się nie trafiła (na szczęście).

  • Reply
    Malybonsai
    Lis 04, 2016 6:37 pm

    Super gdyby do 10km wprowadzili na miejsce Eevee Pokemony regionalne. Odczuwalne jest większe zróżnicowanie Pokemonow. Niestety ciągle te najmodniejsze praktycznie niemożliwe do spotkania

  • Reply
    Malybonsai
    Lis 04, 2016 6:38 pm

    Najmocniejsze nie najmodniejsze

  • Reply
    Carlos278
    Lis 04, 2016 7:07 pm

    mi mr,mime nie potrzebny.. mam kilka jednego z dzisiaj koło 1k cp ale to badziew nic nim nie nawojujesz.. gorsza lipa go zaś bede łaził i szukał co gdzie się respi.. zajebioza w h.. nic tylko liter i w droge

  • Reply
    polonez
    Lis 04, 2016 7:49 pm

    o dratini się wykluło i tylko 16 candy do niego

    zauważyłem też częste pojawianie się w różnych miejscach takich pokemonów jak:
    pikachu magnemite koffing jigglypuff vulpix ryhorn geodude

  • Reply
    Lolmol
    Lis 04, 2016 8:56 pm

    Wie ktoś może czemu od ostatniej aktualizacji mam częsty problem z połaczeniem się z Pokemon GO ? Przy logowaniu bardzo często unnable to connect. Za x razem dopiero wchodzi… Nie mam zadnego roota ani nic

  • Reply
    RaichuToJa
    Lis 05, 2016 8:42 am

    Czy ktos wie kiedy bedzie dzialac PokeClub Login w Pokemon GO?

  • Reply
    polonez
    Lis 05, 2016 9:42 am

    ciekawa sytuacja wczoraj:

    idę patrzę 3 lury odpalone wszystkie od jednego gracza ale na horyzoncie żywego ducha
    myślę może poszli po coś rzadkiego
    siedzę chwilę złapałem ze dwie ryby lury się kończą
    po chwili same się odpalają 3 nowe lury od tego samego gracza – ciekawe

    • Reply
      Kusio
      Lis 05, 2016 12:17 pm

      Ja jak mam lura a obok domu jest pokestop to odpalam :Dd Fakt zywej duszy na ulicy, bo siedze w domu ot cała filozofia

      • Reply
        polonez
        Lis 05, 2016 3:32 pm

        ściana najbliższego budynku była jakieś 20-30 metrów to było jakieś muzeum więc nie sądzę

        • Reply
          Kusio
          Lis 05, 2016 8:29 pm

          Ja np mieszkam nad sklepem 😀 Czesto mnie jednak wywala ma drugą ulicę gdzie jest gym. Lure tez czasem rzucam a tu nic nie wypada wiec go zostawiam bo i tak sa za darmo

        • Reply
          kinderoi
          Lis 05, 2016 8:34 pm

          też miałem wczoraj taką sytuację, lury od jednego gracza same sie odpalały za kościołem, w pobliżu brak żywej duszy… dziwne…

    • Reply
      pimpim
      Lis 05, 2016 2:14 pm

      Grają na fakeGPS, wtedy siedzi w domu, a w sprytnym miejscu [gdzie kilka PokeStop koło siebie] odpala lurki i zbiera Poki..

      Niektórzy czasem jak niżej napisałi, są w budynkach czy coś, i też im „łapie” dlatego czasem nie widać.

    • Reply
      jakoushirou
      Lis 05, 2016 3:33 pm

      Ja sam odpaliłem 3 lury jakiś czas temu i po 10 minutach poszedłem na chatę bo same śmiecie wypadały ;]

  • Reply
    whtvr
    Lis 05, 2016 11:53 am

    Super z tym Eevee, akurat gdy w środę mi się z 10km (pierwszej od 3 miesięcy) wykluł własnie Eevee… a z poprzedniego? Również Eevee… Jedyna różnica jaka będzie dla mnie to fakt, że teraz będę Eevee dostawał i tak, bo 5km to 95% jajek jakie mi wypadają…

    • Reply
      polonez
      Lis 05, 2016 3:42 pm

      w sumie za całą grę z „10-tek” wykluło mi się co najmniej 10 eevee po razie aerodactyl snorlax lapras omanyte i po jakieś 5-6 razy jynx onix scyther i po 2-3 szutki dratini magmar electabuzz chansey pinsir

      i nie tylko u ciebie 95% jajek jest za 5km z których przeważnie jakieś psyducki i goldeen się wykluwają których jest na pęczki także dobrze cię rozumiem

      • Reply
        franeczek91
        Lis 06, 2016 9:49 am

        I Ty Tak pamiętasz ile poków Ci się wykluło z danego jaja, np. 10km?
        Ja już nawet sama nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam dziesięciokilometrówkę 🙁 strasznie trudno znaleźć coś innego niż 5km. Dwójek jakby ostatnio mniej ostatnio.
        I tak, zauważyłam, że troszkę zmian zaszło w spawnach bo dawno nie widziałam na radarze np. machopa czy innej kuboty.

        • Reply
          doraqueen
          Lis 10, 2016 8:15 pm

          na yt jest filmik, który (niby) potwierdza, że najbardziej jest prawdopodobne wypadnięcie takiego jajka, jakich masz aktualnie najwięcej.

    • Reply
      Kusio
      Lis 05, 2016 8:30 pm

      Ciesz sie ze masz jaja 10 km, bo ja mam same 5 km 🙁

  • Reply
    mikos54
    Lis 05, 2016 11:55 pm

    Ja tam mam 17lvl i dopiero 1 jajko 10 km więc cieszę że już przynajmniej eevee nie będzie

  • Reply
    szaraw
    Lis 08, 2016 10:11 pm

    teraz wykluwają się g….. Jynxy. Na razie mialem 3 z 10 km jajka :-(. Można więc uznać sprawę za naprawioną :-(. Szkoda, że nie można tego badziewia wyrzucić!