News 24

Nowości i migracje w Pokemon GO!

update obrazek

W kolejnej aktualizacji ujrzymy ciekawą zmianę dotyczącą zdobywanych medali za łapanie określonych typów pokemonów. Nie jest to wymarzony przez wszystkich update zawierający nowy system namierzania czy wymiany, ale kto wie, może Niantic jeszcze nas zaskoczy? 

Poniżej możecie przeczytać oficjalną informację z serwisu pokemongolive.com, która przybliża nadchodzącą nową funkcjonalność:

Zdobądź nowy bonus za łapanie, który zwiększy twoje szanse na schwytanie rzadkiego pokemona.

Trenerzy,

Chcemy zdradzić wam kilka informacji na temat funkcjonalności, która już niedługo pojawi się w Pokemon GO. Dodajemy funkcję, która zapewni wam bonus do szansy na złapanie pokemona, a jego źródłem będą zdobywane przez was medale otrzymywane za złapanie określonej liczby pokemonów danego typu (osiągnięcia Kindler, Psychic, Gardener, etc.). Te nowe bonusy już niedługo dadzą wam większą szansę na złapanie pokemona określonego typu. Dla przykładu, im wyższy posiadacie stopień medalu za osiągnięcie Kindler (liczba złapanych ognistych pokemonów przyp. red.), tym większy będzie wasz bonus do łapania pokemonów typu ognistego takich jak np. Charmander, Vulpix czy Ponyta.

Trenerzy mogą wypracowywać wyższy bonus poprzez łapanie wielu pokemonów tego samego typu. Jeśli pokemon ma więcej niż jeden typ, twój bonus będzie średnią dwóch bonusów dla każdego z tych typów. Dla przykładu, Pidgey posiada typ normalny oraz latający. Twój bonus będzie więc średnią bonusu, jaki posiadasz dla typu normalnego oraz latającego.

Spodziewajcie się nowej funkcjonalności już niedługo!

Zespół Pokemon GO

pokemongoupdate

Cieszyć może fakt, że w końcu doczekamy się jakichkolwiek przywilejów wynikających ze zdobywania medali. Nieznane są jednak wartości bonusów, jakie dany stopień medalu przyniesie. Może się wiec okazać, iż każdy kolejny poziom będzie dawał 1% szansy więcej na złapanie pokemona, co byłoby niestety dość symbolicznym ułatwieniem. Jest to jedynie gdybanie, bo na potwierdzenie będziemy musieli zaczekać, aż ciekawscy gracze zajrzą w kod aktualizacji po jej udostępnieniu.

Ubiegła noc była także zaskakująca pod innym względem. Użytkownicy na całym świecie odnotowali kolejną migrację nestów, która wydarzyła się około półtora tygodnia po ostatniej fali zmian w tej kwestii. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej spodziewano się takich przesunięć w okresach niemal zbliżonych do miesiąca. Trudno powiedzieć, czy od teraz Niantic będzie regularnie dokonywać przetasowań spawnów przy tak krótkich przerwach. Tak jak ostatnim razem, zmiany są prawdopodobnie całkowicie losowe.

Przy okazji aktualizacji serwerów Niantic po raz kolejny wzmocniło także bariery uniemożliwiające działanie skanerów i grę na telefonach z rootem. W przypadku nietypowego sygnału odebranego przez serwer możecie zostać poproszeni o wypełnienie tzw. CAPTCHA, które jest wam bliżej znane jako zabezpieczenie antybotowe polegające na kliknięciu wyznaczonego pola czy wybraniu kilku obrazków z całej puli. Jak się domyślacie skutecznie utrudniło to działanie kont używanych do automatycznego skanowania, ponieważ zatrzymuje je właśnie bariera stworzona przez CAPTCHA. Swój update otrzymał także system SafetyNet, który niektórzy z graczy zdążyli wcześniej obejść, tak by cieszyć się grą na zrootowanym telefonie. Po zmianach w SafetyNet obecne metody zawiodły i wykryte obejście zostało skutecznie załatane.

24 Comments

  • Reply
    AntyHaker
    Paź 06, 2016 6:56 pm

    Nosz kurde. Tyle co sobie ogarnąłem granie na roocie, to znów to poblokowali …

  • Reply
    Sirion
    Paź 06, 2016 7:18 pm

    Bzdura, nadal działa gra na zrootowanym telefonie. To co nie działa to Xposed.

  • Reply
    mirk
    Paź 06, 2016 7:19 pm

    Co jest nie tak z rootem na telefonie, że tak to tępią? Przecież niektóre telefony mają roota już przy zakupie???

    • Reply
      jakoushirou
      Paź 06, 2016 11:40 pm

      Pewnie jest to skutek uboczny próby blokady gry na emulatorach.

  • Reply
    Dyziom
    Paź 06, 2016 7:57 pm

    Wczoraj o 14tej naszego czasu się to stało, na poznańskiej cytadeli
    Squirtle->Ponyty->Magnemity.

    Poza tym na fejsie bluestack(emulator androida) znowu ludzie się żalą na brak możliwości gry

    • Reply
      Sirion
      Paź 06, 2016 9:41 pm

      I niech się żalą ;p chcesz grać w PoGo? ściągnij spocony podkoszulek i wypad na dwór 🙂

  • Reply
    Instinct
    Paź 06, 2016 10:43 pm

    Panowie ja uzywam rota do odinstalowania aplikacji wbudowanych w system,nastenie usuwam roota i dziekuje.Dobrze ze to na prorytet obrali a nie ulepsznie gry, co lepiej wam powiem ze ludzie ktorzy maja konta ptc niech zmieniaja haslo bo ja juz mialem wlamanie, szybko nasczescie zareagowalem i duzych strat nie ponioslem. Na stronie glownej powinna znalesc sie ta informacja ze serwery ptc zostaly obrobione z hasel.

  • Reply
    ~~~
    Paź 06, 2016 10:54 pm

    Mogłby mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z fioletowymi jajkami??

    • Reply
      Dario
      Paź 07, 2016 9:01 am

      Majtki pewnie farbują

    • Reply
      Purpurowy
      Paź 07, 2016 9:32 am

      Nie ma fioletowych jajek

    • Reply
      jakoushirou
      Paź 07, 2016 7:16 pm

      Pewnie chodzi o Lucky Egg. 200% exp na 30 min.

      • Reply
        ~~~
        Paź 09, 2016 2:32 pm

        Nie. Lucky egg jest biały, kolezko. Pytałam o fioletowe jajka, już sie zdążyłam dowiedzieć, ze to fejk. Na 21 levelu wiem, co to lucky egg…

        • Reply
          jakoushirou
          Paź 09, 2016 7:05 pm

          Koleżanko, chciałem pomóc, a ciężko jest skoro chodziło o coś co nie istnieje;)

  • Reply
    mario
    Paź 07, 2016 9:52 am

    Dobrze że blokują. Bo zaraz ktoś gra na emulatorze albo bocie bo chce być lepszy od innych, nabija level i nic nie robi przy tym, nie ma tak dobrze niech się pomeczy jak wszyscy bo jaki jest wtedy sens grać? Psuje tylko dobrą zabawę innym.

  • Reply
    polonez
    Paź 07, 2016 5:40 pm

    kolejna „bardzo przydatna nowość” jak typu normalnego czy latającego (pidgey) których jest pełno wszędzie będzie można je jeszcze łatwiej złapać nie wiem po co (w odznakach mam już ponad tysiąc tego typu pokemonów złapanych) a typ np stalowy (mam ledwo 20) i tak będzie trudno złapać – gratuluję głupoty i gdyby był Nobel w tej dziedzinie twórcy na pewno dostaliby

  • Reply
    tomek197433
    Paź 08, 2016 10:29 am

    ciekawe co dadza za medal 1000km wychodzone albo 500wyklutych jajek ????

  • Reply
    jakoushirou
    Paź 08, 2016 12:44 pm

    Jestem w podróży i użyłem incense, z dala od cywilizacji i w aucie. No i pojawiło się 28 pokemonów, m.in. Abra i Psyduck.
    Wszystko fajnie, ale mimo, iż nie mal każdy rzut był nagrodzony great throw, każdy pokemon wydostać się z pokeballa (rzucałem nawet ultra balle z Berry) i uciekł. KAŻDY! Niedość, że zmarnowałem rzadkie incense, 28 różnych pokeballi i Berry, to zmarnowałem 30 minut swojego życia na wk*rw.
    Nawet Oddish 15 CP po rzucie excellent.
    WTF!??

    • Reply
      Zirael
      Paź 08, 2016 4:54 pm

      Twórcy gry softbanują osoby które używają incense w trakcie jazdy samochodem. A soft ban objawia się m.in. tym, że każdy pokemon ucieka po pierwszym rzucie nawet jeśli użyjesz Razz Berry, Ultra Balla i rzut będzie Excellent. It is known. 😛

      • Reply
        jakoushirou
        Paź 08, 2016 8:19 pm

        It wasn’t known for me!
        Masz jakieś info o tym?, w sierpniu jeszcze było ok.
        Skoro jest taka zasada to myślę że powinno być o tym info tutaj..

      • Reply
        eetam
        Paź 10, 2016 6:12 pm

        Wczoraj siedząc pod knajpą w centrum Warszawy miałem to samo, po pierwszym rzucie wszystko uciekało. Zamiast złapać Arcanita pozbyłem się nadmiaru piłek oraz ostatniego smroda..

  • Reply
    szakal
    Paź 08, 2016 5:27 pm

    Super niech dają bonusy za medale, wszystkie mam na full dzięki botowi.