News 164

Nowy limit dla PokéCoins!

pokemongobanner

Niantic wciąż próbuje dostosować nowy system do potrzeb graczy.

Wielu trenerów narzekało, że jedna moneta na godzinę to zdecydowanie zbyt mało i często ich wysiłek nie ma żadnego uzasadnienia – nawet gdy podbiją 10 aren to jeśli ich pokemony wypadną przed pełną godziną to nie otrzymaliby w zamian nic. Producent Pokemon GO pochylił się nad tą sprawą i wprowadził nowe zasady:

  • Teraz Pokemony zdobywają 1 monetę na 10 minut;
  • Limit monet jakie możecie zdobyć w ciągu dnia został zmniejszony do 50 (wcześniej 100).

Zgodnie z wcześniejszymi zasadami jeśli w danym dniu wrócą do was pokemony z większą liczbą monet niż 50 to reszta po prostu przepada.

Jak oceniacie zmianę?

Źródła:

  • https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/222049347-Battling-at-Gyms
  • https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6j2s26/new_coin_amount/

164 Comments

  • Reply
    LacM
    Cze 23, 2017 9:46 pm

    Jestem za.

  • Reply
    Snejk
    Cze 23, 2017 9:53 pm

    Dla mnie porażka :(. System ciekawy, ale widać, że stworzony głównie po to, by zachęcić(czyt. zmusić) graczy do zakupów pokecoinsów. + Jaki ma teraz sens długie trzymanie pokemonów w gymie? Prawie 8h w gymie i mamy maksymalną ilość pokecoinsów, które możemy zebrać… Będę się prosił, żeby mi zbijali poki, bezsens. A jak będą mi je jeszcze dokarmiać, to już w ogóle nigdy nie wrócą :/

    • Reply
      Bodzio
      Cze 23, 2017 10:31 pm

      Całkowicie się zgadzam. Bez sensu teraz jest bicie gymów skoro jednym można sobie zrobić dzienny limit. Zabijają grę.

      • Reply
        Tomic0981
        Cze 23, 2017 10:58 pm

        Totalna porażka, system dla, bez urazy „cienkich Bolków”, którzy wystraszyli się, że ich podopieczni nie wytrwają godziny na arenie.

        • Reply
          mięta
          Cze 24, 2017 9:14 pm

          Z jednej strony racja, ale zauważcie, że w poprzednim systemie wszystkie gymy były zazwyczaj trzymane przez tych samych graczy na poziomach +30 i to głównie oni mieli profity, a cała reszta mogła sobie pomarzyć o wstawieniu i utrzymaniu tylu pokemonów, żeby zebrać jakąś konkretną ilość monet. Teraz jak wprowadzili nowy system, to w gymach zwolni się trochę miejsca dla tych „cienkich Bolków”, żeby mieli trochę większą szansę na zarobek/rozwój.

    • Reply
      Kasia
      Cze 24, 2017 12:48 am

      Ale po co tyle monet? Ja tam od święta wrzucałam coś na gym, raczej jestem typem „złap je wszystkie”… mając 50 monet dziennie w ciągu paru dni uzbiera się sumę potrzebną do powiększenia plecaka, czy większego miejsca dla pokemonów, o incase czy lucky eggach nie wspominając… zbieracie dla tych czapeczek czy okularków?
      Moim zdaniem zmiany na plus, większa rotacja w gymach, a jak jest 1 moneta za 10 minut to i zarobić te 50 w ciągu dnia nie będzie trudno 🙂

      • Reply
        Elena
        Cze 24, 2017 1:09 pm

        Na raidy chociażby. 100 monet na 1 Raid Pass.

    • Reply
      Miszczu
      Cze 24, 2017 5:04 pm

      Zgadzam się! Już niżej pisałem że mam sporo aren podbitych od prawie 48 godzin. Nagrody z tego żadnej. Jak wrócą wszystkie tego samego dnia to już w ogóle -.-

    • Reply
      elian
      Cze 24, 2017 11:46 pm

      Stwierdzam, że coś tu i tak działa nie tak… jezeli ma być 1 coin na 10 minut to czemu jak umiescilem poke na mniej wiecej 1,5 godziny to powinno być z 8 coinow…wrocil a tu nic..czy gra zaookragla do dziesiatek czy jak to ma dzialac?

  • Reply
    Jane Ahonen
    Cze 23, 2017 9:55 pm

    niech już lepiej skończą tą gre bo sami się pogrążają. miało być fajnie a w przeciągu 24h zmienili już tyle rzeczy….

  • Reply
    RavAzr
    Cze 23, 2017 9:56 pm

    Teraz wystarczy mieć na stałe jeden gym., a nawet niekoniecznie. Wystarczy mieć poka w gymie przez 8 godz. i 20 min dziennie by zgarniać maxa.
    Ogólnie nie ma sensu odbijać i walczyć z kimkolwiek.
    Pewnie zasady się szybko zmienią, bo w obecnej formie walki w gymach zupełnie straciły sens.

    • Reply
      Miszczu
      Cze 24, 2017 7:26 pm

      Pewnie tak będzie, że się szybko zmienią :/

    • Reply
      Kingkarp
      Cze 24, 2017 9:48 pm

      No właśnie o to chodzi że coinsy dostaniesz dopiero gdy ktoś zbije Ci pokemona i nawet jak zrobi to po miesiącu to dostaniesz 50 coinsów :/

  • Reply
    Ziutek Broda
    Cze 23, 2017 9:59 pm

    Jest a przynajmniej tak było dziś, że jak ci ubili poka to wracał na pusto bez coinów, więc proszenie kogoś żeby zbił jest co najmniej dziwnym posunięciem.

    • Reply
      mayowy11
      Cze 24, 2017 10:01 pm

      odeszla ochota na gymy ale za to to teraz dzieci maja popis

  • Reply
    kozinio
    Cze 23, 2017 9:59 pm

    gra umrze w ciagu tygodnia mnie gymy juz nie interesuja niech sobie siedza boty tam nawet po 2 lata ero motywacji do podbiajna zero

  • Reply
    CaLiBRe87
    Cze 23, 2017 9:59 pm

    idą zdecydowanie w złą stronę …

  • Reply
    Fiat panda
    Cze 23, 2017 10:00 pm

    Lepiej by było moneta co 30 minut a limit dzienny 100

  • Reply
    l0l
    Cze 23, 2017 10:04 pm

    Połowa tego co było przed update to „dla ludzi”??!!
    Obłudne pajace nikt nie chce zmniejszenia przychodu, a raczej zwiększenia lol

  • Reply
    xDeOx
    Cze 23, 2017 10:07 pm

    gymy przed aktualizacją były lepsze. Wystarczyło dodać raidy i limit na pokemony TYLE. To rozj*bali całą grę.

    • Reply
      xDeOx
      Cze 23, 2017 10:08 pm

      + zacząłem się poważnie zastanawiać, czy kilka moich mocniejszych pokemonów kiedykolwiek do mnie w ogóle wróci ^^ BRAWO, BRAWO, SPALIĆ ICH.

      • Reply
        Ricardogo
        Cze 23, 2017 10:16 pm

        Nie karm to wrócą szybko.

        • Reply
          FoxMan
          Cze 23, 2017 10:22 pm

          Ludzie dokarmiają 😉

          • LacM
            Cze 23, 2017 10:40 pm

            Wywiesić tabliczkę „Nie karmić pokemonów” 🙂

        • Reply
          RavAzr
          Cze 23, 2017 10:29 pm

          No właśnie. To jest chyba najgorsza wada obecnego systemu, nic nie zależy do końca od gracza.
          Jeżeli ktoś zdecyduj się dokarmić twojego pokemona, to może Ci uniemożliwić otrzymanie monet.

          • Outlawek
            Cze 23, 2017 10:54 pm

            To prawda i dlatego Niantic powinien nieco zmodernizować system tj. by gracz otrzymywał monety, co np. 24 godziny, nawet jeśli jego Pokemony nadal bronią aren.

          • Miszczu
            Cze 24, 2017 7:29 pm

            Dobry pomysł z tym żeby jakaś stała ilość monet co 24h i tak wpadała 🙂 Mam ten sam problem, że mi ludzie dokarmiają. Sam dokarmiałem póki się nie dowiedziałem o limicie i o tym że brak większych korzyści z takiego okupowania Gymów -.-

          • Dziad Czosnkowy
            Cze 25, 2017 5:17 pm

            ludzie karmia bo chansey candy to fajna rzecz

      • Reply
        mayowy11
        Cze 24, 2017 10:01 pm

        dobrze gada polac mu

  • Reply
    ptaq90
    Cze 23, 2017 10:11 pm

    To już lepsza opcja dla takich ludzi gdzie jest 1 GYM w okolicy. Teraz bulwersują się Ci co mają masę Gymów. Nie da się dogodzić. Spierdolony update po całości.

  • Reply
    kozinio
    Cze 23, 2017 10:12 pm

    ciekawe jest to ze teraz dzienie przy sporym pechu mozesz nie zarobic nic !!!
    no chyba ze masz drugie konto bota i sam siebie bedziesz zbijal parodia !!!

    • Reply
      Ricardogo
      Cze 23, 2017 10:17 pm

      Po prostu nie opłaca się wsadzać mocnych poxów.

  • Reply
    FoxMan
    Cze 23, 2017 10:16 pm

    Właśnie zdziwiłem się, że pokemon po 30 minutach w gymie przyniósł mi 3 monety. Szaleństwo po prostu

  • Reply
    treneiro
    Cze 23, 2017 10:22 pm

    może warto żeby niantic zmienił system i dawał coiny za ataki a nie obronę (tzn za obronę też trzeba coś dać bo by inaczej nikt nic nie wstawiał), wtedy byłaby jakaś pewność: idę, walczę = jakieś monetki dostanę

  • Reply
    kruczek
    Cze 23, 2017 10:29 pm

    Dziennie max 50, ale jak po posiedzi 10dni to przyniesie 10x 50 czyli 500 coinsów

    • Reply
      AszKeczam
      Cze 23, 2017 11:11 pm

      Jak posiedzi 10 dni to i tak tylko 50 przyniesie 😉

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 23, 2017 10:30 pm

    ooo

  • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 23, 2017 10:39 pm

    50 monet dziennie a ile mówicie limit plecaka 1500 czyli 200 monet 1 upgrade po 50 czyli 10 upgrade’ów po 200 monet to 2000 monet : 50 to wychodzi 40 dni – dobrze liczę czy nie

  • Reply
    LAFALA74
    Cze 23, 2017 10:42 pm

    A boty i inne flygps trzymają się mocno. Brak słów. Ale co to ich obchodzi

  • Reply
    Outlawek
    Cze 23, 2017 10:48 pm

    Nie jestem pewny, czy limit dzienny rzeczywiście został zmniejszony do 50 monet.

    Dzisiaj w południe dostałem 12 monet (12h 8m), a około 19:30 dostałem jeszcze 88 (20h 31m). Łącznie wzbogaciłem się dzisiaj o 100 monet.

    Z innej beczki…
    Nie wiem czy zauważyliście, ale prawdopodobnie limit poziomu trenerów mogących brać udział w nalotach został zniesiony lub zmniejszony, gdyż mając 33 poziom, w zakładce RAID nie mam już informacji o ograniczeniu poziomu, a o tym, że w okolicy nie ma żadnego nalotu.

    • Reply
      xDeOx
      Cze 23, 2017 10:51 pm

      jest 50, kilka min temu zrzucili mi dragonite który stał 11 godzin i dostał 43 coiny a wcześniej kilka godzin 7 = 50.
      Raidy obniżyli i są obecnie od 31, ale co z tego skoro np we Wrocławiu nie ma nic chyba.

      • Reply
        Outlawek
        Cze 23, 2017 10:58 pm

        To ciekawe z tymi monetami. Ty dostałeś 50 monet, ja i córka dostaliśmy po 100 monet (akurat byliśmy w tych samych arenach). No chyba, że limit 50 monet wprowadzili później niż zwiększyli naliczanie monet, np. od godziny 20:00 (my dostaliśmy swoje około 19:30).

        • Reply
          ogar
          Cze 24, 2017 2:05 am

          dokładnie tak było. Ja na tym straciłem mając pokemona 24 godziny w gymie ;f Jak wczoraj i dziś w południe bylem zadowolony tak teraz zastanawiam się czy w ogóle chce mi się grać.

    • Reply
      Ricardogo
      Cze 23, 2017 10:51 pm

      Coś w tym jest bo gracze z 34 poziomem dostają raid passy

      • Reply
        Kandara
        Cze 23, 2017 11:04 pm

        Mam 32 poziom i też dostałam.

      • Reply
        a
        Cze 23, 2017 11:04 pm

        Raidy już od 28 lvl. Ciągle obniżają. Ale chyba na razie monopol mają centra handlowe mające umowę z Niantic.
        Z tych raidów to ładą kasę natrzepią.
        1 raid pass dziennie za free. Rano, w południe pewnie będą odpalać słabe raidy z karpiami i podobnymi, ludzie wykorzystają na nie ten darmowy wstęp, a wieczorem ruszą raidy ze Snorlaxami, Dragonitami czy Blissey i ludzie będą kupować płatne karty wstępu, abty wziąć udział 😉

  • Reply
    Dante
    Cze 23, 2017 10:53 pm

    Szkoda że dalej nie można wywalać słabszych poków ze swojej drużyny. Wkurzało mnie jak ktoś grał na dwa konta i wywalał połowę gymu. Teraz to nawet w mniejszych miejscowościach gdzie jedna drużyna ma wszystko nie da się dobić bo pozajmowane wszystko a jeszcze dokarmiają wszystkie póki. Bez sensu.

    • Reply
      a
      Cze 23, 2017 10:59 pm

      To chwilowy szał. Tydzień, dwa i będzie spokój jak w ostatnich miesiącach.
      Poa tym po wprowadzeniu tych zmianz coinsami teraz wystarczy bronić jednego gymu przez 8:20h godziny, aby zrobić dzienny limit coinsów, albo ewentualnie 5 gymów przez 1:40h.
      Większość graczy odpuści aż takie ciśnienie na gymy jak będzie im po 50 wpadać codziennie bez większego wysiłku.

  • Reply
    Vegi
    Cze 23, 2017 10:56 pm

    Dla mnie super. Okazjonalnie sobie wcześniej walczyłam w gymach (niecałe 800 walk zrobione przed reworkiem gymów), bo zwyczajnie nie chciało mi się bić tych 3 Blissey dla 29 groszy per gym ;D A teraz… Spacerek z narzeczonym przed snem, pah pah ze 3 gymki, rano odbiór 50 coinsów – no i fajnie 🙂 Niby mały cap, ale szczerze, komu przed zmianami się chciało CODZIENNIE choćby te 5 gymów na raz przytrzymać i odbierać monetki? A teraz jest to jak najbardziej do ogarnięcia, jak się ma silne pokemony to malutki nakład wysiłku, a jak się ma słabe poki to trzeba sie troszke wysilić, ale też nie powinno być problemu. Moim zdaniem DUŻY plus 🙂

  • Reply
    Kandara
    Cze 23, 2017 11:00 pm

    No to wychodzi na to, że nie potrzebnie dokarmiałam… no nic, jutro spasuję i może wróci. O ile znów czegoś nie zmienią.

  • Reply
    Żółty
    Cze 23, 2017 11:03 pm

    Powiem tak:
    Dla gracza z drużyny żółtych, którym ciężko jest utrzymać gyma, to dobra zmiana. Przed updatem 50 coinsów to zbicie 5 gymów po 10 pokow i liczenie, że w międzyczasie nikt nie zbije jednego pokemona, z któregoś gyma. Potem 100 lat zbierania potionów. Po aktualizacji blisko zdobycia 50 coinsów, ale trzeba było biegać cały dzień bez sensu. Teraz to może jaki mi sie 2 – 3 gymy utrzymają przez pare godzin to zbiore wreszcie jakieś monety. Więc dla żółtych to wyjdzie na plus. A niebiescy niech trzymają gymy i nie zbierają nic, bo im poki nie wrócą. 😀
    Ps. Jak pokemony nie są zbite a po prostu stracą motywacje, to wracaja z monetami czy bez?

    • Reply
      Navet
      Cze 24, 2017 1:24 pm

      Team nie ma żadnego znaczenia, bardziej miasto/okolica. Jestem z żółtych, przed update spokojnie utrzymywałam 10 gymów, u nas to silny team. Tym sposobem codziennie wpadało 100 coinsów i wcale nie trzeba było po nie latać. Była za to zabawa przy prestiżowaniu, odbijaniu. Teraz mam 50 coinsów dziennie, dostawiając szczura wieczorem przy powrocie z pracy do jakiegokolwiek gymu. Rano pok dalej siedzi, o ile ktoś się nie zlituje i go nie zwali. Nudno.

      • Reply
        mayowy11
        Cze 24, 2017 10:08 pm

        wystarczylo sie dodac nie zbijac i dodac cos dobrego 3000 plus i byles spokojny przez kilka dobrych dni a teraz to stoj przy gymie i karm jak w zoo zadowolony?

  • Reply
    a
    Cze 23, 2017 11:07 pm

    Lepiej się nie przyzwyczajajcie, bo widać że testują wszystko na żywca i zmiany mogą być jeszcze wiele razy.
    Czytają uwagi na przykład na SR. Widzieli, że poszła spora fala niezadowolenia z nowego systemu coinsów (1 na godzinę) i zaczęli modyfikować.

  • Reply
    hahaha
    Cze 23, 2017 11:12 pm

    Niezła beka będzie jak osoby, które poobstawiały po kilkanaście gymów i przez dzień dokarmiały poki nie dostaną ani coinsa, bo żaden nie zostanie zbity, a osoba która miała 2-3 gymy przez parę godzin dostanie 50 łącznie 50 coinsów czyli dzienny limit 😉

  • Reply
    ala
    Cze 23, 2017 11:19 pm

    Przy tak niskim lomicie (50 coinsów/dzień) to gymy sobie można nawet odpuścić. Te 50 coinsów to 1,5zł

  • Reply
    Yorickai
    Cze 23, 2017 11:39 pm

    Strasznie narzekacie. Jak 1 coin co godzine to źle 1 co 10 minut też źle. Wam się kurcze nie da dogodzić. Moglibyście przestać zrzędzić i zacząć grać albo idźcie na tumblr narzekać bo nawet aż przykro czytać to forum.

    Co do zmiany jako osoba mało zajmująca się gymami uważam, że zmiana jest na plus.

    • Reply
      xDeOx
      Cze 23, 2017 11:42 pm

      to widocznie jesteś delikatnie mówiąc głąbem nie potrafiącym dostrzec tego wszystkiego co zrobili żeby zmusić ludzi do kupowania kasy oraz jak sami się miotają i srają po nogach, aby ludzi spróbować udobruchać jakoś 🙂

      • Reply
        jakakolwiek
        Cze 24, 2017 12:01 am

        Nie, to najwyraźniej ty jesteś jednym z tych, co tygodniami murowali po 20 gymów oszukańczo zdobytymi pokami i myśleli, że tak już będzie zawsze. Ja mam 34 poziom, gram od końca lipca i 50 monet dziennie udało mi się zgarnąć raz – na ogół było to 20-30. Ale ja gram uczciwie. I teraz właśnie więcej graczy będzie miało darmowe coinsy, więc wasze wyrzekania na niedobry Niantic, co „zniszczył grę” są po prostu śmieszne.

        • Reply
          LacM
          Cze 24, 2017 12:21 am

          Ja też 34 level. 50 miałem może ze dwa razy. Sądzę, że teraz kwiczą oszuści i ci z mocno dominujących teamów.

          • mayowy11
            Cze 24, 2017 10:15 pm

            oj bledne myslenie gram oczywiscie uczciwie 38 lv 100 coins bez problemu lecz trzeba sie nachodzic zeby miec poki ktore zarobia a nie na kanapie w nosie dlubac

        • Reply
          Zubi
          Cze 24, 2017 12:26 am

          Masz rację, od długiego czasu nawet nie myślałem podchodzić do Gymów. Teraz myślę że szanse na dostanie się do Gyma będą większe. A Ci co obsadzali Gymy miesiącami płaczą bo będą musieli chodzić żeby wsadzić nowego pokemona po odbiorze monet.

          Poza tym nie rozumiem argumentów, że Gymy będą puste bo teraz nie ma po co bo nie ma monet. Serio gracie w tą grę tylko dla wirtualnej waluty? To nie wiem co ja tu jeszcze robię jak ostatnią monetę zarobiłem z pół roku temu.

          • xDeOx
            Cze 24, 2017 2:37 am

            chciałbym mieć gymy obsadzone 😀 mój rekord to 90 raz, bo na farcie nikt we Wro nie walił, także akurat z tymi że miałem poobsadzane to nie do mnie, ale faktem jest to że serio tego nie rozumiecie. No chyba że mieszkacie gdzieś gdzie jest 5 gymów na miasto to co innego-zwracam honor. W moim przypadku jednak grałem z młodszym bratem i koleżanką i oni dzięki mnie zdobywali czasem jakieś coinsy, bo szliśmy zbić coś co miało max 5-7lvl i wchodziliśmy na parę godzin na 1-3 takie gymy i tyle, a teraz co? NICZEGO SAM NIE ZBIJESZ JAK BĘDZIE 6 POKEMONÓW. Dalej tego nie widzicie i całej reszty, dużo mam jeszcze dać komentarzy z tłumaczeniem? 😀 Moja koleżanka co odbierała 10-30 golda parę razy w tygodniu też mówi że obecne gymy są kretyńskie, bo tak to przynajmniej mogła praktycznie w każdej chwili odebrać choć 10 jakimś sposobem, a teraz dupa jak wszystkie na max i nikomu nie będzie się chciało zbijać bo to za długo trwa jak już ludzie pisali wcześniej, także weźcie ruszcie mózgami.

          • xDeOx
            Cze 24, 2017 2:38 am

            w sensie 90golda, nie gymów 😀 i też mam 34lvl, więc na szczytach raczej nie bywałem.

          • xDeOx
            Cze 24, 2017 2:47 am

            mi nie chodzi tylko o limit golda, bo sam zwykle odbierałem 30-50, rzadko kiedy ponad to, ale o ten cały chory system, to ile będzie trzeba malinek, potek, revivów i czasu! No i dla fake gps również łatwiej ;] dokarmianie, dorzucanie pokemonów za free – żyć nie umierać ;*

          • czyKa
            Cze 24, 2017 5:47 am

            Jeden sie gymami nie zajmowal i mowi ze zmiana na plus. Widac, nie zajmowal sie. Drugi mysli, że łatwiej bedzie sie mogl dostac do gymu. Spoko milego dnia przy zbijaniu 6 pokow z gyma, przez te pare h na pewno nie jeden przyjdzie i dorzuci malinke bo jego poka bija:-) wczesniej przynajmniej nabiles prestiz to mogles wsadzic poka, a teraz? Jak ci sie uda to wsadzisz bo akurat jest miejsce, chyba ze masz ekipe i podbijacie gym bo ja dzis po 2 walkach z 2800 blissey i kilkoma innymi oczekujacymi pokami stwierdzam ze nie mam ani tyle czasu ani możliwości zeby sobie na to pozwolić. Nie warto tlumaczyc to trzeba poczuc na wlasnej skorze. I zaznaczam nie zalezy mi na coinsach, juz bardziej na pylku, a bilem sie bo bylo to fajne. Teraz jest wybor albo coiny albo troszke dustu. Tylko czekac az w sklepie bdzie 1000 pylku za 100 żetonów 🙂

          • Rafał
            Cze 24, 2017 10:08 am

            Mówicie, że teraz będzie trudniej zbić 6 pokemonów niż wcześniej 10? Mieszkam w Warszawie i od dawna wszystko w okół to były 10 lvl z pokaami >3000 cp. Myślę, ze 6 będzie łatwiej zbić. Co do dostania się do gymu też myślę, że będzie łatwiej ponieważ wcześniej Gymy 10 lvl były nie do ruszenia i siedziały te same po kilka tygodni. Teraz samym właścicielom będzie zależało wy wypadnięciu, żeby monety odebrać.

          • MatTeo
            Cze 24, 2017 11:20 am

            Po pierwsze na nowych zasadach mocne pokemony (powyżej 3000 CP) są bezużyteczne, bo szybciej spada im motywacja. Po drugie jest teraz masa słabych pokemonów powrzucana bo nie trzeba nic robić aby podbić Gym. Po trzecie kiedyś samemu decydowało się kiedy sie odbiera coinsy. Można było odebrać sobie po 1 czy 2 gymach albo popróbować pozbijać lub popodbijać inne Gymy i zebrać sobie więcej jak się uda. Czyli generalnie zmiana jest celowana w nowych (słabych) graczy, a Ci większym stażem zostają z niczym. Żeby nie było gram uczciwie prawie od początku i mam 35 poziom. Jak dla mnie przy obecnym systemie lepsze było by żeby za wstawienie poka do Gymu były jakieś coinsy i wpadały co godzine jak na początku.

          • MatTeo
            Cze 24, 2017 11:23 am

            A co do zbijania, to po staremu zbicie mocnego Gyma na 10 poziomie zajmowało samemu koło godziny. Po nowemu zbijałem wczoraj przez pół godziny 6 poziom z średnimi przeciwnikami i nie udało się pozbyć żadnego przeciwnika. Więc po staremu było prościej, zwłaszcza samemu zbijać.

          • nijak17
            Cze 24, 2017 12:27 pm

            Jak chcesz wywalać poki z gyma to bij je pojedynczo a nie wszystko na raz. 3/4 podejścia jak ma pełne CP i wypadnie po 5 minutach jak silny jak słaby to nawet w 2. Poza tym nie wiem na ile to prawda ale jak stałam i odbijałam (zostały już 3) podszedł ktoś z żółtych i poskarżył się, że nie może wrzucić 4 poka. Po chwili rozmowy bez poszedł nie utrudniając mi zajęcia dokarmianiem.Poza tym czy nie było wcześniej krzyków „chcemy jakiś system żeby móc wspomagać nasze poki kiedy są bite by nie wyleciały” dostaliście. Można je dokarmiać a i tak narzekanie.

  • Reply
    RobertOrcio14
    Cze 23, 2017 11:47 pm

    50 coinsow dziennie to zdecydowanie za mało 🙁

    • Reply
      a
      Cze 23, 2017 11:56 pm

      TO zmień pracę i weź kredyt 😉

    • Reply
      LacM
      Cze 24, 2017 1:03 am

      Na co wam tyle kasy? Z ciekawości pytam.

    • Reply
      Kandara
      Cze 24, 2017 1:12 am

      Nie pamiętam kiedy ostatni raz tyle zebrałam…

  • Reply
    nijak17
    Cze 23, 2017 11:53 pm

    Ja się tam cieszę. łatwiej mi wywalić 6 poków z gyma niż 10 a i u nas w miasteczku jak stały 2 gymy a masa osób grała to nie szło dojść od jednego do drugiego by nie zbili. Ja nie dostaje paliwa za darmo by jeździć do innych miast by gymy zajmować. Teraz dostawili dwa gymy i można przynajmniej zarobić te 50 coin na dzień. Poza tym jak jest ktoś kto karmi to znaczy, że gym nie stoi na takim zadupiu by pok z niego nie wyleciał przynajmniej raz dziennie.

  • Reply
    bart
    Cze 24, 2017 12:25 am

    GENIALNE , nigdy tak łatwo nie wpadało 50 monet , o 24 obstawiłem 4 gymy liczę że rano będzie 50 monet !

  • Reply
    Bizazam
    Cze 24, 2017 1:32 am

    Zachowujecie się dokładnie tak jak oni o tylko kasa i kasa. Jest dobrze, a coinsy nie są najważniejsze w grze.

    • Reply
      Kandara
      Cze 24, 2017 1:45 am

      chyba, że komuś potrzebne dodatkowe miejsce na poki. 🙂 Mnie akurat brakuje 150, ale luz. I nie nie chcę inwestować w to prawdziwych pieniędzy, bo wiem jak to działa… To tak jak z przeklinaniem, jak raz sobie pozwolisz, to potem już nie będziesz mieć żadnych oporów.

      • Reply
        Nowystary
        Cze 24, 2017 6:18 am

        Bardzo dyplomatyczne porównanie.

  • Reply
    Tankus
    Cze 24, 2017 1:48 am

    Ja tam nie narzekam, u mnie mało gymów i nawet 50 dziennie ciężko było uzbierać, tak to posiedzą w jednym i drugim chwile i mam więcej monet niż przed aktualizacją 😀

  • Reply
    Ręce opadają
    Cze 24, 2017 2:39 am

    Tylko 6 poksów na gym i brak możliwość trenowania na swoim gymie.
    Z 3000CP po 8h robi się czarne serce i zostaje 800CP (+/-)
    Za dużo malinek schodzi na uzdrawianie, a i tak się nie opłaca uzdrawiać i trzymać poksa bo coinsy przepadają. A jak nie uzdrawiamy to nie rośnie pasek.
    Mogli by w końcu ten widok walki na arenie oddalić, bo jak są wielkie poki to źle widać.
    Masa błędów:
    1. Są wolne miejsca ale nie można się dodać, bo pisze że ktoś walczy jak nikt nie walczy.
    2. Walczę z 4 kończę pojedynek a tu jest 6, bo 2 kolesi przechodziło i się dorzucili.
    3. Ktoś skończył i chce dodać poksa bo moja frakcja i jak w punkcie 1, a po chwili przeciwnik walczy i nagle mogę dać poksa i malinki, a on sobie dalej musi walczyć.
    4. Daje malinki po 1 czy 2 i na 4 poksie już mam error, mimo że limitu nie przekroczyłem.
    5. Często się wiesza przy walkach i łapaniu.
    6. Skaczą paski z życiem i atakiem w te i wewte.

    • Reply
      Ricardogo
      Cze 24, 2017 7:22 am

      p.1 musisz odczekać ok.5 minut po zbiciu areny i dodaniu pierwszego poka.

  • Reply
    Steve the Seagull
    Cze 24, 2017 3:24 am

    Dla mnie okej. Z moim jednym stworkiem, który siedział w Gymie ponad dwie godziny w starym systemie dostałbym 10 monet, w nowym dostałem 2, a po tej zmianie dostałbym przynajmniej 12.

    Problem nie polega na tym, że mój pok był słaby, po prostu prawie że nie ma w okolicy graczy z mojej drużyny, a kto by się nie skusił na przejęcie gyma pilnowanego przez jednego Blisseya?

  • Reply
    SantaJacob
    Cze 24, 2017 3:37 am

    Mogli by dać możliwość samodzielnego odbierania nagród za gymy w momencie kiedy jesteśmy przy gymie. Byłaby to motywacja, żeby przejść się po okolicy. Wtedy nie przeszkadzało by, że Twój pokemon nie wraca.

  • Reply
    Machrid
    Cze 24, 2017 4:04 am

    teraz ktos kto chetuje ma ogromna przewage nad zwyklym graczem
    zeby zbic gym od poczatku do konca samemu potrzeba mase czasu i baterii w telefonie.
    juz nie mowie jak jakis cheter bedzie dawal malinki pokemonom z teamu a my w tym czasie bedziemy walczyc i walczyc z kims na fake gps .
    tak naprawde niantic nic nie potrafi zrobic z cheterami tzn. cos tam niby robia jakies zaznaczanie pokemonow, czy jakies tam inne bzdury.
    ale nie ogarna graczy ,ktorzy graja z domu i podbijaja gymy .
    tak wiec zwykly gracz chodzacy z telefonem ma przerabane .

    • Reply
      jakakolwiek
      Cze 24, 2017 9:27 am

      Sorry, ale i Ty (i większość się tu wypowiadających) nie rozumie nowych reguł. Gym, w którym pokemonom sporo już spadła motywacja, jest do przejęcia w jedną/dwie walki (ew. jeszcze trzecia, jeśli jednemu/dwóm pokom zostało więcej motywacji).

      A jeśli obecne zasady odbierania monetek się utrzymają, to nikt nie będzie gymów blokował, bo nic z tego nie będzie miał.

  • Reply
    DawidPolakL
    Cze 24, 2017 6:28 am

    Jeśli chodzi o ilość coinsów to teraz mogę zebrać ich więcej bo u mnie w mieście były tylko 4 gymy. Fakt jest taki że wcześniej zebranie 40 coinsów zajmowało mi jakieś 30 min a wczoraj by zebrać 48 coinsów spędziłem pod gymami 2 godz. Zobaczymy ile dzisiaj. Martwi mnie tylko to że obecnie moje zdobycze giną w tłumie na gymie, nie wyróżniają się. Pokemon z CP 3400 wygląda jak pidgey i nie bardzo widać levelu gracza. To było dla mnie ważne bo w moim mieście jako jedyny mam 35 level a teraz ginę w tłumie.

  • Reply
    kozinio
    Cze 24, 2017 6:29 am

    o czym wy piszecie gram uczciwie od poczatku i codzienie mialem od 60 do 100 cointow ale ze by to miec trzeba sie bylo ruszac i walczyc wiec nie rozumiem tych co wypisuja 30 max 40 !!!

    • Reply
      shabby
      Cze 24, 2017 7:18 am

      no ja też..36l.codziennie rano spokojnie robiłam sobie 7 gymów w mojej okolicy zajmowało mi to ok 1-1,5 godz.i pies się wybiegał..(fakt gymy uczęszczane,max po 5 poków ,częściej po 1-2 nocnych zbieraczy coinsów..gram sama teraz pojedynczy gracze mają duzo gorzej..

    • Reply
      Dd987
      Cze 24, 2017 8:16 am

      Mam 33 level. Wszystko od początku 100% uczciwie. Przy zaplanowanej logistyce do perfekcji objeżdzałem rowerem lub autem od 7 do 10 gymów w okolicy kilku kilometrów. Szybkie zgarnianie kasy i jutro to samo bo rotacja kolorów po 2 razy dziennie. Nigdy więcej niż 30 darmowych monet nie czekało na mnie następnego dnia – niestety nie jestem w barwach które wiszą tygodniami bez walki. Zawsze była nerwówka bo dobijając się do dziesiątego gyma już często wyleciałem z dwóch wczesniejszych do ktòrych nie chciało mi się wracać ale za to satysfakcja z podbicia lub zbicia 6-8 gymów ogromna.
      Ci co jęczą że teraz jest lepiej to zapewne jakieś cienkie bolki bez wìększej motywacji i samozaparcia. Teraz wystarczy wrzucić na 5 poziomie 3 pidgeje w wolnych gymach i mieć to samo albo nawet szybciej niż ci co miesiącami ulepszali swoje okazy by doprowadzić do górowania w arenach.
      System sprzyja teraz mało doswiadczonym graczom.

      • Reply
        jakakolwiek
        Cze 24, 2017 12:52 pm

        Wiesz, te „cienkie bolki” to np. ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na więcej niż godzinę dziennie na grę. Albo tacy, którzy mieszkają w okolicy, w której stały 10-piętrowe gymy zapakowane pokemonami z CP powyżej 3 tys. – ile by Ci zajęło zbijanie 7 takich gymów? Albo tacy, którzy w zasięgu roweru mieli góra 3-4 gymy. Wygląda na to, że niektórych Was po prostu boli to, że teraz i inni gracze będą mieli szansę na tyle samo monetek co Wy. Wyluzujcie może? To tylko zabawa, a nie walka „kto najlepszy”. I same założenia tej gry są takie, żeby nie o indywidualne wygrane chodzi.

        • Reply
          Camillo
          Cze 24, 2017 8:48 pm

          Super rozumowanie. Czy ktoś Ci karze grać w PokemonGo? Niem mam czasu grać ale chce być tak samo dobra/y jak Ci którzy poświęcają dużo czasu – serio? To może zażądaj złotego medalu z olimpiady bo np. biegasz godzinę dziennie bo nie masz czasu na więcej, ale przecież Ci się należy, nie?

          • Bart Henry
            Cze 25, 2017 12:07 pm

            Słownik sobie kup, a potem coinsy, bo teraz już nie będzie 100 dziennie za free. W mojej okolicy były same gymy na 10 lvl, w dużej części w moim kolorze. Mając poki ~2,5k nie byłem w stanie niczego zrobić. Niantic przemyślało tę zmianę i świadomie ją wprowadziło, chcąc aktywizować graczy, którzy nie mieli po co grać. To jest najlepsza zmiana w PGO od samego początku tej gry.

          • jakakolwiek
            Cze 25, 2017 1:22 pm

            Zamiast grać godzinami, to może zainwestuj w słownik? Każe – to od kazania, nie od karania.

            Twój komentarz tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że najbardziej na zmiany narzekają oszuści, którym fake GPS i wyciągnięte na maksa pokemony połapane dzięki mapie mało teraz dają. Zachowujesz się jak przedszkolak, obrażony, bo kolega też dostał medal z kartofla za bieg w workach, chociaż był drugi. Żałujesz innym tych kilku monetek? Ty i tak swoje dostaniesz. Miarą prestiżu w Pokemon Go jest poziom i zapełniony pokedex, a nie liczba monetek…

      • Reply
        Miszczu
        Cze 24, 2017 5:02 pm

        Faktycznie potwierdzam, system dla cienkich bolków. Nie możemy się tłumaczyć brakiem czasu czy słabym miejscem zamieszkania. Wszystkim dogodzić się nie da. Jak ktoś chce być w grę dobry to musi poświęcić trochę czasu. W przeciwnym wypadku to wszystkim od razu dajmy ten sam level, pokemony itd. bo po co grać?
        Teraz po tej zmianie mam 4 gymy które są podbite od prawie 48 godzin w dużym mieście – obsadzone silnymi Pokemonami, wzajemnie z ludźmi z mojego Teamu karmiliśmy jagodami Pokemony żeby utrzymać je jak najdłużej! Jaką mam z tego nagrodę? Żadną! Nie daj boże Pokemony opuszczą tego samego dnia 4 areny na raz – nagroda max 50 coinsów wtedy -.-.

        • Reply
          jakakolwiek
          Cze 25, 2017 1:11 pm

          Cóż, przy tej grze też trzeba myśleć… Naprawdę tak trudno dostosować się do nowych zasad gry? Po co karmić, skoro i tak limit dzienny jest do uzyskania w dużo prostszy sposób? Koło mnie też stoi gym obsadzony od dwóch dni i te „cienkie bolki” (hehe) przyzwyczajone do murowania 10-poziomowych gymów (taaa, te same nicki) je dokarmiają, zamiast odpuścić i zająć się sensownym wstawianiem do szybko rotujących gymów.

  • Reply
    Ashhash
    Cze 24, 2017 7:45 am

    4 gymy to nie były w mieście tylko na wsi, u mnie jest kilkadziesiąt w miescie, po reworku jeszcze przybylo.

  • Reply
    MichuBor
    Cze 24, 2017 8:21 am

    Raidy ogolnodostepne juz?
    Mam 30 lev a wyswietla mi sie raid

  • Reply
    Kamil
    Cze 24, 2017 8:22 am

    Ja jestem zadowolony Właśnie odpaliło odliczanie rajdu z różowym jajem, gym obok z którego mój pok trzyma się 14 godzina, drugi wrócił po jakiś 8 z 50monetami. Zwykle w ciągu dnia kończyło się na 10 bo nie miałem czasu latać podbijać;) Zapewne ktoś się zbierze w rajdzie i nie będę musiał walczyć sam, jezeli życzliwi dokarmiają (sam też to robię by utrzymać gym zwłaszcza, że w większości są rywale). Jak ktoś narzeka niech nie gra, to zmiana na wielki plus 🙂

  • Reply
    Levy1221
    Cze 24, 2017 8:34 am

    Jajo przy Wileńskim W-wa

  • Reply
    jak.w
    Cze 24, 2017 8:42 am

    Oj nie ma co się sprzeczać. Wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ci którym gra się teraz łatwiej będą mówić że zmiany na plus. Ci którzy mają teraz trudniej będą mówić że zmiany na minus.

  • Reply
    Regnus
    Cze 24, 2017 8:53 am

    Skoro jest system jaki jest, to powinni dodać opcję powrotu pokemona

  • Reply
    Ptaq90
    Cze 24, 2017 8:55 am

    Aby pokemon wrocil musza go zbic? Nadal siedzi mimo czarnego serca.

    • Reply
      Romas0705
      Cze 24, 2017 10:15 am

      Wkrotce sam wroci. Gdy ma czarne serce (cale) to znak, ze cp wystarczy mu na jedna walke i spada (dajac kase). Gdy jednak sam powroci (z glodu), na kase od niego nie masz co liczyc.

  • Reply
    FoxMan
    Cze 24, 2017 8:57 am

    U mnie na osiedlu 3 rajdy, i widzę je pomimo 27 poziomu, dostałem nawet darmową wejściówkę;)

    • Reply
      Regnus
      Cze 24, 2017 9:12 am

      Serio? Dzięki za info że mniejsze lvl też mogą wejść, pozdrawia 😀

  • Reply
    karokaidos
    Cze 24, 2017 9:04 am

    Czy ktoś wie co oznaczają „buźki”które wyświetlają się pod fotodyskiem rajdu w zakładce nearby. Pod niektórymi jest jedna pod częścią 2 albo 3 takie obrazki

  • Reply
    Pan Jajco
    Cze 24, 2017 9:05 am

    Na minus:
    1/ Tylko 50 monet dziennie? – wiadomo – „kupujcie bubliczki za wasze rubliczki”.
    2/ Brak treningów? – dla wielu moich mniejszych braci (pokemony o małym CP), to wyrok śmierci. Teraz liczą się TYLKO te z najwyższym CP, i w obronie, i w ataku. „Lex Szyszko” uruchomione.
    3/ Wielgachne postaci niektórych pokemonów podczas walki zasłaniają prawie cały ekran – nie wiadomo kiedy idzie specjalny atak.
    4/ Długie walki, a efekt lichy – lepiej poczekać aż ktoś inny wyczyści gym i wejść na gotowe.

    Na plus:
    Większa różnorodność pokemonów w gymach – ciekawsze walki.

    • Reply
      Pan Jajco
      Cze 24, 2017 9:47 am

      Jeszcze na plus: w końcu sensowne zastosowanie dla bananów.
      I na minus: zmniejszenie pola trafienia w pokemona – czemu to ma służyć? Wcale nie było tak łatwo trafić „excellent”.

  • Reply
    michubor
    Cze 24, 2017 9:20 am

    po przekręceniu pokestopa pierwszego dziś który był gimem mojego timu nie wypadło nic nadzwyczajnego poza raid passem 🙂

  • Reply
    Arvol
    Cze 24, 2017 9:29 am

    O co chodzi z tymi minami w jajkach w jednym jest 2 a w pozostałych po 1. To chodzi o siłę bossa? I czy sam go ubije?

  • Reply
    Czop
    Cze 24, 2017 9:30 am

    U mnie jeden juz odlicza 🙂 wybiore sie chyba 🙂

  • Reply
    Korath
    Cze 24, 2017 9:31 am

    mam 2 raidy do wyboru pierwszy z różowym jajkiem i pod tym jajkiem jakaś jedna hmm czaszka? emotikonka? A drugi raid pomarańczowe jajko i pod tym jajkiem 4 te znaczki. To jakiś stopień trudności czy co? Ktoś wie?

  • Reply
    karokaidos
    Cze 24, 2017 9:38 am

    We Wrocławiu, mam naokoło już 7 rajdów, najbliższy za około pół godziny, cześć ma jedną emotikonę a część 2 emotikony, czy to oznacza poziom trudności bossa?

  • Reply
    at3at3
    Cze 24, 2017 9:44 am

    A macie już jakieś poki z rajdu? U mnie zaczną się niedługo 3, tylko wejściówki brak…

    • Reply
      D
      Cze 24, 2017 10:05 am

      Ja mam wejściowke ale za to na rajd nie mam co liczyć. Gymy oddalone o kilometry i w zakładce nic nie pokazuje. W sklepie jest za stówe 😛

  • Reply
    Rozkmina
    Cze 24, 2017 9:50 am

    Skoro gracz nie ma nic ze zdobycia gymu dopóki nie minie godzina niech że qwa zrobią tak że za samo przejęcie gymu dostaje się 10 blaszek i od tego momentu 1 moneta na godzinę do momentu zbicia i limit 100 dziennie i gites.

  • Reply
    and37k
    Cze 24, 2017 10:05 am

    Co by nie zrobili to wy będziecie beczeć. Widać wyraźnie że Niantic postawiło na walkę z botami , bo po co teraz zakładać bota? Lepiej żeby co jakiś czas przegrać i pokemony żeby wracały z kasą. Nie dokarmiać i tyle. A aren tyle jest teraz wolnych że hej. Troszkę ruchu ludziska i będzie ok!

  • Reply
    Romas0705
    Cze 24, 2017 10:10 am

    Czyzby ruszyly juz raidy? Syn na 25 lvl ma przepustke i wlasnie gna na jeden z trzech jakie widzi na radarze w 75-tys miescie!

    • Reply
      Esper
      Cze 24, 2017 10:46 am

      tak ruszyły pełną parą, zaliczyłem jeden, potworek poziom trudności 2, magmar 11k Cp, padł nim się charme move naładował… po walce dało się złapać magmaa 1150 cp… porażka

      • Reply
        Ogar
        Cze 24, 2017 10:54 am

        No na niektóre rzeczywiście nie będzie warto chodzić. Jak ten który podałeś czy magikarp z 5k cp. Chyba najlepszym wyjściem będą te powyżej 22k bo pewnie cp pokemona do złapania będzie wyższe.

      • Reply
        Pan Jajco
        Cze 24, 2017 11:23 am

        Venusaur, lvl 4, ok 29000 CP – nie dałem rady, za słabe mam ogniste pokemony.
        Muk, lvl 2, ok. 11000 CP – wystarczyły 3 poki z atakiem „ground”. Złapany – 1524 CP, 89 IV, ale słabe ataki. Nagrody: 1 Rare Candy, 4 Golden Razz Bery i jakieś tam śmieci.

        • Reply
          FoxMan
          Cze 24, 2017 11:33 am

          U mnie muk 1523 oraz 87%, więc chyba te pokemony z gymów są jakieś standaryzowane.
          Jakie masz ataki? U mnie wyszły: Infestation oraz dark pulse..

          • Zazdrosny
            Cze 24, 2017 12:11 pm

            Zazdroszczę 😉 Muk z tymi atakami to dobry obrońca w nowym systemie walk. Gratki 😉

          • Kandara
            Cze 26, 2017 2:04 am

            No proszę u mnie podobnie… 1515cp oraz Infestation i Gunk Shot. Nie wiem ile dokładnie IV, ale wystarczy mi, że jest z najwyższego przedziału.

  • Reply
    nondono
    Cze 24, 2017 10:10 am

    Monety to efekt końcowy. Dużo ważniejsze jest co innego.
    Kompletnie skopali system walk. Walczyć 5 razy z tym samym pokemonem, 30 razy by zbić pełny gym…
    To jest po prostu nudne, głupie i zwyczajnie bez sensu

  • Reply
    far344
    Cze 24, 2017 10:39 am

    Raidy smigają, u mnie w promieniu 1km aż 6. Dwa już są (przez godzinę można wlaczyć) i w jednym jest Quilava 5085CP a w drugim Elactabuzz 11263CP i oba były z różowych jajek z jedną czachą…

  • Reply
    Levy1221
    Cze 24, 2017 10:56 am

    Tak te minki pod jajem to siła bossa ja z 3 linkami miałem gengara prawie 20000 cp

  • Reply
    FoxMan
    Cze 24, 2017 11:03 am

    Złapałem Muka (wonder, 1500cp ale moveset do dupy), który miał 11k CP, takie coś da się zbić samemu, tylko trzeba wybrać pokemony, które mają przeciwko danemu pokemonowi super effective.

    Jak zbiłem to dostałem 2 super maliny, 2 magiczne cukierki oraz 11 pokebali białych, którymi można złapać tego pokemona z gymu.

  • Reply
    Pokemoniara
    Cze 24, 2017 11:25 am

    Nowy wygląd gymów bardzo mi się podoba, ale zbijanie poków strasznie trudne :/ Siedzisz pół godziny i zbijasz jednego, a jak zabierzesz się za drugiego, to ktoś podbiega i wstawia nowego… Gracze grający sami mają teraz bardzo utrudnione jeśli chodzi o podbijanie przeciwnych gymów. Najlepiej by było przywrócić dawny system prestiżu i poziomów.

    • Reply
      jakakolwiek
      Cze 24, 2017 12:37 pm

      A w jakim celu chcesz zbijać jednego pokemona? Walczysz z całą drużyną naraz przecież.

      • Reply
        at3at3
        Cze 24, 2017 12:45 pm

        Dokładnie. Ty masz 6 oni mają 6. Czyli teoretycznie równe szanse (jak w anime – tyle samo poków staje do walki z obu stron). Jedyna kwestia – zbijesz 6, a padnie 1 (ale z drugiej strony 6 trenerów vs 1)…

  • Reply
    dare78
    Cze 24, 2017 11:32 am

    jedna aktualizacja zj…… caly rok grania:P nie wiem co za geniusz to wymyslil ale czuje sie jakby mi latach pracy powiedzieli pan juz nie jest nam potrzebnyt:// to sie zrobila jakas chora jazda w ktorej albo szanse beda mieli ludzie grajacy w samochodach albo bezrobotni bo niestety nie kazdy ma czas zeby latac co godz pod gym i karmic poksy:///dziekuje ci niantic i czekam na info o drastycznym spadku liczby graczy ktorzy poprostu nie widza juz dalszego sensu grania tak jak ja:///

  • Reply
    and37k
    Cze 24, 2017 11:46 am

    Miało być 5 minut na walkę z bosem a jest 3 minuty.

    • Reply
      mayowy11
      Cze 24, 2017 10:24 pm

      pisalem juz ze karmic to w zoo w niedziele ale teraz popis maja dzieci wreszcie poka w gymie widza a geniusz z nianticu chyba robote straci

  • Reply
    shiba
    Cze 24, 2017 11:56 am

    Uważajcie z zakupem Premium Raid Pass za 100 poke coins. NIE działa przez cały dzień, tak jak mylnie wcześniej podano w opisach eventu. Jest do wykorzystania tylko w 1 rajdzie.
    Mając zatem do dyspozycji tylko jeden darmowy paszport z gymów, a nie chcąc kupować dodatkowych, trzeba będzie wybierać do którego z rajdów przystąpić. Na szczęście po wykluciu jajka widać z czym się będzie miało do czynienia.

    • Reply
      at3at3
      Cze 24, 2017 6:22 pm

      Dlaczego nie działa? Ja w ramach testów wykorzystałam dziś jeden darmowy i jeden płatny. W przyszłości płatne mam zamiar kupować tylko w wyjątkowych okolicznościach. Ale działają normalnie.

      • Reply
        at3at3
        Cze 24, 2017 6:24 pm

        A sorry, Ty myślałeś, że działa całą dobę na więcej raidów.
        Nie ma terminu ważności i może sobie czekać w plecaku na „właściwą” walkę.

  • Reply
    TOM
    Cze 24, 2017 2:21 pm

    tez uważam że limit 50 to tragedia po co obsadzać gymy skoro jednym można sobie zrobić dzienny limit.

  • Reply
    Miszczu
    Cze 24, 2017 4:52 pm

    Dla mnie ta zmiana nie jest zła, ale jest słaba z jednego względu. Wszystkie pokemony wsadzone do Gymów przed kolejną zmianą powinny być rozliczane według dalej 10 coinsów na godzinę i max 100 coinsów. Dlaczego? Wczoraj miałem pod kontrolą około 7 Gymów, dzisiaj niektóre Pokemony do mnie wróciły, zarobiły, ale wracają kolejne a ja osiągnąłem już dzienny limit 50 -.-, co jest mega słabe. Dalej mam kilka Gymów pod kontrolą od prawie 48 godzin, teraz muszę w jakiś rozsądny sposób karmić je jagodami żeby opuściły Gymy w kolejnych dniach a nie jednym.
    Nowy limit i nowa ilość poke coinsów na godzinę zmienia znacząco strategie graczy. Bardziej opłaca się dawać słabsze pokemony i nie ma praktycznie sensu dodawanie ich w kolejności 5-6 bo tam wytrwają najdłużej i w efekcie mogą przekroczyć limity.
    Tak więc do końca nie jest to przemyślane. Z jednej strony fajnie bo szybciej można zarobić, ale powinni pomyśleć o tych ludziach, którzy po pierwszej zmianie obrali inną strategię. :/

  • Reply
    Em
    Cze 24, 2017 5:48 pm

    Te nowe gymy nadal wydają mi się trochę pokręcone, ale cieszy mnie choć zmieniony czas, po którym dostaje się kasę. Zdobyłam dziś 50 monet, no ale może nie zawsze będę miała takie szczęście, że ktoś zbije mi Poka. Więc póki co super, bo u mnie są dwa gymy (od początku gry nie dodali ani jednego gyma, czy stopa), więc wcześniej miałam maks 20 monet dziennie. Teraz zostawiłam jednego na noc i już. Choć pewnie jeszcze będą sto razy zmieniać.

  • Reply
    Jacko66
    Cze 24, 2017 8:29 pm

    Kompletna bzdura. Żadnej logiki w tych ograniczeniach poza tym że zachęta (zmuszenie) żeby kupować za pieniążki. Utrzymując pokemona na arenie zamraża sie monety. A ograniczę do 50 kompletnie bez sensu. Znika cała zabawa z gry.

  • Reply
    mayowy11
    Cze 24, 2017 10:19 pm

    zbicie gyma ?20 30 min max sprawdzone lecz trzeba miec czym ale ogolnie porazka bo wstawiasz tyrka 3400 i pol godzinki i kilka zlociszy wpada bo ziomkom nie chcialo sie dodac bo lipny ten system

  • Reply
    armata77
    Cze 25, 2017 12:24 am

    Beznadzieja, nie opłaca się wstawiać mocnych poków do gymów, nie ma nic z tego jeśli długo utrzyma się w gymie. Wstawiłem wczoraj 4 szt po 2500-2700 cp i co, i nic siedzą sobie, a ja jestem bez coinsów. Bez sensu, jeśli wprowadzono limit 50 to powinien być zwrot monet np raz na dobę, a nie tylko kiedy pokemon zostanie zbity. Zdecydowanie bardziej opłaca się wstawiać słabe poki po kilkaset cp, żeby po kilku godzinach zostały zbite i zasiliły konto.
    Większość pokemonów w gymach będzie się teraz nazywać „NIE DOKARMIAĆ!”
    Jeden coin na godzinę był wg optymalny, przedtem zbierało się kasę jeśli utrzymałeś pokemona w gymie (nie licząc nowo wstawianych) raz na dobę, teraz raz na godzinę stanowi niby wielki problem… bez sensu

  • Reply
    Heniek Działkowski
    Cze 25, 2017 8:48 am

    Nic nie rozumiem z tych coinsow. Poks był 12 godzin na gymie. Dziś rano koło 8mej ktoś go zbił i wrócił. Info w grze – 8 godzin na gymie i 23 coinsy.

    • Reply
      Heniek Działkowski
      Cze 25, 2017 11:15 am

      Juz chyba wiem. Wczoraj za 4 godziny na gymie dostałem 27 coinsów. Dziś dostałem 23, czyli reszta z wczorajszej 50, bo poksa postawiłem też wczoraj. Czyli może być tak, że nieważne kiedy poks zejdzie z gymu, tylko kiedy go tam postawiłeś.

      • Reply
        Heniek Działkowski
        Cze 25, 2017 9:39 pm

        Niestety, postawiony dziś poks wrócił po 11 godzinach bez żadnego coinsa. Podsumowując: wczoraj za 4 godziny: 27 coinsów, dziś rano za dwa poksy postawione wczoraj,każdy 12 godzin: 23 coinsy, dzis postawiony, po 11 godzinach: 0 coinsów. Wszystkie wrociły po walce.

  • Reply
    Szabla
    Cze 25, 2017 10:33 am

    Jezu ale wy marudzicie.. Jak zawsze nic nie pasuje. To idźcie kurna i odbijcie innym teamom gymy, w końcu oni zrobią to samo i będzie rotacja…

  • Reply
    volvo
    Cze 25, 2017 12:59 pm

    oj jaki spam botów tu widzę ,teraz każdy gracz może zdobyć monety anie tylko oszuści, a tak po za tym wiadomo mniej monet dla graczy to więcej sobie ich kupią czysty zysk, to i tak była gra gdzie najwicej dawali premium monet na dobę w innych grach tylko od eventu do eventu byłem ciekaw kiedy to się skończy i pomału ,pomału

  • Reply
    Venzler
    Cze 25, 2017 9:40 pm

    proponowałbym aby po zdobyciu 50 monet pokemony co godzinę dodatkowo zdobywały 1 monetę wtedy będzie opłacało się dalej karmić swoje poki na gymie

  • Reply
    s.
    Cze 25, 2017 9:42 pm

    Ja tam jestem zachwycona. Przed updatem trzeba było przelecieć całe moje miasto żeby obsadzić 4 gymy i (o ile w tym czasie ktoś nie zdjął jednego już obsadzonego) miałam 40 monet max. Teraz owszem, zbicie pełnego gymu może i zajmuje trochę czasu ale jest to porównywalne z obleceniem całego miasta. Wstawiam jednego poka i przy odrobinie szczęścia mam 50 monet następnego ranka. Luz. Niantic nastaje na większe kupowanie monet? No chyba nie u wszystkich bo jak widać, część trenerów zarobi w ten sposób więcej niż poprzednio. Bo ja wiem, zmniejszcie zapotrzebowanie na coiny?
    I z niektórych wypowiedzi przebija takie… „ja to zawsze robiłem 10 gymów a reszta leszczy mogła gryźć piach, teraz i ja i oni mają takie same szanse na tą samą ilość coinów…” no kurczę, gracie przeciwko wszystkim, czy dla siebie by zapełnić pokedex i podnieść level? Bo chyba takie powinno być główne założenie.

  • Reply
    pokOpole
    Cze 25, 2017 11:04 pm

    a do mnie właśnie wrócił pokemon po 2 dobach w gimie i zero coinsów… O_o

  • Reply
    Tom
    Cze 25, 2017 11:26 pm

    Ktos wie dlaczego wyskakuje mi error na raidzie tuz po GO ?

    • Reply
      RavAzr
      Cze 26, 2017 12:23 am

      napiszę to po raz nasty …
      sprawdź ustawienia androida, uruchom: data i godzina – automatyczna data i godzina
      w moim wypadku to wystarczyło, ale wiem, że nie zawsze daje efekt

  • Reply
    Rademenes
    Cze 25, 2017 11:56 pm

    A mi niestety od 2 dni zaden pokemon nie przynosi coinsow. Pracuje po nocach jezdzac autem wiec zawsze cos wstawie do gymow. Pisalem do suportu ale brak odpowiedzi :/

  • Reply
    Pi0trek
    Cze 26, 2017 10:03 am

    Obstawiłem 3 gymy, wczoraj się trzymały i to był 1 dzień bez coinsow od bodajże września. Co za idiotyzm, że jak dobrze bronisz gyma to złe a jak wstawisz pigeota 10 cp to ok…

  • Reply
    Wypukniety
    Cze 26, 2017 10:48 am

    Powoli boje sie ze moje pokemony za szybko do mnie nie wróca 🙂 No nie wiem jeszcze z tak idiotycznym posunieciem twórców nie spotkałam sie w zadnej grze w jaka pykałem, całkowite odwrócenie sensu jakiejkolwiek rywalizacji lepiej było gymy całkowicie zlikwidowac albo dac limit Cp na 1000 zeby ktos przypadkowo nie wsadził w pułapke swojego dobrego pokemona:)W tej chwili to raj dla botów i multikont

  • Reply
    też_ojciec
    Cze 26, 2017 11:29 am

    Totalna bzdura i antymotywacja! Dziś rano wrócił do mnie pok po 2 dobach. Zero coinsów bo wczoraj wieczorem zdobyłem „całe” 50. Rozliczenie jak widać nie jest 50/dzień ale 50/bieżące 24 godziny dla danego użytkownika.
    Trzeba będzie założyć drugie (lewe konto drużyny przeciwnej i „zbijać się ” w sposób kontrolowany 🙂

    • Reply
      Kandara
      Cze 26, 2017 3:01 pm

      Ja tam dostałam 50 wczoraj po południu i drugie dzisiaj rano. Odstęp na pewno był mniejszy niż 24h, więc uważam, że to dziwne.

      • Reply
        Renegat
        Cze 30, 2017 6:07 am

        Liczy się doba w której dostałaś, a nie odstęp czasowy. Mówiąc najprościej 50 coinsów danego dnia.

  • Reply
    Renegat
    Cze 30, 2017 6:47 am

    Zmiana taka nie zabije gry tylko wyeliminuje większość pierwszych graczy ewentualnie i tyle. Ktoś przemyślał, że obecny model biznesowy lada moment się wyczerpie i żadne nowości nie przyciągną nowych graczy i wtedy będzie koniec kasy z pokemon go, bo gymy będą cały czas poobsadzane graczami level 30+, a jeszcze kilka miechów i wszędzie pewnie 35+, co dla totalnie nowych graczy by było odstraszającą barierą. A tak? Każdy nowy gracz który ma gym w poblizu może dostać jakiegos golda chocby z kontem levelu 5 i tu po chwili moze dojsc do wniosku, ze jak ma tak ciułać po maks 50 dziennie biegając każdego dnia i wbijając się do gymu od nowa, a zarazem widząc, że moze za 3 zł kupić 100 coinów to co, dzieciaki się nie skuszą? No i o to chodzi!
    A po co levelować konto? No są raidy w kórych trzeba miec silne poksy, żeby zbijac te 30k CP i wygrywać silne poksy, tylko w sumie po co?
    Po co było grać rok, mieć poziom 30+, te około 10 poków w granicach 3k cp? Po co było robić kilometry z tym dratinim czy snorlaxem, którego w koncu się udało wykluć, żeby móc go powerupować i wreszcie być jednym z tych topowych graczy, którzy trzymają gym-twierdzę na levelu 10 i nie muszą się już codziennie martwić o jakies coiny i dust poza kliknięciem i zabawą z gymami raz na kilka dni? No po co? Własnie po nic jak widać, bo teraz to juz bez większego znaczenia czy masz level 40 czy 20 czy 5.. Bez znaczenia czy masz w koncu upragnionego Dragonite’a, Snorlaxa, Gyaradosa po 3k cp, przecież do gymu Twojego teamu starczy pidgey 10 cp. Nawet nie trzeba miec odrobinę silniejszych poków, zeby taki gym powiekszyc o miejsce na swojego. Starczy poczekać aż jakiemus spadnie cp do zera :> Brawo Niantic! Są firmy, które coś robią i chcą na tym uczciwie zarabiać i szanują swoich klientów zarazem, a są takie dla których celem podstawowym jest zysk, bez względu na inne czynniki, pokazaliście dobitnie, którą z tych firm jesteście.
    Odechciało mi się grać 😉