News 45

Nowe shiny, raid bossy i promocyjne boxy

shinfight

Wiele z eventów, które Niantic przeprowadzało do tej pory, zawierało w sobie pewien element „zaskoczenia” lub po prostu coś, o czym wcześniej nie wspominano. Tak też jest w tym przypadku.

We wczorajszym wpisie mogliście przeczytać tłumaczenie oficjalnej notki oraz informacje o wszystkich bonusach, które producent Pokemon GO w niej wymienił (http://pokemon-go.pl/news/czas-na-typ-walczacy/). Jak już pewnie część z was wie, wydarzenie z pokemonami typu walczącego w roli głównej przyniosło nam również kilka niezapowiedzianych atrakcji. Oto one:

1. Nowe shiny

Niantic kontynuuje tradycję wprowadzania nowych pokemonów w wersji shiny podczas ograniczonych czasowo eventów. Co prawda po evencie również będzie można je spotkać, ale to właśnie podczas wydarzeń tego typu, zwiększone spawny konkretnych stworzeń pomagają w polowaniu na shiny. Tym razem specjalne wersje kolorystyczne możliwe do zdobycia na dziko zyskały Meditite oraz Makuhita (i oczywiście ewolucje jeśli zdecydujecie się ewoluować te pokemony).

 

 

2. Nowe raid bossy

Niantic wprowadziło również tematyczne raid bossy na czas eventu. Poszczególne pokemony związane z typem walczącym znajdziecie w różnych tierach, poza tym w raidach występują również dotychczas spotykane stworzenia (eventowe raid bossy pogrubione):

  • Tier 1: Magikarp, Wailmer, Snorunt, Swablu
  • Tier 2: Combusken, Primeape, Exeggutor, Mawile, Sableye
  • Tier 3: Breloom, Hitmonchan, Hitmonlee, Machamp
  • Tier 4: Poliwrath, Absol, Aggron, Tyranitar
  • Tier 5: Latias

3. Nowe paczki

Nie musieliśmy długo czekać by w sklepie pojawiły się nowe promocyjne paczki. Tym razem nie były one wcześniej zapowiadane a promocje (głównie w kwestii raid passów) nie są tak dobre jak w poprzednich boxach.

Special Box Great Box Ultra Box
Raid Pass 6 9 15
Lucky Egg 2 6 15
Star Piece 2 6 15
Max Potion 5
Super Incubator 4
Cena 480 780 1480

Jeżeli wartość mają dla was przede wszystkim raid passy to po przeliczeniu ceny paczki na sztukę za raid pass płacimy kolejno (od najmniejszego boxa) 80, 86 i 99 monet. W ostatniej paczce otrzymujemy jednak najwięcej innych, dodatkowych przedmiotów przypadających na 1 raid pass. Jeżeli zaopatrzyliście się podczas poprzedniej promocji to ta zapewne nie przypadnie wam za bardzo do gustu.

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8gbg8x/shiny_makuhita/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8gbxjw/new_raid_boss_thread/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8gbg8x/shiny_makuhita/

45 Comments

  • Reply
    Jakec
    Maj 02, 2018 10:17 am

    Nowe shiny… Ja to mam do tego szczęście. Do tej pory złapałem aż… jednego poka w innym kolorze. Ech…

    • Reply
      Loki
      Maj 02, 2018 10:45 am

      Ja mam 11 shiny i niektóre się powtarzają ale za cholere magikarpi shiny nie mogę złapać 🙁

    • Reply
      kocur
      Maj 02, 2018 11:27 am

      jak złapałeś jednego to i tak więcej niż ja!

    • Reply
      Emi
      Maj 02, 2018 1:13 pm

      A ja żadnego 😉

      • Reply
        Karolina z Obłuża
        Maj 02, 2018 9:04 pm

        Ja też. Mimo, że posiadam 27 level. Może teraz się uda, w Gdyni pełno meditite.

    • Reply
      Wciąż bez shiny gyaradosa :(
      Maj 03, 2018 2:51 pm

      Bez powtórek mam 7 shiny, Dragonite,Venusaur, wailord, lugia, raichu, ampharos, hariyama. Szansa na shiny jest bardzo mała, podczas eventów o wiele wyższa i to wtedy należy polować najwięcej. Ja też nie miałem farta do shiny poków, mój pierwszy shiny wpadł dopiero podczas drugiego community day. Choć najbardziej zależy mi i tak na shiny gyaradosie, a złoty karpik mnie omija. Ale już po kolejnym dzisiaj wyklutym shiny mianowicie makuhicie liczę że w końcu tego stworka utrafię. Powodzenia

    • Reply
      MV
      Maj 19, 2018 1:10 pm

      Ja nawet jednego nie złapałem. :u

  • Reply
    Wojci3ch
    Maj 02, 2018 12:30 pm

    GDLEWRSX 🙂 5 razy jeszcze można uzyć 🙂

  • Reply
    Ananas26
    Maj 02, 2018 3:09 pm

    Wie ktoś może czemu po zakończeniu każdego field research’a i odebraniu nagrody wyskakuje profesorek i „mòwi” mi to, co w 7 day breakthrough? Potem pojawia mi się skrzynka do otwarcia, a po zamknięciu okienka z questami wracają normalne pieczątki. Jakiś bug? Nie mam żadnych aplikacji trzecich, nie cheatuję, nie zmieniam stref czasowych.

  • Reply
    Lirt
    Maj 02, 2018 6:48 pm

    Dawajcie też zawsze foto shiny ewolucji, w necie pełno fanartów i innych bzdetów więc niewiadomo czemu ufać.

  • Reply
    Gruboringo
    Maj 02, 2018 8:32 pm

    Do tieru 5 zapomniałeś dodać latiosa (którego JESZCZE w Europie nie ma ale będzie niedługo) i o Mewtwo. A tak to przydatny artykuł!

  • Reply
    Ania85de
    Maj 02, 2018 9:40 pm

    Ja tez tak mam. Same pieczatki.

  • Reply
    skelaxd
    Maj 02, 2018 9:49 pm

    same paczki dupne bo by dali chociaż wiecej passów
    nie opłaca sie kupować czekam na lepsze myśle ze mi wystarczy 120 pasów do nastepnych paczek jezili chodzi o shiny karpia to mam rekord jako 1939 sie trafił

  • Reply
    Levy
    Maj 02, 2018 9:50 pm

    Zdjęcie z shiny makuhita i ponad 4mln stardustu… Albo gracz nic nie ulepszał albo bot albo jakiś mega maniak co kupę kasy wydał i non stop biega i łapie. Jakie macie teorie? Ja gram od 10.2016 i najwięcej udało mi się uzbierać 2mln. Później poszło i teraz mam średnio około 500 tyś. Pozdrowienia.

    • Reply
      bart
      Maj 02, 2018 11:32 pm

      haha jakie teorie spiskowe , 4 miliony to bardzo mało , zobacz youtuberów ze stanów (którzy dostają zaproszenia od PGO) mają stardast w dziesiątkach milionów.
      1milion pyłu w 1 dzień challenge -> https://www.youtube.com/watch?v=mcWhjDf7K7Y

      To nie są początki gry gdzie dostaje się 100 pyłu za poka tylko można mieć i 1tyś pyłu za 1 poka.
      Na początku 37lvl miałem 3miliony ale sporo wydawałem po drodze. Dziewczyna nie wydaje nic gra hobbystycznie i na 30lvl nie łapiąc prawie poków ma 700 tyś pyłu.

    • Reply
      evoLucjan
      Maj 03, 2018 6:54 am

      To fakt ostatnio widzialem wyniki jakiegos youtubera to zrobil 1.7mln w dzien jak byl bonus 3x stardust ale tego dnia wyklul ponad dwiescie jaj i okolo 50km zrobil

      • Reply
        Fendi
        Maj 03, 2018 4:26 pm

        WHAT THE SHIT

        • Reply
          evoLucjan
          Maj 03, 2018 9:21 pm

          Tak już jest, zapaleni gracze około 1 mln stardusta potrafia wyciagnac prawie codziennie.

        • Reply
          evoLucjan
          Maj 04, 2018 7:18 am

          Ja jednak musialem zweryfikowac to co pisalem o tym wyniku, to exp bylo 1.75 mln przez 24h, stardusta „TYLKO” 1.35 mln.

  • Reply
    Ania85de
    Maj 02, 2018 10:25 pm

    Moze mi ktos wyjasnic czy w specjal zbiera sie teraz tylko pieczatki, czy moze sa jakies zadania do wykonania? Ja mam tylko pieczatki.

  • Reply
    Trenersimon2006
    Maj 03, 2018 8:42 am

    Mam 29 lvl i nic… A w evencie złapałem 21 wilmerów i policzcie z 157 candy do makigarba
    teraz mam 388 ile makigarbów złapałem??? Z painapem

    • Reply
      bori
      Maj 03, 2018 1:04 pm

      21 wailmerów? to ty z domu nie wychodziłeś?

      • Reply
        Tom
        Maj 03, 2018 6:14 pm

        Dokładnie. Zawsze irytują mnie gracze którzy biadolą, że tak mało mają czegoś. Jak nie masz czasu w życiu na grę to nie biadol, że tak słabo Ci idzie. W tą grę grają ludzie mobilni, otwarci na pokonywanie dystansów i otwarci na nowe tereny. Jak Ci nie idzie, znaczy że się nie nadajesz do grania w taką grę i tyle.

  • Reply
    Trenersimon2006
    Maj 03, 2018 5:31 pm

    Miły resp na osiedlu

  • Reply
    Trenersimon2006
    Maj 03, 2018 10:51 pm

    Jak się nie nadaje to poco nabiłem 1059 km, złapałem 3329 pokemonów,zakręciłem 3569 pokestopami
    ,wyklułem 288 jajek i walczyłem 259 razy na gymie.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Maj 04, 2018 7:02 am

      Od kiedy grasz?

    • Reply
      bart
      Maj 04, 2018 9:12 am

      Przez ponad 10 miesięcy złapałeś tylko 3300 poków ? ;p to łapiesz chłopie tylko 10 poków dziennie tyle co jest średnio przy 1 pokestopie.

    • Reply
      Wojci3ch
      Maj 04, 2018 9:51 am

      ja gram od 21 wrzesnia zrobione 1900km złapane 14k poksow prawie 600 jajek 36lv

    • Reply
      DawidPolakL
      Maj 04, 2018 10:13 am

      5119 km,30112 złapanych poków, 23171 pokestopów, 1267 jaj,3899 walk na gymie. Teraz sobie porównaj

  • Reply
    florian
    Maj 04, 2018 10:13 am

    To nie zawody 😉

    • Reply
      bart
      Maj 04, 2018 10:19 am

      nie zawody, ale jak łapiesz 10poków dziennie i płaczesz że nie masz wszystkich shiny to chyba coś jest nie halo ?

      • Reply
        florian
        Maj 04, 2018 10:55 am

        Ja nie płaczę, osobiście gdzieś mam shiny. Dobrze wiesz, że można złapać jednego i akurat trafi się ten chory i brzydki :] To jest losowe, możesz złapać 500 i nie trafisz.

    • Reply
      Fendi
      Maj 04, 2018 12:37 pm

      Niestety niektorzy tak to traktują.. Moglbym napisać ile km nabiłem.. Ile poków wyklulem.. Ale nikogo to nie obchodzi

      • Reply
        DawidPolakL
        Maj 04, 2018 2:03 pm

        Na tym polega przecież frajda z gry. Często na rajdach ludzie pokazują sobie jakie mają poki, medale itp. To jest jedynie dzielenie się swoimi doświadczeniami. Mnie np interesuje czy przykładowo gracze z dużych miast też musieli zrobić tyle kilometrów co ja mieszkający w małej pipiduwie. To przecież forum dla graczy po go więc odpowiednie miejsce do takich wpisów.

  • Reply
    lambler
    Maj 04, 2018 2:25 pm

    Ja na wiosce gdzie są dwa gymy i 7 pokestopów żeby wbić 40 wydeptałem prawie 5 000 km złapałem 40 000 Pokemonów w tym mam 20 shiny a unowna jeszcze w życiu nie widziałem chyba że w gymie.

  • Reply
    AweQes
    Maj 04, 2018 6:08 pm

    2.655.5km , 13.479Pokémonów złapanych , 629Hatch eggs, 19tyś14pokéstopów , 36i pół LVL 😉

  • Reply
    W
    Maj 04, 2018 10:26 pm

    Gdzie w Poznaniu jest największa szansa na Shiny Makuhita i/lub Meditite?. Bo łapałem na cytadeli i narazie nic

  • Reply
    AgaSoLu
    Maj 06, 2018 3:46 pm

    Hej,czy w Gdańsku ktoś będzie polował na Latiasa w ten wtorek? 😉

  • Reply
    sempaje
    Maj 08, 2018 1:08 pm

    ..a mnie się dzisiaj, z dwójeczki,shiny Poochyena pojawiła: vivat!!( dopiero 3-ci shiny..;))

  • Reply
    RexHunterson
    Maj 10, 2018 8:14 am

    Dużo zależy od lokalizacji. Park Śląski to akurat idealne miejsce. Jeszcze dołożyć do tego rower i shiny gwarantowane. Mi na przykład cztery dni temu trafiła się makuhita shiny, trzy dni temu weilmer shiny, a dwa dni temu meditite shiny, lecz ten ostatni ma aż 10 cp. Wszystko w parku. Rower ma tylko jedną wadę, nie wykluwa się tyle jaj co osoba pieszo spacerująca.

  • Reply
    W
    Maj 12, 2018 9:30 pm

    Jest tu ktoś z Poznania kto złapał shiny Meditite? Bo ja za cholerę nie mogę trafić

    • Reply
      Mary
      Maj 13, 2018 1:00 am

      Jest. Całkiem przypadkowo, pętla 82 na Kosmonautów 4.05. Bardzo kiepski, jeden jedyny na miliard złapanych :))

  • Reply
    W
    Maj 13, 2018 10:51 am

    Kiedy zlapany?

  • Reply
    Dogz20
    Maj 15, 2018 10:53 am

    A ja dzisiaj złapałam Shiny Swablu przy parku bródnowskim w warsawie jak autobusem jechałam.