News Niezbędnik gracza 25

Oficjalna premiera Pokemon Go w Polsce!

pokemon go premiera

Hej Trenerzy!

Jak dobrze wiecie, oficjalna premiera Pokemon Go w końcu i do nas zawitała 🙂 już od wczoraj możecie pobierać aplikację na swoje urządzenia z systemem Android i iOS. Jeśli korzystaliście z wcześniejszej wersji instalowanej z nieoficjalnych źródeł – sugeruję pobrać nową i zainstalować ponownie. Logujecie się oczywiście na swoje wcześniej utworzone konta.

W zakładce u góry strony znajdziecie „niezbędnik gracza” – który pomoże Wam postawić pierwsze kroki w grze. Niedługo pojawią się kolejne artykuły na ten temat, które również tam podepniemy 🙂

 

Udanych łowów!

 

P.S. Tak, wiemy o problemach z serwerami! Temat był wiele razy poruszany na grupie Pokemon Go Polska. Niestety nie mamy na to wpływu – wiele osób chce grać, tak jak i wy. W związku z tym, serwery są przepełnione 🙂 musicie uzbroić się w cierpliwość – twórcy gry na pewno pracują nad poprawą tej sytuacji.

 

Dodatkowo, Adam podesłał nam dwa przydatne linki. Dzięki nim możecie sprawdzić aktualny status serwerów:

  1. LINK – żeby sprawdzić dostępność serwera, naciśnij „refresh status” – nie musisz w tym celu odpalać co chwilę aplikacji z grą Pokemon Go. Strona pokazuje bieżące informacje.

2. LINK – tu znajdziesz zgłoszenia innych graczy związane z problemami z serwerem itp.

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

25 Comments

  • Reply
    Kasia
    Lip 17, 2016 6:27 pm

    Hej 🙂 Wiecie może czy progres gry mi się usunie jak będę chciała zalogować się np. na tablecie, a wcześniej używałam grę na iphone (konto google)? Chyba nie powinno się usunąć, ale lepiej zapytać 🙂

    • Reply
      Sebastian
      Lip 18, 2016 5:29 am

      Nie, wszystkie postępy zapisują się na konto i zmiana urządzenia do grania nie ma znaczenia.

  • Reply
    Kamil
    Lip 17, 2016 6:34 pm

    Dodali nowe servery we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii o Polsce nic niewiadomo.
    Obserwowałem status serwerów na http://www.mmoserverstatus.com/pokemon_go i zauważyłem że nowe się pojawiły.

  • Reply
    Paula
    Lip 17, 2016 7:24 pm

    Chciałam pobrać pokemon go nawet specjalnie wyczyściłam zapchaną pamięć w telefonie, a gdy teraz wchodzę w sklep play gra mi sie w ogóle nie pojawia mimo że wczoraj przed czyszczeniem telefonu była :/, a kiedy wchodzę na grę przez link od jednego youtubera jest komunikat „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją” mam htc desire 620 więc andrioid niby odpowiedni. Wie ktoś gdzie może leżeć problem?

    • Reply
      Malwa
      Lip 18, 2016 6:15 am

      Niektore aplikacje znikaja na jakis czas. Spróbuj jeszcze raz a jak sie nie uda to poczekaj do jutra

    • Reply
      Amelia
      Lip 18, 2016 6:29 am

      Mam ten sam problem chociaż telefon inny 🙁

  • Reply
    Sevran
    Lip 17, 2016 8:17 pm

    Tutaj macie stan wszystkich serwerów. http://www.mmoserverstatus.com/pokemon_go jak widać amerykanie mają fory w porównaniu do reszty świata, bo zawsze jak u nas padają serwery to Amerykanie grają bez problemu 🙂 Ich serwery są nie do ruszenia 😛

  • Reply
    Sevran
    Lip 17, 2016 8:20 pm

    Dodam, że to nie tylko w Polsce są problemy jak wejdziecie w linka to zobaczycie, że na całym świecie serwery leżą i kwiczą (no poza Ameryką :P)

  • Reply
    Zuza
    Lip 17, 2016 10:39 pm

    A co że słabo działającym sygnałem GPS? Mam inne aplikacje które nie mają z tym problemu A w Pokemon Go co kilka minut wyskakuje mi informacja że sygnał GPS znikł.

    • Reply
      Chejron
      Lip 18, 2016 6:32 am

      Mam podobnie! Wyjątkiem jest moment, kiedy łączę się przez wifi, ale przecież poza moim mieszkaniem nie ma wifi, więc nie złapię ich wszystkich :'(

    • Reply
      kuba
      Lip 18, 2016 8:01 am

      Mi tez co chwilę miga gps zanika.

  • Reply
    Outlawek
    Lip 18, 2016 6:58 am

    Jeżeli ktoś odinstalował grę wgraną z pliku apk i nie może pobrać gry ze Sklepu Play korzystając z telefonu (komunikat, że gra jest niedostępna dla Twojego kraju), niech spróbuje wejść na swoim koncie do sklepu na stacjonarnym komputerze i wybierze ‚Zainstaluj’. Ja tak miałem wczoraj rano i pomogło. Być może dzisiaj takich problemów już nie ma.

    To, że serwery mogą być niedostępne, było do przewidzenia. Zwłaszcza teraz, gdy gra jeszcze fascynuje i wiele osób chce ją przynajmniej wypróbować. Da się to jeszcze przeżyć. Nie mogę zagrać, trudno, spróbuję innym razem. Z czasem sytuacja zapewne poprawi się, gdy dojdzie więcej serwerów oraz część graczy straci zapał do gry, a to na pewno nastąpi. No chyba, że będzie można walczyć poza arenami z przypadkowo spotkanymi graczami lub losowo generowanymi botami – byłoby super.

    Bardziej wkurza mnie niepotrzebne tracenie sporej ilości MB danych komórkowych w sytuacji, gdy za którymś razem udało nam się zalogować, gra niby działa (mamy dostęp do wszystkiego), a w rzeczywistości serwery wiszą. Nim się zorientowałem, że coś jest nie halo, straciłem około 70-80 MB transferu w ciągu około 45 minutowego spaceru, gdy normalnie straciłbym około 5-10 MB. Sytuacja taka zdarzyła mi się już dwukrotnie. Dlatego najlepiej sprawdzać, czy w lewym, górnym rogu nie wisi nam przez cały czas ikona wymiany danych (biały, wirujący pokeball). Normalnie pokazuje się na chwilę i zaraz znika. Gdy wyświetla się cały czas, jest prawie pewne, że serwery wiszą, a mimo to dane pakietowe uchodzą z naszego konta. W takiej sytuacji najlepiej wyjść z gry i ponownie ją uruchomić. Jak się nie uda zalogować, odpuścić.

    Przydałoby się też, by twórcy gry poprawili działanie gps. Co chwilę gra traci sygnał lub wskazywana jest inna lokalizacja i to niekiedy oddalona nawet o kilkadziesiąt metrów. Wystarczy, że schowam telefon do kieszeni lub telefon wygasi się na dłuższy czas. Inne aplikacje korzystające z gps nie mają takich problemów, wskazując prawidłowe położenie nawet przy złej pogodzie.

    Zobaczymy co przyniesie następny update, który ma m.in. umożliwić wymianę pokemonów między trenerami. Oby poprawili gps i umiejscowienie PokeStopów (tak, by można było je dosięgnąć z miejsc ogólnie dostępnych, czyli bez konieczności wdzierania się na zamknięte tereny prywatne – a takie są). A już szczytem byłoby dodanie walk poza arenami (o mniejszym prestiżu, czyli przynoszących mniejsze korzyści). Ale o tym chyba twórcy w ogóle nie myślą, a szkoda, bo znacznie wzrosłaby grywalność.

  • Reply
    Koksogamer
    Lip 18, 2016 8:36 am

    I co dalej z forum będzie?

  • Reply
    nis
    Lip 18, 2016 11:42 am

    Po polskiej premierze u was też nie działa odległość od pokemonów NEARBY , u mnie zawsze 3 łapki?! Przed premiera pl bylo oke

    • Reply
      Porce
      Lip 18, 2016 1:23 pm

      Mam tak samo, zawsze trzy łapki, nawet gdy pokemon pojawia się praktycznie na mojej twarzy. Cała przyjemność z polowania poszła się kochać.

  • Reply
    Gr8Pio
    Lip 18, 2016 2:52 pm

    Witam, mam takie pytanie.
    Czy zauważył ktoś, że przez konto PTC czasami nie idzie się zalogować? Przez konto Google normalnie wchodzi się do gry, a przez PTC już nie. Oczywiście jak serwery padają to o wejściu do gry nie ma mowy, czy to przez jedno, czy drugie konto, ale zastanawia mnie dlaczego PTC ma większe problemy z ustabilizowaniem połączenia.
    Zaczynam powoli żałować, że nie gram z konta Google… Miałabym teraz mniej nerwów.

    • Reply
      Outlawek
      Lip 19, 2016 7:34 am

      Zapewne dzieje się tak, bo duża liczba graczy postanowiła nie łączyć gry ze swoim kontem Google. Choćby z uwagi na możliwość udostępnienia swojego konta bez narażania się np. na niekontrolowany dostęp do poczty i inne usługi świadczone przez Google.

  • Reply
    Paul
    Lip 19, 2016 8:43 am

    Ostatnio często mam sytuacje,że nawet jeśli zbliżam się do Pokemona, nadal wyświetla mi „trzy łapki” w Nearby. To mega uciążliwe, bo ostatnio przeszłam po ok. 1 km w każdym kierunku szukając Pokemona i nadal były trzy łapki. Wiem,że to błąd bo trafiłam na dwa Pokemony a w Nearby wciąż były przy nich trzy łapki… Czy ktoś miał podobnie, czy to jakaś moja wina?

    • Reply
      Wiktor
      Lip 20, 2016 5:45 pm

      jest ostatnio bag w grze, każdy tak ma :/ (nawet w innych krajach)

  • Reply
    fiku
    Lip 19, 2016 6:40 pm

    A będzie gra po polsku w końcu?

  • Reply
    wuenwu
    Lip 19, 2016 11:33 pm

    Zainstalowaną mam nieoficjalna wersję, a gdy chce pobrać z oficjalną że sklepu play jest napisane, że moje urządzenie jest nieodpowiednie, Wie ktoś dlaczego tak jest? Z góry dzięki..

  • Reply
    Wiktor
    Lip 20, 2016 5:44 pm

    Czy jak mam androida to czy moge grać z przyjaciółmi którzy mają ios? (np. wspólne walki na gymach)

  • Reply
    niko
    Lip 22, 2016 11:30 am

    Mi pisze na telefonie TA WERSJA JEST NIEZGODNA Z TWOIM TELEFONEM czy to można coś z tym zrobić czy nie

    • Reply
      Wiktor