News 77

Nadchodzą duże zmiany dla gymów!

hankezapdos

John Hanke kontynuuje swoje „tournee” po Europie i jego kolejnym przystankiem była stolica naszych zachodnich sąsiadów – Berlin. Czego tym razem się dowiedzieliśmy?

Na targach MWC w Barcelonie CEO Niantic zdradził, że do gry zmierzają trzy duże aktualizacje, które znacząco wpłyną na rozgrywkę. Plotki o dużych zmianach w walkach, wymianach, czy innych funkcjach na dobre pochłonęły społeczność graczy Pokemon GO.

Podczas swojego pobytu w Berlinie Hanke udzielił wywiadu dla serwisu WIRED i zdradził w nim kilka istotnych faktów na temat przyszłości produkcji jego firmy. Kolejnym oraz jednym z najważniejszych kroków będzie kompletne przerobienie systemu walk w gymach. Co ciekawe, sam szef Niantic uważa, że Pokemon GO nie osiągnęło jeszcze swojej finalnej formy:

Wciąż widzę ten projekt jako nieukończony.

Mamy klika „placów budowy”. Jeden z nich odnosi się do gry zespołowej oraz aren. Dostarczyliśmy te funkcje w niekompletnej formie. Wiemy z Ingressa, że kooperacja i planowanie daje wiele zabawy. Kiedy posiadamy wspólny cel, jest to dla nas silna zachęta do spotkania z przyjaciółmi lub zebrania się z ludźmi, których kompletnie nie znamy.

Rozgrywki w gymach są bardzo ograniczone. Po prostu nie działają one tak jakbyśmy chcieli. Zamierzamy przerobić ten aspekt gry, tak aby było w nim więcej pracy zespołowej a ludzie będą bardziej zachęceni oraz wynagradzani za udział w niej.

W kolejnych dwóch aktualizacjach, zamierzamy udostępnić funkcje, które ostatecznie zdefiniują nasze główne cele. – Pracownicy Niantic będą sporo myśleć nad tym jak gracze mają uzyskać możliwość wymieniania pokemonów oraz bezpośrednio walczyć między sobą

Hanke został także zapytany o pokemony, na które czekamy od pierwszych dni istnienia gry – Mewtwo, Mew oraz trzy legendarne ptaki.

Mogę ze spokojem powiedzieć, że zobaczymy dużo więcej w tym roku. – odpowiedział enigmatycznie CEO Niantic.

Jak szef producenta Pokemon GO widzi temat oszustów takich jak spooferzy czy korzystający z botów?

To nasz obowiązek żeby ograniczyć oszustwa.

Nie wierzę, że to wina użytkownika, jeśli aplikacja lub strona internetowa oferuje takie ułatwienia. Jest naszym obowiązkiem, aby to ograniczyć i uczynić trudniejszymi do zrobienia niż są one obecnie.

Sam Hanke nie może też zrozumieć motywacji oszustów:
Chciałbym żeby jej nie mieli. Poprzez oszukiwanie niszczą sobie największą zabawę z gry. Nagrodą w Pokemon GO jest podjęcie aktywności i zobaczenie częście świata, których nigdy nie odwiedziłeś.

Hanke został spytany, dlaczego gra pojawiła się z tak wieloma brakującymi funkcjami:
Kiedy byliśmy związani z Google, mieliśmy ograniczoną ilość pieniędzy, w wysokości 35 milionów dolarów. Mieliśmy dość duży zespół i ograniczony czas.

Oprócz względów ekonoicznych, wspomniał także tempo prac jako przyczynę:
Pracujemy nad tym od dłuższego czasu i ludzie są wyczerpani. Czuliśmy, że to był czas na zrobienie wrażenia.

Reasumując: już w tym roku zobaczymy eventy z legendami, pierwszym z trzech dużych zapowiedzianych update będzie kompletne przebudowanie systemu gymów i Niantic ma na uwadze problem oszustów.

 

Źródło: https://www.wired.de/collection/life/niantic-gruender-john-hanke-so-geht-es-2017-mit-pokemon-go-weiter

77 Comments

  • Reply
    Yorickai
    Mar 03, 2017 7:50 pm

    Uwielbiam skrytość Niantic. Te niespodzianki zawsze są fajne i dobrze, że można się spodziewać sporych zmian 🙂

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 03, 2017 11:06 pm

      Co Ty pitolisz, właśnie dziś Hanke powiedział więcej niż od początku istnienia pogo.

      • Reply
        Yorickai
        Mar 03, 2017 11:13 pm

        Nie zrozumiałeś o co mi chodzi 🙂 na początku dali mało informacji i były tylko szczątkowe dane. A dzisiaj BAM i niespodzianka duża wypowiedź i sporo fajnych info. Tak btw faktycznie rozgadał się tym razem.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 03, 2017 8:03 pm

    a to zaskoczenie :O

  • Reply
    yzma
    Mar 03, 2017 8:42 pm

    Chętnie bym odwiedziła te różne części świata, tylko mam za mało realcoinsów 😀 licze, że kiedyś zrobią coś w stylu zadań do wykonania. Coś jak medale, ale z ograniczonym czasem i lepsza nagroda.

  • Reply
    pimpim
    Mar 03, 2017 9:07 pm

    Nie lubię gier zespołowych. Jak wprowadzą przymus organizacji się w grupy do gymów, to ja przestanę je zdobywać. Nie chce grać z kimś, dobrze spaceruje mi się samemu.

    • Reply
      Renn
      Mar 03, 2017 9:19 pm

      Organizować w grupy ? Tylko pytanie z kim jak u mnie w mieście nie ma czerwonych graczy

      • Reply
        Jackos123
        Mar 03, 2017 9:35 pm

        Mam dokładnie ten problem tyle że ja żółty 🙂 sama niebieska fala…

        • Reply
          Stefcio2016
          Mar 03, 2017 10:35 pm

          Ja też żółty, a niebieska fala zalała stolicę i okolice 🙁

          • Ricardogo
            Mar 03, 2017 11:03 pm

            No to jest nas trzech 😉

          • Michal_tata
            Mar 03, 2017 11:09 pm

            Też daję radę i to w stolicy, okolice Okęcia jest silna yellow grupa i na Woli a ostatnio na Tagówku widziałem kilka nszych gymów no i Błonie tu nawet z tyranitarem.

          • Yorickai
            Mar 03, 2017 11:21 pm

            W Łodzi też dwa dni temu tyranitara dało się zobaczyć w gymie. Chyba czerwony o ile dobrze pamiętam. Tutaj także zalew niebieskich graczy. Czerwonych nieco mniej. Najmniej chyba żółtych jest. Przynajmniej jest z kim walczyć.

          • at3at3
            Mar 03, 2017 11:39 pm

            U mnie na szczęście jest dużo niebieskich, ale mówią do mnie „psze paniii” albo „ciociu”… Też nie uważam, że gra zespołowa wszędzie się sprawdzi…

          • Stefcio2016
            Mar 04, 2017 1:07 am

            Trzeba w takim razie rozwalić niebieskich w stolicy (centrum to same 10lvl i dragonite na szczycie, którego byle joltek leje jak chce)/

        • Reply
          lukbin
          Mar 04, 2017 8:48 am

          wszedzie niebiescy, w katowicach też:) czemu tylu wybrało ten team?

      • Reply
        Kropianka
        Mar 06, 2017 11:30 am

        A ja niebieska, a u mnie sami czerwoni 🙁 Też mi się nie podoba idea walk zespołowych, wydawało mi się, że ideą pokemon było zostanie jak najlepszym trenerem, a nie tworzenie jak najsilniejszego gangu.

    • Reply
      gieno
      Mar 03, 2017 10:38 pm

      Dokładnie tak jak ja, gymy jak dla mnie to tylko coś, co daje mi monety, nic więcej. Mam w nosie organizowanie się w grupy itp.

    • Reply
      PrawdaBoli
      Mar 05, 2017 5:08 pm

      Te tyranitary na botach zdobyte^^

  • Reply
    Atmozis
    Mar 03, 2017 9:57 pm

    Trzeba robić medale gymowe póki czas i olać gymy, stardust już jest pod dostatkiem 🙂

    • Reply
      PrawdaBoli
      Mar 05, 2017 5:10 pm

      Stardustu pod dostatkiem?? To chyba PowerUpów nie robisz.

  • Reply
    DustMustard
    Mar 03, 2017 10:53 pm

    chyba zamiast 5h zapieprzać po mieście i bić gymy lepiej iść na 5h do roboty i kupić coinsy

    • Reply
      Ricardogo
      Mar 04, 2017 10:54 am

      Kupowanie czegokolwiek za realcoinsy przeczy idei gry. Masz się nachodzić, zwiedzać i….podenerwować, a nie iść do sklepu.

      • Reply
        Laraya88
        Mar 04, 2017 11:16 am

        Placenie tworcom gry za ich produkt przeczy idei gry? A wszyscy czekaja na wielkie zmiany.. Tylko komu bedzie chcialo sie ulepszac produkt, ktory nie przynosi dochodow?

        • Reply
          Farmer
          Mar 04, 2017 7:08 pm

          Cytując Hanka: ,,W 2016 roku firma zarobiła tyle, że mogłaby działać w nieskończoność”.

          :*

        • Reply
          Ricardogo
          Mar 04, 2017 7:45 pm

          Nie sądze, aby głównym dochodem były zakupy – to po pierwsze, a idea gry mówi o wyjściu z domów spotkaniu innych graczy poznawaniu otoczenia i świata – nie mylmy idei ze strategią biznesu. Oczywiście muszą zarobić, ale nie na większości graczy tylko na sponsorach i dodatkach.

          • PrawdaBoli
            Mar 05, 2017 5:31 pm

            Taka jest idea gry, ale przecież mało kiedy odbija się gymy z innymi ludźmi, najwięcej ludzi można spotkać na lurach a co do chodzenia i zwiedzania to przecież to się robi przy chodzeniu za pokemonami. Co do pieniędzy to właśnie z zakupów tyle zarobili.

        • Reply
          Kropianka
          Mar 06, 2017 11:34 am

          Jak chcą zarabiać na grze, to niech zrobią płatną grę (myślę że sama opłata za grę ograniczyłaby nieco fake konta). Najbardziej chore w obecnych czasach jest tworzenie darmowych gier, za które ludzie płacą i cieszą się, że gry są darmowe.

      • Reply
        PrawdaBoli
        Mar 05, 2017 5:24 pm

        Kupowanie przeczy idei gry? Koleś dobry jesteś to właśnie dzięki temu że ludzie płacą na grę ona dalej jest ulepszana. Jeśli ktoś chcę niech kupuje a Ciebie chyba nie stać żeby wydać coś na grę dlatego tak piszesz a to co kolega napisał jest prawdą, sam wolę popracować dodatkowo w jakąś sobote kilka godzin i kupić sobie 2500 coinsów niż latać po gymach z których maks wyciągne 100 coinsów w dzień co zajmie tyle samo czasu jak nie więcej, nie mówiąc o tym że zanim dojdę do 5 to już któryś zostanie odbity dlatego swoje poksy wrzucam tylko w gymy z wysokim lv a odbijam tylko te z lv 8-10 gdyż z mniejszymi nie ma żadnej zabawy.

        • Reply
          Ricardogo
          Mar 07, 2017 4:38 pm

          Widzisz tym się różnimy, ja nie muszę pracować dodatkowo, aby kupić coinsy. Mimo to tego nie robię, Wolę wydać na podróże, których wynikiem przy okazji są regionalne poki.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 03, 2017 11:00 pm

    grupowe jakieś rzeczy to całkiem nie ma sensu każdy ma czas kiedy indziej, jedni rano drudzy popołudniu

    dobrze jest jak jest na niektórych gymach siedzą tygodniami do niektórych trzeba potrenować żeby dołączyć a inne odbić wrogiej drużynie i zebrać monety i każdy o innej porze aby sobie nie przeszkadzać, każdy odbierze swoje monety i wszyscy są zadowoleni

    • Reply
      Michal_tata
      Mar 03, 2017 11:15 pm

      U mnie właśnie tak się fajnie poukładało, ja rano lecę i zbijam gymy, później wracając widzę że są niebieskie a wieczorem czerwone. I znowu rano ja, szanujemy się i zawsze te 10 gymów wydoimy. Ostatnio niebiescy poczekali aż zbiję ostatni gym, zgarnąłem nagrodę i kiwnąłem im że już oki. Znamy się jak łyse konie mimo różnych gymów a rejestracje aut na pamięc haha

      • Reply
        Outlawek
        Mar 04, 2017 12:28 am

        Kiedyś było tak w mojej okolicy. To były piękne czasy. Aż łezka kręci się w oku. Mniej więcej wiedziałem, o której kończą obchód gracze z Instinct (Valor raczej nie zapuszczał się w moje strony trzymając się niepisanej granicy wytyczonej ulicami) i w którym miejscu (zwykle galeria handlowa), dawało się im czas na odebranie monet i potem samemu ruszało na podbój okolicznych aren. Na drugi dzień zabawa od nowa, z uśmiechem na twarzy. Potem przyszła zima, gracze wykruszyli się i zapanowała era botów, które w szybkim i krótkim czasie opanowują nie tylko okoliczne areny, ale również te dalsze. Czasem idę i tylko patrzę, jak co chwilę zmienia się obsada jakiejś areny, choć wokół żywego ducha. Kiedyś goniłem się z jednym takim botem między dwoma blisko położonymi arenami. Po czwartym razie odpuścił widząc, że nim doda się do jednej, jest zbijany z poprzedniej.

      • Reply
        BigMrAndy
        Mar 04, 2017 9:00 pm

        Mokotów jest obstawiony przez Instinct wzdłuż Puławskiej od Wilanowskiej do Pl. Unii i dalej Marszałkowska aż do centrum – prawie wszystko pod sufit… A chętnie bym się dostawił 😛

  • Reply
    Draco
    Mar 03, 2017 11:19 pm

    Jedyne co powinni zrobić z gymami to : 1.ograniczyć czas siedzenie w gymie np. Całkowity reset gymow co 30 godz.
    2. Dodać Daily bonus np. Za 7 dni z walka każdego dnia item do losowej zmiany ataków wybranego pokemona. Za 7 dni treningu item do podniesienia Cp dowolnego pokemona o np 2 lvl.
    3 wyeliminować errory

    • Reply
      xDeOx
      Mar 04, 2017 2:27 am

      Żeby jakkolwiek resetowali gymy, choćby raz w miesiącu o raz na tydzień to marzenia… Ostatnio we wro był zbugowany gym (prawdopodobne, że frajer na nim dostał bana, ale pewności nie mam) stał 3tygodnie. Pokemonami 300-2200 7lvl i nie dało się go ani podbić ani rozwalić, bo jak się dawało walkę to wywalał „error” i do mapy, ale to taki error, że potem już dopóki telefonu się nie zrestartowało to gra nie chciała się włączyć i działać^^

  • Reply
    Outlawek
    Mar 04, 2017 12:14 am

    Oby Niantic nie przekombinował i pamiętał, że spora ilość graczy to jednak samotne wilki, które nie chcą organizować się w grupy lub po prostu nie mają ku temu sposobności (brak znajomych, którzy grają w PGO, praca, inne obowiązki, różnica wieku, itd.). Mam nadzieję, że nowe rozwiązania, które wprowadzi Niantic nie sprawią, że pojedynczy gracze nie będą mieli, co szukać w arenach i pozostanie im już tylko monotonne łapanie Pokemonów.

    Niewątpliwie przydałoby się, aby została ograniczona maksymalna ilość aren, do których gracz może dodać swoje Pokemony. Jeśli nie do 5 (wiem, drastyczny krok), to do 10. Dodatkowo wprowadzić, że po określonym czasie (np. po 10 dniach) od umieszczenia w arenie, Pokemon byłby usuwany z areny zwalniając miejsce dla innych. Właściciel takiego Pokemona, który tak dzielnie bronił areny, byłby dodatkowo nagradzany – nie koniecznie monetami. Dzięki temu boty musiałyby więcej się nagimnastykować, a i większa liczba prawdziwych graczy miałaby okazję zaistnieć w arenach.

    • Reply
      Michel74PL
      Mar 04, 2017 8:47 am

      To usuwanie z dodatkową nagrodą po pewnym okresie byłoby oki.

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Mar 04, 2017 11:42 am

      boty i tak się nie gimnastykują tylko kisną w fotelach więc dla nich to tylko kliknięcie w inną arenę i już a dla samotnch graczy co biegają tam i z powrotem po arenach żeby zdobyć monety to jednak bardzo pomocne

  • Reply
    wytrych83
    Mar 04, 2017 2:36 am

    U mnie też jest problem z tym, że prawie całe miasto zalala niebieska fala. Dodatkowo do najblizszego stopa mam ok. 650m, a do gymu dobry kilometr. Kiedy ide lub wracam z pracy nie mam tyle czasu zeby go samemu odbic :/ Jakby pozwolili stawiac gymy w dowolnym miejscu to nie widze problemu – stawiam taki kolo bloku i wieczorami go obstawiam. Aktualnie nie jestem w stanie samemu ich odbijac bo nikt z moich znajomych z pracy nie gra w PGO, a o 5:30 jak ruszam do pracy to reszta ludzi jeszcze spi.

  • Reply
    Atmozis
    Mar 04, 2017 1:15 pm

    Zmiany, zmiany. Wypadanie rzadkich przedmiotów do ewolucji jest uzależnione od tego ile włożyłem kasy w grę, wczoraj kupiłem coiny za 25 złotych i dostałem Item do ewolucji onixa i jajo 10 km z pierwszego napotkanego pokestopa. Dziś kupiłem coiny za 50 złotych i sytuacja identyczna.sorry za offtop

    • Reply
      Laraya88
      Mar 04, 2017 3:01 pm

      Wykluczasz czysty przypadek? Uwierz, ze przedmiotom zdarza sie wypadac i bez pompowania kasy, i odwrotnie – znam takich, co to lekka reka pakuja jednorazowo w gre kilkadziesiat euro, a przedmiotow jak nie bylo, tak nie ma 😉 Mi do tej pory wypadly cale dwa.

      • Reply
        Atmozis
        Mar 04, 2017 3:53 pm

        Też mam mało 🙂 A wymieniać się pokami nie zamierzam jak wejdzie ta opcja 🙂 Z ciekawostek to powiem że mam porygona z 5 km jajka który ma lokalizację”,,” 🙂

        • Reply
          Laraya88
          Mar 04, 2017 6:25 pm

          Wymiany? Moze kiedys, na Taurosa, jako ze nie pociaga mnie Ameryka 😉 poza tym wymiany moglyby dla mnie nie istniec. Obstawiam, ze beda szalenie popularne wsrod dzieci – jak niegdys, za moich czasow, wymiany karteczkami do segregatora czy kapslami Tazo (kto pamieta, jak macalo sie Lays’y w sklepach?) 😉
          Pokemony zdobywam sama, przede wszystkim z jajek. W tej grze nie lubie chodzic na skroty. Przedmioty do ewolucji w koncu wypadna. Jak nie dzis, to za kilka dni, tygodni, moze miesiecy, nieistotne 🙂

          • Ricardogo
            Mar 04, 2017 8:25 pm

            Ameryka to nie tylko polityka i biznes maja kilka(dziesiąt-set) wspaniałych miejsc, a przy okazji w LA czy innym centrum można upolować parę poków. Nie mów nie jeśli nie spróbujesz – jako turysta, a nie robotnik ;). Bilet do LA od 2 tys zł. POLECAM

          • PrawdaBoli
            Mar 05, 2017 5:44 pm

            Jak dla mnie też mogło by nie być wymian a jedynie kto na nie czeka to ludzie chcący iść na łatwiznę, a tak właściwie po co wymieniać się z kimś wystarczy 2 konto na fake gps i można żadkie mocne poksy ze 100% iv połapać i te regionalne także, nie ma pewności że osoba z którą się wymienimy tak ich nie zdobyła.

          • Yorickai
            Mar 05, 2017 6:58 pm

            A ja osobiście wymiany bym chciał. Nie dlatego by zdobywać poki których nie mam a po to by móc oddać np nadmiar poków których niepotrzebuje. Przykład: kumpel mój ma z 5 golducków z czego każdy ma dobre IV jak i ataki. Ma praktycznie wszystkie możliwe poki poza regionalami oczywiście. Ja np mam kilka dobrych growlitów których mi szkoda wywalić. Gdyby była wymiana on pozbędzie się nadmiaru swoich ja swoich. Każdy zadowolony, że ma coś dobrego i bez chodzenia na skróty bo już wcześniej te poki mieliśmy. Wcale to nie jest „chodzenie na skróty” tylko normalna gra. Jeśli chodzi o zdobywanie poków których wcześniej się nie miało to cudza wola czy tak będzie robił czy też nie. Ja tego też nie będę robił ale inne wymiany jak najbardziej. Jestem całkowicie za wymianami.

    • Reply
      at3at3
      Mar 04, 2017 8:13 pm

      Potwierdzam, że miałam tak samo. Dostałam Item tuż po zakupie monet. Poprzedni – na pierwszy siódmy dzień po wejściu drugiej generacji. Potem długo nic. Ktoś tak jeszcze miał, żebyśmy mogli zweryfikować teorię?

      • Reply
        Kropianka
        Mar 06, 2017 11:42 am

        Ja ostatnio dostałam dwie kamienne korony, dzień po dniu, ale bez wydawania kasy.

        • Reply
          at3at3
          Mar 06, 2017 1:18 pm

          A dziś dostałam smoczą łuskę – znowu po wydaniu kasy. Czyli drugi raz taka sama sytuacja.
          Prezentu „bez okazji” jeszcze żadnego nie miałam… 🙁

          • Kropianka
            Mar 06, 2017 1:55 pm

            To ja łącznie dostałam 6 przedmiotów, a nie kupuję monet wcale.

      • Reply
        Euruvi
        Mar 06, 2017 12:07 pm

        Ja tak miałam. Od zmiany wypadł mi jeden item (pokestopami kręcę całkiem sporo), kolejny dopiero po zakupie coinsow

  • Reply
    xzy
    Mar 04, 2017 1:30 pm

    Wszystko spoko tylko po co tak uparcie walczyc z skanerami pokemon?to dzieki nim w zime wiele razy sie zachciało mi wyjsc na pokemony dzieki temu zlapalem kilka fajnych okazow ktorych normalnie nigdy bym nie zlapal np.snorlax albo alakazam.Naprawcie pokealert xd

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 04, 2017 2:25 pm

    Nosz szlag mnie jasny trafia z 20 min podbijałem prestiż gymu, żeby się wbić i w trakcie walki, a tu podczas walki dzieciaki leżące za krzakiem mi się wbiły, aż mnie strzela. Mam nadzieję, że przy zmianach jakie wprowadzą dodadzą coś a la pierwszeństwo do wbicia dla walczącego. Grrrrrrrrrrrr

    • Reply
      Atmozis
      Mar 04, 2017 3:51 pm

      Jesteś dobrym wujkiem 🙂

    • Reply
      Outlawek
      Mar 05, 2017 12:15 am

      Rzeczywiście przy podnoszeniu prestiżu też przydałaby się blokada, jak ma to miejsce w przypadku przejmowania aren.

      Problem zapewne leży w tym, iż prestiż – podobnie, jak zbijać arenę – może jednocześnie kilku graczy, czego radzę nie praktykować (pomińmy szczegóły). Oczywiście da się to rozwiązać. Wystarczy, by gra pozwalała na podnoszenie prestiżu tylko przez jednego gracza w tym samym czasie – wbrew pozorom ma to znaczenie. Gracz kończąc nabijanie punktów, czy to przechodząc cały trening, czy go przerywając, miałby około 30 sekund na dodanie do areny swojego Pokemona. Szkoda, że Niantic o tym nie pomyślał.

    • Reply
      PrawdaBoli
      Mar 05, 2017 5:56 pm

      Też mam z tym problem, jakiś czas temu podbijałem gym z lv 7 po kilku minutach podjechał samochód a w nim 2 osoby i cóż podbili te niecałe 2k ze mną i 1 z nic się wbił razem wbiliśmy 9 lv kolejny się wbił a z racji tego że na 2 tel. mogli patrzeć przy lv ile zostało nie mogłem wbić wcześniej. Oczywiście po wbiciu 9 poziomu i wrzuceniu swoich pokemonów odjechali a ja musiałem tyrać dalej do poziomu 10.

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Mar 04, 2017 4:08 pm

    Quagsire spotkałem dziś i nawet nie wiem kiedy ale dostałem kamień do ewolucji sun stone dzień po king’s rock więc nie wiem jak to z tymi kamieniami a wciąż brakuje dragon scale żeby zrobić kingdrę

    • Reply
      Euruvi
      Mar 06, 2017 12:11 pm

      Kingdra ma słabe cp, nie ma co się napalac. Mi poleciały dwie łuski i z tą drugą nie mam co zrobić. Z chęcią bym się wymieniła 🙂 może tu byłby potencjał do wymiany? Itemy zamiast pokow?

  • Reply
    domi
    Mar 04, 2017 4:11 pm

    lol

  • Reply
    volvo
    Mar 04, 2017 4:29 pm

    jest jakiś opis ile jest tych kamyków i do jakich poków które uzywać
    mam tylko dragon z kręcenia dni pod rząd

    • Reply
      Laraya88
      Mar 04, 2017 6:34 pm

      Prosze bardzo 🙂
      King’s Rock sluzy do ewolucji Slowpoke’a w Slowkinga oraz Poliwhirla w Politoeda.
      Z Sun Stone ewoluujesz Gloom w Bellosom i Sunkerna w Sunflore.
      Metal Coat przemieni Scythera d Scizora oraz Onixa w Steelixa.
      Dragon Scale przeksztalci Seadre w Kingdre, natomiast Upgrade – Porygona w Porygona 2 🙂

    • Reply
      Porsche Cayenne
      Mar 04, 2017 8:37 pm

      ktoś już o to pytał w poprzednim temacie i fakt, że mogliby to wrzucić gdzieś na górze strony do „niezbędnika gracza”

      sytuacja wygląda następująco:

      kings rock:
      poliwirl -> politoed
      slowpoke -> slowking

      sun stone:
      sunkern -> sunflora
      gloom -> bellosom

      upgrade:
      porygon -> porygon2

      dragon scale:
      seadra -> kingdra

      metal coat:
      scyther -> scizor
      onix -> steelix

  • Reply
    FarArcanine
    Mar 04, 2017 5:00 pm

    Droga Administracjo wypadałoby uaktualnić artykuły np. z przedmiotami.

    Szkoda, że nie ma opisu kilometrów na buddy dla cuksów albo dropów z jajek.

    • Reply
      volvo
      Mar 05, 2017 7:55 am

      cały niezbędnik jest nieaktualny

  • Reply
    Lanca616
    Mar 04, 2017 8:32 pm

    Gym 16000 prestizu a w nim tylko dwa poki, ktoś mi to wytłumaczy?

    • Reply
      Natrix77
      Mar 04, 2017 9:33 pm

      To proste. Ja jak podbiję Gyma, to powalczę jeszcze trochę, aby bardziej leniwi mieli już wyższy poziom i umieścili tam swojego pokemona. Korzystne dla obu stron- ja zyskuje potencjalne dłuższe utrzymanie się w Gymie, a leniwiec np. trochę coinsów bez wysiłku.

    • Reply
      a
      Mar 04, 2017 11:27 pm

      Nic niezwykłego. Pewnie ten słabszy pokemon w gymie był takim na którym łatwo podbijać prestiż i ktoś trochę wbił Ja też tak czasem robię. Gym mojego teamu miał 6k prestiżu i 3 poki wstawione. Na dole był Flareon 1500 CP, czyli kasztan, na którym łatwo prestiżować i w mniej niż 10 minut zrobiłem gyma 23k prestiżu z 3 pokami niewielkim wysiłkiem (kilka potionów dla Vapka 750CP).

    • Reply
      Kropianka
      Mar 06, 2017 11:44 am

      Ja kiedyś miałam czas to na jednym natłukłam 50k 🙂

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 04, 2017 8:54 pm

    A u mnie w mieście żółci górą. Nie ma mocniejszych niż my

    • Reply
      Stefcio2016
      Mar 05, 2017 6:44 pm

      Które to miasto? trochę jeżdżę po kraju i jak będzie mi po drodze to się dołączę do kilku gymów, bo w moich Starych Babicach i okolicach ciężko się utrzymać w gymie dłużej jak pół godziny. Mój rekord to sześć zbitych niebieskich (bo tylko takie są), ale jak zbijałem szósty to dwóch pierwszych już nie miałem.

  • Reply
    Zosia05
    Mar 04, 2017 10:54 pm

    Czemu pokemon drzewo-czirliderka jest dosłownie wszędzie skoro to 10tka?? Skoro chcą upowszechnić 10tki to niech pojawiaja się też inne a nie tylko drzewo Sadovoodooo

  • Reply
    Rad_Pol
    Mar 05, 2017 1:37 am

    Ja tam bym chciał by gra była bardziej jak świat z gier i anime. Gym na 3-4 graczy z liderem, zdobywanie mistrzostwa a przede wszystkim łapanie nowych dzikich za pomocą swoich już zdobytych itd eh takie tam mam marzenie

  • Reply
    marasPrudnik
    Mar 05, 2017 10:05 am

    u mnie zoltych mozna wyliczyc na palcach jednej reki,ale i tak jest dobrze;)
    co do kamykow to cukiereczki do onixa czekaja a kamienia jak nie bylo tak nie ma:/

  • Reply
    marasPrudnik
    Mar 05, 2017 10:09 am

    zrobilem slowpoke w slowkinga,mam jeszcze kamyk na porygona a le tu cukrow brak

  • Reply
    Atmozis