News 31

OFICJALNIE: Event na Halloween!

halloween

Po wszystkich tych spekulacjach i znaleziskach w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie – event startuje już jutro!

Poniżej luźne tłumaczenie oficjalnej notki ze strony pokemongolive.com:

Gastly, Drowzee, Cubone i inne straszne pokemony znów powracają na Halloween, tym razem wzięli ze sobą specjalnych przyjaciół! Sableye, Banette i kilka innych pokemonów typu duchowego, pierwotnie odkrytych w regionie Hoenn, po raz pierwszy pojawią się w Pokemon GO. Reszta Pokemonów, po raz pierwszy widzianych w grach Pokemon Ruby oraz Pokemon Saphire, będzie pojawiać się stopniowo już od grudnia! Mamy nadzieję, że trenerzy skorzystają z tego wyjątkowego Halloween. Obchody Halloween rozpoczynają się 20 października o 12:00 czasu PDT (21:00 naszego czasu) i będą trwać do 2 listopada o 13:00 czasu PDT (22:00 naszego czasu).

Specjalna wersja Pikachu będzie świętować Halloween w nowym stroju – i ty także możesz to zrobić! Ubierz swojego avatara na tę okazję w czapkę o kształcie przebrania Mimikyu. Cukierki za łapanie, wykluwanie i transferowanie pokemonów zostaną podwojone a wasz buddy będzie znajdował cukierki dwa razy szybciej niż zwykle podczas obchodów Halloween! Będziecie mieli także okazje by wyposażyć się na nadchodzące przygody wraz ze specjalnymi paczkami zawierającymi Raid Passy oraz Super Inkubatory. 

Podczas poszukiwań Sableye, Banette i innych strasznych pokemonów, użyjcie trybu AR w Pokemon GO, by zrobić świąteczne zdjęcia oraz przesłać je za pomocą mediów społecznościowych używając hashtaga #PokemonGOHalloween. Jak zawsze, bądźcie czujni i uważajcie na siebie grając w Pokemon GO. 

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

  • W grze pojawią się pokemony duchy z trzeciej generacji – Duskull, Dusclops, Shuppet, Banette i Sableye;
  • Z okazji Halloween pojawi się także specjalny Pikachu z czapką wiedźmy, a w jajkach znajdziemy także specjalną wersję Pichu z czapką;
  • Cukierki za łapanie, wykluwanie i transferowanie pokemonów będą podwojone;
  • Dystans dla buddy zostanie skrócony o połowę;
  • W garderobie znajdziecie nową, darmową czapkę w kształcie przebrania Mimikyu;
  • W sklepie dostępne będą nowe promocyjne paczki z Raid Passami i Super Incubatorami.

Jedyne co niepokoi graczy to stwierdzenie o „stopniowym” wprowadzaniu trzeciej generacji od początku grudnia. Póki co cieszmy się jednak eventem z okazji Halloween.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/halloween2017

31 Comments

  • Reply
    kaprawiec
    Paź 19, 2017 4:39 pm

    taaa super event.

    Zupełnie zbędne podwójne candy, w sytuacji gdy dla zdecydowanej większości w zasadzie jedynym potrzebnym surowcem jest stardust.

    czapek nawet nie ma co komentować

    • Reply
      poketrenerfriday
      Paź 19, 2017 4:42 pm

      niezgadzam sie z toba

    • Reply
      Szarotka
      Paź 19, 2017 4:58 pm

      Ja tam się cieszę. Będzie więcej cukierków, to i więcej ewolucji będzie można zrobić, trochę expa wpadnie, a i pokedex można szybciej skompletować, jeśli ktoś nie ma. Do tego niektóre pokemony z 3 geny. Nie ma co narzekać, lepiej cieszyć się grą. Nie dali mnożnika do stardustu teraz? Na pewno pojawi się na którymś z kolejnych eventów.

      • Reply
        Pi0trek
        Paź 19, 2017 5:38 pm

        Akurat jak nie mam Mareepa nawet to event nie pomoże mi w uzupełnianiu pokedeksu 😛 podobnie z brakiem Miltanka.

        Co do nowych pokemonów to w KOŃCU po 2 miesiącach jest coś co może zachęci mnie do wyjscia na spacer. Jednak spodziewałem się 3 generacji jednak sporo wcześniej i to całej (przynajmniej dużej części)

  • Reply
    poketrenerfriday
    Paź 19, 2017 4:41 pm

    wkoncu jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej jutro bedzie sobota ide lapac 🙂

    • Reply
      kotecek98
      Paź 19, 2017 8:18 pm

      jutro sobota a to ciekawostka xD

  • Reply
    Treneiro
    Paź 19, 2017 5:08 pm

    Po co stardust jak pokemonow sie praktycznie nie opłaca ulepszać? A jeśli już to maksymalnie po jednym góra dwóch

  • Reply
    gibeck1988
    Paź 19, 2017 6:12 pm

    Miały być cztery wielkie update w tym roku. Były dwa i trzeciego nie będzie. Bo co ma znaczyć stopniowe wprowadzanie 3 geny? Teraz dadzą 5 duchów (które każdy wyłapie w pierwszym dniu eventu) i znowu nie będzie co robić. W grudniu pewnie rzucą z łaską lodowe poki z 3 geny, a jest ich też aż 5 (Snorunt, Glalie, Spheal, Sealeo, Walrein) i znowu nic się nie będzie działo… Później pewnie rzucą coś na Walentynki, później na Wielkanoc…

    • Reply
      Oklasus
      Paź 20, 2017 2:12 pm

      Odinstaluj aplikacje i nie marudź 🙂
      Jakie to polskie. Narzekasz na kazdy event A ciągle w to grasz. Rozpędz sie i walnij glowa o ścianę. Dla mnie jesteś zwykłym burakiem.

  • Reply
    Popicjusz
    Paź 19, 2017 6:43 pm

    Mi się to będzie podobać.

  • Reply
    Levy
    Paź 19, 2017 6:50 pm

    Podwójne cuksy to jest to! Żona i syn się ucieszą bo grają od 2 miesięcy i im się przyda. Dla mnie starego wyjadacza, co jestem z grą od początku to żadna atrakcja. Czekam tylko na exraid. Moze się doczekam…

  • Reply
    Adam987
    Paź 19, 2017 7:34 pm

    No i chyba możemy zapomnieć na dłużej o podwójnym lub potrójnym expie. Za szybko wszystkim idzie rozwój to zaczęli na wszystkim oszczędzać. Aż się boję tych nowych paczek. Ciekawe czy potiony poupychają jako uzupełniacz.

    • Reply
      Kropianka
      Paź 20, 2017 9:10 am

      Mi się podoba, podwójny exp i stardust były ostatnio, więc pora na cuksy. Stopniowe wprowadzanie kolejnych generacji też uważam za dobre rozwiązanie.

      Gram od początku i pamiętam jak mozolne było wbijanie leveli na początku gry, teraz te levele lecą jak durne. Wcześniej wbijając dłużej levele siłą rzeczy zbierało się więcej stardustu na ulepszenia, teraz wbicie 20 to przy sprytnym podejściu max. 2 dni.

  • Reply
    Tyskisk
    Paź 19, 2017 7:35 pm

    W sumie fejk info, 12 pm to północ, czyli u nas w sobotę o 9 znacznie się ewent.
    1pm to 13, więc naszą 22 (tu akurat dobrze)

    • Reply
      Ivrin
      Paź 19, 2017 8:45 pm

      Polecam sprawdzić zanim napiszesz o „fejk info” – 12PM to południe a 12AM to północ: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar_12-godzinny

      Zresztą Niantic nigdy nie włączało eventów o północy ich czasu, to by było niedorzeczne.

      • Reply
        TyskiSk
        Paź 20, 2017 12:11 pm

        A to przepraszam, mój błąd zawsze myślałem że do 12 wpołudnie jest am, a do północy jest pm XD

        Zwracam honor :v

  • Reply
    DawidPolakL
    Paź 19, 2017 7:44 pm

    Zebrałem candy na jakieś 500-700 ewolucji. Miałem nadzieję na podwójne xp zwłaszcza że storage można rozbudować tylko do 1000. Heh

  • Reply
    DawidPolakL
    Paź 19, 2017 7:48 pm

    No nic. Jutro chociaż drugi Mewto. Może uda się złapać lepszego niż pierwszy

    • Reply
      at3at3
      Paź 20, 2017 1:12 pm

      A ten pierwszy to ile miał?
      Ja dziś śpię na wycieraczce, bo złapałam (chociaż tylko 82%), a mąż nie. 🙁
      Czekamy na następnego ex-passa, żeby teraz on złapał, ale kiedy to będzie… Yhh?
      Na ex-rajdzie byli prawie sami wyjadacze, ok. 50 osób, pomimo głupiej godziny.

      • Reply
        DawidPolakL
        Paź 20, 2017 3:23 pm

        Pierwszy tylko 87% ale drugi za to 91 dlatego drugiego powerapowałem narazie do 3200. Czekam na lepszego

      • Reply
        DawidPolakL
        Paź 20, 2017 3:25 pm

        Drugiego Mewto dostałem w prezencie urodzinowym heh

        • Reply
          Loner
          Paź 20, 2017 5:39 pm

          Żenua, co to za fun sobie schwytać kilka mewtwo albo innych legend? Spartolili ta grę do potęgi entej 😀

  • Reply
    ram
    Paź 19, 2017 9:04 pm

    ALe badziew jak maja takie eventy robic to lepiej wogole nie robic. W grudniu rzucą lodowe ochłapy tak jak teraz zlapiesz w jeden dzien i nic dalej. Mialby byc szumnie wielkie updaty a co jest? Nic totalnie nic nie dodali oprócz rajdów xD Zenada dobrze ze przestalem w to grac

  • Reply
    Gracz
    Paź 19, 2017 11:58 pm

    Jak dla mnie OK, poki które miałem przygotowane do ewolucji odeślę za podwójne cuksy.
    A do następnego eventu uzbieram sobie kolejne, może wtedy dadzą bonus za ewolucje.

  • Reply
    Loner
    Paź 20, 2017 5:50 am

    Gdzie double xp?

  • Reply
    Outlawek
    Paź 20, 2017 7:45 am

    Po cichu liczyłem na podwójne doświadczenie, ale zasadniczo można było przewidzieć, że za wcześnie na to, gdyż jeśli dobrze pamiętam było na początku wakacji, co zaowocowało wysypem 40. Ucieszyłbym się też z podwójnego pyłu, ale i ten nie tak dawno można było zgromadzić w większej ilości. Stąd nie ma co się dziwić, że zaczynająca się dzisiaj zabawa przynosi nam podwójną ilość cukierków. Szkoda, że super incubatory nie pojawią się jako osobny asortyment w sklepie. Miło też byłoby, gdyby cena za dodatkowe miejsce na Pokemony i przedmioty została promocyjnie obniżona. Co do trzeciej generacji cieszę się, że będzie pojawiała się stopniowo. Zwłaszcza, że wielu graczy nie ma jeszcze wszystkich Pokemonów drugiej generacji, a pojawienie się nowych gatunków z pewnością będzie miało wpływ na ilość starych. W końcu nie sądzę, by z każdą nową generacją Niantic zwiększało ilość spawnów.

  • Reply
    iron mouse
    Paź 20, 2017 3:58 pm

    Bzdura, dno i śmieci. Miała być cała 3 generacja na raz!!! Nic nie pobije tego uczucia, które miało się w lipcu 2016 i lutym 2017, kiedy pierwszego dnia wychodziło się na łapanie i wszędzie dookoła były cienie 😉 Co to znaczy „stopniowo”? Bezsens.

  • Reply
    Edielle
    Paź 20, 2017 4:47 pm

    Normalnie nie mogę. Zaglądam tu już od pewnego czasu, to nie mogę uwierzyć ile tu w komentarzach do postów o nowościach w grze jest pesymizmu i narzekania. To chyba naprawdę nasze narodowe cechy.

    Co do tego stopniowego dodawania pokemonów z 3 geny, to nikt nie pomyślał o tym, że to może być zabezpieczeniem przed całkowitym zlagowaniem serwerów jak przy 2 genie?

    Plus to, że dzięki temu Niantic kupuje sobie czas na kolejne prace nad grą, a mu będziemy mieć więcej do roboty. Bo z drugiej strony jakby ta generacja wyszła od razu cała, to znowu większość pokedexu była by szybko wypełniona i tym razem byłoby narzekanie, że nie ma już nic do roboty.

    • Reply
      at3at3
      Paź 20, 2017 11:14 pm

      Dokładnie tak to postrzegam.
      Gdybym pracowała w Niantic, to bym dawkowała „przyjemności”.
      Bo wrzucając za dużo na raz: maniacy zaraz się znudzą, amatorzy oleją temat, bo za dużo za jednym zamachem, tylko „środek” zostanie, który będzie coraz węższy.
      Dawkowanie sprawia, że więcej osób zostanie w grze.
      My już zaliczyliśmy wszystkie duchy, tylko na pikacze będziemy teraz polować.

  • Reply
    Kruciak
    Paź 20, 2017 6:20 pm

    No to zaraz zbieram dupę i jadę do miasta na początek eventu 🙂

  • Reply
    Mielo