News 43

Nowa aktualizacja dla Pokémon GO!

niantic-logos-blackandwhite-820x420

Zgodnie z obietnicą Niantic po dwóch tygodniach udostępnia kolejną aktualizację opatrzoną numerkiem 0.35.0 dla Androida i 1.5.0 dla iOS. Co nowego przygotował dla nas deweloper? 

Niestety w kwestii nowego systemu namierzania pokemonów będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość, ponieważ nie zostanie on wprowadzony wraz z tą aktualizacją. Jest to raczej drobne udogodnienie oraz informacja, że twórcy nadal pracują nad nową „ekscytującą” zawartością. Tłumaczenie informacji przekazanej poprzez stronę pokemongolive.com:

Trenerzy,

Pokemon GO przechodzi właśnie proces aktualizacji do wersji 0.35.0 dla Androida oraz 1.5.0 dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej przedstawiamy zmiany wraz z komentarzem od naszego zespołu:

  • zaimplementowano system oceny pokemonów (ang. Pokémon Appraisal): Trenerzy mogą dowiedzieć się więcej o zdolnościach ofensywnych i defensywnych od swoich Team Liderów (Candeli, Blanche oraz Sparka), by określić który z pokemonów ma największy potencjał do walki;
  • nadal ciężko pracujemy nad wieloma ekscytującymi aspektami gry, które pojawią się w przyszłości; 
  • drobne poprawki dotyczące botów. 

Zespół Pokemon GO

Źródło: http://pokemongolive.com/en/post/ver-update-082216/

Kilka słów komentarza co do systemu oceny pokemonów (Pokemon Appraisal). W profilu swoich pokemonów do zakładki, gdzie do tej pory mogliście wybrać transfer lub dodanie do ulubionych, pojawi się także opcja oceny. W jaki sposób będzie ona przebiegać? Na ekranie zostanie wyświetlony lider reprezentujący wasz team, który w kilku zdaniach opisze swoje spostrzeżenia dotyczące danego pokemona. Według rozpoczętych już dyskusji na reddicie ukazane na ekranie podpowiedzi mogą mieć związek z IV i różnić się w zależności od jego poziomu. Poniżej galeria screenów z gry, które ukazują tekst dla pokemona o wysokim IV (podziękowania dla użytkownika reddita mirinfashion).


update pokemon go

2 3 4 5 6 7

Nowa funkcja wydaje się być pewną odpowiedzią na strony czy aplikacje ukazujące IV pokemonów. Jest to jedyna istotna zmiana oraz nowość w tej aktualizacji. Update jest udostępniany stopniowo w różnych krajach, tak więc w najbliższych godzinach możemy się go spodziewać także u nas.

 

 

43 Comments

  • Reply
    dzik
    Sie 23, 2016 9:10 pm

    mam nadzieję że informacja o botach dotyczy tylko i wyłącznie ich blokowaniu !!!

    • Reply
      Jacek
      Sie 24, 2016 10:28 pm

      Banują regularnie, ale czy zrobili w tym kierunku jakiś większy krok to chyba tylko oni wiedzą…

  • Reply
    Tarcioch
    Sie 23, 2016 9:50 pm

    Mam problem z aktualizacją. Moja wersja to nadal 0.31, w Play Store nie mam opcji „aktualizuj”, jest tylko „odinstaluj” i „otwórz” (a wersja w Store to już 0.33)
    Automatycznie się nie zaktualizowało, bo nie mam opcji „pogadanki” z liderem (oceny).
    Zapewne odinstalowanie i zainstalowanie gry rozwiązałoby problem ale wolałbym tego uniknąć.

    • Reply
      Tarcioch
      Sie 23, 2016 9:54 pm

      Dobra, uznajcie, że mnie tu nie było xD To jest 0.35, nie 0.33 xD
      Więc nieważne, wybaczcie xD

    • Reply
      Pikachu
      Sie 24, 2016 10:33 am

      przecież odinstalowanie i zainstalowanie to chwilka

  • Reply
    Tarcioch
    Sie 23, 2016 9:52 pm

    Ach, wybaczcie, Nie doczytałem ostatniej linijki. Rozumiem, że w Polszy jeszcze w tej chwili nie ma?

  • Reply
    Nox
    Sie 23, 2016 10:04 pm

    Oddajcie mi moje konto niantic!

    • Reply
      xxx
      Sie 24, 2016 6:09 am

      trzeba było nie oszukiwać….

  • Reply
    Klaksonism
    Sie 23, 2016 10:31 pm

    Aktualizacje już mam i szczerze mówiąc nie bardzo jest pożyteczna. 85% tekstów powtarza się w kółko a niczego nie wnosi do gry. Logiczne, że poks który ma cp 300 jest słabszy od tego z cp 1300 i tak samo w kwestii ataków wiec wydaje mi się , że mogli zrobić coś bardziej pożytecznego.

    • Reply
      Flegmatyk
      Sie 24, 2016 5:23 am

      Ty tak na poważnie? W końcu nie trzeba męczyć się kalkulatorami żeby ogarnąć statystyki pokemona. Wyższe CP to lepsze statystyki? Radzę zapoznać się z terminem IV.

    • Reply
      Foksi
      Sie 24, 2016 6:29 am

      Muszę to powiedzieć: bzdury piszesz. Może się zdarzyć że pok z 300CP będzie o niebo lepszy od poka z 1300CP jest tylko na niższym lvku. Po podbiciu go na taki sam lvl okaże się że ma aż 1500CP. Ta aktualizacja pozwala na taką właśnie ocenę pokemona bez trzecich programów.
      Pozdrawiam

      • Reply
        DamianBe
        Sie 24, 2016 2:52 pm

        Będziesz nierozsądny jak wydasz tyle stardusta na podbicie Pokemona z 300 do 1500 Cp

    • Reply
      Klaksonism
      Sie 24, 2016 7:54 am

      Ogólnie chodziło mi o to że analizując wszystkie atrybuty pokemona jesteśmy wstanie sami określić który da nam lepsze wyniki a ułatwienie jakie zaprezentowano w aktualizacji mogłoby być zastąpione np jaka kolwiek ilością gymów na wsiach. Czyli dostaliśmy coś bez czego sam dawałem rade.. ale widzę, że dla nie których była to czarna magia i wielu się przyda.

  • Reply
    Sirion
    Sie 23, 2016 10:59 pm

    http://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-appraisal
    Tutaj więcej pisze o tym nowym systemie oceny pokemonów.

  • Reply
    Ola
    Sie 24, 2016 3:06 am

    Lepiej by poprawili te uciekające po sto razy pokemony.

    • Reply
      Kamila
      Sie 24, 2016 8:42 am

      O właśnie. Bo to że uciekają ratatty i pidgeye z CP niższym niż 100 to jest śmiech na sali…

  • Reply
    ANT0NIX
    Sie 24, 2016 6:57 am

    co do nowej opcji po kliknieciu na nia powinno widac szczegolowe staty IV a na gorze jaki pokemon ma % i byloby idealnie a tak jest lipa, szczegolnie informacja jak duzego masz pokemona jest bez sensu…

  • Reply
    Marcin
    Sie 24, 2016 7:48 am

    Da sie zgłosić miasto zeby dodali pokestopy lub gymy?

  • Reply
    Hotaru
    Sie 24, 2016 1:16 pm

    Witam wszystkich Mam pytanie chcę kupić sobie monety, i zauważyłem że w grze w SHOP jest taka możliwość. I tu się pojawia moje pytanie czy jeśli to zrobię to stracę swoje konto?

    • Reply
      DamianBe
      Sie 24, 2016 2:58 pm

      Nie warto tracic na ta gre pieniedzy
      A tak na powaznie za zakup bezposrednio z gry monet nie stracisz konta.
      Inna kwestia jest taka, ze Niantic nie radzi sobie z banowaniem i zdarza im sie zbanowac tak o dla funu.

    • Reply
      Hitokagesama
      Sie 24, 2016 3:14 pm

      a niby jak masz je stracic?… kupujesz monety chyba ze grales nakiejs lewej apce lub noxie to niestety przedzej czy pozniej ci bana zaproponują 🙂

    • Reply
      Ja
      Sie 24, 2016 3:39 pm

      Jeśli jest taka opcja w grze to możesz być spokojny! To są tzw. mikropłatności, po dokonaniu kwota zostanie dopisana do Twojego rachunku, albo zdejmą Ci z konta

    • Reply
      pimpim
      Sie 24, 2016 4:52 pm

      Nie, dlaczego?
      Przecież to zwykłe mikropłatności w grze, jak w tysiącach innych. Zapłacisz prawdziwą kasą za wirtualne pieniądze i tyle.

    • Reply
      pokemontools.info
      Sie 24, 2016 10:30 pm

      Mieli by dawać możliwość kupowania monet po to, by blokować konta? Gdzie tu logika :p

  • Reply
    SMutny trener poków
    Sie 24, 2016 3:12 pm

    Ktoś może pomóc!!!!!??? Od premiery najnowszego patcha 0.35 próbując logować się przez konto google wyskakuje mi notka „Unable to authenticate” ;/ Co zrobić? Pytałem kolegów i ich logowało, pisałem także do supportu i napewno nie jest to ban. Jak to rozwiązać?

    • Reply
      enteroff
      Sie 24, 2016 9:37 pm

      mam to samo, brat sie normalnie zalogowal, a ja nie moge i kij go wie jak to naprawic -.-

  • Reply
    Rafał
    Sie 24, 2016 3:33 pm

    zauwazylem jeszcze jedna zmiane. Do tej pory Revive trzeba bylo uzywac tylko gdy nasz pokemon padl w walce o GYM innej druzyny, teraz takze gdy mamy go wstawionego do GYMU i ktos go nam zdejmie. Nie wiem jeszcze jak w przypadku podbijania expa na wlasnym GYMie.

    • Reply
      ReaperDgX86
      Sie 24, 2016 9:05 pm

      Niestety po treningu we własnym gymie też trzeba go użyć…

    • Reply
      Masek
      Sie 26, 2016 7:20 am

      Niantic w oficjalnej notce do patcha napisało, że pokemon zostawał z 1HP to był bug.
      „Fixed a bug that kept defeated pokemon at 1HP, these Pokemon will now return as fainted.”

  • Reply
    Spinacz
    Sie 25, 2016 7:14 am

    Na podbijanu prestiżu poki też umierają. Mam nadzieję że to nie zamierzony efekt uboczny updatu.

  • Reply
    Hotaru
    Sie 25, 2016 7:26 am

    Wszystkim wam dziękuję za pomoc

  • Reply
    Problematyk
    Sie 25, 2016 9:48 am

    Od weekendu mam dziwny problem. Gdy korzystam z WiFi to wszystko działa bez zarzutu. Wychodzę z domu i po jakimś czasie (czasami to 5 minut,czasami ponad godzina) gra się zawiesza i przy próbie zalaczenia mam ciągle taki ekran. W momencie podłączenia do WiFi od razu się uruchamia. Internet mam LTE z play,jeszcze dużo do wyczerpany limitu. Wcześniej takich problemów nie miałam. Miał ktoś coś podobnego? Macie pomysł z czego to może wynikać? Resetowalam telefon, odinstalowam grę i nic.

  • Reply
    matusiak91
    Sie 25, 2016 9:10 pm

    czy granie we 3 na gymie nieopowinno byc banowane?? szlem pare dni temu to trzech synkow walczylo przeciwko mojemu snorlaksowi we 3 naraz wiec jesli chodzi o to prosze o karania takich graczy bo to nie fair

    • Reply
      seba_0502
      Sie 26, 2016 12:25 am

      Serio? Nie wiesz ze można wspólnie z drużyną przejmować gymy i to właśnie o to chodzi w tej grze?

    • Reply
      Haha
      Sie 26, 2016 7:54 am

      To dziecko rozbawiło mnie do ŁEZ
      Moze lepiej zamiast grac w PG zabrać się za j.polski?

      Pracownik Niantic NA PEWNO przeczytał Twój post i zaraz zbanuje tych 3 „synków” 🙂

    • Reply
      Ejdzejj
      Sie 26, 2016 8:23 am

      Dlaczego ma być banowane skoro autorzy gry stworzyli taką opcję?? Sam wraz ze swoją Dziewczyną zawsze wspólnie walczymy o gym co uważam za wielki plus ze względu na możliwość połączenia sił.Z drugiej strony i tak obrona gymu w tej chwili jest słabo rozwiązana bo czy atakujący jest jeden trzech czy dwóch to i tak po chwili każdy obrońca przegrywa. Mogliby wprowadzić jakieś XP za czas przez jaki się broni gym wtedy jak najdłuższe utrzymanie się nabrało by większego sensu.

    • Reply
      trudny
      Sie 26, 2016 8:40 am

      To pilnuj terenu dookoła gym’u w promieniu 100 metrów i kijem odganiaj ludzi 😀

  • Reply
    MS
    Sie 26, 2016 9:30 pm

    Co jeśli nie zaktualizuję gry do tej nowe wersji, tylko będę grał dalej na 0.33? Mam wyłączone automatyczne aktualizowanie aplikacji i dopóki sam tego nie zrobię to mi się nie zaktualizuje. Można grać wciąż na starej? czy aktualizacja jest konieczna? Bo jej nie chcę ;d Może głupie pytanie ale jednak.