News 40

Nowy pokemon, nowe ataki i… zgłaszanie nowych PokeStopów?

Zgodnie z zapowiedzią Niantic wypuszcza update (0.95.3), w którym możliwe będzie łączenie kont do m. in. Facebooka czy też Google. Jednak najciekawsze jak zwykle kryje się w samym kodzie.

The Silph Road dokonało dość szczegółowych „oględzin” kodu nowej aktualizacji i odkryło w niej bardzo ciekawe nowości.

1. Poznajcie nowego pokemona – Spinda

Spinda

Do kodu gry trafiła Spinda, czyli jeden z brakujących jeszcze pokemonów z trzeciej generacji. Na konsolach stworzenie to może przejmować ponad… 4 miliardy kombinacji plam na swoim ciele. W Pokemon GO ta liczba nie będzie tak monstrualna, bo Niantic przypisało osiem różnych wariantów.

2. Dwa nowe ataki

Ujawniony wczoraj ekskluzywny atak dla Venusaura na Community Day, czyli Frenzy Plant, został dodany do gry wraz z efektami wizualnymi.

Oprócz tego Niantic przygotowuje się do wprowadzenia nowego ruchu dla Castforma – Weather Ball. W grach na konsolach zmienia on swój typ w zależności od panującej pogody i wyróżniamy rodzaje takie jak: normalny, ognisty, wodny, lodowy, kamienny. Wszystkie, oprócz normalnego, trafiły do kodu gry.

3. Kolejne wskazówki na temat questów

Od jakiegoś już czasu wiemy, że producent Pokemon GO pracuje nad systemem questów, ale na ten moment brak jakichkolwiek konkretów. Pliki tej aktualizacji pokazały, iż funkcjonalność ta nadal jest rozwijana, bo kod odnoszący się do niej został wzbogacony o linijki odnoszące się m. in. do łapania pokemonów.

4. Zgłaszanie nowych PokeStopów w Pokemon GO?

To jedna z najbardziej ciekawych informacji – w plikach aktualizacji znalazły się podstawy narzędzia, które może być wykorzystywane do zgłaszania tzw. punktów zainteresowania (points of interest), które są wykorzystywane jako miejsca gdzie powstają PokeStopy oraz portale w Ingressie. System ten jest w stanie zbierać dane dotyczące m. in. opisu, zdjęcia, długości oraz szerokości geograficznej.

Niestety nie wiemy czy funkcja ta zostanie kiedykolwiek uruchomiona w Pokemon GO, czy też próbnie dodało nowe narzędzia do swojej platformy. Miejmy jednak nadzieję, że pewnego dnia w końcu będziemy mogli zgłaszać miejsca gdzie powstaną nowe PokeStopy bez pośrednictwa Ingressa.

5. Mniejsze zmiany

  • Gra mierzy teraz liczbę kilometrów jaką przeszliśmy w ciągu dnia, być może dla celów przyszłego systemu questów;
  • W kodzie pojawił się nowy atrybut – eventowe ataki posiadają teraz dodatkowe rozróżnienie (eventquickmove i eventcinematicmove), być może będą one w przyszłości specjalnie oznaczane w grze;
  • Do kodu trafił tzw. „mnożnik za ucieczkę”. Pozwala to domyślać się, że będziemy otrzymywać jakiegoś rodzaju bonus do szans na złapanie dla kolejnego rzutu, jeżeli pokemon nie złapie się w poprzednio rzuconego balla. Mnożnik ma mieć różne wartości w zależności od tego czy nasz poprzedni rzut trafił w nice, great lub excellent. Może to być doskonałe wsparcie przy łapaniu legend, które pozwoli odczuć, że rzucanie kolejnych excellentów przynosi wymierne korzyści. Nie wiemy czy został już aktywowany.

Źródło: https://thesilphroad.com/news/v95-3-spinda-new-moves-pokestop-submissions/

40 komentarzy

  • Reply
    Nagarazumi
    Mar 17, 2018 11:25 am

    Dodawanie pokestopów, niemożliwe. O_O

  • Reply
    patrykknights
    Mar 17, 2018 2:58 pm

    Dodawanie pokestopów za pomocą Pokemon Go? NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!!

  • Reply
    glink3
    Mar 17, 2018 6:18 pm

    Bez sensu dodawanie pokestopow poprzez Pokemon Go. To po co ja tyle gram w ingresa by teraz zepsuć cały nastrój tego ehhh szkoda by było. Tak to powstaną gowniane pokestopy i dzieciaki będą sobie pod domem ustawiać :-/

    • Reply
      Masza i niedzwiedz
      Mar 17, 2018 6:51 pm

      No i bardzo dobrze! Nie kazdy pokestop niantic musi zaakeptować ale w malym miescie +/- 15k ludzi jak masz 5 gymow i 20 pokestopow w tym 7 na cmentarzu to przydalaby sie taka opcja.

    • Reply
      tymsan
      Mar 17, 2018 8:59 pm

      Bez sensu jest to że musisz grać w Ingress żeby dodać pokestop Pokemon Go…

  • Reply
    patrykknights
    Mar 17, 2018 8:25 pm

    Przynajmniej problem z brakiem pokestopów na wsiach i małych miastach zostałby w końcu rozwiązany . Aczkolwiek podejrzewam , że jeśli ta opcja będzie dostępna kiedyś to nie wcześniej niż za pół roku .

    • Reply
      Wojci3ch
      Mar 17, 2018 9:08 pm

      i najlepiej od 30-35lv dopiero co prawda ja gram na zadupiu mam 2 pokestopy 0 gymow to 1 gym by sie chociaż zdał

      • Reply
        bori
        Mar 18, 2018 8:05 am

        chyba minimum od 35. albo 38. Bo 30 nabija sie w jeden event x2

        • Reply
          Andrzej duda
          Mar 18, 2018 9:39 am

          To chyba coś jest ze mną nie tak bo wbiłem 30 lvl w rok 😉

        • Reply
          Masza i niedzwiedz
          Mar 18, 2018 9:41 am

          Dokladnie. Bez przesady z tym 38 ale 35 to minimum zeby dzieciarnia z acc 30 lvle nie dodawala wszystkiego co popadnie

          • DawidPolakL
            Mar 18, 2018 7:28 pm

            Ja bym obstawiał 40 bo już niedługo będę miał

        • Reply
          acce1erator
          Mar 18, 2018 2:41 pm

          A jak na taki event powinno się przygotować? Jajka, kadzidła i lury? Zacząłem grać w pokemon go po długiej przerwie, (zacząłem jak gra wystartowała i wytrzymałem miesiąc) obecnie mam lvl 26 i szczerze mówiąc idzie mi jak krew z nosa, mieszkam na zadupiu więc fajnie by było dodać jakiś poke stop w mojej wsi, bo na chwilę obecną mam 5 stopów i jeden gym, a wszystko jest od siebie oddalone o 500+m. Zbliża się event z bulba i chyba przejadę się do sąsiedniego miasta by tam coś złapać, jakieś rady? Jest wgl szansa na zdobycie tych 4rech lvlow w trakcie 3 godzinnego event?

        • Reply
          kobitka
          Sie 24, 2018 6:57 pm

          chyba, że mieszka się na takim za… jak ja i bywa się rzadko nawet w najbliższym miasteczku, któremu daleko z pokestopami gymami itd do większych miast 🙁

  • Reply
    Maksiu098
    Mar 18, 2018 10:48 am

    Świetnie apdete!!

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 18, 2018 10:55 am

    A ja dodam pokestop i gym ” Dom Dawida Polaka „. A co tam

    • Reply
      Tomic0981
      Mar 18, 2018 6:23 pm

      trzymam kciuki 🙂 serio

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 18, 2018 7:26 pm

        Spoko zaraz potem dodam gym Dom Tomica

        • Reply
          Levy
          Mar 19, 2018 7:24 am

          Jasne. I wszystkie w zasięgu kanapy i telewizora 🙂

  • Reply
    chyba obiektywny
    Mar 19, 2018 9:09 am

    najpierw to dodaj” dom przygłupa”

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 19, 2018 11:56 am

      Tylko najpierw musisz podać mi swoje położenie GPS abym mógł dodać tą twoją miejscówkę.

  • Reply
    chyba obiektywny
    Mar 19, 2018 1:24 pm

    ogarnij się dzieciaku i odrób lekcje najpierw, a potem zapytaj taty czy możesz pogadać z dorosłymi

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 19, 2018 2:12 pm

      To w końcu mam ci dodać ” Dom przygłupa ” czy” Dom dzieciaka „, a może ” Dom nawiedzonego idioty które oprócz wyzywania innych nic nie potrafi”? Zdecyduj się w końcu

  • Reply
    ja
    Mar 19, 2018 5:17 pm

    Z PTC nie da sie podpiac pod gogle, można jedynie zrobić że bedzie można sie logować przez FB. Miało być fajnie a nic nie warta ta zmiana.

  • Reply
    chyba obiektywny
    Mar 19, 2018 9:07 pm

    i jeszcze gówniarz pyskuje, to , że jesteś idiotą wystarczy spojrzeć na nick i to co wypisujesz – żenada i gówniarstwo

    • Reply
      Levy
      Mar 19, 2018 11:58 pm

      Proszę daruj sobie. Swoją frustrację i prostactwo idź wyładować gdzieś indziej.
      Proszę admina o zablokowanie tego kogoś.

  • Reply
    Kwadraty
    Mar 19, 2018 11:15 pm

    Jest tu ktoś z siemianowic śl. kto sadzi pokestopy? Chetnie podziekuje za dzisiejszą niespodzianke w postaci nowego na bibliotece przy moim bloku. Fantastycznie

    • Reply
      Luc
      Mar 20, 2018 3:48 pm

      Przekażę 😉

    • Przydałby się Pokestop w okolicy Madaj Starych (łódzkie) – jest tu Stadnina Koni Huculskich na terenie której bywa po kilka (ale ciągle tych samych) Pokemonów (od strony Oleśnicy) i tuż przy tej stadninie kapliczka na skrzyżowaniu dróg. Fajne miejsce na Pokestop – w letnich miesiącach przejeżdża tędy też dość sporo rowerzystów i niektórzy grają w Pokemony.

  • Reply
    Levy
    Mar 20, 2018 12:01 am

    Piękna sprawa. Dwa raidy z lugią. Jedna 95% a druga shiny 89. Rewlacja. Czekam na następne ptaki których mi brakuje. Pozdrowienia.

    • Reply
      Masza i niedzwiedz
      Mar 20, 2018 12:17 pm

      Ja na 6 zlapanych lugii nie mam ani jednej powyzej 90%… o shiny nie wspomne.

  • Reply
    lambler
    Mar 20, 2018 11:49 am

    Czy da się jakoś wyeliminować z gry gracza który ewidentnie gra tylko na Fly Gps.
    Czy jak się napisze do Niantic coś z tym zrobią ?

    • Reply
      florian
      Mar 20, 2018 11:55 am

      Nic z tym nie zrobią… pełno takich i same sety na gymy wrzucają.

  • Reply
    Seba
    Mar 20, 2018 5:15 pm

    Do dupy. Na koniec gry dodali funkcję potrzebną od początku. Większość poważnych graczy wbiło lub już nie długo wbije 40lvl. Niantic się spóźniło

  • Reply
    Levy
    Mar 20, 2018 9:45 pm

    Aktualizacja zainstalowana a spindy nie widać. Ciekawe kiedy ja dodadzą.

  • Reply
    ingrPogo
    Mar 21, 2018 12:35 am

    Jak ktoś mieszka w Łodzi to mogę dodać pokestopa bo widzę, że z 3 dodanych w Ingressie wszystkie pojawiły się w Pogo. Podaj swojego e-maila to uzgodnimy szczegóły.

  • Reply
    kk
    Mar 22, 2018 10:03 pm

    Byłbym wdzięczny za kontakt z graczami w Ingress z Gliwic i okolic

  • Reply
    Pytajaca
    Wrz 01, 2018 10:29 am

    Czy twórcy gry obserwują jakoś, czy ktoś gra w miejscach, w których, np. w promieniu 4 km nie ma żadnych PokeStopów? O Gymach nie wspominam nawet, bo mieszkam na terenach, na których faktycznie to (na razie) może nie mieć sensu. Chodzi mi o obserwację miejsc logowań kont graczy. Czy jest szansa, że jak w danej lokalizacji ktoś będzie grał (np. mam takie miejsce, gdzie zawsze są 1-3 Pokemony, choć najczęściej wciąż te same, a tak to – jak mam jajka z prezentów od „przyjaciół” to chodzę i je wykluwam, wiec każdego dnia choć kilkadziesiąt minut jestem zalogowana i sobie „drepczę”), to kiedyś postawią tu PokeStop ot tak, bez żadnych sugestii?.

  • Reply
    Pytajaca
    Wrz 01, 2018 10:36 am

    PS sugestia twórców gry, żeby grać w Ingress celem tworzenia PokeStopów jest dla osób mieszkających na terenach, jak ja po prostu bezsensem! Ja bym tu nawet o jeden level na Ingressie nie weszła, bo po prostu nie mam jak :/

  • Reply
    Naheuq
    Wrz 21, 2018 5:49 pm

    Witam, czy może ktoś dodadać 1 pokestop oraz Gym w Suliszewie koło Drawska Pom. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.