News 51

Nowy event i EX raidy w Polsce!

event

Wczorajsze narzekania chyba przyniosły skutek – Niantic zapowiedziało właśnie nowy event a testy EX raidów wyszły poza USA i Japonię.

Na pierwszy ogień zapowiedziane niedawno wydarzenie z oficjalnej notki na pokemongolive.com:

Trenerzy,

Wraz ze zbliżającymi się chłodnymi, jesiennymi wieczorami na półkuli północnej i słonecznymi dniami wiosny na półkuli południowej, uznaliśmy, że to doskonały moment aby świętować nadchodzącą równonoc w grze. Nowe pory roku oznaczają nowe przygody!

Od 13:00 czasu PDT 22 września (22:00 czasu polskiego) do 13:00 czasu PDT 2 października 2017 (22:00 czasu polskiego) będziecie mieli szansę na zdobycie podwójnej ilości Stardustu za łapanie pokemonów i wykluwanie jajek. Podczas swoich wypraw warto odwiedzić lokalne PokeStopy i Gymy by zebrać specjalne jajka 2km, które mają szansę na wyklucie takich pokemonów jak Chansey, Mareep, Larvitar i nie tylko. Będziecie także mogli kupić specjalne paczki w sklepie, jakie będą zawierać przedmioty takie jak Lucky Eggi, Lure Module i nowe Super Incubatory, które wykluwają jajka 1,5x szybciej!

Rejestrowanie nowych pokemonów w pokedexie podczas tego ograniczonego czasowo świętowania pozwoli wam zdobyć trzy razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle. Tak więc będzie to dobry czas na walkę z legendarnymi pokemonami odkrytymi w regionie Johto. Nie zapomnijcie, że Raikou, Entei i Suicine odbędą podróż do innych regionów świata 30 września, tak więc walczcie z tymi legendarnymi pokemonami póki możecie!

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

  • Podwójny Stardust za łapanie i wykluwanie pokemonów;
  • Specjalne jajka 2km, które będą zawierać Chansey, Mareepa, Larvitara i inne rzadsze pokemony;
  • W sklepie pojawią się specjalne przecenione paczki z Lucky Eggami, Lurami oraz nowymi Super Incubatorami;
  • Nowe Super Incubatory powodują, że dystans wymagany na wyklucie jajka skraca się o 1,5x;
  • Za nowe wpisy w pokedexie otrzymamy 3x więcej doświadczenia – bonus dobry dla graczy, który zostały wpisy do uzupełnienia.

Drugi news jest równie ekscytujący – EX raidy zawitały do Polski! Na razie tylko na sponsorowanych gymach w Warszawie (galerie handlowe sieci Unibail-Rodamco), ale zdecydowanie jesteśmy coraz bliżej światowej, oficjalnej premiery Mewtwo.

21761498_1682023735155717_4314486652134428435_n

Źródło: http://pokemongolive.com/en/post/equinox2017

51 Comments

  • Reply
    FoxMan
    Wrz 20, 2017 5:07 pm

    W takim razie będzie się trzeba pozbyć wszystkich jajek co są w magazynku i nie kręcić stopami do eventu 😉

  • Reply
    Ricardogo
    Wrz 20, 2017 5:28 pm

    F U dla biedot ochłapy, cieszcie się!!!! 2$ za minutę.

  • Reply
    Czasownik
    Wrz 20, 2017 5:29 pm

    Bieda

  • Reply
    chachi
    Wrz 20, 2017 5:38 pm

    po co podwójny stardust jak nie ma sensu powerupować pokemonów po zmianach w gymach…

  • Reply
    TomFL7
    Wrz 20, 2017 6:20 pm

    A jednak event, w chwili gdy dziś było marudzenie na sfrustrowanie grą. Zawrotny to on nie jest, ale miło że jednak Niantic coś dało poza tymi raidami. No i jak dobrze, że 4 nowe ewolucje poczekały 🙂

  • Reply
    Buu
    Wrz 20, 2017 7:07 pm

    Ja bym sie cieszyła jakby zrobili weekend chociaż z regionalnymi !

  • Reply
    Uszatek
    Wrz 20, 2017 7:56 pm

    Widzę że tradycja narzekanai przez Polaków nadal jest silna… Czasami mam wrażenie, że co by się nie działo, Polacy i tak ludzie będa narzekać.

    Ja tam się cieszę, zarówno z eventu jak i z EX raidów. Podwójny gwiezdny pył to jest właśnie to czego było nam trzeba – po tylu legendach nie było czym ich ulepszać. Zaś co do EX raidów – może w końcu przynajmniej część legend będzie naprawdę LEGENDARNA, w sensie nie tylko dobra, ale i rzadka/trudna do zdobycia. Bo nie oszukujmy się, w przypadku gdy każdy bardziej aktywny na raidach gracz ma po 50 sztyk każdej legendy, ciężko nawać je „legendarnymi”/rzadkimi.

  • Reply
    Das
    Wrz 20, 2017 8:34 pm

    Świetnie, mi zostały 3 wpisy do pokedexu ale stardust się przyda. No i te jajka też nieźle. Faktycznie trzeba kręcić tylko na gymach

  • Reply
    Gracz
    Wrz 20, 2017 8:41 pm

    Kicha, event zrobiony tylko po to żeby nabyć kasy za jajka.

    „Za nowe wpisy w pokedexie otrzymamy 3x więcej doświadczenia”

    Taki bonus po kilku miesiącach od wprowadzenia ostatniej generacji?
    To było by dobre tydzień czy miesiąc po wprowadzeniu 3 generacji a nie teraz,
    kiedy zdecydowana większość graczy ma kompletne lub prawie kompletne pokedexy.
    Żeby chociaż był bonus do XP za zwykłe ewolucje albo zmniejszenie kilometrów za jajka….

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Wrz 20, 2017 8:42 pm

    Czyżby trz3cia genka?

  • Reply
    Das
    Wrz 20, 2017 9:13 pm

    Przeczytałem oryginalny news i specjalne jajka będą nie tylko w gymow ale także z normalnych pokestopow. Źle tlumaczycie

  • Reply
    Ags
    Wrz 20, 2017 9:32 pm

    A z tych gymów i pokestopów bedą leciec tylko 2 km jajka, czy 5 i 10 też?

  • Reply
    Loner
    Wrz 20, 2017 9:42 pm

    A podwójny exp gdzie? 😡

    • Reply
      a
      Wrz 20, 2017 11:43 pm

      Myślę, że na Halloween odpalą jakiś konkretny event.

  • Reply
    Blazus
    Wrz 21, 2017 4:31 am

    3 gen. Wi-Fi w powietrzu coś tak czuję jak mojego porannego baka

  • Reply
    at3at3
    Wrz 21, 2017 10:19 am

    „Łowiecki” i Larwiaki + dust to dla mnie wystarczający powód do radości i już się nie możemy doczekać (zwłaszcza, że mąż ma tu „braki kadrowe” w pokedexie, a ja straszny deficyt pyłku).
    Podoba mi się, że nie dają za dużo na raz, tylko dawkują nam drobne przyjemności.

  • Reply
    jeszcze gram
    Wrz 21, 2017 10:48 am

    skoro podobają Ci się drobne przyjemności to mąż ma chyba nie tylko „braki kadrowe” 🙂

    • Reply
      at3at3
      Wrz 21, 2017 11:56 am

      Po prostu mamy zazwyczaj inne zajęcia niż poksy. Znacznie bardziej satysfakcjonujące… 😉
      Niektórzy nie mają, dlatego skupiają się na grze i narzekają, że już wszystko zdobyli, nudzi im się, więc chcą ciągle więcej i więcej. Polecam: odpowiednio dawkować pokemony, to i owca z jajka będzie czymś miłym na pochmurny dzień w drodze do pracy, a nie „wyłącznie wonder Mewtwo!”. 😉

      • Reply
        TomFL7
        Wrz 21, 2017 5:58 pm

        Kulturalna odpowiedź na żałosną insynuację, szkoda że tu nie mogę kliknąć „like” 🙂

  • Reply
    sztefek
    Wrz 21, 2017 2:10 pm

    co to za galeria na zdjeciu???

  • Reply
    lolis
    Wrz 21, 2017 6:12 pm

    Oj, coś na tym gymie w Arkadii nie wyskoczyło jajko na godzinę przed, rzekomym wykluciem Mew2.

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 21, 2017 8:32 pm

    No to do eventu się przygotowałem. Prawie 300 balli, prawie 100 malin i pinap. Mam tylko cichą nadzieję że dadzą podwójne xp za ewolucje bo miejsce na poksy się kończy mimo że rozbudowałem do 1000.

    • Reply
      Developer
      Wrz 22, 2017 1:35 am

      jaka cichą nadzieję… przecież masz czarno na białym jakie są bonusy w tym eventcie

      • Reply
        DawidPolakL
        Wrz 22, 2017 7:05 am

        A to jeszcze się nie nauczyłeś że Niantic to firma która właściwie o nicz nie informuje? Znając życie to mogą dać coś dodatkowego stąd cicha nadzieja

  • Reply
    Siwy218
    Wrz 22, 2017 6:15 am

    Pierwszy Ex Raid zaliczony z wynikiem pozytywnym

    https://zapodaj.net/cac12cd20a39e.png.html

    • Reply
      FoxMan
      Wrz 22, 2017 8:14 am

      Napisz coś więcej 😉
      Jakie miasto, ile ludzi było, czy trudno jest ubić, czy robiłeś rajda na tym gymie kiedyś itp.

      • Reply
        mostek
        Wrz 22, 2017 10:07 am

        Miasto było tylko jedno Warszawa za to 3 lokalizacje Galeria Mokotów, Arkadia i Wileński.
        Musiał robic raid na tej arenie bo to wynika z warunków. z tego co mi wiadomo nie musi byc to legenda wystarczy samotne ubicie karpia.
        ja byłem obok osób w 13 walczyli ale sadze ze trzeba podejsc jak do Lugi 8 powinno starczyc
        tych dwóch kolesi złapało bez wiekszego problemu za 3-4 ballem.
        podobno jest ułatwiona mozliwosc złapania nie wiadomo czy dotyczy to teraz tych testowych raidów czy pózniejsze tez. Jak juz dostajesz tego passa to trudne łapanie spowodowało by lawine oburzenia na Niantic a tak juz samo zaproszenie jest czyms wyjątkowym.

        • Reply
          Siwy218
          Wrz 23, 2017 9:45 am

          Galeria Mokotów zrobiliśmy w 6 osób złapany za 3 rzutem.

  • Reply
    Outlawek
    Wrz 22, 2017 9:35 am

    Cieszy, że będzie okazja na szybsze odzyskanie gwiezdnego pyłu. Lepsze to niż podwójne doświadczenie. Zwłaszcza, że wakacyjne inwestowanie w Pokemony wyczerpało zapasy prawie do zera (i to nie tylko mi), a jeszcze kilka czeka w kolejce. Byleby tylko pogoda okazała się łaskawsza, bo z pewnością padający deszcz nie sprzyja długim polowaniom.

    Mam nadzieję, że Niantic jak najszybciej „uwolni” Mewtwo ze sponsorowanych aren i wkrótce będzie je można spotkać w większej ilości miejsc.

  • Reply
    Machrid
    Wrz 22, 2017 11:46 am

    ostatnio nie moge zbijac paru gymow jakis network error 2 lub network error 29 wyskakuje i nic sie nie da zrobic.
    jak lecze pokemony mixturami 20hp to sie zawiesza cala plikacja i trzeba restart.
    ma ktos tak z Was czy tylko ja jeden na calym swiecie jak zwykle narzekam.
    wczesniej tak sie nie dzialo dlatego pytam pozdro.

    • Reply
      FoxMax
      Wrz 22, 2017 11:56 am

      Errory występują nagminnie, u mnie występowały chyba wszystkie jakie można mieć.
      Przy leczeniu hurtowym potkami 20cp też gra się zacina. Dlatego trzeba kliknąć, odczekać aż będzie animacja i dopiero wtedy użyć drugiego… Uciążliwe…

  • Reply
    Mariano Italiano
    Wrz 22, 2017 3:58 pm

    Witam.
    Ja miałem okazję wczoraj walczyć z mewtwo bo robiłem rajd na Mokotowie.
    Siadł za pierwszym ballem. Też mi się wydaję że za chwilę rozszerzą zasie miast i gymów i większość z nas go połapie.
    Powodzenia.

  • Reply
    lambler
    Wrz 22, 2017 11:42 pm

    Dzisiejszy wieczorny spacer po 10 :00 i pierwsze rozczarowanie jajka 2 x 5 km i 1 x 10 ( pierwszze od trzech tygodni ) . Ciekawe co się z 10 trafi skoro
    larwy są w 2 km ?

    • Reply
      DawidPolakL
      Wrz 23, 2017 11:12 am

      A mi dziś wpadły 2 dwójki

    • Reply
      KedarYnwaj
      Wrz 23, 2017 1:29 pm

      A ja dzisiaj rano miałem miejsce tylko na 3 nowe jajka i wypadły dwie 2 i jedna 10. Z jednego 2 już mnie się wykluł Chansey, a jest to mój pierwszy, więc się cieszę, bo gram dopiero trzeci miesiąc i mam duże braki w dexie jeszcze. A potrojony exp za nowe wpisy mnie też cieszy, bo mam 4 poksy czekające na ewolucję i jeszcze kilka nazbieram. Wystarczy odpalić jajo i znów lvl wejdzie.

    • Reply
      akima
      Wrz 24, 2017 9:10 am

      u nas to samo. trochę ostatnio zwolniliśmy miejsca w plecaku, bo event zapowiadał się bardzo fajnie, ale po wczorajszym spacerze chyba nam się odechciało. w 2 osoby w sumie zebraliśmy 10 jajek i ani jednego 2km. mąż dostał 4 dyszki i jedną piątkę, a ja 2 dyszki i 3 piątki.

    • Reply
      kempi
      Wrz 27, 2017 3:09 am

      Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Specjalne są tylko i wyłącznie jajka 2km. Nic nie pisze o zmianach w dropie z jajek 10km, więc co można z nich wykluć ? to samo 😀

      • Reply
        kempi
        Wrz 27, 2017 3:11 am

        To samo co przed eventem. Czyli larwe dropniesz zarówno z 2km jak i z 10 km

  • Reply
    Yerek
    Wrz 23, 2017 4:50 am

    Z 10 trafisz to co co zawsze z 10. 2km jajka tylko zmodyfikowali (odpowiednia ilość candy dla jajka 2km). Kiedyś już był taki event z jajkami.

  • Reply
    DawidPolakL
    Wrz 23, 2017 7:01 am

    Dla mnie te ” promocyjne ” boxy zupełnie bezużyteczne i nie opłacalne.

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Wrz 23, 2017 7:57 am

    Podsumujmy: walki w gymach są beznadziejne. System zbierania coinsow kretyński. Raidpassy drogie. Ilość przedmiotów w plecaku które musi nosić ten biedak niedorzeczna. Powinien ciągnąć za sobą wózek. Niantic robi wszystko żeby kupować coinsy za prawdziwą gotówkę. Tylko po co mi dust skoro nie ma motywacji do powerupowania poksów? Przecież do gymów wstawiam weedla albo pidgeya i modlę się żeby mi ktoś go zbił drugiego dnia żeby dostać jałmużnę od niantic. Gra naprawdę straciła klimat. Jedyny pozytyw to rajdy na legendach, gdzie rzeczywiście spotyka się sporo fajnych ludzi. Smutne że niantic ewidentnie nastawiło się na maksalizację zysków kosztem sensu i klimatu gry.

    • Reply
      Mateusz
      Wrz 23, 2017 3:07 pm

      I tu twoj blad ze wstawiasz weedla czy innego smiecia. Ja wstawiam takiego poka na ktorego aktualnie potrzebuje cukierki i tym sposobem na snorlaxie zrobilem z 20 dodatkowych cukierkow bo jak bys nie wiedzial to jak karmisz poka malinami to masz szanse dostac cukierek

      • Reply
        armata77
        Wrz 28, 2017 10:36 pm

        Skąd takie info, pierwsze słysze???

  • Reply
    yu
    Wrz 23, 2017 6:36 pm

    Czy te jajka specjalne wyglądają jakoś inaczej?

  • Reply
    Ostrokrzew Paragwajski
    Wrz 24, 2017 8:10 am

    I co z nimi zrobisz ? A, powerupujesz przecież. Tylko po co skoro walki w gymach praktycznie nie istnieją.

  • Reply
    alf
    Wrz 26, 2017 7:12 am

    z 2 jajek 2 km wypadło mi to co zwykle. Wychodzi na to , ze dostaję jedynie zwykłe jajka bo z 5 km też nic cennego nie wypada

    • Reply
      at3at3
      Wrz 26, 2017 10:14 am

      Bo niektóre dla nas „zwykłe” też dopisano do tych subiektywnie-specjalnych.
      U mnie po dobrej passie (3-4 larwy, owca, togepi) wyskoczyły 2 slowpoki i remoraid. Parę osób „chwali” się tu na forum rzodkiewkami.
      Może ktoś coś jeszcze ciekawego trafił? Albo jest gdzieś w necie opublikowana jakaś lista eventowa?

      • Reply
        at3at3
        Wrz 26, 2017 10:46 am

        Przy czym u mnie Slow, Remoraid (wraz z ośmiornicą) często przychodzą nad staw w dzielnicy. A rzodkiewka ma akurat gniazdo tamże do przyszłego tygodnia. Innymi słowy – bardziej rozczarowujących gatunków nie mogli, w moim akurat przypadku, wybrać. 😉
        Skoro ogłaszają event z rzadkimi, to czemu nie np.: startery 1. geny (bo już ich w jajach nie będzie, a cieszą oczy), a w mojej okolicy choćby coś z zestawu: Sandshrew, Geodude, Doduo, Grimer, Voltorb, Koffing, Rhyhorn, Omanyte, Kabuto… To tylko z pierwszej generacji… Ale to dlatego, że na północy kraju dominują wodne i pseudo-wodne (np. dziś rano Dragonair w drodze do pracy).
        Plusem jest to, że wybrali gatunki „ewoluowalne”. Ale gdybym ja tworzyła taki projekt, to starałabym się tu zapchać graczom pokedex pierwszej generacji, żeby mieli wewnętrzne poczucie ukończonego etapu, a drugi powinien jeszcze stanowić jakieś tam wyzwanie do drugiej połowy istnienia kolejnej serii (dla statystycznego gracza, a nie „maniaka”). Równomierne skupianie się na wszystkich generacjach za jakiś czas może stanowić za duże obciążenie dla systemu, chaos i nadmiar elementów dla ewentualnych nowych graczy itd…

        • Reply
          slash
          Wrz 29, 2017 8:20 am

          Jest lista 2km jaj:
          COMMON – Chinchou, Remoraid, Porygon, Pineco, Slugma, Slowpoke
          UNCOMMON – Mareep, Zubat, Pichu, Oddish, Larvitar, Magikarp, Nidoran
          RARE – Sudowoodo, Skarmory, Miltank, Togepi, Dragonite
          VERY RARE – Tyrogue, Chansey, Snorlax.
          Z rej listy wyklułem 6 owiec, 3 Rzodkiewki, 2 Tyrogi i Larwy i po sztuce Remoraid, Slowpok, Togepi.
          A z 5km listy nie znalazłem, ale u mnie 80% wyklutych to Mankeye, a pojedynczo trafiły się Stantler, Kabuto, Omanyte, Scyther, Horsea, Houndour.
          Z 10km póki co tylko Dratinka.

          • at3at3
            Wrz 29, 2017 12:34 pm

            No to u mnie i męża, bez podawania konkretnych/sprawdzonych ilości, tylko tak „na oko”:
            Remoraid (niestety dużo), Slowpoke (2), Mareep (chyba tylko 1), Larwiak (sporo), Oddish (2), Togepi (kilka), Tyro (2). Innych gatunków jeszcze nie było (no może jeden niezidentyfikowany Nidoran). Czyli w zasadzie lista podobna.
            Z dych – prawie same Porzygony, 1 Gruby, 2 Laprasy i może 1 Dratinka.