News 60

Nowa fala EX Raidów wypadkiem przy pracy?

exraidpass

Zapewne wielu z was już zdążyło zauważyć, że fala EX Raid Passów z wczorajszego wieczoru nie była zwyczajna. Pokemonowe grupy oraz konwersacje zalały screeny z zaproszeniami dotyczącymi gymów, które często są oddalone o setki kilometrów.

Jeżeli komuś wydawało się, że system EX Raidów nie może być gorszy niż jest to wczoraj Niantic udowodniło nam, iż na wiele jeszcze ich stać. O ile jakimś cudem ominęło was całe zamieszanie to spieszę z wyjaśnieniem.

EX Raid Passy otrzymało naprawdę wiele osób, ale jak się okazało często nawet nie kojarzą one danego gyma. W wyniku (prawdopodobnie) błędu zostały uwzględnione areny, z którymi dany gracz miał styczność nawet w zeszłe wakacje. Co ciekawe wystarczyło jedynie obrócić fotodyskiem bez ukończenia żadnego raidu, by zostać zaproszonym na EX Raid. Skończyło się to małą katastrofą dla wielu trenerów, bo otrzymali passy na gymy oddalone często o setki a nawet tysiące kilometrów, gdzie spędzali np. wakacje.

Niantic w swoim stylu postanowiło kompletnie milczeć. Nie wiemy czy to rzeczywiście błąd czy celowe działanie. Brak komunikacji jeszcze bardziej wzmaga zdezorientowanie graczy, którzy często nie mogą sobie pozwolić na dalekie wyprawy po Mewtwo. EX Raidy prawdopodobnie się odbędą, ale w przypadku tak nieobliczalnej firmy jaką jest Niantic ciężko to zagwarantować na 100%.

A jak było w waszym przypadku?

60 Comments

  • Reply
    Graski75
    Lut 07, 2018 12:57 pm

    Jak to jak w naszym przypadku. Tak samo ch….o. Ja dostałem dwa passy jeden na 13:00 250 km od Warszawy a drugi na 17:00 150 km do tego pierwszego. Znajomy dostał do Francji. LOL.

  • Reply
    Kaonashi
    Lut 07, 2018 1:13 pm

    Nie wyobrażam sobie jak bardzo musi być wkurzony ktoś kto dostał pierwszego expassa i jest np w Hiszpanii… zaproszenia są tak porozrzucane, że na niektórych gymach możne się nie uzbierać odpowiednia ilość osób, by ukończyć raid z Mewtwo. No chyba, że to nie będzie Mewtwo 😉

    • Reply
      trener-beginner
      Lut 07, 2018 1:46 pm

      trzeba być kompletnym cieniasem by tak pisać. wystarczą trzy konta i da się zrobić mewtwo

      • Reply
        Kaonashi
        Lut 07, 2018 4:31 pm

        Bierz pod uwagę, że nie wszyscy grają w to od początku, tylko np od miesiąca i nie muszą być takim koksem jak Ty 😉 + uważasz, że jeśli ktoś dostał zaproszenie na gym, który jest krzyżem przy drodze, bo go przekręcił jak przejeżdżał, to będzie w stanie znaleźć 3 osoby? Wątpię 😉

      • Reply
        evoLucjan
        Lut 07, 2018 8:50 pm

        Popatrz, popatrz ja tam jeszcze nie slyszalem zeby w polsce ktos zrobil we trzech. Jakie to trzeba miec poki zeby tego dokonac!?

        • Reply
          GnollPL
          Lut 07, 2018 9:59 pm

          12 Gyaradosów IV 100% z mrocznymi atakami. Brzmi łatwo 🙂

        • Reply
          AszKeczam
          Lut 08, 2018 3:36 am

          Zrobili i to w moim mieście, Bydgoszczy 😀
          3x40lvl, tyrki z bite/crunch, gyardosy z bite/crunch. 😉

        • Reply
          evoLucjan
          Lut 09, 2018 8:03 am

          A wiec jednak jestem z grupy tych cieniasów;-) nie mam nawet jednego gyaradosa 100, a gdzie tam dwanascie;-)
          Dobrze, ze przynajmniej tyrki mam to moze damy rade wieksza ekipa!?

        • Reply
          squallazPL
          Lut 09, 2018 8:40 am

          Brałem udział w tym triowaniu Mewtwo. Mam nagrany filmik.

  • Reply
    Benek
    Lut 07, 2018 1:17 pm

    Brak słów! Dostałem zapro na gyma oddalonego o 400 km i którego nawet nie mam zapisanego bo został zrobiony z pokestopa którym zakręciłem w maju ubiegłego roku.

  • Reply
    ddd
    Lut 07, 2018 1:21 pm

    taki frajer jak ja nie dostał zaproszenia nawet teraz :/

  • Reply
    rogal
    Lut 07, 2018 1:39 pm

    nie no powiem tak niantic udowadnia że robią śmiech na sali burdel na kułkach

  • Reply
    Torchic
    Lut 07, 2018 1:46 pm

    W dodatku wszystkie Raidy są o tej samej godzinie (dla innych stref czasowych, w tym samym momencie co u nas 13:00) na całym świecie.
    W ubiegłą sobotę już były problemy z serwerami a były jednocześnie 3 Raidy po około 60 osób, teraz znowu masy ludzi dostały zaproszenia ale nie na 3 Gymy tylko na 10 na tą samą godzinę. W skali światowej to będzie massakra.

    • Reply
      trener-beginner
      Lut 07, 2018 1:59 pm

      bulshit, ja mam na 17:30-18:15

    • Reply
      BloodyDG
      Lut 07, 2018 3:27 pm

      Ja mam na 17:30 🙂

    • Reply
      Trenerka88
      Lut 07, 2018 5:04 pm

      No nie do konca o tym samym czasie bo jeden pass mam na 13 a na drugim koncie na 16, dwa rozne miasta Polski.

  • Reply
    Lubrzan
    Lut 07, 2018 1:50 pm

    Dostałem ex’a na gym w Międzyzdrojach, byłem tam w lipcu. Nie mam pojęcia, co więcej robiłem na tym gymie poza przekręceniem dyskiem 😀
    Szykuje się 250km wycieczki w niedzielę 😀

    • Reply
      hon_jancke
      Lut 07, 2018 3:17 pm

      Żebyś się nie zdziwił jak dojedziesz i nikogo nie będzie… Też dostałem ex do gymu na jakimś zadupiu kilkaset kilometrów od domu.
      Ale wcale tak nie jest że Niantic strategią gry zachęca do Fly GPS, wcale a wcale…

      • Reply
        Lubrzan
        Lut 07, 2018 4:35 pm

        I tak miałem plan odwiedzić polskie morze zimą. Teraz po prostu wyklarował się termin 😉

    • Reply
      Sztach2137
      Lut 07, 2018 4:29 pm

      Morszczuk’s Memorial?

      Też dam dostałem Expassa, planuję robić niestety tego rajda na fake’u, ponieważ jestem biednym licbazystą 🙁

      (Mimo tego, że do Międzyzdrojów mam niedaleko, to i tak trochę jest)

      Mam nadzieję, że znajdzie się na niego ekipa

      Jakbyś chciał się skontaktować to odpisz czy coś 😛

  • Reply
    Robert
    Lut 07, 2018 2:15 pm

    To jeden z powodów aby dać sobie spokój z Pokemon GO.Firma nastawiona tylko na zysk,już nie ogarnia swojego produktu.Zamiast naprawić błędy w aplikacji dodają ich jeszcze więcej.

  • Reply
    Lost Pikachu
    Lut 07, 2018 2:28 pm

    Ja muszę przejechać 527km a,by dostać się na ex-raid. Dziękuję Niantic.

  • Reply
    Kot
    Lut 07, 2018 2:56 pm

    Dostałem Pass za Gym który zakręciłem chyba z 3 tygodnie temu, nie pamiętam bym robił tam Raid ale na szczęście gym jest tylko 2km ode mnie. Kolega z Los Angeles powiedział mi że największy cheater u nich w rejonie dostał Raid Pass na innym kontynencie w Australi a nigdy tam nie był w rl 😀 tak się kończy używanie fake gpsów >:3

  • Reply
    Haks
    Lut 07, 2018 3:07 pm

    Za malo placz
    Za duzo osob dostalo tez placz
    POLSKA!

    • Reply
      Ivrin
      Lut 07, 2018 3:49 pm

      Tylko tym razem nie chodzi o ilość. Co z tego, że jest dużo skoro wielu ludzi dostało na gymy oddalone o kilkaset kilometrów? To ewidentnie wina systemu a nie sprawa narzekania.

  • Reply
    Gekon321
    Lut 07, 2018 3:23 pm

    A ja dostalem zaproszenie do Tczewa 250 km samochodem

  • Reply
    nieruskiminformatykom
    Lut 07, 2018 3:30 pm

    mendy z Nian

  • Reply
    blanche
    Lut 07, 2018 3:41 pm

    A wiecie co jest gorsze? Gdy wszyscy inni gracze z Twojej grupy dostają EX Pass (a niektórzy nawet po 3 bo grają na 3 konta) a Ty dalej nie masz swojego pierwszego EX Passa…

  • Reply
    akima
    Lut 07, 2018 4:05 pm

    ale będzie śmiesznie, jak ktoś pojedzie te kilkaset km, a tam żadnego rajdu nie będzie, bo Niantic naprawi błąd 😀 dobrze, że ja nie dostałam nic w tym tygodniu, bo zdycham z gorączką i tylko bym miała doła, że nie mogę pójść.

  • Reply
    Makapaka
    Lut 07, 2018 4:53 pm

    Super robiłem raida 5 osób dostało tylko ja nie.

  • Reply
    Pokestrop
    Lut 07, 2018 5:15 pm

    A ja jeszcze nie dostałem ani razu ec passa o nawet wczoraj nie dostałem,a rajdy robie regularnie. Jak to możliwe?

    • Reply
      Osi
      Lut 07, 2018 5:44 pm

      Nie wiem jak to możliwe, ale łączę się z Tobą w bólu. Mam to samo.

  • Reply
    Rafafafaxd14NFZ
    Lut 07, 2018 5:39 pm

    U mnie na osiadlu dostało zaproszenie z 30 osób z czego nawet połowa nigdy tam rajda nie robiła a ja robiąc prawie dziennie tam rajdy mając złotą odznakę nie dostałem ;))) Genialna robota Niantic

  • Reply
    Gekon321
    Lut 07, 2018 5:45 pm

    Ja niestety muszę odpuścić bo w sobotę żona ma urodziny i w niedziele sie nie wyrwe szkoda mial bym druga szanse na mewtwo za pierwszym gonilem 120 km i niestety nie udalo mi sie zlapac wiec kto chce moge oddac mojego raidpassa hehe

  • Reply
    DACHOMEJ Puławy
    Lut 07, 2018 6:53 pm

    ja dostałem ex rida na gymie na którym w ogóle nie robiłem rajdu

  • Reply
    Ja
    Lut 07, 2018 6:55 pm

    Ja też nie dostałem mimo że moi kumple z którymi robię rajdy dostali i to 3 raz z rzędu ta sama sytuacja

  • Reply
    DACHOMEJ Puławy
    Lut 07, 2018 6:59 pm

    Ja robiłem rajdy na gymach np. w parku, lub przy urzędzie miasta a zaproszenie dostałem na gymm który jest na drugim końcu miasta, i nie pamiętam bym na nim robił rajdy
    11 luty widzimy się pod strażą Pożarna na wieży ćwiczeń

  • Reply
    Wataru
    Lut 07, 2018 7:26 pm

    Ja dostałem na gym w którym postawiłem poka chyba z rok temu i stego co się orientuję to 1/2 graczy w mieście tam dostała zbaczamy jak sobje poradzom serwery z 30 do 40 graczy na jednym gymje w tym samym czasie

  • Reply
    Alq
    Lut 07, 2018 7:39 pm

    Dostał ktoś zaproszenie na raid koło zamku w Krasiczynie? To nie dość że płatna lokacja to jeszcze do tego prawie 400 km od domu xD

  • Reply
    Sosenka
    Lut 07, 2018 9:23 pm

    Ja mam.na szczęście w Parku Jordana w Krakowie więc 20 minut jazdy i jestem heheh tylko muszę pomnik odnaleźć 😀

  • Reply
    GnollPL
    Lut 07, 2018 10:04 pm

    U mnie na szczęście dużo osób które dostały passy na Ex Raida to lokalsi, więc jest dobrze. Ale napisał do nas gość który mieszka 300 km od nas i też dostał passa, bo był u nas pół roku temu 🙂

  • Reply
    fucek
    Lut 07, 2018 11:09 pm

    Ja dostałem zaproszenie do Ustronia na 13 nastą 400 km od Warszawy A byłem tam 3 tygodnie temu.

  • Reply
    Guborringo
    Lut 08, 2018 12:43 am

    A ja dostałem na Hel… Prostownik pleców xD a ja z Olsztyna ;-;

  • Reply
    Zniesmaczony
    Lut 08, 2018 12:51 am

    Niech się w cztery litery pocałuje ta pseudo firma. Banda ćpunów

  • Reply
    Arni
    Lut 08, 2018 1:43 am

    I po co ten płacz zamiast jechać wezcie na fly GPS i po sprawie z reszta u mnie w miejscowości jak są raidy a jest na 6 kolo gyma a jak wchodzimy to robi się 14 wiec mi to tam nie przeszkadza ze ktoś jest na fly bynajmniej bossa łatwiej zbić

  • Reply
    Wiktor
    Lut 08, 2018 8:13 am

    A teraz Niantic łatwo posprawdza kto lata na daje GPSie 😉

    • Reply
      Yoda
      Lut 08, 2018 4:25 pm

      ciekaw jak to sprawdzi ? 😛

  • Reply
    Siwy218
    Lut 08, 2018 8:51 am

    No to ja tu jestem rekordzista 🙂 dostałem zaproszenie na Gym który jest w prostej linii ode mnie jakieś 3000 km! Egipt – Hurgada

    • Reply
      Siwy218
      Lut 11, 2018 11:27 pm

      Napisałem do Niantic że dostałem 3000km od miejsca zamieszkania i… W opowiedzi jako rekompensate dali mi 5 raid pass’ów

  • Ja dostałem do Łeby 🙂 to jedyne 700km . Byłem tam w ostatnie wakacjie.

  • Reply
    Masza i niedzwiedz
    Lut 08, 2018 9:56 am

    Ja na szczescie nie mam tego problemu bo mimo to ze mam mase zlotych odznak na gymach i sporo zrobionych raidow zwyklych i legendarnych to i tak ex pasa nie dostalem 😉

  • Reply
    onix